IRINavy

مستندی از درگیری تکاوران دریایی با دزدان دریایی و بازپس گیری کشتیهای ربوده شده (عملیات رعد 1و2)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='Salem' timestamp='1371045829' post='315608']
[right]اینجور معلومه داشته هامون بدرد لای جرز دیوار هم نمی خوره[/right]
[right]AK47 , G3A4 , SVD , KH2009 (SAMA)[/right]
[right]اینا رو باید کفن پیچ کنیم و به خاک بسپاریم ، نه ؟[/right]
[right].........................[/right]
[right]به نظرم ما در تمام زمینه های نظامی یه 30 40 سالی از دنیا عقبیم[/right]

[right]تو این کلیپ هم که چیزی به نام نظم ندیدم[/right]
[right]تاکتیک پیش کش[/right]
[/quote]

دوست عزیز. توی این کلیپ صحنه ای از خود درگیری که 48 ساعت بطول انجامید وجود نداشت. هرچه بود یا مربوط به قبل درگیری بود یا بعدش، فقط یه صحنه از حین درگیری بود اونم تکاورها داشتن با دوربین خوش و بش میکردن و یادگاری میگرفتن.
حالا شما از کجای این کلیپ فهمیدی نظم و تاکتیک نداره!! :thinking:
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگم کلاه سبز های ارتش رو چه به دریا؟! راستش من فکر میکردم که ایربورن ها و سیلز ها کلا همه چیشون متفاوت باشه... نگو برا ما کاملا یکی هستن و هردو کلاه سبز و لباس یکشکل و ...!!!

میگم اون دزدا هم همه تسلیم شده بودن!! احتمالا یکیشون گلوله‌ی ژ3 خورده تو دست و پاش، بقیشون همه به این نتیجه رسیدن که ژ۳ اون اسلحه‌ای نیست که بخوان ازش گلوله بخورن و کلا تسلیم شدن بندگان خدا...!!!!
من کلا عاشق این صحنه‌هایی هستم که رو سر طرف گونی میکشن میبرن میارنش!!!!
عای حال میده... عای حال میده....

[quote]تو این کلیپ هم که چیزی به نام نظم ندیدم[/quote]
تو دو کلیپ تقریبا تنها جایی که نیاز به نظم بود، همون لحظه ای بود که همه خبردار وامیستن واسه کشتی باری و از کنارش رد میشن که اره نظم نداشت! :|

یه لحظه از تو کشتی باری اتیش گلوله می‌اومد.... اون اتیش ژ3 ها بود؟! خیلی اتیش بزرگی داشت!! یه لحظه فک کردم این کشتی دزداست و دارن جماران رو میبینن که با توپ داره میزنتشون!!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1371051902' post='315625']
میگم کلاه سبز های ارتش رو چه به دریا؟! راستش من فکر میکردم که ایربورن ها و سیلز ها کلا همه چیشون متفاوت باشه... نگو برا ما کاملا یکی هستن و هردو کلاه سبز و لباس یکشکل و ...!!!
[/quote]
سیناپس جان! از اون حرفا بودا icon_eek
اینا تکاورهای نیرودریایی هستن. واسه تکاور دریایی بودن هم پایه اولیه اش کلاه سبز بودن هست. بعد چیزهای دیگه.
البته اگه دقت میکردین اکثرا اس بی اس هم بودن.

[quote]
میگم اون دزدا هم همه تسلیم شده بودن!! احتمالا یکیشون گلوله‌ی ژ3 خورده تو دست و پاش، بقیشون همه به این نتیجه رسیدن که ژ۳ اون اسلحه‌ای نیست که بخوان ازش گلوله بخورن و کلا تسلیم شدن بندگان خدا...!!!!
[/quote]
والا تا حالا گلوله ژ3 نخوردم. ولی میگن خیلی درد داره، احتمالا همین طور بوده

[quote]
من کلا عاشق این صحنه‌هایی هستم که رو سر طرف گونی میکشن میبرن میارنش!!!!
عای حال میده... عای حال میده....
[/quote]
خوراک مهدی 42 که بیاد و سرشون رو بیخ تا بیخ ببره :mrgreen:

[quote]
[quote]تو این کلیپ هم که چیزی به نام نظم ندیدم[/quote]
تو دو کلیپ تقریبا تنها جایی که نیاز به نظم بود، همون لحظه ای بود که همه خبردار وامیستن واسه کشتی باری و از کنارش رد میشن که اره نظم نداشت! :neutral:
[/quote]
به گمونم هول کردن. با موج مکزیکی احترام گذاشتن.
ولی انصافا آدم خسته و کوفته از ماموریت چند روزه دریایی میاد اسکله، تازه باید مراسم اجرا کنه، احترام بذاره، روبوسی کنه .... اووووه!!

[quote]
یه لحظه از تو کشتی باری اتیش گلوله می‌اومد.... اون اتیش ژ3 ها بود؟! خیلی اتیش بزرگی داشت!! یه لحظه فک کردم این کشتی دزداست و دارن جماران رو میبینن که با توپ داره میزنتشون!!!
[/quote]
جماران؟؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
به گمونم هول کردن. با موج مکزیکی احترام گذاشتن.
[/quote]
اره! :)
[quote]ولی انصافا آدم خسته و کوفته از ماموریت چند روزه دریایی میاد اسکله، تازه باید مراسم اجرا کنه، احترام بذاره، روبوسی کنه .... اووووه!![/quote]
اره 8 ساعت درگیری و 4 روز هم حرکت برای رسیدن به اونجا و بعدشم اون همه تشریفات.... حالی به ادم می‌مونه؟!

[quote]جماران؟؟[/quote]
من گفتم جماران؟!! :)) هه هه ماخ! :) هرچی بگم بهانست! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SBS' timestamp='1371035097' post='315554']
[quote name='Lord-Soldier' timestamp='1371034570' post='315553']
چه سلاحی میتونه به نظر شما هم قدرت کافی و برد کافی برای استفاده روی نفتکشهای بعضا چند صد متری داشته باشه و هم طولش برای عمل در راهروها بلند نباشه؟
[/quote]

CBJ MS
[/quote]

دقیقا، من اگه کاره ای بودم، یه تعداد CBJ-MS قاچاقی وارد می کردم و می دادم دست اینطور نیروهای نظامی که خیال همه تون راحت بشه، واقعا توی SMG ها از همه سر هست، خصوصا از نظر توان نفوذ در سطوح زرهی سبک و جلیقه ضد گلوله، بعدش هم MP-7 در آخر هم P-90

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر من استفاده از سلاح انفرادی یک حس شخصی هست.یعنی در سازمان رزم ما انواع زیادی سلاح انفرادی باشه که هر نفر با سلاحی که نسبت به ان حس خوبی داره کار کنه
ولی در نیروهای ما همچین چیزی صدق نمیکنه

حتی نمیان لوله ژ3 رابصورت استاندار کوتاه کنند برای استفاده نیروهای ویژه. مث کوتاه کردن لوله برنو بلند به وسط وکوتاه

http://www.zonamilitare.it/public/prodotti/190199511.jpg
http://shopping.hobidas.com/image-resources/mugen-minicar/GUN/0162.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب کوبیدن من تموم شد دوستان ؟
:-(
......................................
[quote]
سلام
فیلم سینمایی که نمی خواستن پر کنند !؟ می خواستند !؟[/quote]
حداقلش یه خورده بهتر تبلیغات می کردن از نیرو ها
......................................
[quote]
بشدت نظر کارشناسانه ای بود...!
ممنونم...!
اینکه از نظر شما نظامی گری فقط در تسلیحات انفرادی خلاصه شده نشان از آگاهی شما از نسل جدید جنگها موسوم به نسل چهارم جنگهاست...!
اخوی تو یک جنگ امروزی آخرین اولویت هر تشکیلات نظامی تسلیحات انفرادیه....! که تازه خودش یه نوع مزیته..!
و گرنه تو عراق سربازای آمریکایی با نیش پشه زخمی میشدند...!
امروز شما نسل جدید HK-417 هم دستت باشه شاید از یه بنده خدایی که STG-44 داره شکست بخوری...! [/quote]
من یه سوال دارم
نیروی هوایی ، زمینی و دریایی ما عمده تجهیزاتشون ماله چه سال هاییه ؟
طبق نظر شما طراحی و ساخت تجهیزات و سلاح های جدید کاملا بیهوده است
چون ممکنه یکی با برنو هم یه سرباز تا دندون مسلح رو بکشه
.......................................................................
قبلا اوضاع خیلی بهتر بود
اگه اشتباهی می کردی استادایی مثل جناب کلنل و داش علی بودن که خیلی محترمانه باهات برخورد می کردن
اما نمیدونم چرا الان همش شده نیش و کنایه ویرایش شده در توسط Salem
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]من یه سوال دارم[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]نیروی هوایی ، زمینی و دریایی ما عمده تجهیزاتشون ماله چه سال هاییه ؟[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]طبق نظر شما طراحی و ساخت تجهیزات و سلاح های جدید کاملا بیهوده است[/background][/right][/font][/color]

[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]چون ممکنه یکی با برنو هم یه سرباز تا دندون مسلح رو بکشه[/background][/right][/font][/color][/quote]
دوست من بهتره شما یه بار دیگه پاسخ من رو بخونی..!
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][right][background=rgb(247, 247, 247)]اینکه از نظر شما نظامی گری فقط در تسلیحات انفرادی خلاصه شده نشان از آگاهی شما از نسل جدید جنگها موسوم به نسل چهارم جنگهاست...![/background][/right][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=3][right][background=rgb(247, 247, 247)]اخوی تو یک جنگ امروزی آخرین اولویت هر تشکیلات نظامی تسلیحات انفرادیه....! که تازه خودش یه نوع مزیته..![/background][/right][/size][/font][/color]

[/quote]
گفتم آخرین اولویت..! نگفتم اصلا نباید سلاح انفرادی تولید کرد!
ثانیا حرف من چه ربطی به نیروی هوایی و دریایی داشت؟ اونجا هم تسلیحات انفرادی لازمه؟ (بجز چتربازا و کماندو ها)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRINavy' timestamp='1371031896' post='315544']
اتفاقا به نکته بسیار خوبی اشاره کردید.
یکی از مواردی که همین تکاوران تو گزارششون قید کرده بودن و روی اون بسیار تاکید میکردن همین مسئله ژ3 است. طول و وزن زیاد بخصوص طول، اونهم در محیطها و راهروهای تنگ و باریک کشتی ها بسیار اذیت کننده است.
تکاوران در گزارششون خواسته بودن که برای دفعات واقعا چاره ای اندیشیده بشه. ولی خب مسئله سلاح مطمئن و موثر، یه مشکل بزرگ در بعد کلان در نیروهای نظامی ماست نه فقط نیرودریایی.
خب، واردات اونهم در حجم انبوه که بشه روی اون سلاح تکیه کرد و هرازگاهی اسیر تحریم و کمبودها نشد، ممکن نیست. (امکان واردات محدود هست ولی خب کاربردش هم محدود میشه!)
تولید داخلی هم که فعلا به نتیجه مطلوب نرسیده.
به هرحال امیدوارم لااقل برای تکاوران دریایی چاره ای اندیشیده باشن که من بعد تو ماموریتهای مشابه به مشکل نخورن.
[/quote] نظرتون در مورد G3A4 چیه تو یوتیوب سرچ کنید ببینید کلیپشو . فکر کنم جایگزین خوبی باشه...فقط لطفا حتما قبل از نظر دادن اول ببینید بعد بگید خودمون داریم ازش و این حرفها(((کلیپ تیراندازی هست)))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

سلاحی که به صورت بومی روش کار شده و بارها در شرایط عملیاتی آزمایش شده و در حال آزمایش شدن هست همون سما هست ...... این از این

سلاح خارجی که به درد بخوره برادر محمد اسم بردند ولی در میدان عمل به جز ام پی 7 و در تیم های ویژه ام پی 5 ! سلاحی در مکان های کوچک به کار برده نشده جز کلت کمری برای همین همیشه تیم های ویژه مجهز به سلاح کمری برای درگیری در مکان هایی هستند که اصولا سلاح تهاجمی به درد نمیخوره

کاری به کوتاهی سلاح و بلندی ش ندارم بلکه مساله اینجاست سرعت دهانه ی لوله و شارژ باروت طوری هست که حتی در صورت استفاده نمیشه صد در صد کارایی رو انتظار داشت مثلا میگم

از نظر علمی بهترین برد ژ3 که واقعا مفید مفید هست و به حداکثر کارایی ش میرسه فاصله 250 متری هست که با 80 ژول انرژی هر چیزی رو میپوکونه !( 7 بدن انسانی رو سوراخ میکنه به صورت مستقیم و از بدن هفتمین نفر هم بیرون میاد!)

خوب در برد زیر صد متر چی ؟؟؟؟ صد درصد جوابی که میده اصلا مطابق انتظار نیست در نتیجه ما کماکان شاهد حیات سلاح کمری هستیم

حالا اینکه چرا این عزیزان در داخل محفظه های بسیار کوچک از سلاح کمری استفاده نکردند به هزاران سوال دیگر مثل شرایط درگیری 48 سااااااعته داخل کشتی! و ... برمیگرده که ما بی اطلاعیم در نتیجه بیخود به خودمون زحمت ندیم

اصولا بهترین سلاح در داخل کشتی ها با چنین مکان هایی سلاح کمری هست و حتی ام 4 کارابین کوماندو ! هم در اینجا دچار مشکل میشه !
بعد سلاح کمری، در فاصله و برد مشخص ( از 15 تا 100 متر) سلاح هایی در حد ام پی 5 و 7 و ....

ایران شاید عقب ماندگی هایی داشته باشه لیکن اصولا تسلیحات امروزی کارها رو راحت کرده ! وگرنه از این عملیات سخت ترش رو کلاه سبزهای امریکایی و اس.ای.اس انگلیسی انجام دادند ...

در یک عملیات موفق، لزوما سلاح تاثیرگزار نیست اگر بود الان کماندوهای فرانسوی عروسی شون بود !( یادتون که ه ه ه ه هههههههههس ؟)

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
درگیری نزدیک در فضای بسته نیاز به دو نوع سلاح داره ، اولیش سلاحیه که بتوان با یک دست هم شلیک کرد مثلا یوزی یا mp7 یا KRISS Vector یا سلاح کمری !
دومین سلاح باید یک SMG باشه ، مثلا CBJ MS ، استار ، mp5 ، mp7 ، p90 و...
حالا ممکنه کسی با یک تیر دو نشان بزنه که خود داند ..
من هم اگه بخوام انتخاب بکنم یدونه برتا 16 خور + p90 رو انتخاب میکنم ! البته در مورد گلوله ها حساس هستم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا دستای کاپیتان رو بسته بودن؟ میگه ماموریم و معذور. البته یه اصل هست که هر گروگانی یه گروگانگیر بالقوه هست تا وقتی که همه چیز مشخص نشده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این مسخره بازی ها چی بود؟!!
اون کاپیتان بدبخت تیر خورده بود رها کرده بودن به امون خدا؟!!
حرفای فیلمبردار هم واقعا تاسف آور بود. مرد مومن اون کاپیتان داره جون میده وایسادی بالاسرش مسخره بازی در میاری؟
بعدش هم کدوم بی شرمی این فیلمو گذاشته رو اینترنت؟ بابای خودت بود این طور ناله و گریه می کرد فیلمشو میذاشتی همه ی ملت ببیند؟ اون وقت با لباس زیر!

واقعا متاسفم
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اون کاپیتان بدبخت تیر خورده بود رها کرده بودن به امون خدا؟!!
[/quote]

تیرنخورده بود... خود نیرو هم عنوان میکنه که تیر نخوردی و ترکش خوردی... احتمالا شیشه ای تیکه ی فلزی چیزی بهش خورده...

حرف هاش رو هم من سرگرم کردنش میدونم.... اون شخص به شدت استرس داشت و اگر توجه کنید، حتی نمیتونست حرف بزنه... این بابا هم داشت باهاش شوخی میکرد که داستان یادش بره و استرسش بیاد پایین... اروم کردن شخص در این وضعیت یه اصل بسیار بسیار بسیار مهمه...

در خصوص این فیلم ها، قطعا حرف برای گفتن زیاد خواهیم داشت... فعلا به پیشنهاد استاد عزیزم منتظریم تا باقی فیلم ها هم بیان و ببینیم و کلیت ماجرا بهتر و خوبتر دستمون بیاد بعد ادامه میدیم ماجرا رو...

حالا چرا دستش رو بسته بودن، برا من سواله...
ممکنه برا این بوده باشه که اینور اونور نکنه و یا جلو دست رو نگیره؟ ممکنه برا این بوده که ظاهرا دیروز زنگ زده به تهران و چیزای بدی گفته؟ که این دومی کمی دور از منطق هستش چون همه میدونن یه اسلحه رو سرش بوده بیچاره...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.