امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سوخو 35 واقعا جنگنده ي پيشرفته اي هست و اقاي رد ارمي توضيحات جالبي دادند كه سوال بنده هم در همين رابطه بود. اگه به ما همين ميگ 31 بدن كه واقعا عالي ميشه خريد سوخو 35 خيلي واسه ي ما ضرر داره تا سود چون خرجش بالا ميشه زمان خيلي زيادي مي بره و همينطور قدرت مقابله با جنگنده هاي رادار گريز رو نداره سوخو 35 جنگنده ي فوق العاده اي ولي ما اف 5 و يا اذرخش و فانتوم داريم و براي درگيري با اهداف زميني انقدر محتاج يك جنگنده ي چند منظوره نيستيم كه محتاج يه رهگير قدرتمند هستيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزيز آنگونه در اين زمينه بي منطق حرف مي زنيد كه آدم احساس مي كنه شما مهندس طراح روسي اين هواپيما هستيد

icon_cheesygrin

پس شما کارشناس هم شدید .

ینی مهندسین طراح این هواپیمای جنگی هیمشه بی منطق حرف می زنند . icon_cheesygrin

من فقط میزان رادار و قدرت عملی این جنگنده رو با نام و ... به شما نشون دادم و با تصویر . این شمایی که بدون هیچ مدرکی حرف می زنی .

ولي چيزي كه مهمه اينه كه اصلا كلاس هواپيماي F-22 ,F-35 با هواپيماهاي نسل سه و چهار روسي فرق داره( يا به قولشون نسل 4.5 )

فعلا که می بینی سوخو 35 اساسا در شبیه ساز جنگی در مقابل اف-22 گذاشته شده و اون هم توسط مهندسین روسی و سوخو 35 میزان بیشتری برای موفقیت داره .

فرقی نداره که چه نوع نسلی هستند مهم اینه که از یک نسل هستند و مهم تر از هه اینه که اف-22 یک جنگنده پنهان کار است ولی باز در شبیه ساز سوخو 35 پیروز شده . وقتی قادر به مقابله با جنگنده پنهان کار است دیگه ...

شما هم اگر مدرکی در این عرصه داری رو کن که اف-22 بهتر از سوخو 35 هست .

در ضمن همين سيستمهاي راداري هم با گدايي به فرانسوي ها بدست آوردند!

این حرف رو که زدی فهمیدم اصلا هیچ مطالعه ای بر روی این جنگنده نداشتی .

بیشترین چیز که در مورد این سوخو 35 مهمه اینه که بر خلاف بقیه جنگنده ها که تقریبا دست های فرانسوی ها در اون ها است سوخو 35 به صورت 100 درصد و کاملا ساخت خود روسیه است . و همین امر باعث علاقه خاص روس ها به این جنگنده شده . به منابع کامل روسی مراجعه کنی به این موضوع پی می بری .

بهترين افراد براي قضاوت در اين زمينه خلبانان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران هستند.

کاملا درست می گی چون حدود 30 سال می شه که خلبانان ایرانی با جنگنده های فلانکر پرواز می کنند icon_cheesygrin

برادر من یعنی هر کی در این مورد باید نظر بده خلبانان ایرانی هستند . خلبانان ایرانی درسته که هم شرقی رو سوار شدند و هم غربی ولی سوخو 35 کاملا یک قضیه متفاوت هست .

من به شخصه با يكي از آنها(يكي از اقوام) در اين زمينه هم صحبت بودم. و از زبان آنها مي توانيد به فرق بين ساختار جنگنده هاي روسي و آمريكايي پي ببريد.

در این امر باهات موافقم . تغییرات بسیار زیادی در بین جنگنده های روسی و امریکایی وجود داره .

ولی در هشت سال جنگ ایران و عراق شاهد بودیم که یک میگ-29 تونست یک اف-14 ایران رو منهدم کنه . :mrgreen: احتمالا شما منظورت در مورد جنگنده های روسی جنگنده های میگ-21 و سوخو 22 و ، سوخو 20 و ... بود که البته فکر کنم منظور شما این بود که باید به تاریخ هشت سال جنگ ایران و عراق برگردیم .

ولی هدف قرار دادن میگ-21 با اف-14 و اون هم با موشک فینیکس کار زیادی نبود . :oops:

هیچ وقت شوروی جنگنده های اصل کاری رو به عراق نداد . در دهه ی 70 روسیه از نظر هوایی بسیار عقب تر از آمریکا بود . ولی الان فرق می کنه .

مشکل ما ها اینه که گذشته رو با الان مقایسه می کنیم . ولی شما نگاه کن در زمان شاه بهترین نیروی هوایی خاورمیانه رو داشتیم و حتی سومین نیروی هوایی جهان بودیم ولی الان هستیم ؟؟؟

هیچ وقت مسائل نظامی رو با گذشته مقایسه نکنید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید دوستان که مزاحم بحثتون میشم حالا شما یکیتون از جنگنده غربی خوشش می آید یکی از شرقی حالا هر دوتاون جواب من بدید این وسط جای ایران کجاست
روسیه: mig 35 mig 1.42/1.44 su27 su30 su24 su25 su 34 su 35 su 37 su 47 mig31 mig29
tu160 Tu-22M
آمریکا: f15 f16 f18 f22 f35 f117 b52 b1 b2 a10
حالا به ایران نگاه کن mig29f4 f5 f7 f14 su24 su 25

ولی هدف قرار دادن میگ-21 با اف-14 و اون هم با موشک فینیکس کار زیادی نبود .

آیا رقیب F14 هنوز mig21
تاز ه مثلا mig 29 ایران کجا مال این روسیه کجا
فقط یک در صد احتمال حمله به ایران بدهید
روسیه mig29 در حال حاضر فکر نکنم به ایران بفروشه چه برسه su35
اونایی که su 30 رو هواپیمای ضعیفی در میان جنگنده ها می بینند یک نگاهی به آشیانه ی کشور خودمون بیندازید چی میبینید f5 ده ی ساخت ۵۰
دلتون به حال ایران بسوزه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سلام من میخواستم یه حرفی بزنم ولی دیدم جناب red army رودتر از من مطالب مفیدی نوشتن اول اینکه Su-35 رو با su-35bm اشتباه نگیریم این دوتا از ظاهر شبیهن ولی از تجهیزات دنیایی با هم فرق دارن یک سوخو35 معمولی هیچ حرفی در برابر نوع bm نمیتونه بزنه مشکل عمده ما توی بخش هواپیمایی نبود رهگیره اکثر دوستان هم که میگن باید فلان جنگنده رو بخریم بر همین اساسه فقط لطفا به این هم توجه کنید هواپیمایی مثل su-30 که نسلشون پایینه برای ما سودی نداره چون اولا جلوی جنگنده های پیشرفته کنونی که زیاد هم هستن حرفی ندارن دوما اگه جلوی برخی داشته باشن فردا روزی دیگه هیچ توانی ندارن و دقیقا میشه مثل فانتوم و هی میگیم که مثل این چیه که خریدیم بهترین راه همون به فکر طراحی نمونه مشابه بودن هست حالا هر چقدر هم که ضعیف باشه حداقل قطعاتش تولید اونا نیست و اونا طراحی نکردن و مشکل هم براشون پیش میاره برای مقابله با چیزی که ازش اطلاعی ندارن یک چیز دیگه این صحبت هایی که ما می کنیم همگی بر پایه و اساس اطلاعات اینترنتی و مجله ای و از این دست اخباره که هیچ وقت آنچنان موثق نیست ما می تونیم جنگ افزراهای پیشرفته ای داشته باشیم ولی کسی نفهمه مثلا الان اگه یه موشک رو میگیم ساختیم و فناوریش بومیه و خوبه ممکنه ما به بهتر از ین دست پیدا کرده باشیم و اینم قبلا بهش دست پیدا کرده باشیم و الان عمومیش کنیم قضیه ما با آمریکا و روسیه و اروپا فرق میکنه ما اگه چیزی تولید میکنیم بیشتر برای بازار داخلیه و کسی هم از ما چیز زیادی نمی خره تا وقتی که اونا هستن پس نیازی به عمومی کردنش توی مرحله های اولیه نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روسها براي فروش محصولاتشون بيش از حد درباره آنها اغراق مي كنند، كه اين رو از تاريخ صادرات هوايي اين كشور ميشه فهميد، يكيش همين جنگ عراق با ما كه حسابي صدام حسين رو تو اين زمينه سركار گذاشتند و آخرشم هيچكدوم از هواپيماهاشون به گرد پاي اف 14 هامون كه سالها قبل از امريكا خريده بوديم نرسيد!
به نظر من در مورد اين جنگنده هم دارند اغراق مي كنند و در برابر جنگنده هاي غربي مثلF-16D,E , F-18 هيچ شانسي نداره. icon_cheesygrin

سلام دوست عزيز ! به نظر من شما كمي تا اندكي جو گير شدي !
تمام دنيا (حتي) نوزاد ها مي دونند بهترين آيروديناميك و مانورپذيري مربوط به خانواده فلانكر روسيه است ! اينو من نميگم خود آمريكايي ها ميگن ! در ضمن خدا به آدم2تا چشم داده ! احتياج به فكر كردن نيست ميشه با چشم ساده و با ديدن مانورها و ظاهر اين جنگنده ها فهميد كه كدوم برتره ! يكي از خلبانان يورو فايتر كه آلماني هم بود در سايتي نوشته بود اگر بجاي سوخوي-35 (37) جنگنده ديگه اي(مثل اف-16 اف-18 اف-22 و...) بخواد مانورهايي رو كه خلبانان روسي با سوخوي-35 انجام ميدن انجام بده قطعا در هوا متلاشي ميشه ! خود آمريكايي ها به سري فلانكر لقب ابر مانورپذير رو ميدن !
(آمريكا با اون بودجه اي كه داره اگر هم بهترين جنگنده دنيا رو بسازه خيلي كار شاقي نكرده ! 700 ميليارد دلار به تيمور شرقي هم بدي سر يه سال بهترين تسليحات جهان رو ميسازه ! در عوض روسيه با بودجه 31 ميليارد دلاري خيلي جالبه كه ميتونه از لحاظ تسليحات با آمريكا مقابله كنه !)

تسليحات روسي نياز به تعريف ندارند اگر بد بودند اندازه تسليحات آمريكايي فروش نمي كردن ! اگر به ما نميدند دليل نميشه كه بد باشند !
راجع به خلبانان ما هم با احترامي كه نسبت به و اونا ميذارم بايد بگم متاسفانه اونا يطرفه به قاضي ميرن ! اونا آموزش ها و جنگنده هاي آمريكايي رو به خوبي ديدن و ميشناسند اما از آموزش ها و جنگنده هاي روسي به خوبي اطلاعي ندارند براي همين ميگن جنگنده هاي آمريكايي بهترند در صورتي كه اصلا اين طور نيست !
نيروي هوايي هند رو در نظر بگيريد اين نيرو بيشترين جنگنده هايي رو كه در اختيار داره همه روسي هستند و خلبانان اين نيرو اكثر تحت آموزش مربي ها روسي بودند ! به جرات ميشه گفت نيروي هوايي هند سومين (حداكثر چهارمين) نيروي هوايي قدرتمند جهانه ! ببينم كي به هندي ها جنگنده فروخته و كي اونارو آموزش داده ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
karkas و red army عزیز باید گفت وقتی که مطالبی که شما در سایت قرار می دهید جامع وکامله اما من با نظر seyyedi بیشتر موافق هستم اگر اس یو 35 برای زمان حال جنگنده خوبی باشه اما یک سوال تاکی می تواند نیاز مارا برآورده کند همه می دانند که ما به یک جنگنده رهگیر نیاز داریم اما نه به هر قیمتی ما اغگر پولی روکه به قول دوستان سرف خرید اس یو 35 یااسیو 30 بخواهیم بکنمرو خرج ساخت یک جنگده چند منظور بکنم که تمام نیاز مارا بر آورده کند بهتر است یا جنگنده ای که من خبر دار امریکاییها برای از بین بردن خطرش دار رویه یک جنگنده جدید که ساختار بدنش بسیار شبیه b2 خواهد بود کار میکنند در ذمن در دانشگاه علم وصنعت هم اکنون رویه ساخت یک رادار جدید بومی کا رمی کنند که نتایجی هم گرفتن در ضمن من از یکی از دوستنم در موسسیه نوخبگان شنیدم نیروی هوایی با چنتا از نخبگان کشور بحث های محرمانه ای داشته از موضوع این بحث فقط همن رو می دانم در مورد طراحی یک نوع بدنه مقاوم و ایرو دینامیکی بوده به هرحال اگر ما خودمون صنعت ساخت جنگافزار داشته باشیم خیلی بهتره وهمه هم قبول دارن از قدیم گفتن چیزی که بر خانه رواست بر بیگانه حرام است icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
sargnt عزیز مچکرم از توضیحاتت ولی سوخو 35 بی ام هم اکنون قادر هست با هدف های هوایی ، زمینی و دریایی مقابله کنه یعنی به قول شما قادر هست تمام نیاز های یک جنگنده رهگیر رو تامین کنه . البته باید گفت که صد درصد باید بر روی جنگنده های بومی کار کنیم ولی طبق وضعیت کنونی و این همه تحریم متاسفانه خرید این جنگنده به صرفه نخواهد بود . این بحث رو قبلا با اقا سعید کردیم . خرید سوخو 30 و یا میگ-29 و یا حتی سوخو 27 خیلی بهتر هست . هم از لحاظ هزینه ها و هم از لحاظ پول و بودجه لازم برای خرید . سوخو 35 برای ایران یک جنگنده قدرتمند است و می تونه تمام نیاز های هوایی مون رو حل کنه . همونطور که گفتم هم با هدف های هوایی زمینی و دریایی . ولی متاسفانه با وضعیت کنونی کشور یعنی همین تحریم ها اول از همه این جنگنده خیلی گرونه دوم اینکه هزینه های نگهداریش بسیار بالا است . ولی یکی از ویزگی های این جنگنده در تک سرنشین بودن اون هست . چراکه برای مثال اگر ما 20 تا میگ-29 بخریم باید 40 تا خلبان اموزش بدیم چراکه میگ-29 یک جنگنده دو سرنشینه مثل اف-14 هست . ممکنه اصلا این میزان دانشجوی خلبانی نباشه icon_cheesygrin ولی باید گفت که کشور های زیادی در حال سفارش این جنگنده هستند مثل اندونزی که در حدود 44 فروند رو سفارش داده ولی وضعیت اندونزی زمین تا اسمون با ما فرق می کنه . icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهترین کار ممکن به نظر من.: پول خرید 50 تا سوخو 35 بی ام(حدود 5 میلیارد دلار) رو یک جا بدیم به روس ها حق مونتاژ رو در داخل بگیریم.با انتقال فنّاوری. بابا نمیخواهیم که هواپیما تو ترابری بار بزنیم بیاریم ایران.میخوایی طرحش رو با جزعیات بیاریم ایران و پولش رو هم نقد بدیم .با 5 میلیارد دلر پول نقد دهن روس ها رو حسابی آب بندازیم. البته ساده لوحی نکینم اوّل تمام پول رو بدیم.نصفش بعد از گرفت طرح و اوّلین آزمایش .نصف بعد از موفّقیت آزمایش. راه های دیگه هم است. الان حال فکر رو اونا رو ندارم. در کل من قبول دارم از لحاظ فنّاوری روس هنوز از آمریکایی ها عقبند ولی اونقدر نیستند که حرفی برای گفتن نداشته باشند. راستی کرکس جون من یک منبع درست و حسابی بده.که یک میگ 29 یک تکخال ایرانی رو تو داگفایت شکست داد. بعد از جنگ قرار بود ما یک سری میگ-29 بخریم.بعد روس ها بهترین تکخال های کشورشون رو گذاشتن تو میگ ما هم کهنه کار های خودمون رو (نه تکخال) .بعد متوجّه شدیم تکخال های روسی تو میگ-29 آ از اف-14 آ ما مثل آب خورن شکست خوردند.به عبارتی سوسک شدند. اف-14 قدرت مانور پزیری ای در حد سوخو-27 داره. دلیل دارم.میدونید که میگ-29 با سوخو برابره فقط سوخو یک سر و گردن بالا تر بود که تو میگ 29 جی و بعدی دیگه این قضیه در کار نبود.حالا من نمیگم در حد سوخو .میگم اف-14 بسار نزدیک به سوخ است. آقایون کسی سایت آپلود فیلم بده میخوام بهتون یک حالی بدم .ب غیر از یوتیب. تو این فیلم درگیری یک میگ 29 با اف-14 آ است. ولقعی است.البت چند ثانیه است ولی اگه یکی خلبان باشه از صحبت ها و موقعیت همه چی رو درک میکنه. و از نوع مانور هم همین تور. میگ 29 بدبخت هرچی زور میزد در مقابل اف-14 کم میاورد .تا حدّی که سرعتش خیلی کم میشد و مجبور بود یک کم انرژی نهان استفاده کنه. باورتون میشه خلبان اف-14 گفت : We are both in plane بد بخت نتونست برای چند ثانیه out plane بکنه. برای همین از شیوه مامول استفاده کرد .هرچند اوج گیری هم کارش رو سخت تر کرد. . الان دیگه چیزی یادم نمیاد بنویسم. قوربون همهتون . روباه کوچولو.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام فکر کن تنوع هواپیماهای مارو با لا می بره در ضمن هواپیمای بدی هم نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مستر كركس استاد! دوست خوبم حالا خلبانان ايراني شدند كهنه و نا متخصص و شما شديد متخصص! oh_go_on اونا اگر با جنگنده هايي مثل سوخو 35 و f-16 پرواز نكردند ولي مطمپن باشيد به خاطر حرفه اي كه دارند مجبورند در زمينه آنها مطالعه كنند ، حداقل براي مشاوره هايي كه بايد بدهند... پس صد در صد اصلاعاتشون از شما بهتر است. تازه شما كه هنوز با گاري هم پرواز نكرده ايد! icon_cheesygrin در ضمن جنگنده F-22 , سوخو 35 اصلا در يك كلاس نيستند و نيز هم نسل هم! پس مقايسه آنها جوگيرانه ست و مختص اعضاي كمون اين سايت!، بهتر است بحث را به مقايسه سوخو35 و اف 18 بكشانيم.. icon_cheesygrin وگرنه اگر سري به فروم سايتهاي دنيا چه اروپايي چه آمريكاييو چيني و چه تركي!!!! و چه ژاپني !!!!!!! و حتي پاكستاني!!!! :x بزنيد خواهيد ديد كه نظرشان در مورد بهترين جنگنده رهگير جهان چيست! من تا اونجا كه ديدم سوخو 35 در بهترين جايي كه قرار گرفته بود چهارم بود!!! اونها قدرت مانور پذيري يورو فايتر رو هم بيشتر از هواپيماهاي سوخو35 مي دونستند!!!(حتي سوخو 35) http://club.cdfreaks.com/f1/chinese-discussion-su35-vs-f-22-a-60744/ http://www.pakistaniaviationforum.com/index.php?showtopic=2170&pid=14731&mode=threaded&show=&st=&#entry14731 http://www.jokeseveryday.com/clips/MuAPdCuCJBI.html http://www.loqu.com/su-35-vs-f-22-raptor/videos/scottrrr-48912 http://www.strategypage.com/militaryforums/6-16462.aspx http://www.worldaffairsboard.com/military-aviation/42731-second-best-air-air-fighter-4.html http://blog.flightstory.net/129/video-f-22-raptor-vs-su-37-vs-su-30-vs-eurofighter-typhoon/ http://www.patricksaviation.com/videos/alexandr/3196/ http://www.atfx.org/Su-35_Flanker_(Su-27M),EN,16,17,,.html تقريبا تمام دنيا جز شما!!! icon_cheesygrin اينم جمله معروف در اين سايتها! Su-35 BM first flew, ... great plane but its Raptor food. the F-22 pilots r not dumb ... :mrgreen: :oops: :x در ضمن در رهگيري امروزه ديگر آيروديناميك پرواز اهميت اول را ندارد. و اين استيلث بودن و سيتمهاي الكترونيك پرواز است كه حرف آخر رو مي زنه. در ضمن آمريكاي ها قصد دارند f-22 هاي خود را مجهز به موشك استيلث!!!! JASSM كنند كه آخرين ميخ قدرت بر برتري هوايي اين شاهين آسمانهاست. در ضمن در خرداد ماه امسال در خبري در روزنامه اعتماد خواندم كه يكي از فرماندهان ارشد نيروي هوايي روسيه به كرملين به خاطر بيشتر شدن اختلاف قدرت نيروي هوايي اين كشور با آمريكا هشدار داده بود، و آن را ناشي از نبود برنامه صحيح و عدم سرمايه گذاري كافي دانسته بود. به اونها پيشنهاد مي كنم براي بيشتر شدن روحيه شان و افزايش اعتماد به نفسشون سري به اين سايت بزنند! :!: در ضمن ژاپني ها به سوخو 35 مي گوين فوگيا (ماهي اي كه هنگام ترسيدن خودش را باد مي كند)!!!!!!! يعني طبل تو خالي... با تشكر از عضو ضد آمريكايي و غير واقع بين اين سايت مستر كركس! راستي ديروز ‌BBC نشون داد كه هفت تا از جنگنده هاي روسي كه احتمالا سوخو 27 بودند توسط ضد هوايي گرجي ها سقط شدند كه روسها چهار تاشون رو تاييد كردند!!! :o

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مستر كركس استاد!
دوست خوبم حالا خلبانان ايراني شدند كهنه و نا متخصص و شما شديد متخصص! oh_go_on
اونا اگر با جنگنده هايي مثل سوخو 35 و f-16 پرواز نكردند ولي مطمپن باشيد به خاطر حرفه اي كه دارند مجبورند در زمينه آنها مطالعه كنند ، حداقل براي مشاوره هايي كه بايد بدهند...
پس صد در صد اصلاعاتشون از شما بهتر است. تازه شما كه هنوز با گاري هم پرواز نكرده ايد! icon_cheesygrin
در ضمن جنگنده F-22 , سوخو 35 اصلا در يك كلاس نيستند و نيز هم نسل هم! پس مقايسه آنها جوگيرانه ست و مختص اعضاي كمون اين سايت!، بهتر است بحث را به مقايسه سوخو35 و اف 18 بكشانيم.. icon_cheesygrin وگرنه اگر سري به فروم سايتهاي دنيا چه اروپايي چه آمريكاييو چيني و چه تركي!!!! و چه ژاپني !!!!!!! و حتي پاكستاني!!!! :x بزنيد خواهيد ديد كه نظرشان در مورد بهترين جنگنده رهگير جهان چيست! من تا اونجا كه ديدم سوخو 35 در بهترين جايي كه قرار گرفته بود چهارم بود!!!
اونها قدرت مانور پذيري يورو فايتر رو هم بيشتر از هواپيماهاي سوخو35 مي دونستند!!!(حتي سوخو 35)
http://club.cdfreaks.com/f1/chinese-discussion-su35-vs-f-22-a-60744/
http://www.pakistaniaviationforum.com/index.php?showtopic=2170&pid=14731&mode=threaded&show=&st=&#entry14731
http://www.jokeseveryday.com/clips/MuAPdCuCJBI.html
http://www.loqu.com/su-35-vs-f-22-raptor/videos/scottrrr-48912

http://www.strategypage.com/militaryforums/6-16462.aspx

http://www.worldaffairsboard.com/military-aviation/42731-second-best-air-air-fighter-4.html
http://blog.flightstory.net/129/video-f-22-raptor-vs-su-37-vs-su-30-vs-eurofighter-typhoon/
http://www.patricksaviation.com/videos/alexandr/3196/
http://www.atfx.org/Su-35_Flanker_(Su-27M),EN,16,17,,.html
تقريبا تمام دنيا جز شما!!! icon_cheesygrin
اينم جمله معروف در اين سايتها!
Su-35 BM first flew, ... great plane but its Raptor food. the F-22 pilots r not dumb ... :mrgreen: :oops: :x
در ضمن در رهگيري امروزه ديگر آيروديناميك پرواز اهميت اول را ندارد. و اين استيلث بودن و سيتمهاي الكترونيك پرواز است كه حرف آخر رو مي زنه. در ضمن آمريكاي ها قصد دارند f-22 هاي خود را مجهز به موشك استيلث!!!! JASSM كنند كه آخرين ميخ قدرت بر برتري هوايي اين شاهين آسمانهاست.
در ضمن در خرداد ماه امسال در خبري در روزنامه اعتماد خواندم كه يكي از فرماندهان ارشد نيروي هوايي روسيه به كرملين به خاطر بيشتر شدن اختلاف قدرت نيروي هوايي اين كشور با آمريكا هشدار داده بود، و آن را ناشي از نبود برنامه صحيح و عدم سرمايه گذاري كافي دانسته بود. به اونها پيشنهاد مي كنم براي بيشتر شدن روحيه شان و افزايش اعتماد به نفسشون سري به اين سايت بزنند! :!:
در ضمن ژاپني ها به سوخو 35 مي گوين فوگيا (ماهي اي كه هنگام ترسيدن خودش را باد مي كند)!!!!!!! يعني طبل تو خالي...

با تشكر از عضو ضد آمريكايي و غير واقع بين اين سايت مستر كركس!
راستي ديروز ‌BBC نشون داد كه هفت تا از جنگنده هاي روسي كه احتمالا سوخو 27 بودند توسط ضد هوايي گرجي ها سقط شدند كه روسها چهار تاشون رو تاييد كردند!!! :o

لطفا با لحن بیان مناسب و در شان خود و دوستان بزرگواری مانند آرش جان حرف بزنید و از حرفهای کوچه بازاری دوری کنید.

بنده تنها یک سوال از شما دوست گرامی دارم که شایسته است با توجه به معلومات فراوان خود به آن جواب دهید.

منظور از سطح مقطع راداری چیست؟ وقتی میگوئیم سطح مقطع راداری جنگنده اف22 100 سانتیمتر مربع است یعنی چه؟ راداری با توان خروجی 20 کیلووات و ترنسمیت 100 بار در ثانیه و فرکانس 1 گیگاهرتز از چه فاصله ای قادر به شناسایی اف22 است؟ برای افزایش برد شناسایی چه تغییری باید روی رادار انجام داد؟

اگر سوال فوق را که امیدوارم با مطالعه و تحقیق جواب دهید خود متوجه این قضیه خواهید شد که میزان پنهانکاری واقعی اف22 چقدر بوده و چگونه میتوان راداری برای شناسایی آن طراحی کرد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منو بگو نشستم تو این همه فیلم 10 تا 12 دقیقه ای براتون پیداش کردم و اون 50 ثانیه رو کوتاه کردم براتون.نمیخواهید بگین نمیخوام. Mr.Fox

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
tiestoo واقعا 7 تا سوخو 27 با توپ ضد هوايي تركيده؟ بابا مگه كفتره زدن يه جنگنده با توپ ضد هوايي خيلي سخته در واقع احتمال برخوردش خيلي كمه من نمي دونم چجوري اينارو زدن شايد تيراشون مثل فيلم wanted کات میگیره icon_cheesygrin سوخو 35 واقعا جنگنده ی تکیه انقدرم نگین که باید با اف 18 مقایسه بشه سوخو 30 سوپر هورنتو با اختلاف 10 20 % می خوره مقالشم خودم تو سایت گذاشتم دیگه چه برسه به سوخو 35 رپتور جنگنده بدی نیست اتفاقا من خودم خیلی دوسش دارم چون عکس اواتارمم هست ولی نباید خودمون گول بزنیم سوخو 35 و میگ 31 بی ام با داشتن رادار های قدرتمند و سوخو 35 با داشتن جنگ الکترونیک قدرتمند می تونند رپتور یورو فایتر تایفون و ... برتکونن تازه از نظر موشکی هم روس ها جلوترند چون امریکا موشک با برد بلند نداره خیلی زور بزنه امرام 50 کیلومتر بره در کل فعلا همه چیز به نفع روس هاست.[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز من

دوست خوبم حالا خلبانان ايراني شدند كهنه و نا متخصص و شما شديد متخصص!

من هیچ وقت ادعای کارشناسی نکردم . من فقط نظرم رو گفتم و من فقط می خوام به صورت علمی ثابت بشه . icon_cheesygrin

تازه شما كه هنوز با گاري هم پرواز نكرده ايد

گاری هیچ وقت پرواز نمی کنه . icon_cheesygrin

من نمی خواستم این رو بگم ولی من خودم تا حالا دوره هاي لازم رو جهت پرواز با هواپيما هاي تك موتوره تا حالا دیدم و با 4 هواپیمای dhc-2 و CESSNA 400 و PC-7 , و همچنین PA-34 پرواز هایی رو انجام دادم .

البته این ها فقط یک سری هواپیمای آموزشی هستند که اساسا به چیز های کلی نمی پردازه .

در ضمن جنگنده F-22 , سوخو 35 اصلا در يك كلاس نيستند و نيز هم نسل هم

طبق یک شبیه ساز که سوخو 35 در مقابل اف-22 قرار گرفته درصد پیروزی بیشتر به نفع سوخو 35 بوده و این کار رو متخصصین دفاعی روسی انجام دادند . این کار متخصصین نشون می ده که مقایسه اف-22 با سیوخو 35 قابل توجیه هست .

وگرنه اگر سري به فروم سايتهاي دنيا چه اروپايي چه آمريكاييو چيني و چه تركي!!!! و چه ژاپني !!!!!!! و حتي پاكستاني!!!! بزنيد خواهيد ديد كه نظرشان در مورد بهترين جنگنده رهگير جهان چيست! من تا اونجا كه ديدم سوخو 35 در بهترين جايي كه قرار گرفته بود چهارم بود!!!

دوست عزیز من

در سایت میلیتاری یک نظرسنجی در مورد بهترین و پیشرفته ترین و همچنین قدرتمند ترین تانک دنیا قرار گرفت . تانک ذولفقار بهترین تانک دنیا شناخته شد و بیشتر کاربران به تانک ذولفقار رای دادند . یعنی مرکاوا و لئوپرد و آبرامز و لکرک کشک . خوب اینکه دلیل نمی شه .

ما باید از لحاظ فنی و علمی به مقایسه بپردازیم . مهم نیست که کاربران یک سایت پاکستانی و یا اروپایی چی می گن .

اونها قدرت مانور پذيري يورو فايتر رو هم بيشتر از هواپيماهاي سوخو35 مي دونستند

من هم قدرت مانور پذیری صاعقه رو بیشتر از سوخو 27 می دونم icon_cheesygrin

باید مسائل علمی بررسی بشه /

یک سری به خانواده فلانکر میندازیم .

آيروديناميك یکی از مهمترین ابزار در امر مانور پذیری جنگنده های فلانکر هست و همچنین طراحی بدنه در سوخو 35 بی ام بر اساس طراحی بدنه سوخو 27 هست .

سیستم های تغيير راستاي رانش و آيروديناميك قدرت مانور پذیری این جنگنده رو به چنان قدرتی می رسونه که به خلبان این امکان رو می ده که خیلی راحت از دست پدافند های ضد هوایی فرار کنه و نقش بسیار مهمی رو در نبرد های هوا به هوا ایفا می کنه . قدرت مانور پذیری سوخو 35 بی ام بسیار بالا هست .

در ضمن در رهگيري امروزه ديگر آيروديناميك پرواز اهميت اول را ندارد.

طراحی آيروديناميك و بدنه این جنگنده بسیار فوق العاده هست و همین امر به علاوه سیستم تغییر راستای رانش این جنگنده رو به یک جنگنده شکست ناپذیر بدل می کنه .

سيتمهاي الكترونيك پرواز است كه حرف آخر رو مي زنه

در امر هواگرد های نظامی و در زمینه رهگیری سیستم های راداری و رهگیری مثل GT-33EP
حرف های زیادی رو می زنند ولی آیا شما چیزی از سیستم قدرتمند AAD سوخو 35 می دونی ؟؟ اساسا اف-22 برای یک رهگیری خوب و عالی نیاز به آواکس داره .

اف-22 از رادار AN/APG-77 استفاده می کنه که تقریبا بردی معادل 375 کیلومتر داره ولی رادار سوخو 35 در حدود 400 کیلومتر برد داره . حالا ما به خاطر روی گل شما اصلا می گیم هر دو رادار 400 کیلومتر برد دارند . ولی جنگ افزار ها و موشک های اف-22 به برد رادارشون نمی رسه .

اف-22 حداکثر برد موشک هاش 100 کیلومتره ولی برد موشک KS-172S-1 سوخو 35 به 400 کیلومتر می رسه . یعنی به همون مقدار برد رادار سوخو 35 . این یعنی تمام حرف . یعنی تا برد 100 کیلومتری اف-22 در مقابل سوخو 35 هیچ کاری نمی تونه بکنه به دلیل اینکه برد موشک های اف-22 هم سطح با سوخو 35 نیست / یعنی تا 300 کیلومتر اف-22 فقط باید جا خالی بده :mrgreen:

درسته که اف-22 یک جنگنده پنهان کار است و می تونه در مقابل جنگنده های مختلفی از قابلیت پنهان کاریش استفاده کنه ولی در مقابل رادار Tikhomirov NIIP Irbis-E سوخو 35 بی ام این امر تقریبا غیر فعال هست و سوخو 35 با استفاده از این رادار قابلیت تشخیص و رهگیری اف-22 رو داره .

برادر عزیز شما چیزی از سیستم های ESA می دونی ؟؟؟
شما چیزی از سیتستم NIIP می دونی ؟؟؟
شما چیزی از سیتسم های KNIRTI L175M Khibiny-M می دونی ؟؟؟
اگر از سیستم KNIRTI L175M Khibiny-M چیزی می دونستی این حرف رو نمی زدی :oops:
شما در مورد رادار های سوخو 35 یعنی Tikhomirov NIIP Irbis-E و N031 Zhuk-MSFE چیزی می دونی ؟؟؟؟
شما از ESA اطلاعاتی داری ؟؟؟
شما از سیتسم های AAU-44 KAIVER27 EU Q چیزی می دونی ؟؟؟

بهت پیشنهاد می کنم یه مطالعه ای بر روی این سیستم ها بکن بعد بیا با هم کاملا منطقی صحبت می کنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیز من شما کی خلبان بودی و ما نمیدونستیم؟؟؟؟؟؟ این حرف های شما در حد یک مهندس هوافضا است نه یک خلبان حداقل Cadet . اگه یک مهندس با کلّی برّسی و حساب نجومی بفهمنه کدوم هواپیما مانورپزیر تره یک خلبان حرفه ای با دیدنش میتونه.چون خلبان ها یک چیزی دارن(حرفه ای ها و با استعداد ها) که هر کسی نداره و اونو با تجربهشون که مخلوط کنن دیگه خدایی میشن برا خودشون. یک سوال دارم دوستان در مورد نیروی هوایی ایران چه قدر میدونن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کار دارم بگین. Mr.Fox

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.