blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

به نقل از واشنگتن پست، اوکراین خطوط نورد استریم را منفجر کرده اند.

• Like 2
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , aminor گفت:

گرفتار شدن ستونهای زرهی تانکهای  لئوپارد و احتمالا نفربرهای برادلی در کمین روسها

شب گذشته یکی از موجهای اصلی حملات اکراین  در نزدیکی نیروگاه هسته ایی ژاپورژیا آغاز شده است تا این لحظه درگیری سنگین همچنان ادامه دارد

IMG_20230608_105929_983.jpg

thumb_IMG_20230608_105929_989~0.jpg

سلام 

ممنون بابت اخبار دقيق صحنه نبرد 

به نظرم رفتار اكرايني ها شبيه صحبت هاي سردار رضائي در عمليات كربلاي ٤ هست

عمليات شناسايى و رزمي كه در اون تمام جبهه ها با نبرد بررسي و قدرت دشمن سنجيده شده و جايي كه رسوخ خوبي ديده شد، عمليات روي اون سوار ميشه و بقيه محور ها در حد ايذائي ميمونن 

يعني هيچ محوري ، محور اصلي نيست ولي در صورت نفوذ ميتونه محور اصلي بشه 

چنين طرحي لازمه اش شناسايى مداوم صحنه نبرد در كنار چندين طرح و سناريو براي سوييچ روي هركدوم از اونها هست كه از توان اكرايني ها خارج هست و فقط ناتو ميتونه اجرا كنه

از سمت ديگه از ناتو بعيده كه با داشتن شناسايى مداوم نتونسته يك برنامه فريب و حمله اصلي تدارك ببينه كه اين اتفاق ميتونه بدليل هوشياري دشمن باشه

ویرایش شده در توسط arminheidari
  • Like 4
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , mahdiarmy گفت:

فرق جنگیدن مسلمان واقعی با یه انسان غربی همینه .

یه سد رو منفجر میکنن کل زمینها و مردم پایین دست سد آسیب میبینن واسه یه پیروزی ای که محاله شکل بگیره .

غربی های لعنتی ، هی اوکراین رو باد میکنن که ( برو جلو ! تو میتونی ! تو بتونی ! ) اون دلقک هم کل مملکت رو داره به فنا میده واسه یه چیزی که اساسا اتفاق نخواهد افتاد . بعد از این جنگ ، ممکنه روسیه ضعیف بشه ، ولی چیزی از اوکراین نمی مونه . 

مقایسه کنید به جنگ ما با عراق .

خاطرات آقای سعید قاسمی در خصوص عملیات انفجار سد دربندی خان عراق رو ببینید . اگر اتفاق می افتاد ، بچه های ما میرسیدن نزدیک بغداد . ولی حضرت امام اجازه نداد چون ( هدف وسیله رو توجیه نمیکنه ) و ما نسبت به جان و مال مردم عراق مسئول بودیم

دوست من من برداشتم از صحبت شما اینه که انفجار سد کار اکراینی ها هست در صورتی که اکراینی سودی در این موضوع نداره و این ترفند روسها بوده برای اینکه خیال خودشون رو حداقل از یه جبهه راحت کنن و زمان بخرن در مورد دلقک خطاب کردن زلنسکی هم کسی مقابل تجاوز یه کشور دیگه می ایسته را با مسخره کردن نمیشه کوچیک کرد مردم اکراین دارن مقاومت میکنن، این مقاومتشون خیلی مهمه اونم در مقابل دومین قدرت نظامیه دنیا

انتظار شما چی بوده ؟؟ روسیه حمله کنه و مردم اکراین هم بگن بفرمایید کشور تقدیم شما ؟؟ از قدیم هم همینطور بوده هر وقت غرب یا شرق به یه جایی حمله میکردن طرف دوم به کشور حمله شده کمک میکردن و این چیز جدیدی نیست داستان ویتنام افغانستان سوریه و . . . . . اینکه مردم اکراین نمی خوان برن زیر افسار روسیه حقشونه و خواستشونه و اگر اینطور نمیخاستن همون اتفاقی می افتاد که زمان حمله اعراب

به ایران افتاد

اگر در کشور ما بنا به دلایل کاملا سیاسی سران از روسیه حمایت میکنن این دلیل حق بودن روسها نیست. دوست من هیچ استدلالی نمیتونه این حقیقت رو عوض کنه که روسها متجاوزن و اکراینی ها مقاومت می کنن من گیرم اکراینی اصلا خواستن به ناتو بپیوندن مساله داخلی کشور و تصمیم مردم و دولتشون ربطی به روسیه نداره اگه شما این دخالت را می پذیرید تمام دخالت هایی که امریکا در بقیه کشورها میکنه هم مورد تاییده چون اون کشورها بر خلاف خواست و منافع امریکا حرکت کردن و امریکا حق داره به اونا حمله کنه.

ار هر طرفی می خواین طرفداری کنین اما این حق و حقیقت رو عوض نمیکنه . . . . 

• Like 2
  • Upvote 3
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , headshoter2 گفت:

دوست من من برداشتم از صحبت شما اینه که انفجار سد کار اکراینی ها هست در صورتی که اکراینی سودی در این موضوع نداره و این ترفند روسها بوده برای اینکه خیال خودشون رو حداقل از یه جبهه راحت کنن و زمان بخرن در مورد دلقک خطاب کردن زلنسکی هم کسی مقابل تجاوز یه کشور دیگه می ایسته را با مسخره کردن نمیشه کوچیک کرد مردم اکراین دارن مقاومت میکنن، این مقاومتشون خیلی مهمه اونم در مقابل دومین قدرت نظامیه دنیا

انتظار شما چی بوده ؟؟ روسیه حمله کنه و مردم اکراین هم بگن بفرمایید کشور تقدیم شما ؟؟ از قدیم هم همینطور بوده هر وقت غرب یا شرق به یه جایی حمله میکردن طرف دوم به کشور حمله شده کمک میکردن و این چیز جدیدی نیست داستان ویتنام افغانستان سوریه و . . . . . اینکه مردم اکراین نمی خوان برن زیر افسار روسیه حقشونه و خواستشونه و اگر اینطور نمیخاستن همون اتفاقی می افتاد که زمان حمله اعراب

به ایران افتاد

اگر در کشور ما بنا به دلایل کاملا سیاسی سران از روسیه حمایت میکنن این دلیل حق بودن روسها نیست. دوست من هیچ استدلالی نمیتونه این حقیقت رو عوض کنه که روسها متجاوزن و اکراینی ها مقاومت می کنن من گیرم اکراینی اصلا خواستن به ناتو بپیوندن مساله داخلی کشور و تصمیم مردم و دولتشون ربطی به روسیه نداره اگه شما این دخالت را می پذیرید تمام دخالت هایی که امریکا در بقیه کشورها میکنه هم مورد تاییده چون اون کشورها بر خلاف خواست و منافع امریکا حرکت کردن و امریکا حق داره به اونا حمله کنه.

اینکه زلنسکی مزدور غرب خطاب میشه به خاطر مقاومت جلوی روس ها نیست بلکه به عنوان یکی از افراد اصلی در عاملیت جنگ است که بهش میگن

این جنگ میتونست شکل نگیره

نحوه جنگ فعلی که بیشتر نمایش و کشتار جوانان اکراینی هست تا دفاع از کشور 

قتل عام روس تبار ها و تحریک روس ها

شل کردن مرزها در کنار تلاش برای عضویت تو ناتو بصورت پر صدا

و مواردی که همه نشون میده اکراین با برنامه یک تله و باتلاق برای روس تبدیل شد و آخر سر روس ها فریب خورده و وارد باتلاق شدند

در مقابل در جنگ تحمیلی خودمان

همه می گویند که مرزهای خالی‌ ما یکی از دلیل های وسوسه حمله عراق بود و مسئولان اون زمان مقصر بودن 

ما علیرغم اینکه نیروی انسانی محور اصلی نیروی مان بود ولی اینجوری بچه های مردم رو به کشتن ندادیم و نوشته های عملیات های کربلای ۴ خیبر و بدر رو میشه مقایسه کرد

ویرایش شده در توسط arminheidari
  • Like 5
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , headshoter2 گفت:

به ایران افتاد

دوستانی که اینجا خیلی وقته عضو هستن ، میدونن چی دارن میگن . اگر پروپاگاندای رسانه رو شما تاثیر داره ، توصیه میکنم یه مدت فقط خواننده باشید. ما ملت سیاست زده ای هستیم . گرون شدن گوشت و مرغ تو بینش ما از دنیا تاثیر مستقیم داره . اگر یک زمانی با حکومت خودمون هم مخالفید و حتی فشار مالی هم روی شما هست ، باید تلاش کنید که این موضوعات روی قضاوت های شما تاثیر نذاره . بچه های اینجا میدونن جنگ اوکراین چی شد که شروع شد . از تاریخ بین دو کشور و حوادث قبلش هم مطلع هستند . همه رو نمیگم . قدیمی ها رو که پیگیر هستند رو میگم . اوکراین به اندازه کافی قبل از جنگ اخطارهای لازم رو دریافت کرد . از خط قرمز های روسیه که تاریخ چند ده ساله هم داره با خبر بود . این جنگ یه دلیل بیشتر نداشت . سود آمریکا. این رو هم با سند بهت میگم نه از روی شعار. اینکه در جبهه چه کسانی میجنگند و برای چه کشته میشوند ربطی به حق و باطل بودن اون جبهه نداره . یه نفر میتونه تو جبهه اسلام بجنگه و کشته بشه ولی رنگ بهشت رو نبینه و از طرفی یه نفر که به خاطر خانواده اش از روی اجبار میجنگه ، ولو مسلمون هم نباشه و حقیقت اسلام رو درک نکرده باشه و اگر کشته بشه ، به احتمال زیاد مورد رحمت خدا است.

• Like 1
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , bmosavi گفت:

به نقل از واشنگتن پست، اوکراین خطوط نورد استریم را منفجر کرده اند.

سلام

خبر گزارش را خوندم ولی اصلش را هنوز نه.

ولی من معتقدم بعد از گزارش سیمور هرش این تلاش های عمدتا آمریکایی! بیشتر برای سرپوش گذاشتن روی دخالت مستقیم سرویس خارجی یک  کشور ( ایالات متحده ) یا حتی اقدام مستقل نیروهای نظامی در این انفجارهاست. ( اونم چون هم برای اروپا شوکی هست، هم اقدام آمریکا یک دخالت آشکار در جنگ هست و هم ماجرای خسارات و جبران هزینه ها هست و هم دروغ بزرگ که این حملات را خود امریکا در ابتدا مستقیم متوجه روس ها کرد با عملیات رسانه ای گسترده ) مرحله به مرحله هم پیش میرند و وقتی میبینند افکار عمومی از یک خبر قانع نمیشه میرند سراغ مرحله بعدی که ضرر کمتری داره نسبت به اصل اتفاق. از کار یک گروه خرابکار بوده و دولت اکراین خبر نداشته، تا کار گروه خرابکار با اطلاع اکراین بوده، بعد کار اکراین بوده، کار اکراین بوده و ممکنه سرویس های اطلاعاتی غرب هم با خبر بودند و ( گناهشون فقط این بوده اقدامی نکردند ) و تا ... برسه به اونجا که اصلا طرح ریزی و حمله مستقیم توسط آمریکا انجام گرفته تماما و روح اکراین هم خبر نداشته.

خلاصه به نظر این بار واقعا " کار خودشونه" ولی خب رسانه دارند دیگه. همونطور که اولش کلا همه چیز را انداختند گردن روسیه با اینکه اون مقطع روس ها نه تنها هیچ نفعی نداشتند بلکه کاملا روشن بود دوست دارند این حلقه وصل منافع و اتکا اروپا به خودشون را بعد از اون همه هزینه حتی شده با ضرر به خودشون حفظ کنند؛ حالا هم میتونند بندازند گردن اکراین و اکراین هم چاره ای نداره بگه اره ما بودیم تا دامن امریکا پاک بشه. اوپا هم با علم به موضوع جیک نمیزنه چون تف سربالاست.

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , headshoter2 گفت:

دوست من من برداشتم از صحبت شما اینه که انفجار سد کار اکراینی ها هست در صورتی که اکراینی سودی در این موضوع نداره و این ترفند روسها بوده برای اینکه خیال خودشون رو حداقل از یه جبهه راحت کنن

سلام

در قضاوت نباید عجله کرد. از اکراین تحت سلطه ناتو که فقط دستورات را اجرا میکنه و اگر منصف باشیم تا حالا بیشتر از روس ها جنایت سر صحنه، نژادپرستی، حمله به اماکن غیرنظامی و گروگانگیری و کشتن اسرا، تحریک مسلمانان، نازی پرستی! و بمباران مناطق غیرنظامی ( تازه هنوز سنگ جلوی پاش هست والا معلوم نبود چه کشتارهایی ترتیب میداد از غیرنظامیان چون منشش نشون داده که هیچ ابایی حتی از گفتن رسمی کشتن غیرنظامیان ندراه، ارجاع میدم به چند مورد صحبت مقامات رسمی که از کشتن روس ها در هر نقطه ای در جهان و به هر شکل و ترور افراد غیرنظامی ابراز رضایت و اشتیاق کردند ) و ... نداشته کمتر هم نبوده و اتفاقا در پست قبل اشاره کردم سابق بر این کلی هم دروغ توسط پروپاگاندای رسانه های متکی بر غرب تحویل داده هیچ بعید نیست. (از جمله همین نورد استریم و یا حمله به مسکو و اینا که کم کم همشون فاش شد کار خودشون بوده یا اینکه دروغ میگفتند در مورد اصل ماجرا)

خود حضور فوری زلنسکی در خرسون و نمایش رسانه ایش مشکوک هست به کنار.

یکی از مواردی که میتونه در نظر گرفته بشه نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا است. از اونجایی که از آب مخزن کاخوفکا برای خنک کردن نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا استفاده میشده آژانس هشدار داده که ممکنه این نیروگاه کلا از مدار خارج بشه چون سطح آب داره به کمتر از حداقل مقدار لازم برای پمپاژ و خنک کردن این نیروگاه برسه. خب نیروگاه در اختیار چه کسی است؟ چه طرفی اصرار بر تصرف دوبارش داشت؟ چه طرفی با بهانه گیری انبار مهمات در اطراف نیورگاه بارها به اون حمله کرده بود و اصولا به مثل دیگی که برای من نجوشه میخوام سر سگ توش بجوشه خرباکاری های متعددی را برنامه ریزی کرده بود؟

و این که در نهایت به نظرم ناظران میتونند متفق باشند هیچ رقمه انتظاری که لااقل از سابقه تبلیغ شده روی روس ها میرفت در مورد اکراین ( یعنی بمباران وسیع مناطق بدون توجه به نظامی یا غیرنظامی بودنش ) پیش نیومد. و روس ها به نظر برای حفظ وجهه لااقل سعی کردند چندان مناطق غیرنظامی حاوی سکنه را مورد حملات قرار ندند. الان بهره برداری رسانه ای این موضوع به سمت چه کسی است؟ در حالیکه میشه در مورد ارزش نظامی و فایدش برای روسیه هم بحث کرد.

من نمیم کار روسها بوده یا نبوده ولی میگم جایی که در کمال تعجب حتی غربی ها هم اینبار خیلی محتاطانه از عباراتی دو طرفه برای محکومیت انفجار استفاده میکنند و صریحا نمیگند کار کدوم طرف بوده در اظهارات رسمی باید کمی بیشتر تامل کرد.

• Like 2
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , mahdiarmy گفت:

دوستانی که اینجا خیلی وقته عضو هستن ، میدونن چی دارن میگن . اگر پروپاگاندای رسانه رو شما تاثیر داره ، توصیه میکنم یه مدت فقط خواننده باشید. ما ملت سیاست زده ای هستیم . گرون شدن گوشت و مرغ تو بینش ما از دنیا تاثیر مستقیم داره . اگر یک زمانی با حکومت خودمون هم مخالفید و حتی فشار مالی هم روی شما هست ، باید تلاش کنید که این موضوعات روی قضاوت های شما تاثیر نذاره . بچه های اینجا میدونن جنگ اوکراین چی شد که شروع شد . از تاریخ بین دو کشور و حوادث قبلش هم مطلع هستند . همه رو نمیگم . قدیمی ها رو که پیگیر هستند رو میگم . اوکراین به اندازه کافی قبل از جنگ اخطارهای لازم رو دریافت کرد . از خط قرمز های روسیه که تاریخ چند ده ساله هم داره با خبر بود . این جنگ یه دلیل بیشتر نداشت . سود آمریکا. این رو هم با سند بهت میگم نه از روی شعار. اینکه در جبهه چه کسانی میجنگند و برای چه کشته میشوند ربطی به حق و باطل بودن اون جبهه نداره . یه نفر میتونه تو جبهه اسلام بجنگه و کشته بشه ولی رنگ بهشت رو نبینه و از طرفی یه نفر که به خاطر خانواده اش از روی اجبار میجنگه ، ولو مسلمون هم نباشه و حقیقت اسلام رو درک نکرده باشه و اگر کشته بشه ، به احتمال زیاد مورد رحمت خدا است.

دوست من مشکل مملکت ما همینه نظر مخالف خودمون رو حتی نمی خوایم بشنویم و میگیم ساکت باش و فقط خواننده باش چشم من فقط خواننده میشم شما رو با دنیایی که برا خودتون ساختید و تو اون دنیا فقط حرف سران عزیز ما و خط فکری اوناست که درسته تنها میزارم امیدوارم یه روزی از این خواب غفلت بیدار شید. هرچند دیگه شاید اون روز خیلی دیر شده باشه . . . . شما خوب و دانا و با بصیرت ما غرب زده و نفهم . . . . 

• Like 1
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد این خودکشی دسته جمعی باید کمی پخته حرف زد ‌

چون ما در دفاع مقدس از موج انسانی بهره زیاد بردیم. جاهایی جواب خوب گرفتیم علیرغم همه تحریم ها

جاهایی هم بسیار درداور بود مثل طلاییه 

خب این داستان اکراین ها چطوره ؟

• Like 1
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.