امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='mohammad741741' timestamp='1401710897' post='382283']
ممنون جامع و عالی
:rose:
چرا از ارکیو چیزی نزاشتی؟ یا سفره ماهی
[/quote]

چون هنوز حتی پرواز هم نکردن. گذاشتم ساخته بشن و اطلاعات بیشتری ازشون به دست بیاد بعد.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما گفتید کرار چطور میخواد از موشک های کروز دریاییش استفاده کنه به خاطر همین من گفتم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسپهبد جان بسیار عالی بود داداش خیلی جامع و کامل خدا حفظت کنه :rose: :rose: :rose: :rose:

ایکاش میزدی تو نخ تجهیزات پدافند :winking:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند نکته که بد نیست عرض کنم ، اول آنکه یک روش جالب عملیاتی جهت به پرواز در آوردن بدون نیاز به باند ، منجنیق ، ریل و ... سوار کردن پهپاد بر پشت تویوتا "!" هست که خودرو حامل در مسیری خاکی یا جاده ای به سرعت حرکت میکند تا به حداقل سرعت برخواست پهپاد ، مثلا 120 کیلومتر بر ساعت برسد و از جایگاه خود در عقب وانت به هوا برخیزد ، جالب بود اگر از این روش برخواست طبق فیلم های موجود به مدل های پهپاد نیز اشاره میکردید ، دوم آنکه گمان نمی کنم هیچگاه پهپاد رعد85 رونمایی شده باشه ، بلکه تصاویرب از سایت بین المللی هوانوردی منصوب به این پهپاد منتشر شده که یحتمل همان رعد85 میباشند . نکته سوم هم چون مقاله رو سریع خوندم نمیدونم بهش اشاره کردید یا خیر ، کارخانه ساخت موتور های پهپاد در اطراف شهر قم میباشد که در تاپیک دیگری از همین انجمن مفصلا تحت تجزیه و تحلیل موشکافانه ی دوستان قرار گرفت .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر فراوان؛ یک نکته بگم شاید مفید باشه؛ پهپاد شاهد-125 مهندسی معکوس پهپاد شدو هست با مداومت پرواز 6 ساعت و پهپاد شاهد-123 گونه ای هست با طراحی بومی که برخلاف عددش بعد از شاهد-125 تولید شده و مداومت پروازش 12 ساعت هست.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار عالی (واقعا جای تشکر بسیار داره)

نکته ای که اشاره نشد در خصوص شاهد 129 بود که در مقاله اشاره شده ایران تنها 2 فروند از این پهپاد رو ساخته در حالی که حدود یک ماه قبل این پهپاد در حال عملیات شناسایی بر فراز آسمان منطقه غوطه شرقی ریف دمشق دیده شده و کلیپ اون نیز در محافل نظامی تا چند روز سر و صدای زیادی به پا کرد. (با کمی سرچ می تونید به راحتی به این کلیپ دسترسی پیدا کنید) :rose:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AmirAzad' timestamp='1401732836' post='382372']
چند نکته که بد نیست عرض کنم ، اول آنکه یک روش جالب عملیاتی جهت به پرواز در آوردن بدون نیاز به باند ، منجنیق ، ریل و ... سوار کردن پهپاد بر پشت تویوتا "!" هست که خودرو حامل در مسیری خاکی یا جاده ای به سرعت حرکت میکند تا به حداقل سرعت برخواست پهپاد ، مثلا 120 کیلومتر بر ساعت برسد و از جایگاه خود در عقب وانت به هوا برخیزد ، جالب بود اگر از این روش برخواست طبق فیلم های موجود به مدل های پهپاد نیز اشاره میکردید ، دوم آنکه گمان نمی کنم هیچگاه پهپاد رعد85 رونمایی شده باشه ، بلکه تصاویرب از سایت بین المللی هوانوردی منصوب به این پهپاد منتشر شده که یحتمل همان رعد85 میباشند . نکته سوم هم چون مقاله رو سریع خوندم نمیدونم بهش اشاره کردید یا خیر ، کارخانه ساخت موتور های پهپاد در اطراف شهر قم میباشد که در تاپیک دیگری از همین انجمن مفصلا تحت تجزیه و تحلیل موشکافانه ی دوستان قرار گرفت .
[/quote]

موردی که می گین شدنیه و حتی برای هواپیماهای سرنشین دار هم اتفاق افتاده اما منبعی دارین که استفاده ی ایران از این روش رو اعلام کنه؟

رعد-85 به گفته ی مقامات، همون پهپاد انتهاری ارتش هست که طبق چیزی که دیده شد مهاجر-2 هست که به انتحاری تبدیلش کردن. گرچه با ابن وضع رونمایی های ما احتمال این که رعد-85 با پهپاد انتحاری نمایش داده شده متفاوت باشه هست.

آخر مقاله در مورد شرکت مادو (که همون طور که گفتین کارخونش اطراف قم هست) توضیح دادم.

[quote name='MILAD110' timestamp='1401734338' post='382378']
با تشکر فراوان؛ یک نکته بگم شاید مفید باشه؛ پهپاد شاهد-125 مهندسی معکوس پهپاد شدو هست با مداومت پرواز 6 ساعت و پهپاد شاهد-123 گونه ای هست با طراحی بومی که برخلاف عددش بعد از شاهد-125 تولید شده و مداومت پروازش 12 ساعت هست.
[/quote]

متاسفانه تنها منبعی که ما در مورد این مطلب داریم، مصاحبه ی سردار حاجی زاده هست که فقط به 12 ساعت مداومت پروازی اشاره کرده و من هم فقط همین رو تو مقاله انعکاس دادم.

[quote name='neyram' timestamp='1401738477' post='382393']
بسیار عالی (واقعا جای تشکر بسیار داره)

نکته ای که اشاره نشد در خصوص شاهد 129 بود که در مقاله اشاره شده ایران تنها 2 فروند از این پهپاد رو ساخته در حالی که حدود یک ماه قبل این پهپاد در حال عملیات شناسایی بر فراز آسمان منطقه غوطه شرقی ریف دمشق دیده شده و کلیپ اون نیز در محافل نظامی تا چند روز سر و صدای زیادی به پا کرد. (با کمی سرچ می تونید به راحتی به این کلیپ دسترسی پیدا کنید) :rose:
[/quote]

من اون کلیپ رو دیدم. مسئله اینه که هیچ دلیل وجود نداره که اون پهپاد، نسل جدید شاهد باشه یا حتی اصلا ایرانی باشه. یکی از مهم ترین دلایلی که شاهد بودن اون پهپاد رو نقض می کنه نسبت طول بال به بدنه هست که برای شاهد بیشتره و این رو چشمی هم میشه دید. نکته ی مهمتر اینه که ما اگر نمونه ی سوم شاهد رو ساختیم کار درستی نیست که بدون انجام تست های لازم یکراست بفرستیمش سوریه. و در آخر هم اگر نسل جدید شاهد بوده، پس چرا تو نمایشگاه اخیر نمایش داده نشد؟
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ya_ali' timestamp='1401818232' post='382599']
آقا اگر بخواهیم حمایت مالی کنیم چکار باید بکنیم.
[/quote]
والا نظر شخصيم اينه كه بيشتر از اينكه دوستان مشكل مالي داشته باشن يه جورايي بيانش ميكنن :دي
چون مدت ها قبل خيلي از دوستان اعلام امادگي كردن كمك مالي كنن قبول نكردن و يا همين چند وقت پيش حتي سايت از گرفتن عضو وي اي پي صرف نظر كرد!!!
فكر كنم زير سرور سايت به نفت رسيدن رو نميكنن :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ya_ali' timestamp='1401818232' post='382599']
آقا اگر بخواهیم حمایت مالی کنیم چکار باید بکنیم.
[/quote]
حمایت مالی وقتی محتوا قوی نباشه ، کاری از پیش نمیبره جز زیبا کردن در و دیوار سایت ، ...
ارزش سایت به محتوا و کاربرانش هست ، ...
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چقدر ناراحت شدم پهپادای سقوط کرده ایرانو تو سوریه دیدم.
آخه چرا این پهپادهارو به فیوز انفجاری مجهز نکردند که در این جور مواقع منهدمش کنن تا اطلاعاتش بدست نامحرمان نرسد؟! :-(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار عالی دوست عزیز، زحمت زیادی کشیدید و کاملا بصورت فنی و مرجع گونه مطلب ور تنظیم کردید.

البته کامل نخوندمش ولی ان شا الله سر فرصت می خونم و فضولا نظرمو میدم.

نمی دونم اون کاربرایی که برای یه پست شامل 4 تا عکس بالای 100 تا مثبت میدن الان کجا هستند؟! خب البته شاید درک عمیقی از میزان زحمت لازمه برای تهیه چنین مطلبی ندارند و باید بهشون حق داد! ولی اینو بدونن که خجالت هم خوب چیزی هست!
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.