karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط Electro_officer، 23 شهریور 1393 - ???? ..
مخفی شده توسط Electro_officer، 23 شهریور 1393 - ???? ..

به نام خدا

سلام...

...................................................................................

از وقتی یادم میاد به نظام و نظامی گری علاقه زیادی داشتم و تمام تلاشمو کردم که به دانشگاه امام علی وارد شم قبولمم شدم تو هوانیروز ولی با مخالفت شدید پدرم مواجه شدم که میگفت این اونی نیست که فکر میکنی و میخوای در نهایت قرار شد برم خدمت سبازی اگه بعد یه سال رو حرفم موندم دوباره سعیمو بکنم و برم دانشکده افسری سرتونو درد نیارم اسپمم نمیخوام بدم ولی الان شغلم آزاده و تنها رابطه من با نظامی گری این سایته هنوز علاقه شدید دارم بهش ولی متاسفانه پدرم راست میگفت

:-( :-( :-( :-(

دوست عزیز من در جایگاهی نیستم که شما رو نصیحت کنم ، اما چند جمله ای با جناب عالی حرف دل دارم...اگر با زاویه ی دیدت نسبت به مسائل هم خوانی داشت و برایت مقبول افتاد،

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

دوستان پینهاد بنده قرار نیست که در سطح سایت میلیتاری بمونه

نظرمن اینه که اون رو چاپ و هر بخش از مقاله رو به سازمان مربوطه بدیم.

باورکنید با پیگیر بودن میشه به نتیجه رسید البته اگه واقعا به کارمون ایمان داشته باشیم و بخوایم واسه پیشرفت کشورمون قدمی برداریم.

قدم برداشتن هم این نیست که از پشت کامپیوتر به فلان و بهمان ایراد بگیریم ، باید عمل کرد.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اوه اوه منفیها سرازیر شد آقایون منظور من ارتقاع سطح سایت بود ایجاد لینک سایت تو صفحات اینترنتی مختلف مانند وزارت دفاع ارتش و هرسایتی که میدونیم آقایونن توش سری میکشن ندیدید ستون دوستان صفحات اینترنتی دیگرو منظور این بود حالا اگه میخوای باز منفی بدید

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ??? ??????
مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ??? ??????

باز هم کامل ارسال نشد! straight%20face.gif

تُف تو این GPRS...

از قضا موقع ارسال برق هم رفت! و از متن بلند بالای ما هیچی جز یه «به نام خدا سلام.» نموند! icon_eek

مثل این که عالم و آدم از نظر پراکنی این بنده ی حقیر در این سایت بیزارن! :-(

.........................................................................

مدیران محترم سپاسگذار میشم پست های ناقص ارسال شده اینجانب رو حذف کنید...

در پناه حق... :rose:

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ???? ??? ??????
مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ???? ??? ??????

باز هم کامل ارسال نشد! :straight:

تُف تو این GPRS...

از قضا موقع ارسال برق هم رفت! و از متن بلند بالای ما هیچی جز یه «به نام خدا سلام.» نموند! icon_eek

مثل این که عالم و آدم از نظر

باز هم کامل ارسال نشد! straight%20face.gif

تُف تو این GPRS...

مثل این که عالم و آدم از نظر پراکنی این بنده ی حقیر در این سایت بیزارن! :-(

مدیران محترم سپاسگذار میشم پست های ناقص ارسال شده اینجانب رو حذف کنید...

در پناه حق... :rose:

من هم گاهی با این مشکل قطع و وصل اینترنت مواجه میشم.

البته توی این سایت یک امکانی هست به نام ویرایش پست. :winking:

میشه با وصل شدن دوباره اینترنت اون پست قبلی رو ویرایش کنید و مطالب تون رو بطور کامل بگذارید :rose:  (بجای نیمه کاره رها کردن اون پست ناقص و دادان پست جدید)

اینجوری بیخودی تعداد پستها افزایش پیدا نمیکنه و الکی حجم دیتا مورد استفاده در سایت بصورت غیر ضروری بالا نمییره :rose: :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

با تشکر از همه عزیزان

با توجه به اینکه بنا به دلائلی صلاح نبوده ما وقع این تهاجم کوچک که از نظر نظامی فاقد ارزش قابل ذکری میباشد، فعلا رسانه ای شود ،با کمال تعجب بر اساس کامنتی راجع به "درگیری و تعداد عناصر تک کننده و ..."که یکی از عزیزان ارسال کرد،طوفانی در تاپیک در گرفت و طبق معمول نتیجه آن "نا توانی مدیران و فرماندهان و..."بود .من نمیگویم نظرات شما بزگواران صحیح یا غلط است بلکه شایسته شما نیست در مورد مقولاتی که اطلاعات کافی ندارید این گونه تحلیل حق به جانب خود کنید.

از جناب "فتح" عزیز هم گله دارم و البته با اجازه ایشان ،با کامنت ایشان بخصوص در مورد اکثریت فرماندهان موافق نیستم  ولی البته موارد استثنا را خود نیز به چشم دیده ام .

ناظر به حرف شما حاضرم دستتون رو بگیرم و ببرم بهتون سازمان ها رو نشون بدم.

اما من کسی نیستم که فق حرف بزنم.

از همین جا اعلام می کنم بنده حقیر حاضر هستم اگر ناجا یا سپاه بخواد برم چندین پاسگاه منطقه رو و کل منطقه رو بازدید و شناسایی کنیم و سپس یک طرح کلی برای پاسگاه های مرزی شرق بریزیم و بدیم با کمترین هزینه و امکانات موجود اجرا کنن. و قول میدم تلفات و مشکلات رو کاهش بدیم...

فقط به شرطی که فردا  نزارن چند نفر هی توی کار ما سنگ بندازن و هر چی خواستیم در اختیارمون قرار بدن.

یک واقعه تاریخی رو عرض کنم که بسیار قابل لمس هست:

بعد از جنگ جهانی اول اروپا و برندگان جنگ پروتکلی در مورد آلمان تصویب و اجرا می کردن که این کشور حق نداشت فعالیت آنچنانی در بخش نظامی و تسلیحات داشته باشه. زمانی که هیتلر به آرامی روال امور رو در آلمان به دست گرفت شروع به کادر سازی گسترده ای با نگاه استراتژیک کرد. نگاهی که به چند دهه جلوتر دوخته شده بود.

به این شکل که به خوبی می دانست اگر اروپا حس کنه آلمان به طرف نیروی نظامی و نخبه حرکت می کنه جلوی اون رو خواهد گرفت و رویای رایش سوم هیچگاه شدنی نخواهد شد. هیتلر و حزب نازی دست به اجرای سلسله اموری زدن که توانست با تولد آلمان نازی جهان رو تسخیر کنه.

این حزب شروع کرد به آموزش جوانانی نخبه که در بسیار عالم به علوم روز و متفکر بودن کسانی که در آب نمک خوابانده شده بودن تا در روز مبادا سیاست امور رو در دست بگیرن. متخصصین و نخبگان نظامی که سالها روی مباحث نظامی مطالعه کرده بودن و تاریخ جنگ ها و فنون لشگرداری بخصوص فنون نوین رو کشف و به خاطر سپرده بودن.

در بخش مهندسی هم شروع به تربیت نسلی کرده بودن که در علوم مهندسی و فنی بسیار توانا بودن و طوری طراحی شده بود که بتونن در زمان لازم به سرعت بتونن نیازهای تسلیحاتی آلمان رو تامین کنن. به این شکل که مثلا تربیت مهندسین مکانیک با کیفیت بالا پیگیری مشد و این مهندسی این توان رو داشتن که به سرعت از کارخانه های تولید تراکتور شیفت کنن روی تولید تانک.

این رویه باعث شد بعد از شروع فعالیت رسمی و نظامی آلمان به سرعت حلقه مدیریتی جوان و کارآزموده ای به سر کار بیاد و ارتش عمدتا جوان آلمان نازی دنیا رو تسخیر کنه. جوانانی که در قید و بند تعاریف عمومی و قبلی در علوم نظامی نبودن و با دانستن اونها به طرف خلق مفاهیم و روش های جدید حرکت کرده بودن.

از نمونه این افراد می توان به رومل، گوبلز و... در تمام حوزه ها اشاره کرد. کسانی که دشمن رو با استفاده روش های ابداعی غافلگیر کردن و چند سال طول کشید که دنیا با این روش های جدید آشنا بشه و تازه بتونن کمی خودشون رو وفق بدن.

فرانس از روش جدید جنگ زرهی آلمان شکست خورد و کمر بقیه در تعریف نیروی هوایی آلمان شکست.

شما اگر تاریخ نظامی و سیاسی دنیا رو چک کنید می فهمید طبقه پیر و بزرگسال جامعه توان ایجاد تحول و تغییر و انقلاب رو عمدتا نداره...

نتیجه اینکه هیچ سیستمی رو با جرات عرض می کنم بجز جوانان آزموده و پر تحرک و عالم نمی تونن متحول و قوی کنن... نمونه اون انقلاب اسلامی خودمون، دفاع مقدس و... تمام این موارد به دست جوانان اون روزگار شدنی شد و اعتماد و اطمینان امام خمینی(ره) این موضوع رو شدنی کرد.

اما با تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری و بعضا اشاره مستقیم ایشون در این زمینه که جوان امروز به مراتب از گذشته مومن تر، با ایمان تر و متخصص تر و عالم تر هست همون نسل قبلی جوان ایران برای خودش حقی تراشیده و از ورود و رتق و فتق امور به دست جوانان جدید جلوگیری می کنه.

بعضا مستقیم رهبر گفتن به جوانان اعتماد کنید و کارها رو به اونها بسپرید و خودتون از دور ظاره گر و راهنما و مشاور امین باشید ولی این نسل کهنه این منویات رو پشیزی ارزش نذاشته تا الان.

امروز مسئولین ما کار رو بجایی رسوندن که برای یک پست عادی در سازمانی باید تمام استانی رو زیر و رو کرد تا بشه کسی رو پیدا کرد و دلیل اون بستن فضای مدیریتی و ایجاد روابط و لابی وب اندبازی و... هست وری که جوانان توی جامعه ول معطل هستن و پست ها در دست برخی افراد که به واقع دیگه فسیلی از اونها باقی نمونده فقط جابجا میشه و برخی اوقات جالبتر اینه که همین افراد ده تا ده تا پست دارن.

نمونه دیگه پدافند هوایی همین کشور خودمون ببینید با اعتماد به یک نیروی جوان و مومن و معتقد چطور متحول شده و روز به روز داره پیشرفت می کنه.

مسئولین محترم باید فضای تفکر و مدیریت رو برای جوان امروز فراهم کنن و باور کنن در برابر دنیای دیجیتال و فلسفه های مضاف جدید هیچ قدرتی برای مقابله ندارن و به خودشون و کشور آسیب جدی خواهند زد

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

عکسی فیلمی چیز جدیدی از این عملیات موهوم و نامشخص و جنجالی بیرون نیومده دوستان ؟؟؟؟

عجیبه !

نه این وری ها نه اون وری ها ، هیچ چیزی درز ندادند انگار فعلا

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان توی دانشکده های نظامی ما تاکتیک هائی که به افسران آموزش داده میشه مال دوره بوق علی شاه هست. جنگ جهانی اول و یا جنگ جهانی دوم.

نهایت پیشرفت هم میرسه به جنگ کره.

مثلا الان توی دانشکده افسری نیروی زمینی (رسته توپخانه بعنوان مثال) فیلم های آموزشی شون رو که نگاه میکنی (فیلم های آموزشی مربوط به زمان شاه - که توسط استادان آمریکائی ارتش فراهم شده و هنوز هم بعنوان رفرنس مورد استفاده هست ) تفنگ دست سربازان ام یک هست. یعنی اینکه مال دوره قبل از جنگ ویتنام هستن یقینا (از جنگ ویتنام به این طرف تفنگ سازمانی ارتش آمریکا ام 16 شده )

طبیعی هست که افسرانی که با این محتواهای آموزشی تربیت میشوند، هیچ گونه شناخت و تحلیلی از فضای جنگ مدرن نداشته باشند و وقتی به یک افسر توپخانه میگی که جنگ افزار هونمد ؛ جوری بهت نگاه میکنه که انگار داری در مورد یکی از قسمتهای جنگ ستارگان و یا پیشتازان فضا و ... صحبت میکنی icon_eek icon_eek

الله اکبر ما هر چی نمی خوایم به این بحث ها ورود کنیم اما نمیشه !

منبع ؟ شما تو کدوم دانشگاه درس خوندی ؟! شما از نزدیک خبر داری که اینطوری هست ؟! یا نه فقط یه چیزی شنیدی ؟!

من نمی دونم چرا تو این تاپیک بعضی دوستان هر چی دلشون بخواد میگن و هیچکس هم منبع نمی خواد

• Upvote 7
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثلا الان توی دانشکده افسری نیروی زمینی (رسته توپخانه بعنوان مثال) فیلم های آموزشی شون رو که نگاه میکنی (فیلم های آموزشی مربوط به زمان شاه - که توسط استادان آمریکائی ارتش فراهم شده و هنوز هم بعنوان رفرنس مورد استفاده هست ) تفنگ دست سربازان ام یک هست. یعنی اینکه مال دوره قبل از جنگ ویتنام هستن یقینا (از جنگ ویتنام به این طرف تفنگ سازمانی ارتش آمریکا ام 16 شده )

الله اکبر ما هر چی نمی خوایم به این بحث ها ورود کنیم اما نمیشه !

منبع ؟ شما تو کدوم دانشگاه درس خوندی ؟! شما از نزدیک خبر داری که اینطوری هست ؟! یا نه فقط یه چیزی شنیدی ؟!

من نمی دونم چرا تو این تاپیک بعضی دوستان هر چی دلشون بخواد میگن و هیچکس هم منبع نمی خواد

دیگه اشاره از این واضح تر میخواستی برادر من؟

اسم دانشکده؟ رسته؟ نوع فیلم؟ محتوای فیلم؟  چی باید میگفتم که شما اون رو بدون منبع ندونی؟

واقعا توقع ندارید که کد پرسنلی طرف و محل خدمت فعلی و ... رو توی یک سایت عمومی منتشر کرد که؟

من نمیدونم چرا هر وقت کسی میاد و توی این سایت یک چیزی میگه بعضی ها یک دفعه میشن علامه و مطلع به تمام علوم و کلا همه چیز رو تکذیب میکنن.

برادر من علم و دانش و اطلاعات یک چیز مشاع هست در عالم و نه چیزی در اختیار فقط یک فرد خاص.

تمام علوم در اختیار من و شما نیست و من و شما هم فقط به بخشی از علوم و اطلاعات آگاهی داریم و الزاما اون چیزی که من یا شما ازش خبر نداریم؛ حتما و لزوما دروغ نیست.

مگر اینکه ادعای عصمت داشته باشیم و مدعی این باشیم که مثل ائمه اطهار عالم به تمام علوم حاضر و غایب؛ واقف هستیم.

من نمیدونم سن شما چقدر هست؟ و چقدر آموزشهای نظامی آکادمیک و ... رو گذروندید.

ولی نوع تفکر شما (مبنی بر بدون عیب و ایراد دونستن تکنیک های آموزش دفاعی ما ) ، شباهت عجیبی به اون تفکراتی داره که برادرمون فتح به اون اشاره کردند. (مخالفت با هر نوع تغییر و پویائی در علوم دفاعی)

---

بهر حال ادامه دادن این نوع مباحث ممکنه که تاپیک رو به حاشیه ببره و بنده هم ترجیح میدم که توی انحراف تاپیک نقش نداشته باشم.

در نتیجه میگم که کلا حق با شما هست و نیروهای مسلح ما به تمام علوم فعلی و آینده مجهز هستند و بهترین روش های آموزشی در عالم رو ما داریم و الان سرویسهای جاسوسی تمام کشورهای شرق و غرب، در به در دنبال این هستند که یکی از جزوه های آموزشی ما در خصوص تاکتیک های نیروهای زمینی و مرزبانی و ... رو بدست بیارن تا بلکه اونها هم مثل ما بتونن با این اراذل و اوباش تجزیه طلب برخورد کنن و با اولین اقدام، اونها رو از صفحه روزگار محو کنند :winking:

شرح این هجران و این خون جگر / این زمان بگذار تا وقت دگر

ویرایش شده در توسط mehran55
  • Upvote 8
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط Electro_officer، 23 شهریور 1393 - ???? ..
مخفی شده توسط Electro_officer، 23 شهریور 1393 - ???? ..

حقیقتش من اطلاعات زیادی راجع به مسائل نظامی ندارم ولی مثل فوتبالمون که فقط ادعا داریم و تیم اخر گروه شدیم تو جام جهانی

مشخصه که تو نیروهای نظامی هم درگیر همین مسئله هستیم !

ادعا میکنیم 1 روزه اسراییل رو با خاک یکسان میکنیم

ادعا میکنیم امریکا از ما میترسه !!!!

ادعا میکنیم داعش اصلا در حد ایران نیست

بعد گروه جیش العدل که تو دنیا تره هم واسش خرد نمیکنن به همین راحتی بهمون حمله میکنه و گروگان میگیره  یا مثل این دفعه به تکاورای نیروهای پشتیبانی هم کمین میزنه !!

فقط امیدوارم کار داعش تو همون عراق تموم شه وگرنه ایران هم میشه مثل عراق و سوریه متاسفانه

فیلم لژیونری که یکی از دوستان گفت هم کاملا شبیه به حملات گروه های تروریستی بود احسنت !

ویرایش شده در توسط Reza111
  • Upvote 6
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام

عکسی فیلمی چیز جدیدی از این عملیات موهوم و نامشخص و جنجالی بیرون نیومده دوستان ؟؟؟؟

عجیبه !

نه این وری ها نه اون وری ها ، هیچ چیزی درز ندادند انگار فعلا

یا حق

والله دوستی میگفت تو بیمارستان سراوان نه اینوری نه اون وری زخمی نبردند ... گفتم مگه قبلا میاوردن گفت اره ؟؟؟ گفتم اونوری هم میارن گفت بلی ...

پس تلفات داشتن قبلا که گفته نشده . پس این بار هم مثل قبل .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ????
مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ????

مگه سپاه از پهپاد هایی که ساخته کمک نمی گیره؟ مثلا شاهد!

تکنولوژی بالایی دارن و به صورت انبوه ساخته نشدن 

کلا ایران از روز ازل در بحث تولید انبوه مشکل داشت !!

به غیر از بودجه بحث الیاژ ها و مواد اولیه و همینطور ماشین الات لازم واسه تولید انبوه هستش که مانع از تولید انبوه این ها میشه 

ما هنوز حتی در بحث نیمه هادی ها هم مشکل داریم ، حالا فرض کنید بخوایم چیپ ست درجه نظامی (بالاترین درجه کیفی) واسه شاهد تولید کنیم 

فرض هم نکردید نکردید چون در وضعیت فعلی شدنی نیست !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

والله دوستی میگفت تو بیمارستان سراوان نه اینوری نه اون وری زخمی نبردند ... گفتم مگه قبلا میاوردن گفت اره ؟؟؟ گفتم اونوری هم میارن گفت بلی ...

پس تلفات داشتن قبلا که گفته نشده . پس این بار هم مثل قبل .

عکساش رو زدن تو سایت جیش العدل . و نوشتن بزودی فیلمش رو هم میذاریم :-(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گزارش تکمیلی از عملیات فتح المبین

بنام عدل 
سازمان جیش العدل اعلام می دارد که خسارات جانی دشمن پس از عملیات 18 شهریور 93  در انهدام پاسگاه مرکزی آسکان سراوان طبق گزارشات محلی رو به فزونی گشته و آمار هلاک شدگان بیش از سی نفر اعلام شده است . همچنین وضعیت نیروهایی که در این نبرد زخمی شده بودند وخیم اعلام شده است پاسگاه مرکزی آسکان سراوان دارای بیش از 50 پرسنل دائمی بوده و در حین درگیری نیروهای کمکی رژیم که در جهت امداد نیروهای موجود در پاسگاه آمده بودند تلفات و خسارات سنگینی را از نیروهای جان بر کف سازمان متحمل گشتنه اند .
در تصاویر ارائه شده انهدام دو دستگاه تانک و تصویری از خودروی حامل ششصد کیلو مواد منفجره که در محوطه پاسگاه و در جنب دیوار ساختمان پاسگاه پارک شده است را مشاهده می نمائید که فیلم کامل این عملیات بزودی بر روی صفحات سازمان قرار خواهد گرفت .
این عملیات غرور آفرین و کمر شکن را به مجاهدین جان بر کف سازمان مدافعان دین وسرزمین و ملت عزیز تبریک عرض نموده وبه دشمن هشدار می دهیم که امنیت نیروها در ترک منطقه و واگذاری حاکمیت منطقه به صاحبان حقیقی وبومی بلوچستان می باشد . ظلم ، تجاوز ، وجنایت در حق اهل سنت و ملت بلوچ گره گشا و چاره اموری نیست که خود بانی مشکلات و معضلات گسترده وبی شمار آن هستند  . سازمان جیش العدل سازمانی مردمی ودر راستای عدالت در سرزمین مادری خویش بلوچستان است و خواهان رفع تبعیض و ظلم بر اهل سنت و ملت بلوچ وبرابری حقوق می باشد وطبق اعلامیه های قبلی سازمان کلیه نیروهای نظامی و افراد غیر بومی که در لاک امنیتی مهار اداری بلوچستان را در دست گرفته اند باید تا پایان سال 94  منطقه بلوچستان را تخلیه نمایند تا ملت بلوچ که در سرزمین مادری خویش مورد ظلم وتبعیض قرار گرفته است وفقر وبیکاری  ، ظلم وجنایت بیداد می کند بتوانند به امنیت برسند و خود حاکم بر سرنوشت خویش باشند . بلوچستان سرزمین ملت بلوچ وملت بلوچ  حق حاکمیت ودفاع در برابر اشغال و ظلم از ملت وسرزمین ، دین ، هویت و اصالت خویش را دارند .

http://jashuladl3.blogspot.com/
تف تو ذات خائنشون..

این عکس هارو هم گذاشتن تو سایتشون..
به نظر میاد 2 تا نفربر بی ام پی بوده... یا شاید من اشتباه میکنم.
ویرایش شده در توسط Persian_ranger
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.