karkas

تهدیدات تروریستی بر علیه جمهوری اسلامی ایران / خبر ، گزارش ، تحلیل و ......

Recommended Posts

سلام

نظرات دوستان رو که خوندم برام جالب بود .

نمی خواهم از وضعیت موجود دفاع بکنم و بگم وضعمون خوبه و نیاز به کاری نداریم و یا شرایط فعلی عالیه ولی بعضی ها دیگه دارند بی انصافی می کنند .

یاد داستان اون بنده خدایی افتادم که که حاکم به هزار ضربه شلاق محکومش کرد و اون برگشت به حاکم گفت : یا تا به حال شلاق نخورده ای و یا شمردن نمی دانی !

الان هم باید به تعدادی از دوستان گرامی یاداوری کنم که اگر تا به حال در یک صحنه درگیری واقعی جضور داشتند شاید خیلی از این حرفها را نمی زدند .

این که بعد از این حمله شبانه و طبیعتا غافلگیرانه یک پاسگاه مرزی سقوط نکرده است باید به تمام افراد حاضر در پاسگاه افرین گفت و انها را تشویق کرد . استعداد نیرو و امکانات یک پاسگاه مرزی تقریبا مشخص است و طوری هم که مشخص شده ظاهرا تا پایان درگیری هیچ نیروی کمکی دریافت نکرده است . بنابراین واقعا اتفاق فوق العاده ای افتاده است ، اون هم بعد از اون انفجار که نیروها توانسته اند پاسگاه را تا آخر درگیری حفظ کنند.

در هر صورت دست عزیزانی که این حماسه را افریده اند درد نکند و خدا همه شان را حفظ کند . خدا ان شهید گرانقدر را نیز در جوار قرب رحمت خود بیامرزد.

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 13
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یادش بخیر. ستون کشی داعش رو میدیدیم و هزار تا چماق میکوبیدیم تو سر عراقیا. چاره کار حمله اساسی سریع و برق آسا به صورت رگباری به این ستونهای وانت تاکتیکال هستش. همان کاری که تورنادوهای انگلیسی با شلیک 12 عددی بریمستون انجام میدن. دوستان اول مشکل موشک رو حل کنند بعد یک خاکی تو سر فانتومهامون بریزیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یادش بخیر. ستون کشی داعش رو میدیدیم و هزار تا چماق میکوبیدیم تو سر عراقیا. چاره کار حمله اساسی سریع و برق آسا به صورت رگباری به این ستونهای وانت تاکتیکال هستش. همان کاری که تورنادوهای انگلیسی با شلیک 12 عددی بریمستون انجام میدن. دوستان اول مشکل موشک رو حل کنند بعد یک خاکی تو سر فانتومهامون بریزیم.

تاپیک اولودره را برای همین علت زدم 

فرق وانت های قاچاق با تاکتیکال ها در صورتی که هر دو با چادر پوشیده شود در چیست؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند نکته در مورد فرمایشات دوستمو marine راه حلی که شما ارائه دادین قابل دسترس ولی بلند مدت هست ما نیاز به راه حلهای کوتاه مدت داریم در زمان حال البته در سایه برنامهای بلند مدت . 30 فروند پهپاد جت؟ راه حل نیست؛ پیشنهاده ... به عنوان راه حل؛ همین الانش عملیاتی کردن چنین طرحی (در حجم های سبک تر) با پهپاد های کرار موجود، در بازه ی زمانی 2 ماه، قابل اجراست! در
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما احتیاج به تشکیل یگان هوایی مرزبانی داریم و هواپیماهای این نیرو هم باید چیزی شبیه این باشن نه فانتوم و فنسر..

AT-802Usensor2.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10225/m02011062800002.jpg]thumb_m02011062800002.jpg[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10225/AT-802U-004.jpg]thumb_AT-802U-004.jpg[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10225/914-iomax-arch-angel-5dwm8876-1.jpg]thumb_914-iomax-arch-angel-5dwm8876-1.jp[/url]

AT-802U

http://www.military.ir/forums/topic/14801-airtractor802-u%D8%9B%D8%B3%D9%85%D9%BE%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA-%D8%B1%D8%B2%D9%85%D9%86%D8%AF%D9%87/

برای هلیکوپترها هم ارتقای همین کبراهای موجود به سطح توفان-2 و ساخت موشک ها و راکت اندازهای لیزری مناسب کاریه که باید انجام بشه..

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باز هم ندای من می دونستم ها!

تو سایت بعد از اتفاقاتی بلند شد!

اگه ما به سابقه حمله های گذشته جییش العذل!به پاسگاه های مرزی نگاه کنیم !

و تلفات و گروگانهایی که دادیم کاملا مشخص هست با وجود اسیب دیدن قسمتی از استحکامات !

عملکرد به نسبت مناسب تری ارائه شد از سوی نیروها !

!اما باز هم راه درازی هست تا بشه در مقابل این نوع اقدامات شیوه های مناسب تریاتخاذ کرد که دوستان هم قسمت هایی رو اشاره کردن

اما به نظر من بهترین و سریع ترین و معقول ترین راهی که می تونه باشه مهندسی رزمی پایگاه های ما میتونه باشه!

هم استحکام اونها و هم موانعی که تا شعاع خاصی اجازه نزدیک شدن و اسیب زدن رو به اونها نده 

ویرایش شده در توسط edvardoali
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصولا برخی مسئولین دهانی بسیار بزرگ برای قپی اومدن و درونی پوچ دارند، وقتی که نوبت به عرصه عمل کردن میرسه.

والله اگه نمیتونند بگند نمیتونیم خیلی سنگین تره تا اینکه چنان دروغ های شاخداری بگن و مثل ... توی گل گیر کنن وقتی که چند نفر با وانت و تیربار به یه پاسگاه حمله میکنن. ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند نکته در مورد فرمایشات دوستمو marine راه حلی که شما ارائه دادین قابل دسترس ولی بلند مدت هست ما نیاز به راه حلهای کوتاه مدت داریم در زمان حال البته در سایه برنامهای بلند مدت .

30 فروند پهپاد جت؟ راه حل نیست؛ پیشنهاده ... به عنوان راه حل؛ همین الانش عملیاتی کردن چنین طرحی (در حجم های سبک تر) با پهپاد های کرار موجود، در بازه ی زمانی 2 ماه، قابل اجراست!

در موضوع 30 فروند پهپاد جت بزرگ هم، اگر به فردی با تجربه در امر مدیریت و فرماندهی اجازه بدهند که محققان و صنعت گرانش رو خودش از بین نیروهای وزارت دفاع و سپاه انتخاب کنن! تضمین میکنم تا یک سال کار طراحی و تست های این هواپ%

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ??? ?????
مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ??? ?????

چی بگم والا از یه طرف مقاومت دلیر مردان پاسگاه جلوو گروهک جیش العدل از یه طرف هم { سه کشته و زخمی در اثر تیراندازی نیروی انتظامی خاش به یک خانواده کارگر بلوچ }

یه روز بعد از حمله گروهک جیش العدل توضیحات بیشتر سرچ کنین !!

• Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

خب خب استفاده کردیم از نظرات دوستان عزیز

باز هم طبق معمول برخی ضعف های فرماندهی و مدیریت نیروهای زمینی ما عیان شد و باز هم همون حرف همیشگی من: تو روزایی که پدافند هوایی داره عالی کار میکنه و نیروی دریایی و نیروی هوایی دارن خوب کار میکنن نیروی زمینی داره درجا میزنه و حتی سعی نمیکنه تا با مدیریت مناسب کمبود تجهیزات رو پوشش بده .نبود پوشش مناسب هوایی و حداقل یه یگان توپخانه اماده به کار تو اون منطقه یه ضعف بزرگه.به هر حال با همین امکاناتی که داریم و فلوسی که موجود نیست تا طرح ها اکثرا تولید انبوه بشه،فکر میکنم باید از دفاع جانانه این نیروی های اموزش ندیده  و امکانات ضعیف،یک فیلم سینمایی ساخته بشه که چطور جلوی حمله سریع  و مغول گونه و داعش گونه ایستادگی کردند!!!

اصلا حواستون هست؟من میگم ما ایرانی ها رو با عراق و سوریه مقایسه نکنید واسه همینه دیگه!!! یه سری سرباز 18 ساله با 1 دوشکا و بدون امکانات جلوی این مغول ها ایستادند و فرار نکردند !!!

حالا یکی دو تا سوال:

1-از کجا میدونیم که توی اون پاسگاه چه امکاناتی بوده؟ خمپاره انداز نارنجک انداز؟ کی میدونه شاید اینا بوده که جلوی 150 نفر ادم واستادن

دوم اینکه اقایون محترم از کجا میدونید تلفات این حروم زاده ها چقدر بوده که دادتون اسمون رو پر کرده؟؟؟ من میگم حاضرم شرط ببندم حداقل 20 نفر کشته و زخمی دادن. خب زخمی ها رو که میبرن بعضی کشته ها رو هم همینطور.یه سری کشته رو جا گذاشتن...

ضمنا محض اطلاع. بنده هفته ای یکی دو بار فرودگاه زاهدان پرواز دارم اونجا فقط از نظر نظامی یکی دوتا هلیکوپتر میل8 غیر مسلح متعلق به نیروی انتظامی داره...جنگنده ای در کار نیست...

امیدوارم به زودی تغییراتی در مدیریت فرماندهی نیروی زمینی ببنیم تا با همین امکانات حداقل فرماندهی و تاکتیکمون ارتقا پیدا کنه.چون بازم میگم فلوس لا موجود...

شادی روح شهید این مقاومت مثال زدنی صلوات :rose:

ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان.

امیدوارم کارشناسان نظامی ما نظرات این تایپیک رو بخونن!!!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ????
مخفی شده توسط nasirirani، 23 شهریور 1393 - ????

با سلام خدمت همه دوستان.

امیدوارم کارشناسان نظامی ما نظرات این تایپیک رو بخونن!!!

این هم لطیفه ای بود

والا چی بگم دکتر گفته حرص نخور استرس بی استرس

از اونروزی که اون مهمات رو دست پژاک دیدم اونهم  غنیمتی از نیروهای ویژه سپاه

فهمیدم ما کجای کاریم خیلی جا واسه کار کردن هست منظورم قسمت آموزشش هست چرا که شجاعت تو خون ماست

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

واقعا من مدتی هست دارم به این فکر می کنم که بشه از بحث های مفیدی که تو سایتمون میشه نتیجه گیری هایی بشه مثلا از سوی مدیران محترم بخش ها!

و بولتن مانند هایی اماده بشه و برای نهاد های مرتبط فرستاده بشه. فکر کنم بیشتر بچه های این سایت این توانایی رو داشته باشن که حداقل تا رده هایی دسترسی داشته باشن!

و شخصا بتونن کاری کنن!

این هم لطیفه ای بود

والا چی بگم دکتر گفته حرص نخور استرس بی استرس

فهمیدم ما کجای کاریم خیلی جا واسه کار کردن هست منظورم قسمت آموزشش هست چرا که شجاعت تو خون ماست

من قبلا تو یه تاپیکی اشاره جزیی کردم به این مساله جاسوسان و تلفاتی که دادیم!

و عرض ارادتی!کردیم به فرماندهان محترم اما اخطار دریافت کردیم!

مشکل اون روز هم فرماندهی بود!با وجود اینکه تو جلسه هماهنگی!بنا برگفته معتبری!

جعفر خان میگه این نوع حمله به استقبال مرگ رفتنه !اما بعضی فرماندهان محترم نظر دیگه ای داشتن!

در تایید سخنان فتح گرامی هم اگه بخوایم مثال بزنیم که ادم ....!

اما نیروهای نخبه و جوان هم کم نیستن در کنار با تجربه های پاکار!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خدا رو شکر!! احساس میکنم یه نفر دیگه همون حس من رو به عملیات جاسوسان داره و ناراحت شده از اون فرش بزرگی که از تجهیزات نیروهای ویژه‌ی سپاه پهن کرده بودن :(((

============

نهایتا، داشتن و استفاده از اینترنت برای خیلی از نیروهای نظامی دردسر ایجاد میکنه و اینترنت استفاده نمیکنن کلا! :)))

اما سپاه ظاهرا فرماندهان و افسرهای با سابقه خدمت بالای ۲۳ سال رو داره میذاره کنار و به قولی یه سمت الکی بهشون میده که در کنار یگان ها باشن و فرماندهان باید قطعا زیر ۲۳ سال خدمت باشن  که یه جوون گرایی خوب هستش! :)))

اما خود تفکرات نیروهای جوون و جدید سپاه چقد اپدیته سوالی جداست...

این عملیات که ظاهرا به خیر گذشته...ضمن اینکه من همچنان قبول ندارم شرح عملیاتی که اینجا گذاشته شده و داریم بر اساسش صحبت میکنیم....

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.