SoheilEsy

آیا نساختن بمب اتمی توسط ایران تصمیم اشتباهی است ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

زیر ساختهای هسته ای گسترش پیدا نمیکرد غربیها درباره احتمال لغو تحریم حرف هم نمیزدن میگفتن تدریسش هم نکنید
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زیر ساختهای هسته ای گسترش پیدا نمیکرد غربیها درباره احتمال لغو تحریم حرف هم نمیزدن میگفتن تدریسش هم نکنید

این درست است و نکته مهم 

در مقابل دشمن مدام باید برگ های خود را افزایش داد

و به نظرم بحث تحقیقات و ساخت و ساز زیرسازها اصل داستان است

چیزی که نمی شود به راحتی تحریم کرد و اصلا هم نظامی نیست 

و امیدوارم در مذاکرات این شاه کلید برای ایران حفظ شده باشد که اگر این نکته حفظ شود، دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند و شکستن توافق توسط غربی ها به نفع ایران می شود

---------------------

در صحبت های دوستان نکات درستی وجود دارد ولی هرکدام به تنهایی بخشی از نگاه به داستان می باشد 

اینجا از جناب MR9 به خاطر دید فنی و علمی باید تشکر کنم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در اینکه ساخت ، نگهداری و توسعه ی سلاح های هسته ای بسیار هزینه بر هست شکی نیست اما ما هم به نسبت خودمون می تونیم هزینه های مربوطه رو تامین کنیم. برای مثال آمریکا 10000 تا کلاهک هسته ای داره و هزینه ای که نگهداری این تعداد نیاز داره قابل مقایسه با  10 تا یا 20 تا یا 100 تا کلاهک هسته ای نیست و بسیار بالاتر هست..

ضمن اینکه در برابر هزینه ای که می شه قدرتی ایجاد می کنه که قابل مقایسه با هیچ سلاحی نیست.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اول این که از برداشتها و جهت گیریهای سیاسی و گروهی بسیاری از دوستان شگفت زده و ناراحت هستم.

دوم این که اگر رهبری ساختن و استفاده از سلاح هسته ای رو حرام می دونند ، من ( یا اگر دقیق تر بگم تمام دوستان گرامی که حداقل ادعای تبعیت از رهبری رو دارند ) چکاره هستم که در مورد اشتباه بودن یا نبودن تصمیم برای ساخت ، داشتن یا استفاده از بمب هسته ای ، حرف بزنم ؟!

سوم این که ... .

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به توافق کسی می تواند نکات اصلی این بحث را جمع بندی کند ؟

چون در بحث سنجش توافق این بحث که بمب اتم داشتن یا امکان ساختش راداشته باشیم یا نه بسیار مهم است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من نمایندگان مجلس ما هم باید به اوباما نامه بدن که این توافق تا پایان این دوره ریاست جمهوری روحانی معتبره

بعد هم نمونه پاکستان که یک کشور فقیر هست و بمب اتم داره برای بحث اقتصادیش کفایت میکنه همچنین پاکستان مشکلات ما رو هم نداره

یعنی اگه ما بمب اتم بسازیم دیگه کار از کار بگذره تحریم ها هم بی ارزش خواهد.

• Upvote 2
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من از همین جا اعلام میکنم که جمهوری اسلامی عمرش به چهل سال نخواهد رسید .حطی اگر که ****** تعداد کلاهک هسته ایهم داشته باشد  
مگر که خدا مجزه  کند  در سه ماه اینده که ان هم محال است

• Upvote 2
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من از همین جا اعلام میکنم که جمهوری اسلامی عمرش به چهل سال نخواهد رسید .حطی اگر که ****** تعداد کلاهک هسته ایهم داشته باشد  

چرا !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان دقیق بیا تحلیل ارائه بده که چطور همچین نتیجه ای گرفتی؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گویا نه فقط در زبان انگلیسی، که در زبان فارسی هم شما نمیتونی 2 کلمه حرف حساب بزنی که آدم حداقل استفاده کنه (حتی اگه مخالف باشه). من بعید میدونم شما بیش از 16 سالت باشه با این حرف های که میزنی، دز غیر این صورت اوضاع بد تر از چیزی هست که فکر می کنم.

از وعده های توخالی رونمایی های نظامی (از اون من میدونم و شما نمی دونید های معروف که آخرش همیشه غلط در میاد) تا این حرف های عجیب غریب.

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این حتی جملات شرطی فرضیش رو هم ستاره دار می کنه  icon_cheesygrin   بد عادت کرده ...

ویرایش شده در توسط k_Alavi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوال : ایا ساختن بمب اتمی توسط ایران اشتباه است ؟  خیر !!! به هیچ وجه،کار بسیار درستی است...

سوال: ایا استفاده از بمب اتمی توسط ایران کار درستی است ؟ خیر !!! اصلا کار درستی نیست...

منظور اینکه بمب اتمی ساخته نشده استفاده بشه ( بصورت کلی عرض میکنم خدمتتون) بمب اتمی ساخته میشه تا بازدارندگی ایجاد کنه...

وسلام

ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر فقط در منطقه ی خاورمیانه اسرائیل سلاح هسته ای داشت نیازی نبود ما هم سلاح هسته ای داشته باشیم چون اسرائیل کوچیک هست و با همین سجیل ها میشد یک بازدارندگی ایجاد کرد

اما پاکستان و عربستان که سلاح هسته ای دارن  این دو کشور ماهیتی  تکفیری-تروریستی هستند و ممکن هست هر لحظه شهرهای ما رو آماج سلاح های هسته ای قرار بدهند سندش هم استفاده از سلاح کشتار جمعی بر ضد شهر سردشت و حلبچه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه لطفی داره بمب هسته ای بسازی و نتونی بگی ساختم ؟

چه لطفی داره تو با 10 میلیارد دلار یدونه بسازی و عربستان با 1 میلیارد دلار دو تا بهترش رو بخره و قطر هم آش رو باجاش بخره ؟

چه لطفی داره N تا کشور دیکتاتوری هسته ای بزرگ و کوچیک اطرافت شکل بگیره در حالی که هیچ کدوم ثبات سیاسی ندارن ؟

چه لطفی داره حتی نتونی از سلاح های متعارفت هم استفاده بکنی چون همه منتظر هستن یک بهانه ای بدی دستشان و بزنن شتکت کنن ؟

در سه ماه آینده معجزه خدا محال است ؟ وقت ویزیتش پره یا دم عیدی رفته آنتالیا ؟

یه دور بزن سرت هوا بخوره .

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خدا رو شکر با این توافق کاسبان تحریم حسابی سرویس شدن !!

کسایی که از تحریما سود میبردن و جنس قاچاق چینی رو به قیمت خدا تومن میفروختن مسلما راضی نیستن تحریما برداشته بشه !!!

نه عزیز اشتباه میکنی

ایت الله خامنه ای همیشه مصالح نظام رو در نظر میگیره . اگه تحریما ادامه پیدا میکرد ایران واقعا نابود میشد . یعنی چیزی ازش نمیموند

و فکر بسیار هوشمندانه ای کرد و اجازه داد توافق بشه با 5+1

یه دلیل دیگه اش هم این بود که تو ایران افراطیای راستی رو قدرت نبودن  تو امریکا هم جمهوری خواها رئیس جمهورشون نبودن

یعنی هر دو طرف تعادل گرا بودن واسه همین مذاکرات هسته ای اینقدر پیش رفت

این دوستانی هم که میگن باید بمب اتم بسازیم شک نکنید که از تحریما سود میبرن و جیباشونو تو این مدت با اشک مردم پر کردن حالا هم نمیخوان منافعشون به خطر بیفته

• Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.