Recommended Posts

وریور عزیز میتونی بگی برد این رادار حدودا چقدر میتونه ؟یا قدرت کشفش بالا هست یا نه؟مثلا میتونه اف-22 رو کشف کنه؟

قدرت شناسایی ورژن DE اهداف با سطح مقطع 0.13 متر مربع رو می تونه از فاصله 250 کیلومتری شناسایی کنه.
RCS اف 22 اگه اشتباه نکنم 0.0001 هست و اف-35 0.001 و میگ-29 هم 5 متر.

حالا اینکه در فواصل نزدیک تا چه سطح مقطعی رو می تونه شناسایی کنه رو نمی دونم.
دوستی این رادار رو شبیه ورژن DE می دونست، به نظر من هم شکل کلی و چیدمان این رادار به رادار Gamma DE بیشتر شبیه هست ولی المان ها ( از این نظر به نظرم به SE بیشتر شباهت داشته باشه) و بسیاری سیستم های دیگه مثلا متعلقات هیدرولیکی و مکانیکی تفاوت زیاد داره.

gammade.jpg
67N6E-Gamma-DE-RLS-3AS.jpg

نصیر جان امکانش هست که فیلمت رو آپلود کنی؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]what is this
نوشته: ... هدف های متحرک توسط
... با استفاده از کنترل آتش
ممنون نصیر جان.[/quote]
کجا نوشته؟[/quote]
به LCD دقت کن ! با خط قرمز رنگ یک چیزهایی نوشته !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
به LCD دقت کن ! با خط قرمز رنگ یک چیزهایی نوشته ![/quote]

ممنون ،
لوله ها بزرگتر از اونن که به توپ شباهت داشته باشن. بیشتر شبیه لوله های راکت اندازن.

در قایق های تندرو یک سامانه ای راکت انداز هوشمند هست که متصل به سامانه کنترل آتش هست و بجای اینکه ثابت باشه می تونه چرخش داشته باشه و به سمت هدف شلیک کنه که با توجه به پایداری پائین و حرکت زیاد قایق ، وجود چنین سیستمی ضروری و معقول به نظر میاد .

ولی این یک سیستم زمینی هست، شبیه سامانه های پدافند هواییه ولی تیوب ها بیشتر به راکت انداز شبیه اگه قطر کمتری داشت می گفتم سیستمی مشابه گیتلینگ هست ولی این بیشتر به گیتلینگ راکتی شبیه هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[quote]
در اين بخش انواع موشكهاي دوربردِ زمين به زمين از جمله موشك سجيل با برد 2000 كيلومتر، [b]موشك قيام با برد 750 كيلومتر [/b]و انواع موشك فاتح با بردهاي مختلف به نمايش در آمده بود.
[/quote]
فكر كنم اولين باري است كه برد قيام-1 رسما اعلام مي شود.[/quote]

دقیقا. اگه راست باشه خیلی خوبه. نشون میده 50 کیلومتر به برد قیام اضافه شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظره منم بيشتر شبيه S1E هست تا DE.البته با توجه به سنتي متريك بودن S1E خيلي بهتره كه S1E باشه.
يه سوال آيا گونه S1E مينونه مثل DE موشكهاي بالستيك رو رهگيري كنه؟يا گونه DE به اندازه S1E در زمينه ECM قوي هست؟؟
يه نكته:
دوستان باديگاردهاي آقا رو كه حتما در كت و شلورهاي يك دست ديدين.به نظرتون به دست داشتن دوتا انگشتر به اون بزرگي براي يك باديگارد با اين كلاسه بادي اشتباه نيست؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.دوست عزیز matf عکس زیر مربوط به رادار مطلع الفجر هست.با عکس دیگه تفاوت داره.(این رادار رو تا کنون نمایش نداده بودند.)
http://saeedberkut.persiangig.com/image/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA%20%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C/%D8%B1%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%86%20%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86%20%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA2/%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%81%D9%86%D8%AF6.jpg

http://www.leader.ir/media/album/original/21597_408.jpg

دوستان هی نگن اگه اون رادار باشه بهتره یا اون یکی باشه بهتره.دوستان این رادار ارایه فازی [b]ساخت ایران[/b] هست و اگه دقت کنید اسم صاایران در پایین رادار قرار داره.([b]در این نمایشگاه فقط تجهیزات ساخت داخل و پژوهش های انجام شده به صورت بومی قرار داده شده اند[/b].) .این رادار فقط شبیه به رادار گاما هست همین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رابین جان ممنون که به تفاوت آنتن ها در این رادار نسبت به گونه های قبلی اشاره کردی، من دقت نکرده بودم.

همونطور که تو پست قبلیم هم گفتم تصور من اینه که دو مدل از این رادار وجود داره،

تو اطلاعات سایت IEI در بخش رادار های VHF دونوع رادار وجود داره که به نظر میاد که منظور همین رادارهای مطلع الفجر باشن. اونجا یکی رو 3D ذکر کرده یکی رو 2D .

شاید این یکی که ما اینجا دیدیم همون 3D باشه و قبلی 2D.

البته همون رادارهایی هم که ما تو رژه ها دیدیم با هم تفاوت دارن اونهایی که پارسال نمایش داده شدن محفظه جلویی دو تا مجزا از هم بودن ، امسال یک محفظه یک تکه بود ولی فکر می کنم هر دوشون از یک نوع بودن و با اینیکی فرقداشته باشن.

-----
در مورد رادار آرایه فازی با شما موافقم که مطمئنا تفاوتها با رادار گاما اونقدر زیاده که نمیشه گفت این یک رادار بر مبنای اون هست، فقط در یک سبک هستند وگرنه قطعات مشترکی نمیشه تو این دو رادار پیدا کرد . به نظر من قابلیت های این رادار قابل مقایسه با نوع SE از رادار گاما هست.

[quote]

دقیقا. اگه راست باشه خیلی خوبه. نشون میده 50 کیلومتر به برد قیام اضافه شده.[/quote]

آسپهبد جان ما که قبلا موشک قیامی غیر از این قیام-1 نداشتیم که حالا بخواد بردش 50 کیلومتر اضافه بشه. برد قیام-1 هم که اصلا اعلام نشده بود.

فکر می کنم اون 700 کیلومتری که تو ذهن شما هست برآوردیه که پیش از این برای برد این موشک میشد بین 500 تا 700 کیلومتر.

ولی خوب قیام با وجود ابعاد کمی کوچکتر در مقایسه با اسکاد- بی که 300 کیلومتر برد داره، بردش واقعا قابل ملاحظه است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام.دوست عزیز matf عکس زیر مربوط به رادار مطلع الفجر هست.با عکس دیگه تفاوت داره.(این رادار رو تا کنون نمایش نداده بودند.)

http://saeedberkut.persiangig.com/image/تجهیزات نظامی/رزمایش مدافعان آسمان ولایت2/پدافند6.jpg

http://www.leader.ir/media/album/original/21597_408.jpg

دوستان هی نگن اگه اون رادار باشه بهتره یا اون یکی باشه بهتره.دوستان این رادار ارایه فازی ساخت ایران هست و اگه دقت کنید اسم صاایران در پایین رادار قرار داره.(در این نمایشگاه فقط تجهیزات ساخت داخل و پژوهش های انجام شده به صورت بومی قرار داده شده اند.) .این رادار فقط شبیه به رادار گاما هست همین.

سلام
گویا کار ارتقا و بهبود صنایع الکتریکی و راداری بنا به نیاز های زمانه متوقف نمی شه ... پس ما باید مثلا رادارهای اعلامی چند سال پیش رو تو ذهنمون بهینه سازی و یا حتی ارتقا داده شده بدونیم ...
یه میگ 29 هم فکر کنم اونجا بود ( ماکتش ... ) فقط ورودی های هوا که زیر بدنه بودن رو دیدم ... کسی عکس نداره ...

یه نکته ی دیگه هم این بود که در مورد تانک ذوالفقار داشتن برای امام خامنه ای توضیح می دادن .... فاصله ی دوربین با جلوی برجک هم کمتر از دو متر بود ( فقط قسمت جلوی برجک و توپ تانک رو نشون داد ... اونم تو یه لحظه ) .... ولی چیزی از صدای توضیحات پخش نکرد ....

اینم فکر کنم ذوالفقار 3 هست ... مطمئنم برج ذوالفقار سه رو دیدم ( تنها برجک تانکی هست که زاویه داره ) ... .

http://www.leader.ir/media/album/original/21580_126.jpg

استفاده شده و به نظر میاد روش کار کردن و تستش کردن ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان هی نگن اگه اون رادار باشه بهتره یا اون یکی باشه بهتره.دوستان این رادار ارایه فازی ساخت ایران هست و اگه دقت کنید اسم صاایران در پایین رادار قرار داره.(در این نمایشگاه فقط تجهیزات ساخت داخل و پژوهش های انجام شده به صورت بومی قرار داده شده اند.) .این رادار فقط [color=red]شبیه[/color] به رادار گاما هست همین[/quote]

جناب رابين هوود بنده و سايره دوستان هم گفتيم [color=red]شبيه[/color] ....نگفتيم اين رادار اونه يا اون يكيه!!!!!
اصلا مگه قراره ما راداري رو از خودمون ابداع كنيم .بله ساخت صنايع داخليه همه هم ميدونيم اما ابداعه صنايع داخلي نيست.در ضمن من گفتم اگر الگو برداري از رادارهاي روسي باشه به همون دليلي كه عرض كردم بهتره شبيه مدل S1E باشه.
يا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان
يك عمر دير رسيديم :| icon_rolleyes

كسي كه براي اقا در مورد ماهي توضيح ميداد ميگفت داريم روي پوستش كار ميكنيم :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان این تصویر رو ببینید:
http://www.leader.ir/media/album/news/21583_599.jpg
به نظر چینش لوله های راکت انداز به صورت دایره ای هست یعنی چیزی مثل این تصویر نصیر ایرانی عزیز:

http://gallery.military.ir/albums/userpics/bbb.JPG

البته با توجه به تصاویر اصلا نمیشه با قطعیت به این نتیجه گیری رسید، نظر شما چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ماشاء الله
درسته بايد خودش باشه ! مال سازمان تحقيقات و خودكفايي نيروي زميني سپاهه
به اين هم مربوط مي شه ؟ icon_rolleyes
http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=photo&albumId=935&img=21588_880.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان با این رادار ناشناخته که ظاهری مانند رادار گامای روس ها داره قراره چه چیزی رو کشف یا رهگیری کنیم؟؟؟
شاید این رادار یکی از اجزای سامانه ی برد بلند بومی باشه البته این فقط یک حدسه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]الان تعداد المان هاي رادار رو شماردم 40 در 80 ضربدر 2 كه ميشه 6400 المان و همون راداري ميشه كه وعده توليدش رو داده بودن ! .[/quote]

واریور جان ممنون از خبر دقیقت! عجب چشمی خرج این رادار کردی ها! icon_rolleyes

[quote]ولی الان می بینیم طراحی شده و ساخته شده .[/quote]

بله معمولا سیستم های سپاه و وزارت دفاع اینطوری خبر میدن، اگر بگن می خواهیم بسازیم یعنی ممکنه خیلی وقت باشه که ساختن!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم