Sami1993

رژه 29 فروردین 1394 ( روز ارتش ) / خبر ، گزارش ، تصویر ، تحلیل

Recommended Posts

3107750_261.jpg

عملا هیچ چیزی برای دفاع هوایی و ضد کروز نداره! هیچی! خیلی راحت شکار میشه

دو تا از لانچرها برداشته شده . ( اگه اشتباه نکنم باید نور باشه) کسی از اینکه قراره چه تسلیحات جای این بیاد صحبت نمیکنه؟

.....................

دوستان من رژه رو متاسفانه ندیدم عکسی از سامانه صیاد 3 در این رژه منتشر شده

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رژه ارتش ما کجا رژه ارتش چین کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :blushing:  :blushing:  icon_eek  :-(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دو تا از لانچرها برداشته شده . ( اگه اشتباه نکنم باید نور باشه) کسی از اینکه قراره چه تسلیحات جای این بیاد صحبت نمیکنه؟

.....................

دوستان من رژه رو متاسفانه ندیدم عکسی از سامانه صیاد 3 در این رژه منتشر شده

لانچرهای قبلی برای پرتاب نور و قادر بود، احتمالا لانچر جدیدی برای شلیک قدیر هم نصب خواهد شد.

درباره صیاد3 هم چیزی در رژه وجود نداشت حالا بگذریم از این که قرار بر این بود که تلاش3 یعنی موشک صیاد3 به علاوه سایر متعلقاتش رونمایی بشن که نشد.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با این رژه بهم ریخته و مسخره بازی عزیزان و اون رونمایهای.... امریکا تا عمق قدرت نظامی ما رو فهمید و شاید زودتر هم حمله کنن!

• Upvote 6
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با این رژه بهم ریخته و مسخره بازی عزیزان و اون رونمایهای.... امریکا تا عمق قدرت نظامی ما رو فهمید و شاید زودتر هم حمله کنن!

البت آمریکایی ها خیلی وقت پیش قدرت نظامی ما رو فهمیدند و از حمله صرف نظر کردند. قدرت بازدارندگی ما فعلاً مانع از هر گونه حمله ای شده است هنوز آمریکایی در داشتن یا نداشتن بالستیک قاره پیمای ما تردید دارند و هر آدم عاقلی این تردید رو حتی در سطح یک شوخی جدی میگیرد. بماند که در واقعیت قدرت ارتش چیزی که در رژه بود، نیست و فراتر از این حرفهاست.

به این دوستمون منفی الکی ندید! هر کسی با دیدن این رژه در مورد قدرت ارتش فکر میکنه. با دلیل و منطق جواب بدید. منفی دادن بیخود بدون توجیه کردن طرف، کار دختر بچه هاست.

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط rezatizi، 31 فروردین 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 31 فروردین 1394 - دلیلی ارایه نشده است
ای وای فکر کنم اشتباهی منفی دادم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

روسیا تودی دیروز داشت تهدید ایران مبنی بر عکس العمل نظامی در برابر تهدید آمریکا را نشان میداد و در حین سخنان مانور 29 شهریور ارتش رانشان میداد .خدا میدونه پشت تلویزیون خیلی خجالت کشیدم .بی نظمی کامل در رژه .رژه کاملا بی نظم بسیج. ....این مسئولین رژه چی فکر میکنن مگه قراره هر نیرویی تو سوراخی هست بکشین بیرون و نشون بدهید.مگر نباید یگانهای نمونه و مدرن در معرض نمایش قرار بگیرند

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

ظاهرا" بعضی از دوستان تحمل وجود احتمال یا سئوال را هم ندارند

"پست ویرایش شد "

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

احتمال وجود سامانه دفاع هوایی HQ-16 چینی در سازمان رزم قرارگاه خاتم الانبیاء (ع) چقدر هست ؟؟؟

پی نوشت :

به نظرم شباهتهایی در محفظه های شلیک موجود بر روی حامل ایرانی ( تصویر نخست ) با محفظه های شلیک HQ-16 ( تصویر دوم ) وجود دارد :thinking: :thinking:

hq-16 مگه کپی بوک نیست؟؟

چه نیازی به hq-16 هست وقتی انوع مختلف بوک رو داریم....

همون طوری که دوستان قبلا گفتن؛ این سبزا تیوپ حمل هاگه.... 

خبرگزاری ها بیخیال نمیشن؛ شما بیخیال بشید....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این canister های هاوک هست، البته بدون بالک ها درون این قرار میگیرن:

http://www.usarmygermany.com/Units/Air%20Defense/Partials_2-2%20A%20Btry%20g.htm

خودتون مقایسه کنید. ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

hq-16 مگه کپی بوک نیست؟؟

چه نیازی به hq-16 هست وقتی انوع مختلف بوک رو داریم....

همون طوری که دوستان قبلا گفتن؛ این سبزا تیوپ حمل هاگه.... 

خبرگزاری ها بیخیال نمیشن؛ شما بیخیال بشید....

با سلام

البته بنده کاری به خبرگزاری ها ندارم ، بدلیل اینکه انتشار این شکل خبرها از سوی رسانه ها ، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا واقعیت ، بنده صرفا" یک مقایسه ساده بین سامانه چینی و تصویر منتشر شده از رژه را ارائه کردم . البته احتمال آن ( هر چند کمرنگ ) با توجه به پخش قطره چکانی اطلاعات از سوی نیروهای مسلح ، نیز وجود دارد .

البته در مورد مقایسه سامانه چینی با بوک روسی هم باید گفت ، با توجه به سابقه موازی کاری شدید در نیروی های مسلح  و سایر مسائلی که بیان آنها درست نیست ، احتمال خرید تعداد محدود وجود دارد و این مساله ، همانطور که عرض کردم، صرفا" یک حدس و احتمال هست .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیشتر هم خدمت آقایان عرض شد محفظه های سبز رنگ متعلق به موشک هاوک است

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/A-2-2_ADA_Giessen_14.jpg]thumb_A-2-2_ADA_Giessen_14.jpg[/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/A-2-2_ADA_Giessen_15.jpg]thumb_A-2-2_ADA_Giessen_15.jpg[/url]

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

البته بنده کاری به خبرگزاری ها ندارم ، بدلیل اینکه انتشار این شکل خبرها از سوی رسانه ها ، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا واقعیت ، بنده صرفا" یک مقایسه ساده بین سامانه چینی و تصویر منتشر شده از رژه را ارائه کردم . البته احتمال آن ( هر چند کمرنگ ) با توجه به پخش قطره چکانی اطلاعات از سوی نیروهای مسلح ، نیز وجود دارد .

البته در مورد مقایسه سامانه چینی با بوک روسی هم باید گفت ، با توجه به سابقه موازی کاری شدید در نیروی های مسلح  و سایر مسائلی که بیان آنها درست نیست ، احتمال خرید تعداد محدود وجود دارد و این مساله ، همانطور که عرض کردم، صرفا" یک حدس و احتمال هست .

به نظر من اگه چنین خریدی بوده؛ من HQ-9 رو محتمل تر میدونم!!!

خصوصا که برای ساخت باور ۳۷۳ نیاز به یک مدل اولیه داشتیم.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

همانطور که چند روز پیش از رژه گفته بودم گردان ما یکی از یگان های شرکت کننده در رژه 29 فروردین بود. همه تلاش بنده به عنوان یکی از اعضای این گردان و بقیه دوستانم هماهنگی و انضباط قابل قبول در رژه بود. ما تقریبا مدت یک ماه آموزش رژه داشتیم که در طی اون باید همه مراحل آموزش و هماهنگی تیمی رو طی می کردیم. در دوره تعطیلات عید هم کامل در مرخصی بودیم. با توجه به این تفاضیل و این که ما همه تلاش خودمون رو انجام دادیم نتیجه این هست که دوستان می بینند. مشکلاتی که در خود رژه افراد پیاده وجود داشت (مخصوصا برای یگان های 01 و 02) ناشی از تجربه کم اونها از رژه و در موارد نادری بی انگیزه بودن برخی از سربازان بود بطوری که در بسیاری از موارد امکان جایگزینی افراد بی انگیزه حتی وجود نداشت. وضع ما خیلی بهتر از گردان های بسیج شرکت کننده بود که ترکیب سنی و تجربه رژه بسیار متفاوتی داشتند. در مورد موشک ها و تجهیزات شرکت کننده در رژه هم بگذارید حرفی نزنم.

در مورد میزان آموزش های نظامی هم بگم که آموزش گردان های عملیاتی بسیج از سربازای ما بسیار بسیار بهتر هست.

در مورد بی تدبیری و ساختار بسیار غلط در نیروی زمینی ارتش در درجه اول و در کل ساختار نیروهای مسلح و سازمان های وابسته در درجه دوم هم دوستان بیشتر از بنده اطلاع دارند و بنده فقط لازم می بینیم یک مثال بزنم برای روشن شدن موضوع:

یکی از دوستان که واقعا انسان شریف و با اخلاق و با سوادی هستند در زمینه بتون های جاذب امواج رادار در طول موج های خاصی تحقیقات زیادی انجام داده بودند و تحقیقات ایشون به نتایج خوبی هم رسیده بود و نمونه های با ارزشی هم ساختند، برای گرفتن کسری خدمت به دانشگاه مالک اشتر مراجعه می کنند که طرح ایشون به این علت که رشته ایشون عمران بوده و مواد نبوده رد می شه. ایشون الان افسرآموزش سربازان آموزشی در پادگاه هستند و با سربازای تازه وارد قدم آهسته کار می کنند. نکته بد ماجرا اینجاست که حتی در رقابت دو فرمانده ارشد ایشون باهم بدون هیچ دلیل خاصی به این آقا اضافه خدمت هم تعلق میگیره.

کاش سیستم سربازی ما به این صورت نبود که حتی خود سربازا هم از این که شیوه جنگیدن به اونها یاد داده نمی شه اعتراض کنند.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.