GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

خوشبختانه گویا غنیمت زیادی به دست نیاوردند (با استانداردهای ارتش سوریه) این دفعه، حداقل بر اساس تصاویری که از غنائم نشون دادند. کلا 3 تا تانک دیده میشه توی تصاویرشون که بعیده هر سه هم کاملا عملیاتی باشن.

------------

گویا عملیات برای تصرف الحاضر در ریف جنوب حلب داره آغاز میشه کم کم، امیدوارم خبرها صحیح باشه، مخصوصا بعد از تصرف مورک بتونیم یه خبر خوبی بشنویم.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من موندم سوريه با اين ارتش قرار بوده جلو اسرائيل وايسه ؟ رفيق ما مستند ساخته كه قديم نديما تو جنگ با اسرائيل از اسرائيل تلفات گرفتن و يه عالمه هواپيماهاش رو زدن . ولي اين چيزي كه ما الان داريم ميبينيم كه ... . من موندم چطوري جرأت ميكردن بگن ما با اسرائيل دشمنيم . بعدشم يكي ديگه از دوستان ميگفت يگان هاي تانك هاي تي 72 داشتن كه خيلي تانكاش خوب و سرحال بوده ، ميگفتن ما اينا رو نگه داشتيم برا جنگ با اسرائيل و وارد اين جنگ نمي كنيمشون . يعني اين مدل استكبار ستيزي تو حلقمه !

اين ارتش فعلى نه! اما اين وحوش تروريست كه الان مقابل ارتشند اگه قبل اين اتفاقات با اسراييل درگير ميشدند الان تل آويو رو گرفته بودند...
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نبرد در اطراف فرودگاه دیر الزور

فیلمی تهیه شده از سوی داعش جهت توصیف نبردهای اطراف این فرودگاه مهم و حیثیتی برای هر دو طرف ، این فیلم ترکیبی از تصاویر جدید و تصاویر قدیمی هست که قبلا هم در فیلم های تهیه شده از دیرالروز پخش شده بود.

نکته مهم این فیلم آشنایی با یگان نیروهای فدایی داعش هست. نیروهایی که تعدادی از آنها با خود جلیقه های انفجاری حمل می کنند و معمولا از نیروها برای شکستن خط دشمن استفاده می شود.

نبرد در اطراف فرودگاه دیر الزور
سير المعارك على أطراف مطار الخير
http://uploadboy.com/tvgeskghqimf.html
 20.6 MB

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من موندم سوريه با اين ارتش قرار بوده جلو اسرائيل وايسه ؟ رفيق ما مستند ساخته كه قديم نديما تو جنگ با اسرائيل از اسرائيل تلفات گرفتن و يه عالمه هواپيماهاش رو زدن . ولي اين چيزي كه ما الان داريم ميبينيم كه ... . من موندم چطوري جرأت ميكردن بگن ما با اسرائيل دشمنيم . بعدشم يكي ديگه از دوستان ميگفت يگان هاي تانك هاي تي 72 داشتن كه خيلي تانكاش خوب و سرحال بوده ، ميگفتن ما اينا رو نگه داشتيم برا جنگ با اسرائيل و وارد اين جنگ نمي كنيمشون . يعني اين مدل استكبار ستيزي تو حلقمه !

احیانا این جملات آشنا نیست؟

گویا عملیات برای تصرف الحاضر در ریف جنوب حلب داره آغاز میشه

یک نفر من رو تفهیم کنه. دقیقا چه دردی دوا خواهد شد با تصرف الحاضر؟ یعنی امید دارید که مخالفین شکست بخورن؟

پیشروی ارتش سوریه به سمت غرب حلب اشتباه محض هست.

دوستان جمله من رو خواهشا یادتون بمونه. چند وقت پیش از اهمیت پالمیرا و قریتین و شروع جنگ از اونجا گفتم هیچ کس گوشش بدهکار نبود بعد از باتلاق بودن حلب گفتم دوستان مخالفت کردند.

این یکی رو در خاطر داشته باشید. نباید با مخالفین غرب جنگید. مخالفین قابل مذاکره هستند. داعش مذاکره پذیر نیست.

باید با داعش جنگید. داعش به مراتب قوی تر از سایر هست. شکست داعش انگیزه ها برای مذاکره رو قوی میکنه.

به غرب رفتن اشتباه هست. همه فتوحات ارتش رو داعش پشت سرش ویران خواهد کرد.

=====================================================================

پ.ن: لازم هست تاکید کنم که سخن من صرفا زمانی به حقیقت می پیونده که شرایط حاضر تغییر نکنند. در غیر این صورت مشخص نیست که سرنوشت این سخن من چه خواهد بود!

• Upvote 6
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روسیه استقرار سیستم های پدافندی جدید در پایگاه هوایی سوریه را تایید کرد

روسیه تایید کرد به منظور مقابله با تهدیدات احتمالی سیستم های پدافندی جدیدی را در پایگاه خود در سوریه مستقر کرده است

نوع سیستم بصورت رسمی اعلام نشده اما برخی منابع S-300 و برخی دیگر BUK-2M رو مدل سیستم مستقر شده اعلام کرده اند. هر دوی این سیستمها قابلیت درگیری با موشک های بالستیک کوتاه برد مثل اسکاد رو دارند

http://www.ibtimes.co.in/russia-deploys-s-300-anti-aircraft-missile-system-syria-after-sinai-plane-crash-653450

///

مقام امریکایی : روسها در حال استفاده عملیاتی از سیستم های توپخانه ای و واحدهای زمینی خود در اطراف حما و حمص هستند

http://www.state.gov/p/eur/rls/rm/2015/nov/249170.htm
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

راهکار داعش در مقابل کرد ها فقط به دو چیز ختم میشه انتحاری و میدان های مین وگرنه در نبرد رو در رو در مقابل نیرو هوایی ائتلاف شانسی نداره هرچند که اینجور جنگیدن کرد ها اونا رو در مقابل جنگ های آتی که احتمالن پشتیبانی هوایی ائتلاف درش در کار نیست به شدت اسیب پذیر می کنه !

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انفجار مرگبار در دفتر النصره در عرسال

خبرنگار شبکه العالم از کشته شدن 10 نفر بر اثر انفجار در دفتر گروه تروریستی جبهه النصره در عرسال لبنان خبر داد

http://fa.alalam.ir/news/1756440

ویرایش شده در توسط torero
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من که فکر میکنم بعد حضور روسیه هستش که امریکا کمی فقط کمی سعی در ضربه زدن به داعش کرده تا در صورت کسب موفقیت ..........روسیه نتونه اونو به اسم خودش بزنه بگه ما هم هستیم

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احیانا این جملات آشنا نیست؟

یک نفر من رو تفهیم کنه. دقیقا چه دردی دوا خواهد شد با تصرف الحاضر؟ یعنی امید دارید که مخالفین شکست بخورن؟

پیشروی ارتش سوریه به سمت غرب حلب اشتباه محض هست.

دوستان جمله من رو خواهشا یادتون بمونه. چند وقت پیش از اهمیت پالمیرا و قریتین و شروع جنگ از اونجا گفتم هیچ کس گوشش بدهکار نبود بعد از باتلاق بودن حلب گفتم دوستان مخالفت کردند.

این یکی رو در خاطر داشته باشید. نباید با مخالفین غرب جنگید. مخالفین قابل مذاکره هستند. داعش مذاکره پذیر نیست.

باید با داعش جنگید. داعش به مراتب قوی تر از سایر هست. شکست داعش انگیزه ها برای مذاکره رو قوی میکنه.

به غرب رفتن اشتباه هست. همه فتوحات ارتش رو داعش پشت سرش ویران خواهد کرد.

=====================================================================

پ.ن: لازم هست تاکید کنم که سخن من صرفا زمانی به حقیقت می پیونده که شرایط حاضر تغییر نکنند. در غیر این صورت مشخص نیست که سرنوشت این سخن من چه خواهد بود!

سمت غرب محل ارتش آزاد و النصره است و این افراد مسلح به عنوان مخالفان قانونی شناخته می شوند 

النصره راحت به ارتش آزاد قابلیت تبدیل دارد و همین الان هم تقریبا ارتباطاتی دارند 

ولی داعش دشمن همه تلقی می شود 

از نظر نظامی باید دشمن مشترک را اول زد و بعد سراغ کوچیک ها رفت ولی با رفتن داعش و خلع قدرت ارتش آزاد ناگهان بزرگ می شود و مهارش غیرممکن می شود و حمایت آشکار را خواهند داشت

از این رو نباید به این واحدها رحم کرد

--------------

در مورد داعش هم گروه دموکراتیک فعلا سرگرمش می کند و تلفات می گیرد واین فرصت برای زدن النصره و ارتش آزاد و پاکسازی دمشق را فراهم می کند 

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر داعش با فشار سنگینی که در همه جبهه ها روشه !! دیر یا زود شبیه بادکنکی که بادش خالی میشه متصرفاتش رو پس میده و کوچک میشه به احتمال زیاد مواضع پدافندیش در خیلی از جبهه ها عمق کافی رو ندارن و به همون الانبار بطورکلی بر میگرده چون مشخصن نمیتونه برا طولانی مدت این حجم نبرد رو در این همه جبهه با این همه دشمن تحمل کنه !! کرد ها از شمال اسد از غرب و عراق از شرق به شدت بهش فشار میارن نیرو هوایی روسیه و امریکا هم که به مجموعه اضافه شده !!! مگه چقدر نیرو داره چپ و راست هم که فرمانده ها و سیستم های فرماندهی و مالیش هدف قرار میگیره با توجه به اجماع جهانی بر علیهش که داره شکل می گیره احتمالن همه طرف های درگیر به زودی سود خوبی از تکه پاره شدن خیلافت می برن !

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.