GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

دیروز سید حسن نصرالله در مراسم بزرگداشت شهید حاج حاتم حمادی  اعلام کردن که ایشون مهندس برق بوده  و فرمانده پدافند هوایی حزب الله در لبنان بوده که با آغاز بحران سوریه حضور در میدان جنگ و فرماندهی نیروهای حزب الله در سلسله ی شرقی و قلمون و قصیر و جرود عرسال حرمل و زبدانی رو به عهده میگیره و در خطوط مقدم نبردها حضور میدانی داشته و کارهای مهمی در اون نبردها انجام میده و چون نبرد تعیین کننده ای در حلب در پیش هست حزب الله یک سری فرمانده و در راس اون حاج علا رو اعزام کرده به حلب و ایشون در حین یک ماموریت مهم در خط مقدم شهید شده 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش بعد از تصرف تل بازو تل احد رو هم تصرف کرده و در حال حاضر درگیری ها برای تصرف تل موته ادامه داره به امید خدا اگه بتونن همینجوری پیش برن و مدرسه الحکمه رو بگیرن دستمون یکم جلو میفته برا 1070 امروز ارتش حمله ای هم به سوق الجبس داشته که متاسفانه موفق نبوده همه این شواهد اینو میرسنونه که ارتش قصد داره 1070 رو محاصره کنه . . . .

بدلیل بی توجهی نسبت به تذکر به مدت 24 ساعت از تاپیک محروم می شوید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم و رحمت ا...

استاد عزیز سلام
ارتش سوریه به هیچ وجه توانایی و الزامات اولیه جهت اجرای مانور”دورانی” را ندارد، در بهترین حالتش دارای توان اجرای مانور ”احاطه ای” و محاصره منطقه های خاص هستش که اجرای اون هم بیشتر در تاکتیکهای تهاجمی سهیل حسن دیده میشه

کاملاً .

اوضاع میدانی در این 4 سال دقیقاً همین مساله را اثبات کرده و پست بنده بیشتر اشاره به شرایط ایده آل در این وضعیت بود . والا اظهر من اشمس هست که ارتش سوریه ، با آموزش به سبک اتحاد شوروی که مشخصاًبراساس  اتکاء به تک زرهی برای رخنه به خطوط دشمن ، آموزش دیده ، ، توانایی رزم دَورانی را ندارد و احتمالاً هم نخواهد داشت .

این مساله بیشتر در ارتباط با نیروهای مسلح  ، بیان شد که درسهای لازمه را مورد توجه قرار دهند . نکته فراموش شده در جنگ سوریه زیاد هست ولی به نظرم لجستیک (آماد و پشتیبانی ) مرکز ثقل همه  این نکات هست

مجدداً متشکرم  :rose:

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در خصوص اهمیت آتش دقیق و راحتی این کار با حداقل وسایل موجود خیلی راحت فیلم های مثل دیده بان، ملکه و دیگر فیلم های جنگی را می توان مثال زد 

که یک دیده بان چگونه می تواند آتش را هدایت و دشمن را زمین گیر کند ، ولی عجیب من اینجاست در جنگ سوریه چرا دیده بانی دیده نمی شود ؟

از دوستان کسی تا حالا دیده بان دیده است؟

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انهدام زرهی مسلحین در دیرخیبه و خان الشیح
http://www.aparat.com/v/6zCVy

عجب جهنمی براشون به پاکردن

بی سابقه بود ، تار و مار کردن زرهی رو

در بعضی حملات موشک ضد زره یا راکت ضد زره مشخص بود ولی باقیشون نامشخص بود

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا بحال همچین فیلمی از اول بحران سوریه ندیده بودم که نیروهای ما اینطور ادوات زرهی رو با خونسردی منهدم کنن البته دیده بودیم جبهه ی النصره رزهی ما رو سلاخی کنه ولی بر عکسشو ندیده بودبم خیلی عجیبه معلوم نیست این نیروها از کجا اومدن در حد مارینز بودن این فیلم جدیده؟

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا بحال همچین فیلمی از اول بحران سوریه ندیده بودم که نیروهای ما اینطور ادوات زرهی رو با خونسردی منهدم کنن البته دیده بودیم جبهه ی النصره رزهی ما رو سلاخی کنه ولی بر عکسشو ندیده بودبم خیلی عجیبه معلوم نیست این نیروها از کجا اومدن در حد مارینز بودن این فیلم جدیده؟

تیم های شکار تانک حزب الله...

پ.ن:نمیدونم چرا اینقدر تروریست ها وادادن و آسیب پذیر شدن!!

ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو 2.14 تانکه بعد اینکه هدف قرار میگیره بازم حرکت میکنه
موشکه عمل نکرده؟؟

ویرایش شده در توسط Aariaboy

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با چی میزدن دقیقا؟؟من موشک ضد زره ندیدم.مین ضد زره بود اول فیلم.بعضیام انگار از بالا میخوردن.جالب بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با چی میزدن دقیقا؟؟من موشک ضد زره ندیدم.مین ضد زره بود اول فیلم.بعضیام انگار از بالا میخوردن.جالب بود

واقعا دوست دارم یه تحلیل راجع بهش بخونم ، ممکنه ، مهمات توپخانه ای هدایت لیزری (توپ یا خمپاره) یا پهپاد بوده باشن ، هرچی بود عالی بود ، لطفا اگه کسی اطلاعی داره مارو هم در جریان بگذاره.ممنون.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو بعضی از قسمت های فیلم همزمان با انهدام زرهی دشمن چند متر اونور تر هم انفجاری اتفاق میفته.یعنی ممکنه همزمان چند قبضه توپخانه باهم یه گرای ثبت شده رو زده باشن.اما با توجه به چند قسمت دیگه فیلم که فقط یه انفجار هست و یه شکار میشه نتیجه گرفت که توپخانه یا خمپاره نبوده.مگر نوع مجهز به کیت های هدایتی که اونم تو سوریه بعیده.
مین ضد زره هم که شاید تو بعضی از شکارا بود اما تو بعضی به وضوح نبود.نقطه اصابت از بالا بود.
میمونه بمباران از هوا که صدای جنگنده ای به گوش نمیرسه و بالگردی هم دیده نمیشه.
بازم یه گزینه میمونه و اونم پهباد مسلحه که انشالله همین باشه هرچند احتمالش خیلی کمه.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.