Recommended Posts

موشک های ماهواره بر بیشترشون سوخت مایع استفاده میکنن، چون حرکتشون باید یکنواخت باشه توی کل مسیر.

موشک ماهواره بری که سوخت جامد داره، یعنی ICBM! fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]جالبه که [color=#FF0000][b]راکت [/b][/color]زلزال جدیدی که سردار جعفری ازش صحبت کرده دقتش در حد [b][color=#FF0000]موشک [/color][/b]اسکندر ای (30 تا 70 متر) هست[/right]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#0000FF]پس مصاحبه تکذیب شده برادر شهید طهرانی مقدم درباره ساخت موشک قاره پیما راست بوده فکر کنم رسانه ای کردن این خبر در صورتی که هنوز این موشک ماهواره بر سوخت جامد ساخته نشده باشه با توجه به حساس شدن دشمنان چندان درست نباشه!..مگر اینکه ساختش تمام شده باشه!..که برادر شهید طهرانی مقدم مدتی پیش در یک مصاحبه گفته بود به من زنگ زدن و گفتن این پروژه با موفقیت تست شده!...[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1347798540' post='271399']
موشک های ماهواره بر بیشترشون سوخت مایع استفاده میکنن، چون حرکتشون باید یکنواخت باشه توی کل مسیر.

موشک ماهواره بری که سوخت جامد داره، یعنی ICBM!
[/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته امروزه استفاده از بوستر‌هاي سوخت جامد در خيلي از پرتابگر‌ها رايج است. مانند پرتابگر‌هاي آريان-5، اطلس-5، دلتا-2، H-IIA و...[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جديدترين پرتابگر سازمان فضايي اروپا، يعني پرتابگر "وگا" هم از 3 طبقه اصلي سوخت جامد بهره مي‌بَرَد.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.military.ir/forums/topic/18866-%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%8A%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B6%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7/"]http://www.military....ان-فضايي-اروپا/[/url][/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و...[/font][/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1347799949' post='271405']
[quote name='heliaa' timestamp='1347798540' post='271399']

موشک ماهواره بری که سوخت جامد داره، یعنی ICBM!
[/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته امروزه استفاده از بوستر‌هاي سوخت جامد در خيلي از پرتابگر‌ها رايج است. مانند پرتابگر‌هاي آريان-5، اطلس-5، دلتا-2، H-IIA و...[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]جديدترين پرتابگر سازمان فضايي اروپا، يعني پرتابگر "وگا" هم از 3 طبقه اصلي سوخت جامد بهره مي‌بَرَد.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.military.ir/forums/topic/18866-%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%8A%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B6%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7/"]http://www.military....ان-فضايي-اروپا/[/url][/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و...[/font][/size]
[/quote]

ماهواره برهای هندی
SLV
و
ASLV
تمامی مراحلشون سوخت جامد هست.
این
PSLV
شون هم یکی درمیون جامد و مایع هست.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید امیدوام سوالم باعث انحراف تاپیک نباشه
اینICBMدقیقا یعنی چی؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهم ترین نکات این مصاحبه 4 مورد بود

اول استفاده از موتور سوخت جامد در نسل بعدی ماهواره برهای ایران

دوم افزایش دقت راکت زلزال به زیر 50 متر

در مورد نکات سوم و چهارم میخوام کمی بیشتر توضیح بدم
مورد سوم تولید پدافند هوایی برد متوسط رعد با برد 50 کیلومتر و ارتفاع25 تا 27 کیلومتر که مشخصاتش دقیقا با ساامانه بوک روسی برابره ولی بگفته سردار از بوک پیشرفته تره البته بنظرم با توجه به درز خبرهایی مبنی بر وجود بوک در ایران که اتفاقا سفیر ایران در روسیه هم تاییدش کرده یا اصلا نفس وجود بوک در سوریه میشه این نتیجه رو گرفت که ایران بوک رو مهندسی معکوس و صد البته بهسازی کرده مثل باور373 که قراره از اس300 پیشرفته تره باشه البته تا زمان رونمایی رسمی همه اینا احتماله اصلا ممکنه موشک استاندارد یا همون محراب رو زمین پایه کرده باشن ولی یه چیز مسلمه و اون اینه که با توجه به تولید انبوهش پدافند رعد همون پدافند برد متوسطیه که زمان رونمایی نسل چهارم فاتح110 بعنوان یکی از برنامه های الویت دار وزارت دفاع در کنار باور373 اسمش ذکر شد البته رادار ارایه فازی نجم802 هم احتمالا باید رادار اصلی پدافند رعد باشه در کل پدافند برد متوسط رعد در اینده بعنوان جایگزین سامانه هاواک یا مرصاد شاکله و ستون فقرات پدافند هوایی کشور رو تشکیل میده

و مورد چهارم پهپاد بمب افکن شاهد129 که با توجه به حمل موشک سدید و مداومت پروازی 24 ساعته احنمالا از موتور توربوپراپ بهره میبره مثل نمونه های هرون اسراییلی یا پردیتور امریکایی البته میشه پیش بینیکرد که ابعاد و جثه این پهپاد هم به مراتب از پهپاد کرار بیشتر باشه در مجموع تولید این پهپاد دانش فنی تولید پهپاد در ایران رو کامل میکنه یعنی پهپاد بمب افکن کرار با موتور جت و شعاع عملیات 1000 کیلومتری و پهپاد بمب افکن شاهد129 با موتور توربوپراپ و مداومت پروازی 24 ساعت البته هر کدموشون کاربرد خاص خودشون رو داره

در کل امیدوارم دو مورد پایانی یعنی پدافند برد متوسط رعد و پهپاد شاهد120 هردوتاشون در مراسم 31 شهریور امسال رونمایی بشن تا همه رو از شک در بیارن
منتظر نظر دوستان هم هستم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1347803602' post='271415']
ببخشید امیدوام سوالم باعث انحراف تاپیک نباشه
اینICBMدقیقا یعنی چی؟
[/quote]
[b] [url="http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=icbm&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FIntercontinental_ballistic_missile&ei=K9JVUNquM8nLhAeNkoCIBw&usg=AFQjCNGWRfA9Q-ZzU9PSJ-MNkVvSMsqhdw"]Intercontinental ballistic missile [/url][/b]

موشک قاره پیما
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='wilhelm' timestamp='1347800710' post='271408']
در مورد موشک سدید و پیپاد شاهد اطلاع بیشتری نیست؟ icon_eek
[/quote]چند روز دندون رو جیگر بزار ی اطلاعات بیشتری هست! fi_lone_ranger
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب پس مارو چی فرض کردن
فکر کردن ما باورمون شده که موشکهای ایرانی یک متر بیشتر از 2000 نمیره؟
فکر کردن نمی دونیم ماهواره بر سوخت جامد چیه؟
فکر کردن یادمون رفته پدر موشکی ایران در مورد موشک قاره پیما چی گفته؟
اسلام و رهبر انقلاب چیزی در مورد ایراد موشک قاره پیما نگفته اند که ، پس سردار از کدام مانع صحبت می کنه؟

[b]البته من به سردار حق میدم .[/b]
انشالله آن روزی که اقتصاد قوی تر و مقاومتر و سیاست نافذ تر داشتیم
و از جنگ اقتصادی و رسانه ای کوچکترین ترسی نداشتیم
ان روز حتما سجیل 3و 4و 5 رونمایی می شوند و طلسم 2000km شکسته می شود
البته من به شاد بودن روح شهید تهرانی مقدم ایمان دارم و ما باید بیشتر برای خودمون نگران باشیم
دعا می کنم که انشاالله همه ما میلیتاریست ها مورد شفاعت و توجه این شهید بزرگوار قرار بگیریم
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یه چیزی رو من از کسی شنیده بودم که میخواستم اعلام کنم که با اعلام وجود پهپاد شاهد 129 هم خودم مطمئن شدم و هم میخوام بگم و اونم اینه که چندی پیش یک پهپاد بردبلند اسرائیلی که مداومت پروازی بالایی داره از خاک اسرائیل بلند میشه و میاد سمت ایران !

این اومدن همانا و گیر افتادن هم همانا ...!

بعدم تحت نام پروژه مهمان در سازمان ..... کپی سازی اون شروع میشه و من چندتا حدس دارم که انشاالله در آینده نچندان دور اعلام میکنم ...!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی خیلی این مصاحبه صریح بود!
یه خبرایی هست که این عزیزمون این طور صریح حرف زدن !
فقط امیدوارم هر چیزی که هست ختم به خیر بشه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#ff0000][b]احتمال خروج ایران از ان.پی‌.تی درصورت حمله اسراییل[/b][/color]

وی در پاسخ به سؤال یکی از رسانه‌های خارجی در خصوص پایبندی ایران به تعهدات بین‌المللی ازجمله ان‌.پی.تی در صورت ناتوانی سازمان‌های جهانی در جلوگیری از حمله رژیم صهیونیستی به ایران گفت: [color=#0000ff]برآورد بنده این است که اگر این سازمان‌ها نتوانند جلوی حمله اسرائیل را بگیرند، ایران بعید است به تعهدات بین‌المللی مانند ان.پی.تی پایبند بماند،‌ اما البته همانطور که گفتم این برآورد من است و هنوز بحث و مصوبه‌ای در این خصوص صورت نگرفته است.[/color]

[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910626000660"]http://www.farsnews....=13910626000660[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.