Recommended Posts

واقعا خیلی عجیبه . الان باید با این رونمایی ها احساس امنیت کنیم یا احساس جدی شدن یک تهدید ؟
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1347805258' post='271434']
خیلی خیلی این مصاحبه صریح بود!
یه خبرایی هست که این عزیزمون این طور صریح حرف زدن !
فقط امیدوارم هر چیزی که هست ختم به خیر بشه!
[/quote]
خوب بلاخره باید 2012 را با یک تهدید جدی بگذرانند یا نه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا خیلی عجیبه . الان باید با این رونمایی ها احساس امنیت کنیم یا احساس جدی شدن یک تهدید ؟[/quote]
مشکل همین جاست! ولی تجربه میگه این گونه تهدیدات ناشی از جدی شدن تهدیدات هست!!!!!!
[quote]وی در پاسخ به سؤال یکی از رسانه‌های خارجی در خصوص پایبندی ایران به تعهدات بین‌المللی ازجمله ان‌.پی.تی در صورت ناتوانی سازمان‌های جهانی در جلوگیری از حمله رژیم صهیونیستی به ایران گفت: [color=#0000ff]برآورد بنده این است که اگر این سازمان‌ها نتوانند جلوی حمله اسرائیل را بگیرند، ایران بعید است به تعهدات بین‌المللی مانند ان.پی.تی پایبند بماند،‌ اما البته همانطور که گفتم این برآورد من است و هنوز بحث و مصوبه‌ای در این خصوص صورت نگرفته است.[/color][/quote]
موشک قاره پیما، خروج از N.P.T و در نتیجه تولید کوچولوی دوست داشتنی و ....!(بقیه اش با دوستان!)
میگن تو شرایط اضطراری هر حرامی حلال میشه!
مخصوصا که جان چند میلیون آدم در خطر باشه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب دوستان تبریک میگم، دستیابی به سامانه بوک رسما اعلام شد، چیزی که قبلا جسته و گریخته در موردش می شنیدیم، بوک در سامانه کاودرات یعنی یک تهدید قوی برای هر مهاجم هوایی.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][font=tahoma,geneva,sans-serif][size=4]درباره مصاحبه صریح مسئولین. چند وقتی هست که راهبرد ایران به تهدید در برابر تهدید تغییر کرده.دیگه مسئولین محافظه کاری گذشته رو ندارن.اینو به وضوح تو مصاحبه های اخیر میشه دید.شروعش از سخنرانی اقا تو نماز جمعه بود که گفته بودن ما از اعلام این که از جنبش های ضد اسرائیلی حمایت می کنیم ابایی نداریم.[/size][/font][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nasirirani' timestamp='1347798850' post='271402']
[color=#0000FF]پس مصاحبه تکذیب شده برادر شهید طهرانی مقدم درباره ساخت موشک قاره پیما راست بوده فکر کنم رسانه ای کردن این خبر در صورتی که هنوز این موشک ماهواره بر سوخت جامد ساخته نشده باشه با توجه به حساس شدن دشمنان چندان درست نباشه!..مگر اینکه ساختش تمام شده باشه!..که برادر شهید طهرانی مقدم مدتی پیش در یک مصاحبه گفته بود به من زنگ زدن و گفتن این پروژه با موفقیت تست شده!...[/color]
[/quote]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]البته تکذیب به این صورت بود که ایشون با راهنمایی و کمک دوستان متوجه شدن که یه خبر تکذیب شده را اعلام کردن.[/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ortega68' timestamp='1347795911' post='271387']
برای من جای سواله که دستگیری عاملان نوسانات بازار ارز و سکه ( اگر وجود خارجی داشته باشند! ) به فرمانده سپاه چه دخلی داره که چنین دستوری به ایشان ابلاغ میشود آدم یاد کشورهای میلیتاریزه میوفته که همه ی کارهاش با نظامیان صورت میگیرد *تحلیل سیاسی ایشون در مورد اصلاح طلب ها هم جالب بود میشه گفت موضع نظام در مورد اصلاح طلب ها در انتخابات آتی هست * در مورد سوریه هم که مواضع کاملا شفاف بود و جای هیچ صحبتی رو باقی نمیگذاره *موشک سامانه رعد هم فکر میکنم همون محراب باشه با کمی تغییرات قبلا تو شبکه خبر یک فیلم کوتاهی در موردش نشان داد
[/quote]

سلام

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

اسم کامل سازمان این است ... پس تنها بعد نظامی نداره ... بعد امنیتی و فرهنگی و کلا هر چیزی که به انقلاب و کشور مربوط می شه رو داره ...
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این مصاحبه بر عکس نظر بعضی از افراد خیلی هم عجیب غریب و دور از انتظار نبود.

1: من نمیدونم چرا کاربرای میلیتاری انقدر از خبر شنیدن زلزال دقیق ذوق کردن. بابا ما شاید 10 ساله که زلزال دقیق رو داریم میبینیم. اسمش فاتح صد و دهه! جالب اینه که برد اعلامی هم با برد فاتح نسل 4 میخونه پس دقتش رسما تایید شد که زید 50 متره.

2:خبر پهپاد یه کم غافلگیر کننده بود ولی دور از انتظار نه. هر چی باشه ما هرون نماهای سپاه رو توی رزمایشش دیدیم. ندیدیم؟ چیزی که منو غافلگیر کرد نصب موشک روی اون بود. فکر کنم این اولین باری باشه که مقامات ما اصولا به موشک سدید اشاره کردن

3:در مورد سامانه ی رعد هیچ نظری ندارم. یادمون باشه که بزرگنمایی در بین مقامات کم نیست و ممکنه این سامانه فقط برای نمایش باشه. ولی یه چیزی بهم میگه که این مهدنسی معکوس نمونه ی سوری یا شایدم بهتر، تولید تحت لیسانس چینه. اگه قراره چیزی غیر از این رونمایی بشه چرا اصلا اسم بوک برده شد؟ اگه مثلا کپی موشک استاندارده چرا نگفتن از استاندارد بهتره؟ به غیر از این احتمالا بلاخره ما فهمیدیم اون پدافند برد متوسطی که چند وقت پیش خبرشو دادن چیه. (یه چیز نسبتا بی ربط: الان ما چند تا سلاح و ... به نام رعد داریم؟)4:از وقتی که گفتن سفیر 3 قراره محموله های 1000 کیلویی رو به 1000 کیلومتری ببره من خود به خود ذهنم رفت طرف این موتور سوخت جامد بزرگ (و در نتیجه پایه ای برای موشک های قاره پیما). البته باید وایسیم ببینیم این به کجا می رسه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداش فقط اون کاتیوشاهای ضد هوایی اسمشون رعد هست + موشک کرم ابریشم + یه پهپاد !

داداش فقط منظورت از هرون نما کدوم ها بودن ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='komando59' timestamp='1347819137' post='271487']
داداش فقط اون کاتیوشاهای ضد هوایی اسمشون رعد هست + موشک کرم ابریشم + یه پهپاد !

داداش فقط منظورت از هرون نما کدوم ها بودن ؟
[/quote]

البته یک سری کامل از موشک های ضد تانک و دو تا هویتزر رو فراموش کردین. فکر نکنم هیچ اسمی به اندازه ی "رعد" روی تسلیحات نظامی توی کل دنیا گذاشته شده باشه.اینم هرون نمامون: http://gallery.military.ir/albums/userpics/10193/data00025B19-53-165D.JPG

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]ماشالله میکروفن [/b]
[b]ماشالله توجه رسانه های غربی به سپاه[/b]
[b]ماشالله به مصاحبه صریح سردار[/b]
[b]فرمانده سپاه رئیس جمهور را هم جلو زد با این همه نفوذ رسانه ای[/b]
[b][img]http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2012/09/856719_orig.jpg[/img][/b]
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد پهپاد به غیر از این که موشک سدید رو می تونه حمل کنه اطلاعات دیگه ای منتشر نشده؟مثلا ابعاد و وزن.....؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HAJJ_ABBAS' timestamp='1347823520' post='271529']
در مورد پهپاد به غیر از این که موشک سدید رو می تونه حمل کنه اطلاعات دیگه ای منتشر نشده؟مثلا ابعاد و وزن.....؟
[/quote]خبری نیست
گر صبر کنی ز {کرار} ، {شاهد} سازی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1347818547' post='271481']
[quote name='ortega68' timestamp='1347795911' post='271387']
برای من جای سواله که دستگیری عاملان نوسانات بازار ارز و سکه ( اگر وجود خارجی داشته باشند! ) به فرمانده سپاه چه دخلی داره که چنین دستوری به ایشان ابلاغ میشود آدم یاد کشورهای میلیتاریزه میوفته که همه ی کارهاش با نظامیان صورت میگیرد *تحلیل سیاسی ایشون در مورد اصلاح طلب ها هم جالب بود میشه گفت موضع نظام در مورد اصلاح طلب ها در انتخابات آتی هست * در مورد سوریه هم که مواضع کاملا شفاف بود و جای هیچ صحبتی رو باقی نمیگذاره *موشک سامانه رعد هم فکر میکنم همون محراب باشه با کمی تغییرات قبلا تو شبکه خبر یک فیلم کوتاهی در موردش نشان داد
[/quote]

سلام

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

اسم کامل سازمان این است ... پس تنها بعد نظامی نداره ... بعد امنیتی و فرهنگی و کلا هر چیزی که به انقلاب و کشور مربوط می شه رو داره ...
[/quote]
اسم کامل سازمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هست و اون کلمه ایران رو اخرش نداره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصاحبه مطبوعاتی مهم و پر باری بود، بنظر من بخش های مربوط به دست آوردهای نظامی اهمیت کمتری از قسمت های دیگه داشتن.

بیانات ایشون در مورد سوریه و بخصوص تشکیل نیروی شبه نظامی 50000 نفری شعبی بسیار مهم بود، این یعنی بازوی نظامی شبیه به حزب ا... در کشور سوریه، من نمیدونم این نیروها تا چه اندازه زیر نظر ایران خواهند بود ولی اگر کنترل بمانند مورد لبنانی باشه دست آورد مهمیه! احتمالاً بدنه اصلی این نیرو ازعلوی ها تشکیل شده.

اگر این آشوب ها در سوریه رخ نداده بود فکر نمیکنم حکومت بعثی سوریه هرگز اجازه چنین کاری رو میداد، ولی خوب اوضاعشون بهم ریخته و مجبورن امتیاز بدن. البته این در صورتی هست که کنترل کامل نیرو در اختیار ایران باشه (مستقیم یا غیر مستقیم).

بنظر من اگر بنا بر تحلیل بعضی از دوستان گرامی سوریه کلاً از دست رفته و نصیب ترکیه و متحدینش شده بود، سردار جعفری این موضوع رو پیش نمیکشید چون دیگه دلیلی برای این کار نبود، پس شاید بشه در آینده سوریه حتی بعد از اسد هم سهمی رو برای ایران انتظار داشت.

در موارد دیگه هم ایشون با صراحت سخن گفتن، مثلاً همکاری احتمالی حزب ا... و سوریه، شرکت اصلاح طلبان در انتخابات آینده، خروج ایران از ان.پی.تی در صورت بالفعل شده تهدیدات بالقوه، عدم انجام حمله پیش دستانه، هدف قرار دادن پایگاه های آمریکا در صورت اقدام نظامی کشور ثالث و ...

نکته جالب دیگه همزمانی مصاحبه ایشون بود با خروج آخرین دسته منافقین از اشرف.

--------------------------------

[quote]اینم هرون نمامون: [url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10193/data00025B19-53-165D.JPG"]http://gallery.milit...B19-53-165D.JPG[/url][/quote]

این پهپاد بیشتر شبیه به TAI Anka ساخت ترکیه هست

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/TAI_Anka"]http://en.wikipedia.org/wiki/TAI_Anka[/url]

اگر شباهت ظاهری این دو در مختصاتشون هم تکرار شده باشه حدود 200 کیلوگرم سلاح میتونه حمل کنه، با توجه به مشخصات ظاهری عکسی که دوستان از موشک قرار دادن احتمالاً پهپاد فرضی چهار موشک از این گونه رو بتونه حمل کنه.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اسپهد به نکته خوبی در مورد پدافند رعد اشاره کردن
بنظر دوستان چه لزومی داره که فرمانده کل سپاه بیاد مستقیما بگه پدافند رعد از بوک روسی بهتره
یا همین سوال رو یجور دیگه مطرح کنم بنظر شما چرا سردار نگفته پدافند رعد مثلا از استاندارد یا مرصاد بهتره
اصلا کلا چه لزومی داشته اسم سامانه بوک برده بشه

اگه سولات بالا رو یه خورده تجزیه تحلیل کنیم میشه این نتیجه رو گرفت که پدافند رعد نمونه بهسازی شده بوک روسی هست حداقل من نظرم اینه
البته امیدوارم پدافند رعد تو مراسم 31 شهریور رونمایی بشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.