Recommended Posts

[quote]با دیدن اتاق کنترل آتش به کارکنان وزارت دفاع آفرین گفتم ، ولی با دیدن این پنل مقداری تعجب کردم :

http://gallery.military.ir/albums/userpics/N1010512-1749361.jpg

باور کنید ساخت یک پنل مرتب و تمیز و پیشرفته کار خیلی سختی نیست...[/quote]

برادرم! اگر اشتباه نکنم این پنل قدرت و سویچهای اطمینانه که برای اونها بهترین طراحی ساده ترین اونه. فرض کنید خدای نکرده سیستم دیجیتال دچار خطا و یا جنگال بشه. این سوئیچهای سداه که فقط با دست کنترل میشن، جایی برای نفوذ دشمن و یا شلیک نا خواسته باقی نمی گذارنن.

راستی یک نکته اینه که همه ما رو تو سایت یه جورایی جو دیجیتالی گرفته، به نظرم بهترین ترکیبها، حاصل از ترکیب کارهای دیجیتال و سوئچها و لوازم کنترلی آنالوگه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
خامسا من مطمینا در اینده بسیار نزدیک باید شاهد رونمایی همین راداری((که شما عکس اونو در بالا قرار دادین)) باشیم icon_cool
[/quote]

گویا ترک ها به طور کاملا بومی و البته اتفاقی ! یه همچین راداری رو ساختن ! :

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/ADR.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_ADR.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزيزان يك مسئله را در بحث هاشون مد نظر داشته باشند

نيروهاي دفاعي ايران از سامانه هاي جديد رونمائي مي كنند اما به نظر مي رسد اين سامانه هاي جديد حاصل از يك برنامه منظم جهت ارتقاء و بروزرساني سامانه هاي قديمي باشد .
فرض كنيم ايران 1000 سامانه مرصاد در اختيار داشته باشد . (فرض ديگه icon_cool )
با توجه به هزينه هاي بالاي تجهيزات نظامي ، طبيعيست كه وزارت دفاع به دنبال راهي براي ارتقاء اين سمانه ها بگردد بجاي آنكه بدنبال جايگزيني آنها باشد .
اينجاست كه ما روز به روز شاهد رونمايي از قسمتهاي جديد اين سامانه هستيم اما اين سامانه ها را در كناربرخي تجهيزات قديمي هم مي بينيم . اين مسئله مي تواند توجيهي باشد براي بكارگيري رادار قديمي PAR يا برخي ارتقاء هاي آن .

----
در مورد hadi B
گمان مي كنم منظور از هادي بي همون تجهيزات الكترواپتيك هدايت موشك باشد .
(نظر شخصي ) همانطور كه در تصوير زير مي بينيد دوربين خاموش است . به P قرمزرنگ در تصوير دقت كنيد . ( P=Power )
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/N1010512-1749365.jpg[/img]

و چون در اين تصوير هم ، نيمي از كليد هاي پنل افقي خاموش و برخي از كليدهاي سمت چپ قرمز هستند ، احتمالا مونيتوري كه كلمات هادي بي بر روي آن نقش بسته است مربوط به دوربين مي شود .
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/N1010512-1749367.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان در اینکه اتاق کنترل مرصاد واقعا پیشرفته هست شکی نیست و ما رو به سامانه فول دیجیتال باور373 امیدوارتر میکنه icon_cool
ولی یه سوال واقعا اون رادار ساخت ترکیه ست :mrgreen: البته میدونم شرکت اسلسان تجهیزات الکترونیکی و راداری تولید میکنه ولی شخصا شک دارم ترکیه بصورت کاملا بومی اینو ساخته باشه حداقل با توجه به گستردگی روابطش با امریکا و اسراییل در ساخت این رادار کمکش کردند یعنی بنظرم این رادار با نظارت مهندسان امریکایی((سازنده سیستم)) در ترکیه فقط همبندی شده چون خدایی صنعت ترکیه چه در بعد نظامی و غیر نظامی فقط مونتاج هستش icon_wink
نظر دوستان چیه :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان در اینکه اتاق کنترل مرصاد واقعا پیشرفته هست شکی نیست و ما رو به سامانه فول دیجیتال باور373 امیدوارتر میکنه icon_cool
ولی یه سوال واقعا اون رادار ساخت ترکیه ست :mrgreen: البته میدونم شرکت اسلسان تجهیزات الکترونیکی و راداری تولید میکنه ولی شخصا شک دارم ترکیه بصورت کاملا بومی اینو ساخته باشه حداقل با توجه به گستردگی روابطش با امریکا و اسراییل در ساخت این رادار کمکش کردند یعنی بنظرم این رادار با نظارت مهندسان امریکایی((سازنده سیستم)) در ترکیه فقط همبندی شده چون خدایی صنعت ترکیه چه در بعد نظامی و غیر نظامی فقط مونتاج هستش icon_wink
نظر دوستان چیه :mrgreen: :mrgreen:[/quote]
خوب ما هم که اینا رو می دونیم برادر!
مگه کسی غیر از این گفته؟
حتی ناوشکنشونم که تو زرد در اومد
freedom امریکا بود
با رنگ امیزی و جوشکاریه ترکیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان در اینکه اتاق کنترل مرصاد واقعا پیشرفته هست شکی نیست و ما رو به سامانه فول دیجیتال باور373 امیدوارتر میکنه icon_cool
نظر دوستان چیه :mrgreen: :mrgreen:[/quote]
اون لفظ بومی رو من به کنایه گفتم
کمک که چه عرض کنم. من تقریبا تردید ندارم که این از همون فن آوری رادار سه بعدی AN-MPQ-64 آمریکائی ها استفاده می کنه، حالا ترکیه ای ها با نام جدیدی به اسم خودشون تولید می کنند ( اون هم مطمئن نیستم تمام کامپوننت هاش داخل ترکیه تولید بشه).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

در ضمن اگه روزی بخوان مرصاد رو مثل اس 300 متحرک بکنن به نظر من بهتره از کامیون نینوا برای کشنده استفاده بکنن !در این صورت هر کشنده نینوا میتونه 3 الی 4 موشک حمل کنه ,البته به نظرم باید بالک های شاهینو کوچیکتر کنیم (مثل اچ کیو 12 ) تا بتونیم اونو داخل تیوب جابدیم مثل پاتریوت!

[/quote]
البته پهنای باند شاهین و موشک Hq-12 به یک اندازه است ، شاهین 1 سانتی کوچکترم هست (1.2 و 1.19)

به شخصه نصب روی شاسی های شنی دار رو ترجیح می دم، یه چیزی مثل لانچرهای خود کششی همون MIM-23A یا سام 6 که دیگه مشکلات محدودیت چرخش موشک ها و آسیب به اتاق راننده رو هم نداشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بنظرتون در یه رده بندی ساده سامانه مرصاد با موشک شلمچه نسبت به سامانه سام17روسی و سامانه چینیHQ12 در چه سطحیه icon_cool :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادرم! اگر اشتباه نکنم این پنل قدرت و سویچهای اطمینانه که برای اونها بهترین طراحی ساده ترین اونه. فرض کنید خدای نکرده سیستم دیجیتال دچار خطا و یا جنگال بشه. این سوئیچهای سداه که فقط با دست کنترل میشن، جایی برای نفوذ دشمن و یا شلیک نا خواسته باقی نمی گذارنن.

راستی یک نکته اینه که همه ما رو تو سایت یه جورایی جو دیجیتالی گرفته، به نظرم بهترین ترکیبها، حاصل از ترکیب کارهای دیجیتال و سوئچها و لوازم کنترلی آنالوگه.[/quote]

برادر عزیز ! من مخالف سوئیچها و مکانیزمهای آنالوگ نیستم ، منظورم این بود که مقداری بیشتر سلیقه به خرج بدهند ، البته اینها شاید ناشی از کارشکنی بعضی از طراحان و... بوده باشه ، این که شما میبینی یه قسمت از پنل رو با روش X خالی کردند و یه LCD گرافیکی که توی جمهوری با مبلغی حدود 50 تومن میشه خرید قرار داند مقداری ناهمانگی ایجاد میکنه با اون مرکز کنترل آتش پیشرفته.

از طرفی شاید این پنلی که توی عکس هست ، مربوط به سامانه های در حال ارتقاء مرصاد بوده باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سامانه مرصاد، عجب اتاق کنترل پیشرفته ای دارد. icon_cool
توفیق روز افزون متخصصان و دانشمندان صنایع دفاعی کشور را مسئلت داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستشون درد نکنه .
فعلا خیلی از اعضا سایت رو توی خفه خون برده و دیگه صداشون در نمیاد.
این عکس ها نشون میده فارغ از تمام حرف و حدیث ها توان علمی و فنی ایران خیلی بالاتر از اونی هست که فردی فکر کنه ایران تجهیزاتش همون ۳۰ سال پیشی ها هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی از نحوه استفاده از سیستم اپتیکی اطلاعی داره؟
در بیشتر نمونه های خارجی مثل hq-2b این سامانه به یک فاصله یاب فرکانس بالا هم مجهز است.
با توجه به این که موشک شاهین و شلمچه به نظر نمیاد که دارای دیتالینک با واحد زمینی باشند. این هدایت چه کاربردی پیدا میکنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دستشون درد نکنه .
فعلا خیلی از اعضا سایت رو توی خفه خون برده و دیگه صداشون در نمیاد.
این عکس ها نشون میده فارغ از تمام حرف و حدیث ها توان علمی و فنی ایران خیلی بالاتر از اونی هست که فردی فکر کنه ایران تجهیزاتش همون ۳۰ سال پیشی ها هست.[/quote]
الله اکبر icon_cool
حرف دل ما رو زدی اپرا جان. دستت به دلیل مواضع قدرتمندانت و تحلیل های متفکرانت درد نکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همچین خربزه ای زدی زیر بقلمون که تا مدتها شارژم icon_cool
مواضع کجا بود مرد حسابی .قدرت چیه تهمت نزن.

کاوه جان همین قدر بدون نمونه های جدید هم سیستم حرارت یاب دارن و هم فاصله یاب و اینها کنار هم قدرت فراوانی به این سامانه میده.
معمولا اگر هدف با رادار شناسایی بشه توسط سیستم دوربین هدف رو رهگیری می کنه و اتفاقا خاصیت این سیستم همین هست که در میانه مسیر تا نزدیکی هدف موشک رو هدایت کنه وگرنه اگر دیتا لینک نباشه عملا این سیستم هم به درد نمی خوره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.