Recommended Posts

[quote name='shsshed' timestamp='1348230836' post='272690']
[quote name='wilhelm' timestamp='1348228956' post='272680']
آقا یک اتفاق مهم امروز رژه تصویری نبود بلکه گفتاری بود.گوینده رژه در زمانی که موشک های سپاه در حال عبور بودند گفت:[color=#FF0000][b][u]موشک های ایران با کمی تغییر قابل تبدیل به موشک ضد ماهواره می باشند[/u].[/b][/color]کس دیگری هم اینو شنید؟؟؟؟؟یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[/quote]بله من هم شنیدم
gps و مخابرات و جاسوسی از نوع ماهواره ای اون به زودی کارش تمومه
[/quote]
ماهواره های جاسوسی معمولا تو مدارهای بالاتر (فکر کنم از 1000 کیلومتر به بالا حداکثر 30000 کیلومتر ) قرار میگیرند و معمولا اونا رو با لیزر کور میکنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='irahamidreza' timestamp='1348232934' post='272704']
[quote name='shsshed' timestamp='1348230836' post='272690']
[quote name='wilhelm' timestamp='1348228956' post='272680']
آقا یک اتفاق مهم امروز رژه تصویری نبود بلکه گفتاری بود.گوینده رژه در زمانی که موشک های سپاه در حال عبور بودند گفت:[color=#FF0000][b][u]موشک های ایران با کمی تغییر قابل تبدیل به موشک ضد ماهواره می باشند[/u].[/b][/color]کس دیگری هم اینو شنید؟؟؟؟؟یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[/quote]بله من هم شنیدم
gps و مخابرات و جاسوسی از نوع ماهواره ای اون به زودی کارش تمومه
[/quote]
ماهواره های جاسوسی معمولا تو مدارهای بالاتر (فکر کنم از 1000 کیلومتر به بالا حداکثر 30000 کیلومتر ) قرار میگیرند و معمولا اونا رو با لیزر کور میکنند
[/quote]

خوب تو فضا کار راحت تره ! چون موشک می تونه تا مثلا 2500 کیلومتری ماهواره با انرژی جنبیشی پرتابش حرکت کنه بعد وقتی نزدیک ماهواره شد با روشن کردن بوسترش مسیرش رو به سمت ماهواره اصلاح کنه ......

بیرون جو دیگه اتلاف انرژی نداریم که موشک بخواد 20 متر باشه ! با یک موشک 10 متری هم میشه ماهواره زد .........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا جایی که من می دونم موشک ضد ماهواره شبیه به موشک های هوا به هواست و از روی جنگنده ها شلیک میشه.آیا از نظر تکنیکی میشه یک موشک زمین به زمین رو ضد ماهواره کرد؟؟؟نمونه خارجی هم داره؟کلا موشک ضدماهواره باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فیلم برداری داغون بود . گزارش افتضاح. ماشینهای حمل کننده هم مسابقه داشتن می دادن. ولی رعد خیلی عالی بود
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][/quote][quote name='wilhelm' timestamp='1348233117' post='272706']
تا جایی که من می دونم موشک ضد ماهواره شبیه به موشک های هوا به هواست و از روی جنگنده ها شلیک میشه.آیا از نظر تکنیکی میشه یک موشک زمین به زمین رو ضد ماهواره کرد؟؟؟نمونه خارجی هم داره؟کلا موشک ضدماهواره باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟
[/quote]
[img]http://nemi.site40.net/images/3d9de86462c2.jpg[/img]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نسبت به دو سال گذشته رژه ی بهتری بود ...

ولی نقطه ی ضعفش این بود که رژه ی افراد پیاده بیش از یک ساعت طول کشید !!! و رژه ی وسایل هم حدود نیم ساعت .... البته امسال یکم سرعتشون از گذشته کمتر بود ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر فقط موشک ها از هوا به سمت ماهواره شلیک نمیشه دوستان.

استاندارد 3 هم از ناو لیک ایری شلیک شد و یک ماهواره قدیمی NROL-21 رو نابود کرد ......
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این موشک رعد با چی هدایت میشه؟این خودرو که بر خلاف سیستم باک روسی که رادار و سیستم الکترواپتیک داره و هدایت موشکو انجام میده هیچی نداره؟بزرگترین برتری سیستم روسی به سیستمهای مشابه اینه که هر کدام از پرتابگرها خودش یه سیستم کامل و مستقله.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

جنابان عزیر .... می شه با ارتقائات مناسب از کشنده ی این سامانه ی رعد به عناون یک کامیون زرهی برای حمل نفر استفاده کرد !؟ یا کلا باید یک به فکر ساخت یک کامیون زرهی دیگه باشیم !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو معرفی سامانه بوک در ویکیپدیا در قسمت نمونه های مشابه ) کپی ( این سامانه رعد هم اومده و گفته در رژه ای در سال 2012 رونمایی شده که منطورش همین رژه هست . یعنی اینقدر خبرها زود میپیچه . کار کدوم یکی از بچه هاست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقایون حال کردم رعد رو تا دیدم قند تو دلم اب شد این خودرو فضایی رو هم دیدم متعجب شدم و دوستان به یک چیزی توجه نکردن رژه افراد از قومیت های مختلف مثلا برادران خوزستانی که رژه رفتن و رجز های درباره ولایت میخوندند مشتی بر دهان وهابی ها بود واقعا ......{جایه سید حسن خالی بود و یه یگان از حزب الله اگر بود خیلی حال میکردیم}
راستی چرا این قدر تند وسایل رد شدن ؟ولی حال کردم گفت میتونه ماهواره رو هم بزنه ....
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مجله حماسه امروز که با یکی از کاربران قدیمی و پیشکسوت موشک تاو مصاحبه میشد این شخص که درجه و سابقه بالایی هم داشت با کمال تاسف وتاثر هنوز روش هدایت موشک ساده و قدیمی تاو را بلد نبودو در جواب مجری میگفت موشک دو تا سیم داره که اونارو به هر طرف که بکشی موشکم به اون طرف میره!!! وا اسفا...واویلا...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد تبدیل موشک های بالستیک دوربردمون به موشک ماهواره زن باید گفت حتی اگر در حال حاضر چنین فناوری را در اختیار داشته باشیم حداکثر تا مدار 1000 کیلومتری برای ما قابل دسترسی است و برای هدف قرار دادن ماهواره های مدار بالا نیاز به موشک های قوی تری داریم.امیدوارم هر چه سریعتر شاهد رونمایی از ماهواره بر سیمرغ و اخرین طرح شهید طهرانی مقدم باشیم.
در مورد سامانه ی پدافندی رعد هم اینطور که به نظر من رسید تمامی تجهیزات راداری و الکترو اپتیکی بر روی شاسی دیگری حمل می شود.اما امیدوارم چیزی که امروز در رژه نمایش داده شد همان واحد پرتابگر/رادار باشد (همانند سامانه ی بوک) و اگر واحد دیگری وجود دارد در راستای ارتقای قدرت کشف و بقای سامانه ی رعد باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مجله حماسه امروز که با یکی از کاربران قدیمی و پیشکسوت موشک تاو مصاحبه میشد این شخص که درجه و سابقه بالایی هم داشت با کمال تاسف وتاثر هنوز روش هدایت موشک ساده و قدیمی تاو را بلد نبودو در جواب مجری میگفت موشک دو تا سیم داره که اونارو به هر طرف که بکشی موشکم به اون طرف میره!!! وا اسفا...واویلا...[/quote]

گفته ی شما درسته ولی این رو هم مدنظر داشته باشید که همون آقا با همون تاو تو دفاع مقدس چیزی در حدود یه لشگر زرهی رو پکونده بود....
البته بازم میگم که گفته ی شما درسته و باید آموزشهای علمی هم داده بشه

به نظر من بدیش این بود که دوبار اسم صاایران رو برد...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.