Recommended Posts

[quote name='Stuka' timestamp='1348259737' post='272828']
[quote]
از همین الانش تفاوت داره دوست عزیز. یا توجه به اندازه ی این کشنده و عکس توی پوستر، طول موشک باور حدودا 1.5 برابر طول بزرگترین موشک اس-300 هست و قطرش هم از اون بزرگتره. همن طور که حدس زده بودم برای افزایش برد وادار به ساخت یه موتور بزرگ شدیم.

ویرایش: یه چیز دیگه هم به ذهنم رسید، الان دیگه به احتمال زیاد باور 373 هیچ ربطی به اس-200 نداره
[/quote]

اتفاقا با توجه به قطر باز من عقيده دارم تفاوت 373 با s -200تنها در اين هست که باور موشکي هست با سوخت جامد که خودمان طراحي کرديم که کوچکتر و سبکتر
و با قابليت بهتر از s-200 هست منتها از همون جستجوگر و الکترونيک موشک s-200 استفاده ميکنه !
[/quote]
اتفاقا من برعکس فکر می کنم
اینکه موشک با کمک اس 200 و تجربه موشکی خودمان ساخته شده است
و رادار با تجربه و کارکرد انواع موجود و پیشرفتهای خودمان استفاده شده است
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
از همین الانش تفاوت داره دوست عزیز. یا توجه به اندازه ی این کشنده و عکس توی پوستر، طول موشک باور حدودا 1.5 برابر طول بزرگترین موشک اس-300 هست و قطرش هم از اون بزرگتره. همن طور که حدس زده بودم برای افزایش برد وادار به ساخت یه موتور بزرگ شدیم.

ویرایش: یه چیز دیگه هم به ذهنم رسید، الان دیگه به احتمال زیاد باور 373 هیچ ربطی به اس-200 نداره
[/quote]

اتفاقا با توجه به قطر باز من عقيده دارم تفاوت 373 با s -200تنها در اين هست که باور موشکي هست با سوخت جامد که خودمان طراحي کرديم که کوچکتر و سبکتر
و با قابليت بهتر از s-200 هست منتها از همون جستجوگر و الکترونيک موشک s-200 استفاده ميکنه !
[/quote]
[quote]

[/quote]

[/quote]
قصد بزرگنمایی سامانه ی باور را ندارم اما فکر نمی کنم برای یک سامانه ی حیثیتی (که قرار است گل سر سبد فناوری های نظامی ما باشد) بخواهیم از فناوری 50 سال پیش استفاده کنیم.اتاق فرمان کاملآ دیجیتالی سامانه ی مرصاد،دانش موشکی ما بر امده از مهندسی معکوس موشک های هاوک،تور،استاندارد و حتی شاید مدل های قدیمی تر اس 300 به اضافه ی اشرافیت بالای دانشمندان وزارت دفاع و سپاه بر حوزه ی راداری و وجود تعداد بالایی از انواع رادارهای پیشرفته ی شرقی و غربی نشان دهنده ی ان است که سامانه ی باور هرچی که باشد از سیستم راداری و الکترونیکی اس 200 استفاده نمی کند به خصوص این که باور قرار است با جنگنده های نسل پنجم مجهز به موشک های دور ایستا،پهپادهای رادار گریز ارتفاع بالا و موشک های پیشرفته ی امریکایی و اسرائیلی درگیر شود.در ضمن وقتی ما می توانیم به فناوری الکترونیکی و راداری اس 300 و بوک دسترسی داشته باشیم دیگر چرا دست بر روی اس 200 بگذاریم.
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان میگم خدایی خیلی این کله و فرم جلو ذولجناح بخصوص چراغ هاش تو چشم میزنه امکان نداره بخوان لاقل فرم جلوش یه خورده بهتر کنن در ضمن همجوری هم که دوستان گفتن بنر پشتش با فرم جلو ش نمی خونه نمی دونم شایدم واقعا....
بهر صورت تغییر کله و فرم جلو این غول نباید کار زیاد وقتگیرباشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم یکی از دوستان گفت که قراره این هفته پدافند رعد رو تست کنن! کی این وعده رو داده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راست میگه منم دیدم انگار یکی از دوستان نوشته بود میخوان این هفته پدافند رعد رو تست کنن

اون دوستمون میتونه منبعش رو بگه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1348264596' post='272859']
فکر کنم یکی از دوستان گفت که قراره این هفته پدافند رعد رو تست کنن! کی این وعده رو داده؟
[/quote]
قبلآ که تست شده فقط باید به صورت رسمی نمایش داده بشه.خدا کنه به همین زودی ها فیلم تست رو نمایش دهند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به اینکه اسم موشک های این پدافند طائر 2 هست پس قائدتا باید موشک طائر 1 هم وجود داشته باشه ! به نظرم احتمالا موشک طائر 1 موشکی مثل موشک تور ام 1 هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1348251460' post='272791']
سلام

قرار بود این کامیون ، درست مثل همونی که توی پوستر هست دربیاد ... ولی اینجوری شد !!!
icon_cheesygrin

امیدوارم باور 373 از طرح تا عمل اینقدر تغییر قیافه نده !!

( البته فکر کنم این به علت اینه که کار ماکت سازی رو برای کامیون پیش از ساخت انجام ندادند .... فکر کنم بیشتر مشغول ساخت شاسی ، فنر بندی ، و نیروی رانش بودند !! )
[/quote]
این اصلا چیز عجیبی نیست.

اونی که رو پوستر می بینید صرفا یک طراحی مفهومی اولیه هست.

شما تمام کارخانجات خودروسازی بزرگ دنیا رو که ببینید، طرح های مفهومی اولیه رو کاغذشون هم با پروتوتایپ های مفهومی که از رو طرح مفهومی اولیه میسازن تفاوت داره، چه برسه به محصول نهاییشون که وارد بازار میشه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1348264596' post='272859'] فکر کنم یکی از دوستان گفت که قراره این هفته پدافند رعد رو تست کنن! کی این وعده رو داده؟ [/quote]

سلام
گوینده در ضمن نام بردن از سامانه ی رعد ، گفت که در روزهای آتی اطلاعات بیشتری در موردش منتشر می شه ( تست می شه ! ) ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]با سلام من رژه رو کامل دیدم رژه پیاده نظام افتضاح بود مخصوصا برای سپاه و بسیج شما عمرا یه نفر تو یه خط می تونستید ببینید[/right]
[right]بازم امثال مثل پارسال چند بار ماشین ها کورس گذاشتن[/right]
[right]اما با رعد خیلی حال کردم[/right]
[right]متصفانه جنگنده جدید و پهباد های جدید حداقل ماکتشون هم نبود که خیلی منتظر بودم[/right]
[right]خودروی ارس هم خبری ازش نبود اما در کل از پارسال بهتر بود[/right]
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به توصیه دوستان من عکسو حذف کردم ولی الان تو پست خود شما هم این عکس وجود داره و باید ویرایش کنید!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

یه عده از خارجی ها فقط می خواهند مسخره کنند .... پس بی خیال ، بزار مسخره کنند ...... چیزی از ما کم نمی شه ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.

تبریک میگم.
اساسا، با تولید سامانه رعد، باید گفت سطح توانایی بازدارندگی پدافندی ما رشد تاثیرگذاری داشت،
مدتهاست که میشه گفت امثال رژیم صهیونیستی و بعض کشورهای منطقه با وجود خریدهای هنگفتشون، دیگه باید خواب حمله هوایی به ایران رو بدون تلفات سنگین ببینند.
اگر هم هدف یک نقطه استراتژیک و مهم باشه، اصل توانایی و درصد موفقیت شون کاملا زیر سواله ... .

طبیعتا این به معنای پوشش صد در صدی کمی و کیفی نیست.
و میشه گفت ما در حال تلاش برای رسیدن به سطح بالای پدافندی برای مقابله با بهترین نیرو هوایی جهان یعنی امریکا هستیم که کمیت خیره کننده ای جنگنده و بمب افکن و پهپادهای متنوع داره.

با ظرفیت امروز پدافندی مون هم سطح مناسبی هستیم، اما کامل نیست.
ما در زمینه کشف، چیزی کم نداریم.
انشالله در زمینه های دیگه ( رهگیری و موشک و کلا برخورد ) هم به سطح عالی میرسیم.

============================================

[b]در مورد اندازه باور373[/b]
بهتره که دوستان، به جای توجه به اون طراحی روی پوستر برای سنجش و حدس اندازه باور،
به طول قسمت کشنده این کامیون توجه کنند ! icon_cheesygrin
این به نظرم جالبتر باشه.
نمیدونم چرا دوستان به خود کامیون توجه نکردن .
البته حق میدم، اون پوستر و طراحی سامانه موشکی، خودش به اندازه کافی جذاب بوده.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.