Recommended Posts

یه خبر خوب هم در مورد نفربرهای جدید بدم ؟؟؟
نه نمی دم :rose:
مزش می پره icon_cheesygrin
فقط بگم خوراک خودته اسپهبد good_luck
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
2:چرا ناکامله؟ نه روی کشنده ها رادار هست نه جدا از اون ها. بوک هر دو رو داره.[/quote]
فکر میکنم رادارهای سام 6 هم تو رژه حضور نداشتن اما ممکنه نحوه هدایت موشک های این پدافند با بوک تفاوت داشته باشه و اصلا روی هر خودروی حامل رادار مستقل نداشته باشه!
ولی یه فرض دیگه برای نمایش ندادن رادار این میتونه باشه که سپاه قصد داره بعد از سیاه نمایی دشمن در مورد این پدافند(ماکت) کل متعلقاتشو نشون بده و اونو تست کنه! و البته تو جریان پهپاد آمریکایی هم اینو دیدیم که همون اول پهپاد رو نشون ندادن!

[quote]3:چرا این موشک ها اینجورین؟ آدم احساس میکنه پلاستیکین، ماکتن. با موشک های روسی مقایسشون کنید. به غیر از این چه دلیلی داره که ما مکان بالچه های وسطی رو یه کم تغییر بدیم؟ روس ها چندین بار دست به ارتقای این سامانه زدن. به نظرتون اگه این طرز چینش بال ها بهتر بود روس ها انجامش نمیدادن؟ اصلا چرا ما داریم 12 تا موشک توی رژه میبینیم اونم وقتی
[/quote]
فکر میکنم اینکه بگیم "به نظرتون اگه این طرز چینش بال ها بهتر بود روس ها انجامش نمیدادن؟ " درست نیست ! و البته خود روس ها هم انواع موشک ها رو برای این پدافند طراحی کردن که یکیش بالک های کوچیکی داره!
به نظر قسمت آخر نوشته شما ناقصه!
[quote]

4:و از همه مهمتر: چرا ما اصلا باید بوک بسازیم؟ حالا مهندسی معکوس یا هر چی. آیا منطقیه که کلی بودجه بذاریم روی یه یه سیستم در حالی که شاهین و شلمچه توی کشور موجوده؟ با یه مقدار تغییر توی موشک شلمچه میشه برد رو به 50 کیلومتر رسوند. میشه مانورپذیریشو بهتر کرد. این کار تا جایی که من میدونم راحت تر از ساخت یه موشک کاملا جدیده. نه فقط از نظر مالی، بلکه از نظر آماده کردن یه خط تولید جدید برای موشک جدید! مهمترین برتری بوک به هاوک متحرک بودن اونه که ما اصلا یه کشنده ی جدید طراحی کردیم (یا دیگران طراحی کردن و ما داریم میسازیمش)! چرا مرصاد رو متحرک نکنیم؟ سامانه ای که چند ساله داریم روش کار می کنیم و کلی هم ازش تجربه داریم؟ به نظرتون ارتقای محصولی مثل مرصاد کمتر هزینه و وقت میخواد یا مهندسی معکوس بوک؟
[/quote]

هرچند ساخت چند پدافند میانبرد هزینه بره ولی با توجه به اینکه احتمالا تفاوت های الکترونیکی و نرم افزاری بسیاری با هم دارن شاید در این حالت بتوان نتیجه بهتری گرفت و در مقابل اخلال دشمن مقاومت بیشتری کرد.
به نظر من با توجه به اینکه ظاهرا بدنه و شاید موتور موشک طائر 2 بسیار بهتر از موشک هاوکه و شاید مانور پذیری بسیار بیشتری هم از هاوک داره(نمیدونم هاوک چقدر قدرت مانور داره!) بهتره که قرارگاه پدافندی خاتم الانبیاء (صلی الله علیه و اله) هم بدنه و موتور و سیستمهای کنترلی این موشک رو از سپاه بگیره و سیستم های الکترونیکی و رادار موشک شاهین و شلمچه رو رو این موشک نصب کنه!

[quote]
حالا چند تا چیز دیگه بگم. دوستانی که میگن قطر موشک ار قطر بوک بیشتره احتمالا در اشتباهن. با توجه به این که این کشنده 2 تا فاتح رو هم حمل میکنه میشه عرضش رو بین 2.3-2.6 متر به دست آورد. عرض کشنده ی بوک 3.3 متره. برای همینه که 3 تا موشک روی این کشنده نصب شده.[/quote]
شاید چیزی که مانع از نصب چهار موشک روی این کشنده شده بالک های بزرگ این موشک هاست!

[quote]آخرین نکته هم اینه که هنوز هم میتونیم از این کشنده برای متحرک کردن هاوک استفاده کنیم! پرتابگر هاوک رو اگه دیده باشین منظورمو میفهمین. یه چیز جمع و جور و کوچیکه. به راحتی روی این جا میشه. البته با این وضعیت من شک دارم چنین چیزی توی برنامه ی وزارت دفاع باشه.[/quote]
بسیار عالی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طرح قدیمی باور

[img]http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1390/07/10/100855685857.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خودرو تاکتیکی ذوالجناح مشابه خارجی نداره؟اگه داره یا اینکه اصلا خریداری شده همین الان بگین.بعدا یکی نیاد یک عکس بذاره یا لینک بده حال مارو بگیره ها!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1348330671' post='273101']
لطفا چیزی نگید که دو روز دیگه با آزمایش موشک سرخ بشید
[/quote][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]اتفاقا بنده خيلي خوشحال مي‌شوم كه اين اتفاق هرچه زودتر رخ بدهد. icon_cheesygrin[/font][/size][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] [/font][/size][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] [/font][/size][size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif] زيرا با دانستن عملياتي بودن موشك‌ها و اين سامانه خوشحال مي‌شوم. good_luck [/font][/size]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرمانده سپاه گفته بوددرحال تولید انبوه است این سامانه.موشک تنها که تولید نمیشه. اصلا چرا چندین حمل کننده و پرتابگر به نمایش درامد؟شایدپیامی برای دشمنان باشه.شاید دلیلی داشته که رادارها رو نمایش ندادن. باید منتظر رونمایی رسمی این سامانه باشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.یه نکته ی جالب این بود که فرماندهان سپاه با نشون دادن بوک ایرانی روی شاسی تور ام 2 با یه تیر دو نشون زدن و به نظر بنده علاوه بر رونمایی از بوک ایرانی به نوعی از وجود تور ام 2 در ایران خبر دادن-یه نکته هم اینکه تور ام 2 به بلاروس صادر شده icon_cheesygrin است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یک چیز مهندسای وزارت دفاع رو خیلی دوست دارم

یه نگاه به دو تا ماشین که امروز رونمایی شد بندازید (حامل رعد و دوتایی فاتح) انداختید؟؟؟

می بینید ! متفاوتن ولی قطعات و پلتفرمشون یکیه

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ذوالجناح هم با اینکه ظاهر عجیبی داره[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ولی اگه سیلو های باور بهش اضافه شه ( و شاسی زیرین سیلو ها ) خیلی جالب میشه[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]الان موضوعی که در مورد باور هست اطمینان کامل از عملکرد موشک حین خروج از سیلوهاست[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]البته طول میکشه تا عملیاتی شه[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]مثلا سیستم های هوش مصنوعی یکی از مشکل ترین هاست[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]تلاشی که داره صورت میگره اینه که موشک بتونه با انرژی جنبشی هدف رو منهدم کنه و احتیاجی به کلاهک انفجاری سنگین نباشه[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]همه ی اینا به کنار[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]مهم ترین چیز اینه که اعتماد به نفس مهندسای ایرانی بالا رفته[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]خدا شهید تهرانی مقدم رو بیامورزه[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ما هرچی تو بحث سوخت جامد دارین از تلاش های ایشونه[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]خدا می دونه چند ساعت در روز تو گرمای وحشتناک تنهایی می رفتن تو آزمایشگاه ... الله اکبر[/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]ایشالله موتور سوخت جامد ماهواره بر رونمایی میشه شاهکار ایشون و مهندسای همراهشون رو می بینید[/font][/color]
  • Upvote 13
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آزمایشگاه های سپاه احتمالا از اولین جاهایی بوده که به کولر مجهز شده پس نگران گرمای هوا نباشید...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aminmessi' timestamp='1348339415' post='273141']
جناب سهیل این گفته های شما مشکل حفاظتی ندارد ؟
[/quote]

مشکل حفاظتی ؟؟؟ good_luck

نه عزیز icon_cheesygrin

شما اگه یه چرخ تو مملکت بزنید و هیچ نمایشگاهی رو از دست ندید چیزهایی می بینید و میشنوید که ممکنه دیگه نشنوید !؟ icon_eek

مثلا همین موشک سدید اگه اشتباه نکنم چند وقت پیش روی یه هلیکوپتر شاهد توی یک نمایشگاه دیده شد

تازه الان اعلام میشه !!! :rose:

من خودم متوجهم که حرف نامربوطی نزنم
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nazeat10' timestamp='1348339679' post='273142']
آزمایشگاه های سپاه احتمالا از اولین جاهایی بوده که به کولر مجهز شده پس نگران گرمای هوا نباشید...
[/quote]

برادر من

توی بعضی مکان ها بدلیل بعضی مسائل نمیشه از تهویه استفاده کرد

البته میشه ها !!! ولی خوب یه سری زیرساخت ویژه لازم داره که ... چی بگم

متاسفانه ما هنوز به خوبی از دانشمندانمون حفاظت نمی کنیم

مثلا فضای کاری توی سپاه با اسکانک وورکز لاکهید مارتین قابل مقایسه نیست

یه چیز جالب بگم

حالا نمی گم درسته

توی شرکت لاکهید مارتین مراکز توسعه مثل هتل 7 ستارست

مثلا یه جایی مثل نایت کلاب و کلوب فلانو و بارو و (پناه بر خدا) دارن که هرکی بهش فشار کاری میاد میره یه دور میزنه میاد تا بازدهی پایین نیاد

البته این غلطه

و اینم بگم اکثر دانشمندای آمریکایی لب به مشروبات الکلی نمی زنن

چون مخ و تعطیل می کنه

ولی خوب بدونید

ما با این امکانات به اینجا رسیدیم

اگه اون امکانات رو ایجاد کنیم که ... واضحه چی میشه icon_cheesygrin
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این دو لانچر حامل موشک طایر2 بطور کلی چند تفاوت ظاهری دارن

اولا اون خودرویی که بنر روش نصب شده فرم جلوش شیب تندتری داره اگه به عکسا نگاه کنین کاملا مشهوده
دوما شیشه بغل راننده و حتی دستگیره دربها در دو خودرو فرق داره
سوما ظاهر پشت خودروهاست که تفاوتش مشهوده
درهر صورت هر دو خودرو از یه شاسی استفاده میکنن و تفاوتهای بالا همون طور که گفتم ظاهریه
البته اگه اشتباه نکنم خودروی حامل دوتایی فاتح110 شبیه خودروی دومی طایر هست همونی که روش بنر نصب نشده
نمیدونم جانب M-ATF عزیز عکسی از جلوی خودروی رعد دومی ندارن چون خودروی اولی رو عکس جلوشو گذاشتن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به شخصه از طراحی کشنده ها و تریلر ها بیشتر از موشک خوشم آمد چرا که اگر سرمایگذاری درستی شود و به صرفه اقتصادی و عمومی برسد وسایل حمل نقلی داخلی را بهبود می دهد و کلی اشتغال می تواند ایجاد کند چه مستقیم و چه غیر مستقیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اطلاعات جناب SoheilEsy یاد یه بنده ی خدایی افتادم با نام کاربری هخامنش که اطلاعات خوبی داشت در مورد سامانه ی باور به بچه های میلیتاری می داد اما متاسفانه با برخورد بد برخی ها میلیتاری رو ترک کرد.
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.