امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فرمانده نیروهای زنیت-موشکی نیروی هوایی روسیه روز پنجشنبه اطلاع داد که هفته آینده نیروهای تحت امر وی اولین پرتاب آزمایشی را با اولین نمونه تولید انبوه جدیدترین سیستم زنیت موشکی С-400 انجام خواهند داد. وی به خبرنگاران گفت: "اولین نمونه تولید انبوه این سیستم در میدان تیر مستقر شده است. نیروهای یگانی که این سیستم به آنها واگذار خواهد شد نیز در آنجا حضور دارند". بعد از پرتاب آزمایشی سیستم С-400 روانه کشیک تجربی خواهد شد. سرتیپ گورکوف توضیح داد این کشیک تجربی خواهد بود چرا که نمونه اول تولید انبوه این سیستم محسوب می شود. وی گفت: "اولین سیستم С-400 که برای حراست از حریم هوایی پایتخت قرار خواهد گرفت به مجهزترین موشک ها با قابلیت افزون مجهز شده است. به همین خاطر ما بر افزایش توان نظامی گروهی که این سیستم در اختیار آنها قرا می گیرد امیدواریم". سیستم پدافند موشکی С-400 "تریومف" توان نشانه روی همزمان 12 هدف را دارد و رادار آن هواپیماهایی که با سیستم "استلس" (نامرئی) ساخته شده اند را رویت می کند. پیش از این انتظار می رفت که روز اول جولای گردان نیروی ضد موشکی С-400 در کشیک نظامی حراست حریم هوایی مسکو و مناطق مرکزی روسیه مستقر شود.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسکو، 22 تیر، خبرگزاری «نووستی»/ دفتر روابط عمومی نیروی هوایی ارتش روسیه اطلاع داد که سیستم پدافند موشکی С-400 "تریومف" (ظفر) با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت. در این گزارش آمده است: "طی روزهای 12-13 جولای در میدان تیر کاپوستین یار (استان آستراخان) پرتاب های اولیه سیستم موشکی С-400 انجام شده است. این پرتاب ها توسط گروه عملیاتی هنگی انجام شده که به زودی مسلح به سیستم مذکور در استان مسکو به کشیک نظامی در خواهند آمد". در این گزارش تاکید شده که تمامی اهداف فرضی در این آزمایش با موفقیت نابود شده و خدمه آمادگی و آگاهی خود را به نمایش گذاشتند. سیستم زنیت موشکی С-400 همانند سیستم С-300 دارای قابلیت ها و استقامت در برابر پارازیت بوده که با برد موثر بیشتری هماهنگ شده است. سیستم مذکور برای انهدام اهداف پرنده مانند هواپیما، هواپیماهای بدون سرنشین و موشک های بالدار در نظر گرفته شده است. وجه تمایز مهم آن موشک های جدیدی است که به کلاهک های هدف گیر فعال مجهز شده و برد موثر بیشتری دارد. سرتیپ "الکساندر گورکوف" فرمانده نیروهای پدافند موشکی نیروی هوایی روسیه پیش از این اعلام کرده بود که تا سال 2015 سیستم های С-400 وظفیه حراست از حریم هوایی مراکز مهم دولتی و اقتصادی روسیه را بر عهده خواهند داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسکو، 28 تیر، خبرگزاری «نووستی»/ سرهنگ "الکساندر دروبیشفسکی" دبیر مطبوعاتی فرمانده نیروی هوایی روسیه اطلاع داد که بمب افکن های استراتژیکی نیروی هوایی روسیه روز پنجشنبه 15 پرواز در عرض شمالی بر فراز اقیانوس های آتلانتیک و آرام انجام دادند.

وی گفت: "در جریان این پروازها خدمه هواپیماهای "توپولف-95 ام اس" ، "توپولف-160" و "ایل-78" ویژگی های پروازی و سوختگیری هوایی را تمرین کردند".

وی تاکید کرد که این هواپیماها بیش از ده ساعت پرواز کردند و در حدود 20% خلبانان برای اولین بار در چنین پروازهای دراز مدتی شرکت می کردند. به گفته دروبیشفسکی تمرین یگان دوربرد هوایی دقیقا طبق برنامه انجام می شود.

وی گفت: "یگان دور برد نیروی هوایی تاکنون چندین مانور با پرتاب بمب و موشک های بالدار انجام داده است. بمب افکن های استراتژیکی "توپولف -160" و "توپولف-95 ام اس" به قطب شمال پرواز کردند".تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا دور جديد جنگ سرد داره شروع ميشه

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نووسیبرسک، 30 تیر، خبرگزاری «نووستی»/ "آناتولی ناگوویتسین" معاون فرمانده نیروی هوایی روسیه در مراسم 55-مین سالگرد تشکیل ارتش 14-م (منطقه سیبری) نیروی هوایی و دفاع ضد هوایی اعلام کرد که بعد از سال 2010 سیبری هواپیماهای نظامی جدیدی تحویل خواهد گرفت. وی گفت: "قرار است تا سال 2015 تسلیحات و تجهیزات جدید دفاع ضد هوایی تحویل داده شود. در باره هواپیما باید گفت که ارتش 14-م بعد از سال 2010 تجهیزات جدید هوایی را تحویل خواهد گرفت". نمایش هوایی و نمایش تجهیزات نظامی از جمله مراسم 55-مین سالگرد تاسیس ارتش 14-م بود که طی آن بیش از 20 نمونه تسلیحات و تجهیزات نظامی به نمایش گذاشته شد. روز شنبه هزاران نفر توانستند از نزدیک با کابین خلبان هلی کوپترهای "می-8"، می-24" و همچنین هواپیماهای "آن-12"، "آن-26"، "توپولف-134-آ"، جنگنده-بمب افکن "سوخوی-24"، شکاری "میگ 29" و جنگنده رهگیر "میگ-31" آشنا شوند. به گفته معاون فرمانده نیروی هوایی روسیه برای حفظ سطح نظامی نیروی هوایی در حال حاضر هواپیماها در حال مدرنیزه شدن هستند و تجهیزات جدیدی خریداری می شود.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسکو، 8 مرداد، خبرگزاری «نووستی»/ "الکساندر دروبیشفسکی" دستیار فرمانده نیروی هوایی روسیه به «نووستی» اطلاع داد که نیروی هوایی روسیه روز سه شنبه اولین جنگنده بمب افکن چند منظوره "سوخوی-34" را دریافت خواهد کرد.

وی گفت: "31 جولای در مرکز آموزشگاه خلبانی لیپتسک مراسم دریافت اولین فروند هواپیمای "سوخوی-34" برگزار خواهد شد".

وی توضیح داد که کارشناسان این مرکز به فراگیری توان جنگی هواپیما خواهند پرداخت و توصیه هایی را در خصوص استفاده از آن تنظیم خواهند کرد. به غیر از این آموزش خلبانان و مهندسین پرواز یگان های دیگر نیروی هوایی که به "سوخوی-34" مجهز می شوند در همین مرکز نیز انجام خواهد شد.

مشخصات فنی هواپیمای "سوخوی-34": وزن 38240 کیلوگرم، حداکثر وزن مهمات قابل حمل 8000 کیلوگرم، سقف پرواز 15 کیلومتر، حداکثر سرعت 1900 کیلومتر بر ساعت، حداکثر مسافت پروازی 1100 کیلومتر، و خدمه آن دو نفر است. شاسی هواپیما شامل 12 گیره نصب مهمات است. این هواپیما مجهز به توپ 30 میلیمتری با 150 گلوله، چهارنمونه موشکی های هدایت شوند"هوا-هوا"، موشک های هدایت شونده "هوا-زمین"، بمب از جمله بمب های هدایت شونده و بمب های خوشه ای است. نمونه صادراتی آن "سوخوی-32" نام دارد.

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسکو، 10 مرداد، خبرگزاری «نووستی»/ سرلشکر"الکساندر زلین" فرمانده نیروی هوایی روسیه به خبرنگاران گفت که سیستم های پدافندی موشکی سیار С-300 و С-400 نسبت به مدل های مشابه خارجی خود از جمله آمریکایی از مشخصات فنی دقیق تری برخوردارند. وی گفت: "این مجموعه ها در مقابله با موشک های تهاجمی موثرتر عمل کرده و می توانند در ترکیب سیستم دفاع ضد موشکی غیر استراتژیکی در اتحادیه اروپا مستقر شوند". به اعتقاد وی در حال حاضر و در آینده نزدیک دقیقا همین مجموعه ها پایه سیستم آتشبار دفاعی موشکی را در مقابل حملات هوایی تشکیل می دهند که برای دفاع ضد هوایی مراکز نظامی و مهم از حمله موشک های بالدار، موشک های بالستیکی و آئروبالستیکی تهاجمی -عملیاتی و هواپیماهای جنگی در نظر گرفته شده اند. سیستم С-400 توان انهدام هواپیماها و موشک های بالدار در همه ارتفاع های مورد استفاده از ده متر را دارد. حداقل ارتفاع انهدام برای سیستم آمریکایی "پاتریوت" 60 متر است. به غیر ازاین فاکتور مهم دیگر زمان آمادگی سیستم از حالت متحرک به حالت آماده باش است. سیستم روسی ظرف کمتر از پنج دقیقه به حالت آماده باش در می آید حال آنکه سیستم آمریکایی برای این منظور به 30 دقیقه زمان نیاز دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همشهري آنلاين: اولین جنگنده بمب افکن "سوخوی-34" از روز سه شنبه 31 ژوئيه به نیروی هوایی روسیه تحویل داده خواهد شد. به گزارش خبرگزاری نووستی از مسكو،الکساندر دروبیشفسکی دستیار فرمانده نیروی هوایی روسیه اعلام كرد: نیروی هوایی روسیه روز سه شنبه اولین جنگنده بمب افکن چند منظوره "سوخوی-34" را دریافت خواهد کرد. وی گفت: 31 ژوئيه در مرکز آموزشگاه خلبانی لیپتسک مراسم دریافت اولین فروند هواپیمای "سوخوی-34" برگزار خواهد شد. وی توضیح داد که کارشناسان این مرکز به فراگیری توان جنگی هواپیما خواهند پرداخت و توصیه هایی را در خصوص استفاده از آن تنظیم خواهند کرد. آموزش خلبانان و مهندسین پرواز یگان های دیگر نیروی هوایی که به "سوخوی-34" مجهز می شوند در همین مرکز نیز انجام خواهد شد. مشخصات فنی هواپیمای "سوخوی-34": وزن 38240 کیلوگرم، حداکثر وزن مهمات قابل حمل 800 کیلوگرم، سقف پرواز 15 کیلومتر، حداکثر سرعت 1900 کیلومتر بر ساعت، حداکثر مسافت پروازی 1100 کیلومتر، و خدمه آن دو نفر است. شاسی هواپیما شامل 12 گیره نصب مهمات است. این هواپیما مجهز به توپ 30 میلیمتری با 150 گلوله، چهارنمونه موشکی‌های هدایت شوند"هوا-هوا"، موشک های هدایت شونده "هوا-زمین"، بمب از جمله بمب‌های هدایت شونده و بمب‌های خوشه‌ای است. نمونه صادراتی آن "سوخوی-32" نام دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همشهري آنلاين: فرمانده نیروی هوایی روسيه استفاده از سامانه موشكي S-400 جهت دفاع ضدموشکی اروپا را محتمل می‌داند به گزارش خبرگزاری نووستی، سرلشکر الکساندر زلین، فرمانده نیروی هوایی روسیه استفاده از جدیدترین سامانه پدافند ضدموشکی S-400 "تریومف" را در ترکیب سامانه ضد موشکی غیر استراتژیکی اروپا امکان پذیر می شمارد. وی در پاسخ به سئوالی در باره احتمال استفاده از S-400 در سامانه واحد دفاع ضد موشکی اروپا گفت:به اعتقاد من باید روی این مسئله کار کرد و اگر در این باره دستوری صادر گردد ما برای حل آن اقدام خواهیم کرد. سرلشکر الکساندر زلین، همچنين به خبرنگاران اعلام کرد که سامانه پدافندی S-400 قابلیت تامین امنیت لازم برای برگزاری مسابقات المپیک زمستانی سوچی در سال 2014 را دارد. وی در پاسخ سئوال خبرگزاري نووستی در باره اینکه آیا سامانه ضد موشکی S-400 برای تامین امنیت سوچی2014 مورد استفاده قرار خواهد گرفت گفت: "من این مسئله را به وزیر دفاع گزارش دادم و در آینده نزدیک اسناد لازم به حل این مسئله را به وی ارائه خواهم داد". فرمانده نیروی هوایی گفت: مهندسین به ساخت مراکز زیر ساختی المپیک سوچی خواهند پرداخت و ما هم سامانه دفاع ضد هوایی را آماده خواهیم نمود که امنیت برگزاری بازی های المپیک زمستانی در سوچی را تامین کند. تولید صادراتی سیستم S-400 از سال 2009 آغاز مي شود همچنين ایگور عاشوربیلی، مدیرعامل موسسه تحقیقاتی تولیدی "آلماز" سازنده سامانه های پدافند موشکی S-400 "تریومف" معتقد است که تولید نمونه های صادراتی این مجموعه های ممکن است که از سال 2009 آغاز گردد. وی در پاسخ سئوال خبرنگاران گفت: "طی دو سال ما این مجموعه را در نیروهای مسلح خود بکار خواهیم برد که جایگاه شایسته خود را (در بازار) پیدا کند و بعد از کسب تجربه بهره برداری، از سال 2009 می توانیم تولید مدل صادراتی آن را آغاز کنیم". سامانه پدافند موشکی S-400 برای انهدام اهداف پرنده از جمله هواپیما، هواپیمای بدون سرنشین و موشک های بالدار بکار برده می شود. از این سامانه همچنین می توان برای مبارزه با اهداف بالستیکی و آئرو بالستیکی استفاده کرد که آن را به حلقه کلیدی در ایجاد سامانه دفاع ضد موشکی در قلمرو حرکت مبدل می سازد. S-400 سامانه اي فوق مدرن و راحت در استفاده از تجهیزات توسط خدمه توصیف شده است. حداکثر برد موثر به اهداف آئرودینامیکی در حدود 400 کیلومتر و ارتفاع موثر پرتاب موشک بیش از 30 کیلومتر است. آنطور که‌دفتر مطبوعاتی نیروی هوایی روسیه اطلاع داد سامانه های سیار دفاع ضد موشکی S-400 دارای مشخصات فنی-عملیاتی فوق دقیقی نسبت به موارد مشابه خارجی خود از جمله سامانه های آمریکایی (پاتریوت) در دفع ابزار موشکی تهاجمی بوده و می توانند که به طور سریعی در ترکیب سامانه ضد موشکی غیر استراتژیکی اتحادیه اروپا قرار گیرند

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیستم جدید دفاع ضد هوایی نسل پنجم توان دفع تهدید از فضا را دارد مسکو، 17 مرداد، خبرگزاری «نووستی»/سرلشکر "الکساندر زلین" فرمانده نیروی هوایی روسیه اعلام کرد که سیستم جدید دفاع ضد هوایی نسل پنجم به مراتب بر سیستم پدافند ضد موشکی С-400 ارجحیت داشته و توان دفع تهدید از فضا را دارد. وی روز چهارشنبه در پاسخ سئوالی در مورد اینکه چه تجهیزاتی از نسل جدید در آینده در اختیار نیروی هوایی قرار خواهد گرفت گفت: "در حین ایجاد سیستم پدافند موشکی С-400 ما به درک سیستم جدیدی رسیدیم که می توانیم آن را نسل پنجم بنامیم. سیستم جدید کوچکتر، قابلیت مانور بهتر و بدون تردید از مشخصات فنی برتر برای دفع تهاجمات هوایی برخوردار خواهد بود". به گفته زلین در تجهیزات جدید تغییرات اصولی وجود ندارد و بهبود مشخاصت فنی به خاطر تکامل سیستم پایه آن صورت خواهد گرفت. فرمانده نیروی هوایی گفت: "در سیستم جدید (نسل پنجم) قابلیت رویت دورتر، بالاتر و واکنش سریعتری در نظر گرفته شده و طبیعتا طیف گسترده تری از مسائل بعنوان مثال دفع حملات فضایی را حل خواهد کرد". وی افزود که تولید کنندگان روسی وزن سیستم جدید را کاهش داده و آن را راحت تر در انتقال و حرکت در آورده و همچنین قابلیت دفع حملات به سیستم را نیز افزایش خواهند داد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
محرک حادثه موشکی میان روسیه و گرجستان کشوری ثالث است

سرتیپ "ایگور خووروف" رییس ستاد نیروی هوایی روسیه اعلام کرد که تحریک کننده حادثه موشکی میان روسیه و گرجستان کشوری ثالث است.

وی روز چهارشنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی در خبرگزاری «نووستی» گفت: "گزارش طرف گرجستانی کامل غیر کارشناسانه تهیه شده است. من در آنها بیشتر مواضع سیاسی را مشاهده کردم. و تمامی کارشناسانی که باید یک نتیجه گیری دقیق بر اساس شواهد و اسناد ارائه کنند نیز در مطالب خود به یک سناریوی احتمالی بسنده کرده اند که دشمن را به سمت شمال اشاره می کند".

وی گفت: "در این رابطه باید بگویم که نباید به دنبال دشمن در شمال گشت بلکه لازم است بدنبال تحریک کننده در جای دیگری بود. اینطور به نظر می رسد که این یک دسیسه بزرگ در رابطه با روسیه بود اما بسیار ناشیانه اجرا شد".

pe.rian.ru

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center]یگان دور پرواز نیروی هوایی روسیه بدون سلاح نظامی پرواز انجام می دهد

تصویر[/align]

حال مشخص شد که چرا پنتاگون نگران از سر گیری پرواز بمب افکن های روسیه نیست. آنطور که معلوم شد بمب افکن های "توپولف 95 ام اس" ( بر اساس کلاسه بندی غربی Bear-H) و "توپولف 160" (Blackjack) بر فراز آب های بی طرف اقیانوس اطلس، آرام و منجمد شمالی بدون سلاح هسته ای و کلا هر گونه سلاحی پرواز می کنند.

سرتیپ "پاول آندروسوف" فرمانده ارتش 37-م استراتژیکی به "نزاویسیمایا گازیتا" گفت: "ما بدون سلاح هسته ای پرواز می کنیم. کلا هیچگونه سلاح جنگی در هواپیما هنگام این پرواز ها وجود ندارد".

وی توضیح داد که ما پرواز های کشیک خود را با سلاح های آموزشی ضمن تمرین همه موارد لازم انجام داده و رژیم آموزشی کلیه عملیات ها لازم را تمرین کرده اما پرتاب های واقعی انجام نمی دهیم.

به گفته وی خلبان های یگان استراتژیکی روسیه قادر به انجام همه کارهایی هستند که خلبانان آمریکایی می توانند انجام دهند.

بعنوان مثال آنها پروازهای دور دنیا را انجام می دهند و 20-25% از بمب افکن های استراتژیکی آمریکا در خارج از کشور مستقر شده اند. این پایگاه های در کویت، در "العدیل" قطر، در جزیره "دیگو گارسیا" اقیانوس هند و در پایگاه آندرسن جزیره گوآم.

آندروسوف گفت: "هیچ مناقشه میان ما وجود ندارد".اما برخی اوقات تا اندازه غیر مجاز به هواپیماهای روسی نزدیک می شوند.

ژنرال روسی گفت: "هیاهویی که در مطبوعات جهان در خصوص از سرگیری پرواز یگان استراتژیکی نیروی هوایی روسیه بلند شده برای من نا مفهوم است. خلبانان ما باید حرفه خویش را یاد بگیرند. بعد از فروپاشی پروازهای ما نمایشی بودند. حال ما به استاندارد ها معقول باز می گردیم. هنوز سال تمام نشده و هر خدمه تا 70-80 ساعت پرواز کرده است".

pe.rian.ru

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آفتاب-رضارزمجو: آنگونه که منابع روسی ادعا می‌کنند دولت آن کشور به شرکای خاورمیانه‌ای خود پیشنهادکرده است یک هلی کوپتر فوق‌پیشرفته که از جدیدترین محصولات صنایع نظامی روسیه به شمار می‌رود را خریداری نمایند. این در‌حالی است که مطابق یک گزارش تحقیقاتی کنگره آمریکا که ماه گذشته منتشر شد روسیه در سال 2005 بزرگترین فروشنده تسلیحات در جهان بوده و تهران و دمشق نیز خریداران اصلی محصولات صنایع نظامی این کشور در منطقه خاورمیانه بوده‌اند.به گزارش سایت خبری RUSSIA TODAY، این هلی‌کوپتر که Mi-28 نام دارد آخرین محصول «روستورتل» یا مجتمع صنایع هوایی روستوف است که یکی از بزرگنرین تولیدکنندگان هلی کوپترهای نظامی‌ در روسیه به شمار می‌رود. به گفته «وادیم بارانیکوف» معاون مدیرعامل کارخانجات روستورتل، خبر ساخت این هلی‌کوپتر در جریان برگزاری یک نمایشگاه ویژه هوانوردی که به تازگی در پکن برگزار شد به مقامات نظامی ایران و سوریه اطلاع داده شده‌است.

بارانیکوف می‌گوید کمپانی وی آمادگی آن را دارد که درصورت درخواست مشتریان خارجی نمونه های صادراتی آن را به‌ سرعت تولید و ارسال کند.

کارشناسان نظامی روسی ادعا می‌کنند هلی‌کوپترهای Mi-28n دارای قابلیت‌های بی‌نظیری در اجرای عملیات تهاجمی شبانه بوده و برای مقابله با برتری هوایی ناتو در اروپا طراحی و ساخته شده‌اند:«این یک هلی‌کوپتر فوق مدرن است که هیچکدام از اشکالات نسل قبلی هلی‌کوپترهای جنگی روسی را ندارد».

بنا به خبر RUSSIA TODAY، نیروی هوایی روسیه پس از آزمایش موفق این هلی‌کوپتر در ماه سپتامبر تصمیم گرفت تا محصول جدید رستورتل را جایگزین هلی‌کوپترهای تهاجمی Mi-24 نماید. :|

http://www.postimage.org/image.php?v=aVyeniJمنبع

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
"الکساندر دروبیشفسکی" دستیار فرمانده نیروی هوایی روسیه به «نووستی» اطلاع داد که دو هواپیمای استراتژیکی "توپولف-95"نیروی هوایی روسیه روز جمعه به سمت اهدافی فرضی در میدان تیری واقع در جنوب روسیه موشک های بالدار شلیک می کنند. روز جمعه در جریان مانور فرماندهی- ستادی بخش یگان دور پرواز نیروهای هوایی روسیه با ده هواپیمای "توپولوف-95" و دو هواپیمای "ایل-78" پرواز هایی بر فراز آب های اقیانوس اطس و منجمد شمالی انجام دادند. وی گفت: "هواپیماهای "توپولف-95" در جریان پروازهای گشتی خود بر فراز آب های بی طرف توسط جنگنده های F-16 و تورنادوی ناتو همراهی شدند. جنگنده ها مذکور به موازات پرواز می کردند اما مزاحتمی برای هواپیماهای استراتژیکی ما بوجود نیاوردند. هواپیماها ما تا 17 ساعت در هوا بسر بردند". پروازهای آزمایشی هواپیماهای استراتژیکی روسیه بر اساس برنامه تمرین نظامی اجرا شده و کاملا در چارچوب مقررات بین المللی استفاده از حریم هوایی بر فراز آب های بی طرف بدون نقض حریم هوایی کشوری انجام می شود. این پروازها در ساعات مختلف شبانه روز انجام می شود. :lol: منبع : takeoff

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبر اول :
اولین جنگنده نسل پنجم روسی سال 2012 به پرواز در خواهد آمد
تصویر
سرتیپ "ایگور سادوفیف" معاون فرمانده نیروی هوایی روسیه اطلاع داد که اولین جنگنده نسل پنجم در روسیه باید سال 2012 به پرواز در آید.
وی گفت: "این جنگنده باید در سال 2012 پرواز کند و در سال 2015 در خدمت نیروی هوایی در آید. هماهنگی های بین المللی و تشریک مساعی در طراحی فقط باعث تسریع این روند خواهد شد. از جمله تامین مالی تکمیلی که بدون تردید کل جهان در این راه حرکت می کند و ما هم همین طور".
سادوفیف افزود که همکاری با هند که توافقنامه آن در ماه اکتبر در مسکو امضا شد باید بر توسعه این طرح تاثیر مثبتی بگذارد.
روسیه و هند در اواسط اکتبر در خصوص طراحی مشترک جنگنده نسل پنجم و تولید دستگاه هایی برای هواپیماهای سوخوی به توافق رسیدند. توافقنامه مذکور روز 18 اکتبر توسط "ویچسلاو دزیرکالن" معاون مدیر اداره فدرال همکاری های نظامی و "کانوار سینگ" معاون وزیر دفاع هند در امور تولیدات دفاعی به امضا رسید.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

 • مطالب مشابه

  • توسط MR9
   موقعیت قرارگاه مرکزی منافقین :
    
   در 90 کیلومتری شمال بغداد ،پس از عبور از شهر "الخالص" به "قرارگاه  اشرف" خواهید رسید.این پادگان با وسعت6 در 8کیلومتر مربع تا سال 1365 هجری شمسی تحت عنوان "معسگر الخالص الخاص" محل استقرار یکی از تیپ های گارد ریاست جمهوری صدام حسین بود.این پادگان از شمال به انبارهای بزرگ مهمات و تسلیحات و یک روستای کوچک عراقی،از شرق به یک فرودگاه متروکه،از جنوب شرق به روستای "شیخ شنیف" ، از جنوب به یک مرکز مرغداری و از غرب به جاده بغداد- کرکوک محدود شده است."اشرف بزرگ" 12*10 کیلومتر مربع است  که پادگان اشرف و زمین های اطراف آن را شامل می شود.
    
     
    
    
    
    
   پس از اخراج مسعود رجوی به عراق و ملاقات او با صدام حسین ، این پادگان بطور کامل تحویل گروهک منافقین  شد و  آنها پایگاه های خود در سلیمانیه و کرکوک را جمع آوری کرده و از سال 1366 هجری شمسی تحت عنوان به اصطلاح "ارتش آزادیبخش ملی " در این محل تجمع کنند.
   در کیلومتر 90 جاده قدیم بغداد-کرکوک انشعابی از قسمت شرقی، شما را به درب اصلی پادگان اشرف هدایت خواهد کرد.شمال و جنوب این جاده آسفالته و فرعی محل استقرار 2 گردان ارتش صدام حسین ،گروهان رادار،گروهان موشکی پدافند هوایی و مقر سازمان استخبارات صدام حسین است که در نزدیکی ورود به پادگان قرار دارد.از سال 1365 شمسی تا زمان سرنگونی صدام  حسین ،نقش این نیروها پدافند هوایی،حفاظت بیرونی و کنترل ورود و خروج به پادگان اشرف بود .
    
    
     
    
    
   مرصاد ، کمینگاه منافقین 
   ببرها وارد می شوند :
    
   اگر چه نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران ( ارتش  جمهوری اسلامی ایران ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ، بسیج و..)  در جریان عملیات مرصاد ، شکست سنگینی بر پیکره گروهک منافقین وارد آورد ، بازماندگان فرقه رجوی ، مجدداً نیروی های باقی مانده خود را در قرارگاه های  متعدد خود در عراق ، جمع آوری و با حمایت رژیم بعثی ، فعالیتهای خود را از سر گرفتند . اما بدنبال شکست مفتضحانه رژیم بعثی حاکم بر بغداد در مقابل تهاجم گسترده نیروهای ائتلاف به منظور بازپس گیری کویت در ماه مارس 1991 و بغرنج شدن وضعیت در این کشور که همراه با بروز تشنجات و حرکتهای مسلحانه در شمال و جنوب آن گردید ، باعث شد تا گروهک منافقین  با یک بن بست غیر قابل تصور مواجه گردد .
    
    

    
    
   به همین دلیل ، تروریستهای مسلح این گروهک ، دست به تحرکات جدیدی در داخل خاک ایران زده و در یکم آوریل 1991 ، با استفاده از شرایط حاد منطقه ، یکسری اقدامات مسلحانه تروریستی  در غرب ایران ، بویژه ارتفاعات استان کرمانشاه  را رقم زدند که موجبات به شهادت رسیدن صدها نفر از شهروندان کرد ساکن در این منطقه را فراهم آورد .
   بنابراین در پاسخ به شرارتهای این گروهک تروریستی ، در بامداد روز 5 آوریل ، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  با استفاده از 9 فروند جنگنده- بمب افکن F-4E ، جمعی پایگاه سوم شکاری (TFB-3)  یک ضربت اساسی را به پادگان اشرف که قرار گاه مرکزی این گروهک بشمار می رفت ، وارد آورد که درعمق 80 کیلومتری داخل خاک عراق و در 28 کیلومتری شمال شهر  خالص  قرار داشت . 5 دقیقه بعد از این حمله ، 9 فروند جنگنده- بمب افکن F-5E جمعی پایگاه چهارم شکاری (TFB-4) بقیه تاسیسات این قرار گاه را با مهمات سنگین مورد حمله قرار دادند که براساس اطلاعات منتشر شده ، تلفات گسترده ای را موجب گردید .
    

    
    
   با این حال ، در جریان این حمله غافلگیرانه  ، خدمه یکی از فانتوم های شرکت کننده ( سریال 6688-3) موفق به اجرای صحیح مانور POP-UP نگردید و هر دوخدمه مجبور به اجکت شده و توسط شبه نظامیان مستقر در منطقه  بازداشت و بسرعت به دولت عراق تحویل داده شدند
    
    

    
   بقایای فانتوم ساقط شده نیروی هوایی به سریال 6688-3
    
    
   در شمال عراق ، دولت ترکیه که سالهاست در حال جنگ غیر رسمی با شورشیان حزب کارگران کرد که به شکل محرمانه از حمایتهای اطلاعاتی و تسلیحاتی دولت وقت عراق بهره می برد ، قرار داشت ، به منظور سرکوب این شورشیان ، چندین عملیات رزمی را در امتداد مرز با ایران ، طراحی و اجرا نمود .
    

    
    
   در جریان این عملیات رزمی ، فانتوم های  نیروی هوایی ترکیه بارها و بارها حریم هوایی ایران را مورد تجاوز قرار داده و نقض نمودند و در این سو ، در موارد متعددی  ، رادار مراقبت منطقه ، هشدارهای لازم را به ترکها ارسال نمود ولی علی الظاهر نیروی هوایی ایران هرگز عملیات رهگیری را اجرا ننمود . این مساله  را می توان بدین دلیل تشریح نمود که  تایگرهای مستقر در پایگاه دوم شکاری ،اگر چه بسیار سریع تر از فانتوم های ترک بودند اما بدلیل اینکه  تیم های ضربتی نیروی هوایی ترکیه توسط جنگنده های F-16C این نیرو  اسکورت می شدند ، حضور تایگر عملاً بی اثر بشمار می رفت . به همین علت ، فرماندهی وقت نیروی هوایی ایران تصمیم گرفت تا سازمان رزم پایگاه دوم شکاری را با اعزام جنگنده های MIG-29 که به تازگی از اتحاد شوروی تحویل گرفته شده بودند ، تقویت نماید .
    
    

    
    
   اعزام فالکروم های تهرانی  ، اگر چه در ابتدا به شکل موقت به این پایگاه مامور شده بودند ، اما با تغییر شرایط ، این استقرار به شکل دائمی در آمد و اسکادران 22 تاکتیکی نیروی هوایی (TFS-22) با حضور میگ های روسی تشکیل گردید و از آن سو ، تمامی  تایگرهای موجود در این پایگاه (F-5E) به اسکادارن 21 تاکتیکی (TFS-21) انتقال یافتند .
    
   با فروکش کردن آتش جنگ در آسیای جنوب غربی ، شرایط تقریباً به حالت عادی بازگشت ، اما این آرامش زیاد بطول نیانجامید ، چرا که در سال 1994 ، گروهگ منافقین مجدداً با اعزام تیم های ترورویستی بداخل کشور ، به شکل منظم دست به تخریب ، ترور مردم عادی و شماری از مقامات ارشد نظامی و غیر نظامی  زدند .
    
    

   سپهبد شهید صیاد شیرازی 
    
    
   د رنتیجه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، مجدداً ماموریت یافت تا حملات هوایی خود را علیه قرارگاه مرکزی این گروهک در داخل خاک عراق ، از سر بگیرد .
   این ماموریت کمتر شناخته شده ، توسط یکفروند جنگنده- بمب افکن F-5F و سه فروند جنگنده – بمب افکن F-5E جمعی پایگاه دوم شکاری در 9 نوامبر 1994 اجرا گردید . در این حمله جمعاً 16 تیر مهمات هوا به زمین مارک-82 به روی هدف حمل شد و پرنده های رزمی با موفقیت کامل و بدون خسارت جانبی ، ماموریت خود را به انجام رساندند .
    
    

    
    
   اما بدلیل اینکه این حمله غافلگیرانه  در داخل محدوده موسوم به منطقه پرواز ممنوع (NO FLY ZONE) شمال عراق که توسط ایالات متحده و بریتانیا حفاظت می گردید ، انجام شد ، به محض اطلاع از وقوع این حمله ، 20 فروند جنگنده  متحدین شامل  جنگنده – بمب افکن های F-16  و F-15 نیروی هوایی ایالات متحده به منظور رهگیری این دسته پروازی از پایگاه های خود واقع در خاک ترکیه به پرواز در آمدند که با توجه به پایان ماموریت دسته رزمی نیروی هوایی ایران ، برخوردی میان این دو پیش نیامد . 
    

    
    
    
   پی نوشت :
    
   1- پلان های رزمی ارائه شده در این تاپیک در سطح وب وجود ندارد و توسط مترجم طراحی شده است 
   2-  در این انجمن ، بیشتز از حماسه های گردان های تامکت و فانتوم گفته شده ، باشد که  این تاپیک گوشه ای از حماسه های تایگرهای مظلوم نیروی هوایی که تلفات قابل توجهی را هم در جنگ تحمیلی متحمل شده است ، بیان نماید .
    
    
    
   منبع : با اندکی تصرف ، IRANIAN TIGERS AT WAR  BY BABAK TAGHVAEE
    
    
     این مجموعه با صرف زمان ترجمه  شده است ،
   بنابراین ، هر گونه برداشت با ذکر منبع (MILITARY.IR) خواهد بود . 
   در غیر اینصورت ، برداشت کننده  ، عرفاً و شرعاً ، مسئول خواهد بود .
    
    مترجم : MR9      
  • توسط MR9
   تسلیحات هایپرسونیک ، حوزه جدید برای رقابت
   اعطاء قرارداد توسعه جنگ افزارهای هواپایه فراصوت به لاکهید – مارتین

   واشنگتن : وزارت دفاع ایالات متحده در 13 اوت 2018  اعلام نمود که مناقصه  طراحی و توسعه دومین نمونه از تسلیحات فراصوت مورد نیاز ارتش این کشور را به ارزش 480 میلون دلار به  دپارتمان موشک و سامانه های کنترل شرکت لاکهید- مارتین اعطاء نموده است .
   خبر امضاء این قرارداد در حالی منتشر گردید که پیش از این گمانه زنی هایی در خصوص نیازمندی فوری ارتش این کشور برای طراحی و و تولید تسلیحات هوا- پایه واکنش سریع وجود داشت و گفته شده بود که پشتیبانی های لازم از برنده مناقصه نیز بخوبی انجام خواهد شد این قرارداد ، در واقع ، ایجاد بستر مناسب برای طراحی ، تست و آمادگی برای تولید مهمات واکنش سریع هواپایه (ARRW) بشمار  می آید .

   وزیر نیروی هوایی  ، هدر . ای . ویلسون در این زمینه می گوید :" ما قصد داریم تا بسرعت و با بهره گیری از بهترین فناوری در دسترس ، در کوتاه ترن بازه زمانی ممکن ، قابلیت رزم هایپرسونیک را در اختیار نیروی هوایی قرار دهیم "

   پروژه ARRW ، یکی از دو تلاش ارتش ایالات متحده  برای نمونه سازی تسلیحات ماوراء صوت است که به نیروی هوایی  در توسعه قابلیتهای رزمی کمک می کند . نیروی هوایی ارتش ایالات متحده  ، با استفاده از دسترسی های داده شده  بخش 804 از اجازه نامه FY16 قانون دفاع ملی ، مجاز است تا سرمایه گذاری لازم برای توسعه این تسلیحات تا سال 2021 را داشته باشد . این پروژه قرار است تا در شعبه اورلاندو (فلوریدا ) شرکت لاکهید- مارتین اجرا گردد و انتظار می رود تا اواخر نوامبر 2021 به نتیجه قطعی برسد .

   از سویی دیگر ، مدیران ارشد وزارت دفاع  ، آژانش دفاع موشکی ، نیروی هوایی ، نیروی دریایی ، و ارتش روز 28 ژوئن  سال جاری توافقنامه ای را بصورت مشترک به امضاء رساندند که در آن بر همکاری و توسعه فناوری مهمات هایپرسونیک سُرشی ، تاکید وجود داشت .

   ژنرال دیوید . ال . گلدفین ، رییس ستاد نیروی هوایی ، در این زمینه می گوید :
   " این تیم مشترک  برای رقابت نیازمند ایجاد چابک سازی سازمانی خواهد داشت ، مرزهای فناوری در این برنامه بطور قطع جابه جا میشود و ما می بایست سهم خود را از این رقابت جدید ، داشته باشیم "
   انعقاد این قرار داد ، به دولت اجازه می دهد تا به نیاز فوری نیروهای مسلح ، پاسخ مناسب دهد ، به همین دلیل شروع به کار این پروژه ، به فاصله 180 روز پس از امضاء تعیین شده است .

   برنامه دوم نیروی هوایی برای طراحی تسلیحات هواپایه  فراصوت ، سرمایه گذاری برروی پروژه  جنگ افزار ضربتی متعارف فراصوت (HCSW) نام دارد . در مجموع ، این دو برنامه ، قابلیتهای منحصربفردی را برای ارتش فراهم می کند ، گرچه  هرکدام ازاین دو طرح ، رویکردهای فنی متفاوتی را دنبال می کنند . چنانکه برنامه ARRW تلاشی است میان نیروی هوایی و دارپا برای توسعه فناوری که امکان ارتقاء آن وجود دارد ، در حالی که برنامه HCSW ، بیشتر بر روی استفاده از فناوری هایی که وارد دوره بلوغ خود شده ، متمرکز شده است .
   پی نوشت :
   1- در یک دهه اخیر ، مفهوم جدیدی واردسازمانهای مسلح شده و آن ، " چابک سازی " سازمان است ، طبیعتا" سازمان های به اصطلاح " تنبل" در چنین وضعیتی ، محلی از اِعراب ، نخواهند داشت .
   2- نکته جالب اینجاست که مدیریت حاضر نیروی هوایی ارتش ایالات متحده ( بعنوان متولی این دوبرنامه ) ، آنچنان به این فناوری علاقه مند شده که روی دو برنامه مشابه ، همزمان سرمایه گذاری می کند ، طبیعتا" در اینجا ( و نه الزاما"در یک سازمان قرن بیست و یکمی نظیر پنتاگون )  پول به هیچ عنوان مطرح نیست ، بلکه ، پیش فرضها ، عملکرد و آینده نگری مدیریت سازمان ، تاثیر گذار خواهد بود .
    
   صرفاً برای میلیتاری / مترجم MR9
    
  • توسط farmandekoll
   F-117 نایت هاوک (شاهین تاریکی) نخستین هواپیمای عملیاتی است که به منظور استفاده از فناوری پنهانکاری طراحی شد. طراحی منحصر بفرد این هواپیمای تک سرنشینه تواناییهای استثنایی را به این هواپیمای تهاجمی می افزاید. اندازه این هواپیما در حدود F-15 ایگل می باشد که دو موتور توربو فن F404 که هرکدام نیرویی معادل 48 کیلو نیوتون (10800 پوند) ایجاد می کنند دارد. هم چنین دارای کنترل با سیم می باشد. قابلیت سوختگیری هوایی برد نایت هاوک را افزوده و آن را به یک سلاح بازدارنده و ترساننده ی ایالات متحده تبدیل کرده است. توانایی حمل انواع سلاح ها با سیستمهای ناوبری و حمله یکپارچه و سیستمهای الکترونیک پروازی ( اویونیک) موثر بودن این هواپیما را در عملیات مختلف اثبات می کند و بار کاری خلبان را کم می کند. کشیدن نقشه های با جزییات ریز برای عملیات روی نقاط با پدافند سنگین و قوی با استفاده از سیستم طراحی نقشه خودکار به ارزشهای این هواپیمای منحصر بفرد می افزاید.اولین F-117 در سال 1982 تحویل داده شد و آخرین تحویل در سال 1990 بود. تصمیم تولید F-117 در سال 1978 گرفته شد. اولین پرواز آن در سال 1981 انجام شد.

   جزییات :


   وظیفه : هواپیمای تهاجمی پنهانکار

   سازنده : لاکهید

   استفاده کننده : نیروی هوایی ایالات متحده

   موتور : دو موتور توربو فن بدون پس سوز F404-GE-F1D2 با قدرت 48 کیلو نیوتن (10800پوند)

   ابعاد : طول 10.08 متر، ارتفاع 3.78 متر، دهنه بال 13.20 متر

   اوزان: وزن خالی آن 13.381 کیلوگرم برآورد شده است، حداکثر وزن برخاست 13.814 کیلوگرم

   اجرا : حداکثر سرعت 0.98 ماخ یا 1040 کیلومتر بر ساعت(656 مایل بر ساعت)، سقف پرواز 15.240 متر برآورد شده است ( 50000 پا)

   سلاحها : تا 2268 کیلوگرم (5000 پوند) انواع بمب های هدایت شونده، موشکهای هوا به زمین، موشکهای زد رادار یا موشکهای هوا به هوای AIM-9 که در یک جایگاه درونی حمل می شوند.
 • مرور توسط کاربر    0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.