امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

برادرخوبم مسولان دلسوز خيلي وقته كه نهاجارو از ياد بردن icon_cool فقط يادگرفتيم هرچي ميشه تحريم رو بهونه كنيم.الان تنهاچيزي كه واسه هيچ كدوم ازمسولان نظامي ما مهم نيست هواپيماوپروازه :lol: ميگي نه بشماپيشنهادميدم بري پاي درددل خلباناي عزيزوواقعاگمناممون بشيني :evil: بودجه باشه تحريم كه نه باباي تحريمم كمرش ميشكنه :cry: ازاون گذشته به عرضه فرماندهامونم بستگي داره كه متاسفانه... :x كاش فرماندهان بزرگواري مثل شهيدستاري زنده بودن ولي افسوس كه... :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا دوست عزيز اواكس خان ما الان برق نداريم هر شب اينجا برق ميره اين حكومت بتونه برق كشور تامين كنه هنره تحريم چيزه كمي نيست تازه الان ما كلي كار واجب تر از جنگنده داريم تازه اين بدبختام كه رفتم واسه دل منو تو كه شب راحتر بخواهيم اس 300 خريدن بذار يه چند ساله ديگه بگذره اين مشكلم حل ميشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
awaks, پیشرفت یک شبه نیست و تحریم هم بهانه نیست بلکه واقعیت است. واقعیتی به ظاهر تلخ اما در باطن شیرین که ملت ایران را به فکر خودکفایی انداخت. مطمئن باشید مسئولین نظامی به فکر نیروی هوایی بوده و هستند و تنها امثال شهید ستاری به فکر این نبوده اند. از میزان بودجه و تعداد پروژه های تحقیقاتی در نیروی هوایی خبر دارید؟ میدانید چه بودجه هایی که صرف رسیدن ایران به خودکفایی در عرصه هوافضا صرف نمیشود؟ تاکنون پیشرفتهای موفقی داشته ایم و تا رسیدن به قله خودکفایی راه زیادی نیست. اما برای طی همین باقیمانده راه حداقل 20 سال دیگر زمان نیاز است. borna, مشکل قطعی برق بخاطر کاهش نزولات جوی در طی یک سال گذشته است که در نیم قرن اخیر بی سابقه بوده است. الان ما 5000 مگاوات کاهش تولید برق داریم بخاطر چی؟ برای اینکه نیروگاههای برق آبی ، آب کافی برای چرخاندن توربینهای مولد برق ندارن! امیدوارم با این مشکل برق مردم ما به اهمیت انرژی هسته ای و دستیابی به یک منبع برق مطمئن بیش از قبل پی ببرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيزمن خاك پاي همه مردم باشرف ايرانم.همين مردم بودن كه بچه هاي دسته گلشون رو واسه اين آب وخاك دادن.جانبازاي عزيزواسراي سرافرازهمه به گردن ماحق دارن.همه مابايدجوابگوباشيم.درسته پيشرفتهاي خيلي خوبي شده وكسي منكرنيست.دم همشونم گرم.دربحث پدافندموشكي قدماي بسيارخوبي برداشته شده.من حرفم اينه چراميتونيم اس 300 وتورام يك بخريم ولي هواپيمانه؟؟؟؟؟شايدهم من اشتباه ميكنم ولي چون خودم باخلباناي شكاري نهاجادرارتباطم اون عزيزان نظرديگه اي دارن :lol: ديگه ادامه نميدم چون نميخام خداي نكرده باعث تشنج بشم icon_cool دست تك تك دلسوزان نهاجاروميبوسم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعید متاسفانه این مشکل فقط در تهران نیست . بلکه من با آشنایانم که در خوزستان در ارتباط هستم می گن که خوزستان هم بسیار برق می ره در صورتیکه این عامل 70 درصدش به خاطر خشکسالی است :evil: ولی همه ی نیروگاه های برق ما که آبی نیستند . ما نیروگاه گازی رامین اهواز رو داریم که یکی از قدرتمند ترین نیروگاه های کشور هست ولی با این وجود هم برق می ره . ولی ربطی به موضوع نداره . بر رگردیم سر بحث خودمون . راستی آقا سعید فکر نکنم ما تحریم از لحاظ خرید جنگنده شده باشیم . تحریم از آمریکا شدیم ولی فکر نکنم در جنگنده های روسی حتی 1 درصد هم قطعات آمریکایی به کار رفته باشه . :x ولی مهم تر از همه اینه که اصلا ما اطلاعی در مورد خریدات نیروی هوایی نداریم که داریم در موردش انقدر اطمینانه بحث می کنیم . متاسفانه به دلیل تحریم ها مشکلات بیشتر و مهمتری برای دولت به وجود اومده و همچنین هزینه های گزافی که دولت داره پرداخت می کنه . و فکر کنم با این وضع فعلا نشه کاری کرد . به نظر من بهتره تا وقتی که تحریم ها هستن خرید جنگنده رو از سرمون بیرون کنیم و بهتره بر روی همین جنگنده های داخلی خودمون سرمایه گذاری کنیم . برای مثال هزینه های نگهداری و تعمیر و ... میگ-29 که بخوایم بخریم می تونیم باهاش هزار تا چالش و مشکلات جامعه رو حل کنیم ولی فعلا فکر خرید رو بهتره از سرمون بیرون کنیم و فکر کنیم ولی یه وقت دیدید آمریکا فردا حمله کرد . icon_cool چه خاکی باید تو سرمون بریزیم . :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر عكس موشكهای زمین به زمین كه در كلاس خودمون پیشرفت زیادی داشته ایم متاسفانه در زمینه موشكهای هوابه هوا و زمین به هوا تقریبا" كار خاصی نداشته ایم كپی كردن هاوك و یا انطباق سجیل رو نمیشه طراحی و یا حتی انتقال تكنولوژی دونست و این نشون میده سطح ما تا زمانی كه فناوریهای مادر و سنگین دست پیدا نكنیم همین هست كه هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پدافند هوایی چهار لایه داره: 1-دفاع دور برد 2-دفاع میانبرد 3-دفاع برد نزدیك 4-دفاع خیلی نزدیك و ارتفاع پایین و اما سئوالات: الف-در حال حاضر با وجود هاوك؛ سام 2 و سام 6، تور ام 1 و حضور احتمالی اس 300 در آینده نزدیك و از طرفی تولید انبوه توپ هوایی سماوات، به چه نوع تجهیزات برای دفاع هوایی داریم؟ ب-آیا میتونیم ارتباط منطقی بین واحدهایی كه هر یك با یك تكنولوژی ساخته شده ایجاد كنیم. چطور باید بین هاوك و تور ام 1 و اس 300 ارتباط داده ای ایجاد كنیم كه به ترتیب دفاع كنیم. مثلا" بین اس 300 و هاوك ارتباط داده ای داریم؟ ج-چقدر خودمون روی این سیستمها شناخت داریم كه بتونیم در اونها تغییرات بدیم؟ مثلا" اگه جنگ بشه و اشكال جمینگ در سام داشته باشیم میتونیم كاری كنیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اي كه خداپدرومادرت رو واست حفظ كنه.من هم همينو ميگم.ماميتونيم ازروسيه جنگنده بخريم.درسته موشك خوبه ولي نه تا اون اندازه كه بيخيال هواپيماشد :x لگه خداي نكرده جنگي بشه ما هم بايد يه چيزي بپرونيم يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الان چندساله كه مافقط داريم رو پدافندمون كارميكنيم وهنوزقدم آنچناني واسه آفندمون انجام نداديم جزساخت سيمسلاتورواورهال.اگه كارديگه اي انجام شده بگين تاماهم خبرداربشيم :cry: نيروي هوايي آخرين خريدش ميگ 29 بوده وتاامروز هيچ هواپيمايي نخريده.اگه دوستان خبري دارن مبني برخريدهواپيمابگن تاماروهم خوشحال كنن.من نميگم خريد هواپيما اونم جنگنده كشكه ولي شدنيه :cry: بازم من ازصميم قلب دست تمام نگهبانان شجاع وبا غيرت آسمان هميشه آبي ايران عزيز رو ميبوسم icon_cool :lol: :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيزاين فقط بر ميگرده به دانش وعلم پرسنلمون.اگه واقعااموزش ديده باشن وباعلم روز تجهيزات مربوط توجيه شده باشن كه مشكلي پيش نمياد icon_cool خداروشكر واحدهاي پدافندهواييمون تمامي(اكثر)نقاط كور راداري رو پوشش دادن وسايت هاي راداري ويگانهاي پدافنديمون شب وروز بيدارن.سامانه تور ام يك رو هم كه داريم واس 300 هم كه بيادانشاا...همه چيز رديفه.به نظر من بين واحدهاي عمل كننده(واحدهاي پدافند هوايي نهاجا ونيروي هوايي سپاه)ارتباط خوبي برقراره وهمه واحدها آمادگي كامل واسه انجام ماموريت دارن.اميدوارم هيچوقت جنگي در كار نباشه :lol: در هر قدمي بر گل رخسار شهيدان صلوات.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا" منظورم من همینه ممكنه ما به اشتباه همواپیمای خودی رو بزنیم آمریكاییها با اون همه سیستم تشخیص دوست از دشمن دارن باز هم سوتی میدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون اقا سعيد البته مي دونستم برق رفتن ربطي به تحريم نداره ولي گفتم كه اواكس خان بدونه مشكلات مهم تر از جنگنده هم داريم. اواكس خان والا يه چند وقت پيش يه چندتا سوخو 25 هم خريديم شايدم سوخو 39 هم خريده باشيم ولي بعيده. به غير از اون احتمال وجود سوخو 27 تو كشور زياده شايعه هاي زيادي در مورد ميگ 31 هست ولي اولي احتمالش يبشتره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز hamid007 من فکر می کنم وقتی هواپیمای نظامی از پایگاه به قصد انجام ماموریت میره هم خلبان هم متخصصین پدافند هایی که در مسیر جنگنده هستند از نوع ماموریت آگاه می شوند وحتی با هم در ارتباط هستند و معمولا رادارهای آشکار سازی پرنده ها که اخیرا سپاه یک مدل جدیدی ساخته نوع هواپیما رو نشون می ده و بعد موشک ها معمولا روی هدف قفل می کنند ولی اگر موشک اشتباه بره که دیگه رفته icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اشتباه است! پدافند هوایی از لایه های زیر تشکیل میشود. 1- موشکی دوربرد ، +100 کیلومتر میانبرد ، 20 الی 100 کیلومتر کوتاه و میانبرد ، 10 الی 20 کیلومتر کوتاه برد ، کمتر از 10 کیلومتر 2- انسانی مانند موشکهای دوش پرتاب 3- توپخانه توپهای ضدهوایی برای دفاع نقطه ای گزینه های 2 و 3 جزو پدافندهای کوتاه برد محسوب میشوند. قرار دادن توپ ضدهوایی مثل سماوات در این بحث که درباره موشکهای ضدهوایی مناسب نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
awaks, karkas, خوب نمیتونیم بخریم دیگه! تحریمهای آمریکا علیه ایران فروش هرگونه تسلیحات تهاجمی به این کشور را ممنوع کرده است. قضیه تحریم شرکت سوخوی توسط آمریکا را به یاد دارید؟ پس تعجب نکنید اگر به ما اس400 هم فروختند ولی میگ21 هم ندادند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بر عكس موشكهای زمین به زمین كه در كلاس خودمون پیشرفت زیادی داشته ایم متاسفانه در زمینه موشكهای هوابه هوا و زمین به هوا تقریبا" كار خاصی نداشته ایم
كپی كردن هاوك و یا انطباق سجیل رو نمیشه طراحی و یا حتی انتقال تكنولوژی دونست و این نشون میده سطح ما تا زمانی كه فناوریهای مادر و سنگین دست پیدا نكنیم همین هست كه هست

متاسفانه جهان صنعت در حال تغییر از صنایع سنگین به صنایع سبک و میکروسکوپی است!

از نظر صنایع سنگین که آهن و فولاد و پتروشیمی و ... باشد مشکلی نداریم و تقریبا خودکفا محسوب میشویم.

کپی از موشک هاوک هم کار ساده ای نیست و این موشک بعد از 40 سال خدمت در نقش ضدهوایی قرار است در نقش ضدموشک به خدمت ارتش آمریکا درآید.

پس موشک پتانسیل داری است که سرمایه گذاری مسئولان بر روی آن امری معقول و حاکی از دید صحیح آنان نسبت به اتفاقات آینده دارد.

برای ساخت موشکهای دوربرد مثل اس300 بیشتر از اینکه نیازمند صنایع سنگین باشیم محتاج صنعت کوچک الکترونیک و مخابرات هستیم.

البته موشک اس200 را که یک پدافند دوربرد است به تولید داخل رسانده ایم ولی تا دستیابی به فناوری پیشرفته دوربرد همچنان راهی نسبتا طولانی پیش روی داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.