RezaKiani

سامانه دفاع هوایی اورلیکن (Oerlikon GDF)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

يه برنامه تو صدا و سيما پخش ميكنن اسمش فك كنم حماسه هست ، مجریشم آقای سعید ابوطالبه و در مورد جنگ و از این حرفا صحبت میکنن ، یه شب یه قسمتشو دیدم داشتن در مورد این اورلیکن ها حرف میزدن و یه مستند واقعا باحال از اورلیکن های اطراف تهران نشون داد با همه جزئیات حتی توی این کانکسی که واسه اپراتورهای رادار هم بود رفتن ! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين بود سماوات...خيلي بيشتر از اينا انتظار داشتم...احساس ميكنم نواختش خيلي پايينه در صورتي كه در آمار تا اونجا كه يادمه يكي از بهترين خصايس اين توپ نواخت بسيار بالاش بود...

داش علي من مطلب رو تو يه سايت ديگه(وسطايه يه تاپيك) هم قرار دادم البته نوشتم كه منبع سايت خودمونه...اگه منظورت از تهيه براي ميليتاري اينه كه برش دارم امر بفرما تا حذفش كنم. icon_eek

من خيلي روي قانون كپي حساسم... icon_cool

موفق و شاد باشيد.
ياعلي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداش شما مطمئنی اینا سماواتن ؟ در ضمن هر چی که باشه نواختش از خود اورلیکن که کمتر نیست ! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از توجه دوستان

[quote]
داداش شما مطمئنی اینا سماواتن ؟[/quote]

نه بابا ، من گفتم که توپ سماوات با استفاده از طرح این توپ ساخته شده است ، نه اینکه اینها سماوات باشند .

تصویر توپ اورلیکن مچ شده با سیستم اسکای گارد

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/oerlik_SkyguardADS.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/skyguard35ahead.jpg[/img]

این هم توپ سماوات که در حال شلیک بی امان است .

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/68038981%7E0.jpg[/img]

[quote]
اين بود سماوات...خيلي بيشتر از اينا انتظار داشتم...احساس ميكنم نواختش خيلي پايينه در صورتي كه در آمار تا اونجا كه يادمه يكي از بهترين خصايس اين توپ نواخت بسيار بالاش بود... [/quote]

نواخت آتشش که بد نیست . به پوکه های خارج شونده توجه کنید

[quote]
داش علي من مطلب رو تو يه سايت ديگه(وسطايه يه تاپيك) هم قرار دادم البته نوشتم كه منبع سايت خودمونه...اگه منظورت از تهيه براي ميليتاري اينه كه برش دارم امر بفرما تا حذفش كنم. icon_eek

من خيلي روي قانون كپي حساسم... icon_cool [/quote]

خدا خیرتان بدهد که به این کپی رایت اهمیت می دهید . ای کاش همه همانند شما بودند .

خیر دوست من ، شما می توانید در هر سایت دیگر از این ویدئو ها استفاده کنید .

موفق و سربلند باشید .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این فیلمو قبلا دیده بودم. کلا توپ خیلی خوبیه. به نظرم اگه با شهاب ثاقب ها مچ بشه و رو یه خودرو سوار بشه (که فکر کنم براق برای این کار مناسب باشه) میشه یه سیستم ضد هوایی متحرک خوب.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم ب شهدا
دوستان ایا توپ 57 میلیمتری ضد هوایی هم به نام همین اورلیکن داریم ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان ایا توپ 57 میلیمتری ضد هوایی هم به نام همین اورلیکن داریم ؟[/quote]

خیر، توپ پدافند 57 میلی متری تک لول با نام S-60 در ایران وجود داره و سلاحی روسی هست .

نوع دو لول اون هم ZSU-57-2 نام داره و بر روی خودرو شنی دار سوار هست که فکر نکنم در داخل موجود باشه.

سلاح بسیار دقیقی هست و با هدایت راداری برد اون به 6 کیلومتر می رسه.

به نظر شخصی من، اگر ایران بر روی تولید اون هم سرمایه گذاری می کرد عالی بود.

با پوزش از علی آقا به علت انحراف موقت تاپیک.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته شلیک با این توپ ها نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد و با یک دوره آموزش نمی توان افراد را برای

شلیک با این توپها آموزش داد . نگهداری و سرویس این توپ ها هم نسبتا پیچیده و دشوار است و آموزش

کامل استفاده از این توپ ها و همچنین آموزش هدفگیری دقیق با این توپ ها کاری بس دشوار است . [/quote]

سلام
بله پيش از انقلاب هم نيروي هوايي افرادشو براي اموزش كار با اين توپ ميفرستاد هلند يه چند سالي دوره اش رو كامل بگذرونند..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیزم بزارید یک خاطره از این اورلیکن کذایی براتون تعریف کنم

خاطره مربوط می شه به سال 1385

عید اون سال ما در خانه به همراه میهمانان نوروزی نشسته بودیم که ناگهان صدایی گوش خراش دزدگیر تمام ماشین های محله را روشن کرد

وقتی بیرون آمدیم دیدیم پدافند اطراف نیروگاه هسته ای بوشهر به همراه پدافند پایگاه ششم شکاری واسه یک پهباند به کار افتاده .... این شلیک ها به مدت ربع ساعت به طول انجامید و سرانجام نفهمیدم که هدف رو زدند یا خیر

نکته جالب اینجا بود که روز قبل وقتی به کنار ساحل رفتیم از شدت تراکم میهمانان نوروزی جای سوزن انداختن نبود ولی فردای شبی که شلیک ها صورت گرفت ساحل بوشهر عین شهر مرده ها شده بود و غیر از افراد بومی هیچ کس باقی نمانده بود icon_eek icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه می کند سماوات ظاهرا یکی از تخصص های دیگه اون پروندن مهمانهای نورزوی هست icon_eek البته به ضرر شما که نشد احسان جان به هر حال هزینه شما کمتر شد نه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]دوستان ایا توپ 57 میلیمتری ضد هوایی هم به نام همین اورلیکن داریم ؟[/quote]

خیر، توپ پدافند 57 میلی متری تک لول با نام S-60 در ایران وجود داره و سلاحی روسی هست .

نوع دو لول اون هم ZSU-57-2 نام داره و بر روی خودرو شنی دار سوار هست که فکر نکنم در داخل موجود باشه.

سلاح بسیار دقیقی هست و با هدایت راداری برد اون به 6 کیلومتر می رسه.

به نظر شخصی من، اگر ایران بر روی تولید اون هم سرمایه گذاری می کرد عالی بود.

.[/quote]

چرا محمد جان در ايران هم موجوده و گويا جزو خريد هاي قبل از انقلاب از شوروي بوده ! اين هم عکس :

[img]http://azkojatakoja.persiangig.com/image/zsu2/zsu-57-2.jpg[/img]

و

[img]http://azkojatakoja.persiangig.com/image/zsu2/zsu-57.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این توپها دیگه بدون سیستم های راداری و الکترونیکی کارایی چندانی ندارن (همین توپ رو میگم) ولی خوب ما شیلکا هم داریم و روش بهینه سازیهایی هم انجام شدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تقریبا یک سامانه مثل پانستر درست کرده بودن که کیفیت و تحرکش پایین بوده 

ولی شروعی رویایی بوده که امروز تو بحث ها دنبالش بودیم 

میدونیم این پروژه ها توسعه پیدا کرد و یازهرا و ثاقب از دلش بیرون اومد 

ولی مشخص نیست که چقدر تو رادار نقطه ای کار کردیم و جواب گرفتیم 

اقدام برای انتقال تکنولوژی سامانه دفاع نزدیک کمند نشون میده که در توسعه تجهیزات دفاع نزدیک خوب عمل نکردیم

در مورد رادار این ترس وجود دارد که اقدامات جزیره ای رخ داده باشد. 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.