RezaKiani

نبرد دریایی لاذقیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]برام خیلی جالبه: از نبرد دریایی اکتبر تا اصابت موشک های حزب الله به ناوچه های صهیونیستی در نبرد 33 روزه ... درس های زیادی در این مسیر برای یاد گرفتن هست؛ شایدم دست های خودی در میان اعراب در کار بوده تا جنگ برای طرف عرب مغلوبه بشه و به سود طرف صهیونیست به پایان برسه. شخصا صرف عامل برتری فناوری نظامی رو موثر نمی بینم.[/quote]

سلام پاتریوت عزیز خسته نباشید

اعراب در نبرد یوم کیپور به دلیل [size=18]دست کم گرفتن دشمن[/size]شکست سنگینی رو پذیرا شدند...

اقدامات حفاظتی ضعیف

سربازان بی اراده

عدم استفاده صحیح از سلاح:

داشتن یک سلاح مهم نیست استفادش مهمه ناوهای اوزای سوری و مصری بهتر از ناوهای اسراییلی بودند ابتکار رژیم صهیونیستی و استفاده از ECMکار رو برای اعراب سخت کرد

در نبرد زمینی تی62 بهترین تانک جهان در دست اعراب بود اما دیدیم نتونستند ازش خوب استفاده کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حسین جان
سلام و با تقدیم احترام فراوان

فرمایشتون کاملا متینه و نکته جالب هم برای بنده همینه: در نبرد 33 روزه لبنان همین صهیونیست هایی که در نبردهای سابقشون با اعراب اونا رو به دلیلی که شما فرمودید شکست دادن دقیقا بدلایلی مشابه همون عللی که ذکر شد برای ارتش های عرب، پذیرای شکست سختی از رزمندگان حزب الله شدن ... شاید این نوعی نشانه باشه برای اینکه حالا این صهیونیست ها هستن که در همون موقعیتی قرار گرفتن که در اوایل دهه 70 میلادی اعراب اونو تجربه می کردن ...
شما به اقدامات حفاظتی ضعیف اشاره کردید و اگر بنده به خطا متوجه نشده باشم مقصودتون شاید چرخه حفاظت از اطلاعات نظامی و عملیاتی بود ... در همین نبرد 33 روزه در تحلیل هایی که بعدها توسط هر دو سمت جنگ ارائه شد ضعف اطلاعاتی و نفوذپذیری آشکار اطلاعاتی در برابر حزب الله از عوامل مهم شکست صهیونیست ها عنوان شد (منو عفو کنید که از موضوع اصلی تاپیک به حاشیه میرم)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست شما درد نکنه اخوی، البته تاپیک این نبرد با نام دیگری قبلا در سایت ایجاد شده ولی در محل نا مناسب:

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=68788

به نظرم بهتره ادغام صورت بگیره و محل مناسب هم همینجا هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=right]سوریه و مصر در این نبرد از موشک های styx ساخت شوروی استفاده کردند.(تمامی 52 موشک از همین نوع بود) در مقابل اسراییل بعد از جنگ شش روزه که ناوشکن الیات توسط نیروی دریایی مصر و با اصابت دو موشک styx غرق شده بود نیروی دریایی خودش رو مجهز به قایق های موشک انداز سریع و پیشرفته مجهز به جنگ الکترونیک و موشک های گابریل (Gabriel MK-1) ساخت خود اسراییل کرده بود.

این تجهیزات جنگ الکترونیک صرفا جهت مقابله با موشک های styx ساخته شده بودند و جنگ الکترونیک هم بر خلاف روشهای دفاعی دیگه وقتی موثر واقع بشه دیگه چه 50 و چه 1000 موشک از همون نوع شلیک بشه تاثیری نخواهد داشت.

برد موشک های اسراییل نصف موشک styx بود. در ضمن styx پدر کرم ابریشم چینی و یه جورایی پدربزرگ موشک رعد خودمون هست...[/align]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/images%7E16.jpg[/img]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/250px-HN-Gabriel-1.jpg[/img]
موشک گابریل

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/p15ter10.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_p15ter10.jpg[/img][/url]

موشک styx

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حسین جان
سلام و با تقدیم احترام فراوان

فرمایشتون کاملا متینه و نکته جالب هم برای بنده همینه: در نبرد 33 روزه لبنان همین صهیونیست هایی که در نبردهای سابقشون با اعراب اونا رو به دلیلی که شما فرمودید شکست دادن دقیقا بدلایلی مشابه همون عللی که ذکر شد برای ارتش های عرب، پذیرای شکست سختی از رزمندگان حزب الله شدن ... شاید این نوعی نشانه باشه برای اینکه حالا این صهیونیست ها هستن که در همون موقعیتی قرار گرفتن که در اوایل دهه 70 میلادی اعراب اونو تجربه می کردن ...
شما به اقدامات حفاظتی ضعیف اشاره کردید و اگر بنده به خطا متوجه نشده باشم مقصودتون شاید چرخه حفاظت از اطلاعات نظامی و عملیاتی بود ... در همین نبرد 33 روزه در تحلیل هایی که بعدها توسط هر دو سمت جنگ ارائه شد ضعف اطلاعاتی و نفوذپذیری آشکار اطلاعاتی در برابر حزب الله از عوامل مهم شکست صهیونیست ها عنوان شد (منو عفو کنید که از موضوع اصلی تاپیک به حاشیه میرم)[/quote]

کاملا صحیح میفرمایید.منظور من هم ضعف حفاظت اطلاعات بود :mrgreen:

محمدجان چرا ادغام کردی؟؟اللاذقیه قسمتی از این نبرد دریایی بود :? قسمت دیگرش بلطیم بود که نوشتم icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]محمدجان چرا ادغام کردی؟؟[/quote]

حسین جان من این کارو نکردم، من فقط پیشنهاد دادم، فکر کردم خودت ادغام کردی! :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله در همین جاها است فرق بین تجهیزات روسیه و آمریکایی مشخص میشه و یا مثل اون جنگ هوایی بین اسراییل و مصر که میگ های روسی مصر در برابر فانتوم های آمریکایی اسراییل کم اوردند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]محمدجان چرا ادغام کردی؟؟[/quote]

حسین جان من این کارو نکردم، من فقط پیشنهاد دادم، فکر کردم خودت ادغام کردی! :?[/quote]

من خودم بعد ادغام متوجه شدم icon_biggrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خواهشاً وارد مقوله ای به نام جوگیری نشن!

اگه متن رو دوستان درست مطالعه فرمودن (بالاخص متن جناب رضا کیانی موحد که با زبانی شیوا و ساده، به خوبی قضیه رو توضیح داده بودن)، متوجه می شدن که علت تفوق نیروی دریایی اسرائیل چی بود!!

اصلاً و ابداً ربطی به تجهیزات روسی و امریکایی نداشت! کما اینکه همین تجهیزات روسی در جنگ های قبلی، عصای دست اعراب بود و قدرتمندترین نیروشون به حساب می اومد!!

علت شکست اعراب در دریا در این نبرد، فقط و فقط برمی گشت به سیستم جنگ الکترونیک اون ها! یعنی نه تنها فن آوری ناوی پایین تری داشتن، بلکه حتی موشک های گابریل قابل قیاس با استایکس ها نبودن! ولی بعلت عدم برخورداری ناوهای عرب از این سیستم (که برای اولین بار در جهان مورد استفاده قرار می گرفت)، نتونستن در برابر ناوهای موشک انداز اسرائیلی تفوقی حاصل کنن!!

خلاصه اینکه خواهشاً دوستان تاپیک ها رو درست مطالعه بفرماین. چون این بحث های «فرق بین تجهیزات روسی و امریکایی» به هیچ وجه کمکی به پیشرفت فنی سایت و پربارتر شدن بار تاپیک ها نمی کنه!!

کما اینکه مقایسه ی فن آوری های قدیم و جدید هم کمکی نمی کنه! مثل برخی دوستان که گاهی سعی می کردن با مقایسه ی آبرامز و T-72 در جنگ خلیج، اثبات بفرماین که تجهیزات امریکایی بهتر از تجهیزات روسی هست!!! حالا این کجا و آن کجا!!

اینجاست که واژه ای به نام قیاس مع الفارق بوجود میاد!!!

------------------------------------------

ضمن تشکر از برادر حسین عزیز، باید به اطلاع ایشون برسونم که علت اصلی شکست در نبرد یوم کیپور، اصلاً و ابداً دست کم گرفتن دشمن نبود.
شاید در دریا، این امر تا حدودی صادق بود (کما اینکه ربطی نداشت! چرا که جنگ الکترونیک اسرائیل، باعث عدم اصابت استایکس های اعراب می شد؛ نه اعتماد به نفس کاذب اعراب!!). لکن در عرصه ی نبرد، عامل بسیار تعیین کننده ی دیگری باعث عدم موفقیت اعراب (بالاخص مصر) گردید که توصیه می کنم در این زمینه، تحقیقی انجام بدین. چون کمکتون خواهد کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا مصطفی گفتم که اونها نیروی دریایی اسراییل رو گوسفند خطاب میکردند!!!

تسلیحاتشون بهترین بود

ام60برخلاف تی62 در شب عملیاتی نبود

مدت مدیدی 9تانک اسراییلی مسئول دفاع بودند و خیلی بهتر دفاع کردند

اعراب تاکتیک استفاده از سلاح رو نداشتند

........

اگه چیز دیگری هم هست بگید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر! مثلاً اسرائیلی ها اعراب رو وحشی و بدوی خطاب می کنن، یعنی دست کم می گیرنشون؟!!

اعراب اتفاقاً خیلی هم خوب از تسلیحاتشون استفاده می کردن.
باز توصیه می کنم درخصوص جنگ چهارم اعراب و اسرائیل، یه تحقیق ساده بفرما.

به جرأت می تونم بگم سرنوشت جنگ های اعراب و اسرائیل رو فقط اعمال پشت پرده و البته زیرکی برخی ژنرال های اسرائیلی (مثل موشه دایان و آریل شارون) رقم زدن! چون از نظر تجهیزات و امکانات نظامی و حتی قدرت نظامی، ائتلاف اعراب قدرتمندتر بود.

بعد هم شما انتظار نداری موشکی که برای جنگ الکترونیک طراحی نشده، در مقابل جنگ الکترونیک مقاومت از خودش نشون بده که؟! اونم امری که تا به اون روز سابقه نداشت و برای اولین بار بود که رخ می داد!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
دوستان درمورد جنگهای اعراب واسراییل یه نکته کوچیک رو ذکر می کنم اونم اینه که در چهار جنگی که اعراب بصورت ائتلاف در برابر اسراییل انجام دادند در سه جنگ اول ضعف مدیریتی باعث شکست شون شد .اما در جنگ چهارم اعراب واقعا عملکرد خوبی از خودشون بجای گذاشتند چرا چون مثلا توی 1967 شلیکا ها وسام های سوری هواپیماه های عراقی سوری واسراییلی رو باهم یکجا می زد یا تو هنگامی که اسراییل با 300 فروند هواپیما به فرودگاهها ی مصر حمله کرد هواپیما های مصری نه اشیانه درستی داشتند حتی خیلی هاشون هم که بیرون از اشیانه بودند یه دونه توری استتاری نداشتند . برای همین PILOT های اسراییلی با هرچی که داشتند هواپیما می زدند بمب
راکت توپ مسلسل
اما در 1973 قضیه فرق می کرد مصری ها با یه حمله ی برق اسا تمام موانع بارلو رو خراب کردند وراهشون باز کردند سپس جنگنده هاشون به فرودگاه های اسراییلی حمله کردند وحتی هواپیما TU-16 با کمک موشک های کروز شون شاید برای اولین بار مراکز مهم اسراییل رو مورد تهاجم قرار دادند. وحتی زمانی که اسراییلی ها با هواپیما هاشون به مصر وسوریه حمله کردند پدافند سوریه ومصر تلفات سنگینی به اسراییل وارد کرد اما. یه مشکلی وجود داشت مصری ها واقعا مونده بودند چیکار کنند جلو می رفتند پوشش هوایی درستی نداشتند ودر ان واحد توسط ماوریک ها وتاو های اسراییلی نابود می شدند جلو هم نمی رفتند اسراییل با تمام قوا حمله بهشون حمله می کرد
دقت کنید دوستان اینجاست که ارزش سامانه هایی مثل باک یا تانگوسا وحتی سامانه های پدافند دور برد مثل S-300معلوم میشه.
سرانجام اونچه که نباید می شد شد جنگ فرسایشی شد و بعد هم در اشتباهی بد تر پوشش
نیروی زمینی مصر به نیروی هوایی با جنگنده هاش داده شد وسرانجام مصر شکست خورد
هرچند اگر اون تهدید سنگین شوروی مبنی بر هدف قرار دادن تمامی پایتخت های اروپایی و
امریکا با موشک های اتمی خودش نبو بعید می دونم اسراییل به همین راحتی دست از مصر می کشید
حافظ اسد مرحوم هم بهترین کار رو کرد چون می دونست بدون مصر حتی با کمک عراقی که ایران اونو مشغول کرده بود نمی تونه جلوی اسراییل وایسته
با تشکر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين ناوچه هاي سوري در اون زمان هيچگونه تجهيزات جنگ الكترونيك نداشتند؟؟

بعدشم نوشته شده كه سوريه از شناورهاي ساخت ايتاليا هم استفاده كرده

جالبه كه در اون زمان سوريه از متحدين شوروي و كلا جزو حمايت كشورهاي بلوك شرق بود و

از تسليحات ساخت بلوك شرق استفاده ميكرده..

چطور ايتاليها حاضر شده به اونها تجهيزات پيشرفته بفروشه كه عليه اسراييل استفاده كنن؟؟

البته گويا از هليكوپتر هاي ضد تانك ساخت فرانسه هم استفاده ميكردن..[/quote]
در دوره مورد ذكر دولت هاي سوسياليستي در اروپا سر كار اومدند كه تا حدي در فروش سلاح به كشورهاي ضدآمريكايي يا متحد شوروي خيلي سخت گيري نمي كردند.به خصوص فرانسوي ها.فروش ميراژهاي اف-1 به عراق و ليبي و يا بالگردهاي گازل و موشك هاي هات به سوريه هم نمونه اش.
راستي اين استاد رضاي كياني چرا پيداش نيست؟خيلي دلم براش تنگ شده.
البته عجيبه كه اعراب در نبرد يوم كيپور از بمب افكن هاي باجر و موشك هاي كلت خود در نقش ضد كشتي استفاده نكردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این جنگ ها همه برای شلوغ کردن منطقه خاور میانه وفروش بیشتر تسلیحات به اعراب منطقه میباشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.