Recommended Posts

با سلام
باید دید روی شیشه جستجوگر برای خروج از جو کاری شده یا نه- درغیر اینصورت باید گفت ما چیزی برای موشکهای با نحوه شلیک و ترجکتوری محدود زیر اتمسفر برای زدن ناوها اما برد زیادتر ساختیم
من بیشتر فکر میکنم یک ورژن به روز و بزرگتر از سیکر خلیج فارس و احتمالا با قابلیت زوم بیشتر از برد بلند تر (به دلیل بزرگتر بودن موشک بالستیک و توانائی تصحیح مسیر کمتر) ساخته شده و چیز فوق العاده ای رو عملا رونمائی نکردند
کلا بعضی از پروژه ها که در ادامه پروژه های قبلی معرفی میشه - عملا یک طرح توسعه و به روز آوری برای استفاده در جاهای دیگه است و از نظر سطح نوآوری درجه دو یا سه حساب میشه و ارزش خیلی زیادی از نظر سطح تکنولوژیکی نداره

اما داشتم فکر میکردم - یعنی امیدوار بودم که تو سطح نرم افزاری لااقل یه رشدی کرده باشیم و این جستجوگر یه مقداری هوشمند باشه و بتونه اهداف متعدد رو شناسائی و بین اونها هدفی رو که مشخصاتش رو قبلا دادند شناسائی کنه- اگه این اتفاق افتاده باشه میشه گفت یک کار ارزشمند شده
محدودیتهای تکنولوژیکی ما موجب شده روی سیستمهای اپتیک متوقف بشیم درصورتی که الان سیستمهای ترکیبی چند گانه لیزری- موج میلیمتری و حرارتی به شدت درحال توسعه و نصب حتی روی موشکهای کوچک و راکتها هستند
به امید رونمائی از جستجوگرهای جدید ترکیبی
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1393242952' post='367308']
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/2~14.jpg[/img][/center]
[/quote]
دوستان وزارت دفاعی حداقل نکرده اند از یک مدل کاملا نو و بدون هرگونه خط و خش استفاده کنند ان هم در رونمایی که قرار است کل دنیا ببینند،سلیقه هم خوب چیزیه به خدا!
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='TAHA-SH' timestamp='1393257559' post='367337']اما داشتم فکر میکردم - یعنی امیدوار بودم که تو سطح نرم افزاری لااقل یه رشدی کرده باشیم و این جستجوگر یه مقداری هوشمند باشه و بتونه اهداف متعدد رو شناسائی و بین اونها هدفی رو که مشخصاتش رو قبلا دادند شناسائی کنه- اگه این اتفاق افتاده باشه میشه گفت یک کار ارزشمند شده[/quote]شخصا حتی روی امکان‌پذیر بودن چنین چیزی (امکان تمایز بین اهداف مختلف) هم تردید دارم. (نظر قطعی نمی توانم بدهم. نظر قطعی را کسانی که با جزئیات این مسائل آشنا هستند می‌توانند بدهند). به نظر بنده این اپتیک صرفا و صرفا برای افزایش دقت در آخرین لحظات است. یعنی شما یک هدف تکی نسبتا بزرگ را در دریا شناسایی کرده‌اید، مختصات دقیقش را هم می‌دانید. موشک را به مختصات مورد نظر شلیک می‌کنید و وظیفه این اپتیک صرفا این است که در آخرین لحظات دیتای لازم برای تولید فرامین ضروری برای انجام اصلاحات ظریف در مسیر و افزایش دقت اصابت را فراهم کند.[/font][/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 5 اسفند 1392 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 5 اسفند 1392 - دلیلی ارایه نشده است
خیلی عجیبه!

چرا زره رادارگریز نبود؟!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote]
[color=#000000][font=Tahoma][size=3][right]«زره ژله‌ای» راهکار جدید مقابله با گلوله‌های غربی[/right][/size][/font][/color]
[url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911006001548"]http://www.farsnews....=13911006001548[/url]
[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1393258456' post='367341']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]شخصا حتی روی امکان‌پذیر بودن چنین چیزی (امکان تمایز بین اهداف مختلف) هم تردید دارم. (نظر قطعی نمی توانم بدهم. نظر قطعی را کسانی که با جزئیات این مسائل آشنا هستند می‌توانند بدهند). به نظر بنده این اپتیک صرفا و صرفا برای افزایش دقت در آخرین لحظات است. یعنی شما یک هدف تکی نسبتا بزرگ را در دریا شناسایی کرده‌اید، مختصات دقیقش را هم می‌دانید. موشک را به مختصات مورد نظر شلیک می‌کنید و وظیفه این اپتیک صرفا این است که در آخرین لحظات دیتای لازم برای تولید فرامین ضروری برای انجام اصلاحات ظریف در مسیر و افزایش دقت اصابت را فراهم کند.[/font][/size]
[/quote]
امکانش هست ولی کمی پردازش تصویری می خواد که باید ببینم یک کامپیوتر کوچک و فوق العاد سریع می تونند براش بسازند یا نه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='blender' timestamp='1393259951' post='367348']
امکانش هست ولی کمی پردازش تصویری می خواد که باید ببینم یک کامپیوتر کوچک و فوق العاد سریع می تونند براش بسازند یا نه !
[/quote]بیش از کمی پردازش تصویر می‌خواد. :winking: [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]دوربین و سنسور استفاده شده در جستجوگر هم مطرحه که مسلما ویژگی‌های سخت‌افزاری مشخصی داره. (تلسکوپ که سر موشک سوار نکره‌اند) و البته بحث توان پردازش و سخت افزار مورد نیازش هم مطرحه که اشاره کردید.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته این موضوع شدیدا به فاصله اهداف نسبت به هم، نیز بستگی دارد. مثلا کار پیچیده‌ای نیست اگر دو هدف، یکی ناوهواپیمابر و دیگری کروزر در فاصله خیلی نزدیکی از هم باشند. و برای سیستم ما اینطور تعریف شده باشه که اگر دو هدف مجزا تشخیص داد، آنی که بزرگتر هست را در اولویت و مبنا قرار بدهد... اما منظور بنده تشخیص اهداف و نوع آنها، طوری که در فاصله نسبتا دوری از هم قرار داشته باشند (چرا نسبتا دور مشکل ایجاد می‌کنه؟ چون ما داریم راجع به موشک بالستیک صحبت می‌کنیم و نه موشک کروز و اگر قرار به تشخیص از فواصل دور باشه، نیاز به اپتیک قوی هست) و انتخاب هوشمندانه و مستقلانه بین آنها توسط سیستم پردازشی موشک هست.[/font][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط Electro_officer، 5 اسفند 1392 - spam
مخفی شده توسط Electro_officer، 5 اسفند 1392 - spam
.... ویرایش شده در توسط glassybox

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='glassybox' timestamp='1393261370' post='367355']
اخوی برای پرداز تصویر چیزی بیش از یک فروند dsp نیاز نیست که کار پیش پا افتاده ای است اگر مشتری هستید در ایران افراد زیادی می تونند این سخت افزار را سرهم کنند
[/quote]
به پست مهدی سه بعدی شما را ارجاع می دهم .

البته باید گفت که به صورت نرم افزاری باید لرزش تصویر گرفته بشه ، نقطه ناپدیدگی تعیین بشه ، فاصله ی اجسام ( کشتی ها ) از هم تعیین بشه و تاثیر پرسپکتیو رو هم در نظر گرفت بعد با استفاده از پایگاه داده ای که از قبل در موشک ذخیره شده و شکل کشتی ها رو بهش دادیم و نقاط کلیدی کشتی رو از قبل پردازش کرده ( مثل اثر انگشت ) هدف رو تعیین کنه ، و زار کار دیگه .
منظورم از پردازنده ی قوی این بود که بتونه تمام این کارها رو در حداکثر در چند صدم ثانیه انجام بده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1393261804' post='367357']
به پست مهدی سه بعدی شما را ارجاع می دهم .

البته باید گفت که به صورت نرم افزاری باید لرزش تصویر گرفته بشه ، نقطه ناپدیدگی تعیین بشه ، فاصله ی اجسام ( کشتی ها ) از هم تعیین بشه و تاثیر پرسپکتیو رو هم در نظر گرفت بعد با استفاده از پایگاه داده ای که از قبل در موشک ذخیره شده و شکل کشتی ها رو بهش دادیم و نقاط کلیدی کشتی رو از قبل پردازش کرده ( مثل اثر انگشت ) هدف رو تعیین کنه ، و زار کار دیگه .
منظورم از پردازنده ی قوی این بود که بتونه تمام این کارها رو در حداکثر در چند صدم ثانیه انجام بده
[/quote]
منظور من سخت افزار مناسب برای پردازش تصویر است که همین طور که گفتم مشکل خاصی نداره (البته در فرض مثال) البته بحث نرم افزار چیز دیگه ای است که باید جدا برسی شود . شما سری به dsp های ساخت تگزاس بزنید تا بهتر منظور من را متوجه شوید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='glassybox' timestamp='1393262329' post='367358']
منظور من سخت افزار مناسب برای پردازش تصویر است که همین طور که گفتم مشکل خاصی نداره (البته در فرض مثال) البته بحث نرم افزار چیز دیگه ای است که باید جدا برسی شود . شما سری به dsp های ساخت تگزاس بزنید تا بهتر منظور من را متوجه شوید
[/quote]
نرم افزارهای سیستم های بلادرنگ معمولا به صورت یک پارچه ساخته می شوند و از یک پردازش گر برای انجام کار استفاده می کنند تا امکان هنگ کردن کم بشه ، بنابراین برای امنیت بیشتر باید یک پردازشگر بتونه تمام کارهایی که گفتم رو انجام بده به علاوه ی هدایت و جهت دهی به موشک .
اگه این کلاهک رو به صورت مودولار ساخته باشند هم حرفی هست و کار رو راحت می کنه ولی پایداری نرم افزاری موشک رو کم می کنه و یک هنگ چند صدم ثانیه ای برابر بر باد رفتن موشک هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='blender' timestamp='1393262539' post='367359']اگه این کلاهک رو به صورت مودولار ساخته باشند هم حرفی هست و کار رو راحت می کنه ولی پایداری نرم افزاری موشک رو کم می کنه و یک هنگ چند صدم ثانیه ای برابر بر باد رفتن موشک هست .[/quote]البته این به شرطی هست که اساسا امکان چنین چیزی وجود داشته باشد (موشک برای این‌کار طراحی شده باشد). اگر دیتای تولیدی توسط مجموعه دوربین، صرفا به عنوان یک ورودی اصلاحی برای fine-tuning و کمک به سیستم اصلی هدایت موشک و صرفا برای افزایش دقت باشد، آنگاه بحث تا حدی متفاوت می‌شود.[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1393262868' post='367360']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]البته این به شرطی هست که اساسا امکان چنین چیزی وجود داشته باشد (موشک برای این‌کار طراحی شده باشد). اگر دیتای تولیدی توسط مجموعه دوربین، صرفا به عنوان یک ورودی اصلاحی برای fine-tuning و کمک به سیستم اصلی هدایت موشک و صرفا برای افزایش دقت باشد، آنگاه بحث تا حدی متفاوت می‌شود.[/font][/size]
[/quote]
در این صورت این کلاهک فقط در حد همون اصلاح مسیر باقی می مونه . برای اونی که بنده مد نظرم هست طراحی و ساخت یک سیستم یک پارچه نیازه .

شاید بشه به صورت مودلار از این کلاهک ها ساخت ولی حداکثر برای استفاده از سیستم های راکتی و موشک های کوتاه برد می شه ازش استفاده کرد که مثلا از هر 10 تا موشک اگه 2 تاش هم بر اثر هنگ نرم افزاری خراب بشه ، بازم استفاده از این نوع کلاهک می ارزه ولی برای موشک هایی که سرنوشت یک جنگ و یک کشور تو دستشون هست ( مثل همین موشک خلیج فارس که اگه بتونه ناو رو بزنه شاید یک پیروزی در جنگ به ارمغان بیاره ) 20 درصد امکان هنگ نرم افزاری درصد بسیار بالایی هست که کسی نمی تونه این ریسک رو کنه ، مگر اینکه بخوایم 10 تا موشک رو همزمان به یک هدف بفرستیم .

اولین چیزی که در کتاب سیستم عامل نوشته اینه که سیستم های بلادرنگ سیستم عامل ندارند و سیستم های مودولار این چنینی به سیستم عامل نیاز دارند مگر اینکه به صورت یکپارچه و با منطق انتزاعی مودولار طراحی بشوند ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]ببخشید میون بحث تخصصی وارد میشم[/right]
[right]این زره کامپوزیتی به چه درد میخوره وقتی ازش استفاده نمیشه . مثلا خودرو های زرهی برای مرز بانی- چون من در فیلم اسیر شدن اون سربازها دیدم که حتی جلیقه زد گلوله هم ندارن[/right]
[right]یعنی ... اصلا ولش کن بگذریم[/right]
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم