امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

5 minutes قبل , Ghalam گفت:

شما هنوز هیچی نشده ، امتیازها و محدودیت ها رو هم برای ملت ایران مشخص کردی تا اروپایی هیچ وقت ترس از زدن شهرهاشون توسط ایران رو نداشته باشند ....

کسی خودش رو ببه خاطر آرامش خیال طرف مقابل ،  خلع سلاح نمی کنه ، بلکه در بدترین حالت ، یک کاغذ رو امضا می کنه که تحت شرایطی از این سلاح علیه شون استفاده نمی کنه و چون طرف مقابل در موضع ضعف هست ، شرایط رو به نفع خودش می چینه .

حتی اصول اولیه مذاکرات و سیاسی کاری رو هم بلد نیستید و فقط می خواید « بدیم بره » تا « خیالشون راحت بشه » ...

هنوز از این همه عبرتها ( یکیش برجامه ) درس نگرفتید !؟

عزیزم  جوری صحبت میکنی انگار من مذاکره کن ارشد ایران هستم و فردا دارم میرم با اروپا مذاکره کنم. اوکی من نمیر شما بیا برو مذاکره کن

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , sasasasa گفت:

من با این صخبت های شما هم موافق هستم. ولی به شما بگم ربطی به برجام نداشت ایران از سال ها قبل و قبل از برجام قول داده بود که بر روی موشک های بالستیک با بیش از 2000 کیلومتر برد که اروپا را تهدید میکند کار نکند. این یک سیاست اصولی ایران بوده و هست. حالا این ماهواره بر به نوعی بر خلاف قول و قرارهای قبلی بود و به نوعی تهدید اروپا بود. و عمدا در این شرایط پرتاب شد. همین پرتاب شدنش توسط سپاه نوعی تهدید بود. 

ایران هیچ جا قول نداده که این کار رو کنه ، اگه مسئولی هم قول داده ، غلط کرده و همونجوری که اونها زدن زیر قول ها و توافق هاشون ، ما هم باید این کار رو کنیم ... شما طرف ما هستی یا حافظ منافع اروپا !؟

ویرایش شده در توسط Ghalam
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, sasasasa گفت:

عزیزم  جوری صحبت میکنی انگار من مذاکره کن ارشد ایران هستم و فردا دارم میرم با اروپا مذاکره کنم. اوکی من نمیر شما بیا برو مذاکره کن

من با دیدگاه شما مشکل دارم ... این دیدگاه در بین رئیس جمهور ، ظریف و اصلاح طلبان کاملا جا افتاده هست که فقط می خواهند « خیالشون رو راحت کنیم » ...

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به هر حال باید با هر روشی این مرحله رد شه و ما تحریم تسلیحاتی را برداریم و هواپیما بخریم این برای امنیت ملی   ما مهم است. بعدا میشه ما هم مثل اونها بزنیم زیر قول و قرارها. 

ویرایش شده در توسط sasasasa
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , Ghalam گفت:

من با دیدگاه شما مشکل دارم ... این دیدگاه در بین رئیس جمهور ، ظریف و اصلاح طلبان کاملا جا افتاده هست که فقط می خواهند « خیالشون رو راحت کنیم » ...

خواهشا دیگه از من نقل قول نگیرید. من طرز صحبت کردن شما رو نمی پسندم. دوست ندارم با شما بحث کنم. ممنون

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, sasasasa گفت:

من با این صخبت های شما هم موافق هستم. ولی به شما بگم ربطی به برجام نداشت ایران از سال ها قبل و قبل از برجام قول داده بود که بر روی موشک های بالستیک با بیش از 2000 کیلومتر برد که اروپا را تهدید میکند کار نکند. این یک سیاست اصولی ایران بوده و هست. حالا این ماهواره بر به نوعی بر خلاف قول و قرارهای قبلی بود و به نوعی تهدید اروپا بود. و عمدا در این شرایط پرتاب شد. همین پرتاب شدنش توسط سپاه نوعی تهدید بود. 

من ژست "ما موشکی بیش از 2000 کم را لازم نداریم" را متوجه شده بودم در داخل ( اتخاذ این ژست در مقاطع خاص دلایل خاص داشت از جمله بحث کلاهک نامتعارف قاره پیماها در اوج موضوع پی ام دی و ...  ولی به خاطر ندارم جایی قولی داده باشیم یا سندی امضا کرده باشیم. اصولا موضوعی نیست که به سمت قول و قرار بریم چون سند مکتوب را زدند زیرش چه کسی قول و قرار را میپذیره در این زمانه اصلا؟!

و البته میبینیم ایران همچنان به این ژستش پایبند هست. ولی طرف اروپایی و امریکا برنامه فضایی ایران را عقیم میخوان چرا؟ چون کاری ندارند ما چی میگیم میگن پیشرفت در این یعنی اون. حالا شما هر قولی بدی مجبوری برنامه فضایی را هم خفه کنی چون اونها هیچ تفاوتی در این دو قائل نیستند. قبولی شات دان کردن و یا محدودیت برنامه فضایی حتی از موشکی هم زیانبارتر هست.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , sasasasa گفت:

به هر حال باید با هر روشی این مرحله رد شه و ما تحریم تسلیحاتی را برداریم و هواپیما بخریم این برای امنیت ملی   ما مهم است. بعدا میشه ما هم مثل اونها بزنیم زیر قول و قرارها. 

توافق نکردن ، بهتر از توافق بد هست ... ج. ا خودش ، پیشاپیش از ترس ، محدودیت خود خواسته اعمال می کنه ، شما ازش انتظار داری بره بزنه زیر توافق !؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , alala گفت:

من ژست "ما موشکی بیش از 2000 کم را لازم نداریم" را متوجه شده بودم در داخل ( اتخاذ این ژست در مقاطع خاص دلایل خاص داشت از جمله بحث کلاهک نامتعارف قاره پیماها در اوج موضوع پی ام دی و ...  ولی به خاطر ندارم جایی قولی داده باشیم یا سندی امضا کرده باشیم. اصولا موضوعی نیست که به سمت قول و قرار بریم چون سند مکتوب را زدند زیرش چه کسی قول و قرار را میپذیره در این زمانه اصلا؟!

و البته میبینیم ایران همچنان به این ژستش پایبند هست. ولی طرف اروپایی و امریکا برنامه فضایی ایران را عقیم میخوان چرا؟ چون کاری ندارند ما چی میگیم میگن پیشرفت در این یعنی اون. حالا شما هر قولی بدی مجبوری برنامه فضایی را هم خفه کنی چون اونها هیچ تفاوتی در این دو قائل نیستند. قبولی شات دان کردن و یا محدودیت برنامه فضایی حتی از موشکی هم زیانبارتر هست.

ببینید بالا نوشتم ما باید به هر روشی این مرحله رو رد کنینم. بعدا ما هم میتوانیم زیر قول و قرارها بزنیم. با اروپایی ها باید مثل خودشان رفتار کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , sasasasa گفت:

خواهشا دیگه از من نقل قول نگیرید. من طرز صحبت کردن شما رو نمی پسندم. دوست ندارم با شما بحث کنم. ممنون

ماوس رو می بری روی نام کاربری من ، یک پاپ آپ باز می شه ، روی گزینه ی مسدود کردن ( ignore ) کلیک می کنی .

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , sasasasa گفت:

ببینید بالا نوشتم ما باید به هر روشی این مرحله رو رد کنینم. بعدا ما هم میتوانیم زیر قول و قرارها بزنیم. با اروپایی ها باید مثل خودشان رفتار کرد

متوجه هستم. همه ما به دنبال استفاده از این حق باقیمونده هستیم. ولی عاقلانه و از موضع طلبکاری و دریافت حق. هرگونه حتی ژست کوتاه اومدن برای همین حداقل حق هم مطمئن باشید طرف غرب را ترغیب به دادن حقمون نمیکنه بلکه در این موقعیت تنها باجخواهی بیشتر را سبب میشه.

بعد هم اشاره شد که برجام را با تمام اون جزییات و صدها امضا و پیش پرداخت و بتن و مکانیسم ماشه و قطعنامه و بندموشکی و تعهدات از قبل انجام گرفته ما، بستند و زدند زیرش ( حتی همون اروپاش ) حالا گمان میکنید این دریدگان عالم سیاست با قول و قراری که تازه قرار هست ما زیرش بزنیم ( احمق که نیستند ) به ما امتیازی بدند. ( هر چند برای همین اصرار دارم که واژه ها را درست به کار ببریم، ما یک حقی (اون هم کوچکترین موردش در برجام ) طلب داریم که تازه باید با طلبکاری از اروپا ( تو هم باید به من سلاح بفروشی ) بگیریم. و دنبال امتیاز یا چیز ویژه ای نیستیم )

ما شاید بنا به کم تجربگی و جنگ قدرت داخل و ساده لوحی محض سندی امضا کردیم که طرف مثل اب خوردن زد زیرش ولی خب اونها پیر خسته ی اسعمارگری هستند! اگر هم نباشند زور دارند و پس فردا نه تنها زیر سند مکتوب میزنند که اگر ببینند فرض محال قولی دادی و زدی زیرش جوابش را با بمب و موشک و تحریم بدند.

منم موافقم به هر روش و سعی و تلاشی باید به این حقمون برسیم ولی قرار نیست از چاله به چاه بیفتیم. حقی داریم که باید با زیرکی و خنثی کردن اقدامات امریکا در چارچوب مشخص بهش برسیم. اگرم به قول شما بتونند دوستان غرب را فریب بدند که چه بهتر، بدند ولی به قول شما نه با حتی قول و قرار سر خطوط قرمز. ( چون همه میدونیم اونها مار خوردن تا افعی شدن!! از قول و قرار یا همون اول و با چرب زبونی استعماری! سند برجام با مکانیسم ماشه در میارن یا اینکه بعدا همون قول و قرار را و به قول شما زیدن زیرش را میکنن یک قطعنامه فصل هفتمی )

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , alala گفت:

متوجه هستم. همه ما به دنبال استفاده از این حق باقیمونده هستیم. ولی عاقلانه و از موضع طلبکاری و دریافت حق. هرگونه حتی ژست کوتاه اومدن برای همین حداقل حق هم مطمئن باشید طرف غرب را ترغیب به دادن حقمون نمیکنه بلکه در این موقعیت تنها باجخواهی بیشتر را سبب میشه.

بعد هم اشاره شد که برجام را با تمام اون جزییات و صدها امضا و پیش پرداخت و بتن و مکانیسم ماشه و قطعنامه و بندموشکی و تعهدات از قبل انجام گرفته ما، بستند و زدند زیرش ( حتی همون اروپاش ) حالا گمان میکنید این دریدگان عالم سیاست با قول و قراری که تازه قرار هست ما زیرش بزنیم ( احمق که نیستند ) به ما امتیازی بدند. ( هر چند برای همین اصرار دارم که واژه ها را درست به کار ببریم، ما یک حقی (اون هم کوچکترین موردش در برجام ) طلب داریم که تازه باید با طلبکاری از اروپا ( تو هم باید به من سلاح بفروشی ) بگیریم. و دنبال امتیاز یا چیز ویژه ای نیستیم )

ما شاید بنا به کم تجربگی و جنگ قدرت داخل و ساده لوحی محض سندی امضا کردیم که طرف مثل اب خوردن زد زیرش ولی خب اونها پیر خسته ی اسعمارگری هستند! اگر هم نباشند زور دارند و پس فردا نه تنها زیر سند مکتوب میزنند که اگر ببینند فرض محال قولی دادی و زدی زیرش جوابش را با بمب و موشک و تحریم بدند.

منم موافقم به هر روش و سعی و تلاشی باید به این حقمون برسیم ولی قرار نیست از چاله به چاه بیفتیم. حقی داریم که باید با زیرکی و خنثی کردن اقدامات امریکا در چارچوب مشخص بهش برسیم. اگرم به قول شما بتونند دوستان غرب را فریب بدند که چه بهتر، بدند ولی به قول شما نه با حتی قول و قرار سر خطوط قرمز. ( چون همه میدونیم اونها مار خوردن تا افعی شدن!! از قول و قرار یا همون اول و با چرب زبونی استعماری! سند برجام با مکانیسم ماشه در میارن یا اینکه بعدا همون قول و قرار را و به قول شما زیدن زیرش را میکنن یک قطعنامه فصل هفتمی )

دوست عزیز اصل قضیه رو ما دادیم رفته. سعی کنید درک کنید. ما الان در شرایط سختی هستیم. بازی داره به اخر میرسه. طرفین دارن تمام کارت هاشون رو رو می کنند. برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی ایران یک برگ بزرگ و برنده برای ما و یک شکست دیپلماسی بزرگ برای امریکا است. انتخابات امریکا نزدیک است و احتمال شکست ترامپ کم نیست. در صورتیکه ترامپ شکست بخوره احتمالا برجام احیا میشه. نفت شیل امریکا داره از بازار خارج میشه و در ان شرایط میتوانیم نفت خود را با قدرت وارد بازار کنیم. به عبارتی این غول اخر بازی است که باید شکست دهیم. در صورتیکه همه چیز خوب پیش رود حرف ها و سیاست های خود را در منطقه تثبیت کرده ایم. با خرید هواپیمای جنگی به نظر من حتی ترکیه نیز در برابر ما از نظر نظامی چیزی برای گفتن ندارد. 

در این شرایط باید تمام ابزارهای دیپلماسی را به کار بندازیم. اروپا در این شرایط نقش مهمی دارد. کسی نگفت بریم با انها مکتوب ببندیم که موشک برد بلند نسازیم. تا همین الان هم احتمالا  شفاهی قول داده بودیم که موشک برد بالای 2000 کیلومتر نسازیم ولی عملا تحت پوشش ماهواره تکنولوژی های لازم را توسعه داده ایم. بعدا هم به همین ترتیب یا علنی تر میتوانیم ادامه بدهیم. 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
29 minutes قبل , alala گفت:

متوجه هستم. همه ما به دنبال استفاده از این حق باقیمونده هستیم. ولی عاقلانه و از موضع طلبکاری و دریافت حق.

17 minutes قبل , sasasasa گفت:

دوست عزیز اصل قضیه رو ما دادیم رفته. سعی کنید درک کنید. ما الان در شرایط سختی هستیم. بازی داره به اخر میرسه. طرفین دارن تمام کارت هاشون رو رو می کنند.

حالا چرا قضیه از دید طرف مقابل نبینیم ؟!!!!

اینها تحلیل دارند و ظاهرا هم دارند روی همین عمل می کنند . این جملات به شکلی سیگنال بخش عاقل حریف شاید باشد

بر 8 اردیبهشت 1399 در 18:47 , MR9 گفت:

اما  هدف گذاری نیروی هوا-فضای سپاه  ، توسعه  حامل های بسیار جدید برای ایجاد یک پوشش عقلانی  به منظور تولید موشکهای برد بلند بوده و شلیک قاصد ، کم و بیش با هدف ارسال سیگنالی ظریف و ابتدایی ، به مخاطبهای خاص بوده است  .

با درنظر گرفتن قدرت سیاسی و مالی سپاه در داخل ، میتوان انتظار داشت که این برنامه درمقایسه با پسرعموهای غیر نظامی خود ، تحت نظارت کمتر دولت ایران ( قوه مجریه ) قرار گیرد ، هر چند جدا کردن  این رویداد از بستر سیاسی جدید در حال شکل گیری ایران ، غیر قابل تفکیک است .

با عقب نشینی ایالات متحده از توافق هسته ای وهمچنین در پیش گفتن فشار حداکثری از سوی این کشور بر علیه ایران  ، انگیزه دولت فعلی ایران را در ایجاد محدودیت در توسعه موشکی را بشدت کاهش داده  و این ، بخش بشدت ضد آمریکایی حاکمیت ایران را تشویق میکند تا بیش از گذشته ، برنامه شبیه به این را در دستور کار خود قرار دهند .

به شکل خلاصه ، برخی ناظران براین اعتقادند که جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی ، چیزی برای از دست دادن ندارد ، تشدید گستره برنامه موشکی و ادامه برنامه توسعه  حامل های فضایی بواسطه اجرای تستهای مکرر ،فرصتی نادر را برای این کشور فراهم می آورد تا فشارهای روز افزون ایالات متحده را تا حدودی خنثی نموده  و اهرم سیاسی قدرتمندی را برای خود فراهم آورد . بدین ترتیب ، در حالی که ایران در تئوری میتواند خود را از محدوده برد تحمیل شده 2000 کیلومتری ، به مانند آنچه که کره شمالی در سال 2017 به اجرا گذاشت ، برهاند ، اما ظاهرا"  این امر در حال حاضر بسیار بعید به نظر می رسد .

به این کد واژه ها دقت نظر بیشتری باید داشت

1- سپاه

2- بستر سیاسی جدید در حال شکل گیری ایران

3- انگیزه دولت فعلی ایران را در ایجاد محدودیت در توسعه موشکی را بشدت کاهش داده

4- جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی ، چیزی برای از دست دادن ندارد

و....

به نظرم نویسنده این متن ( فابیان هاینز )  به شکل جالب توجهی دارد به غربی ها هشدارمیدهد  که فشار بیشتر به تهران ، مقامات ارشد این کشور  را تشویق میکند تا موضع خودشون را سرسخت تر کنند  و این به نفع هیچ کسی نیست !

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیتر استانو سخنگوی سیاست خارجب اتحادیه اروپا به بی بی سی فارسی گفت:

ما درباره گزارش های مریوط به موضع احتمال آمریکا یا هر کشور دیگر عضو سازمان ملل نظری نمی دهیم.

آفای استانو افزود مطابق تصمیم دوسال قبل دونالد ترامپ " آمریکا اعلام کرد که عضویتش در برجام را پایان می دهد همچنین قابل یادآوری است از آن موقع در هیچ یک از جلسات و فعالیت هایی که در چهارچوب برجام بود شرکت نکره است"

اروپا نیز موضع خود را رسما اعلام کرد که مخالف استدلال حقوقی امریکا مبنی بر مشارکت این کشور در برجام است.

موضع روسیه

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) تاکید کرد که علی‌رغم فشارها و تلاش‌های آمریکا، تحریم‌های تسلیحاتی ایران در سازمان ملل قابل تمدید نیست.

فقط چین هنوز اعلام موضع نکره که احتمالا انها هم مخالف طرح امریکا هستند. ظاهرا تیر ترامپ دارد به سنگ میخورد. به نظر من این هم یک شکست دیپلماسی بزرگ برای امریکا است 

ویرایش شده در توسط sasasasa
  • Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

منابعی در کنگره آمریکا به خبرگزاری رویترز گفته‌اند ۳۸۲ نفر از ۴۲۹ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در یک اقدام نادر فراحزبی نامه‌ای را خطاب به «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا نوشته و از او خواسته‌اند برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران با متحدان و شریکان آمریکا همکاری کند. 

کنگره ای با اکثریت دموکرات.

یکبار برای همیشه باید پرونده برجام بسته بشه در اذهان مسئولین ما. چیزی که از ما گرفتند ( برنامه هسته ای ) و چیزی که به ما ندادند را هیچ کس دیگه هم به ما برنخواهد گردوند. منظور نیست تلاش نشه برای حقمون چون به هر حال ما پرداخت خودمون را انجام دادیم و شده با چنگ و دندان هر تکه ای از حقمون به ازای اون پرداخت را باید پس بگیریم ولی امید بستن به دموکرات و اروپا جماعت و نشستن یعنی اتلاف وقت. این که نمونه کوچکی از حق ماست و دارند هم افزایی میکنند که چطور جلوش را بگیریم. آیا هنوز کسی شک داره تاریخ های مندرج در برجام ( بندهای غروب ) تنها بهانه ای بودند تا ایران برجام را امضا کنه و داشته هاش را بده بره تا به وقتش که موعد بندها رسید با این قبیل کارشکنی ها یا کل معامله را بهم بزنند یا به نحوی امتیازات جدید بگیرند؟* اصولا تعبیه مکانیسم ماشه هم بدین منظور بود که غربی ها به عنوان افتخار ( و البته برخی به عنوان  عجیب ترین بندی که یک طرف میتونه در یک توافق اجازه ورود بده به ضررش ) ازش یاد میکنند.

* هرچند بارها چندین مقام حتی اروپایی عنوان کردند حالا به بندهای غروب برسیم یک فکری براش میکنیم در موعدهای گذشته و یا اینکه بله به نظر ما هم نیاز به تغییراتی داره این بندها.

• Like 2
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ادامه فشارها  .. اقدامات ایالات متحده برای تشدید تلاش ها برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

580.jpg

دو روز پس از آنكه واشنگتن پیش نویس قطعنامه را در این زمینه به شورای امنیت سازمان ملل ارسال كرد ،  فشارها و اقدامات آمریكا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران  ، همچنان ادامه دارد .

در  جدیدترین تحولات ، منابعی در  کنگره روز پنجشنبه اعلام کردند که نزدیک به 90٪ اعضای مجلس آمریکا نامه ای را امضا کردند که در آن از  رئیس جمهور دونالد ترامپ خواستار افزایش تحرکات دیپلماتیک خود در سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شدند.

در یک نمایش نادر از هم گرایی دو حزب ، حداقل 382 از 429 عضو نمایندگان مجلس  که تحت کنترل دموکرات ها می باشد نامه ای را به مایک پومپئو وزیر امور خارجه ارسال کردند.

نمایندگان از وزیر خواستند تا با متحدان و شرکای آمریکایی همکاری کند تا تحریم ها را که در ماه اکتبر منقضی شده است تمدید کند و محدودیت های سفر را برای ایرانیان درگیر در گسترش سلاح ها افزایش دهد.

"پیش بینی می شود تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد در ماه اکتبر به پایان برسد ، و ما نگران هستیم که پایان تحریم منجر به افزایش تعداد  کشورهای علاقمند  برای خرید و فروش سلاح با  ایران  هستند گردد. "

"ما از شما می خواهیم كه با متحدین و شرکایی که هم فکر ما هستند  ،  از طریق قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل ، همکاری کنید و این ترحیم ها را تمدید کنید تا از خرید و فروش اسلحه ایران جلوگیری شود ، ضمن اینکه  تلاش کنید  تا سختگیری  را در قبال تخلفات از  تحریم موجود را  نیز افزایش دهید."

دستیاران  کنگره گفتند که روند جمع آوری امضاها هنوز در جریان است و نامه هنوز به وزارت امور خارجه ارسال نشده است.

منبع :  

https://www.aljazeera.net/news/politics/2020/5/1/إيران-الولايات-المتحدة-مجلس-النواب-الأميركي-الكونغرس-حظر-أسلحة

ویرایش شده در توسط HAMAD2012
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.