امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

هم اکنون, ldmdff گفت:

ایجاد ارتباط دفاعی سیاسی باید در یک محیط سالم و سودمند برای هر دو طرف باشه نه اینکه به خاطر حق وتو انواع کولی ها رو بهشون بدیم

توان پاسخ گویی به صحبت های سفیر چین را نداشته باشه که دفاع از غرور ملی حساب میشه . 

اینکه زیر حرف زور آمیکا نریم خوبه ولی این فتار رو باید در برابر همه دولتهای خارجی انجام دهیم .

، خوب ، مشخصا" این تحلیل های شما نیست ، به ضرس قاطع و بدون شک این موارد  تحت تاثیر جو رسانه ای بعد از آن توئیت معروف سفیر چین و با توجه به بک گراند شلوغ بازی های سالهای  گذشته و شعارهای مرگ بر چین و روسیه  ، و اتکاء بر حافظه تاریخی از رفتار روسیه و چین بیان شده و  به نوعی تکرار صحبتهای دیگران هست و دارای سوء گیری شدید ، طبیعتا" هر اندازه سعی شود پاسخ مستدل ارائه شود ، به نظرم فایده ای ندارد ، ولی براساس روندی که از گذشته دارم ، این مرجع را برای شناخت مفهوم دیپلماسی معرفی می کنم

79B26030.jpg

بقیه مواردی که فرمودید هم در چهارچوب تحلیل نظامی نیست ولی اگر به پست قبلی مراجعه بفرمایید ، عرض شد که اگر درها را ببندیم ، آه و ناله های سوزناک و جگر خراش در نقد وضعیت دفاعی  ( که گاهی برای برخی تبدیل به یک معضل روان شناختی شده ) را چه کار باید بکنیم و یا اینکه شاید رونمایی های پی درپی که صرفا" برای خوش کردن دل ملت اجرا می شد از یادها رفته !!!!!!!

پی نوشت :

1- برای اینکه یک مقدار ذهن شما گسترش پیدا کند ، شما را ارجاع میدهم به صحبت یک بنده خدایی که معتقد بود ، ما در زمان جنگ این قابلیت را داشتیم که کشورهای بی طرف را در وضعیت مخاصمه با عراق ، بی طرف نگه داریم ولی این کار را نکردیم .. حالا یک عده ای که حافظه تاریخی آنها ، بسیار کوتاه مدت هست ، همین روند را دارند تکرار می کنند ولی خوشبختانه ، آدم های عاقل هنوز حضور دارند .

2- البته امروز که بررسی میکردم ، مجموع پستهای شما در حداقل 5 سال اخیر ، در نقدهای سخت به وضعیت نابهنجار نیروهای مسلح در حوزه های مختلف ، بلحاظ کمیت ، جالب توجه بود ، حالا که فرض بر محال ، یک مسیری برای بازسازی باز شده ، همه به فکر غرور ملی ودفاع از آن افتادند ؟؟؟؟

• Like 1
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, MR9 گفت:

، خوب ، مشخصا" این تحلیل های شما نیست ، به ضرس قاطع و بدون شک این موارد  تحت تاثیر جو رسانه ای بعد از آن توئیت معروف سفیر چین و با توجه به بک گراند شلوغ بازی های سالهای  گذشته و شعارهای مرگ بر چین و روسیه  ، و اتکاء بر حافظه تاریخی از رفتار روسیه و چین بیان شده و  به نوعی تکرار صحبتهای دیگران هست و دارای سوء گیری شدید ، طبیعتا" هر اندازه سعی شود پاسخ مستدل ارائه شود ، به نظرم فایده ای ندارد ، ولی براساس روندی که از گذشته دارم ، این مرجع را برای شناخت مفهوم دیپلماسی معرفی می کنم

بقیه مواردی که فرمودید هم در چهارچوب تحلیل نظامی نیست ولی اگر به پست قبلی مراجعه بفرمایید ، عرض شد که اگر درها را ببندیم ، آه و ناله های سوزناک و جگر خراش در نقد وضعیت دفاعی را چه کار باید بکنیم و یا اینکه شاید رونمایی های پی درپی که صرفا" برای خوش کردن دل ملت اجرا می شد از یادها رفته !!!!!!!

البته حاظه تاریخی بسیار مهمه چون سبب میشه از یک سوراخ دو بار گزیده نشیم و من از جورسانه های بعد از توئیت تاثیر نگررفتم بلکه از عدم پاسخ گویی و حتی کوچکترین صحبت راجع به این داستان تاثیر گرفتم بله و هیچ وقت به این دو کشور به دید یک متحد نگاه نمیکم و به نظرم سیاست خارجی یعنی تامین منافع ملی در سطح کلان . صحبت من این نیست که در ممکت رو ببندیم بلکه یک سلسه مسائل رو بیان کردم که همه به هم وابستن و در کنار هم منافع کلان اقتصادی نظامی روابط خارجی آرامش اجتماعی و در کل امنیت ملی مون رو تامین میکنه و ظعف سیستموار و عدم توجه به ارتباط بین این مولفه ها سبب میشه در موضع ضعف قرار بگیریم که دوباره الان گیر وتوی روسیه و چین باشیم .

من مسائل امنیتی و نظامی رو به صورت جزع نگاه نمیکنم بلکه یک مجموعه میبینم که نقاط تاثیر گزار زیادی داره و ضعف یک قسمت منجر به کاهش بازدهی کل مجموعه میشه . خرید نظامی یک مرهم 5 تا 8 سالست به بی توجه هی 40ساله به نیروی هوایی و چرا میگم 5 تا 8 سال چون کشور های جنوب خلیج فارس قدرت اقتصادی و روابط سیاسی به مراتب بهتری نصبت به ما دارن و خیلی سریع با خرید های به روز و مدرن تر میتونن فاصله خودشونو ب ما حفظ کنن

• Like 1
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, ldmdff گفت:

یعنی سیاست خارجی مشکل دار که توانایی برقراری ارتباط اقتصادی مفید با کشورهای خارجی رو نداره

هم اکنون, ldmdff گفت:

مسائل امنیتی و نظامی رو به صورت جزع نگاه نمیکنم بلکه یک مجموعه میبینم

اگر حوزه امنیت ملی را بصورت یکپارچه تحلیل می فرمودید ، عینا" کپی تحلیلهای توییتری را ذکر نمی فرمودید (در این مورد بیشتر صحبت می کنیم )

مزیت میلیتاری ، ثبت تحلیلها است ... اگر احیانا" نیازباشد ، موارد افزون تری از نقدهای جنابعالی به نیروهای مسلح هست که میشود ارائه داد

بر 20 بهمن 1392 در 13:02 , ldmdff گفت:

با سلام ما هرچی میکشیم از نبود امکاناته چرا نباید سربازای ما تو منطقه ای به این خطرناکی دوربین دید در شب داشته باشن اونم وقتی اکثر حملات بهشون تو شبه چرا نباید یه دوربین حرارتی اونجا باشه ما به حمدا.. هر روز داریم دستاوردهای نظامی رونمایی میکنیم از تانکو موشکو هواپیمای بدون سرنشین گرفته تا ناو و زیردریایی اما کوچکترین توجهی به وسایل انفاردی سربازا نداریم انگار این مسئولین به سرباز مثل پوکه فشنگ نگاه میکنن جونه این جوونا براشون اهمیت نداره این بدبختها حتی یه جلیغه ضد گلوله نداشتن ایشاا... که هرچه زودتر آزاد بشن برگردن پیش خانوادهاشون

بر 20 بهمن 1392 در 13:22 , ldmdff گفت:

قضیه چهار تا جلیقه نیست داستان ارزش گزاشتن برا جون آدماییه که بدون هیچ امکاناتی تو این منطقه خدمت میکنن سیستم مرزبانی باید تغییر کنه درست اما باید سربازارو به شیوه نوین به میدون جنگ فرستاد نه به شیوه جنگ جهانی دوم ارتباط درست تجهیزات بروز شما برو سایت آپارات چند تا فیلم از مرز هست جدیده قدیمیم نیست اونوقت منظور منو متوجه میشی

بر 28 اردیبهشت 1393 در 09:49 , ldmdff گفت:

این همه سوتی به خاطر محیط بیش از حد بسته برادرای ارتش و سپاه هستش اگه یه اینترنت در اختیارشون میزاشتن با یه سرچ کوچیک همه این مسائل حل میشد
باید به اینها خندید اما نه از روی بامزه بودن ( خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است کارم از گریه گذشتستو به آن میخندم)

بر 21 مرداد 1393 در 08:45 , ldmdff گفت:

با سلام
من نمید ونم این فرماندهان ما چی تو این سلاحهای انفرادی جنگ سرد دیدن که ولشون نمیکنن تمام کشورهایی که به عنوان رقیب و دشمن منطقه ای داریم تواین زمینه به روزن وبا جنگهای نوین دارن پیش میرن ما هم کلن از این زمینه دور افتادیم :-(

دقت بفرمایید که این نقدهای شما ( موارد رنگی شده ) چه موضوعی را دارد به مخاطب منتقل می کند ، علتش چی هست و راه کارش چی باید باشد .

پی نوشت :

حوزه سیاست ، بسیار عمیق تر از آنی هست که بشود براساس موج سواری رسانه ای آن را تحلیل کرد

• Like 2
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, MR9 گفت:

اگر حوزه امنیت ملی را بصورت یکپارچه تحلیل می فرمودید ، عینا" کپی تحلیلهای توییتری را ذکر نمی فرمودید (در این مورد بیشتر صحبت می کنیم )

مزیت میلیتاری ، ثبت تحلیلها است ... اگر احیانا" نیازباشد ، موارد افزون تری از نقدهای جنابعالی به نیروهای مسلح هست که میشود ارائه داد

دقت بفرمایید که این نقدهای شما ( موارد رنگی شده ) چه موضوعی را دارد به مخاطب منتقل می کند ، علتش چی هست و راه کارش چی باید باشد

کینه کردیا ماشالله ورداشتی صحبتهای 6-7 سال پیش منو آوردی که چی بله من همین الانشم به خیلی از مسائل نقد دارم کلن 80% صحبتهای من تو این انجمن نقده چی بگم به به چه چه همه چی خوبه خوبارو گفتیم خوبه بدارو گفتیم بده چیکار کنیم به بی توجه هی فرماندهان به مسائل ریز و درشت از استتار گاوی ادوات تو رزمایش چند سال پیش تعریف کنم یا از رونمایی چند باره با اسمامی مختلف شما که دستت تو آرشیوه  برو ببین از نیرو دریایی چند تا نقد دارم . بله اون موقع با وانت نیروهارو لب مرز میبردن سر پست یادت که نرفته چند تا شهید تو این وانتها دادیم بستنشون به رگبار بیایم جلوتر اوایل سوریه یادت نرفته چطور شهید میدادیم بدون امکانات شهید ارتش که یادت نرفته داشت خمپاره مینداخت شناسایی شد 2 تا خمپاره زدن شهید شد یا شهدای دیگه فرماندهان ما تجربه محورن باید کشته بدن تا متوجه بشن راهی که میرن اشتباهه . mr9 جان شما هم از همان مدیران و فرماندهانی که فقط از نوع سایبری . اطلاعات داری زیادم  داری ولی توان مدیریتی پایینی داری فقط برو ببین از بچه های قدیم چند نفر از زیر چتر مدیریتی شما رفتن 

ویرایش شده در توسط ldmdff
  • Like 4
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, ldmdff گفت:

کینه کردیا

باشد ، همین حرف شما :)

هم اکنون, ldmdff گفت:

به به چه چه همه چی خوبه خوبارو گفتیم خوبه بدارو گفتیم بده چیکار کنیم به بی توجه هی فرماندهان به مسائل ریز و درشت از استتار گاوی ادوات تو رزمایش چند سال پیش تعریف کنم یا از رونمایی چند باره با اسمامی مختلف شما که دستت تو آرشیوه  برو ببین از نیرو دریایی چند تا نقد دارم . بله اون موقع با وانت نیروهارو لب مرز میبردن سر پست یادت که نرفته چند تا شهید تو این وانتها دادیم بستنشون به رگبار بیایم جلوتر اوایل سوریه یادت نرفته چطور شهید میدادیم بدون امکانات شهید ارتش که یادت نرفته داشت خمپاره مینداخت شناسایی شد 2 تا خمپاره زدن شهید شد یا شهدای دیگه فرماندهان ما تجربه محورن باید کشته بدن تا متوجه بشن راهی که میرن اشتباهه

خوب هست که این موارد را تکرار فرمودید ، حداقل به علت آن فکر بفرمایید ، بعد در خدمت شما هستیم

هم اکنون, ldmdff گفت:

اطلاعات داری زادم داری توان مدیریتی پایینی داری

سرکار ستوان عزیز idmdff

خوب هست از همون عزیزی که اطلاعات گرفتی ، بقیه موارد را هم بگیرید ، این شکل موارد تاریخ مصرفش در میلیتاری یک مقدار گذشته

حداقل بلحاظ سن و سال ، چهار تا پیراهن از شما بیشتر پاره  کردم که متوجه بشوم ، دنبالکردن زیاد سوپر تحلیل گرهای مجازی ، بدون داشتن برنامه مطالعه  منظم و مستمر ، چه اثر ناگواری روی افق دید افراد می گذارد

هم اکنون, ldmdff گفت:

فقط برو ببین از بچه های قدیم چند نفر از زیر چتر مدیریتی شما رفتن 

بچه های قدیم ، هستند ، شما زیاد در جریان قرار ندارید ;)

هم اکنون, ldmdff گفت:

mr9 جان شما هم از همان مدیران و فرماندهانی که فقط از نوع سایبری .

عزیز دل برادر ، شما هم در ردیف همون هایی هستید که  این شکل کامنتها را ذکر می کنند

1708359660_10-29-20182-56-43AM.jpg.d4fefe6d8744700f953da79df6a7207d.jpg.e3cc34ae4df090348f4aa876126d2d79.jpg

حالا به نظرم به جای فرار کردن از نقدهای که در میلیتاری گذاشتید ، تلاشتون را بگذارید برای تولید محتوا که بشود بعدا به ان استناد بفرمایید

• Like 3
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, MR9 گفت:

خوب هست که این موارد را تکرار فرمودید ، حداقل به علت آن فکر بفرمایید ، بعد در خدمت شما هستیم

خوب هست از همون عزیزی که اطلاعات گرفتی ، بقیه موارد را هم بگیرید ، این شکل موارد تاریخ مصرفش در میلیتاری یک مقدار گذشته

عزیز دل برادر ، شما هم در ردیف همون هایی هستید که  این شکل کامنتها را ذکر می کنند

احیانن نمیخوای انگ ضد انقلاب و منافق و خود فروخته بهمون بزنی تعارف نکن راحت باش ماشالله توهم توتئه گرفتی خدارو شکر که توییتریم ندارم که هی وصلم میکنی اونوری . آره حرف شما درست ما بد ما بدون معلومات ما حراف شما خوب شما گل شما بلبل شما متکلم وحده 

• Like 2
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, ldmdff گفت:

احیانن نمیخوای انگ ضد انقلاب و منافق و خود فروخته بهمون بزنی تعارف نکن راحت باش ماشالله توهم توتئه گرفتی خدارو شکر که توییتریم ندارم که هی وصلم میکنی اونوری . آره حرف شما درست ما بد ما بدون معلومات ما حراف شما خوب شما گل شما بلبل شما متکلم وحده 

داداش ، الان شما همین توهین را کردی ، بعد فرار به جلو می کنی ، یک مقدار به نوشته های خودتون دقت کنید

از کجا اطلاع داری مسولیت فرماندهی یا مدیریت دارم ؟؟؟  فرض محال ، اگر داشته باشم ،ار کجا اطلاع داری پایین هست ؟؟ فرض محال اگر پایین باشد ، راه کار شما برای اصلاح چی هست ؟؟

یک مقدار به جمله های خودتون دقت کنید

ضمن اینکه  امثال شما ، در این 6 سال ، به اندازه کافی برچسب صهیونیست و کمونیست و منافق و الی ماشا... را دادند ، مرور کنید خوب هست

هم اکنون, ldmdff گفت:

mr9 جان شما هم از همان مدیران و فرماندهانی که فقط از نوع سایبری . اطلاعات داری زیادم  داری ولی توان مدیریتی پایینی داری فقط برو ببین از بچه های قدیم چند نفر از زیر چتر مدیریتی شما رفتن 

• Like 2
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1- ( مدیران و فرماندهانی که فقط از نوع سایبری ) برادر مثال بود تمثیل منظور تشابه رفتار و اعمال شما بود نه انکه حقوق بگیری 

2-شمایی که جمع میبندی و دست به آرشوی بگو به کی وصله پینه زدم حالا منم دارم فرار رو به جلو میکنم عزیز شما که ماشالله 10-20 کیلومتر از ما هم جلوتری

• Like 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, ldmdff گفت:

1- ( مدیران و فرماندهانی که فقط از نوع سایبری ) برادر مثال بود تمثیل منظور تشابه رفتار و اعمال شما بود نه انکه حقوق بگیری 

2-شمایی که جمع میبندی و دست به آرشوی بگو به کی وصله پینه زدم حالا منم دارم فرار رو به جلو میکنم عزیز شما که ماشالله 10-20 کیلومتر از ما هم جلوتری

عزیز ، بعد از شش سال و شنیدن طیف متنوعی از این موارد ، فرق بین گفتگو و فرار به جلو را متوجه میشوم ،

حالا مشکلی که نیست ، بنده نه پسرخاله رییس جمهوری چین هستم  ونه اخوی رفیق پوتین ، شما و دوستان از چین و روسیه ، متنفرید ، نسبت به این دوتا سوء گیری دارید ،  انشا ... که حق باشماست و بنده در اشتباهم ، ولی حداقل برای تحلیل در آینده ، دست خودتون را یک مقدار باز بگذارید که فرضا اگر یک نفر مراجعه کرد ، دچار تناقض فلسفی نشود.

پی نوشت :

روند ، روند مضحکی شده ، اگر در مورد اسراییل بنویسید ، برچسب صهیونیست بودن می خورید ، اگر در مورد آمریکا بنویسید ، برچسب فلان ، در مورد ج. ا بنویسید ، می شوید عمله نظام و سرباز سایبری ، اگر در مورد روسیه بنویسید ، روس پرست و اگر در مورد چین بنویسید ، چین پرست ، همین قدر مضحک و جاهلانه

• Like 2
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , MR9 گفت:

یک چیزی که نباید فراموش کرد در دنیا جز منفعت عاملی برای تصمیم گیری وجود نداره 

اینکه ما فکر کنم روسیه یا چین دنبال محبت کردن به ملت ایران هستند و دغدغه ما رو دارن که پیشرفت کنیم اشتباه هست 

نه تنها روسیه و چین بلکه امریکا و اروپا هم منافع خودشون را می خوان 

ما باید بگونه ای رفتار کنیم که منافع کشورها با منافع ما گره بخوره 

اگر فرضا درآمد سالانه هر ایرانی مثلا 7000 دلار بود با هشتاد میلیون جمعیت خیلی از کشورها دنبال ما بودند

همین الان هم انرژی در ایران فراوان و ارزان هست و با توجه به قیمت دلار هزینه کارگر ایرانی پایین هست 

ما از این مزیت هم استفاده نمی کنیم تا تکنولوژی و کارخانه وارد کشور کنیم 

متحد ما چه چین باشه چه روسیه چه اروپا و امریکا وقتی ما برنامه ای برای رابطه با اون کشور نداشته باشیم نمی تونیم از منافع این رابطه استفاده کنیم 

روسیه با همون اقتصاد ضعیفش اما در نظر صنعتی بسیار پیشرفته هست 

ماشین های تراش و فرزکاری بسیار دقیق و پیشرفته تولید می کنه 

صنعت نظامی قدرتمندی داره

مهندسین روسیه را میشه با دستمزدهای کلان وارد کشور کرد

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بحث علمی پیشکش

بحث ژورنالیستی داشتیم

حالا هم دعوا

لطفا پاکسازی کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پمپئو بحث پایان تحریم تسلیحاتی براش تبدیل شده به کابوس، حالا شاید از خریدها هم اطلاعای داره که اینطور داره به آب و آتیش میزنه، ما میدونیم که

فشار به اروپا برای استفاده از مکانیسم ماشه

مطرح کردن قطعنامه جدید برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی

شعبده بازی! در استفاده از مکانیسم ماشه توسط خودشون

و همچنین تهدید و فشار و یا حتی تطمیع روسها و چینی ها برای فروش سلاح به ایران ( مثلا تطمیع میتونه برداشتن تحریمهای شرکتهای روسی در فروش سلاح به سایر کشورها ذیل قانون کاتسا باشه )

پ ن: بحث یک پرونده موازی از طریق آژانس و یا افشاگری جدید توسط اطلاعات طبقه بندی شدشون در مورد سایر قطعنامه های شورای امنیت (کره شمالی، یمن و ...) هم میتونه موضوع یک قطعنامه جدید ضدایران باشه

داره توسط پمپئو دنبال میشه، ولی چیزی که امروز گفت که حتی شده به تنهایی همه کار میکنیم و هر کاری که لازم باشه آیا به هم زدن قائده فعلی بازی و یک حمله که شرایط را بهم بزنه هم میشه؟ یا تهدید جهان مبنی بر اینکه اگر همراه من نشید این حمله را میکنم بدون در نظر گرفتن عواقبش برای منطقه؟

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, alala گفت:

پمپئو بحث پایان تحریم تسلیحاتی براش تبدیل شده به کابوس، حالا شاید از خریدها هم اطلاعای داره که اینطور داره به آب و آتیش میزنه، ما میدونیم که

فشار به اروپا برای استفاده از مکانیسم ماشه

مطرح کردن قطعنامه جدید برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی

شعبده بازی! در استفاده از مکانیسم ماشه توسط خودشون

و همچنین تهدید و فشار و یا حتی تطمیع روسها و چینی ها برای فروش سلاح به ایران ( مثلا تطمیع میتونه برداشتن تحریمهای شرکتهای روسی در فروش سلاح به سایر کشورها ذیل قانون کاتسا باشه )

داره توسط پمپئو دنبال میشه، ولی چیزی که امروز گفت که حتی شده به تنهایی همه کار میکنیم و هر کاری که لازم باشه آیا به هم زدن قائده فعلی بازی و یک حمله که شرایط را بهم بزنه هم میشه؟ یا تهدید جهان مبنی بر اینکه اگر همراه من نشید این حمله را میکنم بدون در نظر گرفتن عواقبش برای منطقه؟

لحن اش یکجوری بود که انگار از سمت شورا امنیت و روسیه و چین جواب درستی بهش ندادن

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, saeed55338 گفت:

لحن اش یکجوری بود که انگار از سمت شورا امنیت و روسیه و چین جواب درستی بهش ندادن

بعید هست روسها در شرایط عادی باهاشون همراه بشند، ولی یک مطلبی در مورد اروپا گفت که نگران کننده بود که اونها هم درک کردند این توافق بد بوده و خصوصا این بند برداشته شدن تحریمها و داریم همکاری میکنیم، به هر حال اهمتی نداره، اروپا بخواد در این راستا با پمپئو همراهی کنه همون پایان برجام هست و خب تکلیف ما هم روشن میشه ولی اگر این راه ها براشون جواب نده باید پیش بینی کرد چه قدمهای دیگه ای در نظر دارند؟

مثلا به هم زدن قاعده بازی در سوریه و یا تهدید ایران به زدن بازوهای منطقه ای و گرفتن ماهی از آب گل آلود؟ باید قدمهاشون پیش بینی بشه و البته  وزارت امور خارجه و در کنارش ستاد کل نیروهای مسلح و سردار باقری هم فعالتر بشند برای پیش بردن و استفاده از حقوقمون. وزارت امور خارجه ما معمولا گویا منتظر هست تا رخدادها رخ بدند، باید به استقبال و مهیا کردن شرایط برای رویدادها پیش بریم و نه اینکه منتظر بشینیم ببینیم چی میشه؟!

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, alala گفت:

بعید هست روسها در شرایط عادی باهاشون همراه بشند، ولی یک مطلبی در مورد اروپا گفت که نگران کننده بود که اونها هم درک کردند این توافق بد بوده و خصوصا این بند برداشته شدن تحریمها و داریم همکاری میکنیم، به هر حال اهمتی نداره، اروپا بخواد در این راستا با پمپئو همراهی کنه همون پایان برجام هست و خب تکلیف ما هم روشن میشه ولی اگر این راه ها براشون جواب نده باید پیش بینی کرد چه قدمهای دیگه ای در نظر دارند؟

مثلا به هم زدن قاعده بازی در سوریه و یا تهدید ایران به زدن بازوهای منطقه ای و گرفتن ماهی از آب گل آلود؟ باید قدمهاشون پیش بینی بشه و البته  وزارت امور خارجه و در کنارش ستاد کل نیروهای مسلح و سردار باقری هم فعالتر بشند برای پیش بردن و استفاده از حقوقمون. وزارت امور خارجه ما معمولا گویا منتظر هست تا رخدادها رخ بدند، باید به استقبال و مهیا کردن شرایط برای رویدادها پیش بریم و نه اینکه منتظر بشینیم ببینیم چی میشه؟!

جدا از همه این موارد اگر این دو کشور اراده ای برا فروش داشته باشن آمریکا صرفا میتونه داد بزنه من باب اروپا هم فقط میتونم بگم برجام رو بترکونن جدا بهتر از این حالت چرته از این ور هیچکار نمیکنن از اون ور مدعی برجامم هستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.