Skyhawk

TXF جنگنده رادارگریز ساخت ترکیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]اون جت شفق هیچ ارتباطی به جنگنده نسل پنجم ایران نداره[/quote]

همچین بی ربط هم نیست که شما میگی دوست عزیز

[quote]مقایسه هند و کره حتا ایران با ترکیه مسخره است اینها کشورهای استن که دارن کاملان مستقل طرحهای خود را پیش میبرن تمام شد [/quote]

برای اطلاع شما هند بسیاری از طرح ها رو به کمک اسراییل و روسیه به پیش میبره نه به تنهایی پس خیلی هم مستقل نیست

و اینکه ترکها صنایع نظامی خوبی دارن ولی نه به اندازه ما بومی به هر حال کمک گرفتن از دیگران برای پیشرفت هم عیب نیست دوستان بهتره به فکر ایران باشن ترکیه همین جوری اف 35 را خواهد داشت چه رادار گریز بسازد چه نسازد به فکر ایران باشید که هنوز به مقام بازنشستگی فانتوم ها و تایگر ها نائل نشده!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاربر ajdehak شما از ان دسته افرادی هستید که کلآ به همه چیز مشکوکید.لازم به ذکره بهتون عرض کنم اگر امروز امریکا.انگلیس و روسیه سری توی سرها بلند کرده اند به علت داشتن فناوری های نظامی بومیشونه و این که برای تهیه ی نیازهای خودشون محتاج هیچ کشوری نیستند و چون دارای الگوهای خاص خودشون هستند کم تر کسی به ضعف سلاح هاشون پی می بره و این است دست اورد فناوری بومی.در ضمن کی گفته ما هرچی داریم از خودمون داریم؟؟؟؟؟؟؟صنایع نظامی ما فقط چیزهایی رو تولید می کنند که جزو فناوری های سطح بالا و تحریمی هستش و الا نمیایم تجهیزاتی رو تولید کنیم که به صورت انبوه در سطح بین المللی در دسترس است چون صرفه ی اقتصادی ندارد.
این که شما مونتاژ کننده باشی تا این که دانش ساخت ان قطعه را بدانی بسیار متفاوت است.وقتی علم کامل نسبت به یک موضوع داشته باشی می توانی ان را همانگونه ای که دوست داری تغییر بدهی و دستت رو جلوی دیگران دراز نمی کنی.این که یک هواپیما بسازی و متورشو از انگلیس بخری و رادارشو اسرائیل طراحی کنه و موشک هاش رو هم از امریکا تهیه کنی کار بزرگی نیست چون تو وابسته هستی و اگر کسی کمکت نکنه محکوم به نابودی خواهی بود.
من ترجیح می دهم کشورم سازنده ی صفر تار صد تجهیزات نظامی اش باشد و در کنارش از دانش و تجربیات کشورهای دیگر برای بهبودی کارایی و کیفیت سلاح هایش استفاده کند و خوشبختانه همین کار را هم می کنیم.
شما که می گویی امروز مرز های علم و فناوری شکسته شده پس چرا روسیه و امریکا با هم برای ساخت یک سپر ضد موشکی و یا طراحی یک جنگنده ی نسل پنجم همکاری نمی کنند و هر کدام طرح های خاص خودشون رو دنبال می کنند؟؟؟چون این کشورهای پیشرفته خوب می دانند که فناوری نظامی چیز معمولی نیست که بخواهی به راحتی در اختیار دیگران قرار بدهی.در واقع این که فکر کنی یک کشور صاحب فناوری مثل امریکا میاید و بالاترین و پیچیده ترین فناوری هایش را دراختیار شما می گذارد بسیار بچه گانه است چون اگر این کار را می کرد دیگر ابر قدرت نبود.
شاید برای کسانی مثل شما مسخره به نظر برسه که ایران دارد بر روی جنگنده ی نسل پنجم کار می کند چون به قول شما ما حتی نمی توانیم یک موتور بنزینی درست و حسابی برای خودروهامون طراحی کنیم.اگر کشور دست افرادی مثل شما بود ما تا ابد وابسته و بد بخت بودیم.ما از ساخت راکت های دهه ی 50 میلادی و کپی کردن موشک های اسکاد شروع کردیم و امروز در صنایع موشکی به جایی رسیدیم که کشوری مثل روسیه (که خودش غول موشک سازی دنیاست) از قابلیت های موشکی ما ابراز شگفتی می کنه.ان شاالله در اینده نیز در دیگر صنایع مانند پدافند موشکی و هواپیما سازی به ان جایگاهی که شایسته ی ما است خواهیم رسید.
اصلآ چرا همش ما باید از طرح های اونا الگوبرداری کنیم یک بار هم اونا از طرح های ما الگوبرداری کنند.
در اخر این رو بگویم که توهین به مسئولین در این سایت ممنوع است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کاربر ajdehak شما از ان دسته افرادی هستید که [b]کلآ به همه چیز مشکوکید.[/b]
این که شما مونتاژ کننده باشی تا این که دانش ساخت ان قطعه را بدانی بسیار متفاوت است.وقتی علم کامل نسبت به یک موضوع داشته باشی می توانی ان را همانگونه ای که دوست داری تغییر بدهی و دستت رو جلوی دیگران دراز نمی کنی.این که یک هواپیما بسازی و متورشو از انگلیس بخری و رادارشو اسرائیل طراحی کنه و موشک هاش رو هم از امریکا تهیه کنی کار بزرگی نیست چون تو وابسته هستی و اگر کسی کمکت نکنه محکوم به نابودی خواهی بود.
من ترجیح می دهم کشورم سازنده ی صفر تار صد تجهیزات نظامی اش باشد و در کنارش از دانش و تجربیات کشورهای دیگر برای بهبودی کارایی و کیفیت سلاح هایش استفاده کند و خوشبختانه همین کار را هم می کنیم.
شما که می گویی امروز مرز های علم و فناوری شکسته شده [b]پس چرا روسیه و امریکا با هم برای ساخت یک سپر ضد موشکی و یا طراحی یک جنگنده ی نسل پنجم همکاری نمی کنند[/b]
[b]اگر کشور دست افرادی مثل شما بود ما تا ابد وابسته و بد بخت بودیم.[/b]ما از ساخت راکت های دهه ی 50 میلادی و کپی کردن موشک های اسکاد شروع کردیم و امروز در صنایع موشکی به جایی رسیدیم که [b]کشوری مثل روسیه (که خودش غول موشک سازی دنیاست) از قابلیت های موشکی ما ابراز شگفتی می کنه.[/b]ان شاالله در اینده نیز در دیگر صنایع مانند پدافند موشکی و هواپیما سازی به ان جایگاهی که شایسته ی ما است خواهیم رسید.
اصلآ چرا همش ما باید از طرح های اونا الگوبرداری کنیم یک بار هم اونا از طرح های ما الگوبرداری کنند.
در اخر این رو بگویم که توهین به مسئولین در این سایت ممنوع است.[/quote]

شما چرا تا کسی موضع مخالفتون رو اتخاذ میکنه شروع میکنید به توهین و برچسب زنی البته تقصیر شما نیست این عادت بد جا افتاده ...
دوست خوبم من به هیچ عنوان نگفتم ما کار اشتباهی میکنیم که روی دستیابی به این تکنولوژی های انحصاری شده سرمایه گذاری میکنیم .
جان کلام من نقد دیدگاه شما در مورد همکاری کشورها در حوزه نظامی بود که شما اونو از پایه نفی کردید در حالی که وقتی شما میتونید خیلی از قطعات رو به راحتی از این طریق تامین کنید میتونید سرمایه های فکری تون رو در حوزه های مهمتری به کار ببرید و فلش رشدتونو عمودیتر کنید. چیزی که در مورد ترکیه در سال های آینده کاملا مشهود میشه ولی ما با تعصبات بیجا دوست نداریم ببینیم.
کاملا پیداست که دانش در هر زمینه ای میتونه کاربرد نظامی داشته باشه همین آمریکا و روسیه ای که مثال میزنید در بسیاری از حوزه از جمله فضا با هم همکاری های بسیار نزدیکی دارند زمینه ای که غیر مستقیم ولی به شدت رنگ و بوی نظامی داره.
در ضمن هر ایرانی که آگاهی کمی از شرایط امروز داشته باشه میدونه که با توجه به حجم تحریم ها نمیشه انتظار زیادی هم داشت ولی بیشترین گله از رویکرد مدیران علمی داخل کشوره که بی توجهی محض به نخبگان داخلی داره و کسی رو نمیتونید پیدا کنید که به این موضوع معترف نباشه.
حرف من اینه که چرا وقتی از بیرون تحت فشاریم باید از داخل هم غافل شیم...
[b]در مورد موشک هم که تو این سایت به شدت مانور داده میشه باید گفت که در واقع با سیستم های پدافندی جدید جنگ موشکی هیچ شانسی نداره [/b] در مورد این قضیه حاضرم بحث کنم...
توهین به مسئولان مملکت در کجا آزاد هست که اینجا ممنوع باشه در ضمن من به شخص خاصی اشاره نکردم و در مورد وزیر دفاع هم توهین نبود حقیقت بود...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب ajdehak شما از کجا می دانید ما از ظرفیت های علمی دیگر کشورها استفاده نمی کنیم؟؟ما رابطه ی علمی و نظامی گسترده ای با کشورهای چین-روسیه-کره ی شمالی-اکراین و........ داریم.همانطور که گفتم ما بایستی در کنار دانش بومی خودمون از تجربیات دیگران هم استفاده کنیم.گرچه از طرف غربی ها تحریم هستیم اما حداکثر تلاشمون رو می کنیم که به دانش های حساس اون ها هم دست پیدا کنیم.بنده قبول دارم در حق بسیاری از نخبه ها ظلم میشه اما امروز مسئولین به این نتیجه رسیده اند که باید از ظرفیت های داخلی به خوبی استفاده کرد و داره کم کم وضع بهتر میشه.در مورد سپرهای ضد موشکی هم بگویم که درسته که توانایی خوبی در رهگیری و نابودی موشک های بالستیک دارند اما همیشه موشک های بالستیک یک گام جلوتر از سپرهای ضد موشکی بوده اند نمونش موشک های پیشرفته ای مثل:یارس-توپول ام و حتی سجیل خودمون که توانایی عبور از هر سپر ضد موشکی رو دارند به خصوص وقتی به صورت انبوه شلیک شوند.امریکا هم مثل ما و هر کشور دیگری در مورد قابلیت های نظامی خودش اغراق می کنه تا طرف مقابل رو تضعیف روحیه کنه.
اینده ی ترکیه را هم خواهیم دید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب ajdehak شما از کجا می دانید ما از ظرفیت های علمی دیگر کشورها استفاده نمی کنیم؟؟ما رابطه ی علمی و نظامی گسترده ای با کشورهای چین-روسیه-کره ی شمالی-اکراین و........ داریم.همانطور که گفتم ما بایستی در کنار دانش بومی خودمون از تجربیات دیگران هم استفاده کنیم.گرچه از طرف غربی ها تحریم هستیم اما حداکثر تلاشمون رو می کنیم که به دانش های حساس اون ها هم دست پیدا کنیم.بنده قبول دارم در حق بسیاری از نخبه ها ظلم میشه اما امروز مسئولین به این نتیجه رسیده اند که باید از ظرفیت های داخلی به خوبی استفاده کرد و داره کم کم وضع بهتر میشه.در مورد سپرهای ضد موشکی هم بگویم که درسته که توانایی خوبی در رهگیری و نابودی موشک های بالستیک دارند اما همیشه موشک های بالستیک یک گام جلوتر از سپرهای ضد موشکی بوده اند نمونش موشک های پیشرفته ای مثل:یارس-توپول ام و حتی سجیل خودمون که توانایی عبور از هر سپر ضد موشکی رو دارند به خصوص وقتی به صورت انبوه شلیک شوند.امریکا هم مثل ما و هر کشور دیگری در مورد قابلیت های نظامی خودش اغراق می کنه تا طرف مقابل رو تضعیف روحیه کنه.
اینده ی ترکیه را هم خواهیم دید.[/quote]

با حرفات موافقم .
ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تریکه و صنایع کاملا وابسته نظامی اش اصلا در حد و اندازه ساخت چنین سلاح ها و هواپیماهایی نیست...
ترکیه بااینکه ارتش نسبتا خوبی داره ولی تمامی وسایلش رو یا میخره یا مونتاژ میکنه که مونتاژ هم فقط در حد تولبد در داخل کشورش هست وتمامی نیروها و وسایل خارجی هستند...
راستی من به شدت معتقدم که جنگ های اینده اتفاقا بر اساس فناوری موشک و پدافند و جنگال خواهد بود...
خیلی ها بودند که میگفتند موشک های ایران همین 3 تا هست که برای مانور خرید ولی الان ما داریم هر سال نوع جدیدتر و بهتر رو معرفی میکنیم و به وسیله همین فناوری تونستیم ماهواره در مدار قرار بدیم.
اونایی که باید موشک ها و قدرت ما رو متوجه بشند به خوبی فهمیدن ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

اگر یک بچه رو از بچگی در یک محیط خطرناک رها کنید امکان زندگی و رشد اون بسیار کم هستش
ولی اگر رشد کنه و به خود کفایی برسه دیگه کسی جز خدا نمیتونه اونو از بین ببره چون به هیچ کس وابسته نیست و نابود کردنش بسیار کار سخت و دشوار و زمان بری هست و حتی ضربه زدن به اون هم بسیار کار دشواریست
ولی شما بچه ای رو در نظر بگیر که از کودکی به دیگران وابسته بوده و شیر و آب و غذاشو از دیگران میگرفته به سادگی ضربه پذیر بوده و با کوچکترین قطع ارتباطی از پا در میاد

در حال حاضر کشور عزیز ما ایران حکم فرزند اولی رو داره که الان 32 ساله هستش و هر کاری انجام بده بدون وابستگی انجام میده و اون مقداری رو که وابستگی داره هم به لطف تحریم داره از بین میره

اما اکثر کشور های دنیا به هم وابستگی شدید دارن به خصوص به آمریکا و اروپا یا روسیه و چین
کشور ما هم مقداری وابستگی داره که اکثر مشکلات ما هم از همون سرچشمه میگیره
عمده وابستگی ما برعکس اون چیزی که عموم مردم فکر میکنن به کشور های عربی هستش که نمیشه قطعش کرد چون اتبات عالیات و مکه و مدینه در اون کشور های فاسد قرار گرفته و این مشکل آخری با ظهور اقا امام زمان (عج) مرتفع می شود .

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر عزیز ترکیه احتیاجی ندارد مثل ایران با خرج هزینه های گزاف مثل ایران تکنولوژی های دهه شصت و هفتاد مانند موشک های بالستیک میانبرد که در هیچ جنگی هم خود را موثر نشان نداده اند بازتولید کند بلکه به خرید یا تولید تحت امتیاز سلاح های مدرن مانند مدل های جدید اف-16 یا تانک لئوپارد یا اف-35 مشغول است که هم به صرفه تر است و هم موثرتر
در مورد این مساله هم بیشتر جهان بینی دولت مردان کشورها مهم است.
ترکیه کشوری است سکولار و متحد غرب و ناتو
حال آن که رهبران ایران 180 درجه برعکس این هستند.
[quote][quote]کاربر ajdehak شما از ان دسته افرادی هستید که [b]کلآ به همه چیز مشکوکید.[/b]
شما که می گویی امروز مرز های علم و فناوری شکسته شده [b]پس چرا روسیه و امریکا با هم برای ساخت یک سپر ضد موشکی و یا طراحی یک جنگنده ی نسل پنجم همکاری نمی کنند[/b]
[b]اگر کشور دست افرادی مثل شما بود ما تا ابد وابسته و بد بخت بودیم.[/b]ما از ساخت راکت های دهه ی 50 میلادی و کپی کردن موشک های اسکاد شروع کردیم و امروز در صنایع موشکی به جایی رسیدیم که [b]کشوری مثل روسیه (که خودش غول موشک سازی دنیاست) از قابلیت های موشکی ما ابراز شگفتی می کنه.[/b]ان شاالله در اینده نیز در دیگر صنایع مانند پدافند موشکی و هواپیما سازی به ان جایگاهی که شایسته ی ما است خواهیم رسید.
در اخر این رو بگویم که توهین به مسئولین در این سایت ممنوع است.[/quote]

شما چرا تا کسی موضع مخالفتون رو اتخاذ میکنه شروع میکنید به توهین و برچسب زنی البته تقصیر شما نیست این عادت بد جا افتاده ...
دوست خوبم من به هیچ عنوان نگفتم ما کار اشتباهی میکنیم که روی دستیابی به این تکنولوژی های انحصاری شده سرمایه گذاری میکنیم .
جان کلام من نقد دیدگاه شما در مورد همکاری کشورها در حوزه نظامی بود که شما اونو از پایه نفی کردید در حالی که وقتی شما میتونید خیلی از قطعات رو به راحتی از این طریق تامین کنید میتونید سرمایه های فکری تون رو در حوزه های مهمتری به کار ببرید و فلش رشدتونو عمودیتر کنید. چیزی که در مورد ترکیه در سال های آینده کاملا مشهود میشه ولی ما با تعصبات بیجا دوست نداریم ببینیم.
کاملا پیداست که دانش در هر زمینه ای میتونه کاربرد نظامی داشته باشه همین آمریکا و روسیه ای که مثال میزنید در بسیاری از حوزه از جمله فضا با هم همکاری های بسیار نزدیکی دارند زمینه ای که غیر مستقیم ولی به شدت رنگ و بوی نظامی داره.
در ضمن هر ایرانی که آگاهی کمی از شرایط امروز داشته باشه میدونه که با توجه به حجم تحریم ها نمیشه انتظار زیادی هم داشت ولی بیشترین گله از رویکرد مدیران علمی داخل کشوره که بی توجهی محض به نخبگان داخلی داره و کسی رو نمیتونید پیدا کنید که به این موضوع معترف نباشه.
[b]در مورد موشک هم که تو این سایت به شدت مانور داده میشه باید گفت که در واقع با سیستم های پدافندی جدید جنگ موشکی هیچ شانسی نداره [/b] در مورد این قضیه حاضرم بحث کنم...
توهین به مسئولان مملکت در کجا آزاد هست که اینجا ممنوع باشه در ضمن من به شخص خاصی اشاره نکردم و در مورد وزیر دفاع هم توهین نبود حقیقت بود...[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آيا تركيه توان علمي و اقتصادي براي ساخت چنين جنگنده ي نسل پنجمي را دارد در صورتي كه اين كار براي روسيه هم سخت بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر عزیز ترکیه احتیاجی ندارد مثل ایران با خرج هزینه های گزاف مثل ایران تکنولوژی های دهه شصت و هفتاد مانند موشک های بالستیک میانبرد که در هیچ جنگی هم خود را موثر نشان نداده اند بازتولید کند بلکه به خرید یا تولید تحت امتیاز سلاح های مدرن مانند مدل های جدید اف-16 یا تانک لئوپارد یا اف-35 مشغول است که هم به صرفه تر است و هم موثرتر

توهین به مسئولان مملکت در کجا آزاد هست که اینجا ممنوع باشه در ضمن من به شخص خاصی اشاره نکردم و در مورد وزیر دفاع هم توهین نبود حقیقت بود...[/quote][/quote]

سلام
بازم جناب مولتک...
عزیز دل برادر ، اصولا تا حالا یه قدرت موشکی جهان وارد یه جنگ تمام عیار نشده ( جنگی که بخواد از موشک هاش استفاده کنه ) ، پس شما نمی تونی در مورد کارایی قدرت موشکی از روی هوا نظر بدی ،
در ضمن این خرج های چند صد میلیاردی آمریکا هم برای سپر موشکی احتمالا از روی حماقت هست !؟
فکر کنم همین کافی باشه ...
اونوقت این جنگنده ها که سرعت کمتری نسبت به موشک ها دارن تکلیفشون چیه !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیز ترکیه احتیاجی ندارد مثل ایران با خرج هزینه های گزاف مثل ایران تکنولوژی های دهه شصت و هفتاد مانند موشک های بالستیک میانبرد که در هیچ جنگی هم خود را موثر نشان نداده اند بازتولید کند

میشه دقیقتر بگید منظورتون چی هست از تکنولوژی های دهه شصت و هفتاد؟ البته منظورتون رو از بازتولید هم بگید ممنون میشم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]برادر عزیز ترکیه احتیاجی ندارد مثل ایران با خرج هزینه های گزاف مثل ایران تکنولوژی های دهه شصت و هفتاد مانند موشک های بالستیک میانبرد که در هیچ جنگی هم خود را موثر نشان نداده اند بازتولید کند بلکه به خرید یا تولید تحت امتیاز سلاح های مدرن مانند مدل های جدید اف-16 یا تانک لئوپارد یا اف-35 مشغول است که هم به صرفه تر است و هم موثرتر

توهین به مسئولان مملکت در کجا آزاد هست که اینجا ممنوع باشه در ضمن من به شخص خاصی اشاره نکردم و در مورد وزیر دفاع هم توهین نبود حقیقت بود...[/quote][/quote]

سلام
بازم جناب مولتک...
عزیز دل برادر ، اصولا تا حالا یه قدرت موشکی جهان وارد یه جنگ تمام عیار نشده ( جنگی که بخواد از موشک هاش استفاده کنه ) ، پس شما نمی تونی در مورد کارایی قدرت موشکی از روی هوا نظر بدی ،
در ضمن این خرج های چند صد میلیاردی آمریکا هم برای سپر موشکی احتمالا از روی حماقت هست !؟
فکر کنم همین کافی باشه ...
اونوقت این جنگنده ها که سرعت کمتری نسبت به موشک ها دارن تکلیفشون چیه !؟[/quote]
در مورد قدرت موشكي...عراق و ليبي قدرت موشكي تاحدي قابل توجه داشتند كه ديديم بهره اي نبردند.
ضمنا سرعت جنگنده يا موشك ربطي به اين مبحث نداره.استراتژي نظامي غرب بر پايه قدرت آتش دقيق و تهاجمي پايه ريزي شده كه موشك بالستيك در آن جايگاهي نداره.قدرت آتش يك نيروي هوايي بزرگ اصلا با يك نيروي موشكي بزرگ قابل قياس نيست.
در مورد سپر موشكي هم مساله تهديد اتمي موشك هاي بالستيك بيشتر مطرح است و مساله موشك هاي ميانبرد بعدها و با فروپاشي شوروي مطرح شد.
نخير حماقت نيست،اوج درايت هم هست.شما حاضريد تهديد يك موشك هسته اي،حتي يك موشك مجهز به كلاهك هسته اي بالاي سرت باشد؟
بازهم مي گويم موشك بالستيك براي جنگ دفاعي و رواني كاربرد دارد و نه تهاجم و اعمال قدرت.
در ضمن با پيشرفت پروژه هاي دفاع موشكي از جمله پروژه GBI كه آمريكايي ها مدعي اند با آن مي توانند موشك هاي بالستيك با سرعت بالاي 20 ماخ را هدف قرار دهند،كار براي قدرت هايي كه استراتژي جنگ موشكي دارند سخت مي شود.
ببينيد من به درايت مسوولين ايراني در مورد انتخاب موشك بالستيك به عنوان سلاح دفاعي شك ندارم،چون با وضع موجود و تحريم ها تنها گزينه موجود و البته گزينه مناسبي هست،با توجه به وجود انواع اهداف استراتژيك حول و حوش ايران مثل تاسيسات نفتي كه غرب به شدت نگرانش هست،ولي بازهم مي گويم در شرايط برابر و يا در مناطقي مثل شبه جزيره كره،قطعا برنده جنگ كسي است كه دفاع ضد موشكي و نيروي هوايي قوي تري دارد تا دارنده نيروي موشكي بالستيك.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگاه کنید دوستان این یک طرح سیاسی تبلیغاتی است برای کشور که تلاش داره نقش رهبری منطقه را داشته باشه و حضور خود را در بقابل ایران پرنگ کنه . و بازهم بگمکه مشارکت خاریجیها چیزی بدی نیست ولی نمیشه که امریکا بیاد به سفارش بنگلادش جنگنده طراحی کنه تا در این کشور تولید بشه بعد بنگلادش اعدا کنه امریکایها در طرح مشارکت داشتن نه جانم امریکا کل طرحو اجرا کرده ترکیه هم همچنین به ایتالیا سفارش هلکوپتر ملیشو داده به کره تانک ملیشو داده ایجوری که بشه عربستان و اماراتهم سفارش محصولات ملیشونو به شرکتهای خارجی بدن خوب میگید چی سود به کشورهای بزرگ داره سودش اینه که دست اوردهای ایرانرو کمرنگ کنند. ایران از فاز مشارکت با کارشناسان خارجی گذشت حالا کاملن در طراحی جنگندهای نسل 5 مستقل عمل میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.