Recommended Posts

همان طور که جناب ایس من گفتند (چه پژاک چه پ ک ک در یک گروه اند و هدف مشترکی دارند) به همین دلیل نباید از تحرکات پ ک ک در قبال ترکیه خوش حال شد .اینها با حمله به کامیون ها ومسافرین ایرانی می توانند برای ما هم خطرساز باشند.و بعد از ترکیه در ایران فعالیتشان را تشدید کنند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عدد ۲۰ نفر کاملا قابل باوره متاسفانه، ولی غیر قابل پنهون کردن...

بنابراین نظر شخصیم اینه که این تلفات به ما وارد نشده احتمالا....

دلیل اینکه پژاک بخواد با ما وارد درگیری بشه وقتی عقبه‌اش توسط ترک ها داره زده میشه رو نمی‌تونم بفهمم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امروز در شیرناک بر اثر برخورد راکت ار پی جی به یک گشت زرهی پلیس یه پلیس کشته شد .

---------------------------------------------------------------------------------------------

ببینید دوستان پروپاگاندای ک ج ک رو باور نکنید .اینا تو این هفته 31 نیروی دولتی ایرانی رو  برای خودشون کشتن.می بینید دارن تو ترکیه هلی کوپتر بر خودشون میزنن و یا تو انتحاری که دو نفر کشته شده 50 نفر برا خودشون در می کنن.

اما چرا به ایران حمله می کنن در حالی که حتی الان هم میگن با ایران تو اتش بس هستن؟

ترکیه در دهه نود عادت داشت هر از گاهی به شمال عراق یه دستی بکشه .بعد از سلام نیروی هوایی ،نیروی زمینی میومد برای جارو کشی. تروریست موقع حمله هوایی سه گزینه داشتن

1.به سمت جنوب حرکت کنن

2.به سمت ایران حرکت کنن

3.تو حملات هوایی تلفات بدن و صبر کنن ببینن نیروی زمینی میاد یا نه و اگه اومد بین گزینه های یک و دو انتخاب کنن.

در گزینه اول نیروی هوایی و زمینی زیاد دنبال می کرد .امروزه نیز اینا برای اقلیم نیز خط نشون میکشن زیاد مایل نیستن یه سمت جنوب برن .ثقل اصلی حرکن نیرو امروزه به سمت سوریه است

تو گزینه دو هم نیروی هوایی چند کیلومتر دنبال می کرد و میزد .ما نیز میگ 29 هامون بردیم تبریز تا ترکیه نیاد ولی تاثیری نداشت.نیرو زمینیشون نیز تا بیست سی کیلومتری میومدن .ما هم دیدیم که اینطوری نمیشه اومدیم کمپ هایی مثل جهنم دره ، جاسوسان و کمپ شهیدان رو دادیم به پ ک ک تا حملات نیروی هوایی تاثیری نداشته باشه و نیروی زمینی نتونه بیاد

الان که حملات شدیدی داره انجام میشه و گاهی تا شصت و هفتاد جنگنده تو اسمون هستن و تلفات چند صد نفری دادن بخشیشون به سمت سوریه رفتن ، بخشیشون به روستا ها رفتن و از سپر انسانی دارن استفاده می کنن و بخشیشون هم میخوان وارد ایران بشن . الان هم به قول پروپاگاندای ک ج ک رژیم اشغالگر ایرانی اجازه نمیده که کرد ها وارد کردستان بشن و همین هم دلیل حملات ک ج ک هست.

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پژاک اعلام کرده 2-3 روز پیش در حمله به پاسگاهی در مریوان 20 نفر از نیروهای ایرانی رو به شهادت رسونده. البته این ها مثل آب خوردن دروغ می گن. باید منتظر خبرهای رسمی باشیم. در اینکه حمله ای صورت گرفته شکی نیست ولی در تعداد تلفات چرا.

کسایی که اینا رو میشناسن حتما با دروغ ها و پروپاگانداهای اینا آشنا هستن و نیاز به توضیح نداره اما واقعیت اینه که چند مدت پیش یه درگیری میشه که موجب کشته شدن 3 عضو این گروهک و اسارت یه نفر دیگه میشه(به نقل از پیج تحولات) حالا اینا هم خواستن جواب بدن و به یه پاسگاه حمله میکنن و با شلیک گلوله بلافاصله متواری میشن که طبق اعلام رسانه های داخلی فقط شیشه پنجره شکسته و کسی آسیب ندیده

دوستان این پروپاگاندا های این ها هم اینقدر مضحکه که ارزش تلف کردن وقتتون را نداره مگر برای خنده :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب قادر

از اینکه پژاک دروغ میگه که بیست  نفر کشته که شکی نیست و این پروپاگاندا هست

ولی خودتون هم میدونید که ترکیه که هیچ تموم اسیا هم نیروی هوایی به قدرتمندی امریکا ندارن با ان قدرت اطلاعاتی!!
 حتی امریکا در حمله به داعش تا الان ادعا نکرده تو چند روز صدتا داعشی کشته !!! ان هم در بیابانهای عراق وسوریه

حالا بنظرتون چطور ترکیه که نه قدرت اطلاعاتی امریکا رو داره نه نظامی چطور به مردم ترکیه توهین میکنه با این دروغ هاش که نمیدونم نصف پ ک ک تو دو حمله هوایی کشته شده اند البته اگر اونها دوست دارن به مردم خودشون دروغ بگن به من ربطی نداره ولی حداقل من از شما میخوام به عنوان یه ایرانی طرف کشی نکنید و پروپاگاندا سازی نکنید  و با پخش کردن خبرهای دروغ ترکیه به شعور هموطن هاتون توهین نکنید  که ارتش ظفرمند چیکرد چی نکرد :rose: :rose:

• Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وزارت امور خارجه بالاخره اطلاعیه مسافرتی داد، متاسفانه در این گونه موارد کند عمل میکنیم، در حالی که میبینید کشورهای بزرگ  به روز عمل میکنند.

توصیه مسافرتی: سفر به ترکیه از طریق هوایی

به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند:

با توجه به برخی تحرکات و نا امنی های اخیر در منطقه شرق ترکیه , وزارت امورخارجه به شهروندان محترم کشورمان که قصد عزیمت به ترکیه را دارند توصیه می نماید تا اطلاع ثانوی از مسیر زمینی اجتناب نموده و حتی الامکان مسیر هوائی را برای سفر به آن کشور انتخاب کنند.

منبع

کامیون ها و اتوبوس های ایرانی بیشتر هدف قرار می گیرن. چند بار هم به قطارهای حامل اتباع ایرانی حمله شده و ....

پژاک اعلام کرده 2-3 روز پیش در حمله به پاسگاهی در مریوان 20 نفر از نیروهای ایرانی رو به شهادت رسونده. البته این ها مثل آب خوردن دروغ می گن. باید منتظر خبرهای رسمی باشیم. در اینکه حمله ای صورت گرفته شکی نیست ولی در تعداد تلفات چرا.

به نظرم اگر حالا که پژاک هم در داخل ایران شروع به عملیات کرده و غیر نظامی های ایران هم در ترکیه هدف این گروه های تروریست قرار می گیرن، ما هم باید شدیدتر از ترکیه بهشون حمله کنیم. تو این شرایط حساس منطقه هیچگونه مسامحه ای نباید با این رفتارها صورت بگیره.

معاونت سیاسی و امنیتی استاندار این حمله را تایید کرده بود و گفته بود تلفاتی نداشته، به گفته ایشون حمله به صورت تیراندازی کور از ماشین در حال حرکت بوده که خسارات مالی داشته و نه جانی.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر دوستان جناب آیس من و جناب قادر راجع به این کلیپ چیه؟ اگر صحت داشته باشه من رو بیاد اوایل بحران سوریه میندازه. البته فکر میکنم که حداقل در بخش ترجمه انگلیسی شیطنت شده.

https://www.youtube.com/watch?v=1LqG61dlUgg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی بعید هست ترکیه مثل سوریه بشه...

اول اینکه درگیری بیشتر قومیتی هست تا مدهبی. چرا که خرمغز های داعشی رو به هیج وجه نمیشه به کردها مقایسه کرد.

دوم اینکه اون ساپورت قوی از طرف کشور های غربی ازشون نخواهد شد.

سوم پتانسیل ارتش ترکیه واقعا با ارتش طفرمند! سوریه متفاوت هست.

ترکیه اگر قرار باشه مثل سوریه بشه امثال داعش رو می طلبه که واقعا از نظر تاکتیک های نظامی حرفی برای گفتن داشته باشن.

البته نمیشه منکر ضرر های ترکیه شد. یک کشور بسیار قوی در صنعت گردشگری اگر نا امن بشه مدت ها طول میکشه تا به روند سابق برگرده.

ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر دوستان جناب آیس من و جناب قادر راجع به این کلیپ چیه؟ اگر صحت داشته باشه من رو بیاد اوایل بحران سوریه میندازه. البته فکر میکنم که حداقل در بخش ترجمه انگلیسی شیطنت شده.

نظر این دوستان رو خواستید اما بنده هم به نوبه خودم نظری میدم. ترکیه هیچگاه حتی نزدیک به شرایط سوریه هم نخواهد شد به چند دلیل. اول عزم جهانی بر سقوط دولت ترکیه نیست در حالی که عزم بین المللی بر سقوط اسد بود. دوم ترکیه دارای جمعیت ترک نسبتا یک پارچه ای هست در حالی که سوریه علاوه بر کرد ها دارای جمعیت عرب خیلی پراکنده و با عقاید متفاوتی بود. سوم خانواده اسد از نظر فساد بسیار عمیق تر از حزب عدالت و توسعه بودند هرچند این حزب هم فساد زیادی رو برای ترکیه اورده. چهارم ارتش ترکیه از نظر اتحاد با ارتش سوریه قبل از درگیری ها قابل قیاس نیست. ارتش سوریه اگر نگیم نصف ، یک سومش با بالاگرفتن درگیری از هم پاشید. پنجم ویدیو و عکس هایی که از اوایل درگیری در سوریه منتشر شد حاکی از شکنجه بود حالا چه درست چه غلط این امر یک کاتالیزور خیلی قوی بود برای مسلح شدن خیلی ها اما این ویدیو صرفا برای ترسوندن هست و شکنجه ای درکار نیست نمیتونه خیلی باعث عصبانیت کرد ها و دست به اسلحه شدنشون بشه. 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

ویدیو درست ترجمه شده، ترکها اینطور کارهای پروپاگاندایی را دوست دارن و خود ترکها حس میهن پرستیشون قوی هست.

ولی من حدس نمیزنم به سمت سوریه و... بره، حداقل در شرایط فعلی، این درگیری ها هر چند سال به صورت پریودیک تکرار میشه ولی در شرایط فعلی به سمت جنگ داخلی و... نمیره چون هم نیروهای مسلحشون (ارتش، ژاندارمری و پلیس) با سوریه قابل قیاس نیست و هم نیروهای اطلاعاتیشون.

از طرفی همانطور که دوستان هم اشاره کردن، ترکها و حتی بخشی از کردهاشون حس میهن پرستی دارن، و به این نکته هم باید اشاره بکنیم که کردهای ترکیه تعدادشون از کردهای ما بیشتره.

من شخصا چند حدس در مورد این درگیریها و شروع اون دارم که البته هنوز نمیشه حرف قطعی زد ولی چیزی که من دارم میبینم این درگیریها (احتمالا) توسط خود دولت ترکیه برای شکستن رای HDP شروع شده، در انتخابات نهایی فضایی پیش اومد که غیر از کردها بعضی جریانهای دیگه برای شکستن اکثریت حزب حاکم به HDP رای دادن، همونطور که دوستان اطلاع دارن پارلمان ترکیه یه سقف 10% داره، یعنی اگه حزبی 9.9% رای بگیره نمیتونه وارد مجلس بشه و جای خالی ایجاد شده بین حزب هایی که وارد پارلمان شدن تقسیم میشه، یعنی رای 9.9 به جای 10% میتونه به یکباره اکثریت بیشتری را به حزب حاکم برگردونه.

من معتقدم کشورهای رقیب باید مشکلاتی داشته باشن که نتوانند قد بلند کنند ولی این مشکل در کشورهای همسایه باید تا یه حد باشه، درگیری داخلی و جنگ داخلی در ترکیه می تونه در میان مدت برای ما هم مشکل ساز بشه.

متاسفانه میزان نا امنی در ترکیه امروز خیلی یشتر از ایران هست، یعنی مسایلی را شاهد هستیم که به هیچ وجه امکان اتفاق افتادن اونها در ایران وجود نداره که این هم برمیگرده به تلاش های سربازان گمنام...

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این دولت سر افراز ما نمی تونه حداقل یک یا دو هفته مرز رو ببنده !؟

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

ویدیو درست ترجمه شده، ترکها اینطور کارهای پروپاگاندایی را دوست دارن و خود ترکها حس میهن پرستیشون قوی هست.

ولی من حدس نمیزنم به سمت سوریه و... بره، حداقل در شرایط فعلی، این درگیری ها هر چند سال به صورت پریودیک تکرار میشه ولی در شرایط فعلی به سمت جنگ داخلی و... نمیره چون هم نیروهای مسلحشون (ارتش، ژاندارمری و پلیس) با سوریه قابل قیاس نیست و هم نیروهای اطلاعاتیشون.

از طرفی همانطور که دوستان هم اشاره کردن، ترکها و حتی بخشی از کردهاشون حس میهن پرستی دارن، و به این نکته هم باید اشاره بکنیم که کردهای ترکیه تعدادشون از کردهای ما بیشتره.

من شخصا چند حدس در مورد این درگیریها و شروع اون دارم که البته هنوز نمیشه حرف قطعی زد ولی چیزی که من دارم میبینم این درگیریها (احتمالا) توسط خود دولت ترکیه برای شکستن رای HDP شروع شده، در انتخابات نهایی فضایی پیش اومد که غیر از کردها بعضی جریانهای دیگه برای شکستن اکثریت حزب حاکم به HDP رای دادن، همونطور که دوستان اطلاع دارن پارلمان ترکیه یه سقف 10% داره، یعنی اگه حزبی 9.9% رای بگیره نمیتونه وارد مجلس بشه و جای خالی ایجاد شده بین حزب هایی که وارد پارلمان شدن تقسیم میشه، یعنی رای 9.9 به جای 10% میتونه به یکباره اکثریت بیشتری را به حزب حاکم برگردونه.

من معتقدم کشورهای رقیب باید مشکلاتی داشته باشن که نتوانند قد بلند کنند ولی این مشکل در کشورهای همسایه باید تا یه حد باشه، درگیری داخلی و جنگ داخلی در ترکیه می تونه در میان مدت برای ما هم مشکل ساز بشه.

متاسفانه میزان نا امنی در ترکیه امروز خیلی یشتر از ایران هست، یعنی مسایلی را شاهد هستیم که به هیچ وجه امکان اتفاق افتادن اونها در ایران وجود نداره که این هم برمیگرده به تلاش های سربازان گمنام...

ممنون از پاسخ جامعتون، البته منظور من این نبود که سرنوشت سوریه برای ترکیه تکرار میشه، منظور حقیر کلیپی بود که در ابتدای درگیری ها در سوریه منتشر شد و در سطح گسترده در رسانه های مختلف جهان باز نشر شد و موج محکومیت برای نظام سوریه به دنبال داشت که در اون نیروهای ارتش سوریه عده ای رو تقریبا به شکل فوق بازداشت کرده برای آنها رجز میخواندند، البته در اون تصویرها چند اسلحه هم روی زمین بود که یعنی از افراد بازداشتی ضبط کردن، حالا راست یا دروغ.

همینکه امثال این کلیپ فوق توسط رسانه های عمده جهان باز نشر نمیشه (بر خلاف نمونه سوری) نشان دهنده این هست که قصد ندارن عرصه رو برای ترکیه تنگ کنن و سرنوشت سوریه در انتظار ترکیه نیست. حالا فارق از تفاوتهای سیاسی اجتماعی نظامی دو کشور برخورد جهانی رو مد نظر داشتم.

با تشکر مجدد از شما و سایر دوستان!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب قادر

از اینکه پژاک دروغ میگه که بیست  نفر کشته که شکی نیست و این پروپاگاندا هست

ولی خودتون هم میدونید که ترکیه که هیچ تموم اسیا هم نیروی هوایی به قدرتمندی امریکا ندارن با ان قدرت اطلاعاتی!!
 حتی امریکا در حمله به داعش تا الان ادعا نکرده تو چند روز صدتا داعشی کشته !!! ان هم در بیابانهای عراق وسوریه

حالا بنظرتون چطور ترکیه که نه قدرت اطلاعاتی امریکا رو داره نه نظامی چطور به مردم ترکیه توهین میکنه با این دروغ هاش که نمیدونم نصف پ ک ک تو دو حمله هوایی کشته شده اند البته اگر اونها دوست دارن به مردم خودشون دروغ بگن به من ربطی نداره ولی حداقل من از شما میخوام به عنوان یه ایرانی طرف کشی نکنید و پروپاگاندا سازی نکنید  و با پخش کردن خبرهای دروغ ترکیه به شعور هموطن هاتون توهین نکنید  که ارتش ظفرمند چیکرد چی نکرد :rose: :rose:

وقتی که هفتاد تا جنگنده ،دو تا تانکر سوخت رسان و یک اواکس تو یه شب عملیات می کنند ، با احتساب 15 -17 روز عملیات و پرواز های شناسایی قبلی پهباد ها امار چندان بالا هم نیست.البته هفتاد تا امار اوج هست و در کمترین حالت روزی پرواز ده جنگنده رو داشتن.

در ضمن نیروی هوایی ترکیه هم بیش از دویست فروند فقط اف 16 داره و اهدافی رو بمباران میکنه که در دورتین حالت به سیصد ،چهارصد کیلومتری پایگاه مبدا پروازی نمیرسه.پهباد ها هم در بحث هدفیابی و ارزیابی حملات انجام شده فعال هستن 

در کنار این نیروی هوایی ،توپخانه ای قوی با توان دویست سیصد تا هویتزر 155 م م فریتینا و در همین تعداد توپ پانتر  و سایر ادوات داره که مناطق مرزی رو گلوله باران میکنن

در مورد امار تروریست های کشته شده در داخل مرز ها ، یه سری انجمن های مردم نهاد به ظاهر اجتماعی و یا سیاسی وجود دارد که وقتی دولت میگه سه تروریست کشته شدن میرن منطقه و اجساد رو از پزشکی قانونی تحویل میگرن و اگه تشخیص هویت داده شده باشه به خانواده هایشان تحویل میدن.یا اگه دولت جنازه ها جمع نکرده باشه خودشون میرن جمع میکنن و تحویل پزشکی قانونی میدن .

به عبارتی دولت اگه میگه سه نفر رو کشتم و دو نفر رو دستگیر کردم ،باید سه تا جنازه تحویل بده و دو نفر رو به وکیل نه بلکه وکلا معرفی کنه .پس تو امار داخل مرزی غلط نمی تونه باشه 

تو این کلیپ جرم اون افراد مشخص نیست  و این کلیپ توسط  برخی از رسانه های ترک هم منتشر شده و حتی رسانه ای هم مدعی بازجویی اداری از فرمانده پلیس ها شده

عده ای معتقدن که جرم این افراد مرتبط با اسلحه و مهمات بوده و عده ای هم معتقدن که مرتبط با کارتل های مواد مخدر در مناطق کردنشین هست.

اونچه که هم باعث سردرگمی میشه یه پیکاپ سیاه رنگ هست که تو کلیپ دیده میشه  که فقط در صورت کشف مواد مخدر یا اسلحه به پاسگاه اورده میشه

این افراد هم میتونن علیه اون افسر پلیس به دادگاه شکایت کنن و اگه رای دادگاه رو قبول نداشته باشن میتونن اعتراض بدن ،باز قبول نداشته باشن به دادگاه قانون اساسی شکایت میکنن و اگه رای اونم قبول نداشته باشن میتونن به دادگاه حقوق بشر اروپا شکایت کنن که تا زمان صدورحکم توسط دادگاه حقوق بشر اروپا شش هفت سال زمان نیاز هست.چند بار افراد نزدیک به پ ک ک علیه دولت شکایت کردن که همگی تو اروپا رد شده و تو اخرین پرونده جنجنالی هم دادگاه قانون اساسی ترکیه خود رفتار نظامیان رو در برخورد  با افرادی که اعتصاب غذا کرده بودن محکوم کرده و به پرداخت غرامت معنوی مجبور کرده.

یه مثال جالب از رای دادگاه حقوق بشر اروپا

یه جوانی تو ترکیه نمیخواد بره خدمت سربازی .پس از مدتی دولت اونو میگره و میفرست زندان .حبسش که تموم میشه دولت اونو میفرسته به سربازی و این جوان دوباره نمیره  و دولت دوباره اینو میفرسته زندان . مجبور به ادامه خدمت میکنه و این جوان هم تمام مراحل بالا رو میره و نهایتا هم در دادگاه حقوق بشر اروپا به دلیل اینکه دولت ترکیه این جوان رو برای ارتکاب یک جرم (فرار از خدمت ) دو بار محکوم کرده، خودش محکوم میشه و مجبور به پرداخت غرامت میشه  

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیروز یک پلیس در استان ماردین کشته شد.همچنین سرنشینان یک خودرو به سمت پلیس تیراندازی کردن که پس از تعقیب و گریز هر سه نفر انها زنده دستگیر شدن.

یک قطاری باری نیز در ارضینجان بر اثر انفجار ریل اسیب دیده و دو نفر زخمی شدن.همچنین حملات به نیروهای دولتی در موش و تونجلی انجام گرفت 

امروز صبح یک بامداد به وقت محلی  یک خودرو انتحاری به مرکز پلیس منطقه فاتیح استانبول حمله کرد .بر اثر این انفجار بخشی از ساختمان تخریب شد و ساختمان اتش گرفت .سه پلیس و هقت غیر نظامی در اثر انفجار زخمی شدن.پلیس هایی که در مناطق اطراف دنبال دلیل می گشتن در ساعت 7 صبح دوباره مورد هجوم قرار گرفته و یک پلیس نیز زخمی شد.

امروز صبح نیز دو تروریست با اسلحه به کنسول گری امریکا در ساریر استانبول حمله کردن که کسی در این حمله کشته یا زخمی نشد.

شش اف 16 امریکا از ایتالیا وارد پایگاه اینجرلیک شدن.سیصد نفر پرسنل نظامی امریکا نیز وارد اینجرلیک شدن.مقامات امریکا هفته گذشته اعلام کرده بودن که از ترکیه خواستن به دلیل وسعت کم ناحیه پروازی بر علیه اهداف داعش , حملات خود  در سوریه را تا تشکبل مرکز هماهنکی متوقف کنن

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیروز یک پلیس در استان ماردین کشته شد.همچنین سرنشینان یک خودرو به سمت پلیس تیراندازی کردن که پس از تعقیب و گریز هر سه نفر انها زنده دستگیر شدن.

یک قطاری باری نیز در ارضینجان بر اثر انفجار ریل اسیب دیده و دو نفر زخمی شدن.همچنین حملات به نیروهای دولتی در موش و تونجلی انجام گرفت 

امروز صبح یک بامداد به وقت محلی  یک خودرو انتحاری به مرکز پلیس منطقه فاتیح استانبول حمله کرد .بر اثر این انفجار بخشی از ساختمان تخریب شد و ساختمان اتش گرفت .سه پلیس و هقت غیر نظامی در اثر انفجار زخمی شدن.پلیس هایی که در مناطق اطراف دنبال دلیل می گشتن در ساعت 7 صبح دوباره مورد هجوم قرار گرفته و یک پلیس نیز زخمی شد.

امروز صبح نیز دو تروریست با اسلحه به کنسول گری امریکا در ساریر استانبول حمله کردن که کسی در این حمله کشته یا زخمی نشد.

شش اف 16 امریکا از ایتالیا وارد پایگاه اینجرلیک شدن.سیصد نفر پرسنل نظامی امریکا نیز وارد اینجرلیک شدن.مقامات امریکا هفته گذشته اعلام کرده بودن که از ترکیه خواستن به دلیل وسعت کم ناحیه پروازی بر علیه اهداف داعش , حملات خود  در سوریه را تا تشکبل مرکز هماهنکی متوقف کنن

در تیراندازی های صورت گرفته رییس شعبه چک و خنثی سازی بمب پلیس استانبول کشته شده.

2 تیرانداز هم کشته شدن.

منبع

http://webcdn.aa.com.tr/webdocs/609x394.11xc/modules/photogallery/667/21667/19ecd3b8bbc4d945d463570b485405ce.jpg.thumb_700.jpg
http://webcdn.aa.com.tr/webdocs/609x429.78xc/modules/photogallery/667/21667/685741245d639970ff9a40521b49e837.jpg.thumb_700.jpg
http://webcdn.aa.com.tr/webdocs/609x363.66xc/modules/photogallery/667/21667/46bbe6c9756e1ee852d6c1a8851df0ad.jpg.thumb_700.jpg
http://www.dha.com.tr/fotogaleri/act/60537_6637_10082015_6.jpg

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم