kaftar

بدون سرنشین فطرس ( IAIO Fotros)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='bigbang' timestamp='1384892227' post='349487']
به جای ایرادات بنی اسراییلی بحث فنی کنید بار علمی سایت بره بالا . یکی در مورد این صحیت کنه که ما که ماهواره برای هدایت این پهباد تا شعاع 2000 کیلومتر نداریم پس این پهباد چجوری می خواد توی این مصافت هدایت بشه ؟
[/quote]

اين احتمال هست كه ما يكماهواره در اجاره داشته باشيم :thinking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][quote name='warjo' timestamp='1384941334' post='349531']
اين احتمال هست كه ما يكماهواره در اجاره داشته باشيم :thinking:
[/quote]احتمالش بالذات صفر نیست ولی تنها گزینه اجاره از روسیه به ذهنم میرسه که خیلی بعیده چنین خدماتی به ما ارایه کنند. اگر کنند هم به نظرم برای ما امنیت نداشته باشه![/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1384943462' post='349540']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]احتمالش بالذات صفر نیست ولی تنها گزینه اجاره از روسیه به ذهنم میرسه که خیلی بعیده چنین خدماتی به ما ارایه کنند. اگر کنند هم به نظرم برای ما امنیت نداشته باشه![/font][/size]
[/quote]

بر فرض ماهواره هم نداشته باشیم باید پهپادهامون رو طوری طراحی کنیم که در اینده قابلیت نصب تجهیزات هدایت و کنترل ماهواره ای رو داشته باشن مگر اینکه بخوایم دوباره از نو یه پهپاد جدید طراحی کنیم!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1384946049' post='349555']
سلام

تو فروم های اسراییلی جواب اینو بنویسید :

شما هر وقت توانستید به جای منهدم کردن پهپاد اونو سالم بنشونید ، باشه ، شما درست میگی !

تو فروم های ترک بنویسید :

هر وقت شما تونستید تکلیف رهبر کشورتون رو با ماتحت خودش مشخص کنید ، باشه، شما درست میگی!

تو فروم های پاکستانی بنویسید :

هر وقت شما تونستید عزت و ناموس و شرف از دست رفته تون رو از زیر دست و پای پهپادهای آزمایشی امریکا جمع کنید، ، باشه ، شما درست میگی!

تو فروم های عربی هم بنویسید :

هر وقت شما تونستید بند شلوار و شورت تون رو محکم ببندید که بندش رو آب ندید ! باشه ، شما درست میگی!

برای هر یاوه این فروم های خارجی جوابی هست ! و عین آب خوردن هم میشه داد ولی چه میشه کرد که در داخل همین کشور خیلی ها بودند و هستند که خودشون آب به اونجای دشمن میریزند

مثلا ، سر همین قضیه نرمش قهرمانانه رهبری چقدر توهمات بافتند که الحمدلله امروز رهبری جوابشون رو داد !

در کل بهانه همیشه هست برای اونها

بزار تو مستی خودشون سیر کنند

اسراییلی اگر حیا داشت تو نبرد سال 2006 میفهمید هزاران تن بمب هوشمند کوبید تو یک منطقه موشکی باز هم موشک دقیقا از همون نقطه شلیک میشد !!!! میرفت پی کارش و خفه خون میگرفت .... نه قد قد بکنه دوباره

یا حق
[/quote]

این کاری که شما می فرمایید در فروم هاانجام شود اصطلاحا "پیچوندن" نام دارد که ممکن است دهن طرف مقابل را ببندد ولی پاسخی به ایراد اونخواهد بود. حرف حساب و منطقی دوستان اینه که وقتی میشه کار بی عیب و نقص انجام داد چرا کار را خراب می کنیم و بعد در صدد توجیه آن هستیم و بهانه دست بهانه جو می دهیم.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif][size=3][quote name='pckho0r' timestamp='1384945914' post='349553']
بر فرض ماهواره هم نداشته باشیم باید پهپادهامون رو طوری طراحی کنیم که در اینده قابلیت نصب تجهیزات هدایت و کنترل ماهواره ای رو داشته باشن مگر اینکه بخوایم دوباره از نو یه پهپاد جدید طراحی کنیم!
[/quote]این نکته درستی هست. اما یک نکته دیگر قبلش هست، چرا این پهپاد شباهت غیر قابل انکاری به پهپاد اسرائیلی دارد؟ مسئله اینه که اگر این پهپاد عینا از روی یک پهپاد اسرائیلی (یا ریز اطلاعات اون) که به هر طریقی ممکنه به چنگ افتاده باشد، الگوبرداری شده باشد، شاید حذف اون قسمت، خود یک چالش باشد (به لحاظ مسائل فنی‌ای که پیش میاره). و اگر هم چالش فنی‌ای هم نداشته باشه، باز هم همانطور که فرمودی، در آینده نچندان دور شاید به ماهواره ارتباطی دسترسی پیدا کردیم...[/size][/font] ویرایش شده در توسط mahdavi3d
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1384947245' post='349564']
سلام

و این حرف شما هم نقض صریح سخنان خداست در کلام الله مجید !

دوباره تاکید میکنم بر مطالعه قرآن مجید این ابرسلاح مسلمانان ...

قرآن بارها فرموده دهن منافقان و کفار با ایرادات بنی اسراییلی شان را هرگز نمی شود بست و نیازی هم به بسته شدن دهن شان نیست چرا که آنان تا زمانیکه از نابودی شمای مسلمان مطمئن نشوند دست از مزخرفات خویش نمی کشند !

این یک

ضمن اینکه ، در جای دیگری میفرماید ، به کفار و مسیحیان و یهودیان بگو ، چگونه است که شما در باب آداب مسلمانان صحبت میکنید حال آنکه خود تابع آداب مسلمانان نیستید ! پس سخن کوتاه کنید ( همون : خفه شو قبل اینکه بدم خفت ت کنند!چشمک)

اینم دو

دوست عزیز، جمهوری اسلامی ایران کشوری است که تک تک این کشورها آرزو دارند ، برای لحظه ای هم شده کاری رو که در نبردهای 33 روزه و 22 روزه انجام داد و اون هم حاصل سالها کاوش بود و نیز همان کاری را که با جانورقندهار و نیز همان کاری را که بر فراز آسمان فلسطین اشغالی انجام داد ، انجام بدهند !

به عبارت بهتر، همانگونه که صهیونیست ها و مسیحی ها و یهودی ها ، می اومدن به مسلمانان آداب مسلمانی!!! میخواستند یاد بدن و قرآن گفت پیامبر بهشون بگو شما در خودتون رو بزارید قبل اینکه بدیم درتون رو بزارند( که نهایتا هم توی خیبر دهن شون رو بستیم !) در اینجا هم کشوری که حتی عرضه نداره جلوی دو نسل قدیمی تر پهپادهای ایرانی رو بگیره و برفراز تمام تاسیسات مهم کشورش ، عروسی راه میندازیم .... میان گه اضافه تر از دهن شون میخورند

اسراییل هرچی داره از امریکاست و امریکا هم هرچی داشت تو جانورقندرهارش بود ... که زایید ... چند قلو هم بهش زاییددددددددددددددددددددددددیم، تکککککککککککککککککبیر

کجای این پیچاندن است ؟ الله اعلم

شما یا نمیخوای بفهمی یا ساده انگار هستی

همین بس ، که ایران بزرگترین دشمن استثمار و استعمار ، هست ، ولی پاکستان بزرگترین دوست امریکا ولی بهش مهلت شش ساعته داده شد که یا برای سقوط افغانستان و طالبان همکاری کن یا نابودت میکنیم، و بعد از همکاری هم که به صورت همیشگی سورتی پروازهای بی سرنشین های امریکایی و کشتار مردم شون رو داریم !

این اوج افتخار جمهوری اسلامی ایران هست که هنوز کسی جگر اینو پیدا نکرده که یک پهپاد رزمی بفرسته برای کشتن ناموس کشورش

چی میگی شما ؟ واقعا چی میگین ؟

اگر مسلمان هستید پس یا در اسلام خود تجدید کنید یا واقعا اسلامی رفتار کنید

ترکیه همون کشوری هست که کشتی کمکی به فلسطین ش رو اونجور ترکوندن هیچ گهی نخورد

و الباقی قصه

پیچاندن ، دقیقا لفظی است که برای این پاکستانیا و اسراییلیا و باقی باید به کار برد که میخوان حقارت و پستی خودشونو اینطور شیره بمالند

الله اکبر

یا حق
[/quote]

جناب ادیب،

سلام

تمام حرف من تو یه جمله خلاصه میشه:

کار درست انجام بده، بهونه دست کسی نده (چه داخلی چه خارجی). خلاص. در این باب هم شما را ارجاع میدم به پستم در صفحه ی 19 که به دلیل نامعلومی کلا ص 19 بالا نمیاد.

تو اسلام اگر به کسی می خواهیم خفه شو هم بگیم باید با دلیل و منطق باشه نه پیچوندن. اگر طرف به پیچ و پرچ گیر میده پاسخ منطقیش این نیست که من آنم که آرکیو نشوندم زمین. اگر طرف به ترک های روی بدنه گیر میده پاسخ منطقیش این نیست که من آنم که پهپاد ایوب فرستادم اسرائیل. اگر طرف میگه چرا ماکت ضایع بود پاسخ این نیست که برو فکری به حال کشور خودت بکن.

اصلا این خارجی ها را ولش کن. وقتی یه بچه ایرانی مومن متعهد ولایی همین سوالاتو می پرسه چی جوابش می دی؟ من آنم که اسرائیل را در جنگ فلان، فلان کردم. فلان پهپاد را ... فلان کشور استکباری را به خاک سیاه نشوندم؟

من میگم پیچ و پرچو مثل بچه ی آدم جا بزن شما میگی گور بابای خارجیا!!!

توجیه دیگه بسه.

به جای اینکه انتقاد سازنده کنیم و نقد پذیر باشیم و ایرادات را رفع کنیم دنبال این هستیم که همه گند کاری های تو مملکتو توجیه کنیم. ویرایش شده در توسط hossein9
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

برادر حسین، من ترکی حرف میزنم ؟ یا اسراییلی یا انگلیسی ؟ که متوجه عرض من نمیشی

دوست عزیز ما کارمون رو کاملا هم درست انجام دادیم و میدیم !

منظور من همین بود

به همین راحتی

نشونه درست انجام دادن کارمونم جانور قندهار و پرواز پر افتخار پهپادهامون در سرتاسر نقاط جهان هست .... در سرتاسر نقاط جهان ....

اون افراد خارجی هم که گیر میدن اصولا ، منظورشون دو سه تا پرچ ساده که من و شما هم نمیدونیم چرا اونطور هست ... نیست !

بحث شون چیز دیگری ست

به هرحال، با همین پهپادها ما همه جای جهان رو رصد میکنیم ، و هیچ کشوری هم نیست بتواند بگوید ، نکن

و واقعا ادامه دادن این حرف توسط شما بیش از اینکه ظن من رو به سمت دیگری ببره معنای دیگری ندارد

فعلا این ما نیستیم باید اثبات کنیم می توانیم چون توانستیم در هر جای جهان هرطوردلمون میخواد هواپیمای شناسایی بفرستیم و هر وقتم دلمون میخواد هر هواپیمایی رو میاریم پایین، هر وقت دلمون بخواد !

فعلا این امریکا و انگلیس و اسراییل و فرانسه و چین و روسیه بقیه هستند که باید ثابت کنند میتونند جلوی ما رو بگیرند !!!!! یا به ما برسند !

افتخار ما این است که حتی نیروهای بسیجی ما نیز آموزش هدایت و کنترل پهپاد دارند میبینند به صورت گسترده ......................... ااااااااااااااااالله اکککککککککککککککککککبر

ما خودمون اصل انتقادیم و همیشه هم منتقد بودیم ولی همونطور که امام خامنه ای گفتند، منتقدی که قصد دلسوزی دارد با کسی که ایراد بنی اسراییلی بگیرد فرق دارد ... و منتقد دلسوز نتیجه انتقادش پیشرفت و نتیجه انتقاد بنی اسراییلیون .... هیچی هست

یا حق ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[i]به نظر ميرسه سطح بحث‌هاي دوستان يك مقداري كم و تقريباً عوامانه است ، اين همه نكته براي بررسي وجود داره مثلاً : برد عملياتي و نقاط در دسترس ، چرايي ابعاد بزرگ پهپاد و اينكه اين ابعاد اصلاً چه قابليت‌هايي رو ايجاد ميكنه ، تسليحات ، روش‌هاي هدايت و ... با اين حال دوستان يك سري بحث‌هاي سطح پايين مي‌كنند البته نبايد از بد سليقگي در رونمايي دفاع كرد و شايد با يك نور پردازي درست يكسري از عيب‌ها ناپديد مي‌شد. يك نكته مهم ديگه اينكه ما ابتدا بايد بصورت خيلي فشرده و جهادي به يكسري از قابليت‌ها مانند برد ، ارتفاع ، ابعاد ، سيستم‌هاي اپتيكي و ... برسيم و سپس به ريزه كاري‌هايي كه باعث ارتقاء عملكرد مي‌شوند بپردازيم به عنوان مثال ايران چندين سال قبل براي ساخت موشك فقط به برد اون فكر مي كرد و اولين هذف اين بود كه يك موشكي ساخته بشه كه اسرائيل رو هدف قرار بده و شايد تلورانس برخورد حتي به 5 كيلومتر مي‌رسيد. ولي با دستيابي به اين هدف اوليه كار بروي افزايش كيفيت متمركز شد و وضعيت حال حاضر ايجاد شد كه به نقطه زني رسيده. پس مطمئن باشيد آينده بسيار درخشاني براي پهپادهاي ايراني پيش رو خواهد بود.[/i] ویرایش شده در توسط yar2000
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاندر کبیر
بنده صرفا چشمی عرض کردم . نوع بازتاب نور روی بدنه و بالهای شاهد مشخص بود که پرنده اکثرا فلزیه ...
...........
به هر صورت همان طور که یک کاربر خارجی میگفت این کار جمهوری اسلامی مثل اینه که کسی در دو پروژه ی متفاوت ، لئوپارد و آبرامز رو توسعه بده ...
دو پیکر بندی متفاوت ، از دو جنس متفاوت یک پلت فرم آمریکایی و یک پلت فرم اسراییلی .
شخصا فکر میکنم نمونه ی فطرس نهایی تره و با توجه به ماموریت ارتش همین نمونه باید وارد خدمت بشه . در حالی که در مورد شاهد باید شاهد نمونه های بزرگتر، دارای ست کام و سار و همچنین توربوفن باشیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام خدمت دوستان.

کسی ازبچه ها شماره تلفن اقای مرآتی رو نداره ازفرماندهای نظامی که چیزی درنمیاد میخواستم ازش خواهش کنم که در رونمایی ها یه جوری که تابلو نشه کنارپهپاد بایسته وعکس بگیره تابچه های این فرم راحت بتونن اندازه تجهیزات رو دربیارن تایکی ازمشکلات بچه های فروم برطرف بشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]باسلام خدمت دوستان.[/right][/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]کسی ازبچه ها شماره تلفن اقای مرآتی رو نداره ازفرماندهای نظامی که چیزی درنمیاد میخواستم ازش خواهش کنم که در رونمایی ها یه جوری که تابلو نشه کنارپهپاد بایسته وعکس بگیره تابچه های این فرم راحت بتونن اندازه تجهیزات رو دربیارن تایکی ازمشکلات بچه های فروم برطرف بشه![/right][/font][/color][/quote]

مگه دست اقای مرآتیه که کجا وایسته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.