Recommended Posts

دوست دارید به تاریخ قبل از 1948 بریم بعد قطعنامه 1948 سازمان ملل یا اگر بخواید می تونیم بریم از سال 1860 شروع کنیم تا 1909 یعنی 40 سال قبل از بوجود امدن کشور اسرائیل تا به شما ثابت کنم در 1909 چگونه یهودیان به طور قانونی تلاویو رو از اعراب خریداری کردند . الیزار بن یهودا کسی که زبان عبری مدرن رو بوجود اورد در تاریخچش می تونید بخونید که در 1881 به اورشلیم رفت و در 1922 هم فوت کرد . متاسفانه تصور اینه که بعد از جنگ جهانی دوم یهودیان ریختن تو فلسطین و خانه های مردم رو ازشون گرفتند و دولت تشکیل دادند . با یک سرچ ساده در اینترنت می تونی آژانس یهودی ایران که ساخته شده بود مخصوصا برای مهاجرت یهودیان ایران به فلسطین که از زمان قاجار در ایران فعالیت می کرد و بطور قانونی از اعراب سرزمین می خرید. فلسطین بیابان بود عزیز دل . چیزی شبیه صحرای سینا . به نوشته های مارک توین هم می تونی ارجوع بکنی جزو کسانی بود که 1867 به فلسطین رفت و فلسطین رو  توصیف کرد . 

اگر من الان یک خونه بخرم میتونم در خونه ام کشور تشکیل بدم ؟! خریدن زمین و خانه با تشکیل یک کشور فرق میکند !

ضمنا شما که نگران رسیدن یک یهودی به پست و مقام در ایران هستید بفرمایید ببینیم در رژیم صهیونیستی شما فرد غیریهودی تا کجا میتونه بره ؟ اصلا اجازه نفس کشیدن هم داره ؟ آزادی اقلیت های دینی در ایران به اذعان خیلی از ارگان ها از رژیم صهیونیستی که به تازگی طرح "کشور یهودی" رو هم تصویب کرده ، بالاتر هست

• Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همون قدر یک یهود اسرائیلی شانس داره در ایران رئیس جمهور بشه که یک ایرانی شیعه ولایتی در این رژیم بشه وزیر دفاع

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا ۖ وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُم مَّوَدَّةً لِّلَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَىٰ ۚ ذَٰلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ (مائده:82)

مسلّماً يهوديان و كسانى را كه شرک ورزيده ‏اند، دشمن‏ترين مردم نسبت به مؤمنان خواهى يافت و قطعاً كسانى را كه گفتند: «ما نصرانى هستيم»، نزديكترين مردم در دوستى با مؤمنان خواهى يافت، زيرا برخى از آنان دانشمندان و رهبانان ‏اند كه تكبر نمی ورزند. (ترجمه محمدمهدی فولادوند)

.............................................................................................................................................................

از قدیم الایام گفته اند که اگر در خانه کس است، یک حرف بس است...

راستش این حقیر دست آنچنانی در تاریخ ندارم! نه به این معنی که از تاریخ و تحلیل تاریخ و اینها رویگردانم! بلکه به این معنی که تمایل آنچنانی و نیز توهم بفهمی و کمی مهم تر تکبر بر حقی ندارم که بخواهم به هر طریقی شده برداشت شخصی و ذهنیت و از همه مهمتر احساس شخصی خودم رو نسبت به مسائل (اصطلاحاً) تاریخی بر وجود دیگران تحمیل کنم و به نوعی  دیگران رو تحقیر کنم، پس یه راست رفتیم سر اصل مطلب...

.............................................................................................................................................................

در پناه حق...

متاسفانه من در زمینه اسلام زیاد قوی نیستم اما چند وقت پیش شیخ اردنی به اسرائیل اومده بود که در مورد این ایه فرمود : که این ایه در مورد یک خطه تاریخی بخصوص و برای یک موقع بخصوص و برای یک درگیری بخصوصی بوده که بین مسلمین و یهودیان در زمان پیامبر بوده نازل شده . حرفش منطقیه . چون برداشتی که از ایه می شه کرد اینه که یهودیان دشمنانتان هستند و مسیحیان دوستانتان خوب شما بفرمایید در طی 70 سال گذشته که از تولد کشور اسرائیل گذشته کشور های مسیحی در کدام زمان تاریخی طرف مسلمین رو گرفتند در جنگ 1973 ارتش های مسیحی به نفع کدام کشور وارد سوئز شدند . امروز که در بین مسلمین و یهودیان در فلسطین جنگ هستند مردم مسیحی حمایت های مالی و سیاسی خود رو از کی می کنند . مسیحیان اونجلیک یا محافظه کار امریکا رو می شناسید . چیزی نزدیک به 70 تا 80 میلیون نفرند فقط در امریکا . حمایت های مالی و سیاسی که این گروه از اسرائیل می کنه یهودیان امریکا نمی کنند . اکثر تبلیغات ضد اسلامی رو همین گروه مسیحیان اونجلیک می کنند . حمایت و پشتیبانی از مهاجرت یهودیان به اسرائیل رو مگر نه دولت مسیحی انگلیس انجام داد . ما حتی می تونیم به جنگ های صلیبی هم رجوع کنیم که چگونه مسلمین و یهودیان در کنار هم در برابر صلیبیون برای دفاع از اورشلیم ( بیت المقدس ) می جنگیدند . 

اگر من الان یک خونه بخرم میتونم در خونه ام کشور تشکیل بدم ؟! خریدن زمین و خانه با تشکیل یک کشور فرق میکند !

ضمنا شما که نگران رسیدن یک یهودی به پست و مقام در ایران هستید بفرمایید ببینیم در رژیم صهیونیستی شما فرد غیریهودی تا کجا میتونه بره ؟ اصلا اجازه نفس کشیدن هم داره ؟ آزادی اقلیت های دینی در ایران به اذعان خیلی از ارگان ها از رژیم صهیونیستی که به تازگی طرح "کشور یهودی" رو هم تصویب کرده ، بالاتر هست

همون قدر یک یهود اسرائیلی شانس داره در ایران رئیس جمهور بشه که یک ایرانی شیعه ولایتی در این رژیم بشه وزیر دفاع

من در مورد اسرائیل ادعایی نکردم اما با وجود همه مشکلاتی که اعراب اسرائیل دارند الان ما در ارتش اسرائیل فرماندهان عرب داریم ، سربازان عرب داریم ، در کنست اسرائیل چند نماینده عرب داریم ، وزرای عرب هم داشتیم . نمونش غالب مجادله که وزیر علوم و ورزش بود . در وزارت امور خارجه اسرائیل دیپلمات های عرب داریم در یک مقطع بین 2000 تا 2003 سفیر عرب هم داشتیم .  سال 2009 کسی که اسرائیل رو در یوروویژن نمایندگی کرد یه عرب فلسطینی بود اسمش رو سرچ کن میرا اواد . اگر فردا صلح بشه و روابط بین اعراب و اسرائیل خوب بشه از این خیلی بهتر خواهد بود . اسرائیل رو باید بر اساس شرایطش مقایسه کرد ولی خوب باز اعراب با مشکلات زیادی مواجهند که اگر خواستید می تونیم بحث رو باز تر بکنیم .

شما از روز اول همون 1860 شروع كن ببا منبع ببينيم چي ميگي

با اینکه خیلی دوست داشتم از 1948 شروع کنیم تا زودتر به وضعیت امروز برسیم اما می ریم به زمان های خیلی دور تر . در اشغال فلسطین توسط ترک های عمانی در 1516 قریب به 10 هزار یهودی در صفاد زندگی می کردند در قرن شانزدهم بر اساس گزارش Palestine royal commission Peel report 1934 صقحه 11 تا 12 جمعیت یهودیان در صفاد که شمال اسرائیل هست 15 هزار نفره . بسیاری از یهودیان در ایکر اورشلیم و جریکو زندگی می کنند . 

در قرن نوزدهم که برای اولین بار بعد از سه قرن جمعیت توسط نیرو های اشغالگر انگلیسی گزارش می شه . بر اساس گزارش James Finn به Earl of Clarendon در 1858 مسلمانان یک چهارم جمعیت اورشلیم هستند . این کلمات خودش : 

The Muslims of Jerusalem scarcely exceed one quarter of the whole population

متوجه شدید که از منابع یهودی و فلسطینی نقل نمی کنم چون یهودیان و اعراب اعداد و امار رو به نفع خود تغییر دادند ولی اهمتی نداره تمام این متون اصلی در کتابخانه های دانشگاه های اسرائیل و موزه ها موجوده .

این بیست سال قبل از اغاز اولین موج مهاجرت یهودیان اروپاست . نمی دونم درک این مسئله که اکثر سرزمین فلسطین امروزی در ان زمان بیابان خالی از سکنه بوده برای خیلی ها سخته. لطفا مراجعه بکنید به نوشته های مارک توین که در سال 1867 به فلسطین رفت و فلسطین رو توصیف کرد من انگلیسش رو می زارم شما زحمت ترجمه رو بکشید :

There is not a solitary village throughout its whole extent- not for thirty miles in either direction. There are two or three small clusters of bedouin tents but not a single permant habitation. One may ride ten miles hereabouts and not see ten human beings …. Come to galilee for that …. These unpeopled deserts this stupid village of tiberias slumbering under its six funereal palms we reached tabor safely … we never saw a human being on the whole route .

Nazareth is forlon… Jericho the accursed lies in a moldering ruin today Bethlehem and Bethany in their poverty and humiliation bethsaida and chirzin have vanished from earth and the desert places round about them.

. شهر تلاویو در 1909 بطور قانونی از لندلورد ها خریداری شد . تشریف بیارید موزه ارتز اسرائیل شهر تلاویو تمام مدارک خرید و حتی تصاویری که عرب های فروشنده در کنار یهودیان خریدار از هم دیگه گرفتند خودتون ببینید . می تونیم حتی به قبل از اون هم بریم برگردیم به دهه ی 1830 میلادی وقتی فلسطین در زیر اشغال مصر بود . و گزارش های فراوان ویلیام یانگ انگلیسی از اذیت و ازار یهودیان که در 1839 ضبط شده و به اداره خارجی بریتانیا فرستاده شده . اینها همگی قبل از اولین مهاجرت عظیم یهودیان اروپا در 1882 بود . امروز جمعیت یهودیان امریکا از یهودیان اسرائیل بیشتره . دلیلش هم این بود که برای فرار از توحش ملل اروپایی یهودیان به کشور هایی می رفتند که در هاشون به رویشون باز بود . این دو کشور فقط امریکا بودند و فلسطین چه در زمان دولت عثمانی و چه زمانی که در دست بریتانیا بود . یهودیان اروپا که به امریکا می رفتند ییدیش صحبت می کردند  بعد از مهاجرت هم همینطور محله های بزرگ امریکا رو خریداری کردند ، مدرسه های خودشون رو بنیان گذاشتند رادیوی خودشون رو راه انداختند ، و ارام ارام در جامعه امریکا خو گرفتند . یهودیان مهاجر به فلسطین هم همینگونه بود بخصوص در زمان دولت عثمانی که از کشور های عربی و اسلامی مهاجرت می کردند یهودیانی بودند که از صهیونیزم هیچ چیز نمی دونستند و فقط برای فرار از جنایت های همسایگان عربشون در یمن و مراکش و تونس به دنبال خانه بودند . اگر خواستید جنایت هایی که در مراکش و تونس و یمن ده ها سال قبل از بوجود امدن دولت اسرائیل اتفاق افتاد رو باز می کنم . یهودیان به فلسطین امدند جمعیتشون بسیار کم بود اما به مانند یهودیان امریکا مدارس خودشون رو باز کردند زبان عبری رو دوباره زنده کردند روزنامه و همه چیز که یک جامعه برای ادامه دادن زندگیش بهش نیازمنده از پنجاه سال قبل از به وجود امدن کشور اسرائیل حمله به این جوامع کوچک یهودی در اورشلیم هیفا و تلاویو اغاز شد ( این اغاز هاگانه و ایرگون برای مقابله با حملات تروریستی اعراب که البته خودش هم چیزی شبیه همین شد ) .

ببینید دو تا تفکر بسیار تند بر روی هر دو طرف سر کار هست . تفکر تندروی یهودی می گه هیچ کس توی این سرزمین نبوده حتی 1 ادم هم نبوده و کاملا خالی خالی خالی بوده . تفکر تند فلسطینی می گه تمام سرزمین فلسطین پر بوده از عرب و ادم های بومی و ملتی وجود داشته که دولت داشته پول ملی داشته و ... و صهیونیست ها امدند یک ملت واقعی رو به خاک و خون کشیدند و یک ملت جعلی درست کردند . هیچکدام از این ها درست نیستند مثل هیمشه واقعیت چیزی بین هر دو این هاست . اینکه بگیم به طور 100 درصد خالی از سکنه بوده درست نیست با یک نگاه می شه گفت در 1880 وقتی اولین مهاجرت عظیم شروع شد جمعیت سرزمین فلسطین یعنی اسرائیل امروز به علاوه کرانه باختری و غزه و کلا این منطقه حدودا نیم میلیون نفر بوده . امروز در همین منطقه چیزی بین 10 تا 12 میلیون نفر دارن زندگی می کنند یعنی اسرائیل به علاوه غزه و کرانه باختری . سرزمین فلسطین به مانند تمام کشور های عربی زیر دولت عثمانی و بریتانیا مفهوم جغرافیایی و سیاسی نداشت . در زیر حکومت عثمانی از 1516 تا فلسطین به چند سنجاق تقسیم شده بود سنجاق ها قسمتی از ولایت بودند . قسمت اعظم فلسطین و اسرائیل امروز قسمتی از ولایت سوریه بودند که توسط حاکم دمشق اداره می شد . در دهه ی 1830 که فلسطین به دست مصر افتاد فلسطین رو حکام مصر تقسیم کردند و شمال فلسطین شد جزو ولایت بیروت با یک سنجاق مستقل به نام سنجاق اورشلیم یا قدس که از جافا می یومد تا جنوب غزه و بیرشوا .

ما در اسرائیل یک تاریخدان داریم که بشدت منتقد دولت های اسرائیل بوده طرفدار اتیشی فلسطین و خلاصه صادق زیباکلام اسرائیل هست این اقا . بر اساس گفته خودش فروش زمین ها به یهودیان فقط چند هزار خانواده عرب مجبور به ترک زمین ها شدند . زمین هایی که از 1880 تا ده 1930 خریداری شده بود . این عددی نیست در مقابل اواره شدن عرب ها بخاطر ساختن سد اسوان در مصر و اوارگی اعراب مارش . لطفا به نوشته های نویسنده راخد خالدی رجوع کنید .

مطلب خیلی طولانی امیدوار بودم بتونم به بریتانیکا برسم که متااسفانه وقت نیست . بایم برم دانشگاه اینسایکلوپیدیا فلسطین در 1911 رو پیدا کنم .  بهترین راه برای اینکه دوستان در زمینه مردم فلسطین این که این مردم از کجا امدند و قبلا این ها کی بودند مراجعه کردند به اینکلوپیدیا هایی ایست که قبل از 1920 نوشته شده . ان شا الله ادامه خواهیم داد .

ویرایش شده در توسط ariel24
  • Upvote 7
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا تورو خودا با این بنده خدا درست رفتار کنید ول نکنه سایت رو بره... بزارید از طرف مقابل و اطلاعاتش و اینکه چی تو ذهن اسراییلی هاست استفاده کنیم.

پیشنهاد میدم یه تاپیک جداگونه زده بشه تا ایشون در مورد مواضعشون با بچه ها اونجا صحبت کنند تا حقیری مثل من هم بیشتر یاد بگیره.

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست دارید به تاریخ قبل از 1948 بریم بعد قطعنامه 1948 سازمان ملل یا اگر بخواید می تونیم بریم از سال 1860 شروع کنیم تا 1909 یعنی 40 سال قبل از بوجود امدن کشور اسرائیل تا به شما ثابت کنم در 1909 چگونه یهودیان به طور قانونی تلاویو رو از اعراب خریداری کردند . الیزار بن یهودا کسی که زبان عبری مدرن رو بوجود اورد در تاریخچش می تونید بخونید که در 1881 به اورشلیم رفت و در 1922 هم فوت کرد . متاسفانه تصور اینه که بعد از جنگ جهانی دوم یهودیان ریختن تو فلسطین و خانه های مردم رو ازشون گرفتند و دولت تشکیل دادند . با یک سرچ ساده در اینترنت می تونی آژانس یهودی ایران که ساخته شده بود مخصوصا برای مهاجرت یهودیان ایران به فلسطین که از زمان قاجار در ایران فعالیت می کرد و بطور قانونی از اعراب سرزمین می خرید. فلسطین بیابان بود عزیز دل . چیزی شبیه صحرای سینا . به نوشته های مارک توین هم می تونی ارجوع بکنی جزو کسانی بود که 1867 به فلسطین رفت و فلسطین رو  توصیف کرد . 

شما فقط به من بگید از کجا شروع کنیم من از همونجا شروع می کنم . از صد ی 1800 یا 1917 بارفور یا 1948 یا جنگ 1967 و 1973 . از توطئه اینکه فلسطینی ها اصلیت اردنی و سوری و لبنان دارند ، از سایکس پیکوت از طرح دولت عثمانی و بریتانیا برای Palestinian Mandate از اینکه چرا کشور های عربی همگی مرز هاشون خط صاقه به مانند اینکه یک نفر با مداد و خط کش نشسته و مرز هاشون رو کشیده . ایا همین حرف رو ایت الله خامنه ای در مورد مردم امریکا ، استرالیا ، کانادا و نیوزیلند که کشور هاشون دقیقا همونطوری تشکیل شد که اسرائیل تشکیل می زنه . ایا تمام 290 میلیون امریکایی سفید پوست باید برگردند اروپا یا استرالیایی ها یا کانادایی ها . حداقل بنی اسرائیل از زمان فتح سرزمین کنعان تا سال 70 بعد از میلاد مسیح که از سرزمین هاشون رو رانده شدند سابقه 1400 ساله ای در سرزمین فلسطین دارند . پادشاهان داوود و سلیمان در کدام سرزمین حکومت می کردند و بر کدام مردم ؟ اما سفیدپستان انگلاساکسون و فرانسوی چه ربطی به سرزمین های امریکا داشتند نه تنها بومیان رو به خاک و خون کشیدند بلکه 300 سال برده داری رو به جا گذاشتند . تنها فرق اسرائیل و امریکا اینه که امریکا 400 سال پیش تشکیل شد و اسرائیل 70 سال پیش . 

مسئله ای که شما مطرح می کنید دیگه شدنی نیست . بیش از 80 تا 85 درصد یهودیان اسرائیل در اسرائیل بدنیا اومدند . دورگه ترین کشور دنیاست . یعنی پدر ایرانیه مادر المانی . پدر یمنی مادر روسی و ... خوب فرض به این که خواستیم برگردیم . یهودیان ایرانی الاصل اسرائیل الان 300 هزار نفرند شما حاضری 300 هزار یهودی که در طی 10 سال اینده ممکنه یک میلیون بشند اجازه بازگشت به ایران بدی. بازگشت 300 هزار یهودی ایرانی یعنی ساختن هزاران کنیسه و هزاران مدرسه یهودی . یهودیان ایران در اسرائیل رئیس جمهور شدند ، وزیر دفاع شدند ، خلبان نیروی هوایی شدند ، فرمانده نیروی دریایی شدند ، ایا شما حاضرید همین حق و حقوق و همین موقعیت های شغلی رو به یهودیان بدی ؟ اگر ایران کشوری بود مثل ایالات متحده امریکا که یهودی درش رئیس جمهور هم می تونه بشه و اگر انسان شایسته ای باشه می تونه به رده های بالای فرماندهی و ریاست برسه اونوقت می شد در موردش بحث . متاسفانه بعد از انقلاب اسلامی حتی همین 40 هزار یهودی رو هم شما نتونستی نگه داری بر اساس اخیر امار فقط 8 هزار نفرشون میوندن . 

مجدادا سلام

اولا عذر خواهی میکنم که دیر جواب دادم کمی نوشته بودم که کاری پیش اومد تا الان تازه اومدم پشت سیستم اما بعد

بحث هاي زيادي رو پيش کشيديد

اين که يهودي ها ميخواستن برگردن به سرزمين موعود و بعضي از مسيحي ها هم اينو ميخواستن يه بحث اعتقادي هست که بر اساس اون اين عمل انجام شده و بهانش رو هم گذاشتن نبود يک حکومت که از يهوديان در جهان دفاع کنه. اين فتنه هم به پشتيباني شوهر اول اسرائيل(انگل ايس) بود که شاه عثماني اون زمان زير بار اين ننگ نرفت يهوديان با نقشه قبلي و سازمان يافته فقط 3% از خاک فلسطين رو خريدن و در اول کار هم فلسطيني ها به صورت احمقانه زمين هاشونو فروختن اما خريد زمين از يک کشور به اين معنا نيست که هر کاري دوست داشته باشم بتونم تو زمينم انجام بدم مثلا يک کشور تاسيس کنم الان من ميتونم برم و توي آمريکا يه قسمت رو بخرم و بعد بگم اين کشور منه؟ بعدش هم از خارج از اون کشور شهر وند وارد کنم؟ نخیر وقتی در کشوری زمین میخرید باید تابع قوانینش باشید. بعد از اون خريد انگليس هم 3% ديگه از خاک رو به اونا بخشيد اصلا انگليس چه حقي داشت که خاک کشور ديگه اي رو به مردم ديگه بده؟! اينجا بود که اعراب فلسطيني احساس خطر کردن و درگيري ها شروع شد ولي ديگه دير شده بود و هر کي زورش بيشتر بود ميتونست برنده ميدان باشه

توطئه اين که فلسطيني ها اصليتشون مال جاي ديگس؟ اين سرزمين ها اسلامي هستن يهوديان اصليتشون مال کجاست؟ داستان حمله به اورشلیم رو بخاطر بیارید زمانی که 10 سبط گم شدن در تاریخ الان اکثريت فلسطيني ها آواره کشور هاي ديگه هستن و شدن شهروند اونا ولي اين اصل قضيه که اينها فلسطيني هستن رو تغيير نميده بعضی از سن بالاهاشون هنوز کلید خونه هایی رو که سالها پیش خراب شدن رو دارن یا کودکان میدونن که پدر بزرگشون مال کدوم منطقه ی فلسطین هست.

در مورد نظر آقا در مورد اونا هم حرف زده. کلا مردم سرخ پوست آمريکا و يا نژاد تاسماني استراليا و ... ديگه تقريبا وجود خارجي ندارن و بعد از نسل کشي عجيبي که انگلوساکسون ها راه انداختن ديگه تعدادشون بسيار کمه اگر چه ظلم ظلمه ولي آيا فلسطيني ها هم کامل نابود شدن يا دنبال گرفتن حقشون نيستن؟ از اون جريان خيلي گذشته ولي اين يکي نه هنوز هم ادامه داره و فروکش نکرده

نگاهمون به بحث تاريخي مذهبي از اساس با هم فرق ميکنه پس بهتره به اون بخش وارد نشيم اگر چه به اون بحث وارد شيم به نفع من ميشه  :winking:  مثلا شما گفتيد پادشاه داوود و پادشاه سليمان ولي ما ميگيم داوود نبي (س) و سليمان نبي (س) و از اين دست چيزا براي خودتون بهتره وارد اين بحث نشيد.

اتفاقا برعکس داخل ايران زياد اين بحث مطرح نيست . تعداد اقليت ها به داشتن نماينده مجلس نميرسه ولی بخاطر این که حقوقشون ضایع نشه نماینده مجلس دارن ما در زمان جنگ خلبان مسیحی شهید هم دادیم این دیگه به خودشون مربوط میشه که تا کجا خودشونو بالا بکشن. خب معلومه مردم مسلمان حاظر نمیشن که یه یهودی بالا سرشون باشه یا یه ایرانی حاظر نمیشه که یه غیر ایرانی رئیس جمهور بشه برای اسرائیل و آمریکا فرق میکنه چون بی بته هستن و تاریخشون از یه جا به قبل دیگه نیست و همه مهاجر هستن.

اگه اجازه بدید در مورد آیه قرآن یه توضیح بدم احتمالا به زبان عربی هم وارد هستید زمان آیه استمراری هست در قرآن یهودی به معنای بد آمده (منظور انحراف در دین حضرت موسی) ولی پیروان موسی بد نیستن مسیحیان به معنی خوب و دوست اومدن ولی حکومت های مسیحی بد باید بخونید و دقت کنید تا فرقشون جاهای مختلف آشکار بشه اوون بنده خدا میخواست ماست مال کنه البته اگه سوادشو داشته باشه

معمولا اورشلیم یا همون قدس جایگاه تمامی ادیان بوده و در طول تاریخ برای همه محترم و مقدس بوده چه یهودی چه مسیحی و چه مسلمان نکته جالبش اینه که یکی از شرایط صلحی مسیحیان با یهودیان در زمان صلاح الدین این بود که نذاره یهودیان به بیت المقدس بیان

خیلی بحث های زیادی رو باز میکنید نئو انجلیها یا اوانجلیست ها رو یهودیان درست کردن کلا داستانش اینه که برداشت های جدیدی از انجیل دارن الان هم دارن کار میکنن سر قسمت خطرناکش برای یهودیان چون گفتن باید یهودیان به ارض موعود برگردن و با مسلمانان درگیر بشن تا مسیح ظهور نه و در این میان دو - سوم از یهودیان هم باید نابود بشن و یک - سوم باقی مونده هم  یا به مسیح ایمان میارن یا کشته میشن  icon_eek  جدیدا البته میگن که حالا لزومی هم نداره که یهودیان نابود بشن داستانش طولانیه کلا اینقد بحث باز کردید آدم نمیتونه همه رو جواب بده یا کامل جواب بده

_______________________________________________________________________________________

پ.ن: آقای آریل این بخش با هموطنان هست

نمیدونم چرا بعضی ها یه کینه شتری عجیبی از فلسطینی ها دارن بگن ما هم روشن بشیم.

اگه میشه یه تاپیک بزنید که راحت بحث کنیم چون بعضی عزیزان برای خوندن خبر و تحلیل جدید میان اینجا نه این بحث ها

ممنون

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اما با وجود همه مشکلاتی که اعراب اسرائیل دارند الان ما در ارتش اسرائیل فرماندهان عرب داریم ، سربازان عرب داریم ، در کنست اسرائیل چند نماینده عرب داریم ، وزرای عرب هم داشتیم . نمونش غالب مجادله که وزیر علوم و ورزش بود . در وزارت امور خارجه اسرائیل دیپلمات های عرب داریم در یک مقطع بین 2000 تا 2003 سفیر عرب هم داشتیم .  سال 2009 کسی که اسرائیل رو در یوروویژن نمایندگی کرد یه عرب فلسطینی بود اسمش رو سرچ کن میرا اواد . اگر فردا صلح بشه و روابط بین اعراب و اسرائیل خوب بشه از این خیلی بهتر خواهد بود . اسرائیل رو باید بر اساس شرایطش مقایسه کرد ولی خوب باز اعراب با مشکلات زیادی مواجهند که اگر خواستید می تونیم بحث رو باز تر بکنیم .

متوجه شدید که از منابع یهودی و فلسطینی نقل نمی کنم چون یهودیان و اعراب اعداد و امار رو به نفع خود تغییر دادند ولی اهمتی نداره تمام این متون اصلی در کتابخانه های دانشگاه های اسرائیل و موزه ها موجوده .

این بیست سال قبل از اغاز اولین موج مهاجرت یهودیان اروپاست . نمی دونم درک این مسئله که اکثر سرزمین فلسطین امروزی در ان زمان بیابان خالی از سکنه بوده برای خیلی ها سخته.

شهر تلاویو در 1909 بطور قانونی از لندلورد ها خریداری شد . تشریف بیارید موزه ارتز اسرائیل شهر تلاویو تمام مدارک خرید و حتی تصاویری که عرب های فروشنده در کنار یهودیان خریدار از هم دیگه گرفتند خودتون ببینید .

می تونیم حتی به قبل از اون هم بریم برگردیم به دهه ی 1830 میلادی وقتی فلسطین در زیر اشغال مصر بود . و گزارش های فراوان ویلیام یانگ انگلیسی از اذیت و ازار یهودیان که در 1839 ضبط شده و به اداره خارجی بریتانیا فرستاده شده . اینها همگی قبل از اولین مهاجرت عظیم یهودیان اروپا در 1882 بود . امروز جمعیت یهودیان امریکا از یهودیان اسرائیل بیشتره . دلیلش هم این بود که برای فرار از توحش ملل اروپایی یهودیان به کشور هایی می رفتند که در هاشون به رویشون باز بود .

این دو کشور فقط امریکا بودند و فلسطین چه در زمان دولت عثمانی و چه زمانی که در دست بریتانیا بود . یهودیان اروپا که به امریکا می رفتند ییدیش صحبت می کردند  بعد از مهاجرت هم همینطور محله های بزرگ امریکا رو خریداری کردند ، مدرسه های خودشون رو بنیان گذاشتند رادیوی خودشون رو راه انداختند ، و ارام ارام در جامعه امریکا خو گرفتند . یهودیان مهاجر به فلسطین هم همینگونه بود بخصوص در زمان دولت عثمانی که از کشور های عربی و اسلامی مهاجرت می کردند یهودیانی بودند که از صهیونیزم هیچ چیز نمی دونستند و فقط برای فرار از جنایت های همسایگان عربشون در یمن و مراکش و تونس به دنبال خانه بودند . اگر خواستید جنایت هایی که در مراکش و تونس و یمن ده ها سال قبل از بوجود امدن دولت اسرائیل اتفاق افتاد رو باز می کنم . یهودیان به فلسطین امدند جمعیتشون بسیار کم بود اما به مانند یهودیان امریکا مدارس خودشون رو باز کردند زبان عبری رو دوباره زنده کردند روزنامه و همه چیز که یک جامعه برای ادامه دادن زندگیش بهش نیازمنده از پنجاه سال قبل از به وجود امدن کشور اسرائیل حمله به این جوامع کوچک یهودی در اورشلیم هیفا و تلاویو اغاز شد ( این اغاز هاگانه و ایرگون برای مقابله با حملات تروریستی اعراب که البته خودش هم چیزی شبیه همین شد ) .

سلام بر شما

من در خصوص پست ارسالی توسط شما چند تا سوال دارم که بخش های مرتبط اش رو هم قرمز کردم تا بدونید که به کدام بخش حرف های شما ارجاع میدم.

1. از مسئولیت گرفتن اعراب فلسطینی صحبت کزدید. میشه توضیح بدید که توی این افرادی که گفتید چند نفرشون عرب مسلمان هستند؟ چون تا اونجائی که من شنیدم جامعه اسرائیل اینجوری طبقه بندی میشه : شهروندان درجه اول: یهودیان / شهروندان درجه دوم: اعراب غیر مسلمان / شهروندان درجه سوم: اعراب مسلمان

2. واقعا تصور شما بر این هست که شهروندان ایران میتونن به راحتی به آژانس هواپیمائی مراجعه کنند و بلیت بگیرن و بیان تل آویو تا شما ببریدشون به اون موزه و اسناد رو نشون شون بدید؟  :chicken:  و بعدش هم با خیال راحت برگردن کشورشون و برن سر خونه زندگی شون و انگار نه انگار که اتفاقی هم افتاده و به زندگی روزمره خودشون ادامه بدن؟

احیانا بهتر نیست که اون اسناد و مدارک رو بصورت دیجیتال و اینترنتی در اختیار ما بگذارید تا بررسی کنیم  :winking:  مثلا این موزه و دانشگاه هائی که اشاره کردید احیانا کتابخانه دیجیتال ندارند که بشه از طریق اینترنت بهشون دسترسی پیدا کرد؟

3. میشه یکم در مورد اون حضرات (لندلورد) که شهر تل آویو رو بصورت قانونی به یهودیان فروختند توضیح بدید؟ مثلا کی بودند؟ اسم شون چی بود؟ اهل کجا بودند؟ و ...

4.  میشه یکم در مورد اینکه چرا یهودیان در هرجای دنیا بودن بقول شما مورد حمله و ضرب و شتم و جنایت واقع میشدند توضیح بدید؟ یعنی کلا همه مردم دنیا کینه عجیب و بی منطقی از یهود داشتند؟ یا اینکه رفتارهای یهودیان هم توی این اتفاقات بی تأثیر نبوده؟ مثلا همین فلسطین که مثال زدید، مگه بعنوان یه سرزمین امن مورد توجه یهودیان قرار نمیگیره؟ سرزمینی که قرنها یهودیان توش با امنیت و آرامش زندگی  میکردند. چی میشه که یک دفعه نیاز به تشکیل هاگانا و ... میشه؟

5. گفتید که کشورهائی که برای یهودیان امن بوده آمریکا و فلسطین بودند. میشه یکم در مورد کشور اوگاندا برامون توضیح بدی؟ ظاهرا  اوگاندا قبل از فلسطین، سرزمین گزینش شده برای تشکیل کشور اسرائیل بوده. چی میشه که اوگاندا منتفی میشه و کشور فلسطین برای تشکیل دولت جدید اسرائیل انتخاب میشه؟

6. گفتید که مارک تواین میگه که اکثر سرزمین فلسطین بیابون بوده. همین الان مگه بخش بزرگی از کشور ما بیابون نیست؟ مگه تقریبا 99% کشور عربستان بیابون نیست؟ خوب این دلیل میشه که مثلا آمریکائی ها سرخپوستان آپاچی و کومانچی و ... رو بیارن توی کشور عربستان و وسط  اون کشور یک کشور سرخپوست نشین تشکیل بدن؟

ویرایش شده در توسط mehran55
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی گفتیم خلیج عربی و محمره و عبادان، خواهیم گفت قدس شریف

سلام

اتفاقا چون می گوئیم خلیج فارس و خرمشهر و آبادان و اهواز ، می گوئیم قدس شریف وگرنه اگر نقل گفته های شما می شدیم ( مثل بعضی ها که بعد از انقلاب و در روزهای قبل از آغاز جنگ و شروع جنگ همین اسنها را به کار می بردند ) الان در حال گفتن اورشلیم بودیم ! 

• Upvote 7
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه من در زمینه اسلام زیاد قوی نیستم اما چند وقت پیش شیخ اردنی به اسرائیل اومده بود که در مورد این ایه فرمود : که این ایه در مورد یک خطه تاریخی بخصوص و برای یک موقع بخصوص و برای یک درگیری بخصوصی بوده که بین مسلمین و یهودیان در زمان پیامبر بوده نازل شده . حرفش منطقیه . چون برداشتی که از ایه می شه کرد اینه که یهودیان دشمنانتان هستند و مسیحیان دوستانتان خوب شما بفرمایید در طی 70 سال گذشته که از تولد کشور اسرائیل گذشته کشور های مسیحی در کدام زمان تاریخی طرف مسلمین رو گرفتند در جنگ 1973 ارتش های مسیحی به نفع کدام کشور وارد سوئز شدند . امروز که در بین مسلمین و یهودیان در فلسطین جنگ هستند مردم مسیحی حمایت های مالی و سیاسی خود رو از کی می کنند . مسیحیان اونجلیک یا محافظه کار امریکا رو می شناسید . چیزی نزدیک به 70 تا 80 میلیون نفرند فقط در امریکا . حمایت های مالی و سیاسی که این گروه از اسرائیل می کنه یهودیان امریکا نمی کنند . اکثر تبلیغات ضد اسلامی رو همین گروه مسیحیان اونجلیک می کنند . حمایت و پشتیبانی از مهاجرت یهودیان به اسرائیل رو مگر نه دولت مسیحی انگلیس انجام داد . ما حتی می تونیم به جنگ های صلیبی هم رجوع کنیم که چگونه مسلمین و یهودیان در کنار هم در برابر صلیبیون برای دفاع از اورشلیم ( بیت المقدس ) می جنگیدند . 

من در مورد اسرائیل ادعایی نکردم اما با وجود همه مشکلاتی که اعراب اسرائیل دارند الان ما در ارتش اسرائیل فرماندهان عرب داریم ، سربازان عرب داریم ، در کنست اسرائیل چند نماینده عرب داریم ، وزرای عرب هم داشتیم . نمونش غالب مجادله که وزیر علوم و ورزش بود . در وزارت امور خارجه اسرائیل دیپلمات های عرب داریم در یک مقطع بین 2000 تا 2003 سفیر عرب هم داشتیم .  سال 2009 کسی که اسرائیل رو در یوروویژن نمایندگی کرد یه عرب فلسطینی بود اسمش رو سرچ کن میرا اواد . اگر فردا صلح بشه و روابط بین اعراب و اسرائیل خوب بشه از این خیلی بهتر خواهد بود . اسرائیل رو باید بر اساس شرایطش مقایسه کرد ولی خوب باز اعراب با مشکلات زیادی مواجهند که اگر خواستید می تونیم بحث رو باز تر بکنیم .

با اینکه خیلی دوست داشتم از 1948 شروع کنیم تا زودتر به وضعیت امروز برسیم اما می ریم به زمان های خیلی دور تر . در اشغال فلسطین توسط ترک های عمانی در 1516 قریب به 10 هزار یهودی در صفاد زندگی می کردند در قرن شانزدهم بر اساس گزارش Palestine royal commission Peel report 1934 صقحه 11 تا 12 جمعیت یهودیان در صفاد که شمال اسرائیل هست 15 هزار نفره . بسیاری از یهودیان در ایکر اورشلیم و جریکو زندگی می کنند . 

در قرن نوزدهم که برای اولین بار بعد از سه قرن جمعیت توسط نیرو های اشغالگر انگلیسی گزارش می شه . بر اساس گزارش James Finn به Earl of Clarendon در 1858 مسلمانان یک چهارم جمعیت اورشلیم هستند . این کلمات خودش : 

The Muslims of Jerusalem scarcely exceed one quarter of the whole population

این بیست سال قبل از اغاز اولین موج مهاجرت یهودیان اروپاست . نمی دونم درک این مسئله که اکثر سرزمین فلسطین امروزی در ان زمان بیابان خالی از سکنه بوده برای خیلی ها سخته. لطفا مراجعه بکنید به نوشته های مارک توین که در سال 1867 به فلسطین رفت و فلسطین رو توصیف کرد من انگلیسش رو می زارم شما زحمت ترجمه رو بکشید :

There is not a solitary village throughout its whole extent- not for thirty miles in either direction. There are two or three small clusters of bedouin tents but not a single permant habitation. One may ride ten miles hereabouts and not see ten human beings …. Come to galilee for that …. These unpeopled deserts this stupid village of tiberias slumbering under its six funereal palms we reached tabor safely … we never saw a human being on the whole route .

Nazareth is forlon… Jericho the accursed lies in a moldering ruin today Bethlehem and Bethany in their poverty and humiliation bethsaida and chirzin have vanished from earth and the desert places round about them.

. شهر تلاویو در 1909 بطور قانونی از لندلورد ها خریداری شد . تشریف بیارید موزه ارتز اسرائیل شهر تلاویو تمام مدارک خرید و حتی تصاویری که عرب های فروشنده در کنار یهودیان خریدار از هم دیگه گرفتند خودتون ببینید . می تونیم حتی به قبل از اون هم بریم برگردیم به دهه ی 1830 میلادی وقتی فلسطین در زیر اشغال مصر بود . و گزارش های فراوان ویلیام یانگ انگلیسی از اذیت و ازار یهودیان که در 1839 ضبط شده و به اداره خارجی بریتانیا فرستاده شده . اینها همگی قبل از اولین مهاجرت عظیم یهودیان اروپا در 1882 بود . امروز جمعیت یهودیان امریکا از یهودیان اسرائیل بیشتره . دلیلش هم این بود که برای فرار از توحش ملل اروپایی یهودیان به کشور هایی می رفتند که در هاشون به رویشون باز بود . این دو کشور فقط امریکا بودند و فلسطین چه در زمان دولت عثمانی و چه زمانی که در دست بریتانیا بود . یهودیان اروپا که به امریکا می رفتند ییدیش صحبت می کردند  بعد از مهاجرت هم همینطور محله های بزرگ امریکا رو خریداری کردند ، مدرسه های خودشون رو بنیان گذاشتند رادیوی خودشون رو راه انداختند ، و ارام ارام در جامعه امریکا خو گرفتند . یهودیان مهاجر به فلسطین هم همینگونه بود بخصوص در زمان دولت عثمانی که از کشور های عربی و اسلامی مهاجرت می کردند یهودیانی بودند که از صهیونیزم هیچ چیز نمی دونستند و فقط برای فرار از جنایت های همسایگان عربشون در یمن و مراکش و تونس به دنبال خانه بودند . اگر خواستید جنایت هایی که در مراکش و تونس و یمن ده ها سال قبل از بوجود امدن دولت اسرائیل اتفاق افتاد رو باز می کنم . یهودیان به فلسطین امدند جمعیتشون بسیار کم بود اما به مانند یهودیان امریکا مدارس خودشون رو باز کردند زبان عبری رو دوباره زنده کردند روزنامه و همه چیز که یک جامعه برای ادامه دادن زندگیش بهش نیازمنده از پنجاه سال قبل از به وجود امدن کشور اسرائیل حمله به این جوامع کوچک یهودی در اورشلیم هیفا و تلاویو اغاز شد ( این اغاز هاگانه و ایرگون برای مقابله با حملات تروریستی اعراب که البته خودش هم چیزی شبیه همین شد ) .

ببینید دو تا تفکر بسیار تند بر روی هر دو طرف سر کار هست . تفکر تندروی یهودی می گه هیچ کس توی این سرزمین نبوده حتی 1 ادم هم نبوده و کاملا خالی خالی خالی بوده . تفکر تند فلسطینی می گه تمام سرزمین فلسطین پر بوده از عرب و ادم های بومی و ملتی وجود داشته که دولت داشته پول ملی داشته و ... و صهیونیست ها امدند یک ملت واقعی رو به خاک و خون کشیدند و یک ملت جعلی درست کردند . هیچکدام از این ها درست نیستند مثل هیمشه واقعیت چیزی بین هر دو این هاست . اینکه بگیم به طور 100 درصد خالی از سکنه بوده درست نیست با یک نگاه می شه گفت در 1880 وقتی اولین مهاجرت عظیم شروع شد جمعیت سرزمین فلسطین یعنی اسرائیل امروز به علاوه کرانه باختری و غزه و کلا این منطقه حدودا نیم میلیون نفر بوده . امروز در همین منطقه چیزی بین 10 تا 12 میلیون نفر دارن زندگی می کنند یعنی اسرائیل به علاوه غزه و کرانه باختری . سرزمین فلسطین به مانند تمام کشور های عربی زیر دولت عثمانی و بریتانیا مفهوم جغرافیایی و سیاسی نداشت . در زیر حکومت عثمانی از 1516 تا فلسطین به چند سنجاق تقسیم شده بود سنجاق ها قسمتی از ولایت بودند . قسمت اعظم فلسطین و اسرائیل امروز قسمتی از ولایت سوریه بودند که توسط حاکم دمشق اداره می شد . در دهه ی 1830 که فلسطین به دست مصر افتاد فلسطین رو حکام مصر تقسیم کردند و شمال فلسطین شد جزو ولایت بیروت با یک سنجاق مستقل به نام سنجاق اورشلیم یا قدس که از جافا می یومد تا جنوب غزه و بیرشوا .

ما در اسرائیل یک تاریخدان داریم که بشدت منتقد دولت های اسرائیل بوده طرفدار اتیشی فلسطین و خلاصه صادق زیباکلام اسرائیل هست این اقا . بر اساس گفته خودش فروش زمین ها به یهودیان فقط چند هزار خانواده عرب مجبور به ترک زمین ها شدند . زمین هایی که از 1880 تا ده 1930 خریداری شده بود . این عددی نیست در مقابل اواره شدن عرب ها بخاطر ساختن سد اسوان در مصر و اوارگی اعراب مارش . لطفا به نوشته های نویسنده راخد خالدی رجوع کنید .

مطلب خیلی طولانی امیدوار بودم بتونم به بریتانیکا برسم که متااسفانه وقت نیست . بایم برم دانشگاه اینسایکلوپیدیا فلسطین در 1911 رو پیدا کنم .  بهترین راه برای اینکه دوستان در زمینه مردم فلسطین این که این مردم از کجا امدند و قبلا این ها کی بودند مراجعه کردند به اینکلوپیدیا هایی ایست که قبل از 1920 نوشته شده . ان شا الله ادامه خواهیم داد .

البته ترجمه اون بخش كار سختي نيست همه ميتونن اينكه اسرائيل  صد سال قبل يه بيابون گنده بوده ربط چنداني نداره به جمعيت نداره  يه كم بيشتر در مورد تركيب جمعيتي در طول تاريخ توضيح ميديد و خواهشن سعي كنيد سير زماني رو حفظ كنيد خيلي جسته گريخته نشه ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين که يهودي ها ميخواستن برگردن به سرزمين موعود و بعضي از مسيحي ها هم اينو ميخواستن يه بحث اعتقادي هست که بر اساس اون اين عمل انجام شده و بهانش رو هم گذاشتن نبود يک حکومت که از يهوديان در جهان دفاع کنه. اين فتنه هم به پشتيباني شوهر اول اسرائيل(انگل ايس) بود که شاه عثماني اون زمان زير بار اين ننگ نرفت يهوديان با نقشه قبلي و سازمان يافته فقط 3% از خاک فلسطين رو خريدن و در اول کار هم فلسطيني ها به صورت احمقانه زمين هاشونو فروختن اما خريد زمين از يک کشور به اين معنا نيست که هر کاري دوست داشته باشم بتونم تو زمينم انجام بدم مثلا يک کشور تاسيس کنم الان من ميتونم برم و توي آمريکا يه قسمت رو بخرم و بعد بگم اين کشور منه؟ بعدش هم از خارج از اون کشور شهر وند وارد کنم؟ نخیر وقتی در کشوری زمین میخرید باید تابع قوانینش باشید. بعد از اون خريد انگليس هم 3% ديگه از خاک رو به اونا بخشيد اصلا انگليس چه حقي داشت که خاک کشور ديگه اي رو به مردم ديگه بده؟! اينجا بود که اعراب فلسطيني احساس خطر کردن و درگيري ها شروع شد ولي ديگه دير شده بود و هر کي زورش بيشتر بود ميتونست برنده ميدان باشه

اینکه فتنه بوده توطئه بوده برداشت شماست . تمام کشور های منطقه رو انگلیس بوجود اورده . بحرین کشور بوده ؟ عراق کشور بوده ؟ همین چند وقت پیش بود مقاله ای می خوندم در مورد شاه که شاه ایران یه زمانی گفته بود این عراقی که چرچیل بوجود اورده شده موی دماغ ما . کویت رو کی بوجود اورده . یک نگاه به نقشه های خاورمیانه کاملا نشان می ده این مرز ها مرز های واقعی نیستند . شما یه نگاه به مرز عراق و عربستان بنداز . مرز امارات و عربستان مرز بین یمن و عربستان مرز بین مصر و لیبی و الجزایر و بعد یه نگاه به مرز ایران و از خودت بپورس اینا چرا مرز هاشون صافه و کشوری مثل ایران انقدر مرزش با کشور های همسایه خط خطیه. شما می گید خرید زمین از یک کشور . برای درک مسئله ما باید به قرارداد سایکس پیکوت بریم . می شه بفرماید این کشور واحد پول ملیش چی بوده . کشور به معنای کنونی که رئیس جمهور داشته پارلمان داشته ، وزیر داشته ، نماینده داشته ، واحد پول ملی داشته نبوده . سرزمین هایی بودند که در طی مقاطع مختلف تاریخی توسط هر کی زورش بیشتر بوده اداره می شده اردن و فلسطین امروزی تا سال 1922 جزو یک ناحیه بودند . در اینترنت British mandate of Palestine رو سرچ کنید قبل از 1922 . به اینسایکلوپیدیا 1911 Encyclopedia Britannica وقتی به قسمت فلسطین مراجع می کنید می فرماید که در بیریتش مندیت مردم به بیش از 50 زبان صحبت می کنند . این لیست ethnicity هایی هستند که در فلسطین زندگی می کردند : در کنار اعراب و یهودیان ، کرد ها ، آلمان ها ، سودانی ها ، سوماری ها ، تاتار ها ، گرجی ها ، و ... پس کشور نبوده اگر بود باید در سال 1945 همان سالی که سازمان ملل متحد تشکیل شد به مانند ایران در سازمان ملل عضو می شد اما نشد . حتی اردن هم تا سال 1955 به طور رسمی شناخته نشده بود . نمی خوام بگم اسرائیل موجودیتش ارجع تر از بقیه کشور هاست نه اما به مانند امارات که همین چهل سال پیش بوجود امد به مانند بحرین به مانند کویت که تا سال 1963 به رسمیت شناخته نشده بود ، اسرائیل هم همینگونه بود . به جدایی هند و پاکستان مراجعه کنید . The partition of India . دقیقا همان گونه که هند و پاکستان از هم جدا شدند به همانگونه فلسطین بین یهودیان و اعراب تقسیم شد .

شما می گی الان اگه برم امریکا زمین بخرم . بله اگر دولت امریکا قبول کنه اره . فلسطین در دست کسانی بود که این اجازه رو داده بودند و انگلیس بصورت کامل پشتیبانی بوجود امدن یک کشور یهودی در بیابان های فلسطین بود. از عثمانی ها تا بریتانیا تقریبا مشکلی زیادی با این مسئله نداشتند . اگر خواستی منبعش رو بهت می دم که در 1882 بیش از 25 درصد مسلمانان ساکن فلسطین فرزندان  مصریانی بودند که در 1831 در حمله مصر به فلسطین و اشغال اون به این سرزمین کوچ کرده بودند . الان ما تعداد زیادی از چه فلسطینی هایی که در داخل اسرائیل زندگی می کنند و چه فلسطینیانی که در مناطق اشغالی هستند فامیلشون المصری هست .انگلیس خاک فلسطین رو به یهودیان نداد حمایت سیاسی می کرد از مسئله صهیونیزم که هدفش بوجود امدن خانه ای برای یهودیان بود . این خود اعراب و لندلورد ها بودند که به فروش سرزمین هاشون موافقت کردند . 

توطئه اين که فلسطيني ها اصليتشون مال جاي ديگس؟ اين سرزمين ها اسلامي هستن يهوديان اصليتشون مال کجاست؟ داستان حمله به اورشلیم رو بخاطر بیارید زمانی که 10 سبط گم شدن در تاریخ الان اکثريت فلسطيني ها آواره کشور هاي ديگه هستن و شدن شهروند اونا ولي اين اصل قضيه که اينها فلسطيني هستن رو تغيير نميده بعضی از سن بالاهاشون هنوز کلید خونه هایی رو که سالها پیش خراب شدن رو دارن یا کودکان میدونن که پدر بزرگشون مال کدوم منطقه ی فلسطین هست.

این سرزمین ها اسلامی هستند ؟ 1400 سال پیش اعراب حمله اوردند هر جا رو گرفتند گفتند بلاد اسلام . این همان تفکریه که می گه اسپانیا هنوز اندلس هست و جزو بلاد اسلام اگر امروز هندو ها پاکستان رو بگیرند و بگند سرزمین های هندو شما قبول می کنی . اگر امروز سرزمین های مکه و مدینه به دست بودایی ها بیقته اسمش رو بگذارند سرزمین های بودا شما زیر بار می ری. عزیز دلم 1400 بنی اسرائیل در ان سرزمین زندگی کردند . 

من بیش از اینکه دوست داشتم به تاریخ اسرائیل بپردازم دوست داشتم به تاریخ جنگ ها بپردازم چون مشکل اساسی ما همان جنگ های 1967 بود . وقتی در 1948 اسرائیل بوجود امد کسی اواره نبود اما نبرد استقلال و 1967 بود که این همه اواره فلسطینی ببار اورد اما خوب دوستان دوست داشتند به تاریخ صد های قبل بپردازیم . اگر می تونید یک تاپیک جدا جداگانه در مورد جنگ های اعراب و اسرائیل درست کنید . اما در یک جمله بهتون می گم . فلسطینی ها اوارگان جنگ هایی هستند که خود اعراب شروع کردند نه اسرائیل . وقتی اسرائیل بوجود امد بن گورین به صراحت گفت که در مرز هایی که سازمان ملل برای ما کشیده جمعیت بزرگ عرب در بین ما زندگی خواهند کرد و این یک واقعیت بود . بنابراین از همان سال ها اسرائیل تصمیم به داشتن دو زبان رسمی کرد . عربی و عبری . اگر پول اسرائیلی دیده باشی ( شکل تو اینترنت سرچ کن ) پشت و روش عبری عربی نوشته شده . 

در مورد نظر آقا در مورد اونا هم حرف زده. کلا مردم سرخ پوست آمريکا و يا نژاد تاسماني استراليا و ... ديگه تقريبا وجود خارجي ندارن و بعد از نسل کشي عجيبي که انگلوساکسون ها راه انداختن ديگه تعدادشون بسيار کمه اگر چه ظلم ظلمه ولي آيا فلسطيني ها هم کامل نابود شدن يا دنبال گرفتن حقشون نيستن؟ از اون جريان خيلي گذشته ولي اين يکي نه هنوز هم ادامه داره و فروکش نکرده

وجود خارجی  دارن عزیز . تعدادشون در امریکا چیزی غریب به پنج میلیونه . خیله خوب پس با این منطق ما هم می زنیم همه فلسطینی رو قتل عام می کنیم یه صد سال صبر می کنیم بعد که از اون جریان خیلی گذشت اونوقت شما اسرائیل رو به رسمیت می شناسی دیگه ؟ 

اتفاقا برعکس داخل ايران زياد اين بحث مطرح نيست . تعداد اقليت ها به داشتن نماينده مجلس نميرسه ولی بخاطر این که حقوقشون ضایع نشه نماینده مجلس دارن ما در زمان جنگ خلبان مسیحی شهید هم دادیم این دیگه به خودشون مربوط میشه که تا کجا خودشونو بالا بکشن.

شما در طی 35 سال جمهوری اسلامی یه وزیر اهل سنت نشان بده .

خیلی بحث های زیادی رو باز میکنید نئو انجلیها یا اوانجلیست ها رو یهودیان درست کردن کلا داستانش اینه که برداشت های جدیدی از انجیل دارن الان هم دارن کار میکنن سر قسمت خطرناکش برای یهودیان چون گفتن باید یهودیان به ارض موعود برگردن و با مسلمانان درگیر بشن تا مسیح ظهور نه و در این میان دو - سوم از یهودیان هم باید نابود بشن و یک - سوم باقی مونده هم  یا به مسیح ایمان میارن یا کشته میشن   icon_eek  جدیدا البته میگن که حالا لزومی هم نداره که یهودیان نابود بشن داستانش طولانیه کلا اینقد بحث باز کردید آدم نمیتونه همه رو جواب بده یا کامل جواب بده

درسته موافقم هر کدوم از این بحث ها می شه در موردش هزاران صقحه بحث کرد . در زمینه مسیحیان اونجلیک باهاتون موافقم . باورهاشون کاملا اخر الزمانیه یعنی چیزی شبیه به دوستی خاله خرسست . مسیحیان یک روز با استفاده از انجیل حکم مرگ یهودیان رو می دادند یک روز دیگر حکم حمایت . 

. از مسئولیت گرفتن اعراب فلسطینی صحبت کزدید. میشه توضیح بدید که توی این افرادی که گفتید چند نفرشون عرب مسلمان هستند؟ چون تا اونجائی که من شنیدم جامعه اسرائیل اینجوری طبقه بندی میشه : شهروندان درجه اول: یهودیان / شهروندان درجه دوم: اعراب غیر مسلمان / شهروندان درجه سوم: اعراب مسلمان

2. واقعا تصور شما بر این هست که شهروندان ایران میتونن به راحتی به آژانس هواپیمائی مراجعه کنند و بلیت بگیرن و بیان تل آویو تا شما ببریدشون به اون موزه و اسناد رو نشون شون بدید؟   :chicken:  و بعدش هم با خیال راحت برگردن کشورشون و برن سر خونه زندگی شون و انگار نه انگار که اتفاقی هم افتاده و به زندگی روزمره خودشون ادامه بدن؟

اکثر فرماندهان عرب مسلمانند اکثر نمایندگان عرب کنست مسلمانند وزیر علوم ورزش هم مسلمان بود اکثر دیپلمات ها هم عرب مسلمان بودند در زمینه هنر تئاتر و موسیقی هست که مسیحیان فلسطین بیشتر از مسلمانان فعالند . متاسفانه شهروندان درجه یک و دو سعی می نیم نداشته باشیم اما داریم و این فقط مختص اعراب نیست . برای مثال اگر شما برای یک شغل رده بالا اقدام بکنی اگر اشکنازی باشی شانست برای گرفتن اون شغل بیشتر از یک یهودی میزراخی . یعنی این دو گانگی حتی در بین یهودیان وجود داره چه برسه به اعراب اسرائیل . 

می دونم نمی تونتید این دیگه از بدشانسی من و شماست  icon_cheesygrin

احیانا بهتر نیست که اون اسناد و مدارک رو بصورت دیجیتال و اینترنتی در اختیار ما بگذارید تا بررسی کنیم   :winking:  مثلا این موزه و دانشگاه هائی که اشاره کردید احیاناکتابخانه دیجیتال ندارند که بشه از طریق اینترنت بهشون دسترسی پیدا کرد؟

اکثر این اسناد در موزه ها بعضی وقت ها به مناسبت ایام مختلف می زارن . مثلا در ماه رمضان دانشگاه عبری اورشلیم قدیمی ترین قرانی که در فلسطین کشف شده بود رو به مدت یک ماه گذاشت بر روی سایتش و بعد برداشت . موزه ها رو خبر ندارم باید چک کنم . شما این جمله jewish Purchase of Land in Palestine رو سرچ کن مطالب زیادی به دستت می یاد .   

3. میشه یکم در مورد اون حضرات (لندلورد) که شهر تل آویو رو بصورت قانونی به یهودیان فروختند توضیح بدید؟ مثلا کی بودند؟ اسم شون چی بود؟ اهل کجا بودند؟ و ...

اول گفتم تاپیک بزنیم الان به این فکرم چند تاپیک بزنیم یکی در مورد جنگ های اسرائیل و اعراب یکی در مورد تاریخ مهاجرت یهودیان و کسانی که در فلسطین بودند یکی هم در مورد لندلورد ها . در مورد لندلورد ها باید یک تاپیک جداگانه زده بشه تا از 1869 و تصویب قانون شهروندی یهودیان توسط دولت عثمانی شروع کنیم تا برسیم به 1948 و قطعنامه سازمان ملل که به همین مسئله   Purchased Lawfully from landlords اشاره می کنه . 

4.  میشه یکم در مورد اینکه چرا یهودیان در هرجای دنیا بودن بقول شما مورد حمله و ضرب و شتم و جنایت واقع میشدند توضیح بدید؟ یعنی کلا همه مردم دنیا کینه عجیب و بی منطقی از یهود داشتند؟ یا اینکه رفتارهای یهودیان هم توی این اتفاقات بی تأثیر نبوده؟ مثلا همین فلسطین که مثال زدید، مگه بعنوان یه سرزمین امن مورد توجه یهودیان قرار نمیگیره؟ سرزمینی که قرنها یهودیان توش با امنیت و آرامش زندگی  میکردند. چی میشه که یک دفعه نیاز به تشکیل هاگانا و ... میشه؟

کینه ملت ها از یهودیان مثال زدنی در دنیا . بله یهودیانی که در کشور های مسیحی زندگی می کردند همیشه به این متهم بودند که قاتل عیسی بودند و عیسی هم خدا-ند مسیحیان بود . اگر خواستید در همین زمینه می تونیم هزاران صقحه بحث کنیم . می تونیم بریم نوشته های John Chrysostom رو بخونیم و بفهمیم یا با منطق یهودیان به خاک و خون کشیده شدند یا بی منطق . یا بریم سراق Council of Nicea و تصمیماتی که در مورد یهودیان گرفته شد و دلیلی که برای کشتن یهودیان دادند . برو در تصمیمی که در Fourth Lateran Council در سال 1215 گرفته شد رو مطالعه کن . برو ببین با منطق بر علیه یهودیان جنایت کردند یا بی منطق . نوشته های مارتین لوتر در مورد یهودیان رو خواندی . برو مطالعه کن و ببین ایا با منطق بوده یا بی منطق . مگر امروز حمله داعش به شیعیان و ایزدی ها با منطق صورت گرفته . 

به خوبی و ارامش درش زندگی می کردند ؟ یک سرچ کوچک در مورد حمله 1830 مصر به فلسطین بکن ببین چه رفتاری با یهودیان کردند . اگر خواستی می ریم در مورد تاریخ بهشتی زندگی یهودیان در بلاد اسلام هم بحث می کنیم تا ببینیم ارامش و صلح صفا بوده یا چیز دیگر . 

. گفتید که کشورهائی که برای یهودیان امن بوده آمریکا و فلسطین بودند. میشه یکم در مورد کشور اوگاندا برامون توضیح بدی؟ ظاهرا  اوگاندا قبل از فلسطین، سرزمین گزینش شده برای تشکیل کشور اسرائیل بوده. چی میشه که اوگاندا منتفی میشه و کشور فلسطین برای تشکیل دولت جدید اسرائیل انتخاب میشه؟

اوگاندا طرح هرتزل بود . هرتزل می گفت یا آرژانتین یا اوگاندا یا فلسطین هر جا که به همون دادند ما ریم . ولی خوب بعد از مرگ هرتزل و بعد از اینکه رهبری تشکل های صهیونیستی افتاد دست افرادی مثل دیوید بنگورین در نهایت فلسطین انتخاب شد بدلیل رابطه ای که مردم یهود با اون سرزمین داشتند . 

گفتید که مارک تواین میگه که اکثر سرزمین فلسطین بیابون بوده. همین الان مگه بخش بزرگی از کشور ما بیابون نیست؟ مگه تقریبا 99% کشور عربستان بیابون نیست؟ خوب این دلیل میشه که مثلا آمریکائی ها سرخپوستان آپاچی و کومانچی و ... رو بیارن توی کشور عربستان و وسط  اون کشور یک کشور سرخپوست نشین تشکیل بدن؟

مسئله بیابان بودن فلسطین ربطی به تصاحبش نداره . منظور از نقل قول مارک توین این بود که بسیاری از سرزمین خالی از سکنه بوده اینگونه نبوده که پر از ادم بوده و بعد صهیونیست ها اومدن ریختنشون بیرون . منظور این بود . 

سلام

اتفاقا چون می گوئیم خلیج فارس و خرمشهر و آبادان و اهواز ، می گوئیم قدس شریف وگرنه اگر نقل گفته های شما می شدیم ( مثل بعضی ها که بعد از انقلاب و در روزهای قبل از آغاز جنگ و شروع جنگ همین اسنها را به کار می بردند ) الان در حال گفتن اورشلیم بودیم ! 

اتفاقا برعکس اسم بیت المقدس که اسم جدیدی نیست . اسمی که 1400 سال مسلمانان به این شهر دادند اسم جدید اورشلیمه قربان. مثل زمان شیخ خزعل که عربستان شد خوزستان الان هم همینگونست  icon_cheesygrin

• Upvote 11
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینکه فتنه بوده توطئه بوده برداشت شماست . ...

یه چیزی اول بحث بگم دوستان خواهشا به دادن منفی مثبت دقت کنن بذارید بحث تحت الشعاع این قرار نگیره.

دوست عزیز توطئه بوده که خود یهودی ها فهمیده یا نفهمیده(احتمالا فهمیده فقط کاسه کوزشونو ایران بهم زد) افتادن توش واسه سلاخی کینه بسیار شدیدی الان بین اسرائیلی ها و امت اسلامی و برعکس هست. دوست عزیز تمام این کشور هایی که توی منطقه نام بردید بعد از تجزیه ی عثمانی شکل گرفتن که همون توطئه ی انگلیس بوده که بجای یک کشور قدرتمند مثل عثمانی که اگر یه حاکم باهوش و قوی بیاد توش خیلی خطرناک میشه کشور های ضعیف و بیعرضه باشن که به کمک وهابی های وحشی این کار رو انجام دادن وجنایات فراوانی در حق شیعه و سنی انجام گرفت اون زمان. داستان همین هم طولانیه ولی فرقشون اینه که مردم رو از جای دیگه نیاوردن و مردم اون مناطق رو بیرون نکردن. فلسطین جزئی از عثمانی بود دنبال رئیس جمهور توی یه همچین کشور هایی نگرد تو کشور خودمون مقاطعی از تاریخ(بخصوص تو قاجار بیشتر معلومه) هست که مثلا یکی میومد به پادشاه میگفت فلان منطقه اینقد سکه طلا برای 5 سال یعنی مالیات رو با رشوه به شاه میداد دیگه شاه کاری نداشت که چقد از مردم میچاپه سهم خودشو میگرفت و البته اون حاکم هم باید از شاه کشور تبعیت میکرد(یه چیز شبیه مزایده) حالا شما دنبال رئیس جمهور تو اون زمان بگرد. گفتم شوهر اول اسرائیل کنایم به همین بود که قیمومیت این منطقه با خود انگلیس بود. تمام مثال هایی که زدید وضعیتش با اسرائیل فرق داره. فلسطین تو قیمومیت انگلیس بود کدوم کسان؟ انگلیس قسمت های زیادی رو از ایران جدا کرده که این کار با استفاده از دست نشانده های خودش بوده قضیه ی جدایی سیستان از ایران نمود واقعی این موضوعه که سری اول مذاکرات چی شد و سری دوم چی(داستانش طولاینه) میتونیم بگیم انگلیس حمایت سیاسی کرد برای جدایی این منطقه(البته همین منطقه خیلی بزرگ تر از کل فلسطینه ) مثه اینه که چشممونو به حقیقت ببندیم. این قسمت از سرزمین های اسلامی هم همینجور فقط تفاوتش اینه که مردم اون منطقه هم عوض شدن. بازم میگید بیابان به هر حال ارث پدری انگلیس نبوده اون موقع زور داشت گرفته الان ما داریم زورمونو زیاد میکنیم پس بگیریم.

هر جا که اعراب حمله کردن معمولا شروع خصومت با کشور اسلامی نبود(اویلو دارم میگم) بعدش هم به عقیده شیعه بسیاری از جنگ ها اشتباه بود بعد گرفتن منطقه یا باید جزیه میدادن و یا مسلمان میشدن. و صد البته خیلی جاها هم بدون جنگ مسلمان شدن(اینم بحثش طولانیه) تمام این صحبت ها بازم ربطی به مسئله فلسطین نداره تمام این مثال ها شرایطشون فرق میکنه فلسطینیان هنوز هم مدعی سرزمینشون هستن اسرائیل با نیرنگ(اول کار) و زور (تا حالا) این سرزمین ها رو گرفته و فلسطینیان هم دارن مبارزه میکنن و وظیفه هر مسلمانی هست که دفاع کنه از مظلوم

خب خدا رو شکر قبول کردید که توی فلسطین اصلا مردمی بودن که بعد نبرد استقلال و سال 67 آواره شدن.  از زمانی هم که اسرائیل وارد سازمان ملل شد هم نقش شوهر دوم اسرائیل شروع میشه که وقتی اسرائیل وحشی گری میکرد سکوت میکرد یا دو طرف رو به خویشتن داری دعوت میکرد ولی وقتی فلسطینی ها دفاع میکردن میشدن مهاجم وحشی و تروریست که تا امروز هم ادامه داره

با همون منطق دارید عمل میکنید شاید شما خبر ندارید. به شهرک سازی ها ادامه میدید و هر از گاهی هم یه سوپاپ اطمینان جمعیت میکشید. و جمعیت خودتون هم که سرعتش معلومه. فک کنم توی آمریکا یه ایالت بی آ بو علف مطعلق به سرخ پوستان هست که با وضع بدی زندگی میکنن. ولی بازم به موضوع روز مربوط نمیشه در مورد شرایط 100 سال بعد همون 100 سال بعد به شرط حیات حرف میزنیم

شما راهکار ایران رو شنیدید؟ گفتند یک همه پرسی سرنوشت فلسطین رو مشخص کنه فک میکنم عاقلانه ترین کار هم همینه که فلسطینیان سرنوشت کشورشونو انتخاب کنن همشون میخوان هر کاری بکنن ایران هم به تصمیمی که از همهپرسی اومده احترام میذاره در غیر این صورت فقط هر کس زور بیشتری داره حرف میزنه که با روند موجود اسرائیل مشکلاتش بیشتر و بیشتر میشه امروز هم امام خامنه ای به تجهیز کرانه باختری اشاره مجدد کردن.

شما چه گیری دادید به وزیر  یا رئیس جمهور نماینده مجلس اهل سنت داریم جمعیتشون هم با توجه به بی عرضگی ما داره زیاد میشه چند سال دیگه وزیرشون رو هم میبینید مشکلی نداره فعلا حدود 9% جمعیت ایران رو دارن حدود 91% شیعه بقیه ی اقلیت ها هم از سرو ته همین حدود بزنید میشن اونا :winking:

http://8pic.ir/images/9kcja2tlhckh7bed35d6.jpg

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام. اول اینکه نمیدانم شما چند سال داری ولی مطمئنم که ایرانی هستی و احتمالا در سنین اول زندگی به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده ای. من هم فرض را بر این میگیرم که مثل هر انسان دیگری بدنبال یک زندگی سالم و بدون دردسر هستید. میخواهید پیشرفت کنید و مورد احترام باشید. البته هر کسی مسئول اعمالی است که انجام میدهد. و همیشه و همه جا این شما هستید که باید برای خودتان تصمیم بگیرید و مسئولیت آن هم و عواقب آن هم با خود شما است. ولی میخواهم بپرسم آیا فکر نمیکی که رفتن از ایران که خانه شما بوده به کشوری که متعلق به شما نیست درست نبوده است؟ آیا با ماندن در آنجا ناچار نمیشوی که یا قربانی خشونت شوی و یا خودت در ایجاد خشونت شریک شوی؟ اگر شما را به ارتش بردند که خواهند برد و دستور شلیک به افراد بی گناه به شما دادند چه تصمیمی میگیری؟ فکر نمیکنی که شریک جرم شده ای؟ شریک جرم قدرتمندانی که قصدشان نابودی مردمی است که از خانه شان دفاع میکنند و کشتن افراد بیگناه و غیر نظامی؟ شما از نظر انسانی با ماندن در آنجا چه چیزی بدست میاوری؟ بنظر میرسد که همانطور که گفتید عده ای هستند از میان یهودیان که هنوز به رفتار انسانی معتقدند. آیا  رفتار و عقاید آنها برای شما بیشتر ارزش دارد یا افرادی که با افتخار از کشتن کودکان بی گناه و زنان باردار حرف میزنند؟

یکی از مسائل در این زمینه لزوما برگشتن تمام یهودیان به موطن اصلی شان نیست. البته در مورد شما موطن اصلی کاملا مشخص است و بهترین کار برگشتن شما به وطنتان ایران است. اما آوارگاه فلسطینی هم باید به موطنشان برگردند و اگر قرار است دولتی تشکیل شود باید با شرکت تمام مردم فلسطین شامل مسلمان و یهودی و مسیحی باشد. و البته که اسراییل با این امر موافقت نمیکند چون در این صورت تعداد مسلمانان بیشتر میشود و این یهودی بودن آن سرزمین را از بین میبرد. باز هم غیر اخلاقی بودن رفتار و سیاست اسراییل در اینجا معلوم است تلاش اسراییل برای تبدیل سرزمینهای فلسطین به محل زندگی یهودیان با کار های مختلفی مثل شهرک سازی و راندن مسلمانان با سختتر کردن زندگی آنها هم هست که لابد بهانه ای هم برای آن دارند ولی انصاف و وجدان تان را قاضی قرار بدهید . .

بسیاری از آنچه که شما در مورد کشور نبودن فلسطین قبل از آمدن یهودیان نوشتید فقط بهانه برای معتبر قرار دادن آن اشتباهی بود که یهودیان انجام دادند. نه انگلستان و نه هیچ دولت دیگری حق ندارد که برای اشغال خاکی تصمیم بگیرد که متعلق به خودش نیست. اگر شما اتوموبیلی رل بخری که دزدی است چه بدانی و چه ندانی باید انرا به صاحب اصلی بر گردانی. اینکه انگلستان به نا حق مرز برای کشور ها ایجاد کرده چه دلیلی است برای بخشیدن یک سرزمین به یهودیان؟ انگلستان و آنهایی که نام بردید مالک این سرزمین نبوده اند که بتوانند آنرا به شما ببخشند تا در آن کشور تشکیل بدهید. نبودن پول رایج خاص یا نبودن پرچم خاص یا سرود ملی خاص و مهمتر از همه عضو نبودن در سازمانی مثل سازمان ملل دلیل نمیشود که مردمی از خانه شان اخراج شوند تا مردم دیگری از جای دیگری بیایند و آنجا را اشغال کنند و در آن کشور تشکیل بدهند. یهودیان با زور و ارعاب مرحله به مرحله مسلمانان را بیرون کرده اند و ظاهرا خود شما هم قبول دارید که دست کم بخش عمده ای از آنچه که امروز شما اسراییل میخوانید بی هیچ بهانه ای متعلق به یهودیان نیست ولی اسراییل تلاش دارد که به هر ترتیبی شده این مناطق را هم مال خودش کند. صاحبان اصلی فلسطین اکنون در اردوگاههای آوارگان در شرایطی غیر انسانی و رانده شده از سرزمینشان زندگی میکنند و این افراد خانه هایشان را به یهودیان نفروخته بودند بلکه به زور از آن رانده شده اند. این سند هایی که شما از انها نام بردید به هیچ عنوان به یهودیان اجازه نمیدهد که کشوری را غصب کنند. این بهانه ها را نیاورید.. 

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه چیزی اول بحث بگم دوستان خواهشا به دادن منفی مثبت دقت کنن بذارید بحث تحت الشعاع این قرار نگیره.

دوست عزیز توطئه بوده که خود یهودی ها فهمیده یا نفهمیده(احتمالا فهمیده فقط کاسه کوزشونو ایران بهم زد) افتادن توش واسه سلاخی کینه بسیار شدیدی الان بین اسرائیلی ها و امت اسلامی و برعکس هست. دوست عزیز تمام این کشور هایی که توی منطقه نام بردید بعد از تجزیه ی عثمانی شکل گرفتن که همون توطئه ی انگلیس بوده که بجای یک کشور قدرتمند مثل عثمانی که اگر یه حاکم باهوش و قوی بیاد توش خیلی خطرناک میشه کشور های ضعیف و بیعرضه باشن که به کمک وهابی های وحشی این کار رو انجام دادن وجنایات فراوانی در حق شیعه و سنی انجام گرفت اون زمان. داستان همین هم طولانیه ولی فرقشون اینه که مردم رو از جای دیگه نیاوردن و مردم اون مناطق رو بیرون نکردن. فلسطین جزئی از عثمانی بود دنبال رئیس جمهور توی یه همچین کشور هایی نگرد تو کشور خودمون مقاطعی از تاریخ(بخصوص تو قاجار بیشتر معلومه) هست که مثلا یکی میومد به پادشاه میگفت فلان منطقه اینقد سکه طلا برای 5 سال یعنی مالیات رو با رشوه به شاه میداد دیگه شاه کاری نداشت که چقد از مردم میچاپه سهم خودشو میگرفت و البته اون حاکم هم باید از شاه کشور تبعیت میکرد(یه چیز شبیه مزایده) حالا شما دنبال رئیس جمهور تو اون زمان بگرد. گفتم شوهر اول اسرائیل کنایم به همین بود که قیمومیت این منطقه با خود انگلیس بود. تمام مثال هایی که زدید وضعیتش با اسرائیل فرق داره. فلسطین تو قیمومیت انگلیس بود کدوم کسان؟ انگلیس قسمت های زیادی رو از ایران جدا کرده که این کار با استفاده از دست نشانده های خودش بوده قضیه ی جدایی سیستان از ایران نمود واقعی این موضوعه که سری اول مذاکرات چی شد و سری دوم چی(داستانش طولاینه) میتونیم بگیم انگلیس حمایت سیاسی کرد برای جدایی این منطقه(البته همین منطقه خیلی بزرگ تر از کل فلسطینه ) مثه اینه که چشممونو به حقیقت ببندیم. این قسمت از سرزمین های اسلامی هم همینجور فقط تفاوتش اینه که مردم اون منطقه هم عوض شدن. بازم میگید بیابان به هر حال ارث پدری انگلیس نبوده اون موقع زور داشت گرفته الان ما داریم زورمونو زیاد میکنیم پس بگیریم.

هر جا که اعراب حمله کردن معمولا شروع خصومت با کشور اسلامی نبود(اویلو دارم میگم) بعدش هم به عقیده شیعه بسیاری از جنگ ها اشتباه بود بعد گرفتن منطقه یا باید جزیه میدادن و یا مسلمان میشدن. و صد البته خیلی جاها هم بدون جنگ مسلمان شدن(اینم بحثش طولانیه) تمام این صحبت ها بازم ربطی به مسئله فلسطین نداره تمام این مثال ها شرایطشون فرق میکنه فلسطینیان هنوز هم مدعی سرزمینشون هستن اسرائیل با نیرنگ(اول کار) و زور (تا حالا) این سرزمین ها رو گرفته و فلسطینیان هم دارن مبارزه میکنن و وظیفه هر مسلمانی هست که دفاع کنه از مظلوم

خب خدا رو شکر قبول کردید که توی فلسطین اصلا مردمی بودن که بعد نبرد استقلال و سال 67 آواره شدن.  از زمانی هم که اسرائیل وارد سازمان ملل شد هم نقش شوهر دوم اسرائیل شروع میشه که وقتی اسرائیل وحشی گری میکرد سکوت میکرد یا دو طرف رو به خویشتن داری دعوت میکرد ولی وقتی فلسطینی ها دفاع میکردن میشدن مهاجم وحشی و تروریست که تا امروز هم ادامه داره

با همون منطق دارید عمل میکنید شاید شما خبر ندارید. به شهرک سازی ها ادامه میدید و هر از گاهی هم یه سوپاپ اطمینان جمعیت میکشید. و جمعیت خودتون هم که سرعتش معلومه. فک کنم توی آمریکا یه ایالت بی آ بو علف مطعلق به سرخ پوستان هست که با وضع بدی زندگی میکنن. ولی بازم به موضوع روز مربوط نمیشه در مورد شرایط 100 سال بعد همون 100 سال بعد به شرط حیات حرف میزنیم

شما راهکار ایران رو شنیدید؟ گفتند یک همه پرسی سرنوشت فلسطین رو مشخص کنه فک میکنم عاقلانه ترین کار هم همینه که فلسطینیان سرنوشت کشورشونو انتخاب کنن همشون میخوان هر کاری بکنن ایران هم به تصمیمی که از همهپرسی اومده احترام میذاره در غیر این صورت فقط هر کس زور بیشتری داره حرف میزنه که با روند موجود اسرائیل مشکلاتش بیشتر و بیشتر میشه امروز هم امام خامنه ای به تجهیز کرانه باختری اشاره مجدد کردن.

شما چه گیری دادید به وزیر  یا رئیس جمهور نماینده مجلس اهل سنت داریم جمعیتشون هم با توجه به بی عرضگی ما داره زیاد میشه چند سال دیگه وزیرشون رو هم میبینید مشکلی نداره فعلا حدود 9% جمعیت ایران رو دارن حدود 91% شیعه بقیه ی اقلیت ها هم از سرو ته همین حدود بزنید میشن اونا :winking:

http://8pic.ir/images/9kcja2tlhckh7bed35d6.jpg

متاسفانه تفکر اینه که انگلیس اومده سرزمین ها رو گرفته و داده به یهودیان . ببینید از سال 1917 که در بیانیه بالفور علنن انگلیس اعلام می کنه که ما امپراطوری بریتانیای کبیر بوجود امدن دولتی یهودی در فلسطین حمایت می کنه کشور دی فکتو یهودی در سرزمین فلسطین وجود داشت . قبل از بیانیه بارفور قریب با 80 تا 90 هزار یهودی در سرزمین فلسطین زندگی می کردند و بسیاری از شهر ها مثل تلاویو اورشلیم صفا در دستشون بوده . در شمال و غرب فلسطین صد ها کیبوتز ها و موشاویم وجود داشته . بعد از جنگ جهانی اول که المان و دولت عثمانی شکست می خورند رئیس جمهور امریکا حضرت Woodrow Wilson مسئله self-determination یا همون حق انتخاب سرنوشت رو برای ملت ها و کشور هایی که از دست دولت عثمانی نجات یافتن رو مطرح می کنه . خوب قبل از این بین امریکا و انگلیس بحث بود و چهار راه حل رو برای فلسطین بعد از جنگ جهانی اول مطرح می کنند . 

1 - تمام سرزمین رو بدیم به دست اعراب حتی اون سرزمین هایی که یهودیان درش اکثریت هستند 

2 - تمام سرزمین رو بدیم به یهودیان حتی اون سرزمین هایی که اعراب درش اکثریت دارند 

3 - تمام سرزمین فلسطین رو به سوریه بدیم تا کنترل فلسطین از طریق دمشق صورت بگیره

4 - تمام سرزمین رو به صورت عادلانه بین اعراب و یهودیان تقسیم کنیم تا هر کدوم با حق انتخاب سرنوشت کشور خود رو تاسیس کنند . 

گزینه اخر انتخاب شد و تصمیم گرفته شد سرزمین به ان کسی که ان رو خریده انجا زندگی می کنه و کار می کنه و زیر ساخت ان رو ساخته داده بشه . این سرزمین فلسطین بود هنگام بیانیه بالفور 1917: 

http://bokertov.typepad.com/btb/images/map_1920_british_mandate_2.gif

بعد این رو تقسیم کردند اردن امروز رو transjordan کردن و اجازه هر گونه شهرسازی یهودی رو به یهودیان در اردن امروز ندادند . یعنی چیزی نزدیک به 80 درصد فلسطین رو به اعراب دادند . در تقسیم سازی فلسطین یک پنجم فلسطین به ساکنین عرب و یهود داده شد . در واقع فلسطینی که امروز شما ازش حرف می زنی امارتی بوده از فلسطین بزرگ که عبدالله برادر حاکم عراق برش حکمرانی می کرده با جمعیت 320 هزار نفر . حالا یک پنجم باقی مانده فلسطین می تونه بین اعراب و یهودیان تسیم بشه . تفکر این بود . اما مخالفت اعراب شروع شد . هیچ مخالفتی با این که انگلیس هاشمیان رو در اردن سر کار اورده نداشتند هیچ مخالفتی با اینکه فلسطین قسمتی از سوریه بشه نداشتند حتی جمعیت یهودی داخلش هم باقی بمونه اما اینکه حق تایین سرنوشت همونطور که به ساکنین عرب داده شده به ساکنین یهودی هم داده بشه این قابل قبول نبود . اما کسانی بودند که شما هم اون ها رو میشناسی و بار ها وب سایت های ایرانی بهش اشاره کردند . کسانی مثل امیر فیصل صعودی حاکم مکه که در 1919 با خایم وایزمن قرار بست و امضا رد . می خواید بدونید در نامه ای که فیصل با پروفسور فلیکس فرانکفورت امضا کرد در این باره چی گفت ؟ 

اگر اسرائیل مردم رو از خونهاشون بیرون کرده پس چگونست که امروز در اسرائیل 9 میلیون ما 3 میلیون عرب اسرائیلی داریم . اگر اینگونست که بله ریختند مردم رو از خانه هاشون بیرون کردند انگلیس زمین های اعراب رو داد به یهودیان مهاجر الان در این سرزمین هایی که امروز بهش می گیم اسرائیل یه فلسطینی هم نباید باشه . الان یک سوم جامعه اسرائیل اعراب فلسطینین . یک سوم دیگر هم یهودیانی هستند که از کشور های خاورمیانه امدند . پس مسئله خیلی پیچیده تر از این هست که بخوایم با یه برخورد ساده در این زمینه تصمیم بگیریم . 

مسئله همه پرسی باز هم اشتباهه . شما انتظار داری از فلسطینی که بیاد سر صندوق رای بگه چی ؟ انتظار داری بگه من می خوام تا اخر عمرم تو چادر تو لبنان و سوریه زندگی کنم می خوام هر روز برای رفتن سر کار تو کرانه باختری صد بار ایست و بازرسی بشم . مشخصه که می گه سرزمین خودم رو می خوام . انتظار داری یهودی بیاد پای صندوق رای بگه چی بگه اره من می خوام برگردم یمن ، می خوام برگردم عراق می خوام برگردم اروپا . معلومه که می گه من هم می خوام در خانه خودم و وطن خودم و در جایی که به هم ظلم نمی شه زندگی کنم . همه دو طرف می دونن چی می خوان نیازی به رای گیری نیست مرد حسابی . مشکل اینجاست ؟ اعراب درخواست هایی می دن که این درخواست ها مطعلق به فاتح نه کسی که در هشت جنگ شکست خورده و اواره شده . در سال 2000 در مذاکرات بین اهود باراک و یاسر عرفات باراک پیشنهادی کرد که قریب به اتفاق بزرگترین پیشنهاد به فلسطینی ها بود . پیشنهاد چی بود ؟ اینکه 95 درصد سرزمین های اشغالی به مردم فلسطین برگردانده خواهد شد . اون 5 درصد که خاک کرانه باختری بود از اون طرف 5 درصد اسرائیل از خاک خودش رو به غزه می ده که در واقع می شه 100 درصد و تمام چک پوینت ها و ایست های بازرسی از مناطق اشغالی به همراه شهرک نشین ها خارج خواهند شد. در مقابل این همه سال ظلم و ستم و اشغال و خراب شدن خانه و ... اسرائیل 30 تا 35 میلیارد دلار غرامت به فلسطینی ها خواهد داد . اورشلیم هم به یک قسمت شرقی و غربی تقسیم می کنیم قسمتی شرقی به همراه مسجد القصا و حرم الشریف به دست فلسطین قسمت غربی به همراه کوتل به دست اسرائیل و این شهر می شه پایتخت دو کشور یک سیستم ریلی و جاده بین غزه و کرانه باختری هم می کشیم . یاسر عرفات به خاطر اورشلیم یا همان قدس زد زیرش گفت همه بیت المقدس رو می خوام شرقی غربی نداره و مذاکرات نه سر حق بازگشت نه سر اشغال و شهرکنشین ها بلکه سر همین بیت المقدس شکست خورد . وضعیت طوری بود که شاهزاده بندر بن سلطان سعودی گفت این کار عرفات خیانت نه فقط به ملت فلسطین بلکه به تمام جهان اسلام بود . یعنی شاید تا صد ساله دیگه هم یک همچین پیشنهادی اسرائیل به فلسطینی ها نکنه . اینکه اورشلیم تقسیم بشه رو فقط فلسطینی ها باید در خواب ببینند . 

در زمینه مقاومت مسلحانه خدمت جنابعالی عرض کنم اقای خامنه ای فکر نمی کنم درک درستی از مسئله فلسطین داشته باشند . ببین دوست من اعرابی بودند که فلسطین رو از چشم هاشون بیشتر دوست داشتند ؛ اعرابی بودند که از شما ده ها برابر شجاع تر پن-عرب تر اسلامی تر بودند . شما پن-عرب تر از جمال عبدالناصر  پیدا کنی مبارزی مثل یاسر عرفات که 40 سال مسلحانه بر علیه اسرائیل مبارزه کرد می تونی پیدا کنی . خوب همشون شکست خوردند . کسانی رو اسرائیل شکست داد که فلسطین و ارمان فلسطین صبحانه و ناهار ظهر و شام شبشون بود . اگر مبارزه مسلحانه جواب داده بود الان وضع فلسطینی ها این نبود . چند سال طول کشید تا ایران سرزمین هاش رو از عراق پس گرفت ؟ اگر مبارزه مسلحانه جواب می داد الان بعد از 47 سال که از اشغال کرانه باختری گذشته و از 47 سال پیش لحظه ای مقاومت مسلحانه و انتحاری فلسطینی ها ارام نگرفته امروز باید فلسطین ازاد می بود . 

من اتفاقا مخالف شهرک سازی ها هستم . شما امروز به کرانه باختری بیا وضعیت متاسفانه وضعیت بدی دارند اما پایانی این وضعیت با مبارزه مسلحانه نیست دقیقا چیزی که اسرائیل و تندرو ها رو در اسرائیل قوی تر کرد مبارزه مسلحانه بود . 

لام. اول اینکه نمیدانم شما چند سال داری ولی مطمئنم که ایرانی هستی و احتمالا در سنین اول زندگی به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده ای. من هم فرض را بر این میگیرم که مثل هر انسان دیگری بدنبال یک زندگی سالم و بدون دردسر هستید. میخواهید پیشرفت کنید و مورد احترام باشید. البته هر کسی مسئول اعمالی است که انجام میدهد. و همیشه و همه جا این شما هستید که باید برای خودتان تصمیم بگیرید و مسئولیت آن هم و عواقب آن هم با خود شما است. ولی میخواهم بپرسم آیا فکر نمیکی که رفتن از ایران که خانه شما بوده به کشوری که متعلق به شما نیست درست نبوده است؟ آیا با ماندن در آنجا ناچار نمیشوی که یا قربانی خشونت شوی و یا خودت در ایجاد خشونت شریک شوی؟ اگر شما را به ارتش بردند که خواهند برد و دستور شلیک به افراد بی گناه به شما دادند چه تصمیمی میگیری؟ فکر نمیکنی که شریک جرم شده ای؟ شریک جرم قدرتمندانی که قصدشان نابودی مردمی است که از خانه شان دفاع میکنند و کشتن افراد بیگناه و غیر نظامی؟ شما از نظر انسانی با ماندن در آنجا چه چیزی بدست میاوری؟ بنظر میرسد که همانطور که گفتید عده ای هستند از میان یهودیان که هنوز به رفتار انسانی معتقدند. آیا  رفتار و عقاید آنها برای شما بیشتر ارزش دارد یا افرادی که با افتخار از کشتن کودکان بی گناه و زنان باردار حرف میزنند؟

یکی از مسائل در این زمینه لزوما برگشتن تمام یهودیان به موطن اصلی شان نیست. البته در مورد شما موطن اصلی کاملا مشخص است و بهترین کار برگشتن شما به وطنتان ایران است. اما آوارگاه فلسطینی هم باید به موطنشان برگردند و اگر قرار است دولتی تشکیل شود باید با شرکت تمام مردم فلسطین شامل مسلمان و یهودی و مسیحی باشد. و البته که اسراییل با این امر موافقت نمیکند چون در این صورت تعداد مسلمانان بیشتر میشود و این یهودی بودن آن سرزمین را از بین میبرد. باز هم غیر اخلاقی بودن رفتار و سیاست اسراییل در اینجا معلوم است تلاش اسراییل برای تبدیل سرزمینهای فلسطین به محل زندگی یهودیان با کار های مختلفی مثل شهرک سازی و راندن مسلمانان با سختتر کردن زندگی آنها هم هست که لابد بهانه ای هم برای آن دارند ولی انصاف و وجدان تان را قاضی قرار بدهید . .

بسیاری از آنچه که شما در مورد کشور نبودن فلسطین قبل از آمدن یهودیان نوشتید فقط بهانه برای معتبر قرار دادن آن اشتباهی بود که یهودیان انجام دادند. نه انگلستان و نه هیچ دولت دیگری حق ندارد که برای اشغال خاکی تصمیم بگیرد که متعلق به خودش نیست. اگر شما اتوموبیلی رل بخری که دزدی است چه بدانی و چه ندانی باید انرا به صاحب اصلی بر گردانی. اینکه انگلستان به نا حق مرز برای کشور ها ایجاد کرده چه دلیلی است برای بخشیدن یک سرزمین به یهودیان؟ انگلستان و آنهایی که نام بردید مالک این سرزمین نبوده اند که بتوانند آنرا به شما ببخشند تا در آن کشور تشکیل بدهید. نبودن پول رایج خاص یا نبودن پرچم خاص یا سرود ملی خاص و مهمتر از همه عضو نبودن در سازمانی مثل سازمان ملل دلیل نمیشود که مردمی از خانه شان اخراج شوند تا مردم دیگری از جای دیگری بیایند و آنجا را اشغال کنند و در آن کشور تشکیل بدهند. یهودیان با زور و ارعاب مرحله به مرحله مسلمانان را بیرون کرده اند و ظاهرا خود شما هم قبول دارید که دست کم بخش عمده ای از آنچه که امروز شما اسراییل میخوانید بی هیچ بهانه ای متعلق به یهودیان نیست ولی اسراییل تلاش دارد که به هر ترتیبی شده این مناطق را هم مال خودش کند. صاحبان اصلی فلسطین اکنون در اردوگاههای آوارگان در شرایطی غیر انسانی و رانده شده از سرزمینشان زندگی میکنند و این افراد خانه هایشان را به یهودیان نفروخته بودند بلکه به زور از آن رانده شده اند. این سند هایی که شما از انها نام بردید به هیچ عنوان به یهودیان اجازه نمیدهد که کشوری را غصب کنند. این بهانه ها را نیاورید.. 

من در اسرائیل متولد شدم و اتفاقا یهودیان ایران زیاد برای مهاجرت به اسرائیل رغبت نشان ندادند چیزی غریب به 100 تا 120 هزار یهودی در ایران قبل از انقلاب به خوبی و خوشی زندگی می کردند به مانند 6.5 میلیون یهودی امریکا که با وجود تمام اسرارات اسرائیل میلی به مهاجرت به اسرائیل ندارند بلکه اسرائیلی ها هستند که خواهان مهاجرت به امریکا هستند . پدر و مادر خودم همگی جزو کسانی هستند که بعد از انقلاب 57 به اسرائیل مهاجرت کردند . دلیلش ساده بود . اعدام رهبران یهودی ایران ، حمله به مدارس یهودیان ، حمله به قبرستان های یهودی دستگیری وسیع یهودیان . شما باعث این مهاجرت شدید . در ارتش اسرائیل چند سال پیش سرهنگ نیمرود در مناطق اشغالی در یک درگیری خیابانی یک پدر فلسطینی رو جلوی بچه هاش با گوله می کشه . می دونی الان سرهنگ نیمرود کجاست . در زندان اب خونک می خوره به مدت 25 سال زندانی بشه دادند در اسرائیل حکم اعدام نداشتیم وگرنه باید می تونست اعدام بشه . می دونی کی بر علیهش شهادت دادند خود سربازانی که باهاش بودند . وضعیت در مناطق اشغالی خیلی وحشتناکه یعنی وقتی به 18 سالگی می رسی باید خاخام بشی . وضع اینگونست بچه 18 سالشون که می شه مذهبی می شن از صبح تا شب دعا در کنیسه که خدایا مبادا من رو بفرستن مناطق اشغالی مبادا بفرستنم یهودا و شمغوم ( کرانه باختری ) مبادا بفرستنم گولانی . هیچ کس دوست نداره بره جایی که جنگ باشه ضد و خورد باشه خون و خونریزی باشه کی دوست داره بره جایی که از صبح تا شب فلسطینی ها از خرد و کوچیک و بزرگ تو سرش سنگ و زباله میندازند و متاسفانه بچه هایی که پاکنند مثل ماه وقتی از کرانه باختری بر میگردند تبدیل شدن به یک حیوان به تمام معنا یعنی در مقابل فلسطینی ها دیگه لحظه ای انسانیت احساس نمی کنند . یهودیان با زور و ارعاب اعراب رو بیرون نکردند قربونت برم . اگر اینگونه بود چگونست امروز یک سوم جمعیت اسرائیل اعراب فلسطینی هستند که شهروند اسرائیل هستند پاسپورت اسرائیلی دارند . بر اساس اخرین امار که همین دو ماه گذشته منتشر شد که نخست وزیر هم خیلی تمجید کرد که برای اولین بار بعد از هالوکاست رسیدیم به جمعیت 6 میلیون در خاک اسرائیل و غیره عنوان شد که جمعیت اسرائیل 9 میلیون هست که از این 9 میلیون 3 میلیون عرب هستند و 6 میلیون هم یهودی . این امار کشور اسرائیل هست نه امار اسرائیل و کرانه باختری و غزه و همگی روی هم . این ها امار مردمی که در اسرائیل زندگی می کنند ، شهروند این کشور هستند ، بدون محدودیت رفت و امد می کنند ، در تلاویو و بیرشوا و اشدود و اشکلون و حیفا زندگی می کنند ، پاسپور اسرائیلی دارند ، در ارتش می تونن ثبت نام کنند و .... 

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما فقط به من بگید از کجا شروع کنیم من از همونجا شروع می کنم . از صد ی 1800 یا 1917 بارفور یا 1948 یا جنگ 1967 و 1973 . از توطئه اینکه فلسطینی ها اصلیت اردنی و سوری و لبنان دارند ، از سایکس پیکوت از طرح دولت عثمانی و بریتانیا برای Palestinian Mandate از اینکه چرا کشور های عربی همگی مرز هاشون خط صاقه به مانند اینکه یک نفر با مداد و خط کش نشسته و مرز هاشون رو کشیده . ایا همین حرف رو ایت الله خامنه ای در مورد مردم امریکا ، استرالیا ، کانادا و نیوزیلند که کشور هاشون دقیقا همونطوری تشکیل شد که اسرائیل تشکیل می زنه . ایا تمام 290 میلیون امریکایی سفید پوست باید برگردند اروپا یا استرالیایی ها یا کانادایی ها . حداقل بنی اسرائیل از زمان فتح سرزمین کنعان تا سال 70 بعد از میلاد مسیح که از سرزمین هاشون رو رانده شدند سابقه 1400 ساله ای در سرزمین فلسطین دارند . پادشاهان داوود و سلیمان در کدام سرزمین حکومت می کردند و بر کدام مردم ؟ اما سفیدپستان انگلاساکسون و فرانسوی چه ربطی به سرزمین های امریکا داشتند نه تنها بومیان رو به خاک و خون کشیدند بلکه 300 سال برده داری رو به جا گذاشتند . تنها فرق اسرائیل و امریکا اینه که امریکا 400 سال پیش تشکیل شد و اسرائیل 70 سال پیش . 

مسئله ای که شما مطرح می کنید دیگه شدنی نیست . بیش از 80 تا 85 درصد یهودیان اسرائیل در اسرائیل بدنیا اومدند . دورگه ترین کشور دنیاست . یعنی پدر ایرانیه مادر المانی . پدر یمنی مادر روسی و ... خوب فرض به این که خواستیم برگردیم . یهودیان ایرانی الاصل اسرائیل الان 300 هزار نفرند شما حاضری 300 هزار یهودی که در طی 10 سال اینده ممکنه یک میلیون بشند اجازه بازگشت به ایران بدی. بازگشت 300 هزار یهودی ایرانی یعنی ساختن هزاران کنیسه و هزاران مدرسه یهودی . یهودیان ایران در اسرائیل رئیس جمهور شدند ، وزیر دفاع شدند ، خلبان نیروی هوایی شدند ، فرمانده نیروی دریایی شدند ، ایا شما حاضرید همین حق و حقوق و همین موقعیت های شغلی رو به یهودیان بدی ؟ اگر ایران کشوری بود مثل ایالات متحده امریکا که یهودی درش رئیس جمهور هم می تونه بشه و اگر انسان شایسته ای باشه می تونه به رده های بالای فرماندهی و ریاست برسه اونوقت می شد در موردش بحث . متاسفانه بعد از انقلاب اسلامی حتی همین 40 هزار یهودی رو هم شما نتونستی نگه داری بر اساس اخیر امار فقط 8 هزار نفرشون میوندن . 

220px-Map_of_Jewish_settlements_in_Pales

220px-UN_Partition_Plan_For_Palestine_19

با سلام
فکر کنم این دو تصویر گویای همه چیز باشد!!!!!!!
تصویر اول سرزمین‌های یهودی‌ نشین در سال ۱۹۴۷،و تصویر دوم طرح تقسیم سرزمین‌های سازمان ملل در همان سال
حالا میشه یکی‌ بگه بر چه اساسی‌ در طرح, این همه زمین به یهودیان دادند در حالی‌ که در اصل سرزمین‌هایی‌ که در آنها سکونت داشتند بسیار کمتر از آن بود؟؟؟
البته همین زمینهای یهودی‌ نشین سال ۱۹۴۷ هم اکثرا با اقدامات امثال هاگانا و ایرگون و حمایت‌های اشغالگران انگلیس به دست آمده بود،و تنها چیزی نزدیک به ۳ درصد زمین‌ها از طرف برخی‌ زمین داران فلسطینی فروخته شده بود!!!!!!
کشتار‌هایی‌ قبل از تشکیل رسمی‌ اسرائیل از جانب صهیونیست‌ها انجام شد که منجر به مهاجرت تعداد زیادی از اعراب مسلمان و مسیحی‌ شد،یعنی‌ آوارگی فلسطینیان از قبل از تشکیل رسمی‌ اسرائیل شروع شده بود و در زمین‌هایی‌ که خالی‌ میکردند بلافاصله صهیونیست‌ها ساکن می‌شدند،یعنی‌ این کشتار‌ها صرفاً درگیری‌های معمولی نبوده بلکه بر اساس برنامه از پیش تعیین شده برای کوچاندن فلسطینی‌ها صورت میپذیرفته!!!!!!!
از جمله میتوان به کشتار دیر یاسین اشاره کرد:
http://en.wikipedia.org/wiki/Deir_Yassin_massacre

این هم نقشه‌ای از ترکیب جمعیتی در سال ۱۹۴۵:
640px-Palestine_Land_ownership_by_sub-di

به طور کلی‌ جمعیت یهودیان در سال ۱۹۴۷ چیزی حدود ۶۰۰ هزار نفر بوده،و تعداد فلسطینیان بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر،پس مشخص نیست که چرا سازمان ملل بیش از ۵۰ درصد زمین هارو به یهودیان داد،از نظر گستردگی نقاط سکونت هم که نقشه اول کاملا گویاست پس این طرح سازمان ملل واقعا جای تعجب دارد

البته این جمعیت یهودی‌ هم همان طور که گفتم با کوچاندن اجباری فلسطینیان و مخصوصاً حمایت گسترده انگلیس پس از اعلامیه بالفور به ۶۰۰ هزار رسیده بود در سال ۱۹۴۷.
در سال ۱۹۱۴ یعنی‌ کمی‌ قبل از افتادن فلسطین دست انگلیس جمعیت یهودی‌ فقط ۶۰ هزار نفر بوده،پس حمایت انگلیس در مهاجرت و مستقر کردن صهیونیست‌ها منجر به ۱۰ برابر شدن جمعیت یهودیان شد،که باز هم علیرغم این جمعیتشون هنگام تشکیل کشور اسرائیل نصف فلسطینیان بوده!!!!!!!و برای حل این معضل چند صد هزار فلسطینی رو در سال ۱۹۴۸ به زور بیرون میکنند

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این حرف شما که یهودیان مسلمانان را بیرون نکرده اند خلاف واقع و حتی خلاف حرفهای خود شما است.هنوز بازماندگان و شاهدان عینی حملات صهیونیستها زنده هستند. و در اردوگاهها زندگی میکنند. اگر در بعضی جاها امکان بیرون کردن همه مسلمانها نبوده که دلیل نمیشود. لابد چون در غزه هنوز مسلمانانی زندگی میکندد هیچ کدام از مسلمانان با ارعاب و تهدید بیرون نشده اند. همین الان اسراییل دارد با بیرون کردن مسلمانان زمینهای انها را میگیرد وای به حال آن زمان. باز هم این استدلال باقی است که اگر ماشین دزدی به شما دادند باید آن را به صاحبش برگردانید. حتی اگر بهترین ماشین دنیا باشد. نه آمریکا و نه سازمان ملل و نه انگلستان و نه هیچ کشور دیگری حق بخشیدن سرزمینی را ندارند که متعلق به خودشان نیست. این بهانه های شما همگی فراموش کرده اند که خود شما به تروریستس بودن دو سازمانتان اعتراف کردید. این سازمانها برای بیرون کردن و ترساندن و کوچ اجباری مسلمانان عملیات انجام میدادند و نتیجه آن چیزی شد که میدانید. . 

بنظر میرسد که خود شما هم قبول دارید که صهیونیستها در کرانه باختری و غزه و مناطق دیگر جنایت میکنند و مردم و کودکان را میکشند. بهتر نیست که خودتان را از این جهنم بیرون بکشی و یا به ایران و یا به آمریکا مهاجرت کنی؟ ماندن در جایی که متعلق به شما نیست شراکت در اشغال سرزمینی است که حق دیگران است. ضمنا در ایران اعدام بر علیه سران یهودی رخ نداد. بعید میدانم که بر علیه کنیسه های شما هم حمله خاصی رخ داده باشد ما حضرت موسی (ع) را به عنوان یکی از پیامبران بزرگ الهی میشناسیم و شریعت او را قبول داریم. به شما دروغ گفته اند.

اتفاقا چندی پیش عکسهای گرفته شده از مناطق مختلف فلسطین قبل از اشغال در یک وب سایت فارسی منتشر شد و مردمی را با فرهنگ و زندگی کاملا مشخص در این مکان نشان میداد و برخی عکسها هم از فرار زنها و بچه ها بر اثر حملات صهیونیستها بود. اینها چنان  واضح است که هیچ دروغی نمی تواند این جنایتهای صهیونیستها را بپوشاند

بله خوب لابد انتظار دارید که آن آوارگان فلسطینی از سرزمینشان بگذرند؟ معلوم است که چه خواهند گفت. این معلوم بودن واضح درباره نظر این انسانها مانع حق داشتن آنها نمیشود. اگر حق آوارگان فلسطینی برگشت به سرزمینشان است که هست این کار باید صورت بپذیرد چون حق و انصاف و عدالت اینطور حکم میکند. پس باز هم راه حل بازگشت آوارگان فلسطینی و همه پرسی است.

کسانی که نصاویر جنایتهایشان هر از چندی تمام انسانیت را به لرزه در میآورد و به ارتش کودک کش مشهور شده اند چطور میتوانند منصف باشند؟ .

بهتر نیست که درگیر جنایات سربازان اسراییلی نشوی؟ بهتر نیست که انسانیت را کنار نگذاری؟ اگر به شما دستور شلیک به کودکان و مردم غیر نظامی را دادند چه؟ ماندن در جایی که میدانی آخرش انسانیتت را تباه میکند آینده ای دارد؟

اتفاقا در آمریکا ایرانی تار های زیادی زندگی میکنند که کلیمی هستند و جامعه کوچکی دارند که در صلح و آرامش زندگی میکنند. تعداد زیادی  یهودی هم از فلسطین اشغالی به آنجا مهاجرت کرده اند و خودشان را از گرفتار شدن در جهنم صهیونیستها نجات داده اند.اگر میتوانی در اسراییل نمان.!1.   . 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      بسم الله الرحمن الرحیم

هفدهم سپتامبر 2010 بود که ژاپن با انتشار استراتژی جدید نظامی خود نخستین «نشانه های جدی» برای خروج از «انزوای نظامی» را نشان داد. ژاپن برای این استراتژی نظامی، رقمی بالغ بر 280 میلیارد دلار برای پنج سال (2010 تا 2014) اختصاص داده و اعلام کرد قصد دارد در این سال ها مواضع دفاعی خود در جنوب و غرب این کشور(مناطق مرزی چین) را تقویت کرده، روی پروژه های موشکی بالستیک سرمایه گذاری کند. در این استراتژی همچنین بر گسترش روابط با همپیمانان کلیدی از جمله آمریکا و افزایش شمار زیر دریایی‌ها و .... تاکید شده است.

اکنون در سال 2014 هستیم و نزدیک به 5 سال از انتشار این استراتژی می گذرد که خبر می رسد، ژاپن برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم اعلام می کند ضمن شرکت در عملیات نظامی برون‌مرزی، به دنبال فروش تجهیزات نظامی در بازارهای بین المللی است.
      حضور ارتش ژاپن در عملیات جنگی برون مرزی نیز به رغم مخالفت‌های گسترده مردمی و محدودیت های قانونی گویا در حال عملیاتی شدن است. شاهد این ادعا اظهارات اخیر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن است که اخیرا از داشتن یک «ارتش قدرتمند» سخن رانده و گفته این ارتش حق دارد در جنگ های بین المللی حضور داشته باشد.
      طبق اعلام مقامات ژاپنی، این کشور در تلاش است محدودیت‌های قانونی در زمینه صادرات سلاح را نیز برداشته و به بهانه های مختلف از جمله گسترش فعالیت های اقتصادی، به جرگه صادرکنندگان تجهیزات جنگی بپیوندد و از قرار معلوم، آمریکا نخستین بازار ژاپن در این عرصه خواهد بود.
      قانون اساسی ژاپن در سال 1947 نوشته و با فشار نظامیان آمریکایی‌ها به این کشور تحمیل شده است. طبق این قانون، ژاپن اجازه داشتن «ارتش» به معنی مصطلح آن را ندارد و در مقابل می تواند نیروهای محدود نظامی موسوم به «نیروهای دفاع از خود» داشته باشد.
      البته بخشی از این محدودیت ها در ماه آوریل سال جاری( اواخر فروردین) برداشته شد و به احتمال قریب به یقین اواخر ماه جاری میلادی تصمیم نهایی در این زمینه نیز اتخاذ خواهد شد.
      اما سوالاتی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا ژاپن حقیقتا به دنبال خروج از انزوای نظامی و احیای امپراتوری سابق است؟ موضع کشورهای غربی، چین و کشورهای آسیایی و همسایه به این تغییر استراتژی چگونه خواهد بود؟

به نظر می رسد، لا اقل بخشی از پاسخ این سوال را باید در روحیات خاص ژاپنی ها و در تاریخ این کشور جست و جو کرد.
      در طول تاریخ، برخي آيين ها و اعتقادات خاص مذهبي، همواره زمينه رشد افراط گونه روحيات ملي گرايانه و صد البته نظامي گري ژاپني ها بوده است.
      مقامات نظامي ژاپن به خصوص در دهه30 تحت تاثير فيلسوفي با نام «تويوما» به شدت اعتقاد داشتند كه خداوند ملت ژاپن را برگزيده و يكايك مردم اين كشور موظفند براي ايجاد «ژاپن بزرگ» بكوشند. براساس آيين معروف «شينتوي پاك» نیز امپراتور ژاپن خداي تمام دنيا معرفی شده و ملت ژاپن نيز «مأموريت» دارد سايرين را تحت هدايت بي چون و چراي این امپراتور درآورد.
      بحران شديد اقتصادي دهه 30 ژاپن نیز بر دامنه اين اعتقادات افزود و رشد شديد احساسات ملي گرايانه ايده توسعه ارضي و ايجاد جامعه بزرگ به زعامت ژاپن را در بين توده مردم اين كشور لازم و واجب نشان داد.
      ژاپن با چنین زمینه های تاریخی پس از پایان جنگ جهانی اول توانست یکی از پنج قدرت بزرگ نظامی و صنعتی جهان شده و در «شورای جامعه ملل» آن زمان، صاحب کرسی دائم بود.
      این کشور در همان ماه های نخست جنگ جهانی دوم توانست حدود 50 میلیون کیلومتر مربع از کره زمین(یک ششم جهان) را تحت استیلا و کنترل خود درآورد. اما به دنبال حملات ناجوانمردانه اتمی آمریکا، از حرکت باز ایستاد. البته نباید فراموش کرد، عده ای نیز معتقدند، ژاپن پیش از حمله اتمی آمریکا به این کشور شکست خورده بود و آمریکا با حمله به این کشور خواست هژمونی خود را به جهانیان تحمیل کند.

این کشور به هر حال پس از جنگ جهانی دوم دیگر اجازه داشتن ارتش به معنی مصطلح امروز و اختیارات کامل را نداشت و خود نیز با وضع قوانینی، محدودیت هایی در ابعاد بین المللی حوزه نظامی وضع کرد.

اما اکنون رشد اقتصادی بالا این کشور را از شرایط اسفناک پس از جنگ جهانی خارج کرده است و شرایطی که این کشور را به انزوای نظامی کشاند، دیگر وجود ندارد!
      پاسخ دومی نیز برای تحلیل چرایی اتخاذ چنین رویکردی از سوی چشم بادامی ها وجود دارد و آن چیزی نیست جز منافع اقتصادی و سیاسی.
      «جان ميرشاير» صاحب نظريه «رئاليسم تهاجمي» می گوید، قدرت‌هاي بزرگ هميشه مترصد فرصتي هستند تا قدرت خود را در برابر رقبا فزوني بخشند. وي سپس جمعيت و ثروت را به عنوان «پايه‌هاي اصلي قدرت نظامي» تعريف و تصريح مي كند چنانچه كشوري داراي اين مولفه ها باشد، فرصت لازم براي خروش مقابل قدرت ها را به دست آورده است.
      با توجه به مولفه هایی که در جامعه امروز ژاپن دیده می شود، هیچ بعید نیست که این کشور واقعا قصد خروش مقابل سایر قدرت‌ها را داشته باشد.

ژاپن اگر چه به لحاظ سیاسی، استقلال لازم را هنوز کسب نکرده و مانند بسیاری از کشورهای غربی دیگر، پیرو سیاست های آمریکا است؛ اما این کشور حداقل در بعد نظامی، تحرکات جدی از خود نشان داده است.
      وجود پایگاه های متعدد نظامی آمریکا در ژاپن، همواره هزینه‌هایی برای توکیو داشته و این کشور با وجود تقاضاهای زیاد مردمی، هرگز نتوانسته آمریکایی ها را از این کشور بیرون کند. این ناتوانی حتی بعضا باعث سقوط رهبران این کشور شده، همان طور که گاهی شعار علیه حضور نظامی آمریکا، باعث روی کار آمدن رهبرانی در این کشور شده است.
      «یوکیو هاتویاما»، نخست وزیر اسبق ژاپن با شعار جمع آوری پایگاه‌های نظامی آمریکا بود که توانست بر رقیب قدرتمند خود پیروز شود. اما همین فرد به دلیل ناتوانی در عمل به وعده انتخاباتی اش، خرداد ماه سال 89 استعفا کرد و جای خود را به «نائوتو کان» داد. «کان» نیز ماه ها جرئت نکرد راجع به پایگاه های آمریکایی که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین مشکلات مردم کشورش است، صحبتی به میان آورد.
      بنا بر این به نظر می رسد، ژاپن هنوز پیشرفتی را که در حوزه اقتصاد کسب کرده، در حوزه سیاسی به دست نیاورده است.
      «اقتصاد» نیز می تواند یکی از انگیزه های قوی برای ژاپنی ها جهت ورود جدی به عرصه نظامی باشد.
      ژاپن کشوری است که در حوزه اقتصادی جایگاه ویژه ای دارد. تولید ناخالص ملی ژاپن نزدیک به 6 تریلیون دلار و جمعیت این کشور نیز حدود 128 میلیون نفر است. دو فاکتوری که به اعتقاد «میر شایر» برای خروش کافی است!
      همین چند سال پیش بود که خبر رسید، غول خودروسازی آمریکا یعنی جنرال موتورز، جای خود را به تویوتای ژاپن داده است. آمریکا امروز خود یکی از واردکنندگان اصلی محصولات ژاپنی است. ژاپن در عرصه تکنولوژی و تجهیزات الکترونیکی نیز یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا است.
      کشوری با چنین مختصات اقتصادی و جمعتی طبیعتا نمی تواند خود را محصور نگاه دارد. بنابر این ورود ژاپن به فاز صادرات تجهیزات نظامی را می توان از این منظر به تحلیل نشست.

• توسط crazy-doctor
      بسم رب الشهدا و صدیقین

سلام
      در انجمن گشتم مطلب کامل و جامعی راجع به شهدای مقاومت اسلامی ( حزب الله -حماس و...) پیدا نکردم در نتیجه این تاپیک را ایجاد کردم تا با کمک شما
      شهدای مقاومت اسلامی را در سال های اخیر به طور اجمالی معرفی بکنیم

-------------------------------
      شروع میکنیم با

سردار شهید رانی عدنان بزی یا ان طور که بچه های حزب الله صدا میزنند حاج حاتم

حاج حاتم از بچه های جنوب لبنان و اهل بنت جبیل متولد 1967 از اعضاب قدیمی حزب الله و فرمانده یکی از محور های مقاومت در جنگ 33 روزه بود .
      ایشون مهندسی مکانیک خونده بود و مدرس مدرسه فنی بنت جبیل که این مدرسه در جنگ 33 روزه سیزده شهید تقدیم اسلام کرد

حاج حاتم و سید حسن نصر الله
      این شهید بزرگوار مدتی را هم در زندان های رژیم صهیونیستی زندانی بود البته مطمئن نیستم اما احتمال اینکه ایشون از ازاد شده های سال 2000
      ( بعد از عقب نشینی اراذل صهیونیست )باشند هست
      دو روز مانده به پایان جنگ صهیونیست ها هلی بورنی را در روستای غندوریه انجام میدن که هدف اون ملحق شدن به نیروهای لشکر 106 و محاصره جنوب لیطانی بود...اما با پاتک نیرو های حزب الله و در نتیجه تلفات سنگین عقب نشینی میکنند در حین این پاتک این سردار دلاور به شهادت میرسه روحش شاد و شفاعتش در ان دنیا نصیب ما باشد

کلیپی گلچین شده وصیت نامه حاج حاتم با زیر نویس فارسی 5mb
      http://crazydoctor.persiangig.com/video/vaseyat-haj hatm.flv
      کلیپ وصیت کامل این شهید 16mb بدون زیر نویس( اصولا زیر نویس لازم نیست کافیه گوش کنید )
      http://crazydoctor.persiangig.com/video/vaseyt kamel-haj hatm.flv
      ----------------------------------------------
      پ.ن جای خالی بخش مقاومت اسلامی در انجمن احساس میشه
      لطفا دوستان در مدیریت زحمت انتقال تاپیک به اسکرول را بکشند ممنون
    • توسط RedArmy
      بررسي جايگاه استراتژيك و توان نظامي عربستان باسلام به نظر من موضوع جالبيه چون اگر تحديدي از سوي عرب ها متوجه ما باشه اين تحديد يا از جانب عربستان يا از جانب مصر و ساير كشورهاي عربي توانايي تحديد مارو ندارند. (با زبان رسمي) شبه جزيره عربستان كشوري است پادشاهي كه توسط آل سعود اداره ميشود . اين كشور مساحتي حدود 2149690 كيلومتر مربع و 27 ميليون نفر جمعيت دارد(جمعيت ما حدود 2.5 برابر عربستان هست واز اين جهت ما برتري داريم) آب وهواي اين كشور گرم وخشك بوده و تمركز جمعيت در مر كز عربستان مي باشد كه اطراف آنرا بيابان ها خشك و طولاني فراگرفته است به همين جهت در طول تاريخ كمتر دشمن خارجي ميل و رغبت براي اشغال و يا نبرد طولاني با اين كشور داشته است.(اين براي ما در صورت جنگ احتمالي مشكل ساز خواهد شد البته براي خود عربستاني هايي كه در اين مناطق ميجنگند نيز مشكل به وجود خواهد آمد). از سال 1932 تا كنون عربستان در هيچ جنگ بزرگ و فراگير شركت نكرده اگرچه در نبردهاي سال 1967 و 1973 بر ضد اسراييل و جنگ اول خليج فارس شركت داشته ولي هرگز در يك نبرد بزرگ به تنهايي شركت نكرده است (به طور كلي عرب ها به ويژه عربستاني ها انسان هايي ترسو هستند و نه جرئت يك جنگ طولاني را دارند و نه توان اين جنگ را ، از اين حيث برتري كامل از آن ماست). با وجود اينكه اين كشور هرگز در جنگ بزرگي درگير نشده ولي اين به معني اين نيست كه عربستان از تجهيز و به خدمت گرفتن يك ارتش كارآمد غافل مانده است. خطر اسراييل براي آنها آنقدر بزرگ بوده كه سالانه ميلياردها دلار صرف خريد تسليحات مي كنند(ممكن است برخي با شنيدن جمله قبلي به خود بگويند مگر عربستان با آمريكا و اسراييل متحد نيست و روابط خوبي با آنها ندارد ، در پاسخ به اين سوال بايد بگويم بزرگترين دشمن اسراييلي ها ، عرب ها هستند حتي دشمني آنها با عرب ها از دشمني با ما جدي تر است به طوري كه در آموزش كودكانشان هم از عربها به عنوان جدي ترين دشمن ياد ميكنند كه بايد نابود شوند ، اين چيزي است كه عربستان و تمام كشورهاي عربي مي دانند و هيچگاه از اسراييل غافل نميشوند مثل استالين كه با آلمان توافق صلح امضا كرد اما آلمان ها باز به شوروي حمله كردند ). بعد از انقلاب اسلامي در ايران ، عربستان همواره ايران و گروهايي چون حزب ا... لبنان را دشمن و رقيب خود مي ديده و همواره با ايران بر سر اينكه چه كسي قدرت اول منطقه و جهان اسلام است كشمكش داشته است( تحديد نظامي از سوي ايران داستاني است كه آمريكا و اسراييل آنرا ساختند و اين عرب ها ساده لوح متسفانه آنرا باور كردند ). اقتصاد عربستان وابسته به نفت است به طوريكه 75 درصد از درآمد اين كشور را فروش نفت تامين مي كند . با بروز جنگ بين آمريكا و عراق در سال 2003 و افزايش سرسام آور قيمت نفت كه تا كنون نيز ادامه داشته ، درآمد عربستان افزايش يافته است وبه تبع آن عربستان توانسته بودجه نظامي خود را به ميزان بسيار زيادي افزايش دهد به طوريكه در سال 2006 به رقم شگفت انگيز 31 ميليارد دلار رسيد(چيزي نزديك به بودجه نظامي روسيه). وزارت دفاع عربستان در سال 1962 تاسيس شده و از بدو تاسيس توسط خاندان سلطنتي فرمانده اي مي شود . اين وزارت خانه مسئول هدايت و ساخت و خريد تجهيزات ارتش را بر عهده دارد. خدمت سربازي در عربستان داوطلبانه بوده و دوره خدمت 3سال با حقوق و مزاياي كامل مي باشد. عربستان از سربازان ماهر و آموزش ديده استفاده مي كند. اكثر افسران در ابتدا در مدارس ارتش تحصيل كرده و سپس وارد دانشكده افسري مي شوند(آموزش پايه اي كاري است كه ارتش هاي بزرگ مثل روسيه انجام مي دهند و ما از اين جهت از عربستاني ها عقب تر هستيم). يونيفرم سازماني ارتش عربستان از يونيفرم ارتش هاي آمريكا و انگلستان متاثر شده است. خلبان هاي نيروي هوايي عربستان توسط مربيان انگليسي آموزش مي بينند (از اين لحلظ به دليل كم بود امكانات باز ما عقب تر هستيم). ارتش عربستان براي آموزش نيروهاي خود از كارشناسان فرانسوي ، آمريكايي و انگليسي استفاده مي كند. نيروي زميني عربستان داراي 70تا73 هزار نفر پرسنل است البته 200 هزار نيروي داوطلب نيز در اين نيرو خدمت مي كنند(نيروي زميني ايران ، قوي ترين نيروي زميني در منطقه است). عربستان داراي تعداد زيادي تانك از جمله 315 تانك پيشرفته آبرامز ام-1 است كه اين كشور بعد از مصر بزرگترين دارنده اين تانك در خاورميانه محسوب مي شود. عربستان در سال 1980 تعدادي موشك دانگ فنگ3 با برد 2400 كيلومتر از چين خريد(از لحاظ برد موشكي عربستان تقريبا با ما برابري ميكند اما ما صاحب تكنولوژي هستيم و به زودي برد موشك هايمان از عربستان بيشتره مي شود). در بعد هوايي در گذشته شايد هواپيماهاي ما توان مقابله با اف-15ها و ساير هواپيماهاي عربستان را داشتند اما اكنون عربستان باخريد هواپيماهاي جديد و پيشرفته نظير 72فروند يوروفايتر از لحاظ هوايي از ما برتر است(ما شايد هواپيما جديد نخريده باشيم اما تسليحات ضد هوايي قوي نظير تور ام-1 و اس-300 داريم كه كشورمان را خوب پوشش مي دهند و از لحاظ پدافند هوايي خيلي از عربستان برتر هستيم هرچند بايد نيروي هوايي خودمان را نيز تقويت كنيم اگر بتوانيم بر روي طرح ميگ-39 سرمايه گذاري كنيم كه به مشكلات مالي برخورد كرده است ، و روس ها با ما همكاري كنند و اين هواپيماي فوق پيشرفته را به ما بدهند توان نيروي هوايي ما بسيار افزايش مي يابد ، لازم به ذكر است كه ميگ-39 يك هواپيماي فوق پيشرفته است كه قابليت هاي آن بسيار بالاتر از يوروفايتر مي باشد). در رابطه با نيروي دريايي عربستان بايد بگويم كه هرچقدر هم كه عربستان قوي باشد ما ابزارهايي داريم كه بتوانيم از خودمان دفاع كنيم و خليج فارس را در كنترل كامل خودمان بگيريم. در كل و با در نظر گرفتن فاكتورهاي مختلف توانايي نظامي ايران از عربستان بالاتر است و در صورت بروز جنگ احتمالي ما بيشتر به عربستان ضربه وارد خواهيم كرد ، دليل برتري ما اين است كه نيروهاي مسلح ما از حداقل امكانات حداكثر استفاده را مي كنند. منتظر نظرات ساير دوستان هستم به ويژه دوست خوبم mostafa_by هستم .
    • توسط hamed_713
      فارخور نام پایگاه نیروی هوایی هند در کشور تاجیکستان است! این پایگاه در 130 کیلومتری جنوب شرقی شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان قرار دارد. این تنها پایگاه نیروی هوایی هند در خارج از این کشور است که تنها دو کیلومتر از مرز بین افغانستان و تاجیکستان فاصله دارد. عهدنامه بین هند و تاجیکستان برای احداث پایگاه در این کشور در سال 2003 امضائ شد و در سال 2004 به تصویب رسید. این پیمان یعنی حضور دائمی نیروهای نظامی هندی در تاجیکستان برای دفع هرگونه تهدید احتمالی خارجی و تامین امنیت کشور به تصویب رسیده است.کار بر روی احداث پایگاه بلافاصله اغاز گردید و اکنون پایگاه در حالت امادگی کامل به سرمیبرد واز اوایل سال 2007 کاملا قابل استفاده است. جزئیاتی از ساخت پایگاه در دسترس نیست اما گمان میرود که مصالح نظامی هندی از اسیای مرکزی تامین شده باشند.تقریبا 70 درصد جنگ افزار های هندی از روسیه و اتحاد جماهیر شوروی پیشین بدست امده است. بر طبق اخبار گوناگون گمان میرود که پس از تکمیل بنا پایگاه میزبان 12 الی 14 فروند جنگنده بمب افکن میگ 29 خواهد بود پایگاه فارخور عمق و برد بیشتری را در اختیار نیروهای نظامی هند فرار میدهد که برای انان موجب ایفای نقش بیشتری در اسیای جنوبی و ظهور ملموسی از حرکت هند برای برجسته سازی قدرت خود در اسیای مرکزی است هدف سیاسیی که در سال 2003-2004 رسما اعلام کرده اند دلائل پنهانی تاسیس این پایگاه میتواند رقابت هند و پاکستان بر روی شبه قاره باشد پرویز مشرف رئیس جمهور پاکستان نگرانی شدید خود از این مساله را به مقامات تاجیکستان ابراز داشت در حقیقت هواپیماهای هندی میتوانند در عرض چند دقیقه خود را به پاکستان برسانند! پایگاه فارخور یکی از نمونه های بارز از تلاش هندی ها برای ارتقای ثبات در افغانستان و بالا بردن توان دهلی نو در فراهم اوردن نفت چه از اسیای جنوبی و چه از اسیای مرکزی است. هند بطور معلوم محدود شدن نقش خود به ناحیه سوق الجیشی جنوب اسیا را نخواهد پذیرفت برنامه هند برای برجسته سازی قدرت خود در اسیای مرکزی تنها برای مصارف نظامی نیست بلکه دسترسی به منابع انرژی اسیای مرکزی برای هند امری حیاتی به شمار میرود. دهلی نو به دنبال دسترسی به نفت و گاز قزاقستان وانجام پروژه های ملیونی مثل خط لوله ایران-افغانستان-پاکستان-هند و دیگری پیوستن ترکمنستان افغانستان پاکستان وهند. هرکدام از این خط لوله ها یا هر دوی اینها میتواند در دستیابی هند به منابع انرژی تاثیر مهم و قابل اطمینانی داشته باشند به شرطی که روابط دوستانه بین هند و پاکستان تقویت گردد هند خواهان توسعه شبکه ی قدرت جدیدی در اسیاست که ایالات اسیا را با ان به مبدائیت شبه قاره یکی میکند این نظریه ای است که از سوی ایالات متحده در گذشته بشدت حمایت شده است. هنگامی که هند از شبکه ای جدید در اسیای مرکزی برای بالا بردن نمودار جامع اقتصادی خود بهره جوید واشنگتن این پروژه را راهی برای مقابله با نفوذ اقتصادی و سیاسی چین در اسیای مرکزی میبیند منبع: نوشته شده توسط محمد- مجله هوايي
    • توسط 00Amin
      ه گزارش فارس، پايگاه اينترنتي "گلوبال ريسرچ " (Global Research) در مقاله‏اي به‏قلم "اوا گولينجر " (Eva Golinger)، وكيل دعاوي و روزنامه‏نگار آمريكايي مقيم ونزوئلا نوشت: "هوگو چاوز " رئيس جمهوري ونزوئلا اخيرا در يك برنامه تلويزيوني و راديويي فاش كرد كه هواپيماهاي بدون سرنشين آمريكايي (UAV) به شكل غيرقانوني وارد مرزهاي هوايي ونزوئلا شده‏اند. رئيس جمهوري ونزوئلا ديده شدن يكي از اين هواپيماها را بر فراز پايگاه نظامي "فورت مارا " (Fort Mara) واقع در استان "زوليا " (Zulia) در نزديكي مرز اين كشور با كلمبيا تائيد كرد. بسياري از سربازان ونزوئلايي هواپيماي بدون سرنشين مذكور را مشاهده كرده و موضوع را به اطلاع فرماندهان خود رسانده‏اند. پس از اين واقعه چاوز دستور داده است كه از اين پس هر يك از اين هواپيماهاي بدون سرنشين كه در قلمرو ونزوئلا ديده شوند بايد فورا سرنگون شوند. وي با تاكيد بر آمريكايي بودن اين هواپيماهاي بدون سرنشين، ايالات متحده را متهم كرد كه در حال برهم زدن آرامش منطقه است.

* راه‌اندازي ناوگان چهارم ايالات متحده در آمريكاي لاتين بعد از 60 سال

اين وكيل دعاوي آمريكايي اضافه كرد: قبلا نيز رئيس جمهوري ونزوئلا هشدار داده بود كه آمريكا از طريق جزاير "آروبا " (Aruba) و "كورازائو " (Curazao) به تهديد نظامي ونزوئلا مبادرت مي‏ورزد. اين جزاير در فاصله 50 مايلي سواحل شمال غربي ونزوئلا قرار داشته و مستعمره هلند محسوب مي‏شوند. در سال 1999 قراردادي بين هلند و ايالات متحده منعقد شد كه به آمريكا اجازه مي‏داد در اين دو جزيره پايگاه نظامي ايجاد كند. اين قرارداد در اصل تصريح مي‏كند كه نيروهاي آمريكايي اجازه دارند عمليات خود بر ضد قاچاقچيان مواد مخدر را از اين جزاير ترتيب دهند. با اين‏حال، پس از سپتامبر 2001، آمريكا از تمامي پايگاه‏هاي نظامي خود در سراسر جهان براي آنچه عمليات ضدتروريستي خوانده مي‏شود، استفاده مي‏كند. در سال‏هاي اخير پايگاه‏هاي نظامي واقع در آروبا و كوروزائو براي عمليات اطلاعاتي و شناسايي عليه ونزوئلا بكار گرفته شده‏اند.
      گولينجر ادامه داد: از سال 2006 واشنگتن اقدام به يكسري تمرينات نظامي پيشرفته كرد كه كورازائو در مركزيت اين تمرين‏ها قرار داشت. طي 5/3 سال گذشته، صدها فروند ناوهاي هواپيمابر، كشتي‏هاي جنگي، هواپيماهاي نظامي، هليكوپترهاي "بلك هاوك "، زيردريايي‏هاي هسته‏اي و هزاران نيروي نظامي آمريكايي در درياي كارائيب به انجام تمرينات نظامي پرداخته‏اند. اين تمرينات نظامي موجب برانگيخته‏شدن نگراني در كشورهاي منطقه شده است. از جمله اين كشورها و بيش از سايرين ونزوئلا در معرض اين تهديدها قرار دارد. ونزوئلا در عرصه ديپلماتيك نيز آماج حملات، انواع دشمني‏ها و تعرضات واشنگتن قرار داشته است.
      در سال 2008، پنتاگون "ناوگان چهارم دريايي " خويش را با هدف دفاع از منافع آمريكا در آمريكاي لاتين باز راه‏اندازي كرد. ناوگان چهارم در سال 1950 و پس از اتمام ماموريت‏هاي مرتبط با جنگ جهاني دوم غيرفعال شده بود. راه‏اندازي مجدد اين ناوگان پس از 60 سال نگراني گسترده‏اي را در ميان كشورهاي آمريكاي لاتين ايجاد كرده و آنان را بر آن داشت تا "شوراي دفاع مشترك " تشكيل داده و خود را در برابر تهديدهاي خارجي آماده كنند. پنتاگون صراحتا پذيرفت كه راه‏اندازي مجدد ناوگان چهارم نيروي دريايي آمريكا با هدف "نشان دادن قدرت ايالات متحده در منطقه " انجام شده و اين پيام را مخابره مي‏كند كه "آمريكا آماده است تا از متحدينش در منطقه دفاع كند. " اين اظهارات مقامات پنتاگون به معناي حمايت ايالات متحده از كلمبيا و تشر زدن به ونزوئلا تلقي شد.
      نويسنده كتاب "بوش عليه چاوز " تصريح كرد: در 30 اكتبر سال 2009 ميلادي، كلمبيا و آمريكا يك توافق همكاري نظامي به امضا رساندند كه بر اساس آن آمريكا مجاز بود 7 پايگاه نظامي در كلمبيا را تحت اختيار خود درآورده و عندالزوم از تمامي تاسيسات نظامي كلمبيا بهره بگيرد. از اين توافقنامه به عنوان بزرگترين توسعه‏طلبي نظامي آمريكا در آمريكاي لاتين ياد مي‏شود. هر چند كه مقامات دو كشور صراحتا ابراز داشتند كه اين توافقنامه در راستاي مبارزه با قاچاق موادمخدر و تروريسم به امضا رسيده است، لكن اسناد رسمي نيروي هوايي ايالات متحده نشان مي‏دهند كه آمريكا از اين پايگاه‏ها براي انجام عمليات نظامي در سراسر منطقه مي‏تواند استفاده كند. اين اسناد همچنين مويد اين نكته بودند كه اين توسعه‏طلبي نظامي با هدف مقابله با تهديد‏هاي دولت‏هاي ضدآمريكايي سر برآورده در منطقه انجام شده است. مطلب ديگري كه در اين اسناد به چشم مي‏خورد اين است كه حضور نظامي در كلمبيا مي‏تواند به عمليات اطلاعاتي و شناسايي كمك كرده و ظرفيت پنتاگون را در رهبري عمليات نظامي در منطقه آمريكاي لاتين افزايش دهد.

* اتهامات واهي آمريكا به ونزوئلا

اين روزنامه‏نگار آمريكايي ساكن كاراكاس، پايتخت ونزوئلا كه در سال 2009 ميلادي برنده جايزه بين‏المللي روزنامه‏نگاري مكزيك نيز شده است، افزود: از سال 2006 به بعد، مقامات آمريكايي از ونزوئلا به عنوان كشوري ياد مي‏كنند كه "به طور كامل در مبارزه با تروريسم همكاري نمي‏كند. " در سال 2005 نيز ونزوئلا از سوي واشنگتن كشوري خوانده شد كه "در مبارزه با موادمخدر همكاري نمي‏كند. "عليرغم آنكه هيچ مدركي در اثبات اين اتهامات خطرناك موجود نيست، ايالات متحده اين اتهامات را مبناي افزايش فشارها بر دولت ونزوئلا قرار داده است. در سال 2008، دولت بوش تلاش كرد تا نام ونزوئلا را در فهرست كشورهاي حامي تروريسم قرار دهد. اين تلاش در مراحل مقدماتي با شكست مواجه شدند چرا كه ونزوئلا همچنان يكي از تامين‏كنندگان نفت آمريكا محسوب مي‏شود. اگر آمريكا ونزوئلا را كشوري حامي تروريسم مي‏خواند، آنگاه مجبور بود كليه روابط خود با اين كشور از جمله خريد نفت از اين كشور را متوقف كند.
      با ‏اين‏حال، ايالات متحده همچنان ونزوئلا را يكي از بزرگترين تهديدها براي منافع خويش در منطقه آمريكاي لاتين مي‏داند. آمريكا به طور خاص در خصوص مسائل اقتصادي نگراني‏هايي در منطقه آمريكاي لاتين دارد. آمريكا نگران آن است كه كشورهاي آمريكاي لاتين با برقراري روابط تجاري با كشورهايي نظير روسيه، چين و ايران، غلبه اقتصادي آمريكا را در اين منطقه به خطر بيندازند. اخيرا، "هيلاري كلينتون "، وزير امور خارجه ايالات متحده آمريكا به كشورهاي آمريكاي لاتين نظير بوليوي، برزيل، نيكاراگوئه و ونزوئلا كه اخيرا روابط خود با ايران را تحكيم كرده‏اند هشدار داد كه "من فكر مي‏كنم كه اگر برخي افراد تمايل دارند با ايران حشر و نشر داشته باشند بايد پيش از آن به تبعات اين امر توجه داشته باشند و ما اميدواريم كه ايشان دوباره به اين مطلب فكر كنند ... . " كلينتون اين سخنان را در جريان بررسي سياست‏هاي آمريكا در خصوص آمريكاي لاتين اظهار داشت.
      گولينجر اضافه كرد: دولت كلمبيا نيز اخيرا اعلام داشته است كه قصد دارد يك پايگاه جديد نظامي در نزديكي مرز ونزوئلا داير كند. سرمايه و تجهيزات مورد نياز اين پايگاه را ايالات متحده تامين خواهد. "گابريل سيلوا " (Gabriel Silva)، وزير دفاع ونزوئلا نيز خبر داده است كه دو گردان نيروي هوايي نيز در مناطق ديگري در نزديكي مرز ونزوئلا مستقر شده‏اند. پايگاه جديد نظامي كه قرار است داير شود در منطقه‏اي به نام "گواجيرا پنينسولا " (Guajira peninsula) قرار خواهد داشت كه با استان زولياي ونزوئلا هم‏مرز است. در اين پايگاه 1000 نيروي نظامي مستقر شده و امكان استقرار نيروهاي مسلح آمريكايي نيز در آن فراهم خواهد شد. اين اعلام جديد دولت كلمبيا نيز نوعي اعلام دشمني به ونزوئلا محسوب مي‏شود.
      اظهارات چاوز در خصوص ورود غيرقانوني هواپيماهاي بدون سرنشين آمريكايي به قلمرو ونزوئلا نيز بر دامنه بحران بين ونزوئلا و كلمبيا خواهد افزود. هواپيماي وارد شده به قلمرو ونزوئلا در طي سال گذشته در پاكستان و افغانستان جهت به قتل رساندن تروريست‏ها بكار گرفته شده است. اين هواپيماهاي بدون سرنشين حامل موشك بوده و مي‏توانند اهداف زميني را در مناطق حساس هدف قرار دهند.
      نويسنده كتاب "بوش عليه چاوز " در بخش پاياني اين گزارش تصريح كرد: ونزوئلا در مواجهه با اين تهديدات خطرناك در شرايط هشدار قرار گرفته است. سخنان چاوز در خصوص ديده شدن هواپيماهاي نظامي بدون سرنشين آمريكا در حالي ايراد شدند كه پليس ملي ونزوئلا در حال آغاز به كار خويش بود. اين پليس اخيرا در راستاي انجام عمليات پيشگيرانه و ارائه خدمات اجتماعي بنياد نهاده شده است.

لینک
      http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8811150671
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.