SoheilEsy

آیا نساختن بمب اتمی توسط ایران تصمیم اشتباهی است ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

روسیه دارای قویترین زرادخانه ی هسته ایی جهان هست و از نظر قدرت موشکی و به کلی قدرت نظامی جزو برترین ها محسوب میشه ولی میبینیم که به راحتی توسط کشور های غربی تحریم شده و به رکود اقصادی تنزل یافته به نظر من داشتن بمب اتم هم راه گشای کاهش فشار ها و تحریم ها نیست چون اگر قرار به تهدید هسته ایی باشد قبل از اینکه بخوایم از بمب اتم استفاده کنیم کل کشور با خاک یکسان شده است

بحث بخاطر تحریم صرف نیست دوست عزیز..

آمریکا و ایادی اون همیشه دم از تغییر و براندازی نظام ما می زنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منظور از بازدارندگی هسته ای  صرفا ساخت بمب هسته ای نیست !

همین که توانایی بلقوه ما در حدی باشه که سریع تبدیل بشه به بلفعل ، تا حدودی بازدارندگی رو برای ما ایجاد می کنه ، که البته به نظر من میزان بازدارندگیش 50 درصد توانایی بلفعل ( داشتن سلاح به صورت آماده ) هست !

که البته مشخصه که غربی ها همین رو هم نمی خوان !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منظور از بازدارندگی هسته ای  صرفا ساخت بمب هسته ای نیست !

همین که توانایی بلقوه ما در حدی باشه که سریع تبدیل بشه به بلفعل ، تا حدودی بازدارندگی رو برای ما ایجاد می کنه ، که البته به نظر من میزان بازدارندگیش 50 درصد توانایی بلفعل ( داشتن سلاح به صورت آماده ) هست !

که البته مشخصه که غربی ها همین رو هم نمی خوان !

راه حل  این موضوع  از اب سنگین اراک و ذخایر پلوتونیوم ناشی از کارکرد ان راکتور میگذشت که متاسفانه از دست رفت ( داشتن پلوتونیوم امکان ساخت بمب اتمی را در کمترین زمان به ما میداد )

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عجب حرف هایی امشب زد جناب صالحی  icon_eek

گفت به غیر از کره جنوبی که به صورت پنهانی  تا 70 درصد غنی سازی کرده بود  یکی از کشورهای منطقه که نمی خوام اسمشو ببرم(احتمال زیادی عربستان) یه تخلف بزرگ در موضوع هسته ای کرده که آمانو در آخربن سفرش به تهران گفت این موضوغ   دوستانه حل شده!

همینطور گفت یه کشور دیگه در منطقه که  صنعتش از ما جلو تر هست و در فناوری از ما عقب تر(ترکیه) از ما درخواست کرده چرا فناوری موشکی خودتون رو به ما منتقل نمی کنید!! و گفت الان کارشناسان   اونها  در  ایران در حال آموزش هستن!!

همینطور گفت خیلی سربسته بگم مذاکرات در مسقط تمام شده بود  توافق تقریبا نهایی شده بود  که یک دفعه روز آخر مذاکرات غربی ها از حرف های روزهای قبل خودشون عقب نشینی کردن و سه روز بعدش نخست وزیر اسراییل گفت ما نذاشتیم توافق بشه!

یکی از دوستان اگر می تونه فیلم این برنامه رو آپلود کنه نکته های زیادی داره

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گفت به غیر از کره جنوبی که به صورت پنهانی  تا 70 درصد غنی سازی کرده بود  یکی از کشورهای منطقه که نمی خوام اسمشو ببرم(احتمال زیادی عربستان) یه تخلف بزرگ در موضوع هسته ای کرده که آمانو در آخربن سفرش به تهران گفت این موضوغ   دوستانه حل شده!

به احتمال بسیار بالا عربستان از طریق پاکستان هسته ای شده، نشون دادن موشک های  معدود بالستیک چینی بعد از سالها برای اولین بار توی رژه تهدید مستقیم ایران به حمله هسته ای بود. روزی که بطور رسمی اعلام کنه

میخوام ببینم کسانی که میگن نه بمب اتم در دکترین ما جایی نداره و اینا ،چه پاسخی دارند؟؟؟

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عجب حرف هایی امشب زد جناب صالحی  icon_eek

همینطور گفت یه کشور دیگه در منطقه که  صنعتش از ما جلو تر هست و در فناوری از ما عقب تر(ترکیه) از ما درخواست کرده چرا فناوری موشکی خودتون رو به ما منتقل نمی کنید!! و گفت الان کارشناسان   اونها  در  ایران در حال آموزش هستن!!

همینطور گفت خیلی سربسته بگم مذاکرات در مسقط تمام شده بود  توافق تقریبا نهایی شده بود  که یک دفعه روز آخر مذاکرات غربی ها از حرف های روزهای قبل خودشون عقب نشینی کردن و سه روز بعدش نخست وزیر اسراییل گفت ما نذاشتیم توافق بشه!

یکی از دوستان اگر می تونه فیلم این برنامه رو آپلود کنه نکته های زیادی داره

جناب نصیر در باب اموزش جناب صالحی فقط بحث سلولهای بنیادی رو مطرح کرد..........اساسا انتقال تکنولوژی موشکی ما به ترکیه یا هر کشور دیگه ای منتفیه به همون دلیلی که امریکا حاضر نیست به کره جنوبی کمک کنه

در باب جلو بودن صنعت ترکیه از ایران هم بنظرم جناب صالحی کلی گویی کرد.......منظور ایشون کدوم صنعته؟؟؟ اگر ما صنایع رو به دوسته کلی راهبردی ( نفت و گاز / نیروگاه / دفاعی و موشکی /هسته ای ) و غیر راهبردی ( خودور / نساجی / لوازم خانگی و.....) تقسیم کنیم به ضرس قاطع ایران در صنایع سنگین و راهبردی بمراتب جلوتره بعبارتی اساسا قابل قیاس نیستن که البته این موضوع در 10 سال اینده بیشتر خودشو نشون میده

در ضمن ظاهرا قراره یه نمایشگاه بزرگ لیزر پنج شنبه در تهران برپا بشه..........دوستان اگر بتونن تشریف ببرن و عکس تهیه کنن خیلی خوب میشه

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به احتمال بسیار بالا عربستان از طریق پاکستان هسته ای شده، نشون دادن موشک های  معدود بالستیک چینی بعد از سالها برای اولین بار توی رژه تهدید مستقیم ایران به حمله هسته ای بود. روزی که بطور رسمی اعلام کنه

میخوام ببینم کسانی که میگن نه بمب اتم در دکترین ما جایی نداره و اینا ،چه پاسخی دارند؟؟؟

من یادمه  احمدی نژاد  دو سال پیش توی یکی از سخنرانیهاش (فکر کنم روز ملی صنعت هسته ای بود) زنده داشتم گوش می کردم گفته بود  اخیرا خبر دار شدیم یکی از کشورهای منطقه رو به "بمب" مجهر کردن ولی به طرز عجیبی تمام رسانه ها این جمله احمدی نژاد رو سانسور کرده بودن متاسفانه  تمام نت رو زیرو رو کردم اون جمله رو حذف کرده بودن...متاسفانه دوستان هم اون موقع باور نکردن...

داخل پست شماره 14 داخل این تاپیک هم  10 ماه پیش به این موضوع اشاره کرده بودم

http://www.military.ir/forums/topic/27548-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%84/

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه منظور از کشور متخلف عربستان هست و منظور از تخلف دستیابی به سلاح هسته ای , اونوقت منظور از اینکه موضوع به صورت دوستانه حل شده چی میتونه باشه ؟ یعنی سلاح هسته ای رو پس دادن یا چی ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند نکته به ذهنم اومد که بیان میکنم ابتدا اینکه اون ها با اصل جمهوری اسلامی ایران مشکل دارن حالا به خاطر بمب نباشه بلاخره یه جور بهونه دیگه پیدا میکنند و تحریم میکنند دوما بمب تفکر و روحیه شهادت طلبی بچه های شیعه و ایرانیه سوما جناب سهیل خواهشا اینقدر روی بحث هسته ایی لاک نکنید بخدا تو سیاست های فکری و عملی امامون و دولتمون بمب ا ت م راهی نداره زشته این سایت توسط اجانب رصد میشه چیزی نگید که.... در ضمن استراتژیک ترین سلاح ما حضرت ولیعصر(عج) هستند...

حضرت ولیعصر(عج) سلاح استراتژیک ماست؟ چه کسی این حرف رو زده؟

متاسفم که چنین حرفی رو میشنوم! امام زمان برای ما ابزاره یا اینکه قراره ما برای ظهور حضرت زمینه سازی کنیم؟

• Like 1
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب شاهین اسمان (شهاب ثاقب)

منظور من و بد گرفتید و بد متوجه شدید

منظورم اینه که ما حضرت رو داریم

و طبق آیات صریح قران

زمین و تسلط به اون

در اخر در دست مبارک حضرت(عج) هست

منظورم از سلاح ابزار نبود

یک نوع استراتژی

یک نوع فرماندهی

یک نوع اخذ تدابیر در شرایط خاص

و...

همه و همه ممکنه سلاح تلقی بشه

در کل  معنی تحت لفظ سلاح نبود

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من یادمه  احمدی نژاد  دو سال پیش توی یکی از سخنرانیهاش (فکر کنم روز ملی صنعت هسته ای بود) زنده داشتم گوش می کردم گفته بود  اخیرا خبر دار شدیم یکی از کشورهای منطقه رو به "بمب" مجهر کردن ولی به طرز عجیبی تمام رسانه ها این جمله احمدی نژاد رو سانسور کرده بودن متاسفانه  تمام نت رو زیرو رو کردم اون جمله رو حذف کرده بودن...متاسفانه دوستان هم اون موقع باور نکردن...

داخل پست شماره 14 داخل این تاپیک هم  10 ماه پیش به این موضوع اشاره کرده بودم

http://www.military.ir/forums/topic/27548-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%84/

احمدی‌نژاد افشا کرد/جدیداً برخی کشورهای همسایه ایران به ‌بمب‌‌های غربی تسلیح شده‌اند

http://www.military.ir/forums/topic/19520-احمدی‌نژاد-افشا-کردجدیداً-برخی-کشورهای-همسایه/

یک منبع آگاه:عربستان با نظارت امریکا به تعدادی کلاهک اتمی مجهز شده است

http://www.military.ir/forums/topic/27548-یک-منبع-آگاهعربستان-با-نظارت-امریکا-به-تعدادی-کل/

غافلگيري تل آويو از درخواست عربستان براي خريد بمب هسته‌اى/شرط عجيب اسرائيل!

http://www.military.ir/forums/topic/19569-غافلگيري-تل-آويو-از-درخواست-عربستان-براي-خريد-بم/

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با ساخت بمبهای هسته ای کوچک - موازنه نظامی جنگها درحال تغییر اساسی است

متاسفانه یک موضوع ذهن همه دوستان رو اشغال کرده است- اینکه سلاح هسته ای فقط  یک سلاح کشتار جمعی است-

خوب اگر فرض مسئله تغییر کند چه؟ یعنی سلاح هسته ای با استفاده آن بصورت بمبهای کوچک و موثر درمیدان نبرد از حالت سلاح کشتار جمعی خارج  شود؟

چنین سلاحی میتواند درمقابل قویترین ارتشها در نبرد کلاسیک - تمام سلاحهای موثر آنها را به چالش بکشد

مینی بمبهای هسته ای میتوانند توسط موشکهای کوچک و پهپادهای کوچک کاری رابکنند که برای انجام آن نیاز به بمب افکن های بزرگ یا انبوهی از هواپیماهای جنگی با 5 تن بمب متعارف به سادگی قادر به انجام آن نیستند

دراین صورت آیا نداشتن اورانیوم غنی شده قابل استفاده در تقویت بمبهای متعارف ؛ به ضرر ما نخواهد بود؟

زمان بازنگری دکترین نظامی کشورها برای تغییر جنگهای کلاسیک - بدون بمب اتمی- فرا رسیده است و تنها هدف این است که ایران به این قابلیت نرسد

گفته میشه که آمریکا در جنگ اول خلیج فارس از چنین سلاحی بر ضّد یک ستون بزرگ زرهی عراق استفاده کرده...پس  سابقه داره،و البته اگر کشور‌هایی‌ مثل ایران به چنین توانی‌ دست پیدا کنند برتری کلاسیک به ویژه زرهی ابرقدرت‌ها به شدت دچار خدشه میشود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حضرت آقا فرمودند بمب هسته ای حرام است !

حضرت محمد که درود خدا بر او و خاندان مکرم او باد که چند روز از میلاد ایشان نمیگذرد در جنگ ها فرمود حیوان ها را پی نکنید درختان قطع نکنید نهر ها را نبندید چاه ها را مسموم نکنید فریاد نزنید زن و بچه ها و کسانی که با شما کاری ندارند را نترسانید ..................... به نظرتون بمب اتم بزنیم این ها رعایت میشه ؟؟؟

شهید بابایی بود اگر اشتباه نکنم که می خواستن پلی رو بزنند زیر رگبار پدافند هوایی عراق دید یک کامیون معمولی رو پل هست نزد رفت دور زد کامیون رد شد بعد پل را زد . این اخلاق اسلامی است این الگو هستت . مسلمان هستید ؟؟؟؟

میگید در مقابل بمب اتم اون ها باید توازن داشته باشیم . خوب دیگه عاشورا بیرون نرو بشین نقشه جنگی بکش چون امام حسین 73 نفر بودن در برابر بیشتر 10 ها هزار نفر !!!!!!!!!!! ما متعارف میجنگیم اون ها اتم زدن سربلند میمیریم . من دیگه پستی در این زمینه نمیدم حالا استراتژی بریزید و نقض کنید فکر کنم بعضی از این دوستانی هستند که تو یکی از دانشگاه های مثلا مذهبی کشور به استراتژی و سیاست خارجی امام علی علیه سلام مطابق درس های خودشون 8 دادن !!!!!!!

• Upvote 4
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان دوستان میگم چون دیگران دارند ما هم بهتر است داشته باشیم، درست است؟

فکر کنم جواب این سوالات بد نباشد:

خب حال بمب اتم چه نیازی از ما را مرتفع  می کند؟ 

چه نوع تهدیدهایی را از ما دور می سازد؟

آیا حاضر به استفاده آن در صورت حمله اتمی هستید؟

آیا کشورهای دارنده بمب اتم دارای امنیت هستند؟ 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حضرت آقا فرمودند بمب هسته ای حرام است !
حضرت محمد که درود خدا بر او و خاندان مکرم او باد که چند روز از میلاد ایشان نمیگذرد در جنگ ها فرمود حیوان ها را پی نکنید درختان قطع نکنید نهر ها را نبندید چاه ها را مسموم نکنید فریاد نزنید زن و بچه ها و کسانی که با شما کاری ندارند را نترسانید ..................... به نظرتون بمب اتم بزنیم این ها رعایت میشه ؟؟؟
شهید بابایی بود اگر اشتباه نکنم که می خواستن پلی رو بزنند زیر رگبار پدافند هوایی عراق دید یک کامیون معمولی رو پل هست نزد رفت دور زد کامیون رد شد بعد پل را زد . این اخلاق اسلامی است این الگو هستت . مسلمان هستید ؟؟؟؟

میگید در مقابل بمب اتم اون ها باید توازن داشته باشیم . خوب دیگه عاشورا بیرون نرو بشین نقشه جنگی بکش چون امام حسین 73 نفر بودن در برابر بیشتر 10 ها هزار نفر !!!!!!!!!!! ما متعارف میجنگیم اون ها اتم زدن سربلند میمیریم . من دیگه پستی در این زمینه نمیدم حالا استراتژی بریزید و نقض کنید فکر کنم بعضی از این دوستانی هستند که تو یکی از دانشگاه های مثلا مذهبی کشور به استراتژی و سیاست خارجی امام علی علیه سلام مطابق درس های خودشون 8 دادن !!!!!!!

این حرف ها همه سیاسته برادر من...
خود قرآن هم میگه خودتونو به انواع سلاح ها مجهز کنید تا دشمنان شما از شما بترسن.
حالا یه مقطعی ما میگیم حرامه یه بحث سیاسیه...
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.