امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اين چقدر توش بيريخته فکر ميکردم داخلش مدرنتر باشه ! بقول worior بيشتر به همون شوفاژ خونه شبيه تا تانک ! مثل تانکهاي قديمي روسي ميمونه !
از لحاظ ارگونومي هم زياد جالب به نظر نمياد با داخل تانکهاي مشابه مقايسه کنيد... مثل ابرامز و لکرک وتانکهاي جديد روسي ...
انقدر بي سليقه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حسن نشون دادن داخل تانک مرکاوا همین بود که ابهت اون در دل جوان ایرانی شکست و فروریخت.
( همه ما یه غول از این تانک در ذهنمون ساخته بودیم ) :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من فكر كنم اين تانكي رو بايد ميدادن اين يارو مستر زابيت براشون داخلش رو بزك كنه خداييش هدايت تانك به اين عظمت از طريق اون چشمي ها هم پوست راننده كنده ميشه هم حواس كافي از دست ميره و خيلي از موارد ديگه هست كه نميخوام اشاره كنم چون ممكنه به نفعشون بشه بعدا :oops: باعث ميشه تا اين بلا هنگام فرار به سر تانك بياد.

merkava4%7E1.jpg

پششششش تان ضد هسته اي نوتوروني با محافظ تروفي محافظ ضد صاعقه . جالبه كه سرباز اسراييلي ميگفت موشك كورنت وقتي به تانك خورد از تمام زره نفوذ كرد و تو زره اون سمت مخالف تانك گير كرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون تصاوير زيبايي بودند :oops:
تا الان فكر مي كردم مركاوا زيبا ترين تانك دنياست , نظرم عوض شد فقط ذولفقار!

normal_MerkavaMkIVgunner.jpg

ولي عجب دماغي داره اين تفنگداره! :?

يه مدت تو يكي از شهر هاي هند بودم كه پاتوق اسراييلي ها بود,ماشالا همشون از اين ايرادها دارند :oops:
خيلي از ايراني ها مي ترسند, ما هم حسابي سوء استفاده مي كرديم از اين نقطه ضعفشان :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولي عجب دماغي داره اين تفنگداره!

احتمالا دماغش موقع شليك مرتب با پريسكوپ تصادف ميكنه .

واقعيت اينكه كه اين تانك بااين ابعاد بزرگي كه داره يك سلاح تهاجمي براي گرفتن زمين و مواضع اونهم بر اساس استراتژي اشغالگري اسراييل در ابعاد 4000 هزار عدد ساخته شده.

تانك ذولفقار نمونه كاملي از تجربيات شكارچيان تانك در دفاع مقدس بود كه پس از رويارويي با انواع تانكها بدست اومد ارتفاع اون شايد از نصف قد مركاوا كمتر باشه اما همين باعث ميشه تا بيشتر شليكهاي تفنگي از تانكهاي ديگه نتونن در فاصله اصابت كنند تير يا ميخوابه ا از بالا رد كلا زدنش سخته براي آر پي جي هم همينطور صحبت تسليحاتي مثل ماليوتكا يا ... در مورد زدن ذولفقار نكنيد اين تانك چابك و كوچك ساخته شده به همين دليل ابعاد اپتيكي و مادون قرمز كمي هم داره كه براي زدن از فواصل با موشك هم دشمن بسياردچار مشكل خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب ميشه اگر عكسي از ذوالفقار 3 دارين بزارين. اگر از داخل تانك هم عكسي داشته باشيد كه ديگه عاليه.

من فقط يه عكس از ذوالفقار 3 ديدم . همان عكس معروف كه در رژه گرفته شده :oops:

عكس ديگه اي ندارين؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يكبار قبلا اين تصوير زيبا رو از ذولفقار گذاشته بودم فقط نميدونم كدوم مدلشه .
21l~0.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اون قدر هم كه دوستان مي گفتند (‌البته من هم مي گفتم . ولي دوستان مي گفتند كه من هم مي گفتم :oops: )‌ اين تانك مركاوا زياد هم پیشرفته نیست . یه طوری دوستان می گفتند که آدم فکر می کرد تو کابینش 5 تا صفحه ال سی دی . یکی موقعیت و جی پی اس و سیستم های کامپیوتری و ماهواره ای هست .

تانک هایی مثل لکلرک و آبرامز کابین های بسیار قابل تحمل تری نسبت به مراکاوا دارند .

SIT-Leclerc~0.jpg
abram29_inside_270x344.jpg

هم اکنون در تانک های لکلرک سیستم های دید در شب که بر روی یک صفحه ال سی دی 15 اینچ هست نصب شده . از طرفی دیگه سیستم KND-33-S/G هم نصب شده که می شه با استفاده از سیستم های ماهواره ای بر روی یک صفحه تلویزیونی 15 اینچ تحرکات منطقه رو تا 70 کیلومتر نشون می ده . به صورتیکه هر 26 ثانیه یک بار تصاویری منطقه مورد نظر رو برای سرنشینان می فرسته . به همین دلیل سرنشینان در تانک قادر هستند تا هر 26 ثانیه یک بار بدون اینکه بخوان از تانک خارج بشند تحرکات می تونن حتی تا 100 کیلومتری خود رو پوشش بدن .

سال گذشته هم نیروی زمینی فرانسه 300 دستگاه از تانک های لکلرک رو مجهز به رادار های زمینی کرد که می تونن همزمان فعالیت های منطقه رو مورد بررسی قرار بدن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لکلرک رو عشقه!!!عجب خوش گل این تانک!!!ادم دلش می خواد توش زندگی کنه :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته شايد اون تصاوير مربوط به مركاوا قديمي باشند و الان به استاندارد هاي اين تانك هاي جديد رسيده باشه ولي در كل نصب چنين تجهيزاتي خيلي پيچيده نيست ولي بادر نظر گرفتن نبود اونها در هيچ تانكي بازهم ميبينيد كه تانكهاي ديگه با مركاوا نه تنها فرقي ندارند شايد از لحاظ آرگونومي و وضعيت خدمه بهتر هم باشند كه هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم تصویر ذوالفقار 1
شاید شما هم مثل من فکر کنید تانک در جنگ های امروزی برندگی لازم رو نداره :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تشكر از كركس عزيز از دوستان خواهش ميكنم براي مقايسه روي نت بگردن و عكس داخل تانكهاي جديد رو توي اين تاپيك براي مقايسه قرار بدن. :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه تصوير از داخل تانك ها بسيار كم هست . من فقط تونستم همين 2 عكس ديگه از تانك آبرامز رو پیدا کنم .

normal_army7~0.jpg
normal_soundmap.jpg

به نظر من دوره تانک دیگه داره کم کم در جنگ های چریکی تموم می شه . چراکه ما دیدیدم که در جنگ 33 روزه ده ها دستگاه از این تانک ها نابود شدند . در دفاع مقدس هم دیدیم که در جنگ های چریکی اکثر تانک ها توسط آر پی جی نابود می شدند . تانک ها خیلی راحت در یک منطقه کوهستانی و جاه های نا هموار شکار می شند . به شرطی که واقعا توسط سیستم های حسگر گران قیمت تجهیز شده باشند که وجب به وجب اطراف خودشون رو زیر نظر داشته باشند . که این امر بسیار خرج داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كركس جان پايينيه آبرام هست اما بالايي يه توپ خودكششي بايد باشه اگر اشتباه نكنم البته اون عكس بالايي رو تقريبا 6 سال پيش از اينترنت گرفتم به دقت يادم نيست اما فكر كنم داخل توپ بود.
[quote]به نظر من دوره تانک دیگه داره کم کم در جنگ های چریکی تموم می شه . چراکه ما دیدیدم که در جنگ 33 روزه ده ها دستگاه از این تانک ها نابود شدند . در دفاع مقدس هم دیدیم که در جنگ های چریکی اکثر تانک ها توسط آر پی جی نابود می شدند . تانک ها خیلی راحت در یک منطقه کوهستانی و جاه های نا هموار شکار می شند . به شرطی که واقعا توسط سیستم های حسگر گران قیمت تجهیز شده باشند که وجب به وجب اطراف خودشون رو زیر نظر داشته باشند . که این امر بسیار خرج داره .[/quote]
به همين خاطره كه تانكها ديگه ب تعدادمحدود ولي با تكنولوژي بالا ساخته ميشن اما هنوز كاربري بالايي در حفاظت زميني اطراف شهر ها و دشت دارند اگر سيستمهاي مناسبي هم جهت پدافند عليه موشكهاي ضد تانك روشون نصب بشه كمي قابل قبول تر خواهند شد. به هر حال هميشه دست بالا دست زياده :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم