DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

با همه چیزش میشه کنار اومد اما این محدودیت تحقیق و توسعه رو کجای دلمون بزاریم!

.

می گه یارو رو بُردن پیش قاضی ، قاضی گفت : به عنوان مجازاتت یا باید 10 دینار طلا بدی ، یا باید 20 من پیاز بخوری یا باید 100 ضربه شلاق بخوری ، کدوم رو انتخاب می کنی !؟ 

طرف پیش خودش فکر کرد و گفت پیاز رو می خورم که شکمم هم سیر بشه ، شروع کرد به پیاز خوردن و بعد از یک من پیاز خوردن دید دیگه نمی تونه و داره باد می کنه ، گفت غلط کردم ، بیا شلاق رو بزن ، 10 تا شلاق که زدنش ، گفت غلط کردم و بعد 10 سکه طلا رو داد ...

حالا جریان ما هم جریان همون یارو هست که هم پیاز رو خوردیم و هم شلاق و هم پول رو می دیم ...

ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 8
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
بنده از مذاکرات ۱۰ سال پیش  هم مثال آوردم....نظر شما در این ارتباط چیه که رهبری مثل امروز از مذاکرات سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ حمایت کردند اما بعد گفتند که از اول هم موافق اینگونه مذاکره و تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای نبودند؟؟؟شما این رو چهجوری تحلیل می‌کنید؟؟؟
و بر چه اساسی‌ اطمینان دارید که ایشون در زمان فعلی از این مذاکرت رضایت دارند،و مثل آن زمان فردا نخواهند گفت که از اول با اینگونه امتیازیاتی که در ژنو داده شد و اینگونه  مذاکره کردن هم موافق نبودند؟چه تفاوتی بین حمایت‌های ایشون با حمایت‌های سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ هست؟چرا تنها سال ۲۰۰۴ گفتند که که از همون سال ۲۰۰۲ موافق تعلیق و مذاکره با آن شیوه نبودند؟
مثال‌های متعدد من برای این بود که نشون بدم رهبران سیاسی و دینی جامعه تصمیماتشون همواره متاثر از شرایط یاران و اطرافیان است،در مواردی مجبور شده اند خواسته‌های بر حقشون رو مسکوت بگذارند به علت بی‌ بصیرتی و عدم همراهی یاران.
همین نرمش قهره مانانه امام حسن.ایشون چرا این نرمش رو انجام دادند.یعنی‌ خسته اولیه ایشون این بود؟یا به علت خیانت اطرافیان مجبور به پذیرش این شدند؟؟؟اولش ایشون لشکر کشی‌ کرده بودند به سمت اردوی معاویه،و تصمیمی بر گفتگو و سازش نداشتند اگر یرانشون کوتاهی نمی‌کردند،و نرمش بعد از این کوتاهی مطرح شد.البته از زمان بهترین تصمیم همین بود،اما آیا اگر یرانشون خیانت نمی‌کردند و تا آخر پای امام وای میستادند باز هم ایشون با خلافت معاویه موافقت میکردند؟؟؟ایشون این رو ترجیح میدادند یا اینکه اصحاب شون با بصیرت بیشتر ایشون رو در هدف اولیه که همان ساقط کردن معاویه بود همراهی میکردند؟؟؟
چرا رهبری قبل از روی کار آمدن این دولت از رویه متفات جلیلی حمایت میکردند؟یعنی‌ انقدر سریع نظرشون عوض شد؟یا پس از انتخابات اکثریت در شورای عالی‌ امنیت ملی‌ تغییر کرد به نفع طرفی‌ که خواستار مذاکرت به روش فعلی بودند؟؟؟و اینکه اکثریت مردم هم با رأی شون نشون دادند که به مذاکرت به شیوه فعلی امید دارند؟؟؟
اگر فردا فرزان دولت فعلی استعفا میدهد و مثلا جلیلی رأی بیاورد و نظر وی و تیمش بر این باشد که دیگر این مذاکرات را به روش فعلی‌ ادامه ندند،به نظر شما رهبر بهش میگند اشتباه میکنی‌ و باید به همان روش ظریف ادامه بعدی یا به نظر اکثریت جدید احترام خواهند گذاشت و به از روش تیم‌ جدید هم حمایت خواهند کرد؟؟؟
میخوام بگم رهبر همیشه بر اساس داشته‌ها تصمیم میگیرند،و داشته‌ها هم اطرافیان و نخبگان کشور هستند،اگر این نخبه‌ها و قالب مردم نظری مخالف رهبر داشته باشند ایشون جبراً جلوی آن‌ها را نمیگیره چون با واکنش منفی‌ اینها روبرو خواهد شد و در کشور دو دستگی ایجاد میشود،بلکه سعی‌ میکنند برخی‌ از خسته‌های آنها را تعدیل کنند...
باز هم تکرار میکنم،چرا ایشون زود نگفتند که مخالف تعلیق غنی سازی و مذاکرات به شیوه تیم‌ ۱۰ سال پیش بودند و تنها بعد از ۲ سال آن را عنوان کردند.اتفاقاً تمام جملات حمایتی که برای تیم‌ مذاکرات فعلی به کار میبرند برای آن تیم‌ هم به کار می‌بردند،همان نکاتی‌ که شما با فونت پر رنگ نوشتین،مثل این تیم‌ فرزندان انقلاب هستند،پشت تیم‌ مذاکرت رو خالی‌ نکنید و دقیقا همین صحبت‌هایی‌ که امروز میکنند،اما ۲ سال بعدش گفتند که از اول هم با شیوه آن تیم‌ مذاکرات موافق نبودند!!!!!!!
پس اگر موافق نبودند،چرا آن جملات رو در حمایت از آنها بیان میکردند؟؟؟علتش همان است که در پاراگراف بالا گفتم،وجود اکثریتی از خواص و مردم که نزاری متفاوت با نظر ایشون داشتند،و جلوگیری از جو سازی منفی‌ برخی‌‌ها و دو دستگی در کشور(باز هم شما رو به اتفاقات سال ۸۸ رجوع میدم)
باز هم میگم آدم ولایت پذیر فرد منفعلی نیست که رهبر مانند کودکان لقمه رو دهانش بگذارد،بلکه باید از خودش تحلیل داشته باشد،و بفهمه کی‌ رهبری بنا به دلایلی مثل عدم آگاهی‌ مردم نمیتواند همه چیز را بگویند و این وظیفه آنهاست که با آگاهی‌ بخشی مردم زمینه رو برای اجرای خسته‌های رهبری فراهم کنند....تا اکثر مردم نخواهند رهبر آنها را مجبور به اجرای خسته‌ها شون نمیکنند!!!!!

و اما در ارتباط با این مذاکرات،من هم معتقدم که اگر فقط مذاکرات برنامه هسته‌ای ما را در بر بگیره جای نگرانی‌ نیست،اما موتاسفانه نشانه‌هایی‌ هست که نشون میده مسائل دیگری مثل موشک‌های ما هم در مذاکرات گنجانده شده.دلیل آن هم اظهارات آمریکایی ها،اعتراضت نمایندگان و سوال رسمی‌ آنها از مقامات دولت در ارتباط با دلیل تعلیق همکاری‌های موشکی با برخی‌ کشور‌ها مثل کره شمالی‌ و در پی‌ آن هشدار شورای عالی‌ امنیت ملی‌ به آنها در ارتباط با عدم فاش کردن موارد محرمانه!!!!!!!!!!(همه این‌ها در خبر‌ها آمده بود و میتوانید با سرچ کردن پیدا کنید)
حالا شما از کجا مطمئن هستید که مذاکرات برنامه موشکی ما رو در بر نمیگیره و به بیانیه‌ها رسمی‌ مقامات دولتی بسنده می‌کنید.
یکی‌ از دوستان در همین تاپیک دو سه روز قبل بند قطع نامه سال ۲۰۰۷ سازمان ملل رو در ارتباط با تعلیق برنامه موشکی ایران گذشتند،و در توافق ژنو هم آمده که باید ایران در ارتباط با قطع نامه‌های سازمان ملل مذاکره کنه!!!!!!
پس هنوز هم صد درصد مطمئنید که موشک‌های ما قابل مذاکره نیستند؟؟؟

دوست عزیز سلام

ممنون از پاسختون

اما برای پاسخ به شما از آخر میام به اول:

موضوع مذاکره رو هم خود مقام معظم رهبری، هم ریس جمهور و هم همه اعضا تیم مذاکره کننده عنوان کردن که فقط و فقط قضیه هسته ای هستش نه هیچ موضوع دیگه ای مثلا حتی رهبری حاظر نشدن بحث مبارزه با داعش رو قاطی این قضیه کنن (اون نامه ها ها و پیغوم پسغومها و..)، قضیه سوریه و فلسطین و لبنان و .. هم قاطی نکردیم

بله در آمریکا هم گروهی ترسان و لرزان هستن دقیقا شبیه گروه اینوری که اونها هم بدنبال منافع حزب سیاسی خاصی البته بیشتر تحت فشار لابی عربی-عبری!!!! میخوان مباحثی مثه حقوق بشر, توان موشکی، حزب الله و.. رو قاطی کنن اما ما نمیپذیریم 

مذاکره هم یعنی همین  اونها یه سری حرف میزنن و شرط و شروط و  بهونه و دلیل و منطق درجوابشون ما هم حرفها و منطق و مستندات و دلایل خودمون داریم قرار نیست  در یه مذاکره یه طرف هرچی بخواد بگه و طرف دیگه هم بگه قبول!!!! اونهم  در قضیه ای با اینهمه مشکل  و پیچیدگی و ریشه داری

اینکه ما فکر کنیم هرچی مابگیم اونا باید قبول کنن یا اونا همچین فکری بکنن  نمیشه مذاکره , مذاکره  یه بحث منطقی و فنیه خونه خاله نیست  فرمول و قاعده و منطق خودشو داره 

ممکنه هزاران مورد مطرح بشه و هیچکی هم قبول نکنه

ممکنه به یه توافقی برسن که هردو راضی بشن 

ممکنه هم به هیچ توافقی نرسن

ما حاضر نیستیم از حق و حقوقمون کوتاه بیاییم , منطقی و مستند و مستدل هم حرف میزنیم  و کوتاه هم نمیاییم ، از اونطرف دموکراتها هم تحت فشار اعراب و صهیونیسمها و عوامل داخلیشون توی امریکا  و جدیدا باکبول بازیهای فرانسه دنبال زیاده خواهی هایی هستن

قاعده مذاکره اینه , اونا حرفشون میزنن و ما هم حرفمونو مهم اینه که ما (تیم مذاکره امون ) گفته از حق و حقوقمون کوتاه نمیاد و جز در بحث هسته ای در هیچ مقوله ای دیگه حاضر به گفتگو نیتسن 

بالاخص در بحث موشکی شفاف گفتیم که ابدا توان موشکیمون قابل  مذاکره نیست و مذاکره نخواهیم کرد 

رهبری هم بیان فرمودند در "مقوله خاص" مثه بحث افغانستان و عراق یا هسته ای و ... 

کلا فقط در این مقوله خاص 

اینکه اونها چی میگن مهم نیست اینکه ما درنهایت به چی توافق میکنیم مهمه

اینکه ما چی رو قبلو میکنیم مهمه

من تعجب میکنم برخی ها یا نمیدونن مذاکره یعنی چی یا تفسیری موهومانه از مذاکره دارن که مذاکره یعنی ما بریم هرچی دلمون خواست بگیم و بیاییم

اینگونه نیست اونهم با اینهمه اختلاف نظری که در این سالها بوجود اومده 

تازه در کنار این موش دوانی هایی  مخالفا رو هم بیارین وسط(دیدین چند روز قبل از این دور آخر چه  نکات فضیلانه ای جناب آمانو بلغور کردن؟ دیدین چطور لحنشون بیکباره عوض شد ؟ دیدین چطور بحث مسخره "انفجارهای بزرگ در مریوان " اومد وسط و  دقیقا فردای توافق برای تمدید گفتن فیک بوده و تقلبی بوده و نمیدونم از این مزخرفات همیشگیشون

تعجب من از دوستانه که این بابمبول بازی آمریکایی ها رو کار تازه ای میدونن ، تا بوده همیشه اینطور بوده ، اگر فرمایشات مقام معظم رهبری رو بدقت گوش میکردین میدیدن گفتن این قضیه هسته ای بهونه است و بعد این میرن سراغ یه بهونه دیگه مثه حقوق بشر و بحث زنان و تروریسم و.... 

یعنی ما از اول و قبل از شروع مذاکره هم میدونستیم وقتی درمقابل  استدلالهای منطقی ما کم بیارن فوری سویچ میکنن رو بحثهای همیشگیشون 

ما اینو قبل از مذاکرات میدونستیم 

نمیدونستیم؟

بیانات مقام معظم رهبری رو یه بار دیگه بخونید

و اما بحث مقایسه با 10 سال قبل 

خداییش شما شرایط رو یکسان میبینید و میدونید؟

اونجا  ما  بنکل غنی سازی رو تعلیق کردیم  اما الان نه صحبت بر سر  توقف غنی سازی نیست؛, برعکس  صحبت سر رسمی شدن  غنی سازی و به رسمیت شناختن  حق ماست 

تفاوت از زمین تا آسمونه

اون روزها رهبری با نظر دولت موافقت کرد

همونطوری که گفتن با همه دولتها همکاری میکنن منتها در  باره اون تیم مذاکره حتی نشنیدیم که یکبار هم از چنین عباراتی اون هم با این مقیاس استفاده نکردن

حمایت عادی که از همه دولتها داشتن اونروزها داشتن نه اینکه اینهمه  بیانات امیدوار کننده داشته باشن

شرایط کشور در همه زمینه ها اونروزها و این روزها ابدا قابل قیاس باهم نبوده 

شما که خودتون دراین شرایط سنجی میکنین میشه بگین چه شباهتی داشتیم؟

الان تحریمها بشدت فلج کننده است 

دقیقا شبیه موضعی که امام حسن (ع) توش قرار گرفتن 

شبیه وضیتی که امام حسین(ع)دراون قرار گرفتن

شبیه وضعیتی که مولا امیرالمومنین (ع)در اون قرار گرفتن

شبیه موضعی که رسول خدا (ص)در اون قرارگرفتن

یعنی از سر ناچاری و برای اثبات حقانیت و حفظ  موجودیت و نیل به اهداف عالیه بلند مدت

ما هم امرزو تنهاییم

دشمن دورمونو احاطه کرده

تحریمیمدر عین برحق بودن ناچاریم برخی جاها کوتاه هم بیاییم

دست برقضا ما زرنگی کردیم 

چند قدم بجلو حرکت کردیم , قدمهایی که بهشون نیاز نداشتیم !! حالا در بده بستون مذاکره داریم برمیگردیم به اونجایی که  میخواییم و بهش نیاز داریم و داشتیم

شما به من بگین ما از انرژی هسته ای چی میخواستیم و میخوایم؟

بالای 20 درصد رو نیاز نداریم چون مصرفی براش نداریم

برای 20 درصد هم نیازمون برطرف شد (خودمون ساختیم )

نیاز ما در رنج 3-5 درصده 

تازه نه برای امرزو که برای آینده 

نیاز امروز ما برسمیت شناخته شدن حق داشتن این دانشه والا  میدونید که  قرارداد با رسوها تامین سوخت رو هم شامل میشه

دقیقا ما نمیدونیم که با طناب پوسیده روسها نمیتونیم بریم تو چاه بهمین دلیله که مقام معظم رهبری  اون مقدار 19000 سو رو مطرح کردن

یعنی ما میدونستیم در یه مذاکره باید از  جاهایی کوتاه بیاییم , اومدیم چند قدم  ایذایی بلندتر از نیازمون ورداشتیم تا بتونیم در کذاکره سر اونها  و کوتاه اومدنمون چونه بزنیم 

یادتون رفته همون 20 درصد رو ریس جمهور قبلی هم گفتن نیازی بهش نداریم و برایمون مقرون بصرفه نیست و اگر بهمون میله های سوختی بدن دلیلی برای  غنی سازی تا 20 درصد نداریم؟

واقع فراموش کردین؟

خوب همون موقع هم میدونستیم فراتر از نیاز  راکتور دانشگاه تهران ما نیازی به غنای 20 درصد نداریم ؟، اما حفظش کردیم فقط بعنوان یه سمبه برای چونه زنی و بموفع هم ازش استفاده کردیم 

ببینید خودتونو در جایگاه مقام معظم رهبری قرار بدین , الان تهدید فروپاشی از بیرون نظام رو تهدید نمیکنه یا در بدترین شکلش میتونیم بگیم بسیرا بسیار بسیرا دور از ذهنه

دشمن وقت توان ما رو دید و فهمید  تهاجم نظامی براش بسیار پر هزینه خواهد بود و به احتمال قریب به یقین به نیات پلیدش هم نخواهد رسید اومد تغییر تاکتیک داد و بحثفروپاشی از درون رو مطرح کرد 

خوب بزرگترین حربه ای که داشت همین بحث فشارهای اقتصادی بود که بشکل وحشتناکی آزارمون میده 

بحث تفرقه و قومیت گرایی هم در ادامه اش و ...

همه داریم میبینیم در عراق و سوریه و لبنان و فلسطین داره چی میگذره درسته یا نه ؟

کی داره کمکشون میکنه؟ صلاح و تجهیزات میفرسته ، هزینه میکنه ، غذا و دارو و لباس و سوخت و آموزش و نیروی نظامی و... 

کی؟

ما دیگه درسته 

ما کمک نمیکنیم؟

تامین مالی و تسلیحاتی و تدارکاتی نمیکنیم؟

کی س.ریه رو روپا نیگر داشته ؟ لبنان رو چی؟

کی بار اصلی تجهیز غزه رو دوششه؟

کی توی عراق خط اول نبرد با داعشه؟

حالا اگر بیخیال بحرین و عربستان و یمن بشیم!!!!

برای اینها  پول نمیخواد؟ کشوری که فول تحریم باشه , نتونه نفت فروشه, پ.لهاش بلوکه باشه، نتونه دارو هم وارد کنه و... چطور میتونه در این امر موفق باشه

میدونید این  درگیرهای  در این دو سه سال چقدر بار مالی رو دوش ما گذاشته؟

اگر کمی از فشار اقتصادی روی کشور و مردم کم نکنیم میدونی نتیجه اش چیه؟

برخی دوستان فقط منافع حزبی رو میبیننن و نمیدونن معظم اله رهبر این کشوره و باید همه موارد رو ببینه ، برای رفع اون مشکل چند راهکار بود و یکیش هم کاستن از فشارهای  تحریمها با مذاکره بود منتها یه مذاکرات شرافتمندانه

و برخلاف نظر دوستان  بنده هنوز عدولی از خطوط قرمز نمیبینم مقام معظم رهبری هم بعنوان شخصی که در  جریان ریز مذاکراته و با اطلاع ترین و مطلع ترین و اگاه ترین شخص نظام هستن دارن حمایت میکنن و میگن کار تیم خوب بوده و موفق بودن ( بله در همین حین میگن دشمن هم زیاده خواهی میکنه و این چیز تازه ای نیست و همون پیشبینی ایشون قبل از مذاکرات بود )

ببینید همین نفس مذاکرات چقدر تونسته در بهبود وجهه  بین المللی ما و روسیاه کردن و رسوا کردن دشمنامون موثر باشه 

یعنی وافعا درک این مسایل اونهم به این سادگی اینقد ربامون سخته

کاش برای یکبار هم که شده بجار منافع حزبی به منافع کشور و مردم و نظام و اسلام فکر میکردیم

برخی دوستان که منافع اسلام و نظام رو در بمب اتم دیدن و میدونن و حالا که ما در این مسیر نمیریم واویلا سر دادن 

حالا مقام معظم رهبری و علمای اسلام اون حروم میدونن و یان عزیزان لازم اللزوم!!! یه بحث دیگه است

دوست عزیز خداوکیل دیدین همین دوست خوبم " سهیل " چی رو ربط به چی ندادن؟

امروز همه اش صحبتهای امیر سیاری بود حتی یک کلمه از اون  موهومات رو شما شنیدین؟

اصلا ممکنه دولت بتونه برای  نیروهای مسلح تعیین و تکلیف کنه؟

خداوکیلی شما از شنیدن اینکه "آمریکایی ها به ما اجازه پرتاب موشک نمیدن " خندتون نمیگیره ؟

بنظرتون این دورفشانی ها از کجا نشات میگیره بجز  عقده گشایی سیاسی و حزبی؟

وگرنه کیه که چهار خط نظامی بخونه و ندونه دولت در  سیستم نظامی ایران هیچ نقش امری و دستوری و  تعیین تکلیفی نداره و فرمانده کل قوا  هستن که بر همه امور ناظرن و دولت نمیتونه جلوی  رونمایی  زیردریایی  و فریگت رونمایی شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! رو بگیره

و از اون مسخره تر و خنده دار تر " اجازه ندادن آمریکا به ما برای پرتاب موشکه"

یادمون باشه برای راهپیمای 22 بهمن هم اجازه بگیریم

رژه 29 فرودین رو هم پیشاپیش اجازه بگیریم

سپاه هم  برای رونماییهاش یه درخواست بفرسته پنتاگون ببینم جانشین هگل اجازه رزمایش میده یا نه

خنده دارتر اینه که برخی ها بیان میکنن برای رزمایشهای داخلی  اجازه نمیدن اونوقت  تا مدار 10 درجه رو نداجا میخواد ئدر آبهای بین المللی و بیخ گوش اونا مانور و رزمایش برقرار کنه و  قدرتشو به رخ همه بکشه

خداروشکر امیر سیاری  تونسته بودن قبل از استعفای چاگ هگل  موافقتنامه رزمایش و بالاخص پرتاب موشکها و اژدرها رو بگیرن والا معلوم نبود توی این هیری ویری نبود وزیر دفاع آمریکا درخواست نیروی دریایی ما  رو میز کی بمونه و معطل بشیم

کمی معقول باشیم هم بد نیست فقط کمی 

زیاد هم نه

قلمتان روان و اندیشه اتان پایدار

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به قول خودم » دلواپس بودن بهتر از کبک بودنه ...

حقیقتی که هیچکدومتون نمی تونید انکارش کنید :

روند فعلی مذاکره و تمدید ، هیچ سودی برای اکثریت مطلق ایرانیان نداره ...

حالا بیاین تا می تونید تحلیل کنید ....

این مذاکرات داره ملت رو فرسوده می کنه ، « مرگ یک بار و شیون هم یکبار »  ، باید تکلیف روشن بشه ، یا این وری یا اون وری ...

و دوستان هم لطف کنند که پست هاشون  رو  کوتاه کنند که بشه خوندش ...

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اوضاع قمر در عقرب تر از این حرفاست این مثلا نماینده مجلس را ببینیدچی میگه:

جسارت علی مطهری:نظر رهبری در مورد حصر خلاف عدالت است !+ نامه علی مطهری پیرامون خبر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه بازی ها و سهم خواهی های سیاسی روی مذاکرات سایه انداخته است و اصل داستان را از نظر پنهان می کند به قول جناب الو یادمان رفته ما برای چه منظوری انرژی هسته ای می خواستیم و از مذاکره دقیقا چه انتظاراتی داریم؟ حقیقت شده بازی استقلال پرسپولیس که همه دنبال دنبال دعوا و حاشیه بازی اند تا خود اصل بازی

داستان بحث داخل ما متاسفانه رو کم کردن شده تا حل مشکل کشور و رفتن به مسیر درست و اقتدار

هر دو طرف  را میگم

کاش کی می آمد تمام تحلیل ها را جمع بندی می کرد و یک خلاصه به ما می داد از وضعیت و حرف دو طرف مخالف و موافق ، من که گیج شدم

به قول خودم » دلواپس بودن بهتر از کبک بودنه ...

حقیقتی که هیچکدومتون نمی تونید انکارش کنید :

روند فعلی مذاکره و تمدید ، هیچ سودی برای اکثریت مطلق ایرانیان نداره ...

حالا بیاین تا می تونید تحلیل کنید ....

این مذاکرات داره ملت رو فرسوده می کنه ، « مرگ یک بار و شیون هم یکبار »  ، باید تکلیف روشن بشه ، یا این وری یا اون وری ...

و دوستان هم لطف کنند که پست هاشون  رو  کوتاه کنند که بشه خوندش ...

شما اگر مسئول بودید که چه پیشنهادی می دادید؟ راه و مسیر شما چگونه بود؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه بازی ها و سهم خواهی های سیاسی روی مذاکرات سایه انداخته است و اصل داستان را از نظر پنهان می کند به قول جناب الو یادمان رفته ما برای چه منظوری انرژی هسته ای می خواستیم و از مذاکره دقیقا چه انتظاراتی داریم؟ حقیقت شده بازی استقلال پرسپولیس که همه دنبال دنبال دعوا و حاشیه بازی اند تا خود اصل بازی

داستان بحث داخل ما متاسفانه رو کم کردن شده تا حل مشکل کشور و رفتن به مسیر درست و اقتدار

هر دو طرف  را میگم

کاش کی می آمد تمام تحلیل ها را جمع بندی می کرد و یک خلاصه به ما می داد از وضعیت و حرف دو طرف مخالف و موافق ، من که گیج شدم

شما اگر مسئول بودید که چه پیشنهادی می دادید؟ راه و مسیر شما چگونه بود؟

تکلیف همه رو روشن می کردم ...

یا درش رو تخته می کردم و به پابوسی غرب می رفتم ... یا انگشت میانیم رو به غرب نشون می دادم و بمب اتمم رو می ساختم ....  ( به قول طرف ، من در هر دو صورتش افراط کارم )

مسلما این مسخره بازی و خودفریبی و ملت فریبی و خودزنی فعلی رو ادامه نمی دادم ....

در حالت اول ، یکی مثل من ، فوقش یک سالی زانوی غم به بغل می گرفت و اشک می ریخت و نهایتش شورش می کرد که ای وای عزت ملت به فنا رفت ، در حالت دوم هم می دونستم که حالا که تحریم شدم و فشار اقتصادی روم هست ، حداقل یک چیزی توی دستمونه نه مثل حالا که تحریمیم ولی عملا معلوم نیست برای چی تحریمیم نه سلاح بازدارنده رو داریم نه انرژی هسته ای رو ...

*****--- این جمله رو هم پاک می کنم چون نه می خوام سایت فیلتر بشه نه اینکه هنوز 6 ساعت نشده دوباره اخراج بشم ---- *****

این قضیه کشور رو دو دسته کرده و با وضع موجود  و شرایط « مذاکره و تمدید و خود فریبی و ملت فریبی » هیچ کدوم از این دو دسته سودی نمی برند بلکه هر دو دسته دارند ضرر می کنند ...

• Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یا درش رو تخته می کردم و به پابوسی غرب می رفتم ... یا انگشت میانیم رو به غرب نشون می دادم و بمب اتمم رو می ساختم ....  ( به قول طرف ، من در هر دو صورتش افراط کارم )

مسلما این مسخره بازی و خودفریبی و ملت فریبی و خودزنی فعلی رو ادامه نمی دادم ....

در حالت اول ، یکی مثل من ، فوقش یک سالی زانوی غم به بغل می گرفت و اشک می ریخت و نهایتش شورش می کرد که ای وای عزت ملت به فنا رفت ، در حالت دوم هم می دونستم که حالا که تحریم شدم و فشار اقتصادی روم هست ، حداقل یک چیزی توی دستمونه نه مثل حالا که تحریمیم ولی عملا معلوم نیست برای چی تحریمیم نه سلاح بازدارنده رو داریم نه انرژی هسته ای رو ...

*****--- این جمله رو هم پاک می کنم چون نه می خوام سایت فیلتر بشه نه اینکه هنوز 6 ساعت نشده دوباره اخراج بشم ---- *****

این قضیه کشور رو دو دسته کرده و با وضع موجود  و شرایط « مذاکره و تمدید و خود فریبی و ملت فریبی » هیچ کدوم از این دو دسته سودی نمی برند بلکه هر دو دسته دارند ضرر می کنند ...

سلام

خدا رو شکر می کنم که شما مسوول موضوع نیستید وگرنه باید به قول خودتون با افراط کاری کل کشور رو تخته می کردیم و میدادیم می رفت.

مسلما این مسخره بازی و خودفریبی و ملت فریبی و خودزنی فعلی رو که می فرمائید بعضی دارند انجام می دهند و اتفاقا خودشان را هم طرفدار عزت کشور و ولایت نشان می دهند ولی متاسفانه منظورشان همان مثل معروف "کلمه الحق یراد بها الباطل" است.

از دوست گرامی و عزیز elo ممنونم که تا اینجا تقریبا به تمام روشهایی که می شناختند سعی کردند توضیح بدهند که پیرو رهبری بودن و همراه بودن و جلوتر و عقب تر از رهبری نبودن یعنی چه ولی ظاهرا دوستان گرامی هنوز فرمایشات خودشان را می فرمایند.

بله در زمینه دو دسته شدن مردم حق با شماست ، ولی چیزی که مردم را دو دسته کرده است نه عرق ملی و نه پیروی از رهبری و نه منافع کشور است. متاسفانه یک عده به خاطر منافع زودگذر سیاسی شان در عین ولایت مدار نشان دادن خودشان ، حتی با دور زدن حرفهای صریح رهبری سعی دارند به هدف خودشان برسند .

متاسفانه بعضی به راحتی مصداق آیه شریفه  چهاردهم سوره بقره شده اند ولی توصیه می کنم مثل خداوند در این مورد را از آیه شانزدهم سوره بقره هم بخوانند .

ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز سلام

کوتاه مینویسم چون مثه اینکه حتی یه خطشونو هم نخوندین  والا نمیگفتین "بمب اتم"

تمام اون خطوط طولانی برای این بود که بگم : 

1-مقام معظم رهبری داشتن و ساخت و نگهداری بمب اتم رو از زمان دولت قبلی و حدود 10 سال قبل حرام و غیر شرعی اعلام کرده اند 

2- برخلاف شایعات و توهمات موجود ما هنوز توانایی هسته ای و دانش و  فناوریمونو درایم و چیزی از دست ندادیم

3- ما 20 درصدی رو که بهش نیاز نداشیتم رقیق کردیم و نه اینکه نابودش کنیم

4- برخلاف یاوه ها و مهملات سانتریفیوژها دارن میچرخن و تکنولوژی و فرایند و فناوری و دانش هسته ایمون با توقفی روبرو نشده و داریم کارهامونو انجام میدیم

5- در مبارزه مون برای اثبات و رسمی کردن حق داشتن غنی سازی هسته ای بومی که همیشه بدنبالش بودیم اگر حدا بخواد در حال ÷یروز شدنیم چرا که تا 5 درصدی رو که میخواستیم رو ÷ذیرفتن 

6- همه حرف من پیامهای رهبری بود که با راهکار دومتون بیخیال تکرار حرفهام و  یاد آوری فرمایشات معظم اله میشم

با این تحلیلتون نه تنها هراسان و لرزان  و کبک که سهله ... 

ببخشید نمیخوام خدای ناکرده بهتون توهین کنم اما از یه  مغز با آیکیوی بسیار پایین و متوهم هم چنین نظر و تحلیلی راجع به دو گزینه  فخیمه و متعالی بیان شده!!!!!!!!!!!! بعیده!

از دوستان اندیشمند بعیده همچین بیانها و تحلیلهای ناپخته و خام و شگفت انگیزی  رو داشته و ارایه بدن

خداروشکر که مسیولین مملکتی  درایت عالیه شما رو ندارند

خداروهزار بار شکر

دوست بسیار گرامی و اندیشمندم جناب X-Mas 

تحویل بگیرید تحلیلهای دوستان رو 

درد من اینجاست

حالا باز بیایید توجیه کنید حرفها و باورها و توهمات دوستان رو

کجای حرفهای بالا حتی در حاشیه بیانات رهبریه؟

یه عده بهتره همچنان بلرزن و به هراسان بودنشون ادامه بدن اینطوری مملکت امنتره!!!!!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مسلما این مسخره بازی و خودفریبی و ملت فریبی و خودزنی فعلی رو که می فرمائید بعضی دارند انجام می دهند و اتفاقا خودشان را هم طرفدار عزت کشور و ولایت نشان می دهند ولی متاسفانه منظورشان همان مثل معروف "کلمه الحق یراد بها الباطل" است.

عزیز دلم ، می شه به نفع خودتون برداشت نکنید !؟

بله در زمینه دو دسته شدن مردم حق با شماست ، ولی چیزی که مردم را دو دسته کرده است نه عرق ملی و نه پیروی از رهبری و نه منافع کشور است. متاسفانه یک عده به خاطر منافع زودگذر سیاسی شان در عین ولایت مدار نشان دادن خودشان ، حتی با دور زدن حرفهای صریح رهبری سعی دارند به هدف خودشان برسند .

« فرار به جلو »

تا اونجایی که من می دونم ، اصل در اسلام در توازن قوا یا برتری قوا به نفع مسلمین  هست نه اینکه غیر مسلمان ها بتونند یک شبه کل مسلمین رو بکشند ولی مسلمین توان پاسخگویی نداشته باشند ...

- برخلاف شایعات و توهمات موجود ما هنوز توانایی هسته ای و دانش و  فناوریمونو درایم و چیزی از دست ندادیم

بدبخت کسی است که علم داشته باشد ولی بدان عمل نکند  - یا -- عالم بی عمل مثل زنبور بی عسل هست >>>  امام علی ( ع ) .... نه می خواستی بیان حافظه هامون رو هم پا کنند !؟

- ما 20 درصدی رو که بهش نیاز نداشیتم رقیق کردیم و نه اینکه نابودش کنیم

4- برخلاف یاوه ها و مهملات سانتریفیوژها دارن میچرخن و تکنولوژی و فرایند و فناوری و دانش هسته ایمون با توقفی روبرو نشده و داریم کارهامونو انجام میدیم

5- در مبارزه مون برای اثبات و رسمی کردن حق داشتن غنی سازی هسته ای بومی که همیشه بدنبالش بودیم اگر حدا بخواد در حال ÷یروز شدنیم چرا که تا 5 درصدی رو که میخواستیم رو ÷ذیرفتن 

6- همه حرف من پیامهای رهبری بود که با راهکار دومتون بیخیال تکرار حرفهام و  یاد آوری فرمایشات معظم اله میشم

البته منم می تونم یک لیست تهیه کنم و مطالب متضاد لیست شما رو بیارم .. خب که چی !؟

با این تحلیلتون نه تنها هراسا و لرزان  و کبک که سهله ... 

ببخشید نمیخوام خدای ناکرده بهتون توهین کنم اما از یه  مغز با آیکیوی پایین هم چنین نظر و تحلیلی راجع به دو گزینه  فخیمه و متعالی بیان شده!!!!!!!!!!!! بعیده!

خداروشکر که مسیولین مملکتی  درایت عالیه شما رو ندارند

خداروهزار بار شکر

قرار نیست من مثل شما فکر کنم !؟

نظر من این بود که گفتم ... حالا هوش من در این حده ... حداقلش اینه که با این نظر من شما قدر مسئولین فعلی رو می دونی ...

• Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز سلام

ممنون از پاسختون

اما برای پاسخ به شما از آخر میام به اول:

موضوع مذاکره رو هم خود مقام معظم رهبری، هم ریس جمهور و هم همه اعضا تیم مذاکره کننده عنوان کردن که فقط و فقط قضیه هسته ای هستش نه هیچ موضوع دیگه ای مثلا حتی رهبری حاظر نشدن بحث مبارزه با داعش رو قاطی این قضیه کنن (اون نامه ها ها و پیغوم پسغومها و..)، قضیه سوریه و فلسطین و لبنان و .. هم قاطی نکردیم

بله در آمریکا هم گروهی ترسان و لرزان هستن دقیقا شبیه گروه اینوری که اونها هم بدنبال منافع حزب سیاسی خاصی البته بیشتر تحت فشار لابی عربی-عبری!!!! میخوان مباحثی مثه حقوق بشر, توان موشکی، حزب الله و.. رو قاطی کنن اما ما نمیپذیریم 

مذاکره هم یعنی همین  اونها یه سری حرف میزنن و شرط و شروط و  بهونه و دلیل و منطق درجوابشون ما هم حرفها و منطق و مستندات و دلایل خودمون داریم قرار نیست  در یه مذاکره یه طرف هرچی بخواد بگه و طرف دیگه هم بگه قبول!!!! اونهم  در قضیه ای با اینهمه مشکل  و پیچیدگی و ریشه داری

اینکه ما فکر کنیم هرچی مابگیم اونا باید قبول کنن یا اونا همچین فکری بکنن  نمیشه مذاکره , مذاکره  یه بحث منطقی و فنیه خونه خاله نیست  فرمول و قاعده و منطق خودشو داره 

ممکنه هزاران مورد مطرح بشه و هیچکی هم قبول نکنه

ممکنه به یه توافقی برسن که هردو راضی بشن 

ممکنه هم به هیچ توافقی نرسن

ما حاضر نیستیم از حق و حقوقمون کوتاه بیاییم , منطقی و مستند و مستدل هم حرف میزنیم  و کوتاه هم نمیاییم ، از اونطرف دموکراتها هم تحت فشار اعراب و صهیونیسمها و عوامل داخلیشون توی امریکا  و جدیدا باکبول بازیهای فرانسه دنبال زیاده خواهی هایی هستن

قاعده مذاکره اینه , اونا حرفشون میزنن و ما هم حرفمونو مهم اینه که ما (تیم مذاکره امون ) گفته از حق و حقوقمون کوتاه نمیاد و جز در بحث هسته ای در هیچ مقوله ای دیگه حاضر به گفتگو نیتسن 

بالاخص در بحث موشکی شفاف گفتیم که ابدا توان موشکیمون قابل  مذاکره نیست و مذاکره نخواهیم کرد 

رهبری هم بیان فرمودند در "مقوله خاص" مثه بحث افغانستان و عراق یا هسته ای و ... 

کلا فقط در این مقوله خاص 

اینکه اونها چی میگن مهم نیست اینکه ما درنهایت به چی توافق میکنیم مهمه

اینکه ما چی رو قبلو میکنیم مهمه

من تعجب میکنم برخی ها یا نمیدونن مذاکره یعنی چی یا تفسیری موهومانه از مذاکره دارن که مذاکره یعنی ما بریم هرچی دلمون خواست بگیم و بیاییم

اینگونه نیست اونهم با اینهمه اختلاف نظری که در این سالها بوجود اومده 

تازه در کنار این موش دوانی هایی  مخالفا رو هم بیارین وسط(دیدین چند روز قبل از این دور آخر چه  نکات فضیلانه ای جناب آمانو بلغور کردن؟ دیدین چطور لحنشون بیکباره عوض شد ؟ دیدین چطور بحث مسخره "انفجارهای بزرگ در مریوان " اومد وسط و  دقیقا فردای توافق برای تمدید گفتن فیک بوده و تقلبی بوده و نمیدونم از این مزخرفات همیشگیشون

تعجب من از دوستانه که این بابمبول بازی آمریکایی ها رو کار تازه ای میدونن ، تا بوده همیشه اینطور بوده ، اگر فرمایشات مقام معظم رهبری رو بدقت گوش میکردین میدیدن گفتن این قضیه هسته ای بهونه است و بعد این میرن سراغ یه بهونه دیگه مثه حقوق بشر و بحث زنان و تروریسم و.... 

یعنی ما از اول و قبل از شروع مذاکره هم میدونستیم وقتی درمقابل  استدلالهای منطقی ما کم بیارن فوری سویچ میکنن رو بحثهای همیشگیشون 

ما اینو قبل از مذاکرات میدونستیم 

نمیدونستیم؟

بیانات مقام معظم رهبری رو یه بار دیگه بخونید

و اما بحث مقایسه با 10 سال قبل 

خداییش شما شرایط رو یکسان میبینید و میدونید؟

اونجا  ما  بنکل غنی سازی رو تعلیق کردیم  اما الان نه صحبت بر سر  توقف غنی سازی نیست؛, برعکس  صحبت سر رسمی شدن  غنی سازی و به رسمیت شناختن  حق ماست 

تفاوت از زمین تا آسمونه

اون روزها رهبری با نظر دولت موافقت کرد

همونطوری که گفتن با همه دولتها همکاری میکنن منتها در  باره اون تیم مذاکره حتی نشنیدیم که یکبار هم از چنین عباراتی اون هم با این مقیاس استفاده نکردن

حمایت عادی که از همه دولتها داشتن اونروزها داشتن نه اینکه اینهمه  بیانات امیدوار کننده داشته باشن

شرایط کشور در همه زمینه ها اونروزها و این روزها ابدا قابل قیاس باهم نبوده 

شما که خودتون دراین شرایط سنجی میکنین میشه بگین چه شباهتی داشتیم؟

الان تحریمها بشدت فلج کننده است 

دقیقا شبیه موضعی که امام حسن (ع) توش قرار گرفتن 

شبیه وضیتی که امام حسین(ع)دراون قرار گرفتن

شبیه وضعیتی که مولا امیرالمومنین (ع)در اون قرار گرفتن

شبیه موضعی که رسول خدا (ص)در اون قرارگرفتن

یعنی از سر ناچاری و برای اثبات حقانیت و حفظ  موجودیت و نیل به اهداف عالیه بلند مدت

ما هم امرزو تنهاییم

دشمن دورمونو احاطه کرده

تحریمیمدر عین برحق بودن ناچاریم برخی جاها کوتاه هم بیاییم

دست برقضا ما زرنگی کردیم 

چند قدم بجلو حرکت کردیم , قدمهایی که بهشون نیاز نداشتیم !! حالا در بده بستون مذاکره داریم برمیگردیم به اونجایی که  میخواییم و بهش نیاز داریم و داشتیم

شما به من بگین ما از انرژی هسته ای چی میخواستیم و میخوایم؟

بالای 20 درصد رو نیاز نداریم چون مصرفی براش نداریم

برای 20 درصد هم نیازمون برطرف شد (خودمون ساختیم )

نیاز ما در رنج 3-5 درصده 

تازه نه برای امرزو که برای آینده 

نیاز امروز ما برسمیت شناخته شدن حق داشتن این دانشه والا  میدونید که  قرارداد با رسوها تامین سوخت رو هم شامل میشه

دقیقا ما نمیدونیم که با طناب پوسیده روسها نمیتونیم بریم تو چاه بهمین دلیله که مقام معظم رهبری  اون مقدار 19000 سو رو مطرح کردن

یعنی ما میدونستیم در یه مذاکره باید از  جاهایی کوتاه بیاییم , اومدیم چند قدم  ایذایی بلندتر از نیازمون ورداشتیم تا بتونیم در کذاکره سر اونها  و کوتاه اومدنمون چونه بزنیم 

یادتون رفته همون 20 درصد رو ریس جمهور قبلی هم گفتن نیازی بهش نداریم و برایمون مقرون بصرفه نیست و اگر بهمون میله های سوختی بدن دلیلی برای  غنی سازی تا 20 درصد نداریم؟

واقع فراموش کردین؟

خوب همون موقع هم میدونستیم فراتر از نیاز  راکتور دانشگاه تهران ما نیازی به غنای 20 درصد نداریم ؟، اما حفظش کردیم فقط بعنوان یه سمبه برای چونه زنی و بموفع هم ازش استفاده کردیم 

ببینید خودتونو در جایگاه مقام معظم رهبری قرار بدین , الان تهدید فروپاشی از بیرون نظام رو تهدید نمیکنه یا در بدترین شکلش میتونیم بگیم بسیرا بسیار بسیرا دور از ذهنه

دشمن وقت توان ما رو دید و فهمید  تهاجم نظامی براش بسیار پر هزینه خواهد بود و به احتمال قریب به یقین به نیات پلیدش هم نخواهد رسید اومد تغییر تاکتیک داد و بحثفروپاشی از درون رو مطرح کرد 

خوب بزرگترین حربه ای که داشت همین بحث فشارهای اقتصادی بود که بشکل وحشتناکی آزارمون میده 

بحث تفرقه و قومیت گرایی هم در ادامه اش و ...

همه داریم میبینیم در عراق و سوریه و لبنان و فلسطین داره چی میگذره درسته یا نه ؟

کی داره کمکشون میکنه؟ صلاح و تجهیزات میفرسته ، هزینه میکنه ، غذا و دارو و لباس و سوخت و آموزش و نیروی نظامی و... 

کی؟

ما دیگه درسته 

ما کمک نمیکنیم؟

تامین مالی و تسلیحاتی و تدارکاتی نمیکنیم؟

کی س.ریه رو روپا نیگر داشته ؟ لبنان رو چی؟

کی بار اصلی تجهیز غزه رو دوششه؟

کی توی عراق خط اول نبرد با داعشه؟

حالا اگر بیخیال بحرین و عربستان و یمن بشیم!!!!

برای اینها  پول نمیخواد؟ کشوری که فول تحریم باشه , نتونه نفت فروشه, پ.لهاش بلوکه باشه، نتونه دارو هم وارد کنه و... چطور میتونه در این امر موفق باشه

میدونید این  درگیرهای  در این دو سه سال چقدر بار مالی رو دوش ما گذاشته؟

اگر کمی از فشار اقتصادی روی کشور و مردم کم نکنیم میدونی نتیجه اش چیه؟

برخی دوستان فقط منافع حزبی رو میبیننن و نمیدونن معظم اله رهبر این کشوره و باید همه موارد رو ببینه ، برای رفع اون مشکل چند راهکار بود و یکیش هم کاستن از فشارهای  تحریمها با مذاکره بود منتها یه مذاکرات شرافتمندانه

و برخلاف نظر دوستان  بنده هنوز عدولی از خطوط قرمز نمیبینم مقام معظم رهبری هم بعنوان شخصی که در  جریان ریز مذاکراته و با اطلاع ترین و مطلع ترین و اگاه ترین شخص نظام هستن دارن حمایت میکنن و میگن کار تیم خوب بوده و موفق بودن ( بله در همین حین میگن دشمن هم زیاده خواهی میکنه و این چیز تازه ای نیست و همون پیشبینی ایشون قبل از مذاکرات بود )

ببینید همین نفس مذاکرات چقدر تونسته در بهبود وجهه  بین المللی ما و روسیاه کردن و رسوا کردن دشمنامون موثر باشه 

یعنی وافعا درک این مسایل اونهم به این سادگی اینقد ربامون سخته

کاش برای یکبار هم که شده بجار منافع حزبی به منافع کشور و مردم و نظام و اسلام فکر میکردیم

برخی دوستان که منافع اسلام و نظام رو در بمب اتم دیدن و میدونن و حالا که ما در این مسیر نمیریم واویلا سر دادن 

حالا مقام معظم رهبری و علمای اسلام اون حروم میدونن و یان عزیزان لازم اللزوم!!! یه بحث دیگه است

دوست عزیز خداوکیل دیدین همین دوست خوبم " سهیل " چی رو ربط به چی ندادن؟

امروز همه اش صحبتهای امیر سیاری بود حتی یک کلمه از اون  موهومات رو شما شنیدین؟

اصلا ممکنه دولت بتونه برای  نیروهای مسلح تعیین و تکلیف کنه؟

خداوکیلی شما از شنیدن اینکه "آمریکایی ها به ما اجازه پرتاب موشک نمیدن " خندتون نمیگیره ؟

بنظرتون این دورفشانی ها از کجا نشات میگیره بجز  عقده گشایی سیاسی و حزبی؟

وگرنه کیه که چهار خط نظامی بخونه و ندونه دولت در  سیستم نظامی ایران هیچ نقش امری و دستوری و  تعیین تکلیفی نداره و فرمانده کل قوا  هستن که بر همه امور ناظرن و دولت نمیتونه جلوی  رونمایی  زیردریایی  و فریگت رونمایی شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! رو بگیره

و از اون مسخره تر و خنده دار تر " اجازه ندادن آمریکا به ما برای پرتاب موشکه"

یادمون باشه برای راهپیمای 22 بهمن هم اجازه بگیریم

رژه 29 فرودین رو هم پیشاپیش اجازه بگیریم

سپاه هم  برای رونماییهاش یه درخواست بفرسته پنتاگون ببینم جانشین هگل اجازه رزمایش میده یا نه

خنده دارتر اینه که برخی ها بیان میکنن برای رزمایشهای داخلی  اجازه نمیدن اونوقت  تا مدار 10 درجه رو نداجا میخواد ئدر آبهای بین المللی و بیخ گوش اونا مانور و رزمایش برقرار کنه و  قدرتشو به رخ همه بکشه

خداروشکر امیر سیاری  تونسته بودن قبل از استعفای چاگ هگل  موافقتنامه رزمایش و بالاخص پرتاب موشکها و اژدرها رو بگیرن والا معلوم نبود توی این هیری ویری نبود وزیر دفاع آمریکا درخواست نیروی دریایی ما  رو میز کی بمونه و معطل بشیم

کمی معقول باشیم هم بد نیست فقط کمی 

زیاد هم نه

قلمتان روان و اندیشه اتان پایدار

با سلام
حالا که تحلیل خودتونو به صورت مبسوط تر تشریح کردین،می‌تونم بگم که با نظر شما در ارتباط با انرژی هسته‌ای موافقم،یعنی‌ من هم مثل شما فکر می‌کنم که مهم علم و زیرساخت‌های هسته ایست،و اگر ما بتونیم غرب رو به پذیرش غنیسازی داخل ایران و حفظ زیر سخت‌ها مجبور کنیم این خود یک پیروزی خواهد بود،چون که همانطور که خودتون به درستی‌ فرمودین فعلا ما به غنی سازی ۲۰ درصد و بالاتر  نیاز نداریم و حتا همان ۵ درصد هم فعلا تولید به مقدار زیاد آن اقتصادی نیست،مگر اینکه بخوان سوخت بوشهر رو به ما ندن....و با نظر شما با فواید برداشته شدن تحریم‌ها به ویژه در معادلات منطقهٔ‌ای و کمک به متهدینمون و غیره موافقم یعنی‌ این فوائد از فوائد غنیسازی در مرحله فعلی بیشتره،و حتا بنده معتقدم تا ۱۵ سال دیگه هم میتونیم غنیسازی رو محدود کنیم(البته این توانایی‌ رو داریم که اگر بنا به دلیلی‌ تشخیص دادیم باید فعالش کنیم،این کار را انجام بدیم)
پس تا اینجا با شما همنظرم.اما تفاوت دیدگاه من با شما سر این است که بنده مثل شما مطمئن نیستم که مسئولین ما از مطرح شدن بحث‌های دیگر مثل موشکی جلوگیری کرده باشند....و واضح  بگم من به اظهارات مسئولین که می‌گویند غیر از هسته‌ای هیچ محدودیتی رو نپذیرفتیم و نخواهیم پذیرفت،اعتماد ندارم!!!!!!
اگر مذاکرت فقط هسته‌ای باشند معتقدم که به نفع ماست،اما اگر مثلا موشکی رو هم محدود کنیم دیگه قضیه فرق خواهد کرد!!!!!!
شما در تحلیلتون کاملا احتمال محدودیت موشکی  رو ردّ می‌کنید اما بنده بنا به نشانه‌هایی‌ این احتمال را جدی میبینم.به چند نمونه اشاره می‌کنم که البته در پست قبل نیز اشاره کردم که اینجا تکرار می‌کنم:
جلوگیری وزارت امور خارجه از سفر کارشناسان موشکی کره شمالی به ایران،که تحت عنوان سؤال از وزیر در مجلس مطرح شد،که تکذیب نشد و جواب قانع کننده‌ای به آن داده نشد.
دخالت و هشدار شورای عالی‌ امنیت ملی‌ در اخطار به برخی‌ نمایندگان که از محدودیت‌های موشکی سخن می‌گفتند،با این عنوان که نباید مسائل محرمانه بازگو شوند
عدم انجام آزمایشات موشکی برد بلند بعد از روی کار آمدن دولت جدید.توجه داشته باشید که اینجا حرف تنها از رسانه‌ای نشدن آزمایشات نیست.چون که قطعاً اگر آزمایشی‌ صورت میگرفت غرب آن را ردیابی میکرد و در رسانه‌هایش اعلام میکرد،پس عملا نزدیک ۲ سال هست که آزمایشی‌ صورت نگرفته و این عجیب به نظر میرسه
عدم پرتاب ماهواره علیرغم  بیان  چند باره مسئولین نسبت به آماده بودن زیرساخت‌های پرتاب و ماهواره ها

اینها سوالاتی هست که بنده و خیلی‌‌ها دارند و جوابی به آنها داده نشده،و این من رو نسبت به مواضع رسمی‌ مسئولین در ارتباط با عدم پذیرش محدودیت در بحث موشکی بدبین میکنه!!!!!مگر اینکه جواب قانع کننده‌ای داده بشه،و همین جا از شما میخوام  که اگر در ارتباط با این سؤالات پاسخی دارید،بفرمائید تا بنده هم روشن شم
به اینها برخی‌ صحبت‌ها که از جانب افراد مطلئع در گوشه و کنار به آدم میرسه رو هم اضافه کنید

اگر ما محدودیتی در قضیه موشکی یا بخش‌های دیگر بپذیریم معادلات کاملا متفاوت میشوند.شما را به پست شماره ۲۲۳ این تاپیک      اینجانب ارجاع میدم.در آنجا مفصل توضیح دادم که چرا مذاکرت هسته‌ای اگر واقعا هسته‌ای باشند به نفع ما هست(همان نظر شما)و اگر موشکی رو هم در بر بگیرد خیر
با یک دو دو تا چهار تا ساده هم میشه فهمید که چرا غرب هرگز اجازه نخواهد داد ایران زیرساخت‌های هسته‌ای خودش رو حفظ کند،برنامه موشکی خودش را گسترش دهد و تحریم‌ها هم برداشته شود....باز شما را به پست ۲۲۳ این تاپیک ارجاع میدم.دقیقا به همان دلایلی که شما از مذاکرت هسته‌ای خوشحال هستید آمریکایی‌ها نمیگذارند که آن اتفاق که شما میخواهید یعنی‌ افزایش اقتدار ایران(که بحث موشکی بخش مهمی‌ از آن است)با حفظ زیرساخت‌های هسته‌ای و ظرفیت غنی سازی داخلی‌ اتفاق بیفتد.
اتفاقاً در آن پست اشاره‌ای هم به زیردریایی‌ها کردم،و این که به احتمال زیاد ممکنه زیردریایی‌های ما هم در تناژ‌های سنگین مورد محدودیت قرار بگیرند.اگر خواستین آن پست را بخوانید و نظر خودتون رو بگید،اینجا فقط بگم که هیچ کشوری نمیتونه خودش رو واقعا  به عنوان قدرت جهانی‌ مطرح کنه بدون اینکه حد اقل ۳ چیز رو داشته باشد:هسته ای،موشک بالستیک قاره پیما،زیر دریایی با توان حمل موشک بالستیک(البته اقتصاد قوی جای خود را دارد).دقیقا ۳ مورد که کشور‌های شکست خورده جنگ جهانی‌ آلمان و ایتالیا  اجازه داشتن آنها را بعد از جنگ نداشتند و هنوز هم ندارند!!!!!!فقط این رو اضافه کنم توجه کنید که من در آن پست از منظر غربی‌ها به قضیه نگاه کردم،پس بهتره ماجرای فتوا رهبری در ارتباط با سلاح هسته‌ای رو دخیل نکنیم
با تشکر از توجه شما

پ‌ن: آقا ۲ روز پیش جناب سهیل گفتند که زیردریایی فاتح آماده است،اما اجازه نمیدن عملیاتی بشه.امشب جناب سیاری در گفتگوی خبری کانال ۲ در جواب مجری گفتند که هنوز سلسله مراتب اجازه رونایایی آن را نداده،در حالی‌ که خود ایشون گویا چند روز پیش فرموده بودند ۷ آذر قراره رونمایی بشود!!!!!!میگم این جناب سهیل اینهمه هم بهش حمله شد زیاد هم اشتباه نگفته بودند!!!!!!شما که در مسائل دریایی دستی‌ بر آتش دارید،اگه زحمتی نیست یک تحقیقی بکنید ببینیم قضیه چیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان عزیز:

اول اینکه مطمئن باشید بالاترین مقام مملکت نسبت به این مفاد آگاه بودن و اگر به ضرر کلیت ما بود قبول نمیکردن.

دوم اینکه شرایط به گونه ای نیست که ما از مذاکرات خارج بشیم. الان هم اسرائیل هم عربستان با تمام وجود دعاشون این بود که ما از مذاکرات خارج بشیم. تیم مذاکره کننده-دولت-و تمامی ارگانهای داخل میدونن اگر مذاکرات به شکست برسه عملاً کشور رو بدست خودمون نابود کردیم. علتش هم رو بخواید اینه که چندین سال عده ای نادان سکان مذاکرات رو در دست داشتن و اونقدر گند بالا آوردن که امروز باید ما اینچنین جلو بریم و مفاد رو قبول کنیم. امروز موضع ما موضع صعف هست و علت این موضع ضعف هم  فقط و فقط ندانم کاری تیم مذاکره کننده قبلی و دولت قبلی رو متوجه میشه. این مثل این میمونه که شما برای شکار 6 گرگ تا جایی پیش رفتی که عملاً تو دام این 6 تا گیر کردی و در موضع ضعف هستی و یک حرکت قهرمانانه(خارج شدن از مذاکره و نمایش موضع قدرت خودباورانه) ممکنه به ازای جونت تموم بشه پس باید با سیاست و احتیاط و اینکه کوچکترین بهانه ای بدستشون ندی، جلو رفت.

خوب دوستانی که این شرایط رو نمیخوان باید عرض کنم. الان شرایط اقتصادی کشور که هم ارتش-سپاه-ارگانهای سیاسی-معیشت مردم به اون وابسته هست در مرز فروپاشی هست. و اگر ما صدها بمب اتمی و حتی کلاهک هسته ای رو بسازیم در شرف نابودی و ورشکستگی قرار میگیریم. امروز کشور ما خوشبختانه کشوری قدرتمند در بعد دفاعی هست و هیچ کشوری حتی آمریکا جرئت چپ نگاه کردن به ما رو نداره. چه لزومی به ساختن بمب هست؟ اگر بمب رو هم بسازیم شرایط دشمنی جهان رو با خودمون زیادتر نمیکنیم؟

در کل یکم معقولانه به وضعیت حال کشور نگاه کنید.

• Upvote 9
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آره زمان خاتمی ، که همین ... داشت از موضع ضعف مذاکره می کرد ، علتش « ندانم کاری و گند بالا آوردن » تیم مذاکره کننده ی قبلی بود ....

کسی نیست جوابتون رو بده ، روی آوردید به مونولوگ ، خودتون می گید ، خودتون هم به به و چه چه می کنید ...

مشکل اصلی ما اینه که دشمنیمون با خودمن بیشتر از دشمنیمون با دشمنمون هست (  که یک عده برای دشمن آشکار که عملا نون رو از سفره ی مردم کشیده بیرون ، دارن غش و ضعف می روند )

در کل یکم معقولانه به وضعیت حال کشور نگاه کنید.

معقولانه اش اینه که عمر ملت داره به پای این مذاکرات تلف می شه بدون اینکه هیچ حاصلی داشته باشه ... این جور مذاکره و تمدید هیچ دردی از ما دوا نمی کنه .

• Upvote 8
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آره زمان خاتمی ، که همین ... داشت از موضع ضعف مذاکره می کرد ، علتش « ندانم کاری و گند بالا آوردن » تیم مذاکره کننده ی قبلی بود ....

کسی نیست جوابتون رو بده ، روی آوردید به مونولوگ ، خودتون می گید ، خودتون هم به به و چه چه می کنید ...

مشکل اصلی ما اینه که دشمنیمون با خودمن بیشتر از دشمنیمون با دشمنمون هست (  که یک عده برای دشمن آشکار که عملا نون رو از سفره ی مردم کشیده بیرون ، دارن غش و ضعف می روند )

معقولانه اش اینه که عمر ملت داره به پای این مذاکرات تلف می شه بدون اینکه هیچ حاصلی داشته باشه ... این جور مذاکره و تمدید هیچ دردی از ما دوا نمی کنه .

دوره خاتمی!!!

اصولاً نیازی به این ندارم که کسی جواب بنده رو بده. چرا باید اینجور فکر کنی. اگر اینجور بود از راه نرسیده ده تا پست نمیدادم!

چنان از عمر ملت میگی که انگار در راه سفر به مریخ هستن و جلومون رو گرفتن! ملت اگر پشت این کشور بودن نمیرفتن واسه منفعت شخصی تیشه به ریشه اقتصاد کشور بزنن و تو بازار مسکن-ارز-ربای بانکی دخیل بشن و بشن یهودیان نزول ده و نزول خور 200 سال پیش توی اروپا. اگر ما ملتی با تعصب ملتی مثل ژاپن داشتیم الان مذاکره هیچ، باید امتیاز میدادن که فقط ما رو داشته باشن.

به قول جنابعالی که مثل اینکه پیشنهادهای فراوانی داری؛ اگر مذاکره و تمدیدش به درد نمیخوره چه باید کرد؟! چیزی از خودت نداری چرا اینهمه ادعا داری؟ اگر یه پیشنهاد درست ارائه بدی به والله من گورمو گم میکنم که باعث ناراحتی امثال شما نشم. فقط ببینیم اینهمه غور میزنی چیزی تو جنتت داری یا نه؟

• Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اف تاپیک میشه و به مذاکرات ارتباط مستقیمی نداره منتها:

موشک جدید سوخت جامد که خبرش هست اگر واقعیت داشته باشه یعنی قصد ما برای ساخت قاره پیما و اینرو بگم موشک قاره پیما با کلاهک معمولی

نه کاربردی داره و نه حتی جایی مثل بورکینافاسو ازش میترسه! ساخت موشک قاره پیما آن هم سوخت جامد، یعنی قصد یک کشور برای ساخت کلاهک اتمی

و به غیر از این هیچ معنی دیگه ای نمیده، باید دید آیا خبر واقعیت داره یا نه و منتظر تست بود اگر تستی انجام بشه که خوب صدرصد در پوشش پرتاب ماهواره

خواهد بود ، میشه نتیجه گرفت که به سمت کلاهک خواهیم رفت شکی باقی نمیمونه که امیدوارم همینطور باشه. اگر تا الان موشکی با جاش نرفته باشه

اونجایی که عرب نی انداخت!!! احتمالا تا تیر ماه ممکنه اگر مذاکرات به نتیجه نرسه دستور آزمایش بیاد.

درافتادن و توازن قوا با کشورهایی که همه مسلح به سلاح اتمی هستند بدون داشتن سلاح اتمی غیر ممکن و مضحکه، دوره اول احمدی نژاد حتی فرانسه که

محلی از اعراب در مقیاسه سایر قدرت های غربی نداره ما رو بطور غیر مستقیم  تهدید اتمی کرد. اوباما مجوز استفاده از سلاح تاکتیکال اتمی

بر ضد کشورهای مثل کره شمالی و ایران رو تمدید کرد. این همه تحلیل هست که عربستان در مدت کوتاهی میتونه از طریق پاکستان اتمی بشه.

موشک برد بلند هم که داره!

دشمنی که دم از نابودیش میزنیم اسرائیل اتمی هست. جنگ با کشوری که اتمی هست بدون داشتن سلاح اتمی یعنی خودکشی، کافیه بیست تا موشک ما به

اسرائیل در صورت بروز جنگ برخورد کنه، اسرائیل درنگ نمیکنه تنها چیزی که جنگ رو میتنونه در حد سلاح متعارف نگر داره مسلح بودن هر دو طرف

به سلاح اتمی هست(صد درصد مسولین اینرو بهتر از من و شما میدوند) که از ترس همدیگر یا جنگ نکنند یا به صورت محدود و با تسلیحات متعارف.

این که در صورت دست از پا خطا کردن تلاویو و حیفا  با خاک یکسان میشه در واقع به در گفتن هست که دیوار بشنوه و اونی که باید منظور رو بگیره.

اصلا امدیم و امریکا و غرب به این نتیجه رسید که باید شر ایران مثل صدام و لیبی یکبار برای همیشه کنده بشه توانایی فعلی ما فقط بازدارندست

به صورت محدود یعنی دشمن میبینه هزینه زیادی در حمله به کشور هست منتها بازدارنده کامل نیست چون غرب ممکنه به جایی برسه که بگه دیگه بسه!

چند هزار تلفات میدم و پرونده ایران رو میبندم. واقعییت هم اینکه اگر غرب و ناتو به اجماع برسه درسته ما حریف قدرتری از عراق و لیبی هستیم منتها

تعارف نداریم که، پروندمون میپیچن، حتی اگر حمله رو دفع کنیم و پیروز هم بشیم هزینه و خرابی وحشتناکی در کشور بوجود میاید. تنها بازدارنگی کامل

بازدارنگی اتمی هست. اسرائیل با همسایگانش این همه جنگ کرد منتها هیچ کدام الان جرات جنگ با این کشور رو ندارند، چون آخر عاقبت جنگ مستقیم با

کشوری اتمی معلوم هست.

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب بلندر چرا عادت داری اینقدر مهمل ببافی ؟؟؟

عمرکل ایرانی ها زمانی تلف شد که یکی همفکر شما اومد  گفت تحریم ها اینا کاغذ پاره هست

جواب چی رو میخوای ؟؟جواب گند کاری ده سال گذشته رو چطور میدی که میلیاردها دلار پول رو دود کرد رفت هوا ککشون هم نگزید بعد الان اومدی اینجا چی داری میگی

شما و همفکرهای شما مصداق باز افراط و تفریط هستی که میگی یا بریم پابوس غرب یا بمب اتم حد میانه باری شما تعریف نشده

• Upvote 10
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.