DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

حسن روحانی که در همایش اقتصاد ایران سخن می‌گفت، تاکید کرد: "برای یک بار هم که شده، درباره مسئله بسیار مهم که ممکن است اختلافی هم باشد... [مسئله‌ای که] برای همه اهمیت دارد و در زندگی همه تاثیرگذار است، نظر مستقیم مردم پرسیده شود."

به گفته رئیس جمهوری ایران، بر اساس قانون اساسی، مسایل مهم اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به جای این‌که در مجلس تصویب شود، باید مستقیم به آرای عمومی و همه‌پرسی گذاشته شود؛ اما آن‌طور که آقای روحانی گفته، "اکنون ۳۶ سال گذشته و یک بار هم این اصل قانون اساسی اجرا و عمل نشده است."

آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست'

آقای روحانی در همایش 'اقتصاد ایران، راهکارهای دستیابی به رشد پایدار' درباره پرونده هسته‌ای ایران گفت: "کشور با انزوا نمی‌تواند رشد مستمر داشته باشد."

او از "اصول و آرمان‌ها" دفاع کرده اما در عین حال گفته است که "مگر کسی در میز مذاکره بر سر اصول و آرمان‌ها بحث می‌کند؟ یک عده در توهمات زندگی می‌کنند. دنیای امروز بحث منافع است."

به گفته آقای روحانی، در سیاست خارجی درباره اصول و آرمان‌ها بحث نمی‌شود؛ بلکه منافع دو طرف مطرح است.

رئیس جمهوری ایران می‌گوید: "آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست، بلکه آرمان به مغز و قلب و اراده ما وصل است."

او تصریح کرده است: "در توافق ژنو بخشی از تحریم‌ها در حوزه خودرو، پتروشیمی و کشتیرانی برطرف شد و بخشی از اموال بلوکه شده آزاد شد که در مقابل ما شفافیت بیشتری نشان دهیم و بگوییم فلان نوع غنی‌سازی که در حال حاضر به آن نیاز نداریم، برای مدتی متوقف می‌شود. آیا این کار به معنای زیر سوال رفتن آرمان‌ها و اصول ما است؟"

الحق که تاریخ همواره تکرار شدنی است!

اشعری وار تا نابودی ....

ویرایش شده در توسط HHL
  • Upvote 7
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید سر زده وارد بحثتون میشم... راستش دوست دارم راجع به اهمیت استفاده از انرژی هسته ای اورانیم با غنای 20% تو کشور بدونم... چه کاربردی داره؟!

واقعا نمیدونی؟ چجوری استادت شهید طهرانی مقدم بوده و نمی دونی؟ icon_cheesygrin

رادیو دارو مهمترین کاربرد اورانیوم بیست درصد هست. کاملا صلح آمیز

الحق که تاریخ همراه تکرار شدنی است!

اشعری وار تا نابودی ....

هر روز که از عمر این دولت میگذره به جلیلی و رضایی و در راسشون ولایتی لعنت می فرستم .... 

اصولگرایان اگر پشت یک نفر همشون صف می کشیدن اوضاع این نبود الان.دو سال دیگه باید دندون به جیگر بگیریم و تحمل کنیم. :-(

• Upvote 6
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر میرسه عقب نشینی بزرگی قراره رخ بده وگرنه نیازی به همه پرسی نیست , فکر میکنم حرف آخرش رو زده  و دولت تو همون دوراهی قرار گرفته که قبلا پیش بینی شده بود. حالا یا باید به همین دو سال و نیم اکتفا کرد و بعدش با خفت کنار رفت و یا اینکه به هر قیمتی که شده این جایگاه حفظ بشه اگرچه با عقب نشینی که با تبلیغات به مصلحت مردم نشون داده میشه.

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببخشید سر زده وارد بحثتون میشم... راستش دوست دارم راجع به اهمیت استفاده از انرژی هسته ای اورانیم با غنای 20% تو کشور بدونم... چه کاربردی داره؟!

20 درصد خدا بیامرز رو چیکارش داری؟! خوشت میاد تن مرده رو تو گور بلرزونی!

تو بگو سنگ اورانیم! دیگه انگار بدرد ایرانی ها نمی خوره و همش شده ضرر!!!

به نظر میرسه عقب نشینی بزرگی قراره رخ بده وگرنه نیازی به همه پرسی نیست , فکر میکنم حرف آخرش رو زده  و دولت تو همون دوراهی قرار گرفته که قبلا پیش بینی شده بود. حالا یا باید به همین دو سال و نیم اکتفا کرد و بعدش با خفت کنار رفت و یا اینکه به هر قیمتی که شده این جایگاه حفظ بشه اگرچه با عقب نشینی که با تبلیغات به مصلحت مردم نشون داده میشه.

با این حماقتی که در پیش گرفته دولت خودش رو سیاه تر میکنه! و گرنه برا هرکی یکم از خصوصیات علم هسته ای توضیح بدی اگر عقده و از سر لج بازی سیاسی و اندکی در دلش قدرتمند شدن ایران وجود داشته باشه امکان نداره از خیرش بگذره حتی اگر هیچی ازش ندونه همین طور که خیلی از مردم ایران دقیقا نمی دونند چیه! 

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتفاقا رفراندوم برای بحث هسته ای ایران بهترین راه ممکن برای حل مسئله هسته ای هستش. من فکر میکردم روزی یه همچین حرفی بزنه با توجه به اینکه تو خیلی از زمینه ها دست دولت رو برای تصمیم گیری بستند. من تو پست های قبلیم هم این موضوع رو گفته بودم..

• Upvote 3
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتفاقا رفراندوم برای بحث هسته ای ایران بهترین راه ممکن برای حل مسئله هسته ای هستش. من فکر میکردم روزی یه همچین حرفی بزنه با توجه به اینکه تو خیلی از زمینه ها دست دولت رو برای تصمیم گیری بستند. من تو پست های قبلیم هم این موضوع رو گفته بودم..

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

هسته ای با رفراندم شروع نشد که حالا بخواهد با رفراندوم تمام شود . اصولا مباحث امنیت و منافع ملی چیزی نیست که از طریق رفراندوم معین شود . دولت هم با ژست دموکراسی مابانه می خواهد از زیر بار تبعات عملی نشدن وعده صد روزه حل مشکلات و بستن با کدخدا در برود که خوب نمی شود . در بدترین حالت سرنوشت قذافی و صدام پیش روی ما است . آن یکی کل تجهیزات و تاسیسات هسته ای را بار کشتی کردو فرستاد آمریکا و این یکی هم جلو دوربین کل موشکهایش را تکه تکه کرد و هر دوهم توسط آمریکایی ها و عواملشان به درک واصل شدند . در ماه های آینده منتظر انفجار قیمت ارزو تورم و رکود بیش از پیش کشور و تحریم های خردکننده تر باشید که می خواهند تا تیر ماه هر طور شده بله را بگیرند !!!

• Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بزرگترین ضعف نهاد اجرایی کشور ما اینه که اونی ک قدرت داره مسولیت نداره اونی که مسئولیت داره قدرت نداره مثلا رهبر کلی قدرت داره تو کشور ولی مسئولیت احرایی نداره اگه از قدرتش بخواد تو امور اجرایی استفاده کنه هم شانش پایین میاد هم کلی ازش هزینه میشه  از طرف دیگه یه نهاد انتخابی هم نیست و بحث دموکراسی اینارو میکشن وسط پس بهتر کلا دخالت نکنه مگه تو امور خاص کلا امام و رهبری هم دقیقا همین دیدگاه رو داشتن تو هر مسئله ای دخالت نمیکنن تو مسائل حیاتی هم در حد رهنمون مگه دیگه کار به جاهای خیلی باریک میکشید که وارد علمل میشدن اونم تو کل این 35 سال 10 بار هم پیش نیومده از طرف دیگه رئیس جمهور کلی مسئولیت داره اما قدرت نداره مجلس و قوه قضاییه و رهبری هر کدوم بخشی از قدرتی که قدرت اجرایی کشور برای اداره امور احتیاج داره رو ازش میگیرن این هم بد نیست اصولا تفکیک قوا یکی از اصول دموکراسی هست اما خوب باعث میشه رئیس جمهور نتونه کارش رو درست انجام بده  به خاطر همین که همواره در زمان گرفتن تصمیمات مهم ما دچار مشکل تصمیم گیری میشیم !! رهبری میتونه اما دخالت نمیکنه رئیس جمهورمیخواد اما قدرتش رو نداره بهترین کار تو اینجور مواقع همون رای گیری عمومی هست که روحانی بهش فکر کرده هر چند که به نظر میاد یه تهدید بیشتر نباشه این سخنرانی ولی ایده جالبیه !

• Upvote 5
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://www.aparat.com/v/BA4pd

کاربرد های درصد های مختلف غنی سازی

بله رفراندوم به شرط این که تلویزیون برای دو طرف فرصت تبلیغ بده و بذاره بیان کنن منطقشونو نه دهن یه طرفو ببنده و دولت هم مارش پیروزی بزنه. با این حال باز هم معلوم نیست مردم بازی رسانه ای نخورن و اون چیزی که به صلاحشونه رو انتخاب کنن. هممون میدونیم که همچین چیزایی توی طول تاریخ اتفاق افتاده فراوان که مردم نه تنها خودشونو بدبخت کردن بلکه نسل های بعدی رو با انتخاب غلط به فنا دادن.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________-

این اظهار نظر رئیس جمهورمون نشون میده که بازم خوش خیال هستن و فکر کردن با دادن کل هسته ایمون آمریکا کوتاه خواهد اومد . مثل همون خوشخیالی اول کارشون که فکر میکردن با کمی کوتاه اومدن امریکا دست از لجاجت برمیداره

کلا این حرکت قمار بزرگی هست.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا میدونستم تو تاپیک های سیاسی صحبت نکنم بهتره. خداحافظ

ویرایش شده در توسط Moghaddam
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ممنون ولی منبع؟

منبع چی؟

هر قسمتیش به نظرتون مشکل داره رو توی اینترنت سرچ کنید

مثلا تعداد نیروگاه ها در آمریکا

اطلاعات مخفی ای توی ویدئو نیست فقط زحمت کشیدن یه جا ساده جمعش کردن

همین الان یه سرچ ساده به زبان فارسی کردم برای مثالم

دوتا آفر اول ویکی بود که صفحاتش خالی بود و ربطی نداشت آفر سوم این بود

کلید واژه ی سرچ icon_arrowd

"تعداد نیروگاه های هسته ای در آمریکا"

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/122565/%D9%86%D9%8A%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

ویرایش شده در توسط kid

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خداییش عجب دولتی داریم...بجای اینکه از وقتی اومده سر کار یه کلمه راجب خیانت ها و نامردی های طرف خارجی بکگنه که چرا هرچی ما کوتاه میاییم و شفاف سازی میکنیم اون طرف پررو تر میشن و بیشتر میخوان بازم به داخلی های حنمله میکنن که چرا گیر میدید و انتقاد میکنید!!!/ اینو میخواییم چیکار اونو میخواییم چیکار...فقط بذارید راه ما و بچه هامون برای سفر به ینگه دنیا و سرمایه گذاریهامون در کعبه مقصود محیا باشه...وگرنه اگر دلشون برای مردم میسوخت چرا قبل مسئله هسته ای و از بعد جنگ تا همین هشت سال پیش که دولت دست یک جناح بود مملکت گلستون نشد!؟

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جالبه، اونهایی که با رفراندوم مخالفند از این میترسند که به دلیل از قول خودشان تبلیغات و گمراه کردن مردم، ممکنه که مردم به اون چیزی رای ندن که اونا میخوان. خب اگه واقعا این مردم الان گمراه شدن میشه بفرمایید شما در مقابل فشارهای خارجی یا جنگ چطور میخوای از مملکت برای حق هسته ای دفاع کنی وقتی میدونی اکثریت فریب خورده هستند و حاضر نیستند یه همچین هزینه ای برای حق هسته ای بپردازند؟؟!! ( حالا بماند که این مردم موقع جنگ، انقلاب و چی و چی .... جزء بهترین ها هستند و خیلی جلوتر از خواص میشند ولی موقع رفراندوم برای تعیین حق هسته ای میشن جزء جماعتی که به راحتی فریب میخورند و صلاحشون رو خودشون نمی فهمند؟؟!! )

ویرایش شده در توسط habdollahi83
  • Upvote 9
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جالبه، اونهایی که با رفراندوم مخالفند از این میترسند که به دلیل از قول خودشان تبلیغات و گمراه کردن مردم، ممکنه که مردم به اون چیزی رای ندن که اونا میخوان. خب اگه واقعا این مردم الان گمراه شدن میشه بفرمایید شما در مقابل فشارهای خارجی یا جنگ چطور میخوای از مملکت برای حق هسته ای دفاع کنی وقتی میدونی اکثریت فریب خورده هستند و حاضر نیستند یه همچین هزینه ای برای حق هسته ای بپردازند؟؟!! ( حالا بماند که این مردم موقع جنگ، انقلاب و چی و چی .... جزء بهترین ها هستند و خیلی جلوتر از خواص میشند ولی موقع رفراندوم برای تعیین حق هسته ای میشن جزء جماعتی که به راحتی فریب میخورند و صلاحشون رو خودشون نمی فهمند؟؟!! )

کسی از رفراندوم نمیترسه.که همین دولتم با شعار های احقاق حق هسته ای از راه دیپلماتیک سر کار اومده و همین دولت بود که قبل انتخابات میفرمودن ما کی و کجا تعلیق کردیم و بستیم و ال و بل و همه چی کار میکرد و سوخت مساختیم و همین دولت صدبار گفته مسئله هسته ای خواست مردمه و حقمونه هرگز عقب نشینی نمیکنیم و هرگز تولید سوخت متوقف نمیشه و ....

ولی خوب الان نزدیک انتخابات مجلسه و از مظلوم نمایی همه مارو میزنن و کسی کارای مثبت مارو نمیگه گرفته تا این مورد آخر آقایون سعی دارن رای ملت رو برای افراد خودشو در مجلس بخرن که بقول دو طرفه بسته باشن!!!

چی شده که آقایون هنوز به دو سال نشده انقدر زیر حرفا شعارهای خودشون زدن!؟؟؟؟

بلاخره میشه با روش دیپلماسی و صداقت و گفتگو حق کشور رو گرفت یا باید با وسیله قرار دادن مردم راه خود رو ساخت ؟؟؟

گیرم هسته ای هم تعطیل که والا ظاهرا الانشم همچین دیگه ازش خبری نیست!ایا دیگه همه چی حله یا بعد اینم باید یکی یکی و پله پله بریم تا تبدیل شدن به کشوری در حد سعودی و مصر و ...

آقایون با این حرفا فقط دارن آدرس غلط میدن و رد گم میکنن که منافع بلند مدتشون تامین بشه

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.