Goebbels

ارتش سوریه : ضرورت های بازسازی ، گزینه های موجود

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

صد میلیون؟ بعید میدونم برجک مولتی سنسورش باید چند برابر این قیمت باشه

صد میلیون تومن هم شاید برای من و شما زیاد باشه ولی در یک سیستم نظامی اصلا حساب نمیشه ، احتمالا باهاش یک تیر تاو هم نمیشه ساخت یا خرید تقریبا هم قیمت یک هایلوکس داعشی!

درست می فرمایید اما من نمی خواستم قیمت رو بگم مگرنه اهل فن از قیمت یک عدد دوربین ترمال سرد شونده و آن فاصله یاب های لیزی اطلاع دارند بقیش بماند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا الان بزرگترین و امن ترین پایگاه های هوایی ارتش سوریه زیر حملات مخالفان رفته، تحویل این هواپیما به منزله حضور عملیاتی اون نیست ، قرار نیست یک ساله خلبان تربیت بشه! عمده فرودگاه های تمرینی نظامی سوریه هم سقوط کرده یا در شرف سقوطه احتمالا هواپیما های فوق در روسیه دوره های اموزشی خلبانان خود را طی میکنند!

Damascus will receive nine aircraft until the end of this year, and in the next two years - 12 and 15 respectively, according to the informant.

Read more: http://sputniknews.c...l#ixzz3fCg6aK5r

یک بار دیگر تاریخ خبرهای خودتان و خبری را که من دادم نگاه کنید . خبری که من دادم متعلق به دو ماه پیش است ، خبر شما متعلق به یک سال و دو ماه پیش و دوستان عزیز روسی هنوز دبه در می آورند . البته حق هم دارند . با چه اطمینانی سلاح مدرن بفروشند ؟

باز هم می گویم . تازه اگر بعد از 4 سال یک عکس از این هواپیما در سوریه دادید ، روی بقیه معاملات احتمالی حساب باز کنید .

الان شما نگران سریع النظری بنده هستی!؟ 

چرا اینقدر فرار رو به جلو میکنید!؟ پس قبول دارید که این طرح ان جور ها هم که شما می گفتید خیال نبوده!

خیر . نگران وضع کشور هستم که با این نوع تصمیم گیری ها به این جا رسیده . الآن هم می گویم با توجه به وضع موجود خیال است .

شما ابتدا نقل قولی که از من کردی رو ثابت کن اخوی! ثانیا اخرین اماری که من از صنایع درود داشتم ماهی سه عراده بود نه روزی یک دستگاه! الله اکبر! عجب پیشرفتی داشته زرهی ما در ذهن شما!

در ضمن اگر تولید نمیکردیم این همه تانک روانه ی عراق نمیکردیم!

عین سخنان شما به تاریخ یوم 31 دسامبر 2012 میلادی  در تاپیک ( آیا ما در مقابل عراق  پیروز شدیم ) صفحات 5 و 6 :

این که ایرانی که بودجه ان سالهایش به زحمت هفت هشت میلیارد دلار می شد 10 میلیارد دلار سلاح خریده باشد هم ادعای جالبی است.تعداد تی -72 های ایران همین الان هم زیر 500 دستگاه است.

شوخی جالبی بود جناب مولتکه ! مستفیض شدیم! خواستم بدونید علاوه بر اون تعدادی که ذکر کردید ما 480 تانک تی 72 از لهستان خریدیم و خیلی وقته داریم روزی یک تانک T-72S تولید می کنیم!

در ضمن اسرار نظامی کشور اون هواپیماهایی هست که اگه شما تعدادشون با نوع موشکهاش میدونستید شاخ در میاوردید ! نه مسئله تولید روزانه تانک t-72 که علنا در تلویزیون بیان شده...!(توسط اقای ولایتی اگه درست یادم مونده باشه)

من هنوز روی همان حرف سابقم هستم و تعداد T-72 های ایرانی را زیر 500 دستگاه می دانم ، آن هم با این وضع ، هیچ پیشرفتی هم نمی بینم  :

55~0.jpg

شما و دوستانتان تحت تاثیر افاضات فاضلانه جناب علی اکبر ولایتی T-72  را به نقل و نبات صنعت ایران نبدیل کردید ، یک نمونه دیگر از همان سخنان :

ارسالی 01 September 2011 - 12:13 AM

بچه ها من از اقای علی اکبر ولایتی تو یه برنامه زنده کانال4 با گوشهای خودم دقیقا شنیدم که گفت ایرن سالانه 365 دستگاه تانک تی 72 تولید میکنه یعنی روزی یک دستگاه این صحبت تقریبا چند سال پیشه حتی یادمه مجریش هم همون کسی بود که مناظره های انتخابات بین دو کاندیدا قرار می گرفت و برنامه رو کنترل می کرد

تاپیک ( بررسی و تحلیل قابلیت ها و ویژگی های تانک BTMP 84 ساخت اوکراین )

زره کنتاکت 5  و سیستم کنترل آتش هم همان حکایت است . 500 تانک را 6 ماهه ارتقا می دهیم !!

1- هنوز سیل تدارکات کشور های مرتجع سنی به سوریه ارسال نشده بود. خرید های دیوانه وار موشک های HJ-8 , کونکورس و در نهایت تاو.

2- در ان زمان زرهی سوریه همچنان سر پا بود و نیازی به کمک تسلیحاتی ما نبود

الان زرهی ارتش سوریه به یک پنجم توان خود تقلیل پیدا کرده..! شما گویا متوجه نیستیم ما چی میگیم!؟ برادر یک پنجم! بیست درصد! متوجهید یا بیشتر توضیح بدم برایتان!؟

آن موقع که پول هم بود و جنگ پرهزینه و پرتلفات نبود قرار بود زرهی ایران و سوریه در برابر هلفایر و اسپایک و بریمستون و جاولین بایستند ، حالا که تاو شده داس مرگ و آه در بساط نیست و وقت کافی نیست طرح ارتقا می دهید ؟زرهی سوریه از زرهی ایران وضعش بهتر بود به این وضع افتاد .

اتفاقا در دید من استعداد زرهی سوریه کمتر از آنی هست که شما می دانید ( نمونه اش همان T-72 های عملیاتی )

کشوری که با تولید ناخالص داخلی کم و بودجه نظامی محدود هر روز یک رنگ و یک طرح رادار و موشک و تانک و توپ و ... رونمایی !! می کند عاقبتش همین می شود . اگر به جای خرج کردن پول بی زبان در پروژه های بیهوده و پرخرج روی چند طرح مفید و انعطاف پذیر اصولی کار می شد وضع به این جا نمی کشید . که متاسفانه الآن هم همان سیاست های شکست خورده گذشته دنبال می شود .

ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 15
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

m-50 ontos ?!

m50-ontos-tank-destroyer_28129.jpg

یک چیزی تویه مایه های همین ولی به جای اون مسلسل ، از توپ های مصباح استفاده کنند ... این راکت ها رو هم کنار هم بگذارند و یکم حفاظت زرهی بهش بدهند ... از نصب کردن برجک ام 47 + بشکه + سیستم کنترل آتش تی 72 روی BRT 60 که آسان تره ...

البته می شه یک نسخه ی ساده تر از ترمیناتور های روسی رو ساخت ....

http://www.deagel.com/library1/medium/2013/m02013092600015.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Bmpt_REA_2009.jpg

حتی می شه فقط یک توپ سی میلیمتری و یک نارنجک انداز خالی برای درگیری ها نزدک گذاشت ....

کلا من نمی دونم این نیروی زمینی ارتش ما توی چه فازیه که به جای تبدیل کردن بدنه و شاسی تانک ام 47 به همچین چیزی می ره براش برجک جدید می سازه با توپ 105 میلیمتری که هیچ تاثیری نداره ، بعدش هم برجک هایی باقی مونده رو می چپونه به بی آر تی 60 و اون فاجعه ی ملی رو به بار میاره .... دور هم نشستن و دارند حقوق می گیرند ... وگرنه عوض کردن برجک های جنگ جهانی با یک توپ سی میلیمتری خودکار که خودمان می سازیم و سیستم آتشش رو هم برای سامانه ی مصباح ساختیم اینقدر سخته !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من هنوز روی همان حرف سابقم هستم و تعداد T-72 های ایرانی را زیر 500 دستگاه می دانم ، آن هم با این وضع ، هیچ پیشرفتی هم نمی بینم  :

در تمام نقل و قول هایتان مشخص است! که بنده از اقای ولایتی نقل کردم ولاغیر صحت نقل فوق مربوط به ایشان است نه من

گفتم رقم ادعایی شما فقط تانک های خریداری شده از لهستان است ، خرید های دهه 70 و خط تولید ایرانی در درود در این دو دهه مشغول چه کاریست!؟

2cm6fatn3fea5cnyvqs~2.jpg

به هر حال نظرتان محترم اما فاقد هرگونه ارزش علمی و استدلالیست..

اما بعد !

زره کنتاکت 5  و سیستم کنترل آتش هم همان حکایت است . 500 تانک را 6 ماهه ارتقا می دهیم !!

من حرفی از کنتاکت 5 زدم..!؟

نمونه اکراینی زره فوق حداقل یک دهه است در ایران موجود است.. اری این هم حکایت همون ارتقا 500 تانک در 6 ماهه است..!

tnkh_khrwshhr_2-0.jpg

nozh_hgjh3.jpg

• Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمونه اکراینی زره فوق حداقل یک دهه است در ایران موجود است.. اری این هم حکایت همون ارتقا 500 تانک در 6 ماهه است..!

مشکل اینجاست که بنا به هر دلیلی ، نیروی زمینی ما حاضر نمی شه حتی طرح های ساده ی ارتقائی مثل این رو انجام بده ...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در تمام نقل و قول هایتان مشخص است! که بنده از اقای ولایتی نقل کردم ولاغیر صحت نقل فوق مربوط به ایشان است نه من

گفتم رقم ادعایی شما فقط تانک های خریداری شده از لهستان است ، خرید های دهه 70 و خط تولید ایرانی در درود در این دو دهه مشغول چه کاریست!؟

به هر حال نظرتان محترم اما فاقد هرگونه ارزش علمی و استدلالیست..

اما بعد !

من حرفی از کنتاکت 5 زدم..!؟

نقل قول اولتان از آقای ولایتی نیست . و اما بعد ، نقل قول داریم تا نقل قول . این نقل قول شما آشکارا در تایید سخنان آقای ولایتی و به منزله استفاده از آن در استدلالتان است . همان طور که نقل قول من از آنتونی کوردزمن . من مجموع تعداد تانک های T-72 ایران را همان قدر می دانم . صنایع دورود اگر مشغول کار بود شما الآن برای وارد کردن T-72 دسته دوم درخواست نمی کردید .

این سخن منابع نظامی معتبر دنیاست :

Iran produced 422 T-72S tanks under licence from Russia from 1993-2001, received 104 T-72M1 tanks from Poland from 1994-1995 and 37 T-72M1 tanks from Belarus starting in 2000. Possible unlicensed production.

که با وقایع اخیر مشخص شد حجم این تولید تحت لیسانس چقدر بوده .

فرمودید نوژ 3 که همان کنتاکت 5 اوکراینی است .

خیلی چیزها سال هاست در کشور ما موجود هستند ، ولی آیا تکنولوژی و سرمایه و برنامه ریزی و پرسنل لازم برای این کار را هم داریم ؟

به هر حال ، من از وقایع چند سال اخیر یاد گرفتم قپی درکردن های رسانه های بی سواد را پشیزی ارزش ننهم .

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صنایع دورود اگر مشغول کار بود شما الآن برای وارد کردن T-72 دسته دوم درخواست نمی کردید .

وقتی که ما رعد 2 میسازیم یعنی صنایع درود مشغول کاری است..!

وقتی که ما T-72 ها رو تحویل عراقی ها میدهیم یعنی صنایع درود همچنان مشغول است!

والا اینطور که شما مدعی هستید یعنی الان ما کمتر از 300 T-72  در کشور موجود داریم..!(با احتساب نمونه های تحویلی به عراق و تبدیل شده به رعد2)

نقل قول اولتان از آقای ولایتی نیست . و اما بعد ، نقل قول داریم تا نقل قول . این نقل قول شما آشکارا در تایید سخنان آقای ولایتی و به منزله استفاده از آن در استدلالتان است . همان طور که نقل قول من از آنتونی کوردزمن . من مجموع تعداد تانک های T-72 ایران را همان قدر می دانم . صنایع دورود اگر مشغول کار بود شما الآن برای وارد کردن T-72 دسته دوم درخواست نمی کردید .

به این میگن نقل به مضمون..

برداشت شما اون بود که برای من اهمیتی نداره..

نقل قول اصلیتان هم از من نبود از یک منبع ناشناس بود!

Iran produced 422 T-72S tanks under licence from Russia from 1993-2001, received 104 T-72M1 tanks from Poland from 1994-1995 and 37 T-72M1 tanks from Belarus starting in 2000. Possible unlicensed production.

فعلا همون منابع معتبر هم مدعی تولید هستند...!

خیلی چیزها سال هاست در کشور ما موجود هستند ، ولی آیا تکنولوژی و سرمایه و برنامه ریزی و پرسنل لازم برای این کار را هم داریم ؟

بالاخره من نفهمیدم ، نوژ 3 در کشور موجود هست یا نه!؟ شما یه بار مسخره میکنین وجود کنتاکت رو حال باز سراغ ابهام افکنی در مورد تولید و پرسنل رفتید!؟

اینطور که شما پیش میروید من باید در مورد خوب یا بد بودن بشار هم با شما بحث کنم.. و بنظرم کمتر کسی علاقه به دنبال کردن این کل کل رو داشته باشد..

علی ایها حالِ! اگر پاسخ جدیدی داشتید ممنون میشم بیان کنید!

• Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی که ما رعد 2 میسازیم یعنی صنایع درود مشغول کاری است..!

وقتی که ما T-72 ها رو تحویل عراقی ها میدهیم یعنی صنایع درود همچنان مشغول است!

والا اینطور که شما مدعی هستید یعنی الان ما کمتر از 300 T-72  در کشور موجود داریم..!(با احتساب نمونه های تحویلی به عراق و تبدیل شده به رعد2)

فعلا همون منابع معتبر هم مدعی تولید هستند...!

کی گفته مشغول کار نیست ؟ هست ولی مشغول تولید انبوه T-72 نیست ...

تا آن جا که می دانم و خبر دارم T-72 های وارد شده به عراق تحویل داده نشده بلکه ورود مستقیم نیروی ایرانی است . البته با دیدن وضع این تانک ها هم بر نگرانی ها افزوده شد .

من همان آمار کوردزمن را قبول دارم با حداکثر چند ده دستگاه تولید شده در این سال ها ...

بالاخره من نفهمیدم ، نوژ 3 در کشور موجود هست یا نه!؟ شما یه بار مسخره میکنین وجود کنتاکت رو حال باز سراغ ابهام افکنی در مورد تولید و پرسنل رفتید!؟

اینطور که شما پیش میروید من باید در مورد خوب یا بد بودن بشار هم با شما بحث کنم.. و بنظرم کمتر کسی علاقه به دنبال کردن این کل کل رو داشته باشد..

علی ایها حالِ! اگر پاسخ جدیدی داشتید ممنون میشم بیان کنید!

هست گرامی ، من که تکذیب نکردم . گفتم در زمان مورد نظر و با هزینه مورد نظر شما این طرح ممکن نیست ...

علاقه ای هم به کل کل ندارم ...نقدی بود بر طرح پیشنهادی شما .

فکر می کنم به حد کافی هم بحث کردیم ، خوشحال هم شدم از صبر و حوصله شما در پاسخ دهی .

فعلا تا بحث های بعدی دوستان سکوت می کنم .

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا آن جا که می دانم و خبر دارم T-72 های وارد شده به عراق تحویل داده نشده بلکه ورود مستیم نیروی ایرانی است . البته با دیدن وضع این تانک ها هم بر نگرانی ها افزوده شد .

خیر تحویل شبه نظامیان بدر و عصائب اهل الحق شده.. تصاویر پرسنل عراقی موجوده ، میتونید از دوستان بپرسید!

علاقه ای هم به کل کل ندارم ...نقدی بود بر طرح پیشنهادی شما .

فکر می کنم به حد کافی هم بحث کردیم ، خوشحال هم شدم از صبر و حوصله شما در پاسخ دهی .

هنوز طرح های ما ادامه داره.. البته باقی طرح ها بسیار کم هزینه تر و مفید تر و واقع بینانه تر بود..

این قسمت سنگین و گران کار بود که در ابتدا مطرح شد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان مشکل خرید زرهی وافزایش استعداد نیروش نیست چون زمان بره حتی اگه مسائل مالی کاملن حل بشه . نکته ای که سریع باید رفعو رجوع شه استفاده بهینه و حفاظت از باقی زرهی سوریه هستش چون اگه این داستان حل نشه 1000 تا تی 90 هم به بدنه ارتش سوریه تزریق شه باز شکار ضد زرهس مخالفا میشن . همونطور که در ابتدای تاپیک گفتم استفاده از هوانیروز در زمینه پشتیبانی زرهی در عملیاتها میتونه بسیار مفید باشه آموزش نیروها هم تو ایران میشه انجام شه حتی ابتدا به ساکن میشه تعدادی از کبری های خودمونو بفروشیم به سوریه و با طوفان جایزین کنیم سپس میشه فکر کرد برای تقویت زرهی از چه تانکی و چه استاندارد حفاظتی میشه استفاده کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از مسئله اطلاعات و جمع اوری و فراوری آن

عدم تناسب طراحی یگان های ارتش سوریه (یا اکثر ارتش های موجود در دنیا ) برای جنگیدن با این نوع دشمن هستش

بنظرم بخش اول قضیه تا حدود زیادی ما را فلج کرده

بخش دوم هم چندتا طرح بود که اجرایی نشد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا ما اکانتون معروف نیست کسی نظرو نمیبینه یه بار دیگه میذارم

اولا که با نظرات جناب mr9 موافقم

بیشتر باید سازمان رزم و نگرش ارتش سوریه تغییر کنه.

اما سوالات

"در مورد نظرات مواردی رو که دوستان توضیح ندادن ایناست

1.پول چجوری جور میشه؟

(آیا ایران میتونه از پول هایی که نمیتونه به ایران بیاره کمک بگیره و به عنوان وام بده به سوریه؟)

2.زمان آماده شدن تسلیحات یا بروز رسانی چقدر هست؟

(شرایط رو خوشبینانه و بدبینانه کنید)

3.نیروهایی که قراره از این ها استفاده کنن از کجا میان؟

3-1آیا نیروهای جدید هستن یا این تسلیحات به نیروهای حاظر در نبرد تحویل میشه ؟

3-2 به فرض مورد اول از کجا میان نیروهای جدید؟

3-3 به فرض مورد دوم جایگزینشون توی میدان نبرد تا زمانی که آموزششون تکمیل بشه از کجا میاد؟

مثلا زمان جنگ ایران تا اونجایی که یادم میاد برای آموزش یگان های عراقی نظیر گارد ریاست جمهوری نیروهایی از کشورهای دیگه جایگزینشون میشدن(مثل مصر) ویرایش شده در توسط kid
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اونقدر که ما نگران ارتش سوریه هستیم و براش طرح میدیم خود بشار به فکر نیست
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرض کنید انوع جنگ افزار رو به سوریه تحویل بدید، نیروی انسانیش رو از کجا میارید؟ راننده تانک، خلبان و .... سرباز معمولی نیستند. کلی آموزش می خوان که الان زمانی برای آموزش نیست.

كاملا با نظر شما موافق هستم! اين بحثى كه در اين تاپيك ميشه بى فايده است و حتا خنده دار! شرايت سوريه بحرانيه و ما به فكر زره كنتكت پنج و تانك تى ٩٠ براى ارتشيم! بايد روسيه و ايران فكر اساسى كنن!

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داشتن نظر مخالف ، موردی نیست ، بنده با توهین کردن مشکل دارم و پست هرکسی که بخواهد با توهین ، حرف خودش را به کرسی بنشاند ، ویرایش می شود . در ضمن ، وقتی کسی به شما توهین کرد ، منطق شما که بدون به کاربردن ادبیات آنچنانی باشد ، بهترین پاسخ به توهین طرف مقابل خواهد بود . 

پنج روز پیش که همین حضرات دیگران رو تفاله خطاب می کردند از این دلواپسی ها نداشتید قربان!

می دونید قضیه ما چیه.

قضیه ما اینه که پوک شدیم، حرف های تو خالی میدیم، شعار های تو خالی هوا می کنیم، وگرنه توپ و تانک رو میشه تهیه کرد. وقتی کلمون پوک شده، اینقدر به خودمون دروغ گفتیم که فرق دروغ و حقیقت رو نمی فهمیم،‌ نمی تونیم نظریات اقتصادی مناسب داشته باشیم، علممون پیشرفت کنه و از این باتلاقی که هر روز مملکت بیشتر توش فرو میره خودمون رو بکشیم بیرون. کنارش نیروهای زرهی،‌هوایی و غیره رو هم تقویت کنیم.

بحث کردن با دوتا جوجه جهادی سر قیمت تانک کار خیلی شاقی نیست،‌ یکیشون یک چیزی هوا کرد اول این تاپیک در مورد اخلال گر های لیزری،‌ آدم خندش می گیره،‌دیگه داعش هم می دونه باید منپدز رو با فاصله 500 متر و سه ثانیه گروهی شلیک کنه، جزوه دفاع ضد هواییش رو میشه آورد مثل قصه های شبانگاهی براشون خوند. اما اینها پائین دستن، یک پیاده نظامی که نمی دونه داره چی میگه و فقط دفاع می کنه. اصل، درد همونیه که گفتم. اصل درد پوک شدن ماست، دروغ مثل موریانه تومون رو خورده.

این argument من برای اصلاح زرهی سوریست: دروغ نگید.

سخته. ولی نگید.

ویرایش شده در توسط mo313
  • Upvote 4
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.