MR9

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (2)

Recommended Posts

رشته من اپتیک و لیزر هست ! اگر شما شنیده اید غنی سازی لیزری ! من می گویم Nd:Glass با ابعاد متری در جهت غنی سازی سریع و زیاد 1

ولی پدافند لیزری ربطی به غنی سایش نداره ! شما چرا همه چیز رو به همه چیز مربوط می سازید؟

لیزر در تله پورت کوانتومی هم میشه استفاده بشه ! ولی چه ربطی به هسته ای دارد !

در هم تنیدگی که برای اتم و لیزر و امواج هست هم برای رادار قابل استفاده است ! ولی چه ربطی به هسته ای داره !

الفاظ قبل و بعد از هر بند بسیار مهم هستند و با این پیش ذهن باید خونده بشند که یک توافق هسته ای را داریم می خونیم !

مشکل اینه که شما زیادی به طرف مقابل اعتماد داری ، اونها می تونند این رو بهانه کنند ...

البته باید اعتراف کنم در مورد اقتصادی توافق خوبیه ولی در مورد نظامی و به خصوص اون بحث  تسلیحاتی  و بازرسی ها و تحقیق و توسعه و زمان راستی آزمایی ، افتضاحه ...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
نمی خواستم جواب بدهم اصلا عادتی به جواب ندارم اما دلواپسان ما به خودمان اطلاق کردیم یا دیگران ما جامعه را می خواهیم دو قطبی کنیم یا کسانی که این الفاظ را بکار بردن اصلا اینرا قبول نداریم ما و شما و دیگران بخشی از احاد مردم و جز امت اسلامی هستیم امثال بنده حقیر که سال درگیر موضوعات کم به نیازمندان بوده اند فقط از حیای این مردم خجالت زده هستیم دوست داریم تا می توانیم از بار مشکلات مردم عزیزمان که به طور حتمی از بهترین مردم جهان هستند کم کنیم اگر این توافق به این کار بی انجامد و عزت ما را هم حفظ کند حتما از ان حمایت می کنیم اما حرف دیگر این است هنوز ساعاتی نیست که از اعلام ان گذشته
ایا می توان یک ترجمه تحت لفظی ان را تحلیل کرد وشناخت اگر بحث ترجمه است خیلی ها می تواند تجمه کنند اما بحث تحلیل است .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد که برجام را تایید خواهد کرد، تمام مفاد قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت در خصوص موضوع هسته‌ای ایران- 1696 (2006)، 1737 (2006)، 1747 (2007)، 1803 (2008)، 1835 (2008)، 1929 (2010) و 2224 (2015) را همزمان با اجرای اقداماتِ توافق شده‏ مرتبط با هسته‌ای توسط ایران، راستی‏ آزمایی شده‏ توسط آژانس، به نحو مشخص شده در پیوست 5 لغو خواهد کرد و محدودیت‌های خاصی را به نحو مشخص شده در پیوست 2 برقرار خواهد کرد

این هم با خطوط قرمز اعلامی هم خوانی نداره. باید پیوست 2 را هم با دقت مطالعه کرد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
"ظریف تاکید کرد: با توجه به اینکه ضمیمه‌ها در حال مذاکره بود، تا امروز صبح هنوز متن نهایی به انگلیسی را نداشتیم و همکاران ما کم کم دارند ترجمه‌ها را از ضمایم به مردم ارایه می‌دهند. تمام توافق در حال ترجمه است و در سایت وزارت خارجه قرار خواهد گرفت. وی افزود: قرار بود متن انگلسی و فارسی همزمان منتشر شود اما یک طرف که معلوم نیست منبع آن کجاست زودتر متن انگلیسی را درز داد."

فکر می کنم برای ترجمه وزارت خارجه منتظر باشیم ، با متن دقیق تر و بهتری سر و کار خواهیم داشت . :applause: 
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

نظر من اینه که ما حتی اگه همین الان بخواهیم سلاح اتمی بسازیم میتونیم مخفیانه بسازیم چون هم علمشو داریم هم توان مخفی کردنشو در مورد موشکی هم اونا هیچوقت نخواهند فهمید ما دقیقا چی میسازیم و چی خواهیم ساخت .

اما در مورد توافقنامه نباید کسی توقع داشته باشه همه امتیازاتو میگرفتیم و هیچ امتیازی نمیدادیم بالاخره یه جاهایی باید کوتاه میومدیم و بجاش خطوط قرمز رو حفظ میکردیم و یه واقعیت هم هست که خیلی مهمه اینه که اونا هر وقت بخوان میزنن زیر توافق چون کلا دنبال منافعشونن و اخلاق در رفتار اینها جایی نداره پس از الان باید فکر وقتی بود که اینها زیر همه چیز بزنن یا بهانه بیارن قسمتی از توافق رو اجرا نکنن باید اقدامات مناسب انجام بشه مثلا دیگه پولامونو ندیم دستشون اون هم در این حجم وسیع و ...

بنظر من موشکی رو فقط اوردن که اورده باشن من موندم چطوری میخوان بفهمن ما چی میسازیم قطعا از مراکز مهم نظامی ما اجازه بازدید نخواهند داشت فقط خدا کنه این قسمت بهانه دستشون نده هر چند کسی بخواد بهانه بیاره بالاخره پیداش میکنه

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...

بنظر من موشکی رو فقط اوردن که اورده باشن من موندم چطوری میخوان بفهمن ما چی میسازیم قطعا از مراکز مهم نظامی ما اجازه بازدید نخواهند داشت فقط خدا کنه این قسمت بهانه دستشون نده هر چند کسی بخواد بهانه بیاره بالاخره پیداش میکنه

من هنوز متن کامل رو نخوندم، آیا اجازه بازرسی از مراکز نظامی _ موشکی رو نتونستن بگیرن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

نظر من اینه که ما حتی اگه همین الان بخواهیم سلاح اتمی بسازیم میتونیم مخفیانه بسازیم چون هم علمشو داریم هم توان مخفی کردنشو در مورد موشکی هم اونا هیچوقت نخواهند فهمید ما دقیقا چی میسازیم و چی خواهیم ساخت .

اما در مورد توافقنامه نباید کسی توقع داشته باشه همه امتیازاتو میگرفتیم و هیچ امتیازی نمیدادیم بالاخره یه جاهایی باید کوتاه میومدیم و بجاش خطوط قرمز رو حفظ میکردیم و یه واقعیت هم هست که خیلی مهمه اینه که اونا هر وقت بخوان میزنن زیر توافق چون کلا دنبال منافعشونن و اخلاق در رفتار اینها جایی نداره پس از الان باید فکر وقتی بود که اینها زیر همه چیز بزنن یا بهانه بیارن قسمتی از توافق رو اجرا نکنن باید اقدامات مناسب انجام بشه مثلا دیگه پولامونو ندیم دستشون اون هم در این حجم وسیع و ...

دوستان قبلا جواب شما رو داده اند !

رهبر انقلاب ، حضرت آقا فرموده اند که :

- ما اعتقاد به بمب اتم و سلاح اتمى نداريم؛دنبالش هم نخواهيم رفت. برطبق مبانى اعتقادى و دينى ما، بكار بردن اينگونه وسائل كشتار جمعى اصلا ممنوع است،حرام است؛ اين، ضايع كردن حرث و نسل است كه قرآن آن را ممنوع كرده. ما دنبال چيزى ميرويم كه قدرتهاى سلطه‌گر حقيقتا از آن بايد بترسند،الان از همان ميترسند و آن،بيدار كردن روح حماسه و عزت اسلامى است در همه‌ امت اسلام

- ما خواستار بمب اتم نيستيم و حتّى با داشتن سلاحهاى شيميايى مخالفيم.حتّى زمانى كه عراق ما را مورد حمله‏ شيميايى قرار مى‏داد، اقدام به توليد سلاحهاى شيميايى نكرديم. اين مسائل با اصول ما موافق نيست.

- سياست هسته‏اى‏ ما واضح است؛ ما اهل استفاده‏ى از سلاحهاى مخرب جمعى نيستيم؛ اما آن‏ها هم بدانند كه در مواجهه‏ى با ملت، از اين‏جور تهديدها و اين‏جور گنده‏گوئى‏ها طرفى نخواهند بست

- جمهورى اسلامى هرگز در پى تسليحات هسته‌اى نيست، و نيز هرگز از حق ملّت خود در استفاده‌ى صلح‌آميز از انرژى هسته‌اى چشم‌پوشى نخواهد كرد. شعار ما «انرژى هسته‌اى براى همه، و سلاح هسته‌اى براى هيچكس» است.

- بين فناورى هسته‌يى و سلاح هسته‌يى، خلط مبحث مى‌شود؛ حقيقت قضيه غير از اينهاست، در حالى كه اين دو ربطى به همديگر ندارند. سلاح هسته‌يى بر غناى بالاى نود درصد اورانيوم و با تكنولوژى پيچيده متوقف است و كسى دنبالش خواهد رفت كه انگيزه‌اش را داشته باشد. ما انگيزه‌اش را نداريم؛ ما احتياجى به بمب هسته‌يى نداريم. ما تا امروز اگر بر دشمنان خودمان غلبه كرده‌ايم، با بمب هسته‌يى غلبه نكرديم.

- ما اصلًا، منطقاً و مبنائاً با سلاحهاى كشتار جمعی به اين شكل موافق نيستيم. در زمان جنگ هم ما سلاحهاى ميكربى و شيميايى را ممنوع دانستيم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این قسمت از تاپیک مجاور رو مطالعه بفرمایید و

http://www.military.ir/forums/topic/29332-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%8C-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%8C-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87/page-3#entry459711

آیا درست برداشت کردم: ممنوعیت قبلی ایران برای کار بر روی موشکهای بالستیک برداشته شده به شرط اینکه موشک مزبور قابلیت حمل کلاهک هسته ای نداشته باشه.

همچنین فروش موادی که قابلیت استفاده در ساخت کلاهک هسته ای دارن به ایران ممنوعه و کسانی که اقدام به این کار بکنن تحریم میشن؟ آیا برداشت من درسته؟

در صورت صحت این موشک کروز ممکنه مشکل ساز باشه چون طراحیش به گونه ای بوده که قابلیت حمل کلاهک متعارف و غیر متعارف رو داره. بهر حال ذکر شده که ما نباید موشکی بسازیم که قابلیت حمل کلاهک هسته ای داشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این هم با خطوط قرمز اعلامی هم خوانی نداره. باید پیوست 2 را هم با دقت مطالعه کرد.

در تایید فرمایش شما، متن توافق، بند 18:

The UN Security Council resolution endorsing this JCPOA will terminate all provisions of previous UN Security Council resolutions on the Iranian nuclear issue - 1696 (2006), 1737 (2006), 1747 (2007), 1803 (2008), 1835 (2008), 1929 (2010) and 2224 (2015) – simultaneously with the IAEA-verified implementation of agreed nuclear-related measures by Iran and will establish
specific restrictions, as specified in Annex V

یعنی فقط تحریمهای مرتبط با هسته ای، و نه اونطور که رهبری در 94/4/2 فرمودند: همه تحریمها.

در مورد تحریمهای آمریکا هم بند 21: 

The United States will cease the application, and will continue to do so, in
accordance with this JCPOA of the sanctions specified in Annex II to take effect
simultaneously with the IAEA-verified implementation of the agreed nuclearrelated
measures by Iran as specified in Annex V. Such sanctions cover the
following areas as described in Annex II

که بر خلاف تحریمهای شورای امنیت حتی از واژه terminate هم استفاده نشده و بجای اون از واژه cease استفاده شده که خودتون بهتر فرقش رو می فهمید و نیازی به توضیح من نیست.

"ظریف تاکید کرد: با توجه به اینکه ضمیمه‌ها در حال مذاکره بود، تا امروز صبح هنوز متن نهایی به انگلیسی را نداشتیم و همکاران ما کم کم دارند ترجمه‌ها را از ضمایم به مردم ارایه می‌دهند. تمام توافق در حال ترجمه است و در سایت وزارت خارجه قرار خواهد گرفت. وی افزود: قرار بود متن انگلسی و فارسی همزمان منتشر شود اما یک طرف که معلوم نیست منبع آن کجاست زودتر متن انگلیسی را درز داد."

فکر می کنم برای ترجمه وزارت خارجه منتظر باشیم ، با متن دقیق تر و بهتری سر و کار خواهیم داشت . :applause: 

خدا ختم به خیر کنه، پس رو چی بحث می کردین با طرف مقابل؟

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان قبلا جواب شما رو داده اند !

بله دوست عزیز قبول دارم و بخوبی میدونم منظور من چیز دیگه ای بود که بد عنوان کردم منظورم اینه که پس ما چون سلاح اتمی نمیخواهیم بسازیم پس میتونیم بعضی امتیازات رو بدیم و بجاش از خط قرمزها عبور نکنیم

البته من یه سوال دارم شما جواب بدید چون بقیه جواب ندادن اگر رژیم غاصب صهیونیستی یا هر کشور دیگه ای در حین جنگ با ما سلاح اتمی بدست بیاره ما رو تهدید کنه و یا برای فشار به ما که تسلیم بشیم به یه شهر ما اتم بزنه یا خدایی نکرده از اون بدتر تهران رو با بمب اتم بزنن ما باز سلاح اتمی نخواهیم ساخت و تسلیم میشیم ؟

چرا به شهرهای عراق موشک زدیم ؟ تا متوقف بکنه تا بازدارنگی ایجاد بشه 

مگه رهبر نفرمودن اگر به ما حمله بشه ما در همون سطح جواب خواهیم داد ؟

پس نظر من اینه باید برای شرایط اضطرار برنامه داشته باشیم چون از دشمن ما هر چیزی بر میاد

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا درست برداشت کردم: ممنوعیت قبلی ایران برای کار بر روی موشکهای بالستیک برداشته شده به شرط اینکه موشک مزبور قابلیت حمل کلاهک هسته ای نداشته باشه.

همچنین فروش موادی که قابلیت استفاده در ساخت کلاهک هسته ای دارن به ایران ممنوعه و کسانی که اقدام به این کار بکنن تحریم میشن؟ آیا برداشت من درسته؟

در صورت صحت این موشک کروز ممکنه مشکل ساز باشه چون طراحیش به گونه ای بوده که قابلیت حمل کلاهک متعارف و غیر متعارف رو داره. بهر حال ذکر شده که ما نباید موشکی بسازیم که قابلیت حمل کلاهک هسته ای داشته باشه.

با توجه به این قسمت

. Iran will not engage in activities, including at the R&D level, that could
contribute to the development of a nuclear explosive device, including uranium
or plutonium metallurgy activities, as specified in Annex I.

و قسمت قبل بله ، فکر کنم درست باشه نتیجه گیریتون ولی بحثی از کروز ها نشده ...

گفته شده در مورد موشک های بالستیک اون سه مورد رعایت بشه و بمب اورانیومی و پلوتونیومی نباید ساخته بشه که با محدودیت های پلوتونیوم (تولید) و غنی سازی (سانتریفیوژ) ساز و کارش ایجاد شده ...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در تایید فرمایش شما، متن توافق، بند 18:

The UN Security Council resolution endorsing this JCPOA will terminate all provisions of previous UN Security Council resolutions on the Iranian nuclear issue - 1696 (2006), 1737 (2006), 1747 (2007), 1803 (2008), 1835 (2008), 1929 (2010) and 2224 (2015) – simultaneously with the IAEA-verified implementation of agreed nuclear-related measures by Iran and will establish
specific restrictions, as specified in Annex V

یعنی فقط تحریمهای مرتبط با هسته ای، و نه اونطور که رهبری در 94/4/2 فرمودند: همه تحریمها.

در مورد تحریمهای آمریکا هم بند 21: 

The United States will cease the application, and will continue to do so, in
accordance with this JCPOA of the sanctions specified in Annex II to take effect
simultaneously with the IAEA-verified implementation of the agreed nuclearrelated
measures by Iran as specified in Annex V. Such sanctions cover the
following areas as described in Annex II

که بر خلاف تحریمهای شورای امنیت حتی از واژه terminate هم استفاده نشده و بجای اون از واژه cease استفاده شده که خودتون بهتر فرقش رو می فهمید و نیازی به توضیح من نیست.

سلام

گرامی نمی دانم چرا تکرار مکررات می فرمائید  :-(

اول این که وقتی موضوع مذاکرات فقط هسته ای است ، شما تصور می کنید با به نتیجه رسیدن آن تمام تحریمهایی را که از 35 سال پیش در موراد مختلف وضع کرده اند برمی دارند ؟  البته مطمئن هستم که خودتان هم خوب می دانند که منظور رهبری چه بوده است ولی بازهم عرض می کنم : منظورشان تحریمهایی بوده است که به این مذاکرات ربط دارند و همه آنها به همین علت وضع شده اند .

دوم این که خوب می دانید ( قبلا بحث شده بود ) که تحریمهای آمریکا فقط می تواند توسط دولت امریکا تعلیق شود و برای حذف انها باید کنگره اقدام کند که این کار در سیستم دولتی آمریکا قواعد خودش را دارد و زمانبر است . از ائل هم قرار بود ( لوزان ) که تحریمهای آمریکا اول تعلیق شوند و بعد اقدامات بعدی در مورد آنها انجام شود . 

خدا ختم به خیر کنه، پس رو چی بحث می کردین با طرف مقابل؟

در این مورد با این که فکر میکنم خوب می دانید ولی باز هم می گویم : منظ.رشان متن توافق نهایی است که در مورد آن بحث می کردند و طبیعی است که تا آخر مذاکرات نهایی تلقی نمی شود تا برای انتشار یا ترجمه آماده شود.

بله دوست عزیز قبول دارم و بخوبی میدونم منظور من چیز دیگه ای بود که بد عنوان کردم منظورم اینه که پس ما چون سلاح اتمی نمیخواهیم بسازیم پس میتونیم بعضی امتیازات رو بدیم و بجاش از خط قرمزها عبور نکنیم

البته من یه سوال دارم شما جواب بدید چون بقیه جواب ندادن اگر رژیم غاصب صهیونیستی یا هر کشور دیگه ای در حین جنگ با ما سلاح اتمی بدست بیاره ما رو تهدید کنه و یا برای فشار به ما که تسلیم بشیم به یه شهر ما اتم بزنه یا خدایی نکرده از اون بدتر تهران رو با بمب اتم بزنن ما باز سلاح اتمی نخواهیم ساخت و تسلیم میشیم ؟

چرا به شهرهای عراق موشک زدیم ؟ تا متوقف بکنه تا بازدارنگی ایجاد بشه 

مگه رهبر نفرمودن اگر به ما حمله بشه ما در همون سطح جواب خواهیم داد ؟

پس نظر من اینه باید برای شرایط اضطرار برنامه داشته باشیم چون از دشمن ما هر چیزی بر میاد

گرامی همون وقت که شما می فرمائید عراق شهر سردشت رو با شیمیایی بمباران کرد ! آیا ما هم همین کار رو کردیم ؟ 

ما همین الان هم توانایی این رو داریم که بدون سلاحهای غیر متعارف و فقط با همین موشکهای خودمون با سر جنگی متعارف کشوری فسقلی رو که خودش رو به اسم اسرائیل میشناسه ، به شکل کامل از صحنه روزگار محو کنیم . 

رهبر انقلاب ، حضرت آقا فرموده اند که :

- ما خواستار بمب اتم نيستيم و حتّى با داشتن سلاحهاى شيميايى مخالفيم.حتّى زمانى كه عراق ما را مورد حمله‏ شيميايى قرار مى‏داد، اقدام به توليد سلاحهاى شيميايى نكرديم. اين مسائل با اصول ما موافق نيست.

ما انگيزه‌اش را نداريم؛ ما احتياجى به بمب هسته‌يى نداريم. ما تا امروز اگر بر دشمنان خودمان غلبه كرده‌ايم، با بمب هسته‌يى غلبه نكرديم.

- ما اصلًا، منطقاً و مبنائاً با سلاحهاى كشتار جمعی به اين شكل موافق نيستيم. در زمان جنگ هم ما سلاحهاى ميكربى و شيميايى را ممنوع دانستيم.

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در این صورت علاوه بر این که عمده ی توان بالستیک ما به فنا میره ما دیگه حتی نازعات هم نباید بسازیم چون به هر حال قابلیت حمل کلاهک هسته ای داره؟؟؟!!!
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.