Recommended Posts

یا قمر بنی هاشم... این یه قلم کالا رو تا نبینم باور نمی کنم!

فکر نکنم بشه زنبور رو کنترل کرد!

چندین سال هست که توی ایران دانشجوها و دانش آموزا از این کارا می کنن 

زنبور رو نمیدونم ، چون کوچیکه بوردش باید خیلی کوچیک باشه

ولی سوسک رو چند بار دیدم ، یه برد چسبوندن پشتش ، با لپ تاپ کنترلش می کنن برای این ور و اون رفتن

حشرات مغز آن چنانی ای ندارن با یه محرک راحت میشه کار پیام های عصبیش رو انجام داد.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چندین سال هست که توی ایران دانشجوها و دانش آموزا از این کارا می کنن 

زنبور رو نمیدونم ، چون کوچیکه بوردش باید خیلی کوچیک باشه

ولی سوسک رو چند بار دیدم ، یه برد چسبوندن پشتش ، با لپ تاپ کنترلش می کنن برای این ور و اون رفتن

حشرات مغز آن چنانی ای ندارن با یه محرک راحت میشه کار پیام های عصبیش رو انجام داد.

اگر این کار انجام بشه و زنبور کنترل بشه  چه استفاده های نظامی و بخصوص در بخش پدافندی میتواند داشته باشد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه قرار به سکوی شلیک پرنده باشه

من ترجیح میدم از بالن استفاده کنم که خرجی هم نداره!

مرحله بعدی هم زنده کردن سوخو 22 هاست که حجم زیادی هم میتونن حمل کنند.

البته من یک علاقه ویژه هم دارم!: سی 130 و یک موشک برد خیلی بلند. مثلا صیاد 4 که با شلیک از هوا شاید تا 300 کیلومتر هم بتواند برود. اگر خطر زیاد نزدیک نشود که خود هرکولس با دیتالینک اطلاعات شکبه راداری رو به موشک میده. برای هدایت موشک در صورت خطر هم هرکولس می تواند یک پهپاد دیتالینک لانچ کند و خودش سریع بشیند و استتار کند! این کار رو با هلیکوپتر هم میشه کرد. مثلا میل 17 که تراکتوریه برای خودش!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک سوال با توجه به عکس های زیر توی تجهیزات جدید از ماژولهای اماده (آردینو) توی تجهیزات نظامی استفاده شده یا اینکه برای تست از این ماژولها استفاده میکنند چون از نظر امنیتی  ظاهرا مشکل داره .

توی تصویر زیر  یک روگولاتور برای تغذیه یک سنسور دما توی ماژول xbee اردینو که یک واسط wifi استفده شده.

vlcsnap-2014-09-02-15h45m49s11.jpg

در ضمن سیستم عامل استفاده شده توی این سخت افزار ها چی میتونه باشه

vlcsnap-2014-09-02-15h43m49s99.jpg

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتفاقا برعکس میگ 29 بعد از این که تحویل ایران شد فرصتی پیش اومد تا بیشتر بخره برای این ک نیرو بدونه نیاز داره یا نه بین اف 14 ها و میگ 29 ها یکسری مسابقه برگزار کرد که اف 14 حسابی از خجالت میگ 29 در اومد و ایران بیخیال خرید بیشتر میگ 29 شد در مورد اف 5 م قدرت موتور تامکت رو در نظر نگرفتین همین میگ 21 به خاطر قدرت موتور بالاتر در درگیری های داگفایت از اف 5 خیلی سرتر هست

من از بال این هواپیما به عنوان نکته مثبت یاد کردم ، همین بال باعث شد تا در مقایسه ای که در آمریکا بین تامکت و اف 15 برگزار شد در داگفاین اف 14 برنده بشه

همونطور که گفتم قدرت موتور تامکت رو دست کم گرفتید اف 5 حریف قدری نخواهد بود

من کی گفتم بر بیرون از مرز بجنگه ؟ تو متن خودم ندیدم

مگه چند تا اف 14 داشتیم که کل کشور رو بدیم دستشون ، وقتی نزدیک به پایگاه هوایی خبری میشه خب معلومه پرنده های آلرت بلند میشن

تامکت های ما در روی خلیج همیشگی پارس بارها با تعداد زیادی از هواپیما های عراقی رو در رو شدند که اکثرا هم میراژ بودند ، همونطور که میدونید میراژ ها پرنده های مانور پزیری هستند پس اگه تامکت مانور پذیر نبود بارها باید شکار این ها میشد و نه برعکس

توصیه اکید دارم مستند نبردهای تامکت رو بخصوص دو بخش قسمت 5 رو ببینید

خیلی هم هوایی و زمینی داره ، موشک های زمین به هوا اکثرا دارای ابعاد بزرگی هستند و پرنده ها هم اکثرا نسبت به زیاد شدن وزن حساسا ، پس کل کشور ها دنیا یان یه موشک بسازند و اون رو در همه جا استفاده کنند این اصلا شدنی هست ؟

من کلا دارم میگم دیگه دوره جنگ و مخدودیت ها گذشته و باید از فکر این کارها بیایم بیرون شما هی انواع موشک هی پدافندی رو میگذاری تو نوبت

این رو باید به شما گفت ، همین پست من رو بخونید میفمید مطالب من رو اصلا متوجه نشدید

این رو به خاطر این گفتم که از پرنده هامون به عنوان سکو های پرنده پدافندی استفاده منیم ، اینطوری استنباط کردم ، بگو منظورم این بوده نه اینی که شم گفتی

تا جای چرخ های عقب اش عوض نشه امیدی به استفاده از موشک های بزرگتر نداشته باشید ، بعد به فرض نصب کرد با چه راداری میخواد شلیک کنه ، تو اون دماغه کوچیک چه راداری قرار میگیره ؟

قبلا گفتم باز هم میگم پرنده ای هم که فقط موشک کوتاه برد داشته باشه رهگیر خوبی نیست

فکر می کنم در مورد میگ 29 اشتباه می کنید چون من باز منبعی ندیدم در مورد این مسابقات اومده باشه اگر هست بدین بخونم بد نیست.

اما دلیل لغو میگ 29 حتی همون داونگرید شده(برعکس اف14 که آمریکا زیاد داونگرید نکرده بود) چیز دیگه ای بود.

ضریب قلتش اف5 هنوز هم در نیا بی نظیره... میگ 21 که که کلا کارش همینه قبلا هم در برابر اف4 برتری خودش رو در برخی جاها و برخی وضعیت ها نشون داده بود. ولی شک دارم اونجوری که شما برداشت کردید اف5 دست و پا بسته باشه

در مورد مقایسه و مسابقه با اف15 هم چیزی ندیدم اگر سایتی مطلبی چیزی ترجیحا فارسی بود بدین بخونم.

بنده هم نگفتم از مرز بره بیرون یا رفته یا نه دارم میگم بنا به داشتن موشک هایی با برد 200 ک م به 100 ک م مرز هم نمی رفتن و همیشه تقریبا داخل نقاط داخلی مرز پست می دادن. هیچ وقت مثل اف4 یا اف5 نمی رفتن مثلا روی خوزستان یا کرمانشاه چون اونها دفاع نقطه ای بودن و این دفاع منطقه ای. اف 14 با برد رادار 300 ک م و همچنین موشک200 می تونه شعاع 600 ک م رو از جایی که هست پوشش راداری و 150 ک م پوشش موشکی بده خوب این جنگنده نیاز نداره دور و ور مرز باشه 200 ک م داخلتر پست می دادن و هر وقت رادار زمینی یا خودش هدفی و تهدیدی می دیدن متوجه اش می شدن.

در ضمن اگر اشتباه نکنم به دلیل خطر نیروی هوایی عراق اون زمان اف14 ها گفته میشد زیادبه مرز نزدیک نشید و از همون موشک های فونیکس و برد بلند هدف رو بزنید اگر لازم شد هدف خیلی بیاد جلو کاری دیگه ای می کردن البته در مواقع اضطراری درگیری هم می شد چون اف14 برای ما خیلی ارزشمند بود. زده شده اف4 و اف5 زیاد مهم نبود و لی نابودی یک اف14 خیلی سنگین بود.

داستان کمین 8 فروند میراژ رو حتما خبر دارین.

بله حرف شما شدنی هست که نمیشه یک موشک برای زمین و هوا طراحی کرد و... دلیل هم مشخص هست غلبه بر گرانش زمین و هوای غلیظ طبقات پایین جو و... اما همیشه بحث سنگینی صرف موشک نیست. شما می خواید موشکی داشته باشید که با سرعت 1000 متر و رادار قوی و مطمئن و درصد برخورد بالا به هدف برخورد کنه برد مد نظر شما 75 ک م هست خوب شما باید موشکی طراحی کنید و استفاده. مطمئن باشید سایز موشکی که باید طراحی کنید دقیقا به اندازه همونی هست که قراره از زمین به برد 50 ک م برسه چون مباحث سوخت و... یکی هست.

لاجرم این وحی نازل نیست که بگیم این موشک ها نباید در جای دیگه استفاده بشن. همین تعریف برعکسش هم هست یعنی مثلا آمرامی که در هوا به هوا دارای برد 50 هست وقتی زمین به هوا میشه 25 ک م بیشتر نمیره.

ربطی نداره موشک صیاد نمونه خوبی هست و میشه از روش موشک هوا به هوا زد بدنه آیرودینامیک خوبی داره و... خوب اگر ما موشکی بخوایم که میانبرد و با برد50 کیلومتر و نیمه فعال راداری باشه. کلید زدن پروژه ای از صفر و تحقیق و توسعه و.... میلیاردها هزینه داره همین موشک رو در سایز کوچکتر می زنم که برد 50 ک م رو به من بده تمام شد.

دوره جنگ هم تمام شده بنده هم عرض کردم امیدورام روزی شاهد موشک های جدید روی هواگردها باشیم ولی اگر قراره همینجوری باشه ک...

دروه رادارهای عادی و بشقابی گذشته توی همون دماقه راداری میشه نصب کرد که هواپیما بتونه نقش هواگرد دفاع نقطهای رو برای ما بازی کنه. یک سرچی در مورد تولید قطعه ای برای اف4 و اف5 در رادارها بکید می فهمید همون زمان هم با همون قطعه کوچک برد رادارها تقریبا دو برابر شده بود.

البته به نظرم دیگه اف5 رو توسعه دادن آفتابه خرج لحیم هست همون ساختن شفق بهتر جواب میده

اما در مورد موشک کوتاه برد و... هواگرد بنا به تعریف عملیاتی که داره مفید و کارا هست یا نیست. اگر اف 5 دارای رادار آرایه فازی و آیونیک جدید و... بشه و در عین حال تغییراتی در ارابه فرود و... بکنه و همین قدر که بتونه موشک های میانبرد در اندازه اسپارو و کوتاه برد در اندازه سایدویندر و فاطر لانچ کنه و توپش هم بمونه می تونه نقش یک هواپیمای دفاع نقطه ای رو بازی کنه قرار نیست که حتما جایگاه اف14 رو بگیره.

به هر حال فکر می کنم نوع تحلیل و برخورد شما عجیب نیست با این عکس آواتار علقه خاصی به اف14 دارید و به همین دلیل حب که آید....

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام الله

دوستان کسی می دونه این نمایشگر ها ساخت کدام شرکت هستند مخصوصا ان لمسی ها؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک سوال با توجه به عکس های زیر توی تجهیزات جدید از ماژولهای اماده (آردینو) توی تجهیزات نظامی استفاده شده یا اینکه برای تست از این ماژولها استفاده میکنند چون از نظر امنیتی  ظاهرا مشکل داره .

توی تصویر زیر  یک روگولاتور برای تغذیه یک سنسور دما توی ماژول xbee اردینو که یک واسط wifi استفده شده.

در ضمن سیستم عامل استفاده شده توی این سخت افزار ها چی میتونه باشه

http://www.military.ir/forums/topic/22918-تراشه-های-آلوده-و-حمله-سایبری/

متاسفانه در این زمینه بسیار عقب هستیم ، .... 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احتمالا قرار بود که سامانه تلاش 3 دیروز رونمایی بشه ولی به دلایل نامعلوم اینکار انجام نشده ! علاوه بر ادعای امیر اسمائیلی موقع رونمایی سامانه های راداری و ارتباطی ایشون در روز دوشنبه هم به موضوع رونمایی تلاش 3 در11 شهریور اشاره کرده بودن:

وی گفت:‌ فردا (سه‌شنبه 11شهریورماه) از "رادار کیهان"، "طرح هادی"، "رادار آرش2"و هم‌چنین "سامانه تلاش 3"بهره‌برداری می‌شود.

http://www.yjc.ir/fa/news/4964608/بهره‌برداری-از-4-سامانه-رادار-کیهان-طرح-هادی-رادار-آرش3-و-سامانه-تلاش3-

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به هر حال فکر می کنم نوع تحلیل و برخورد شما عجیب نیست با این عکس آواتار علقه خاصی به اف14 دارید و به همین دلیل حب که آید....

آواتار من ربط اش به اف 14 چی بود اونوقت ؟ icon_eek icon_eek icon_eek

من به اف 14 علاقه دارم ولی علاقه ایم نسبت به فانتوم خیلی بیشتره ، حالا باز علاقه چه ربطی داره رو باز نمیدونم چون تمام بحث من اینه که دوراه استفاده از موشک های پدافندی گذشته و شما حرف خودت رو میزنی و میگی نه نگذشته ، حالا اینجا علاقه به تامکت و ... نمیدونم چجوری میشه icon_eek icon_eek icon_eek

فکر می کنم در مورد میگ 29 اشتباه می کنید چون من باز منبعی ندیدم در مورد این مسابقات اومده باشه اگر هست بدین بخونم بد نیست.

شنیده هست و مستند مکتوب ندارم

اما دلیل لغو میگ 29 حتی همون داونگرید شده(برعکس اف14 که آمریکا زیاد داونگرید نکرده بود) چیز دیگه ای بود.

ممنون میشم توضیح بدید

ضریب قلتش اف5 هنوز هم در نیا بی نظیره... میگ 21 که که کلا کارش همینه قبلا هم در برابر اف4 برتری خودش رو در برخی جاها و برخی وضعیت ها نشون داده بود. ولی شک دارم اونجوری که شما برداشت کردید اف5 دست و پا بسته باشه

100% اف 5 هنوز که هنوزه در خیلی از مانور ها اوجوبه ای برای خودش هست منتها حرف من چیز دیگر ایست ، همونطور که میدونید هواپیماها وقتی شروع به انجام مانور ها میکنند اولین چیزی که از دست میدن و کم میشه سرعت شون هست حالا هرچی مانور سنگین تر باشه این افت سرعت هم بیشتره ، بنابراین هرچی موتور قوی تر باشه سریع تر این سرعت از دست رفته جبران میشه

جنگیدن در داگفایت واقعا هوش خوب خلبان رو میطلبه

مثلا در ماجرای هدف قرار گرفتن میگ 25 توسط اف 5 ما خلبان عراقی اگه هون لحظه که متوجه اف 5 شد موتور رو روی نهایت قدرت میگذاشت و به سمت جلو حرکت میکرد دست اف5 هرگز بهش نمیرسید ولی برعکس شروع به انجام مانور کرد و مانور جلو اف 5 واقعا مسخره بود تایگر ما خیلی سریع تر چرخید و میگ 25 هدف قرار گرفت

در مورد مقایسه و مسابقه با اف15 هم چیزی ندیدم اگر سایتی مطلبی چیزی ترجیحا فارسی بود بدین بخونم.

لینک اش رو ندارم ولی تو سال 84 میلادی این اتفاق افتاده بود

وره جنگ هم تمام شده بنده هم عرض کردم امیدورام روزی شاهد موشک های جدید روی هواگردها باشیم ولی اگر قراره همینجوری باشه ک...

دروه رادارهای عادی و بشقابی گذشته توی همون دماقه راداری میشه نصب کرد که هواپیما بتونه نقش هواگرد دفاع نقطهای رو برای ما بازی کنه. یک سرچی در مورد تولید قطعه ای برای اف4 و اف5 در رادارها بکید می فهمید همون زمان هم با همون قطعه کوچک برد رادارها تقریبا دو برابر شده بود.

البته به نظرم دیگه اف5 رو توسعه دادن آفتابه خرج لحیم هست همون ساختن شفق بهتر جواب میده

اما در مورد موشک کوتاه برد و... هواگرد بنا به تعریف عملیاتی که داره مفید و کارا هست یا نیست. اگر اف 5 دارای رادار آرایه فازی و آیونیک جدید و... بشه و در عین حال تغییراتی در ارابه فرود و... بکنه و همین قدر که بتونه موشک های میانبرد در اندازه اسپارو و کوتاه برد در اندازه سایدویندر و فاطر لانچ کنه و توپش هم بمونه می تونه نقش یک هواپیمای دفاع نقطه ای رو بازی کنه قرار نیست که حتما جایگاه اف14 رو بگیره.

تمام حرف من این بود که از هواپیمایی که فقط موشک کوتاه برد داشته باشه رهگیر و یا دفاع نقطه ای در نمیاد ، بله اگه موشک راداری روش سوار بشه ( اف 5 های برزیلی ) اون موقع قطعا حرفی خواهد داشت ولی تا اونموقع روش نباید حساب کرد

هونطور که میدونید الان وظیفه close air support به عهده اف 5 ها هست و نه دفاع نقطه ای و یا رهگیری

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اونطور که در زیرنویس شبکه خبر نوشته بود، تلاش-3 دیروز به قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیاء تحویل داده شده است، احتمالا پس از تحویل مدتی زمان لازم هست تا این سامانه استقرار پیدا کنند و آماده شلیک شوند، پس احتمالا خواستن که رونمایی همزمان باشه با عملیاتی شدن و نمایش شلیک سامانه بسوی هدف.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دلیل عدم خرید میگ 29 رو چندین بار آقای شمخانی به دلیل پیدا کردن مشکلاتی بود که در نرم افزار هواگرد پیدا کرده بودن و می تونستن اون رو نابود کنن. منتهی من این رو هم زیاد قبول ندارم چون در آینده چیزهایی دیده میشه که...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تاپیکی داشتیم درباره ریزپهپادها که در آن از سوسک استفاده میشد. بد نیست دوستان مجددا مرور کنند

ریز پهپادهای آینده، تغییر در تهدیدات و فرصتها
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگ 29 توی ارتش به سگ کور شهرت داره به علت رادار ظعیفش و به رادار زمینی بسیار وابستس ( حداقل اونیکه به ایران تحویل دادن) حتی اهداف نزدیک به همو نمیتونه تفکیک کنه و یک هدف نشون میده

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر این کار انجام بشه و زنبور کنترل بشه  چه استفاده های نظامی و بخصوص در بخش پدافندی میتواند داشته باشد؟

میتواند یک بانکر باستر 1 گرمی حمل کند!

D:
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در بعد نظامی میشه به عنوان ترورکننده ازش استفاده کرد.

با آلوده کردن نیش آن به سم مهلک میتوان زنبور را به سمت شخص مورد نظر هدایت و در وقت مناسب آنرا تحریک کرده تا فرد قربانی را نیش بزند.

اگر بشه اطلاعات بینایی حشره یا هر موجود دیگر رو را تبدیل به کدهای صفر و یکی کرد آنوقت انقلابی در صنایع جاسوسی  اتفاق خواهد افتاد. 

ویرایش شده در توسط htavasoli
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.