Recommended Posts

منظورم خودروی بالا سمت چپ بود نه خودروی قرار گرفته در مرکز تصویر!
در مورد اون تصویر هم که در پست قبل قرار دادم یک مقدار تردید وجود داره! هرچند بنر متعلق به سوم خرداده اما ارتباط این سیستم و استفاده همزمانش رو با TELAR طبس نفی نمیکنه! 
من شخصا احتمال میدم که در شرایط واقعی  4 TELAR طبس + 4 TELAR سوم خرداد + 4 یا 8 TEL به صورت همزمان با یک مرکز کنترل و فرماندهی لینک میشن!

بله منظور منم همون بالا چپه، چون از ظاهر نمیشه دقیق گفت خودرو هست یا نه، یا جیز دیگه، احتمال اینکه مرکز کنترل و فرماندهی رده بالاتر باشه، که مثلا وظیفه ایجاد هماهنگی بین چند سیستم حاضر در یک منطقه رو داشته باشه، وحود داره، در هرصورت بدلیل واضح نبودن نمیشه قطعی گفت.

درباره استفاده همزمان سوم خرداد و طبس، ایده جالبی هست، مثلا در بر اهداف پرتعداد سوم خرداد وارد عمل بشه، و اهداف کم تعداد، سامانه ارزان تر طبس به مقابله بپردازه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشکی که دوستان بهش کمتر توجه کردن ذوالفقار بود.اگر واقعا برد 750کیلومتر رو داشته باشه با توجه به پلتفرمش که شبیه فاتح هست و البته کشیده تر و اعلام خطای 5متری احتمالا باید در ماه های الینده منتظر نمونه ضدناوش باشیم.
این یعنی دست بلندتر ما در موشک های بالستیک ضد ناو.ترکیبش با خلیج فارس عالیه.عملا تهدید هواپیمابر ها بازهم کمرنگ تر میشه اگر بخوان با احتساب جزایر ما نزدیک 900کیلومتر دورتر از آب های ما باشن.

در مورد رژه خسته نباشید میگم به سربازای شرکت کننده در همه جای ایران چون در هفته های اخیر زیر افتاب و هوای گرم تمریناتی واقعا اعصاب خورد کن داشتند که اکثر ما تجربش کردیم قبلاً.

مورد بعد؛

کوتاه بیاید عزیزان! این بحثها که یکی لانچرش رنگش صورتیه اون یکی ابیه،  یکی ده سانت کجه اون یکی راسته،  سر موشکه لخته، لانچره اسمش رو عوض کرده موشکه دماغش رو عمل کرده .....

همه اینها نشان دهنده اینه که یک طرح کاملا مهندسی شده واستیبل در آنچه بهش صنعت هوافضا میگیم وجود نداره!! و در عرض مدت کوتاهی سلسله ای از ساخته ها رو داریم که همه تغییراتی جزیی دارن که نشون میده یا ازمون و خطا و فقدان طرج جامع روبرو هست این صنعت!

مورد آخر؛ خطای موشکی رو که دست اندر کاران عرصه سخنرانی به "صفر" رسانده بودند سال قبل!! و همون اندک تصاویری هم از نمونه های قبلی بود اثباتی برای دقت در این حد این 5 متر هم نداشت!ولی با این حال میپذیریم همین اندازه رو ... حتی همون صفر رو هم قبول داریم....

ولی دیگه به قول یکی از دوستان تا یه تست از هدف قرار دادن یه شناور یا وسیله متحرک با سرعت حداقل 40-50 کیلومتر بر ساعت منتشر نشده خیلی بیشتر از این نمیشه ادعای قابلیت و توانایی های در بوق و کرنا شده رو قابل قبول دونست.

خیلی ها میرن توانایی چین رو میارن مثال میزنن و میخوان از تکنولوژی کلاهک های مانور پذیر موشک چینی که توانایی حرکت گلاید و مانورهای زیاد رو داره به اثبات توانایی موشک خودمون برسن! ... این غلطه. اگر قراره توانایی موشک داخلی در زمینه خاصی ثابت بشه باید مدارک و شواهدی حداقلی متناسب با اون ادعا ارائه بشه
، یعنی "مشک خودش ببوید نه آنکه عطار بگوید".

• Upvote 12
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
الحمدالله ماهی یکی دواا از این رادارها جلوی چشممون متولد میشه. ..بلا روس...

"خودرو" را عرض کردم برادر گرامی. شک نکن ریشه اش  MZKT-6922 بلاروسی است، چون حتی خود روسیه هم از اونجا خریداری می کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد رژه خسته نباشید میگم به
ولی دیگه به قول یکی از دوستان تا یه تست از هدف قرار دادن یه شناور یا وسیله متحرک با سرعت حداقل 40-50 کیلومتر بر ساعت منتشر نشده خیلی بیشتر از این نمیشه ادعای قابلیت و توانایی های در بوق و کرنا شده رو قابل قبول دونست..

رزمایش پیامبر اعظم9، تست خلیج فارس، علیه هدف متحرک رسانه ای شد.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این پست رو مجددا نقل قول میکنم چون یک نکته ای در ارتباط با این موشک به ذهنم رسید!

به خاطر دارید که در زمان نمایش سیستم رعد و موشک طائر 2 در مراسم رژه , روی چینی یا روسی بودن این موشک بحث وجود داشت اما هیچکدام از نمونه های خارجی به صورت کامل با این موشک تطبیق نداشتند!

الان متوجه شدم که قطر قسمت دماغه موشک سام 6 (همین موشک بالا) و طائر 2 آ (نمونه اولیه که الان روی TELAR طبس استفاده میشه) حدود 33 سانتی متر هست و از طرفی هم ما هیچگاه موشکی با نام طائر 1 نداشتیم که حالا طائر 2 ساخته شده باشه!

به نظر میرسه در ابتدای کار موشک سام 6 مهندسی معکوس شده (طائر 1 یا همین موشک بالا) اما خبرش اعلام نشده! در مرحله بعد موتور این موشک رو تغییر دادن و قسمت رم جت رو حذف کردن و موشک سوخت جامد جدید طائر 2 آ نام گرفته! الان مدل ب و س این موشک هم ساخته شده که بدنه یک نواختی دارند و بدنه موشک در قسمت نزدیک دماغه دچار کاهش قطر نشده!

به این ترتیب میشه گفت که مبدا پیدایش سیستم پدافند هوایی رعد و موشک طائر , نه BUK روسی بلکه سیستم SA-6  یا Kub هست و بر مبنای تجارب بدست اومده از این سیستم روسی , نمونه ایرانی ساخته شده که در همه قسمتها (از خود موشک تا رادارها و کشنده) با سیستمهای روسی و چینی متفاوته!

,

طائر 2 آ

thumb__DSC1171~0.jpg

سلام علیکم 

راستش به نظرم یک جا در یک کلیپی موشکی به اسم طائر 1 دیده باشم !  متاسفانه یادم نیست کدوم کلیپ بود 

این موشک قرمز را زمان تست رعد یادتون هست ؟ یک مدت ذهنم درگیر این موشک بود . اگر تصویر واضح از این موشک وجود داشته باشه شاید طائر یک همین باشه ( ممکن هم هست باز یک ورژن دیگه از طائر 2 باشه.... ) 

1~2.jpg

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم 

راستش به نظرم یک جا در یک کلیپی موشکی به اسم طائر 1 دیده باشم !  متاسفانه یادم نیست کدوم کلیپ بود 

این موشک قرمز را زمان تست رعد یادتون هست ؟ یک مدت ذهنم درگیر این موشک بود . اگر تصویر واضح از این موشک وجود داشته باشه شاید طائر یک همین باشه ( ممکن هم هست باز یک ورژن دیگه از طائر 2 باشه.... ) 

1~2.jpg

سلام

بله به یاد دارم! ولی فکر میکنم تفاوتی با طائر 2 آ نداره! این نمونه تنها در فیلم تست ها نمایش داده شده و متاسفانه عکسی ازش نیست!

اما تفاوت خاصی هم با طائر 2 آ نداره که کدش رو تغییر داده باشن! در نمونه ب و س , قطر قسمت نزدیک به دماغه بیشتر شده اما اسم موشک همون طائر 2 باقی مونده! فکر میکنم چون سپاه از حروف فارسی در نگارش کدهای روی موشکهاش استفاده میکنه , این تصور به وجود اومده! در تصاویر با کیفیت پائین و زوایای بد , حرف آ یک خونده میشه!

اما اصل موضوع مورد بحث اینه که به یک باره متوجه شدم که انگار قطر قسمت نزدیک به دماغه این موشک با موشک سام 6 برابره!و با توجه به بکارگیری و نصب موشک سام 6 بر روی پرتابگرهای رعد , به نظرم رسید که شاید بین این دو ارتباطی وجود داشته باشه! مثلا چرا به هاوک نزدیک نیست؟

Raad3.jpg

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این سیستم های متحرک و انواع ارزان به نظرم یکی از نیازهای ضروری جزایرمون هستند. معلومه هنوز استقراری نداریم که پنتاگون میگه ما از عدم استقرار موشک پدافندی در پوشش خلیج فارس مطمئنیم. ولی اگر توسعشون تکمیل بشه به نظرم برای جزایرمون مفید خواهند بود. هر چند چون توسعه دهندش سپاه هست شاید نیم نگاهی هم با توجه به شکل و ابعاد برخی سامانه ها به نیروهای مقاومت وجود داره تا انقدر بی دفاع نباشند برابر پرنده های دشمن.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لانچر چهارتایی

13950631151317149_PhotoL.jpg

دوستان این چه موشکیه در رژه بندر عباس؟!جدیده؟

Screenshot_2814529.png

Screenshot_2814729.png

ویرایش شده در توسط irfateh
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

بله به یاد دارم! ولی فکر میکنم تفاوتی با طائر 2 آ نداره! این نمونه تنها در فیلم تست ها نمایش داده شده و متاسفانه عکسی ازش نیست!

اما تفاوت خاصی هم با طائر 2 آ نداره که کدش رو تغییر داده باشن! در نمونه ب و س , قطر قسمت نزدیک به دماغه بیشتر شده اما اسم موشک همون طائر 2 باقی مونده! فکر میکنم چون سپاه از حروف فارسی در نگارش کدهای روی موشکهاش استفاده میکنه , این تصور به وجود اومده! در تصاویر با کیفیت پائین و زوایای بد , حرف آ یک خونده میشه!

اما اصل موضوع مورد بحث اینه که به یک باره متوجه شدم که انگار قطر قسمت نزدیک به دماغه این موشک با موشک سام 6 برابره!و با توجه به بکارگیری و نصب موشک سام 6 بر روی پرتابگرهای رعد , به نظرم رسید که شاید بین این دو ارتباطی وجود داشته باشه! مثلا چرا به هاوک نزدیک نیست؟

والا من بعید میدونم از موشک های کاب  رسیده باشیم به طائر . بلاخره ما تجربه استاندارد را هم داشتیم دسترسی به بوک هم از طریق سوریه یا بلاروس میسر بوده . شباهت طائر به 9m317  بیشتر از ان هست که بخواهیم اونو حاصل تغییر و تحول در موشک های سام 6 بدونیم 

دوستان این چه موشکیه در رژه بندر عباس؟!جدیده؟

موشک سامانه اس -200 هست البته بدون بوستر های جانبی 

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این پست رو مجددا نقل قول میکنم چون یک نکته ای در ارتباط با این موشک به ذهنم رسید!

به خاطر دارید که در زمان نمایش سیستم رعد و موشک طائر 2 در مراسم رژه , روی چینی یا روسی بودن این موشک بحث وجود داشت اما هیچکدام از نمونه های خارجی به صورت کامل با این موشک تطبیق نداشتند?!

الان متوجه شدم که قطر قسمت دماغه موشک سام 6 (همین موشک بالا) و طائر 2 آ (نمونه اولیه که الان روی TELAR طبس استفاده میشه) حدود 33 سانتی متر هست و از طرفی هم ما هیچگاه موشکی با نام طائر 1 نداشتیم که حالا طائر 2 ساخته شده باشه!

به نظر میرسه در ابتدای کار موشک سام 6 مهندسی معکوس شده (طائر 1 یا همین موشک بالا) اما خبرش اعلام نشده! در مرحله بعد موتور این موشک رو تغییر دادن و قسمت رم جت رو حذف کردن و موشک سوخت جامد جدید طائر 2 آ نام گرفته! الان مدل ب و س این موشک هم ساخته شده که بدنه یک نواختی دارند و بدنه موشک در قسمت نزدیک دماغه دچار کاهش قطر نشده!

به این ترتیب میشه گفت که مبدا پیدایش سیستم پدافند هوایی رعد و موشک طائر , نه BUK روسی بلکه سیستم SA-6  یا Kub هست و بر مبنای تجارب بدست اومده از این سیستم روسی , نمونه ایرانی ساخته شده که در همه قسمتها (از خود موشک تا رادارها و کشنده) با سیستمهای روسی و چینی متفاوته!

,

طائر 2 آ

thumb__DSC1171~0.jpg

thumb_36171_742.JPG

طائر 2 ب و س:

thumb_13930221_15026364.jpg

thumb_13930221_10026364.jpg

سایز موشک طائر 2 آ:

thumb_raad-1.jpg

------

thumb_SA-6like.jpg

جناب skyhwak

رادار ارایه فازی ناشناش به نمایش دراومده احتمالا رادار ورژن ایرانی سامانه پدافندی ویتاژ یا  S-350  باشه بعبارتی پدافند هوایی صیاد ( محصول هوافضای سپاه ) نمونه ایرانی S-350 روسی هست دلیل حرفم هم تشابه بالای ساختاری رادار مذکور با رادار ویتاژ هست .....اگر دوستان مقایسه انجام بدن خیلی خوبه

در مورد موشک طایر هم خیالتون راحت منبع موشک کاب نیست بلکه مستقیم از نمونه های بوک الگو گرفته شده و هیچ شکی درش نیست همچنین بنده این موضوع رو مشخصا چندسال پیش از یکی از حضرات شنیدم

ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تفاوت هرمز 1 ، هرمز 2 چیه ؟ 

36163_916~0.JPG

ذوالفقار که البته گفتن 750 کیلومتر بردش هست ، یعنی از 110 رسیدیم به 750 ، پیشرفت خوبی هست و احتمالا همین فرمون تا 1100 کیلومتر و جایگزینی شهاب ها ، میروند ..

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

2016-09-21_232349.jpg

این رادار با راداری که بنده عکسشو قرار دادم تفاوت داره! رنگ استتار رو مقایسه کن.

تفاوت هرمز 1 ، هرمز 2 چیه ؟ 

36163_916~0.JPG

ذوالفقار که البته گفتن 750 کیلومتر بردش هست ، یعنی از 110 رسیدیم به 750 ، پیشرفت خوبی هست و احتمالا همین فرمون تا 1100 کیلومتر و جایگزینی شهاب ها ، میروند ..

اونطور که گفتن ، یکیش ضد راداره و اون یکی ضد ناو! در واقع مدل هدایت راداری خلیج فارس!

جناب skyhwak

رادار ارایه فازی ناشناش به نمایش دراومده احتمالا رادار ورژن ایرانی سامانه پدافندی ویتاژ یا  S-350  باشه بعبارتی پدافند هوایی صیاد ( محصول هوافضای سپاه ) نمونه ایرانی S-350 روسی هست دلیل حرفم هم تشابه بالای ساختاری رادار مذکور با رادار ویتاژ هست .....اگر دوستان مقایسه انجام بدن خیلی خوبه

در مورد موشک طایر هم خیالتون راحت منبع موشک کاب نیست بلکه مستقیم از نمونه های بوک الگو گرفته شده و هیچ شکی درش نیست همچنین بنده این موضوع رو مشخصا چندسال پیش از یکی از حضرات شنیدم

الگو برداری از buk کاملا واضحه! اما برعکس ظاهرش ، این سیستم از مهندسی معکوس سام 6 و توسعه اون به این نقطه رسیده!

در خصوص مقایسه سیستم پدافندی جدید با s350 ، به سایز رادار توجه داشته باشید! این سیستم با اس 300 و باور 373 قابل قیاس هست و یقینا اشتراکاتی هم با هم دارند!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این رادار با راداری که بنده عکسشو قرار دادم تفاوت داره! رنگ استتار رو مقایسه کن.

خوب این هم یک رادار دیگر هست که من صبح موقع تماشا فیلم رژه متوجش شدم !

راداری که ممکن هست یا بشیر باشد یا نسخه توسعه یافته بر مبنای آن !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب این هم یک رادار دیگر هست که من صبح موقع تماشا فیلم رژه متوجش شدم !

راداری که ممکن هست یا بشیر باشد یا نسخه توسعه یافته بر مبنای آن !

ظاهرا رادار جستجوگره و ساختارش به رادار معراج 4 باور شباهت داره:
http://gallery.military.ir/albums/userpics/10292/13950531113319535843942105B15D.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.