hosm

به آینده خوش آمدید ! ریز پهپادها در رزم شبکه محور

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

من این نکته رو قبلا هم گفتم و جا داره بازم بگم چیزی که نگران کنندس اینه که ما در نیروهای نظامیمون تقریبا شاهد هیچگونه طرح آوانگارد و بدیعی نیستیم!

در حالی که از قدرت های پهپادی هستیم کار خاصی برای جنگ های هوشمندتر آینده نکردیم و هنوز هیچ چیز منحصر به فردی ارائه ندادیم و این در روز واقعه عواقب خودشو خواهد داشت!

این چیزیه که رهبر کشور هم سال ها پیش گوشزد کردن به نیروهای مسلح اما ...

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

استفاده ترکیه از هوش مصنوعی در پهپاد های گروهی

1605801890584.jpg

شرکت MilSOFT ترکیه موفق شده است که با کمک یک نرم افزار جدید همراه با هوش مصنوعی 5 پهپاد را در یک گروه به هم متصل کند. در سناریوی MilSOFT  هنگامی یک بالگرد به پهپادها دستورات می دهد ، انبوه پهپادها  به شکل هماهنگ قادر به انجام حمله و پشتیبانی از عملیات خواهند بود. این گروه از پهپادها  می تواند از ابتدا تا انتهای مأموریت کاملاً مستقل عمل کند و در صورت نیاز بلافاصله از طریق برنامه های  MilSOFT  قابل کنترل  باشند. توسعه این نرم ف افزار حدود 4 سال به طول کشیده است. در محیط شبیه سازی شده نرم افزار شرکت MilSOFT توانست 25 پهپاد را باهم هماهنگ کند. این شرکت قصد دارد یک آزمایش جدید متشکل از 50  پهپاد گروهی را طراحی و تست کند. پهپادها می توانند از فاصله 500 متری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین یک شبکه 10 کیلومتری برای انتقال داده وجود دارد. این شرکت قصد دارد نرم افزار جدید خود را به وسایل نقلیه زمینی، دریایی سطحی و زیر سطحی نیز منتقل کند.

860108.jpg

ریز پهپادهای گروهی هزینه تولید پایینی دارند اما تشخیص و مبازره با آنها توسط نیروهای دشمن سخت خواهد بود. چنین ویژگی در ریز پهپادهای گروهی انها را به سخت افزاری اثرگذار در میدان نبرد تبدیل می کند.

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جنگ همین نزدیکی 2035، اینترنت در همه جا و در همه ارتفاعات هست، سیستم ترافیک گوگل، گوگل AI و ..

مکالمه ای بین گوگل و موشک کروز؛

موشک؛ من رسیدم تهران،

گوگل؛ خوب چی میبینی؟

موشک؛ خیلی چیزها، پالایشگاه نفت تهران، میدون انقلاب، پدافند منطقه جنوب و ...

گوگل؛ چقدر سرجنگی داری؟

موشک؛ 250 کیلو.

گوگل؛ صبر کن یه جایی انتخاب کنم که بزنیش همچین نفت در بیاد.

موشک؛ خراب نکنی اوستا.

گوگل؛ بزن وسط میدون انقلاب

موشک؛ به پالایشگاه نزدیک ترم، اونجا تلفات غیر نظامی میگیریم.

گوگل؛ الان ترافیک زیاد نیست، حداکثر تلفات 25 نفر زخمی 2 نفر کشته، بسته به اینکه با زاویه ایکس و سرعت وای بخوری به هدف.

موشک؛ نگفتی چرا پالایشگاه نه؟ 

گوگل؛ پالایشگاه رو میگن آتش سوزی بوده، ولی بزنی وسط میدون من تو توئیتر روش کار میکنم.

ساعتی بعد از حمله؛

فرماندهی سنتکام؛ گوگل گوگل گوگل.

گوگل؛ به گوشم

فرماندهی؛ یه آمار بده ببینیم چی شده؟

گوگل؛ الان دارم روی مخ رهبران ایران کار میکنم که نمیتونن جلوی این دست حملات رو بگیرن.

فرماندهی؛ چقدر زمان میبره، بسته به بازخوردها 4 ساعت.

کاخ سفید؛ گوگل جان چقدر هزینه داره؟

گوگل؛ 2 میلیارد دلار بر هر ساعت.

کاخ سفید؛ سنتکام با تو ام.

سنتکام؛ ها چیه؟

کاخ سفید؛جنگ چقدر طول میکشه؟

سنتکام؛ 48 ساعت

کاخ سفید؛ کسر بودجه داریم، پروتکل ها رو بردار، بزار گوگل هر جا دلش میخواد بزنه.

و ...

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پردیکس اسلام ایا؟

157805688.jpg

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بزرگتر از نمونه پردیکس هست به نظر، شاید در حوزه دیگه ای طراحی شده.

پ ن: البته همچنان امیدوار به دیدن یک یا چند محصول در حوزه ریزپهپادها و وهوش مصنوعی هستیم. یا یک محصول در شکل لانچر انبوه ریزپهپادها یا پهپادهای انتحاری. شاید به خاطر محدودیت ها و البته فعلا اولویت های ما، رفتن به سمت پهپادهای سنگین تر توسط ما توجیه نداشته باشه بر خلاف ترکیه که پایگاه های رسمی نظامی در کشورهای مختلف تاسیس کرده و نگرانی از بابت موتور و تکنولوژی و مالی و ... نداره و برای بسط قدرتش نیاز هم داره به پهپاد سنگین و گران البته طبیعتا ولی در این دو حوزه خصوصا هم در دسترس تر هست و هم نیاز ما هست و هم از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر خصوصا با وجود محور مقاومت و نیاز شدیدش در این حوزه.

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سیستم یکپارچه مدیریت صحنه نبرد چند دامنه  شرکت رافائل بخصوص برای جنگ در محیط شهری   بسیار جالب 

https://www.aparat.com/v/UBR3W

سیستم نظارت شناسایی  wasp احتمالا برگ  برنده  اذربایجان در مقابل ارمنستان بوده 

https://www.aparat.com/v/joAk1

چالش شرکت رافائل  برای هوش مصنوعی  فضای های داخلی سر بسته  از طریق پهپاد یا ربات 

https://www.aparat.com/v/6W0iH

11~11.jpg

thumb_13~2.jpg thumb_121.jpg

• Like 1
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.