nasirirani

برجام موشکی یا توافق موشکی ایران با غرب چگونه خواهد بود!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بر 15 اردیبهشت 1397 در 18:45 , MR9 گفت:

سلام علیکم 

جسارتا ً در چه رشته ای تحصیل کردید ؟ ظاهرا جنس تحلیل های ما مشابه و این مایه مسرت بنده هست .  این مسائلی است که در هیاهوی تحلیل های آنچنانی و مباحث تکراری مغفول واقع شده و مشاهده ان واقعا و بدون تعارف بسیار ارزشمند  :rose:

سلام

از نظر لطفی که به بنده دارید سپاسگذارم . بنده هم به مانند دوستان دیگر تنها نظر خود را بیان می کنم و چیزی فراتر از این مطالبی که در این جا ارائه می دهم در چنته خود ندارم . با این حال همواره امید این را دارم که نظراتم مفید دیگر دوستان واقع شود .

درباره رشته تحصیلی هم فکر نمی کنم در جایی دیگر غیر از انجمن میلیتاری از شما بهره برده باشم و فکر نمی کنم که رشته شما در گذشته کامپیوتر بوده باشد .

درباره مشخصه های قدرت ملی ، من هم امیدوار هستم تا فرصتی فراهم شود تا بحثی در این مورد و مباحث بنیادی تر دیگر در انجمن مطرح شود تا ما هم از آنها بهره ای ببریم .

بر 15 اردیبهشت 1397 در 19:12 , yamor گفت:

با سلام
وقتی صحبت از ایدوئولژی و ارمان میشه دیگه جایی برای چیزهایی مثل مملکت  و مردم نیست تنها چیزی که مهمه ارمان های یک عده محدود هست که قدرت رو تو دست دارند چیزی که 40 ساله تو این مملکت داره میگذره  نمیدونم چرا فکر میکنیید با پاک کردن صورت مسئله این مسئله حل میشه مدیرها و رءیس های ناکار امد که به گفته شما باید نابود بشند فقط برگ های یک درخت فاسد هستند که تا اعماق زمین ریشه هاش کشیده شده یک سیستم فاسد مدیر فاسد هم میاره حالا شما بیا برا خر کردن چندتا مسئول اعدام کن برا چاشنی اعتماد هم بیا دوتا از دوستای قدیمیت هم قربونی کن اخرش که چی؟ ماهیت سیستم عوض شده؟ بله مردم راحت خر میشند یک زمانی با حرف های خوشگل خوشگل مثل ازادی و عدل و.... تونستند سوار مردم بشند و همین که قدرت رو دیدند سیستمی برپا کردند صد پله بسته تر و بدتر از سیستم قبلی برا توجیحش هم متوسل شدند به نقطه ضعف مردم که همون اعتقاد دینی باشه چیزی که خودش صدها سال برا خیلی ها سواری گرفته ولی مردم انسان هستند بلا نسبت گوسفند که نیستند بالاخره یاد میگیرند و تجربه کسب میکنند هر چند خیلی کند به گفته شما یک توافق دیگه فاتحه حک.مت رو میخونه البته که همینه حکومت ها میاند و میرند اون چیزی که همیشه بوده کشور و مردم هستند بگذریم کل حرف های من تو این شعار معروف که میگه دیگه تموم ماجرا خلاصه میشه ! الان دارویی به اسم اصلاحات اساسی دیگه وجود نداره و اگه هم داشت کاربردی نداره الان دوتا راه بیشتر نیست یا ادامه دادن ارمان های یکسری افراد که همین راه الان هست یا تغییر از بیخ بقیه کارها و اصلاحات تنها کارشون زمان خریدنه همونطور که برجام زمان خرید اعدام های نمایشی هم زمان میخره به ظاهر اصلاحاتی مثل قضیه استادیوم و حجاب و... هم فقط یک کوچولو زمان میخره چیزی که قطعیت داره اون پایانی هست که دیگه لبخندش رو زد talk_to_the_hand

آیا مطمئن هستید که همیشه حکومت ها می آیند و می روند و کشور باقی می ماند ؟ و آیا مردم و مملکت نمی توانند در ایدئولوژی و آرمان وجود داشته باشند ؟

بر 15 اردیبهشت 1397 در 22:13 , Skyhawk گفت:

سلام 

بسیار عالی.

البته به اعتقاد بنده علاوه مواردی که فرمودید آمریکا به ایران به عنوان یک تهدید تمدنی در چند دهه آینده نگاه میکنه و همین مسئله ریشه بسیاری از مشکلاتی هست که در طی این چهار دهه به ایران تحمیل شده.

درباره تهدید تمدنی بودن ما برای آمریکا باید گفت که مطمئنا می توانیم یک تهدید بالقوه باشیم اما با شروطی . ابتدا معنای تمدن از منظر خودم را بیان می کنم تا بعد .

پروفسور مولانا تعریفی که از تمدن دارند به این منوال است که (البته تا آنجایی که در خاطرم می باشد) تمدن وضعیت یک جامعه با توجه به توسعه علم و هنر و پیچیدگی های سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی می باشد .

من با وام گرفتن از این تعریف ، مفهومی که مد نظر خودم می باشد و با یک رویکرد سیستمی است را بیان می کنم :

تمدن وضعیت یک جامعه در بستر زمانی و مکانی است که واجد جز تولید و استحصال اطلاعات (همان جزعلم) و ارائه اطلاعات به نحوه احسن (هنر) بوده و دارای زیر سیستم های پیچیده سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی ، بر و در یک چارچوب سخت (امنیت) می باشد .

برای تعریفی که کردم چند نکته باید بیان گردد :

1 – سیستم های پیچیده مبتنی بر زمان می باشند یعنی در یک بازه زمانی یک سیستم می تواند پیچیدگی داشته باشد اما در بازه ای دیگر ساده به نظر آید .

2 – اطلاعاتی که تولید یا گردآوری شده است به دیگر زیر سیستم ها ارائه می شود .

3 – اطلاعات خود شامل سه بخش دانش ، اطلاعات ساختگی و خطای اطلاعاتی است .  توجه کنید که دانش باعث رشد تمدنی ، اطلاعات ساختگی برای حفظ و قوام تمدنی در یک بازه زمانی(و نه همیشه) و خطای اطلاعاتی باعث ایجاد بیماری تمدنی می شود (به عنوان مثالی درباره اطلاعات ساختگی ، تاریخ سازی  بعضی از کشورها را می توان نام برد ).

4 – منظور از عبارت "بر و در یک چارچوب سخت" این است که سیستم ها همزمان برآن چارچوب اثر مستقیم گذاشته و از آن اثر می پذیرند . اما مطمئنا برای قوام ابتدایی شان نیازمند واحدی از امنیت هستند . در واقع این بدان معناست که اگر شما می خواهید از شکل گیری یک تمدن جلوگیری کنید در بستر مکانی شکل گیری آن باید نا امنی ایجاد نمایید و به همین منوال برای ایجاد تمدن باید محیطی امن و خودساخته ایجاد گردد .

5 – واضح است که وقتی رویکرد سیستمی داریم اکو سیستم و ورودی و خروجی هم خواهیم داشت .

6 – هماهنگی و همراهی بین اجزا سیستمی بسیار مهم است . هر جزء ضعیف بر عملکرد دیگر اجزا اثر منفی می گذارد .

حال بیاییم سیستم تمدنی را یک سیستم بیولوژیک از نوع انسانی در نظر گرفته و مراحلی ایجاد تمدن را بررسی کنیم (برای درک بهتر و البته وارد تعریف دینی و اسلامی از انسان و تمدن اسلامی نمی شوم):

برای ایجاد یک تمدن ما نیازمند پیدایش جنین تمدن هستیم . جنین تمدن مبتنی بر دو جزء اطلاعات (کروموزوم تمدنی شامل ایدئولوژی و آرمان ها و مبانی تجربی و حکمی) و رحم تمدنی (محیطی با امنیت نسبی) می باشد .

بعد از پیدایش جنین و رشد آن ما به طور خلاصه زایش تمدنی ، پرورش تمدنی و بلوغ تمدن را داریم و سپس حفظ آن تا جاییکه امکان دارد و گرنه دچار انحطاط تمدنی می شویم (مثلا انباشت اطلاعات غلط باعث انحطاط می شود).

خوب این مطالب را گفتم تا دو نکته درباره صحبت شما بیان کنم :

اول اینکه ما در کجای این چرخه واقع هستیم . به نظر من ، ما الان دارای کوروموزوم و رحم تمدنی هستیم و شاید خوشبینانه در ابتدای پیدایش جنین . حال زمان آن است که ما با توجه به ایدئولوژی و آرمان هایمان و و با استفاده از میراث و تجربیات گذشتگان خودمان و البته بهره بردن از تجربیات دیگران ، جنین خود را کامل کنیم . الان زمان بازتعریف مبانی سیاست ، اقتصاد و ... است و سپس طراحی و مهندسی آنها . الان زمان آن است که از ریزترین تا کلی ترین مباحث مورد توجه قرار بگیرند .

اجازه دهید یک مثال از فعالیت خودم در یک مورد بسیار جزئی بزنم و آنهم طراحی بازی های کامپیوتری می باشد . ایجاد بازی در غرب ساخت یک سیستم سایبرنتیک با دو جز انسان و یک برنامه کامپیوتری واقع بر یک سخت افزار است که آن انسان را باید همواره تحریک به ارسال و دریافت اطلاعات نمود . حال ذهن انسان و روند مراحل بازی را چگونه تعریف کرده اند بماند .

طراحی من هم شامل همان سیستم سایبرنتیک است اما با گزاره هایی از تفکر ابن سینا مبتنی بر حوزه بندی ذهن به سه بخش خیال ، تخیل و توهم و طراحی بازی هم واجد قالب های ادبی شعر فارسی مثلا غزل . کمی فکر کنید که در حال انجام یک بازی هستید که طراحی مرحله ، گرافیک و موسیقی آن چیزی شبیه قالب غزل است .

حال فکر کنید بخواهید مفاهیم قرآنی مانند شعور، حسبان ، صدر و  .... را به طراحی مفهومی اضافه کنید . می بینید که چه پیچیدگی هایی ایجاد می شود که باید هر کدام گشوده شده ، تا اطلاعات به نحو احسن به بازی کننده ارائه گردد .

حال فکر کنید مثلا برای طراحی یک سیستم اقتصادی مبتنی بر گزاره های دینی برای یک کشور یا تمدن چه کار عظیم فکری نیاز است . اینها را گفتم تا پیش خودتان اندک زمانی نشسته و بررسی کنید که ما چه راهی در پیش داریم (ما خرمشهر ها در پیش داریم و بلکه عظیم تر از آن) .

اما بحث دوم و آن اینکه آیا دشمنی آمریکا با ما برای این است که ما را تهدید تمدنی خودشان می دانند یا خیر؟

بنده منکر این قضیه نیستم که آنها ما را یک تهدید بالقوه تمدنی برای خودشان می دانند و سعی می کنند که این تهدید را در نطفه خفه کنند اما دلیل اصلی رفتار آمریکا در قبال ما این نیست . آمریکایی ها برای حفظ امنیت تمدنی خودشان در آینده ، نیاز دارند که بر ما تسلط پیدا کنند (و نه تنها حذف نظام حکومتی ما) . واقعیت این است که اگر در گذشته حکام وابسته مشکلشان را حل می کرد اما اکنون به چند پاره کردن سرزمینی ما و بالطبع آن کاهش تاثیر گذاری واحد های سرزمینی جدا شده علاوه بر وابستگی حکومت های نوپای آنها به خود را نیاز دارند .

این مشکلی است که تفکر شما دارد و در بخش های مختلف کشور دیده می شود و در این بین عده ای فکر می کنند که اگر ما سطح تهدید بودن خودمان را  کمی پایین آوریم و مقداری با آمریکایی ها همراه شویم ، فضا برای ما بازتر شده و امکان مانور بیشتری می یابیم . اما همان طور که ذکر شد قسمتی از امنیت تمدنی آمریکا در آینده در بن بست واحد سرزمینی ایران و مخصوصا از نوع غیر وابسته اش گیر کرده (دوباره به پست قبلی من مراجعه کنید) و باید این بن بست باز شده و برای روز مبادا تبدیل به چند راهی شود .

واقعیت این است که آمریکا ما را گاوی می بیند که می توان شیرش را دوشید ، گوشتش را خورد ، پوستش را دباغی کرد و کله و پاچه اش را بار گذاشت .

این مشکل را ما با چین و روسیه و .... هم خواهیم داشت . آنها الان واحدی را می بینند که بخشی از توان آمریکا را مشغول خود کرده است اما اگر این کشور ها ببینند که ما در حال شکل دهی یک جنین تمدنی کامل و رفتن به سمت زایش آن هستیم دست به کار خواهند شد تا آن را سقط کرده و یا حداقل دچار نقصش کنند البته بالعکس این امر هم  صادق است یعنی اگر دیدند ما بیش از حد ضعیف شده ایم تا حدی که برایشان امکان دارد کمکان خواهند کرد و اگر نظام حکومتی ما به دست آمریکا ساقط شود کفتار صفت شده و به دنبال غنیمت خواهند بود .

اما با این حال ما در این چهل سال و با توجه به روند حرکتیمان در دو قرن قبل از آن کارهایی را انجام داده ایم و مشکلاتی را پشت سر گذاشته ایم که ما را نسبت به آینده امیدوار و خوشبین می نماید فقط کافی است که هر کسی که معتقد به این حرکت است دست به کار شده و گره ای از آن را بگشاید و سپس خواهید دید یاری خداوند هم خواهد آمد .

... و همه چیز در ید قدرت خداوند است .

موفق و سربلند باشید

پ . ن 1. ببخشید طولانی شد ، هرچه کردم نتوانستم کوتاه تر از این بیان کنم .

پ . ن 2 . عده ای به دنبال شکل دهی تمدن باستانی ایران هستند و در این راه می گردند تا در طول سال روزهایی را یافته و اسم جشن فلان بر رویش گذاشته و بزن و بکوب راه بیندازند که این هم خودش نوعی تمدن سازی است .

پ . ن 3 . (عدم ساده انگاری ، تدبیر و فراهم آوردن تمام وسایل مورد نیاز ، عدم غفلت و وقت شناسی)

منه بر دست دیو از سادگی دست ** کدامین  دست را بگرفت و نشکست

مکن بی فکرتی تدبیر کاری ** که خواهد هر قماشی پود و تاری

بوقت شخم ، گاوت در گرو بود ** چو بازآوردیش وقت درو بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , MR9 گفت:

یک یاد آوری تاریخی

در دوران پهلوی اول ، ساختاری وجود داشت با عنوان  "پلیس سیاسی" که دقیقاً یک کپی از ساختار مورد نظر شما بود(بدلیل گرایش آلمانوفیل پهلوی )  فرمانده آن هم سرتيپ محمد حسين آيرم  بود که بعد  به آلمان فرار کرد :mrgreen:

لابد بنده هم الان دچار گرایشات آلمانوفیل هستم؟:lol:

به زودی قدرت رو در دست میگیرم و اولین جایی که با یک حمله برق آسا فتح میکنم میلیتاری خواهد بود!:laughing:

میلیتاری از مردان جسورو بی باک خالی شده<_<

متن بالا مزاح بود برای تلطیف فضای گفتگو‌ امیدوارم باعث ناراحتی کسی نشه:rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 minutes قبل , pckho0r گفت:

لابد بنده هم الان دچار گرایشات آلمانوفیل هستم؟:lol:

خیر برادر عزیز - منظور بنده این بود که  این تئوری شما قبلا در ایران امتحان شده و جواب نداده ;):rose:

پی نوشت :

البته آلمانوفیل بودن ، فقط در حد بررسی سیستماتیک  تاکتیکهای ورماخت ، نه تنها بد نیست ، بلکه شخصاً آن را پیگیری هم می کنم ;)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 minutes قبل , MR9 گفت:

البته آلمانوفیل بودن ، فقط در حد بررسی سیستماتیک  تاکتیکهای ورماخت ، نه تنها بد نیست ، بلکه شخصاً آن را پیگیری هم می کنم ;)

مردان بزرگ ، تصمیمات بزرگ ، قمارهای بزرگ

بارباروسا، آردنن، کورسک ...

با وجود شکست هنوز هم المان ها میتونند به اینها افتخار کنند(البته از جنبه ناسیونالیستی وگرنه شکی در ویرانگری و خانمان سوز بودن جنگ ها نیست)

ایستادگی و‌ مقاومت حتی با نتیجه شکست قابل احترام و افتخاره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , pckho0r گفت:

مردان بزرگ ، تصمیمات بزرگ ، قمارهای بزرگ

حالا با آن قسمت "قمار" یک مقدار مشکل دارم ، آن را شاید با واژه " ریسک پذیر" بهتر بشود تعریف کرد ولی آلمانی ها ، آدم های سرسخت و منظبطی هستند ، همین ویژگی انها را متمایز کرده و ضمنا بسیار مغرور هم هستند و یک زمانی لقب انها " خروس جنگی اروپا " بود !!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آمریکا و ایران دشمن هم هستند

اینکه ما فکر کنیم حتی با یک برجام موشکی قضیه تمام میشه اشتباه هست 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 17 اردیبهشت 1397 در 09:49 , Skyhawk گفت:

وضعیت ایران رو از سال ۱۳۹۷ نبینید!

برای درک بهتر این مسئله به سال ۱۳۵۷ و بعدش فروردین ۱۳۵۸ که رفراندوم جمهوری اسلامی برگزار شد برگردید.
در اون روزگار دنیا به دو بلوک غرب با ایدئولوژی لیبرال و شرق با ایدئولوژی کمونیسم تقسیم بندی شده بود و حتی سران آمریکا برای تاثیرگذاری بر ملت های بلوک شرق ریاکارانه از خدا(که از اندیشه بلوک شرق حذف شده بود)صحبت میکردند!
در چنین وضعیتی در غرب آسیا اندیشه و ایدئولوژی سومی با عنوان مذهب شیعی با آرمان زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی علیه السلام(و به تبع اون بازگشت حضرت عیسی)به قدرت رسید و از همون ابتدا مورد غضب دو قدرت اصلی دنیای اون روز قرار گرفت.
دلایل زیادی برای روابط خصمانه فیمابین میشه ذکر کرد اما اصلی ترینش همین ایدئولوژی سوم بود.

پس از مدتی آمریکا با برنامه هایی که اجرا کرد ایدئولوژی کمونیسم رو شکست داد و کشورهای بلوک شرق یک به یک تسخیر شدند.
به صورت همزمان روی ایران هم کار میشد و از همون ابتدا ایران مورد تحریم و فشار اقتصادی و سیاسی و هجمه فرهنگی-رسانه ای قرار گرفت و عراق بعثی به نیابت از آمریکا و اروپا با پشتیبانی مالی اعراب به ایران حمله کرد.

اون زمان ها وضعیت ایران مثل امروز نبود! درسته مردم نسبت به امروز فقیرتر بودند اما دلار ۷۰۰۰ تومان نبود و اقتصاد چنین وضعیتی نداشت اما در طی چند دهه با فشارهای بین المللی ناشی از تحریم ها و خیانت برخی نفوذی ها و برخی سیاست های نادرست به این وضعیت مبتلا شد.
پس از ابتدا اقتصاد ایران دچار این بیماری مبتلا نبود و انصافا تا حالا هم بیش از حد انتظار خیلی ها دوام آورده!

اما در خصوص تمدن و تهدید تمدنی
به صورت کلی تمدن به مجموعه ای از قوانین،فرهنگ و سبک زندگی گفته میشه که بر اساس اونها جامعه شکل میگیره.
آمریکا تمدنش رو از طریق محصولات،قدرت رسانه ای،تبلیغ سبک زندگی جدید و مهمتر از همه با رانت دست نشانده هاش در کشورها، به اغلب نقاط دنیا صادر کرده به صورتی که از اروپا تا ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و ژاپن کره جنوبی و تایوان تحت تاثیر شدید این تمدن قرار گرفتند و به نوعی جزو(مرزهای)این تمدن محسوب میشن.
از این لحاظ آمریکا تهدید تمدنی برای کل دنیاست! هرچند که جاهایی مثل حاشیه خلیج فارس اساسا تمدن خیلی خاصی هم نداشتند، اما همه جا هم اینطور نبود!

حالا با توضیح این موارد به این سوال می رسیم که ایران چطور تهدید تمدنی برای آمریکاست؟
جوابش ساده هست! هر ایدئولوژی(مبنای تشکیل یک تمدن)دشمن یک ایدئولوژی دیگره! همونطور که کمونیسم و لیبرالیسم به تقابل با هم پرداختند و در این نزاع کمونیسم حذف شد.
حالا از اونجایی که آمریکا کل عالم رو به اسم خودش سند زده و دو پادشاه هم در یک اقلیم امکان فرمانروایی ندارند باید یکی به نفع دیگری حذف بشه.
توجه داشته باشید که درصد بالایی از جامعه آمریکا هم مذهبی(هرچند منحرف شده)و منتظر بازگشت منجی هستند و این یک نقطه اشتراک محسوب میشه که میتونه برای تمدن آمریکا بسیار دردسر ساز بشه! 
نیازی هم نیست که کار خاصی بشه و ما هم مثل آمریکا که در شوروی هزینه کرد، هزینه کنیم و برنامه فروپاشی بریزم! بلکه همینقدر که اقتصاد کشور متعادل باشه و نفوذمون در منطقه رو داشته باشیم، با ظهور امام مهدی(علیه السلام)تمدن غرب تحت تاثیر قرار گرفته و حاکمیت هاشون در طی چند سال دومینو وار از داخل فرو میپاشند! اونهم نه به خاطر ما بلکه به خاطر تمدن بی نظیر جدیدی که(ورای جمهوری اسلامی)شکل میگیره و به خاطر تعلق خاطرشون به حضرت مسیح علیه اسلام که پس از ظهور، مؤید امام مهدی هستند در جوامع مسیحی اون دوران.
البته همین الان هم مردم به زور و اکراه در انتخابات کشورهای غربی شرکت میکنند!

دلیل اصلی دشمنی آمریکا با ایران به این دلیله! برای همینه که برخلاف چهل سال پیش حاشیه خلیج فارس رو با انواع تسلیحات و پایگاه ها مثل دژ، مستحکم کردند و عراق و سوریه رو که مسیر زمینی ما هستند میخواستند از طریق دولت های وابسته و‌ تروریست هایی نظیر داعش،النصره و گروه های دیگر از دست ایران خارج کنند. و الا رژیم اسرائیل که خودش به سان یک سگ نگهبان در منطقه خاورمیانه هست که منافع آمریکا و قدرت های اروپائی رو تامین میکنه! فکر میکنید برای سگ نگهبان(رژیم اسرائیل)چند سگ نگهبان دیگر(آل سعود و باقی حکام عرب حاشیه خلیج فارس)گذاشتند؟
یا اینکه همگی اینها برای مقابله با یک هدف مامور شدند؟ 

فلذا در شرایط فعلی پذیرش برجام های جدید، خصوصا برجام دیپلماسی منطقه ای که منجر به عقب نشینی ما بشه یک خیانت تاریخی در حق اسلام و مهدویته و به احتمال زیاد موجب بداء(تاخیر در فرج)خواهد شد، همچنان که بارها این اتفاق افتاده!
با توجه به منقرض شدن برادران سلمان و کثرت مدعیان پادشاهی در عربستان، شاید کمتر از پنج سال آینده وضعیت این کشور تغییر کنه و شرایط برای ظهور هم فراهم بشه، البته این به معنای تعیین وقت نیست!

شاید برخی ها این گفته های بنده رو قبول نداشته یا اساسا به این موضوعات اعتقاد نداشته باشند اما قطعا این موضوعات برای نظام سیاسی آمریکا دارای اهمیت محسوب میشن و قطعا اطلاعات اونها از بنده و بسیاری از علما و سیاستمداران و تحلیلگران ما هم بیشتره و احتمالا تعدادی سناریو هم برای مقابله با این وضعیت از پیش طراحی کردند!
که اگر اینطور نبود الان اتحاد جماهیر شوروی در راس قدرت قرار داشت و نظام سیاسی آمریکا و همپیمانانش فروپاشیده بود!

عزیزم خیلی خوش بین هستی. داری در مورد تقابل ما با امریکایی حرف میزنی که امریکا قدرت اقتصادی و نظامی و علمی اول دنیا است ما تمام قول هایی که به مردم در اول انقلاب دادیم با شکست مواجه شده. عامل اصلی شکست هم در داخل بوده است نه خارج از کشور. برو یک نگاه به شرایط کشور بنداز تمام اشکال فساد از مالی اخلاقی رانت اعتیاد و.... همه به صورت نمایی ذر این کشور در حال رشد بوده است. این رشد پیوسته هم از بعد جنگ تا الان پیوسته جریان داشته. سیستم بانکداری اسلامی رو بنا گذاشت که توش نرخ بهره 35% است. بانکداری کفار یهره پول 1% تا 6% است. بسیاری از فرزندان روحانیون رده بالای کشور به قول معروف اقازاده ها در حال تجارت  و دارای درامدهای ملیونی هستند. فرزندان خیلی از این اقایون تابعیت امریکا دارد. یکیشون دخترش رو داده به یک خانواده شهید پرور ساکن امریکا!!! حالا تو  داری میگی برجام ظهور اقا رو به تاخیر انداخت؟؟؟؟ اقتصاد رو به ورشکستگی است. یک مشکل الودگی هوا رو نمی تونن حل کنن. کجاها سیر میکنی!!!!!!! برو یک سر اروپا و امریکا ببین دروغ و عدم رعایت حقوق دیگران اونجا بیشتره یا اینجا!!!!!  

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , habdollahi83 گفت:

شما اول باید فضا را برای فعالیت اقتصادی سالم آماده کنید مطمئن باشد به صورت اتومات فساد ریشه کن خواهد شد..مثل دولت الکترونیک، شفافسازی در حوزه پولی و مالی، مالیات و ..... . روشی که شما دنبالشی اینه که فضا همچنان ناسالم بماند و مستعد برای رشد فساد باشد  بعد بیای در این فضای ناسالم با قوه قهر یه با فساد مبارزه کنی ...

تو این یکی دو روزه خبرهایی در فضای مجازی انتشار یافته که به زودی اتفاقات مهمی رخ خواهد داد و  در سطوح عالی کشور درباره حل و فصل ابرچاش های اقتصادی تصمیم های مهمی گرفته شده که انشاالله درست باشه...

(موضوع خلخالی) لازم ولی کافی نیست.شفاف سازی همراه با مشت اهنین.شاید راهگشا شود

تنها راه مقابله با دشمنان اتحاد داخلی وتنها راه اتحاده داخلی شفاویت سریح وجامع از راس هرم

گرفته تا لایه های زیرین(اگر رهبری نظام شفاویت را از خود وخانواده خود شروع کنند ان گاه سلسله

اتفاقات دومینوار وبصورتی شگرف راه برای حله مشکلات پیشه رو باز خواهد شد.کلید وازه شفاویت

تنها راه برون رفت از اوضاع پیشا مده است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , MR9 گفت:

حالا با آن قسمت "قمار" یک مقدار مشکل دارم ، آن را شاید با واژه " ریسک پذیر" بهتر بشود تعریف کرد ولی آلمانی ها ، آدم های سرسخت و منظبطی هستند ، همین ویژگی انها را متمایز کرده و ضمنا بسیار مغرور هم هستند و یک زمانی لقب انها " خروس جنگی اروپا " بود !!!!

بخاطر همین ویژگی و پیشینه ی تاریخی که دارند در اروپا اگر قرار هست روی یک کشور حساب باز کنیم اون آلمان هست نه فرانسه...درسته فرانسه عضو دایم شورای امنیت هست اما دردی از ما دوا نمیکند... در قضیه برجام هم این مشهود بود آخرین طرفی بودند اعلام موضع کردند. در طول مذاکرات هر چند نقش پلیس خوب داشتند البته الانم دارند ضمیمه گفتگوهای موشکی و منطقه ای برای برجام هم از طرف اینها مطرح (رسانه ای) شد. 

پی نوشت: جناب tiktak مفصل توضیح دادند و نظریه برخورد  تمدن ها از هانتینگتون اشاره کردند و عمق دشمنی ها را بیان کردند

750px-Clash_of_Civilizations_mapn2.png

300px-Huntington_Clash_of_Civilizations_chart_Persian_translation.gif

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , ayaran گفت:

بخاطر همین ویژگی و پیشینه ی تاریخی که دارند در اروپا اگر قرار هست روی یک کشور حساب باز کنیم اون آلمان هست نه فرانسه...درسته فرانسه عضو دایم شورای امنیت هست اما دردی از ما دوا نمیکند... در قضیه برجام هم این مشهود بود آخرین طرفی بودند اعلام موضع کردند. در طول مذاکرات هر چند نقش پلیس خوب داشتند البته الانم دارند ضمیمه گفتگوهای موشکی و منطقه ای برای برجام هم از طرف اینها مطرح (رسانه ای) شد. 

پی نوشت: جناب tiktak مفصل توضیح دادند و نظریه برخورد  تمدن ها از هانتینگتون اشاره کردند و عمق دشمنی ها را بیان کردند

سلام علیکم و رحمت ا...

البته یک مساله ای هست و آن "عملگرایی" آلمانی ها است . آلمانی ها فناوری پیشرفته و سرمایه لازم را دارند و این برای ما  بسیار مطلوب  هست ، ولی نخست عملگرایی سیاست خارجی آنها و تاثیر پذیری از ایالات متحده ، یک مقدار درد سرساز هست .

حالا برای اینکه با دقت بیشتری این مساله بررسی شود ، ما باید روی مفهومی که " برآورد اطلاعات ملی " نامیده میشود ، تمرکز کرد ( سال 73 انتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی جزوه ای در این خصوص منتشر کرده که به شکل اختصاصی در حوزه طرح ریزی استراتژی نظامی بوده ) .

این مفهوم خودش 4 بخش هست :

1- مولفه های فرهنگی -اجتماعی

2- روند های طی شده گذشته و تحولات آینده

3- تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف دو کشور

4- حوزه دفاعی و امنیتی

به نظرم باید در این زمینه بسیار دقت کرد ، مسلماً آلمانی ها شریک تجاری خوبی برای ما هستند ولی آیا برای ورود به ترتیبات منطقه ای و بین الملی روی آنها میشود حساب کرد ؟؟؟  این مساله جای شک و تردید دارد .

پی نوشت :

پیشنهاد می کنم اگر علاقه دارید ، کتاب " زندگی سیاسی من" نوشته ویلی برانت ( صدر اعظم وقت آلمان) را مطالعه بفرمایید ، کتابش یک مقدار خشک هست ولی بک گراند خوبی در خصوص رفتار آلمانی ها بعد از جنگ دوم در اختیار مخاطب قرار می دهد .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام دوستان بنده بجز تایپیک سوریه زیاد در تایپیک های دیگر فعالیت نمی کنم و صرفا خوانده تایپیک های دیگه می شوم

اما امروز مستندی جامع و کامل با برسی از توافق موشکی پشت پرده  که در حال اجرای گام به گام است رو به رو شدم و جوری این مستند درد ناک من را در اندوه و شوک بزرگی فرو برده و نمی تونم درست براتون توضیح بدم

عاجزانه و خواهش دارم این مستند رو ببینید. در مستند افراد نخبه در حوزه های فضایی و موشکی برای اولین بار جلوی دوربین میان و صحبت می کنن 

عاجزانه خواهش دارم نگاه کنید

مستندمخصوص نسخه موبایل:

http://s8.picofile.com/file/8325796368/VID_20180508_181548_867.mp4.html

ویرایش شده در توسط Aliz45678

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
19 hours قبل , MR9 گفت:

آیا اسباب و لوازم را برای گرفتن تضمین سفت و سخت در اختیار داشتید ؟؟ ( غیر از چرخه فناوری هسته ای که مبنای اصلی چانه زنی بود ) 

نظر بسیار درستی هست امیدوارم که ترامپ امشب از برجام خارج بشه و ما هم تحت هیچ شرایطی با اروپایی ها نخواهیم برجام رو ادامه بدیم (روحانی با این حرف های گشته واقعا ثابت کرد در حد یک کوتوله سیاسی هم سواد نداره )

بلافاصله باید سانترفیوژهای نسل جدید رو راه اندازی کنیم و بلافاصله 20 درصد رو کلید بزنیم و همزمان درخواست 60 درصد برای تحقیق و توسعه در مورد پیشران هسته ای تجاری بدیم و اگه قبول نکردند به سمت تولیدش بریم و خیلی محکم اعلام کنیم داریم در مورد خروج از ان پی تی تصصمیم میگیریم 

درخواست تولید نیروگاه کنیم و اگه ندادند به تمام دنیا اعلام کنیم خودمون میسازیم حتما باید به سمت آب سنگین بریم و جوری نیروگاه رو طراحی کنیم که به اورانیوم با غلظت بالا تر از 60 احتیاج داشته باشه و .....

اینجوری ظرف کمتر از یک سال خیلی چیزهای با ارزشی داریم که بخواهیم در موردشون مذاکره کنیم (بودجه کافی هم برای اداره هست )و اصلا مذاکره موشکی این وسط گم میشود 

حد اقل این دانش .این هست که توانایی داشتن بمب کثیف رو برای همیشه حفظ میکنیم و به طریق کم خرج تری جلوی تهدید اتمی کشوری مثل اسرائیل هم گرفته میشود 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , Aliz45678 گفت:

عاجزانه و خواهش دارم این مستند رو ببینید. در مستند افراد نخبه در حوزه های فضایی و موشکی برای اولین بار جلوی دوربین میان و صحبت می کنن 

عاجزانه خواهش دارم نگاه کنید

من نگاه کردم بیشتر از همه برای کارخانه فیبر کربن و متخصصین کشور متاسف شدم . حالا بگذریم که واقعا کشور در آستانه جنگ بود و اگه اینگونه عمل نمیکردیم (غیر قابل دفاع هست ) مثل قبل ترور و حتی با حمله نظامی بدترش میکردن 

پی نوشت : تصمیم گرفتم بعد 8 سال گاهی هم اخبار ایران و گفتگوی ویژه خبری (اگه هنوز باشه ) را با تمام توهینی که به شعور مخاطب میکنه رو نگاه کنم و ایضا به خانواده هم اجازه استفاده بدهم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , sezar گفت:

نظر بسیار درستی هست امیدوارم که ترامپ امشب از برجام خارج بشه و ما هم تحت هیچ شرایطی با اروپایی ها نخواهیم برجام رو ادامه بدیم (روحانی با این حرف های گشته واقعا ثابت کرد در حد یک کوتوله سیاسی هم سواد نداره )

بلافاصله باید سانترفیوژهای نسل جدید رو راه اندازی کنیم و بلافاصله 20 درصد رو کلید بزنیم و همزمان درخواست 60 درصد برای تحقیق و توسعه در مورد پیشران هسته ای تجاری بدیم و اگه قبول نکردند به سمت تولیدش بریم و خیلی محکم اعلام کنیم داریم در مورد خروج از ان پی تی تصصمیم میگیریم 

درخواست تولید نیروگاه کنیم و اگه ندادند به تمام دنیا اعلام کنیم خودمون میسازیم حتما باید به سمت آب سنگین بریم و جوری نیروگاه رو طراحی کنیم که به اورانیوم با غلظت بالا تر از 60 احتیاج داشته باشه و .....

اینجوری ظرف کمتر از یک سال خیلی چیزهای با ارزشی داریم که بخواهیم در موردشون مذاکره کنیم (بودجه کافی هم برای اداره هست )و اصلا مذاکره موشکی این وسط گم میشود 

حد اقل این دانش .این هست که توانایی داشتن بمب کثیف رو برای همیشه حفظ میکنیم و به طریق کم خرج تری جلوی تهدید اتمی کشوری مثل اسرائیل هم گرفته میشود 

با محدود شدن فروش نفت و گاز که عمده درآمد کشور رو تشکیل میدن بنظرتون چند درصد این مواردی که گفتین محقق میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , AMIR-T گفت:

با محدود شدن فروش نفت و گاز که عمده درآمد کشور رو تشکیل میدن بنظرتون چند درصد این مواردی که گفتین محقق میشه؟

فکر میکردم فروش نفت بیشتر بخاطر تحریم سازمان ملل بود . برای همچین کارهایی نهایت 2 سال زمان لازم داریم . حالا بگریم از اینکه تو بدترین شرایط هم بودیم و الان بیشتر تحلیلگرها میگن اجماع جهانی علیه ایران دیگه شکل نمیگیرد و اگه نفت هم بخوان تحریم کنن حد اقل یه فرصت 1 ساله به کشورها میدن 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.