RezaKiani

بهترین تسلیحات و تکنولوژی در جنگ جهانی دوم؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نظر من ناو هواپیمابر چون که از هواپیما در جنگ استفاده ی خیلی زیادی شده است و ساختن سریع باند فرود در آن زمان ممکن نبوده و چونکه سرعت جنگ زیاد بوده است و بیشتر سطح زمین را آب فرا گرفته است بهترین باند فرود برای هواپیماها ناوها بوده اند که باید هم بدانید که در ابتدای جنگ آمریکا بیش از 100 ناوهواپیمابر داشت . همه ی ما الان دیگه اینجا میدونیم که این قضیه در مورد اکنون هم صدق میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من ناو هواپیمابر
چون که از هواپیما در جنگ استفاده ی خیلی زیادی شده است و ساختن سریع باند فرود در آن زمان ممکن نبوده و چونکه سرعت جنگ زیاد بوده است و بیشتر سطح زمین را آب فرا گرفته است بهترین باند فرود برای هواپیماها ناوها بوده اند که باید هم بدانید که در ابتدای جنگ آمریکا بیش از 100 ناوهواپیمابر داشت .
همه ی ما الان دیگه اینجا میدونیم که این قضیه در مورد اکنون هم صدق میکنه

فکر کنم منظور شما پایان جنگ جهانی دوم بود؟ چون در شروع جنگ آمریکا تنها یک فروند ناو هواپیمابر در اختیار داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كاش هيچوقت انرژي هسته اي كشف نميشد كه ما الان بخاطرش اينقدر تحريم نميشديم..
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای بابا موضوع تاپیک که درباره تحریم ایران نبود. یه بار دیگه می گم صحبت درباره تکنولوژی یا سلاحیه که در جنگ جهانی دوم به کار رفت (برای اولین بار) و بیشترین تاثیر رو در جنگهای بعدی گذاشت. سامان جان موشک هم در جنگهای دریایی هم زمینی هم هوایی هم فضایی تاثیرگذاشته. خودت نیگاه کن. از پرتاب ماهواره تا زدن تانک دست موشک درکار است. اما ناوهای هواپیمابر. سعید جان تعدادشون خیلی بیشتر از یکی بوده. البته منظور مال آمریکاس. اسم کاملشون رو تا چند روز دیگر برات توی یه پست می ذارم. ولی در طول جنگ تقریبا آمریکا 100 فروند ناوهواپیمابر ساخت که اغلب ناوهای هواپیمابر اسکورت بودند و ظرفیت کمی داشتند. به هرحال... درضمن سعیدجان یادت باشه که تکنولوژی رادیو و الکترونیک تقریبا مال 30سال قبل از جنگ جهانی دوم هستش. فرمولهاش رو هم ماکسول در قرن 19 کشف کرده. ... آقا بابک هر کدوم رو که تاپیک کنید جای تجزیه وتحلیل داره. فقط لازمه توی یکی از انجمنها که موضوعش مربوط به اون سلاح است وارد بشید و بعدش newtopic رو کلیک کنید وبعدش هم شروع کنید به نوشتن. منم اولش بلت نبودم. تمرین کن یادمی گیری عزیز. نترس من خودم هواتو دارم. دوستان بازهم از اظهار نظر همه متشکرم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جت هم اگه الان نبود شما باید با هواپیمای ملخی این ور و اون ور می رفتی و دیگه نه خبری هواپیمای مسافربری بزرگ بود و نه خبر از داگ فایت های زیبا و نه تا ارتفاع 30000 پا رفتن و نه سرعت 2-3 ماخی هواپیما ها و... یعنی اگر موشک شما جای جت من ترجیح داده می شد تقریبا صنعت هوایی از بین می رفت!!!چرا؟؟چون هیچ هواپیمای ملخی نیست که بتونه اون قدر مانور کنه تا موشک جا خالی بده اون قدر قوی نیست که بتونه بمب باران هوایی کنه اون قدر قوی نیست که بتونه سرعتش رو زیاد کنه اونقدر قوی نیست که بتونه اندازه ی بی-52 و... بار حمل کنه و... اگه جت بهتر نبود الان ما می دیدیم با هواپیمای ملخی موشک 5 ماخی میاد می خوره بهش!! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکا در شروع جنگ یک فروند ناوهواپیمابر عملیاتی داشت. اینکه تا پایان جنگ 100 فروند تولید کرد موضوع دیگری است که نشان دهنده قدرت صنعتی و اقتصادی این کشور میباشد. منظور از الکترونیک رادیو نبود. اختراع لامپهای خلاء ، ساخت رادار ، کامپیوتر و ... از جنگ جهانی دوم بصورت عملی شروع گردید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من نمیشه گفت کدام بهتر بودند. هر کدام یه خصلتی داشتند که ارزش همه ی انها با هم برابر است. ولی به نظرم ساخت موتور جت و موشک کمک زیادی به پیشرفت بشر کردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به متور جت رای دادم چون هم پیشرفت سریعی داشته و هم منفعت بالایی ولی کشف اتم هم پیشرفت بزرگی بود بخصوص در نیروگاه های اتمی و پزشکی ولی سلاح اتمی اگر اختراع نمی شد بهتر بود هزینه تولید و نگهداری سلاح های اتمی بالاست و کاربری و کاربردی در زمینه ای غیر از جنگ نداره آنهم با آثار مخربی بالا نداره جنگ جهانی دوم بلاخره توم می شد حالا بصورت ملایم تری...منظورم خود بمب است نه کشف پرتو کاتودی و در نتیجه الکترون(-) e , پروتون(+)p ونترون n خنثی و همینطور با تحقیقات موسسه سرن در آینده نزدیک ذره خدا که اگر کشف بشه انقلاب قرن 21 محسوب می شه ناو هواپیمابر هم سلاح استراتژیک خوبیه ولی اونهم هزینه تولید و نگهداری بسیار بالایی داره و مختص جنگ طراحی شده در مورد بهترین اختراعات قرن بیستم هم بنده با ترانزیستور موافقم که بزرگترین سهم در دانش بشری را داشت موشک های V1و V2 هم پیشرفتهای بزرگی در بخش موشک است در مورد تانک هم که بر همه روشنه پانزر خوراک من تو بازی کمپانی بود (عجب بازی ای بود) دوستان اطلاعی در مورد پیشرفت سنگرها و پناهگاه ها در جنگ جهانی دوم ندارن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاریخ ساخت ناو هواپیمابر به جنگ جهانی اول برمی گرده
بهترین تکنولژی همان متور جت بود [size=18][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من همه ی اختراع ها برتر بودند.موتور جت.رادار و پوشش های جاذب راداری.موشک های وی 1 و وی 2.لامپ خلع و کامپیوتر.بمب اتم و.............در واقع هر سلاح و تکنولوژی که در جنگ جهانی دوم کشف یا اختراع شد(به واسطه ی دانشمندان نازی.امریکایی و روس) برای خودش انقلابی در عرصه ی فناوری بود.نمیشه گفت کدوم فناوری برترین بود مثلآ هنوزم بسیاری از کشور هایی که توانایی ساخت سلاح هسته ای رو دارند نمی توانند یک ناو هواپیمابر یا موتور جت رو بسازند.البته من خودم به بمب اتمی رای دادم چون هنوزم یک ابر سلاحه و صد البته بازدارنده ترین سلاح ساخت بشر. icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من به جت رای میدم ، شک نکنید ده گزینه دیگه هم داشته باشه باز من به چیزی که به نیروی هوایی ربط مستقیم داشته باشه رای خواهم داد !

با ورود جت دنیای جدیدی برای جهان باز شد که ادامه ش رو در جنگ کره و ویتنام و سرد دیدیم

البته از سویی دقت کنید به اهمیت نیروی هوایی ، نه فقط جت که به عنوان بازوی عمل کننده ش هست

نیروی هوایی بود که ارتش المان رو به پیش برد با بلیتزکریگ ، نیروی هوایی بود که ارتش المان رو در روسیه به خاک سیاه نشوند ، نیروی هوایی بود که در افریقا کار رومل رو تموم کرد ....

و خیلی نیروی هوایی های دیگه ....

شک نکنید نیروی هوایی به تنهایی عامل برد نیست ولی نبودنش بلاشک باخت میاره ، حداقل تا به امروز و در نبردهای بزرگ و درست و حسابی

بمب اتمی و ناو هواپیمابر فلسفه خودشون و قدرت خودشونو دارند ولی به نظر من تاثیرگزارترین و متعارف ترین سلاح همون جت و نیروی هوایی هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببينيد بايد براي تعيين اهميت يك سلاح به تاثير گزاري ان در تعيين استراتژي ها توجه كرد مسلما بمب اتم باعث تغيير نگرش استراتژيستها به مسءله جنگ شد و در واقع خوني تو رگ استراتژي بازدارندگي بود چون به معناي واقعي باعث نابودي دو طرف ميشد هيچ سلاحي به اين اهميت نيست مثلا نگاه كنيد پاكستان با وجود اينكه از لحاظ ساخت تجهيزات كشوري عقب مانده است اما همان بمب اتم براي اين كشور يه هژموني درست كرده جلوي هند و هند رو كه از نظر نظامي خيلي از اون ژيشرفته تره رو به تغيير استراتژي واداشته
يه زمينه ديگه در زمينه تسليحات زمينه رقابتي بودن اونه .ساخت بمب اتم بسيار بسيار مشكل تر از ساخت بقيه تسليحات هست چرا كه علمي انحصاري دارد خود طرح بمب خيلي مشكله و روشهاي مختلفي براي انفجار قوي تر وجود داره تا حالا 300 طرح كلاهك اتمي داريم كه براي انفجار قوي تر طراحي شده اند پس ميبينيم كه زمينه رقابت تو اينم زياده
بعلاوه بمب اتم ما را براي ساخت تسليحاتي چون بمب نتروني و هيدروژني ياري ميكند
به همين خاطر بمب اتم مهمترين سلاح يك كشور است
البته داشتن بمب نمد چيزاي خيلي خيلي مهم ديگه اي هم هست كه اينجا جاش نيست
بمب اتم كه ميتونيم در واقع اونو تكنولوژي شكافت هسته اي بناميم 50 سال ديگه با اتمام ذخاير نفت خودشو نشون ميده
تازه بمب اتم بيشتر از اوني كه بكشه نجات داد بمب اتم سر جمع 500 هزار كشته گرفت ولي از جنگ جهاني سوم جلوگيري كرد {{بعلت بازدارندگي كه گفتم}} اگه همون تلفات جنگ دومو براي سوم بگيريم باز مشه 26 ميليون ادم ديگه ....500 هزارتا بهتر بود نه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
البته تاثیر گذارترین سلاح ها از بین این سه تا ، ناوهای هواپیما بر بودند که شرایط رو تغییر دادن ... بمب اتم که اعلان پایان جنگ جهانی دوم بود ....

مهمترین دستاوردها هم ، موشک ها و رادار ها و همچنین موتور جت و از همه مهمتر توسعه صنعت الکترونیک بود ...

ولی از لحاظ نظامی همون ناوهواپیما بر ....... ویرایش شده در توسط 100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سرعت یکی از فاکتورهای تعیین کننده تو همه چیز هست . تو جنگ هم یکی از مهمترین فاکتورها هست .
اینکه سریع شلیک کنی مثل مسلسل . سریع هم پرواز کنی مثل جت
سریع هم واکنش انفجاری داشته باشی و انرژی زیادی تخلیه بشه مثل بمب هسته ای .
سریع هم واکنش واکنش نشون بدی با در اختیار داشتن ناوهای هواپیما بر.
به نظر من مسلسل هم یکی از اختراعات و ابزارهایی بود که توازن قوا رو به هم زد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.