Recommended Posts

[quote]
این درسته؛ بنده هم نمیگم تانک بدیه. اما عرض کردم، برای ما خطری نداره. (با توجه به تعداد، عدم پشتیبانی هوایی در حال حاضر و آینده نزدیک، عدم توانایی در جنگال و ...) [/quote]

[b]بله موافقم و صحیح هست کاملا[/b]

اینجاست باید پرسید ارتش عراق به راستی هدف از بازسازی ش چطوری هست و چگونه ؟
کمی که تحقیق کنیم مشخصا بازم همون استراتژی گذشته امریکا که بارها در تاریخ نظامی مشاهده شده دیده میشه رد پاش

همون قضیه ای که برا ایران زمان شاه و پاناما و خیلی کشورا دیگه پیاده کرد ، تسلیح سازی کشور مذکور اما با کسب اطمینان از نبود عناصر اخلال کننده به ضدمنافع ملی امریکا (و به قول خودشون جهان !) و از این طرف سعی در وابسته نمودن حداقل برای چند سال از نظر بهینه سازی و تعمیر تسلیحات و فروش تسلیحات

بعد این دوره بسته به سیاستمداران و اقتصاد کشور مذکور و حیله های سیاسی کشور هدف میتونه یه جوری خودشو از چتر دربیاره البته نه اینکه سلاح نخره بلکه موازی و یکسان سلاح بخره

در ایران زمان شاه ، بعد از کنفرانس تهران ، سران دول متفق تصمیم به تقویت ایران گرفتند و در راس شون امریکا که شاه علنا بهشون میگه از کمونیسم و شوروی بدش میاد همونطور که پدرش و امثالهم
امریکا هم زیادی دست دست میکنه ولی خوب فکر کنم 40 میلیون دلار ابتدا کمک مالی و تسلیحاتی مثل برنو و مهماتش رو میکنه بعد هرچی میگذره هم امریکا بیشتر به ما سلاح میده هم نفت ایران فروش بالایی داره و نفت جهان و اقتصاد ایران قدرتمند میشه و البته حرص و ولع شاه وقت نسبت به خرید تسلیحات که خوب کم کم کلی سلاح جدید وارد سازمان رزم ایران میشه و .....
ولی امریکا یک عنصر رو همیشه گوشزد میکرده : در صورت نبرد ما کنار شما هستیم و میاییم کنار شما

یا وقتی که شاه اعتراض میکنه به کم تسلیحات فروختن یا فروش تسلیحات مستعمل نبرد کره میگن نترسید اگر کسی بهتون حمله کنه ما کمک تون میکنیم و ما میاییم نبرد

اما خوب عراق دقیق اوضاعش مشخص نیست اما سیر کلی معلومه ، باید دید امریکا در قدم های بعدی نیروی هوایی عراق رو تقویت میکنه یا نه ؟ ایا در نبرد احتمالی بازم همون طرح های قدیمی ش رو به عراق میده یا خیر؟
[quote]
برادر سعید به نظر من دلیل اصلی اون، ضعیف بودن سلاحهای معرفی شده، و معرفی نشدن سلاحهای اصلیه.
[/quote]

ایران وقتی که اوضاع قرمز بشه به خصوص تو رزمایش هاش به صورتی ملسی که واقعا جا تحسین داره ! سلاح های خفن ش رو معرفی میکنه البته کاملا کلی و سطحی بدون اینکه مانووری بده رو سلاحش

مثالش حوت

از این دست مثال ها تو رزمایش های ایران بیشمار هست که اگر الان باز نزنید تو سرمون ! تو اصول نظامی دقیقا همچین بندی مطرح هست که هنگامه خطر برای نشون دادن ضرب دست از توانایی های بالقوه نظامی که اهداف بازدارندگی داره و توانایی ضربه زدن مستقیم به نقطه اتکا دشمن (و محل هراس دشمن) وجود داره رو نشون بده

بعد یه سری مسایل دیگه م مطرح میشه که خوب در کل اینه که معدود سلاح های کارامد رو به صورت برگ برنده وارد کن و به اعتراف دنیا ایران استاد این کاراست

[quote]
و درمورد فرمایشات آقای ادیب، شما دقیقا اینجوری صحبت می کنین:
ایران ضعیفه. نمی تونم بگم چرا اما ضعیفه!
ما میگیم ضعفش رو بگین تا راجع بهش صحبت بشه
باز میگین: مقاله نوشتم راجع به اونهایی که شما میخواین بگین. برین بخونین. ولی ضعیفه!
[/quote]

[color=red]والا چشم بصیرت میخواد !

من میگم شما بیا برا من ضعیف رو معنی بکن تا من مطابق میل شما راجبه ضعیف بودن ایران صحبت کنم

شاید اصلا ملاک های ضعیف بودن از منظر من و شما متفاوته ؟ باور کن جدی میگم هرچند شما سواستفاده داری میکنی از جملاتی که بنده گفتم راجبه مقاله و... شما یه چیزایی گفتی و منم بهت گفتم نگفتن بنده دلیل بر عدم اطلاع بنده نیست بلکه با نتیجه گیری از همه این مسایل نظراتمو میگم و هیچوقت نگفتم ضعفا ایرانو تو مقاله گفتم پس لطفا به سبک بنیادگراها حرف نزنید

من از نظر کلاسیک بررسی میکنم اینجور میبینم :

جنگنده های قدیمی و کهنه که بالای 30 سال عمر عملیاتی دارند ،ولی بهینه سازی شدن و میشن و این برا ارتشی که خوداتکا هست و در تحریم غنیمت هست
تانک ها و نفربرهای قدیمی کماکان ستون فقرات ارتش و سپاه ایران هست ، ولی بهینه سازی و در مواردی ساخت تانک و نفربر جدید داریم اما نه به تعداد ملزوم ولی همین هم برا ارتشی که در تحریم هست شاهکار محسوب میشه

آموزش نظامی در سطح بسیار پایین در میان کلیه یگان ها انجام میشه

خوب من اینا رو هزاران بار مطرح کردم اما خوب پیچوندن رو دوستان خوب بلدن !

تاکید میکنم بنده قوای نظامی ایران و تکنولوژی در حال پیشرفتش رو رد نمیکنم اما مقیاس بنده در مقابل کشورهای ترکیه ، پاکستان ، عرب ها و خوده امریکا هست

اگر بد میگم بگید بد میگم، تمام این مطالبم با درک این موضوع میگم که ارتش ترکیه هزاران بار از ما پیشرفته تر هست اما از نظر نظامی در جهان تو خاورمیانه ما بعد اسراییل میشه گفت دوم هستیم و بهترین

بنده چیزی میگم به مثابه ندونستن نیست یا یک سویه دیدن ، بلکه نتیجه گیری رو میگم ، اگر دوستان اصرار و ابرام دارند از امریکا برتر هستیم ، چشم هستیم خوبشم هستیم ، روحیه گرفتیم! خدا رو شکر![/color]

[quote]
ادیب همه چیز رو تائید می کنه ولی همه رو رد می کنه تازه چند قسم هم پشت بندش از اون طرف همچین با جزم صحبت می کنه که هر ادمی که نشناسدش تاپیک رو بخونه فکر می کنه داره با سردار وحیدی که سرخورده شده و داره همه چی رو می گه طرفه. [/quote]

اشکال از تجزیه تحلیل صحبتا بنده هست

سه تا نقل قول بیار که بنده حرف قبلی خودمو رد کرده باشم ، سه تا بیار

دوست گلم ، بنده تایید کردم سیاست دفاعی ایران توانایی نبرد کلاسیک رو با دشمنش نداره به فلان دلایل ، تانک ذوالفقار عملا وجود نداره به این دلایل

جناب سعیدم بیاناتی فرمودن که بنده هم دقیقا اون قسمتا رو تایید کردم

اگر سخته براتون ، نقل قول هامو میارم .... مشکلی نیست

[quote]در كل طرف استاد سفسطه است . [/quote]

الان اگر بگم برو بخون ، مصطفی میگه نگو بهشون
[color=blue]
ولی برا اساتیدی که معنی سفسطه رو نمیدونند :

تانک ذوالفقار وجود داره ، دارای بهترین تجهیزات الکترونیکی و رزمی هست و ایران بیش از 1500 فروند تانک داره (فروند میگن دیگه نه ؟ چشمک)

حالا یه منافق اومده ! میگه نه اقا ، این تانک یه فرغون متحرک شااااااید باشه اونم در تعداد انگشتان دست !!!

دوستان آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآگاااااااااااااااه میان میگن برادر من ، این تصاویر تانک ذوالفقار که ما حداقل 11 تا تانکش رو تو تصاویر داریم ! پس چی ؟ به تعداد انگشتان دست نیست !
بعد حالا ، این تانک ما عینهو مختار از رو هرچی تانکه میپره از بس خوبه این هم فیلم ش (فیلم ابرامز هست، فیلم تی 90 هست فیلم ذوالفقار نیست!)

خوب حالا منافق گرامی میاد دبه در میاره و یهو میاد میگه : ای اقا شما کجای کارید شما وقتی نمیتونی فرق تانک و بانک رو تشخیص بدی ، اومدین تعریف از سلاحتون میکنید اصلا دیدینش ؟؟؟

این بهش میگن سفسطه (که منافق گرامی به جا اینکه بیاد حرف رو ادامه بده گیر میده به بانک و تانک! ) ، حداقل تو مباحث مطرح شده فروم های ایران
این قضیه هم نه فقط برا مخالفین توان نظامی ایران بلکه دقیقا برا موافقین ش هم کاربرد کامل داره !

گرفتی ؟؟؟؟ حالا برو بشین بخووووووووون ، شاید یه روزی سوادت به حدی رسید که چشاتو باز کنی ببینی ارنستو رومل سه سال پیش داد زد ذوالفقار وجود نداره با افتخارم میگم وجود نداره و حرفم درست بوده هست و خواهد بود ، سعید گفت نه رد میکنم نه تایید به این دلایل و بنده م گفتم دلایلت درسته و منطقی اما اصل قضیه رو نمیتونی انکار کنی و نخواهههههههههههد تونست

بهتره تو بحث من و سعید دیگران نپرن ، چیزی بار ادم باید باشه که بیاد وسط ، من وقتی چیزی بارم نباشه نمیام وسط شمام یاد بگیرید

حالا دیدیم کی سفسطه میکنه !!!!

ارنستو رومل گفت : ذوالفقار وجود ندارد ، ایران لاف میزند که وجود دارد ، سعید فرمود نه تایید میکنم نه رد چون ما سیاست روانی داریم که با همون ذوالفقار کشکی توانستیم گمراه کنیم دشمن را

خوب این وسط قضیه منافقه هم احتمالش هست برعکس بشه ، یعنی جدا ذوالفقاری وجود نداره بعضیا رو لشگر بودنشم قسم میخورن !
این وسط سعید میگه اگر کسی از مسئولین قسم خورد برا اینه که جنگ روانی و شایعه سازی از اصول هست و ما باهاش پیروز شدیم و..

حالا نه من دروغ گفتم نه سعید راستش رو گفت ، چون بنده مبحث وجود و عملیاتی بودن این تانک رو مطرح کردم و سعید دلیل وجود جنگ روانی و استفاده بهینه ایران از اون رو[/color]

امیدوارم درک دوستان به سطح فهم این مطالب رسیده باشه

سعید جون کماکان تو نور چشم مایی با مصطفی تو این سایت ، حداقلش اگرم نگید قبول دارم حرفتو میدونم یه چیزی بارت هست از چیزی خبر داری .... ولی زور اینکه طرف چیزی نمیدونه میاد بهتان میزنه خیلی ضدحاله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان و برادران.

[quote]ایران وقتی که اوضاع قرمز بشه به خصوص تو رزمایش هاش به صورتی ملسی که واقعا جا تحسین داره ! سلاح های خفن ش رو معرفی میکنه البته کاملا کلی و سطحی بدون اینکه مانووری بده رو سلاحش

مثالش حوت

از این دست مثال ها تو رزمایش های ایران بیشمار هست که اگر الان باز نزنید تو سرمون ! تو اصول نظامی دقیقا همچین بندی مطرح هست که هنگامه خطر برای نشون دادن ضرب دست از توانایی های بالقوه نظامی که اهداف بازدارندگی داره و توانایی ضربه زدن مستقیم به نقطه اتکا دشمن (و محل هراس دشمن) وجود داره رو نشون بده

بعد یه سری مسایل دیگه م مطرح میشه که خوب در کل اینه که معدود سلاح های کارامد رو به صورت برگ برنده وارد کن و به اعتراف دنیا ایران استاد این کاراست[/quote]
برادر من؛ حرف همه همین بود! اگه منظور بقیه رو متوجه نمیشین دلیل نداره عالم و آدم رو بکوبین و همه رو محکوم به ندونستن بکنین. (در حالی که حتی نمی دونین مخاطبتون کی هست).

من تو چندین مورد از بحثهای همین سایت عرض کردم؛ ایران اساسا [size=18]نمی تونه[/size] با توجه به بودجه و اوضاع مالی که داره، به سمت تولید انبوه تانک بره.

با پول یه تانک درست و حسابی که بتونه جلوی M1A2 امریکایی حرفی واسه گفتن داشته باشه، میشه ده ها سلاح ضد تانک و ضد هوایی دوشپرتاب تهیه کرد. به نظرتون بازدهی کدومش بیشتره؟ 5 تا ضد تانک و 2 تا ضد بالگرد بهتره برای ایران یا یه تانک؟
این مساله هیچ ربطی هم به [size=18]توان[/size] تولید تانک بومی با کیفیت بالا نداره.

شما اگه در جریان طراحی و تولید سلاح در این کشور بودین، حتما اطلاع داشتین که هر طرحی که رونمایی میشه، دلیلی نداره به تولید انبوه برسه. و هدف از نشون دادن اون، ایجاد این شبهه است که کدوم یکی از اینها واقعا بصورت انبوه تولید میشه.

سال گذشته حدود 120 طرح جدید از انواع سلاح و مهمات بگیرین تا خیلی چیزا که شاید به فکرتون هم نرسه تکمیل شد (تا اونجایی که خاطرم مونده. مطمئن نیستم 120 بود یا 200. ولی یکی از این 2 تا بود که من پایینی رو می گیرم). اما ما نه بودجه تولید انبوه همه اونها رو داریم و نه خیلی از اونها تو اولویت تولیدمون هستند. (با توجه به سیاستهای تعیین شده)

تعدادی از اینها تصویب شد که به تولید انبوه برسه. (تولید انبوه در مورد بعضیها یعنی مثلا تولید 100 تا! نه اینکه تو هر پادگانی پیدا بشن). نیازی نیست همه اینها رو نشون بدن و عالم و آدم اونها رو بدونن. همون کرار و فاتح 110 سوم و قیام و ... برای دونستن مردم کافیه. طرحهای دیگه مخفی بودنشون مفیدتر از تو چشم بودنشونه.

[quote]من از نظر کلاسیک بررسی میکنم اینجور میبینم :

جنگنده های قدیمی و کهنه که بالای 30 سال عمر عملیاتی دارند ،[color=blue] ولی بهینه سازی شدن و میشن و این برا ارتشی که خوداتکا هست و در تحریم غنیمت هست
تانک ها و نفربرهای قدیمی کماکان ستون فقرات ارتش و سپاه ایران هست ، ولی بهینه سازی و در مواردی ساخت تانک و نفربر جدید داریم اما نه به تعداد ملزوم ولی همین هم برا ارتشی که در تحریم هست شاهکار محسوب میشه

آموزش نظامی در سطح بسیار پایین در میان کلیه یگان ها انجام میشه[/quote]
این شد یه صحبت منطقی.

بله. جنگنده های نیروی هوایی ارتش، خیلی قدیمی هستند و زیاد برای جنگ هوایی مناسب نیستند. (اینو قبلا هم فرمودین و بنده هم عرض کردم. برای چی مجددا مطرح می کنین؟) باز هم میگم: مگه کاری می شه کرد که نشده؟! تنها راهش تقویت پدافند و تلاش برای ساخت جنگنده بومی مناسبه که هر دوتاشون انجام میشن.

آها! اگه ناراحتی شما از اینه که چرا به مردم میگن صاعقه و آذرخش ساختیم و چرا برای مردم بزرگنمایی می کنن، جواب کاملا مشخصه. وظیفه دولت و نیروهای نظامیه که به مردم قوت قلب بدن. انتظار نداشته باشین بیان به مردم بگن ما نمی تونیم هواپیمای درست و حسابی بسازیم، تحریم هم هستیم و نمی تونیم وارد کنیم، پس برین بشینین غصه بخورین تا اون روزی که بتونیم خودمون بسازیم. شاید 20 سال دیگه! انتظار دارین با مردم اینجوری حرف بزنن؟!!! مردم کوچه و بازار، اینو نمی خوان. روحیه میخوان برای اینکه با خیال راحت به زندگیشون برسن. با کار و کاسبیشون برسن و چرخهای اقتصاد رو بچرخونن.

سطح آموزش عمومی هم واقعا ضعیفه. این هم قبول دارم. (متاسفانه، آموزشهامون اصولی و مداوم نیستند. حتی مواردی پیش میاد که نیروها، کاملا از آمادگی جسمانی فاصله می گیرن.) احتمالا به این خاطر هست که احساس خطر جدی علیه کشور نمیشه. هرچند، هیچ توجیهی اصل قضیه رو پاک نمی کنه.

[quote]بهتره تو بحث من و سعید دیگران نپرن[/quote]
بحث شخصی جاش تو فروم نیست. پیام رو واسه همین گذاشتن.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ما تا الان تعداد زیادى از هواپیماهاى جاسوسى و فوق پیشرفته بیگانه را سرنگون و در مواردى مهندسى معکوس کرده‏ایم.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه ما تا الان تعداد زیادى از هواپیماهاى جاسوسى و فوق پیشرفته بیگانه را سرنگون و در مواردى مهندسى معکوس کرده‏ایم، گفت: در خلیج‏فارس نیز دو فروند هواپیماى آنها را ساقط کرده‏ایم.

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگویی تفصیلی با اشاره به مهم‏ترین مأموریت‏هاى این نیرو گفت: در مجموعه نیروى هوافضا چند مأموریت عمده بر عهده ماست. بخش اول شامل موشک‏هاى زمین به زمین مى‏شود که به صورت انحصارى در اختیار نیروى هوافضاى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى است. بخش دوم، مجموعه پدافند هوایى است که پاسخ‏گویى و دفاع در برابر تهاجمات هوایى و موشکى دشمن را برعهده دارد. بخش سوم، بخش هواپیمایى و بالگردى است که در زمینه ترابرى و رزمى انجام وظیفه مى‏کند. بخش چهارم مربوط به هواپیماهاى بدون سرنشین است. قوى‏ترین یگان‏هاى هواپیمای بدون سرنشین در نیروى هوافضا سازماندهى شده‏اند.

حاجی زاده با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامى، علی رغم سرسپردگی رژیم طاغوت به امریکا، موشک‏هاى زمین به زمین از جمله مواردى بود که به شاه مخلوع تحویل داده نشد، گفت: هواپیماهاى اف14، قراردادهاى آواکس، اف16، سیستم پدافند هوایى، تجهیزات دریایى و... دراختیار رژیم طاعوت بود ولى موشک زمین به زمین را به شاه ندادند.

* عملیات نفوذى دشمن برای از رده خارج کردن سیستم‌های نظامی ایران

وی ادامه داد: بعد از انقلاب و با شروع جنگ تحمیلى، درواقع با یک حادثه معجزه‏آسا، خارج از کنترل امریکا و شوروى، تعداد محدودى موشک در اختیار ما قرار گرفت. البته تلاش بسیارى کردند که جلوى این تعداد محدود را هم بگیرند اما موفق نشدند. با اطلاعاتى که امریکا در اختیار عراق گذاشت، تعداد زیادى از هواپیماها بسیج شدند تا پایگاه مرکزى اصلى موشکى را در سال 67 از بین ببرند اما هرچه تلاش کردند باز هم نتوانستند آن را منهدم کنند. حتى دریک عملیات نفوذى توسط جاسوسانى که فرستادند، برخى از تجهیزات ما را تقریباً غیرعملیاتى کردند اما باز نتوانستند سیستم‏هاى ما را به اصطلاح از رده عملیاتى خارج کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه در بخش موشکى ما از همان روزهاى نخست، فعال شدیم و به دنبال بومى کردن این سیستم بودیم، تصریح کرد: اجزا را از جاهاى مختلف تهیه و موشک‏ها را مونتاژ مى‏کردیم، اما جلوى خرید اجزا را نیز گرفتند و کار به جایى رسید که حتى در تهیه و ورود مواد اولیه هم با مشکل روبرو شدیم. اما همه تلاش خود را به کار بردیم تا به خودکفایى رسیدیم تا اینکه چند سال پیش صددرصد خودکفا شدیم و دشمنان دیگر نتوانستند هیچ سدى در برابر ما ایجاد کنند.

* در صورت تهاجم، شلیک موشک‏ به سوى دشمن روز به روز افزایش خواهد یافت

حاجی‌زاده با بیان اینکه امروز ما دانش طراحى را نیز پیدا کردیم، گفت: در حال حاضر موشک‏هاى ساخته شده ما، کپى‏سازى نیست و براساس نیاز یگان‏هاى عملیاتى ما طراحى مى‏شوند و به لطف خدا امروز این توانایى را داریم که از موشک‏هاى کوتاه‏برد تا برد دوهزار کیلومتر با سیستم‏هاى متنوع و متناسب با نوع مأموریت‏ها بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس ما فقط چند یگان در شهر داشتیم و الان در کل جغرافیاى ایران عزیز، پایگاه‏هاى موشکى ما گسترش یافته و طورى طراحى شده‏اند که اگر با دشمن درگیرى رخ دهد، تعداد موشک‏هاى پرتاب شده به سوى او، روز به روز افزایش خواهد یافت و از شیوه‏هایى استفاده خواهیم کرد که دشمن نتواند کوچک‏ترین صدمه‏اى به ما واردکند.

سپاه مسئولیت مقابله با موشک‏هاى کروز و دفاع از پایتخت را برعهده دارد

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در خصوص نقش این نیرو در پدافند هوایی کشور نیز اظهار داشت: در بخش پدافند هوایى دو مأموریت عمده برعهده ماست. یک بخش تأمین تجهیزات است که از تحقیقات و ارائه ایده تا تولید محصول را شامل مى‏شود.

حاجی‌زاده ادامه داد: ما در تحریم هستیم و دنیاى استکبار جلوى واردات تجهیزات پدافندى و کاملاً دفاعى را هم گرفته و ما در تلاشیم به خودکفایى کامل برسیم. دستاوردهاى زیادى هم داشته‏ایم. مثلاً انواع و اقسام رادارها توسط سپاه بومى سازى شده و خودکفایى در این بخش مهم، مرهون تلاش نیروهاى متخصص و متعهد سپاه است.

وی افزود: در بخش سامانه‏هاى مقابله با کروز نیز هم در قسمت طراحى و هم در قسمت مقابله، توانمندى‏هاى بسیار خوبى کسب کرده‏ایم و سپاه پاسداران مسئولیت مقابله با موشک‏هاى کروز و دفاع از پایتخت را برعهده دارد. در واقع تهران جزء نادر پایتخت‏هاى جهان است که به چنین سیستم پدافندى مجهز است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه تصریح کرد: در بخش‏هاى جنگ الکترونیک، مراکز کنترل فرماندهى و بخش‏هاى موشکى نیز توانمندى‏هاى ارزشمندى داریم که در کنار بخش‏هاى صنعتى و تحقیقاتى، توانایى دفاعى گسترده و ویژه‏اى به ما بخشیده است.

حاجی زاده در خصوص عملکرد نیروی هوافضای سپاه در بخش هواپیمایى نیز با اشاره به هواپیماهاى بال ثابت وهواپیماهاى رزمى (هواپیماهاى سوخو 25 و توکانو) که کار رزمى انجام مى‏دهند و هواپیماهاى پشتیبانى هستند، گفت: درکنار آنها بالگردهاى رزمى ما نیز در مأموریت‏هاى رزمى حضور دارند وکمک مى‏کنند. اینها عمدتاً به نیروى زمینى کمک مى‏کنند و به صورت گسترده در شمال غرب و جنوب شرق مأموریت دارند.

* پروازهای شناسایی سپاه بر فراز مرزها و خلیج فارس

وی ادامه داد: در بخش ترابرى، هواپیماهاى آنتونوف، ایلوشین و نیز هواپیماهاى یاک 12 را داریم که کار ترابرى را انجام مى‏دهند. آنها در بخش مراقبت و شناسایى هم مأموریت دارند. تجهیزات شناسایى و مراقبت روى آنها نصب شده و در مرزها و خلیج‏فارس و دریاى عمان دائماً پرواز دارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: در کنار این مأموریت‏ها، یک سرى مأموریت‏هاى متفرقه نیز داریم که گاهى از اصل مأموریت‏هاى ما بیشتر مى‏شوند. مثلاً در پشتیبانى از دولت و مأموریت‏هاى امداد ونجات. در اتفاقات غیرمترقبه مثل سیل، زلزله، برف و روزهایى که با آتش‏سوزى جنگل‏هاى شمال مواجه بودیم، بالگردهاى اطفاى حریق سپاه فعال بودند و برنامه‏ریزى داریم که هواپیماهاى سنگین‏مان را به امکانات اطفاى حریق مجهز کنیم تا در آتش‏سوزى‏هاى گسترده از آنها استفاده کنیم.

* استفاده از پهپادهای با شناسایی با مدت پروازی بالا

حاجی زاده در خصوص هواپیماهای بدون سرنشین نیز خاطر نشان کرد: دراین بخش ما تولید کننده هستیم و یگان‏هایى داریم که از اینها به صورت گسترده (در کارهاى مراقبتى و شناسایى) استفاده مى‏کنند. این هواپیماها مدت پروازهاى طولانى و خیلى ارزان دارند. یک هواپیماى بدون سرنشین، با 6 لیتر بنزین مى‏تواند 12 ساعت پرواز داشته باشد. خوشبختانه اخیراً به امکانات رزمى هم دست پیدا کرده‏ایم و چند ماهى است که هواپیماهاى بدون سرنشین بمب‏افکن هم به یگان‏هاى ما اضافه شده‏اند.

* امروز کسی حتی جرات تهدید ایران را هم ندارد

وی درباره میزان آمادگى نیروى هوا فضاى سپاه پاسداران در برابر تهدیدات نیز اظهار داشت: میزان آمادگى ما در سطحى است که امریکایى‏ها و رژیم صهیونیستى دیگر حتى جرأت تهدید ما را هم ندارند. روزى بود که مى‏آمدند و علیه ما عملیات انجام مى‏دادند. قایق ما را مى‏زدند، بالگرد و هواپیماى ما را مى‏زدند و ما نگران بودیم که بخشى از جغرافیاى ما را اشغال کنند. در کنار عراق به ما حمله کردند. دوره‏اى گذشت و صرفاً تهدید مى‏کردند. شرایط به گونه‏اى بود که با تهدید سعى مى‏کردند ما را وادار به سازش کنند، الان دیگر جرأت تهدید هم از آنها سلب شده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه که با نشریه پیام انقلاب سپاه سخن می گفت، افزود: آنها مى‏ترسند تهدید آنها تحریک‏آمیز باشد و این نکته بسیار مهمى است. توانمندى نیروهاى مسلح و ولایت‏مدار در سپاه و ارتش و بسیج به قدرى زیاد است که دیگر جرأت و جسارت تهاجم هیچ قدرتى علیه کشور ما متصور نیست.

حاجی زاده با بیان اینکه در تاریخ 200 سال گذشته و نیز سه دهه بعد از انقلاب، همواره شاهد توطئه‏هاى استکبار و تهاجم و تجاوز آن بوده‏ایم، تاکید کرد: بنابر این به افزایش قدرت خود ادامه خواهیم داد. باید توان خودرا به نقطه‏اى برسانیم که حتى نتوانند به موضوع تهدید و تهاجم فکر کنند.

* حتی از حالت آماده‌باش نیروهای فرامنطقه‌ای در اطراف ایران هم آگاهیم

وی در باره میزان شناخت، نظارت و درصد فعالیت‏هاى دشمن در منطقه نیز گفت: ما به طور کامل بر دشمنان مسلط هستیم. هر تغییرى که در سواحلمان اتفاق مى‏افتد متوجه مى‏شویم. وقتى در ناوها و رزم‏ناوهاى آنها آماده‏باش اعلام مى‏شود یا کارکنان ناوهاى هواپیمابرشان جلیقه نجات مى‏پوشند وآماده مى‏شوند که قایق‏ها را داخل دریا بیندازند، همه و همه را ما مطلعیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطر نشان کرد: روزگارى این ناو هواپیمابر به عنوان یک نقطه اتکا برایشان مطرح بود و هنگامى که به کشورى مى‏گفتند این ناو دارد به سوى ساحل شما حرکت مى‏کند، حکومت آن کشور سرنگون مى‏شد اما الان این موضوع خود به یک تهدید براى آنها تبدیل شده است.

* تمام پایگاه های دشمن تحت برد موشک‌های ماست

حاجی زاده افزود: چند هزار نفر روى عرشه این ناو زندگى مى‏کنند. حدوداً 80فروند هواپیما داخل عرشه آن است و همه پایگاه‏هایشان تحت برد موشکى ما هستند و بر آنها تسلط کامل داریم. بنابراین، نقاط قدرت دیروز، امروز براى آنها نقاط آسیب‏پذیر شده است. هشت سال جنگ را با قرار گرفتن سى کشور پشت سر عراق در آن شرایط سخت بر ما تحمیل کردند و شکست خوردند. رزمنده‏ها و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس، امروز در مسئولیت‏هاى مختلف هستند و بیکار ننشسته‏اند. در این مدت ما کار کرده‏ایم و ملت شریف ایران مطمئن باشند که اجازه تکرار تاریخ را به استکبار نخواهیم داد.

وی در خصوص تاثیر طرح تحول و تعالی سپاه در نیروی هوافضا نیز تصریح کرد: ما بدون تحول و تعالى باقى نخواهیم ماند. حقیقت سپاه در این تحولات و تغییرات و توجه به پویایى است که حفظ مى‏شود، به عبارت دیگر هر روز باید به سمت قله حرکت کنیم. رهبر معظم انقلاب مى‏فرمایند که به ایستگاه‏هاى این راه اکتفا نکنید. قانع نشوید و حرکت رو به قله را ادامه دهید. این یعنى تحول، تعالى و نو شدن.

حاجی زاده ادامه داد: نیروى هوافضا هم جزئى از مجموعه کلان سپاه است و در بخش‏هاى مختلف، این حرکت به صورت مداوم ادامه دارد. امروز بعد از سه دهه تلاش، این پویایى، نشاط و آمادگى به خوبى قابل مشاهده است. اینها به خاطر همین راهبرد و روش است. از مقطعى که سردار جعفرى، فرماندهى کل سپاه را برعهده گرفته‏اند، سرعت این تحولات بیشتر شده و ما هم به تبع این دستور، همین مسیر را ادامه مى‏دهیم.

* ادامه فتنه 88 به تهاجم نظامی علیه ایران می انجامید

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در خصوص موضوع ایران هراسی از سوی رسانه های غربی نیز گفت: آنها دو هدف عمده دارند. اول اینکه محصولات نظامى خود را بفروشند و کارخانجاتشان را از رکود خارج کنند. به عبارت بهتر به پول کشورهاى عربى نیاز دارند. یک موقعى جنگى به راه مى‏اندازند و زمانى بحث کویت و عراق را مطرح مى‏کنند. موقعى هم که مى‏بینند سوژه جنگى در منطقه ندارند، ایران‏هراسى به راه مى‏اندازند و البته ترفندشان هم مؤثر بوده و کشورهاى منطقه فوراً مى‏روند و قراردادهاى سنگین با آنها مى‏بندند.

وی در ادامه گفتگو با نشریه پیام انقلاب سپاه، افزود: هدف دوم آنها هم این است که ایران را یک کشور ماجراجو معرفى کنند و همواره این ترس را در دل کشورهاى منطقه و جهان حفظ نمایند. دشمنان ما در گذشته به دنبال این بودند که اگر شرایطى پیش بیاید بتوانند به کشور ما حمله کنند. این امکان منتفى شده اما آنها دست‏بردار نیستند. درصددند که اگر مثلاً شرایط مهیا باشد (مثل فتنه سال 88)، اقدام کنند. اگر آن فتنه ادامه پیدا مى‏کرد شاید به تهاجم هم مى‏انجامید.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطر نشان کرد: در مجموع بزرگ‏ترین هدف آنها، فروش سلاح است و اینکه حضور خود را در منطقه توجیه کنند و بتوانند نفت‏هاى اینها را مفت بخرند و بر انرژى منطقه تسلط داشته باشند.

حاجی زاده در خصوص صلح‌امیز بودن برنامه‌های جمهورى اسلامى ایران در منطقه نیز گفت: مسلم است که حساب مردم از حکومت‏ها جداست. مردم دنیا و منطقه به خوبى مى‏دانند که ایران اگر به دنبال کسب توانایى است و اگر رزمایشى انجام مى‏دهد، در جهت دفاع و دفع تهاجم است و تحمیل خواسته خود بر منطقه نیست.

وی با تاکید بر اینکه ما اصلاً به دنبال این موضوع نیستیم که برویم جایى را اشغال کنیم، تصیح کرد: تاریخ گذشته ما به خوبى شاهد این ادعاست. ما همواره مورد تهاجم قرار گرفته‏ایم؛ چه در مرزها وچه توسط تروریست‏ها. اقدامات ما کاملاً دفاعى است و این موضوع را سران این حکومت‏ها به خوبى مى‏دانند. ما مى‏خواهیم از کشورمان حراست کنیم و مى‏کنیم و بیش از این به دنبال چیزى نیستیم.

* تعامل خوبی با برخی کشورهای منطقه داریم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه درباره تعامل این نیرو در زمینه انتقال تجربیات و مشارکت در طرح‏هاى مرتبط با کشورهاى اسلامى نیز گفت: ما با کشورهاى دوست مثل سوریه، تعامل خوبى داریم. با بعضى از کشورها هم در حد توافقات راهبرى، یک سرى همکارى‏هایى وجود دارد.

حاجی زاده ادامه داد: به اعتقاد ما کشورهاى منطقه مى‏توانند به طور کامل امنیت منطقه را تأمین کنند. آنها نباید انتظار داشته باشند که امریکایى‏ها، انگلیسى‏ها و فرانسوى‏ها از هزاران کیلومتر آن سوتر بیایند اینجا و دلسوز و حافظ امنیت ما باشند. امنیت باید توسط کشورهاى منطقه فراهم شود و ما آمادگى داریم براى نیل به این هدف به آنها آموزش و تجهیزات بدهیم این موضوع چندین بار توسط مسئولان مطرح و پیگیرى شده است و باید این خواسته دوطرفه باشد.

* علاقه‏اى به کارهاى تجارى و اقتصادى در فروش سلاح به دیگران نداریم

وی در پاسخ به این سوال که آیا سپاه آمادگى تولید انبوه موشک‏ها و محصولات هوافضا و صدور آنها را دارد، افزود:ما به بعضى از کشورهاى دوست که به امکانات ما نیاز داشته باشند کمک مى‏کنیم ولى نمى‏توانیم به کشورى که در کنار امریکا قرار دارد سلاح بفروشیم تا علیه خودمان استفاده کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: به طور کلى ما علاقه‏اى به این گونه کارهاى تجارى و اقتصادى نداریم. به هرحال سلاح‏ها براى کشتار مردم استفاده مى‏شوند و اساساً باید روزى برسد که همه این تسلیحات کنار گذاشته شوند و مشکلات با منطق، مذاکره و گفتگو حل شود.

حاجی زاده در خصوص تاثیر تحریم‏ها بر روند پیشرفت فعالیت‏هاى هوافضا در کشور نیز اظهار داشت: این تحریم‏ها قطعاً تأثیر دارد. برآیند این تحریم‏ها مثبت است. در ابتدا یک شوک تلقى مى‏شود. ما نمى‏خواهیم واقعیت‏ها را نادیده بگیریم، زیرا محصولى که دیروز مى‏آمده، امروز دیگر نمى‏آید و جلویش را گرفته‏اند. ولى از آن لحظه، تفکر بومى‏سازى به صورت جدى شروع مى‏شود.

وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که هر موقع ما به صورت جدى یک نیاز و مشکلى را احساس کرده‏ایم حتماً راه‏حلى برایش یافته‏ایم. همان گونه که در حال حاضر، فناورى‏هاى پیچیده را بومى کرده‏ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: تا روزى که وحدت در داخل کشور هست، مردم عزیز پاى کار هستند و از مقام معظم رهبرى تبعیت مى‏کنند، مطمئن باشید که هیچ قدرتى و هیچ تحریمى نمى‏تواند بر ما غلبه کند.

* سپاه در پدافند هوایی کشور به ارتش کمک می‌کند

حاجی زاده با اشاره به تعامل مثبت سپاه و ارتش در زمینه های مختلف خاطر نشان کرد: ما قواعد و قوانین و آیین‏نامه‏هایى داریم که مطابق آنها عمل مى‏کنیم. مثلاً در پدافند براى دفاع از حریم هوایى کشور، ما کمک ارتش هستیم و مسئولیت آن برعهده ارتش است. درواقع ما در یک شبکه هماهنگ مشغول همکارى هستیم که بسیار دقیق و روان تعریف شده است.

وی افزود: ارتش و سپاه دو بازوى تواناى مقام ولایت هستند و برادران وفرماندهان سپاه و ارتش با درک متقابل و تعیین حدود و خطوط، در کنار یکدیگر، کار دفاع از کشور ونظام را در فضایى کاملاً برادرانه انجام مى‏دهند.

* با هوپیماهای جاسوسی و شناسایی دشمن درگیری دائم داریم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: غربى‏ها یک سرى توانمندى‏هایى را از مدت‏ها قبل دارند که نمى‏توان آنها را نایده گرفت، به خصوص ماهواره. ماهواره‏ها مى‏توانند عکس‏هایى را با دقت حتى کمتر از یک متر مربع هم تهیه کنند و این توانمندى وجود دارد. یا مثلاً هواپیماهاى جاسوسى دارند که دربرخى از نقاط توانایى تهیه عکس دارد. البته از اینها عمدتاً در افغانستان و عراق و نظایر آن استفاده مى‏کنند و در کشور ما جرأت استفاده گسترده ندارند.

حاجی زاده افزود: آنها تجاوزهای محدودی به خاک کشورمان داشته اند و ما تا الان تعداد زیادى از هواپیماهاى جاسوسى و فوق پیشرفته آنها را سرنگون و در مواردى مهندسى معکوس کرده‏ایم و تعداد زیادى از این هواپیماها را ساخته‏ایم. البته بعضى از مسائل از نظر ما خیلى اهمیت ندارد که بازگو شود، مثلاً ما در خلیج‏فارس دو فروند هواپیماى آنها را ساقط کرده‏ایم و این مطلب برای اولین بار است که گفته مى‏شود.

وی افزود: شما ببینید ارتش رژیم صهیونیستى جزء چند ارتش طراز اول دنیاست و این امر بر کسى پوشیده نیست. با این حال آیا توانست جلوى حزب‏الله بایستد؟ مى‏گویند حزب‏الله به نیابت از ایران و رژیم صهیونیستى به نیابت از امریکا جنگید. اگر فرض آنها این باشد، کشور بزرگ و وسیعى مثل ایران آیا توانایى مقابله با امریکا را دارد؟ من مى‏خواهم بگویم که سه دهه است که ما ایستاده‏ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: این گونه نبوده که درگیر نشده باشیم. آنها پشت عراق ایستادند اما نتوانستند حتى یک متر مربع از کشور عزیز ما را بگیرند. در حال حاضر و بعد از سه دهه تلاش زیادى شده و توانمندى ما به این اوج رسیده و امریکایى‏ها هم به خوبى این توانمندى را درک کرده‏اند و به شدت نگران هستند.

حاجی زاده ادامه داد: تا زمانى که دو عنصراصلى یعنى وحدت و حضور مردم مسلمان و پیرو ولایت و رهبرى حکیمانه حضرت آیت الله العظمى خامنه‏اى را داریم مطمئن باشید که هیچ کشور و قدرتى نمى‏تواند علیه ما اقدام کند.

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13786

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من تو چندین مورد از بحثهای همین سایت عرض کردم؛ ایران اساسا نمی تونه با توجه به بودجه و اوضاع مالی که داره، به سمت تولید انبوه تانک بره. [/quote]

خوبه حداقل این یه مورد رو به قول صدا و سیما : اعتراف نمودین ! :mrgreen:

از قدیم گفتن از خرس یه مو هم بکنی غنیمته !

من به همینم راضیم !

خوب پس نتیجه شد این !

[quote]
سال گذشته حدود 120 طرح جدید از انواع سلاح و مهمات بگیرین تا خیلی چیزا که شاید به فکرتون هم نرسه تکمیل شد (تا اونجایی که خاطرم مونده. مطمئن نیستم 120 بود یا 200. ولی یکی از این 2 تا بود که من پایینی رو می گیرم). اما ما نه بودجه تولید انبوه همه اونها رو داریم و نه خیلی از اونها تو اولویت تولیدمون هستند. (با توجه به سیاستهای تعیین شده)

تعدادی از اینها تصویب شد که به تولید انبوه برسه. (تولید انبوه در مورد بعضیها یعنی مثلا تولید 100 تا! نه اینکه تو هر پادگانی پیدا بشن). نیازی نیست همه اینها رو نشون بدن و عالم و آدم اونها رو بدونن. همون کرار و فاتح 110 سوم و قیام و ... برای دونستن مردم کافیه. طرحهای دیگه مخفی بودنشون مفیدتر از تو چشم بودنشونه. [/quote]

در جریان ریز به ریزشون نیستم اما دورادور اطلاع دارم و بنده هم تایید میکنم همونطور که بحث فی مابین امیرسردار دریابان شمخانی و صحبتاش پیرامون توانایی موشکی ایران و دلایل پیشرفت ایران رو تایید میکنم

ما میدونیم پیشرفت بوده هست و خواهد بود ، اما بازم ممنون که یاداوری نمودید
[quote]

شما اگه در جریان طراحی و تولید سلاح در این کشور بودین، حتما اطلاع داشتین که هر طرحی که رونمایی میشه، دلیلی نداره به تولید انبوه برسه. و هدف از نشون دادن اون، ایجاد این شبهه است که کدوم یکی از اینها واقعا بصورت انبوه تولید میشه.
[/quote]

[color=blue]شدیدا موافقم باهاتون و واقعا هم من رو این طرح ها بحثی ندارم[/color]

ولی خدایی بشین قضاوت کن مثلا راجبه خیبر ، خوب ؟ بعد بگو قرار هست تولید انبوه بشه یا نه ؟ ایا نیاز هست یا نه؟ تبلیغات پیرامونش چی هست ؟

بحث من رو این موارد هست وگرنه بنده هم کاملا قبول دارم که : قرار نیست هر طرحی نشون داده بشه و یا تولید انبوه

[color=red]
شکی در این مسایل نیست ، الان باز نگید قبول کرد، بلکه قبول داشتم و دارم ، بحث رو سلاح هایی هست که واقعا نیازه کشور هست اما عملا توانایی ساخت ش فعلا در کشور نیست با وصف تبلیغات[/color]
[quote]

بله. جنگنده های نیروی هوایی ارتش، خیلی قدیمی هستند و زیاد برای جنگ هوایی مناسب نیستند. (اینو قبلا هم فرمودین و بنده هم عرض کردم. برای چی مجددا مطرح می کنین؟) باز هم میگم: مگه کاری می شه کرد که نشده؟! تنها راهش تقویت پدافند و تلاش برای ساخت جنگنده بومی مناسبه که هر دوتاشون انجام میشن.

آها! اگه ناراحتی شما از اینه که چرا به مردم میگن صاعقه و آذرخش ساختیم و چرا برای مردم بزرگنمایی می کنن، جواب کاملا مشخصه. وظیفه دولت و نیروهای نظامیه که به مردم قوت قلب بدن. انتظار نداشته باشین بیان به مردم بگن ما نمی تونیم هواپیمای درست و حسابی بسازیم، تحریم هم هستیم و نمی تونیم وارد کنیم، پس برین بشینین غصه بخورین تا اون روزی که بتونیم خودمون بسازیم. شاید 20 سال دیگه! انتظار دارین با مردم اینجوری حرف بزنن؟!!! مردم کوچه و بازار، اینو نمی خوان. روحیه میخوان برای اینکه با خیال راحت به زندگیشون برسن. با کار و کاسبیشون برسن و چرخهای اقتصاد رو بچرخونن.

سطح آموزش عمومی هم واقعا ضعیفه. این هم قبول دارم. (متاسفانه، آموزشهامون اصولی و مداوم نیستند. حتی مواردی پیش میاد که نیروها، کاملا از آمادگی جسمانی فاصله می گیرن.) احتمالا به این خاطر هست که احساس خطر جدی علیه کشور نمیشه. هرچند، هیچ توجیهی اصل قضیه رو پاک نمی کنه. [/quote]

خدا خیرت بده ، درسته ، پس چرا این همه توهین و افترا میبندین بهمون ؟؟؟

خوب تموم شد رفت پی کارش ، نمیدونم شاید متنام طولانیه حوصله ادم سر میره کامل نمیخونه یا درست نمیتونم توضیح بدم

خوب من بحثم رو ایناست و خوب از شانس من اینام مسایل کوچکی نیستند ...

فکر کنم یه پست ملس دادید و خوشمان بیامد! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام مجدد.

برادر ارنستو، دقیقا می تونین جایی که من بهتون توهین و افترا بستم رو مشخص کنین؟ البته اگه موردی بود، چیزی هم که نقل قول کردم بذارین.

[quote]میدونم میخوای چی بگی ، ولی بحث من رو لاف زدنی هست که کم کم باعث میشه باورش کنی و بعدشم لابد مثل ارتش رضاخان .... اها اها اها اها اها !!!!
فعلا که هیچی نشده بود ، صاعقه رو علم کردند و جناب رئیس جمهور با جملاتی نابخردانه و با تکیه بر این جنگنده ها و موشکهامون ادعای جنگ فرمودن[/quote]

[quote]الان به این رسیدم مفهوم حرفام بد برداشت میشه که ناشی از عدم سواد نظامی کلاسیک دوستان هست به نظرم[/quote]

[quote]بحث اینه که تو این همه سال خالی بستن چه لذتی داره که اقایون به راحتی میبستن فقط برا بزرگ جلوه دادن الکی خودشون جلو مردم خودشون نه خارج[/quote]

[quote]نه اینکه دونسته باشند اصل قضیه تبلیغاتیه ، نه ، تازه چشاشون باز شد فهمیدن[/quote]

[quote]هم میدونند اگر بشه ایران اسلامی خاطره شهریور 20 ، رو خیلی زیبا تجسم خواهد کرد حداقل در عرصه لاف هایی که راجبه تسلیحات مدرن زدن اما روز عمل کار نمیکنه[/quote]

[quote]از درون ضعیف نشدم ، از مغز عاقل تر شدم ، برا کسی که باهام دروغ میگه حاضر نیستم بجنگم و کشته بشم ، برا ایران می جنگم اما برا ریا و تزویر و دروغگویی خیر[/quote]

[quote]ایشاااااااالله
ما که بدمون نمیاد ایشالله همینی هست که شما میگید ایشاااااااااااااالله[/quote]

[quote]ببین انگلیسی ها خودشون خوب میدونند چه چیزایی بهمون انداختند پس میدونند پخی نیستیم [/quote]

[quote]یه مهندسینی هستند که به خاطر ترس از مافوق و هزار مورده دیگه سلاح سبک ... ایران رو میگن ساختیم در حالیکه تنها یک نمونه عملیاتی وجود داره که اونم با هزار دنگ و فنگ دادنش دست وزیر دفاع[/quote]

[quote]ولی میدونی چیه ؟؟؟؟ میمونه اوووووووووون قضیه ساخت ناوشکن ه ه ه ه ه میدووووووونی ؟؟؟[/quote]

[quote]دادا وقتی چیزی رو نداری طبق یه ضرب المثل : گوربه دستش به گوشت نمیرسید میگفت پیف پیف بوش میاد !
وقتی پیدا کردی : حق مسلم ماست[/quote]

[quote]درسته ، الان برا خودمون لاف میزنند چون خودمون توشیم ![/quote]

و مخصوصا این:
[quote]تو این سایت بعد تصفیه کامل اعضا حرف سعید رو بسیاری از کاربران .... فعلی میلیتاری سند می دونند میتونید به حرف خوده ایشون رجوووووع فرمایید برای گیج نشدن

البته ما که میدونیم فردا یه بامبول دیگه درمیاد توسط بقیه [/quote]

مشکل این جمله ها (و مخصوصا جمله بندیها)ست. این طرز حرف زدن نه مناسب یه سایت علمیه و نه مناسب یه شخص مطلع.

اینکه بخاطر چند خطا (البته از نظر شما یا حتی من) همه چی رو بکوبیم به به عالم و آدم توهین کنیم. اینکه چون خیبر تکلیفش معلوم نیست (که جای بحث داره. اینکه چرا تکلیفش معلوم نیست که تو این تاپیک جاش نیست.) یا آموزشها خوب نیست، دلیل نمیشه همه رو بکوبیم و هرچی از دهنمون در میاد بگیم؛ از شخص رهبر و رئیس جمهور گرفته تا سرباز خدمتی که لب مرز نگهبانی میده.

درضمن؛
[quote]بحث رو سلاح هایی هست که واقعا نیازه کشور هست اما عملا توانایی ساخت ش فعلا در کشور نیست با وصف تبلیغات[/quote]
اگه منظورتون سلاح خیبر و امثالهم باشه، که فعلا ترجیح میدم چیزی نگم. (که نگفتنم به معنی مخالفت با این حرف نیست، ولی اینجا جاش نیست.) اما درکل، سلاحهای سبک و انفرادی تو کشور تولید میشه. مهمترین نمونه اون هم همون AK47 یا ژ3 خودمون. فعلا هم برای نیازمون پاسخگو هست و نمیشه گفت کاربرد ندارن.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتره دوستان به همدیگه توهین نکنند.

اینطور که به نظر میرسه ارتش عراق قرار هست تا چند سال دیگه بخش قابل توجهی از قدرت سابق رو بدست بیاره با خریدهایی که در حال انجام هستند و درآمد نفتی و ملت فقیر بی بهره از اون دست دولتمردان این کشور رو به مانند رژیم بعث در خرید سلاح باز میگذاره.

در سال 2008 عراق یک خرید 2.2 میلیارد دلاری از آمریکا انجام داد و یک مورد از اقلامش همین آبرامزهایی هست که دارن تحویل میشن و تعداد سفارش 140 دستگاه.

در سال 2009 هم 140 دستگاه دیگه سفارش دادن که تا الان تائید نشده.

همچنین قصد دارن با خرید 2000 دستگاه تانک تی72 از کشورهای اروپای شرقی اینها رو بدن آمریکا ارتقا بده از نظر تجهیزات و زره و توپ.

آمریکا میگه سال 2011 از عراق خارج میشه.

فقط مونده اوضاع عراق آروم بشه تا هواپیماهای اف16 که با تولید اف35 بازنشسته میشن به این کشور فروخته بشه.

تا امروز که ایران نفوذ خوبی در دولت عراق داشته اما متاسفانه در ارتش این کشور نه تنها نفوذ نداریم بلکه عوامل بعثی به پستهای فرماندهی گماشته شدن و اگر فکری برای این مشکل نکنیم بعید نیست با خروج آمریکا از عراق شاهد یک کودتا علیه دولت این کشور باشیم. چون آمریکا تحمل نمیکنه حکومت شیعه در عراق سرکار باشه و وقتی دیدن توان درگیری مستقیم باهاش رو ندارن دست به ناامن کردن عراق و ایجاد مشکلات برای این دولت کردند.

امیدوارم دوباره شاهد کودتایی مثل کودتای حسن البکر و بعد هم به قدرت رسیدن دیوانه ای چون صدام ملعون نباشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما که چیزی بگیم الان میکنندش پیراهن عثمان ، فقط صحبت سعید تایید میشه

اگر بشه یه بحث حسابی بکنیم راجبش خیلی خوب میشه، یه کار نو هست تو مباحث نظامی این چند سال اخیر ایران فکر کنم

یه قسمتی هست تو دانشکده افسری که بهش میگن اطلاعات عملیات ، هر نیرو قسمت خودشو داره که مثلا وظیفه ش بررسی توانایی های جدید هوایی دشمن یا دوستان و... همسایه ایناست

حالا ما که مثل اونا نیستیم! ولی خوب براساس اطلاعیه هایی که از دولت عراق اومده بیرون و مسایل دیگر بیاییم راجبه اینده شون صحبت کنیم از نظر نظامی

بهتر نیست ؟

[quote]
اینکه بخاطر چند خطا (البته از نظر شما یا حتی من) همه چی رو بکوبیم به به عالم و آدم توهین کنیم. اینکه چون خیبر تکلیفش معلوم نیست (که جای بحث داره. اینکه چرا تکلیفش معلوم نیست که تو این تاپیک جاش نیست.) یا آموزشها خوب نیست، دلیل نمیشه همه رو بکوبیم و هرچی از دهنمون در میاد بگیم؛ از شخص رهبر و رئیس جمهور گرفته تا سرباز خدمتی که لب مرز نگهبانی میده[/quote]

شاید ، مام نه ردش میکنیم نه تایید اما باید دید جملات بقیه چطور هست که ادم مجبور به واکنش میشه ولی کلا سبک نوشتاری من از سالها پیش خیلی معروفه !!!!

باور کنید قصد توهین ابدا نیست توش و کلا من همینطوریم ... ریلکس کامل! :mrgreen:
[quote]
اگه منظورتون سلاح خیبر و امثالهم باشه، که فعلا ترجیح میدم چیزی نگم. (که نگفتنم به معنی مخالفت با این حرف نیست، ولی اینجا جاش نیست.) اما درکل، سلاحهای سبک و انفرادی تو کشور تولید میشه. مهمترین نمونه اون هم همون AK47 یا ژ3 خودمون. فعلا هم برای نیازمون پاسخگو هست و نمیشه گفت کاربرد ندارن. [/quote]

خوشحال میشم بعدا راجبشون صحبت کنیم به خصوص که اگر خدا قسمت کنه یه کوچولو در جریانشون هستیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
۲۰۰۰ تانک میخوان چیکار کنن خدا کنه باز هم شور و شلوغ راه نندازن! بعثی ها رو میگم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]۲۰۰۰ تانک میخوان چیکار کنن خدا کنه باز هم شور و شلوغ راه نندازن! بعثی ها رو میگم :mrgreen:[/quote]

ازموده رو دوباره ازمودن خطاست ...

همچین اتفاقی نخواهد افتاد مگر دست سبزینهایی خود دوست ! در کار بیاد ... که بازهم ازموده را ازمودن خطاست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عملا همه دارن به عراق ميندازن . عراق كه هيج دشمني نداره 2000 تاك رو ميخواد چي كار كنه ؟!؟!؟!؟!؟
البته همون طور كه دوستان اشاره كردن اين ها همه براي وابسته كردن عراق به امريكاس تا يه وقت نفت اون جا رو هم امريكا مثل نفت ايران از دست نده .
شايد هم ميخوان علاوه بر ايران عرب ها رو از عراق هم بترسونن كه يه حكومت شيعي اومده رو كار و مثل هميشه اين عرب هاي خر ( منظورم عربستان و اماراته ٬ به دوستايي كه در مناطق عرب نشين ايران قرار دارن بر نخوره چون خودم شخصا به اون ها ارادت خاصي دارم ) هم برن از امريكا جنگنده و تانك بخرن .
البته احتمال دوم ضعيف تره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من لفظ اندختن رو درست نمیدونم .... فکر کنم حتی این چیزایی هم که بهش انداختن کم چیزایی نیست ، حداقل برا یه کشور درب و داغونی مثل عراق یا حتی افغانستان

مضاف براینکه ورای همه مسایلی که گفته میشه کشورهایی که سلاح به افغانستان و عراق دادن بیشتر سلاح هاشونو که دسته دو هست بهش دادن ولی با قیمت نه چندان زیاد

حالا این مورد ابرامز رو دقیقا اطلاع ندارم اما بسیاری از تسلیحات با قیمت نه چندان زیاد و یا حتی مجانی بهشون داده شده ، البته بازم نقص و عیب برش وارد هست اما به هرحال مهم اینه همون سلاح ها تو منطقه ما سلاح های کارایی هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل اینجاست خیلی ها در عراق در مورد ایران نظر مساعدی ندارن و درون شیعه های اونجا هم انشقاق هست اگر شیعه ها توی عراق دست به دست هم بدن حتی اگر بعثی ها دوباره بر گردن سر کار نمی تونن کار خاصی بکنن ولی مشکل همین عدم وحدت هست الان توی عراق بدریها یه جناحن صدر ها یکی و نوری مالکی و.... ارتش امریکا هم بعد از اینکهخ نتونست عراق رو اونی که می خواست بکنه الان داره دوباره بعثی ها رو بر می گردونه سر کار فقط یه مورد رو اشاره می کنم دولت و مجلس عراق در نظر گرفته بودن در استخدام برای ارتش و پلیس عراق از کسانی که بعثی و یا سابقه همکاری با اونها رو دارن استفاده نکنن ولی امریکاییها مانع شدن و الان در پلیس عراق و نیروهای امنیتی تا بخواهین بعثی موج می زنه ارتش هم که دیگر خودتون می دونید.

امریکا حتی اف 16 هم بهشون میده چون با تمام این تفاسیر نمی تونه که از پس خود امریکا بر بیاد در مورد همسایه های عراق هم ترکیه که عملا در جناح عراق قرار داره و همچنین کویت و اردن و فقط می مونه سوریه و ایران با سوریه هم نمیشه تصور دشمنی داشت ولی باز می رسیم به اینکه هدف دولت (مثلا دولت) عراق و امریکا باز شاخ کردن عراق در برابر ایران برای ایجاد موازنه قوا هست و لاغیر.
تازگیها می بینیم که عراق داره خسارت جنگی کویت رو می ده ولی در مورد خسارت جنگی ایران بارها توسط حتی کسانی مثل مالکی بیان شده که ما در این قبال هیچ کاری نمی کنیم و این باز نشان از کناک این عده باایرانیها داره کردها هم که قربانشان هر جا بیشتر پول بدن همون جا می رن بارزانی پدرش رو امریکاییها کشتن حالا غلام امریکا شده.
اونهها می خوان ایران در محاصره کشورهایی هم پیمان امریکا و اسرائیل باشن شما توجه کنین اسرائیل مناسباتش رو با اذربایجان در حال گسترش دادنه جالبتر اینکه توی کشوری که بالای 95 درصد مردمش شیعه هستن قانون منع حجاب می خواستن اجرا کنن.

الینها همه پالسهایی هستن که نشان از خیز ورداشتن برای ایران هستن حال ممکنه نظامی نباشه این خیزها ولی به هر حال می تونه به شکا نا امنی و دخالت اقدامات تروریستی مشکلات اقتصادی و .... چیزهای دیگه نمود پیدا کنه.

باید با چشم باز اوضاع رو مد نظر داشته ابشیم.

در ضمن اضافه کنم این کشور عراق به دلیل خیانتهاش در طول تاریخ یه قوم نفرین شده هست و در روایت ها داریم که در اخر زمان روی خوش به خودشون نمی بینن و باید کرور کرور کشته بدن و سایه مرگ همیشه رو سرشون باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من لفظ اندختن رو درست نمیدونم .... فکر کنم حتی این چیزایی هم که بهش انداختن کم چیزایی نیست ، حداقل برا یه کشور درب و داغونی مثل عراق یا حتی افغانستان

مضاف براینکه ورای همه مسایلی که گفته میشه کشورهایی که سلاح به افغانستان و عراق دادن بیشتر سلاح هاشونو که دسته دو هست بهش دادن ولی با قیمت نه چندان زیاد

حالا این مورد ابرامز رو دقیقا اطلاع ندارم اما بسیاری از تسلیحات با قیمت نه چندان زیاد و یا حتی مجانی بهشون داده شده ، البته بازم نقص و عیب برش وارد هست اما به هرحال مهم اینه همون سلاح ها تو منطقه ما سلاح های کارایی هستند[/quote]

اقاي ارنستو منظورم اينه كه كشوري كه عملا دشمني نداره و با همه دوسته ديگه 2000 تا تانك به چه دردش ميخوره ؟ اون هم تي 72 كه توسط امريكا بهينه شده + 280 تا ابراماز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آها بحث رو همین دشمن داشتن و نداشتن هست دقیقا

بحث سیاسی میشه و .... بگذریم

فقط یه مساله میگم : نمایندگان مجلس امنیت ملی اعتراض کرده بودند به کارای عراقیا سر حرفا و کارایی که میکنند ....

تو کشور ما درسته دوست و برادر خطاب میشن اما حتی مسئولین هم میدونند اینا دوست و برادری سرشون نمیشه به قول اپرا

تاریخ عراق و کشورهای همسایه ش رو طوری بریتانیا رقم زده همیشه دعوا داشته باشند

در کل فکر نکنید عراق دشمن نداره ... هم ما دشمن داریم هم اونا

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من از نظر کلاسیک بررسی میکنم اینجور میبینم :[/quote]

خب اشتباه می کنی، چون استراتژی دفاعی ما کلاسیک نیست بلکه نبرد نامتقارن و موزاییکی هست و الا بیشتر حرفای شما می باست قاعدتا پذیرفته بشه، اصلا برای همین مسئولین ما رفتن سراغ این استراتژی چون در شیوه کلاسیک، نیروی تک رو به 3 برابر امکانات مدافع جهت آفند نیاز داره، یعنی مثلا اگه بخوای به اسراییل یا آمریکا حمله کنی باید 3 برابر اونها تانک، هواپیما، توپ، نفرات و . . . داشته باشی.

اما در نبرد نامتقارن شما با استفاده از نقاط قوت خودت به نقاط ضعف اونها صدمه میزنی و بیشترین نتیجه رو میگیری.

[quote]آموزش نظامی در سطح [color=red]بسیار پایین [/color]در میان کلیه یگان ها انجام میشه[/quote]

با این قسمت مخالفم ، جون بر مبنای مشاهدات خودت یا دوستانت از پادگانهای آموزشی انجام شده، نه بر مبنای واقعیات آموزشهای نیروهای رزمی، کلا نیروهای نظامی در ایران( بر خلاف خیلی جاهای دنیا) 2 دسته هستند: نیروهای آموزشی یعنی همین سربازهایی که در [b]پادگانهای آموزشی[/b] خدمت می کنن و بعد هم میرن دنبال کار و زندگی شون. نیروهای تخصصی که نیروهایی هستند که هر کدوم توی یک یا چند رسته آموزش های طولانی مدت و تمرینهای مکرر می کنن و آبدیده میشن، این نیروها رسمی هستند و در [b]پادگانهای رزمی و پشتیبانی[/b] حضور دارند.

حالا می تونی بگی تا حالا آیا از یه پادگان رزمی بازدید داشتی یا نه؟

احتمال زیاد پاسخ منفی باشه، مگر با رابطه ای چیزی، افراد عادی بتونن برن تو، اون هم همه جاشو نمی تونن برن، جاتون خالی یه چند باری قسمت شده، سطح آموزشها در اینگونه پادگانها بسیار بالا و تخصصی هست، مثلا خدمه موشک انداز تاو بارها تمرینهای عملی انجام میدن و موارد بسیار بیشتری هم با سیمولاتور انجام میشه و . . .

[quote]خوب من اینا رو هزاران بار مطرح کردم [/quote]

بله، اما چطوری مطرح کردی؟ به قول میثم میگی من میدونم ما ضعیفیم ولی نمیگم چرا! یا اشتباهاتی از این دست که سبک نامتقارن دفاعی ایران رو با سبک کلاسیک آمریکا و . . . مقایسه می کنی که از اساس غلط هست . . .

[quote]اگر بد میگم بگید بد میگم،[/quote]

بله بد میگی، [color=red][size=18]چون مبنای مقایسه ات غلط هست[/size][/color]، شما به عناصری مثل ایمان و اعتقاد خیلی باور نداری و طبیعتا اونها رو در معادلات و محاسباتت نمیاری، یا مثلا بحث موشکهای زمین به زمین و یا توانایی های ناهمتراز ایران در دریا و . . .

[quote] با درک این موضوع میگم که ارتش ترکیه هزاران بار از ما پیشرفته تر هست[/quote]

عزیز جان، یا شما نمی دونی هزاران بار یعنی چی؟ یا نمیدونی ایران و ترکیه چه توانی دارن!

[quote] اما از نظر نظامی در جهان تو خاورمیانه ما بعد اسراییل میشه گفت دوم هستیم و بهترین[/quote]

خب این جمله که با این جمله ات تناقض داره که: :mrgreen:

[quote] اما مقیاس بنده در مقابل کشورهای ترکیه ، پاکستان ، [color=red]عرب ها[/color] و خوده امریکا هست[/quote]

[quote]سه تا نقل قول بیار که بنده حرف قبلی خودمو رد کرده باشم ، سه تا بیار[/quote]

سه تا نمی خواد! شما تو همین پست( که بالا بهش شاره کردم) حرف خودت رو خودت رد می کنی!

[quote]بنده تایید کردم سیاست دفاعی ایران توانایی نبرد کلاسیک رو با دشمنش نداره [/quote]

آفرین کاملا درسته.

راستی یه دونه دیگه هم توی همین تاپیک پیدا کردم، بقیه اش هم هست، فقط حوصله می خواد کسی بگرده پیدا کنه! :lol:

اول شما می فرمایی:

[quote][color=darkred]حرف سعید رو بسیاری از کاربران .... فعلی میلیتاری سند می دونند [/color]میتونید به حرف خوده ایشون رجوووووع فرمایید برای گیج نشدن

البته ما که میدونیم فردا یه بامبول دیگه درمیاد توسط بقیه[/quote]

[b]که نوعی توهین به سعید و شعور بقیه هست[/b]، بعد خودت میگی: icon_arrowd

[quote]سعید جون کماکان تو نور چشم مایی[/quote]

و

[quote] فقط صحبت سعید تایید میشه[/quote]

جل الخالق!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.