Recommended Posts

T-72 S

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/T_-72_S.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_T_-72_S.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقای مارشال این عکسا که گذاشتید مال خودتونه یا مال کسه دیگه ای اگه میشه یکم در موردش توضیح بدید ؟ که مال کجاست ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از رایش مارشال عزیزم

[quote]حرف ما هم همينه ميگيم نبايد از اين تانك چون تو ارتش امريكا خدمت ميكنه يه غول شكست ناپذير بسازيم و اون رو اسطوره بناميم . [/quote]

خوب الان کی ساخته ؟

والا من میگم نسازیم اما با بادبادک هم یه فرقی براش قائل بشیم !!! چشمک

ببینید در نوع طراحی هر تانک یا هر سلاحی یه سری اهداف وجود داره که براساس اون اهداف میسازند مثلا میگم ، مرکاوا اولین و مهمترین هدفش توانایی محافظت از جان خدمه بود که برا تامین این خواسته دست به ساخت تانک زدند ، لئوپارد و ابرامز محصول مشترک طراحی تانک المان و امریکا بود ، با این تفاوت که امریکا و المان بر سر اهداف اختلاف داشتند یکی براش قدرت تحرک و اتش مهم بود دیگری زره و سبکی و. ...

[quote]يه سوال ديگه ار پي جي 29 چند مدل داره كه تو اين عكس نوشته مدل v ( نام اون تو ايران غديره )[/quote]

نوع مهماتشه اون
دو نوع مهمات میخوره یکی مهمات ضدزره PG27 V و یکی هم ضدنفر TBG 29 V

[quote]اقای مارشال این عکسا که گذاشتید مال خودتونه یا مال کسه دیگه ای اگه میشه یکم در موردش توضیح بدید ؟ که مال کجاست ؟[/quote]

فکر کنم ماله خودشه ! از ارشیو اختصاصی خودش که هربار میره نمایشگاه ها و کلی عکس توووووپ میگیره

با عکسای دوربین تک تیرانداز ایرانی و نیز ذوالفقار غوغا کرد ! ایشالله در سالهای بعد با هم بریم بحالیم تو نمایشگاه های تسلیحاتی ایران icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقای مارشال این عکسا که گذاشتید مال خودتونه یا مال کسه دیگه ای اگه میشه یکم در موردش توضیح بدید ؟ که مال کجاست ؟[/quote]

علي آقاي عزيز اينها رو بنده تو نمايشگاه يادياران دو سال پيش گرفتم.متاسفانه نه قبضه‌ي

آرپي‌جي-7 بود نه قبضه‌ي آرپي‌جي-29 ولي مسىول غرفه ميگفت خودمون ميسازيمش و به نظر

من كاملا درست ميگفت.چند نوع راكت ديگه(ضد نفر،دو مرحله‌اي و ...) هم براي آرپي‌جي-7

گذاشته بودن.

[quote]با عکسای دوربین تک تیرانداز ایرانی و نیز ذوالفقار غوغا کرد ! ایشالله در سالهای بعد با هم بریم بحالیم تو نمایشگاه های تسلیحاتی ایران[/quote]

ارنستو جان ما رو شرمنده كردي برادر.لطف داري.انشاالله دفعه‌ي بعد تو نمايشگاه زيارتت كنيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نكنه براي اين تاپيك
دوستان بهتر بيش از اندازه دچار غرور نشيم هي سلاح هاي خارجيو بكوبيم وهي مال خودمونو ببريم بالا بيشتر اين سلاحاي ساختداخ همان مشابه خارجيه ولي باتغيراتي كه يه شرايط ايو هواي و قدرت اين سلاتح بستگي داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک مسئول ارشد نظامی آمریکایی از نگرانی کشورش درباره تکامل و پیشرفته‌تر شدن موشک‌های بالستیک چین خبرداد، امری که هشداری درباره تغییر توازن قدرت نظامی در منطقه اقیانوس آرام به شمار می آید.

روزنامه فایننشال تایمز انگلیس به نقل از دریاسالار رابرت ویلارد فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی در منطقه اقیانوس آرام نوشت: چین موشک ضد کشتی جدیدی را به نام "دونگ فنگ د 21" ساخته است که این امر تغییری ملموس در توازن قدرت نظامی در اقیانوس آرام ایجاد می کند؛ این موشک پیشرفته جدید که در راستای تهدید ناوهای هواپیمابر آمریکا طراحی و ساخته شده‌اند؛ اکنون در مرحله راه اندازی است.

فایننشال تایمز نوشت: اظهارات ویلارد بیانگر آن است که چین قدرت آمریکا را به چالش کشیده است، و آمریکا و کشورهای دیگر در اقیانوس آرام به شدت از سرعت پیشرفت توان دریایی چین نگران شده‌اند.

این روزنامه همچنین به نقل از کارشناسان امور دفاعی نوشت، که موشک دونگ فنگ د 21 اصول بازی را تغییر خواهد داد، چراکه این موشک می تواند ناوهای هواپیمابر آمریکایی را به دور شدن از آبهای مناطقی مانند تنگه تایوان که چین تمایلی به دیدن آنها در آن مناطق ندارد، مجبور کند.

بر اساس این گزارش، این موشک سطح به دریا برای هدف قرار دادن ناوهای هواپیمابر طراحی شده و توسط ماهواره و هواپیماهای بدون سرنشین و رادار هدایت می شود. ناوهای هواپیمابر و کشتی های همراه آن توانایی دفاع در برابر این موشک را ندارند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) که خطر این موشک را درک کرده است، در شیوه های مقابله با این تهدید جدید تجدید نظر کرده که از جمله آن ارایه تعریف جدیدی از نیروی دریایی و تلفیق آن با عملیات نیروی هوایی، است.

البته دریاسالار ویلارد تاکید کرد که این سلاح جدید چین هنوز به کار گرفته نشده است، و باید مورد آزمایش قرار بگیرد که شاید چند سال طول بکشد. همچنین گام دیگری درباره آزمایش کامل سامانه در دریا است، امری که بسیار دشوارتر از آزمایش های زمینی است.

لینک
http://fa.alalam-news.com/node/23609

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا ارنست دوست عزیز من فکر می کنم شما دچار سوتفاهم شدی.
برادر من منظور من ارتش عراق بود چه در جنگ اول و چه در جنگ دوم خلیج فارس ارتش دفاعی نکرد البته بیشتر دومیش نه مردم مردم که نمی تونن کاری بکنن اونم وقتی کنار کسی مثل صدام قرار بگیرن.

ولی به کار گیری هر سلاحی دلیل بر عالی بودن اون نیست مثل خودتون که اشاره به ژ3 کردین به نظر شما به کارگیری این سلاح دلیلی بر خوبی اون هست می بینید که نه بلکه شذایط ایجاب می کنه از همینی که هست استفاده کرد و این قضیه برای امریکا هم صدق می کنه گزینه بهتری ندارن و همینه تا اطلاع ثانوی باید از این استفاده کنن .
کسی نمی تونه منکر بشه ابرامز بسیار قوی هست ولی منظور ما این هست و خود من مثل اقا ابراهیم که دوره تانک تمام شده حداقل از این نوع شما می بینید ایران با ساختن همین تانکهای چند تنی و سوار کردن دوتا موشک می تونه جلوی ابرامز قد علم کنه و یا یه نفر با اختفا و استتار با موشک حساب یه تانک رو برسه اینجا هم کسی ادعای بهترینی ذوالفقار رو نکرد و مسئولین هم من نشنیدم این طور گفته باشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر من منظور من ارتش عراق بود چه در جنگ اول و چه در جنگ دوم خلیج فارس ارتش دفاعی نکرد البته بیشتر دومیش نه مردم مردم که نمی تونن کاری بکنن اونم وقتی کنار کسی مثل صدام قرار بگیرن. [/quote]

خوب اینم میشه تا حدودی قبول کرد ولی تا دید شما فرق دفاع کردن با اجازه دفاع دادن رو چقدر می بینید ؟

علاوه بر اینکه ساختار ارتش عراق ساختار هدفمندی نبود و سالانه بارها و بارها مورده حمله نظامی هوایی قرار میگرفت مضاف بر تحریم کشورش .... که واقعا ضعیفش کرده بود

اما شک نکنید ارتش عراق دفاع کرد ، ولی دفاعش شدیدا سرکوب شد ، این حرف من نیست ، حرف اسنادی هست که از این دو نبرد بیرون اومده

شما برو یه نگاه به درگیری نظامی بین قوا عراقی و امریکایی یا عربستانی بنداز ببین چی میشه ؟

ارتش عراق هوا رو وقتی از دست داد دفاع رو هم واگذار کرد و بازی رو باخت

عراق تونست جلو هر ارتشی وایسه از نظر حجم تسلیحات ولی چون عرصه هوایی بازنده شد حتی از عربستانم شکست خورد که خفجه ش رو همه یادشونه
[quote]

کسی نمی تونه منکر بشه ابرامز بسیار قوی هست ولی منظور ما این هست و خود من مثل اقا ابراهیم که دوره تانک تمام شده حداقل از این نوع شما می بینید ایران با ساختن همین تانکهای چند تنی و سوار کردن دوتا موشک می تونه جلوی ابرامز قد علم کنه و یا یه نفر با اختفا و استتار با موشک حساب یه تانک رو برسه اینجا هم کسی ادعای بهترینی ذوالفقار رو نکرد و مسئولین هم من نشنیدم این طور گفته باشن.
[/quote]

من نظری نمیدم چون حوصله بحث الکی بعد مدتها رو ندارم به خصوص که همه حرفامونو تو دو تایپیک بنده و رایش مارشال کامل زدیم

ولی دوست گلم میشه بپرسم کدوم ذوالفقار الان عملا جلو ابرامز علم شده ؟ من که ندیدم فقط و فقط شایعه س

ببین ، از بحث تکنولوژیکی نمیگم ها ؟ اون پیشکش ذوالفقار !!!
از بحث تست عملی و رنکینگ جهانیم بازم پیشکش ذوالفقار !!!

از بحث تولید انبوه و عملیاتی بودنش میگم

ابرامز عملیاتی هست و ما نقدش میکنیم اما ذوالفقار چی ؟؟؟؟

راستی یه سر به کتب امادگی دفاعی این کشور بزن تا ببینی کجا چیاااااا رو ادعا کردن

یکی از چیزایی که شدیدا منو ناامید کرد از ج.ا.ا و خیلی ازش ناراحت شدم همین موضوع ذوالفقار بود

سالها تفکراتم براساس این مهملات شکل گرفت اما وقتی فهمیدم وقتی که بنده داشتم کتاب امادگی دفاعی رو ذوق و شوق میخوندم و مزخرفاتشو تحویل دیگران میدادیم ایران عملا حتی یه تانک عملیاتی MBT از ذوالفقار نداشت (بنده کتابهای امادگی دفاعی سال 76 اینا رو که ماله برادرم بود خوندم بعدم که خودم سال 83 و اینا عملا امتحانشو میدادم)

بحث اینه که تو این همه سال خالی بستن چه لذتی داره که اقایون به راحتی میبستن فقط برا بزرگ جلوه دادن الکی خودشون جلو مردم خودشون نه خارج

زور این چیزا به ادم زیاد داره ، ده سال تمام لاف بزنی و اب از اب کسی تکون نخوره بعد فرمانده ارتش ت بگه : برا ساخت یک گردان ذوالفقار نیاز به صدسال وقت هست !!!!

در کل ذوالفقار شدیدا بنده رو نسبت به حقایق ایران مشکوک کرد تا رفتم تحقیق تک به تک که اونجا گندهای بعدی رو هم فهمیدم

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.

[quote]کسی نمی تونه منکر بشه ابرامز بسیار قوی هست ولی منظور ما این هست و خود من مثل اقا ابراهیم که دوره تانک تمام شده حداقل از این نوع شما می بینید ایران با ساختن همین تانکهای چند تنی و سوار کردن دوتا موشک می تونه جلوی ابرامز قد علم کنه و یا یه نفر با اختفا و استتار با موشک حساب یه تانک رو برسه اینجا هم کسی ادعای بهترینی ذوالفقار رو نکرد و مسئولین هم من نشنیدم این طور گفته باشن.[/quote]

[quote]ولی دوست گلم میشه بپرسم کدوم ذوالفقار الان عملا جلو ابرامز علم شده ؟ من که ندیدم فقط و فقط شایعه س[/quote]

برادر ارنستوی گرامی؛ تو یکی از بحثها، گفته شد شما خوب نمی خونین بهتون برخورد.

کجای متن بالا (که خودتون Quote کردین) صحبت از ذوالفقار شده؟!!!

تانک چند تنی با تانک چند ده تنی خیلی فرق می کنه! فکر می کنم شما اصلا منظور ایشون رو متوجه نشدین؛ بنابراین یه بار دیگه با دقت (و باز هم با دقت بیشتر!) متن ایشون رو بخونین.

[quote]در کل ذوالفقار شدیدا بنده رو نسبت به حقایق ایران مشکوک کرد تا رفتم تحقیق تک به تک که اونجا گندهای بعدی رو هم فهمیدم[/quote]
خدا رو شکر جاسوسا و تحلیلگرها و محققای امریکایی اندازه شما توانایی تحقیق درمورد سلاحهای ایران رو ندارند! وگرنه تا الان حتما بهمون حمله کرده بودن!!!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]برادر من منظور من ارتش عراق بود چه در جنگ اول و چه در جنگ دوم خلیج فارس ارتش دفاعی نکرد البته بیشتر دومیش نه مردم مردم که نمی تونن کاری بکنن اونم وقتی کنار کسی مثل صدام قرار بگیرن. [/quote]

خوب اینم میشه تا حدودی قبول کرد ولی تا دید شما فرق دفاع کردن با اجازه دفاع دادن رو چقدر می بینید ؟

علاوه بر اینکه ساختار ارتش عراق ساختار هدفمندی نبود و سالانه بارها و بارها مورده حمله نظامی هوایی قرار میگرفت مضاف بر تحریم کشورش .... که واقعا ضعیفش کرده بود

اما شک نکنید ارتش عراق دفاع کرد ، ولی دفاعش شدیدا سرکوب شد ، این حرف من نیست ، حرف اسنادی هست که از این دو نبرد بیرون اومده

شما برو یه نگاه به درگیری نظامی بین قوا عراقی و امریکایی یا عربستانی بنداز ببین چی میشه ؟

ارتش عراق هوا رو وقتی از دست داد دفاع رو هم واگذار کرد و بازی رو باخت

عراق تونست جلو هر ارتشی وایسه از نظر حجم تسلیحات ولی چون عرصه هوایی بازنده شد حتی از عربستانم شکست خورد که خفجه ش رو همه یادشونه
[quote]

[/quote]

من نظری نمیدم چون حوصله بحث الکی بعد مدتها رو ندارم به خصوص که همه حرفامونو تو دو تایپیک بنده و رایش مارشال کامل زدیم

ولی دوست گلم میشه بپرسم کدوم ذوالفقار الان عملا جلو ابرامز علم شده ؟ من که ندیدم فقط و فقط شایعه س

ببین ، از بحث تکنولوژیکی نمیگم ها ؟ اون پیشکش ذوالفقار !!!
از بحث تست عملی و رنکینگ جهانیم بازم پیشکش ذوالفقار !!!

از بحث تولید انبوه و عملیاتی بودنش میگم

ابرامز عملیاتی هست و ما نقدش میکنیم اما ذوالفقار چی ؟؟؟؟

راستی یه سر به کتب امادگی دفاعی این کشور بزن تا ببینی کجا چیاااااا رو ادعا کردن

یکی از چیزایی که شدیدا منو ناامید کرد از ج.ا.ا و خیلی ازش ناراحت شدم همین موضوع ذوالفقار بود

سالها تفکراتم براساس این مهملات شکل گرفت اما وقتی فهمیدم وقتی که بنده داشتم کتاب امادگی دفاعی رو ذوق و شوق میخوندم و مزخرفاتشو تحویل دیگران میدادیم ایران عملا حتی یه تانک عملیاتی MBT از ذوالفقار نداشت (بنده کتابهای امادگی دفاعی سال 76 اینا رو که ماله برادرم بود خوندم بعدم که خودم سال 83 و اینا عملا امتحانشو میدادم)

بحث اینه که تو این همه سال خالی بستن چه لذتی داره که اقایون به راحتی میبستن فقط برا بزرگ جلوه دادن الکی خودشون جلو مردم خودشون نه خارج

زور این چیزا به ادم زیاد داره ، ده سال تمام لاف بزنی و اب از اب کسی تکون نخوره بعد فرمانده ارتش ت بگه : برا ساخت یک گردان ذوالفقار نیاز به صدسال وقت هست !!!!

در کل ذوالفقار شدیدا بنده رو نسبت به حقایق ایران مشکوک کرد تا رفتم تحقیق تک به تک که اونجا گندهای بعدی رو هم فهمیدم

یا حق[/quote]

عجب دیدگاه ملوسی داری برادر ادیب!

همون زمان که شما بچه تشریف داشتی و از خواندن پشت جلد کتاب آمادگی دفاعی لذت بردی در همان زمان همین تانک تولید نشده ذوالفقار تونست دشمن رو در یک سردرگمی اطلاعاتی فرو ببره و اگر منابع قدیمی اونها رو بتونی در اینترنت پیدا کنی میبینی که تخمینهای گندتر از اونی که شما به سران نظامی کشور نسبت میدی درباره این تانک و موشک شهاب3 ... زدند و تازه چند سالی است که از نظر اطلاعاتی تونستند به جزئیاتی از موشک شهاب3 و تانک ذوالفقار دست یابند.

مهم این نیست که ذوالفقار تا سال 82 فقط 10 دستگاه ازش تولید شده بود. مهم این هست که در بازه زمانی 72 تا 82 وظیفه خودش رو که سردرگم کردن دشمن بود انجام داد.

با داد زدن کاری از پیش نمیره و باید برای بررسی هر مسئله ای بخصوص نظامی اول اون رو در سطح سیاسی مورد بررسی قرار بدیم و از این نظر تانک ذوالفقار ایران همون نقشی رو ایفا کرد که جنگنده سوخو24 شوروی و تازه زمانی که عمر پروپاگانداش تمام شد دشمن فهمید که این سوخو24 اونی نیست که تصور میکردن و ذوالفقار هم همینطور.

نمیدونم چرا شما اینطوری از درون ضعیف و از بیرون پر صدا شدی و کاملا هم مطمئن هستم ربطی به اینایی که گفتی یهو فهمیدی نداره که اگر داشت در همین سایت خیلی از کاربران هستند که از شما بیشتر درباره مسائل نظامی ایران اشرف دارند و دچار این ضعف درونی نشدند در عین حال که نقاط ضعف کشور را میبینند.

اما درباره سری تانکهای ذوالفقار باید گفت که بصورت محدود تولید شدند و در حال گذراندن آزمایشات مختلف هستند و سالهاست که ایران به دنبال طراحی یک تانک جدید هست و این تانک حتی ذوالفقار3 نیز شاید نباشد و هر موقع در زمینه بازدارندگی به سطح تقریبا مطلق رسیدیم اون زمان مسئولین نیم نگاهی هم به تولید تسلیحات کلاسیک چون تانک خواهند کرد.

ولی اینکه بگیم عمر سلاحی به نام تانک تمام شده است کاملا مخالف هستم. الان چند سالی است فناوری مواد انفجاری پیشرفت بیشتری از مواد محافظ داشته و به این دلیل شاهد شکست تانکها در برابر موشکهای ضد زره هستیم اما فناوری جدیدی در راه است که جهشی بزرگ در صنعت تانک سازی ایجاد میکند و تا یک الی دو دهه دیگر ما با تانکهایی روبرو خواهیم شد که از نانو مواد هوشمند قابل ترمیم ساخته شده اند و عصر تازه ای در تاکتیکهای زرهی آغاز میشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعید خدا خیرت بده

من نمی دونم این آقای ارنستو چرا اخلاقش این طوری هست

اصلا فکر مثبت تو کله اش نمی ره

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
برادر ارنستوی گرامی؛ تو یکی از بحثها، گفته شد شما خوب نمی خونین بهتون برخورد.

کجای متن بالا (که خودتون Quote کردین) صحبت از ذوالفقار شده؟!!!

تانک چند تنی با تانک چند ده تنی خیلی فرق می کنه! فکر می کنم شما اصلا منظور ایشون رو متوجه نشدین؛ بنابراین یه بار دیگه با دقت (و باز هم با دقت بیشتر!) متن ایشون رو بخونین.
[/quote]

حق با شماست و بنده معذرت میخواهم (از اولین اصول مباحثه شجاعت هست در عذرخواهی و پذیرش اشتباه هست و ای کاش همه داشته باشند)

بنده با توجه به جمله بندی و سریع خوندن متن به خاطر خواندن کتاب گسسته دانشگاه ! اشتباه کردم و پوزش

[quote]
همون زمان که شما بچه تشریف داشتی و از خواندن پشت جلد کتاب آمادگی دفاعی لذت بردی در همان زمان همین تانک تولید نشده ذوالفقار تونست دشمن رو در یک سردرگمی اطلاعاتی فرو ببره و اگر منابع قدیمی اونها رو بتونی در اینترنت پیدا کنی میبینی که تخمینهای گندتر از اونی که شما به سران نظامی کشور نسبت میدی درباره این تانک و موشک شهاب3 ... زدند و تازه چند سالی است که از نظر اطلاعاتی تونستند به جزئیاتی از موشک شهاب3 و تانک ذوالفقار دست یابند.

[/quote]

بله در این شکی نیست ، اما دقیقا و دقیقا همون سردرگمی اطلاعاتی نه بیشتر !

میدونم میخوای چی بگی ، ولی بحث من رو لاف زدنی هست که کم کم باعث میشه باورش کنی و بعدشم لابد مثل ارتش رضاخان .... اها اها اها اها اها !!!!
فعلا که هیچی نشده بود ، صاعقه رو علم کردند و جناب رئیس جمهور با جملاتی نابخردانه و با تکیه بر این جنگنده ها و موشکهامون ادعای جنگ فرمودن

[quote]

مهم این نیست که ذوالفقار تا سال 82 فقط 10 دستگاه ازش تولید شده بود. مهم این هست که در بازه زمانی 72 تا 82 وظیفه خودش رو که سردرگم کردن دشمن بود انجام داد. [/quote]

موافقم و شکی روش نیست ، کاملا درسته

[quote]

اما درباره سری تانکهای ذوالفقار باید گفت که بصورت محدود تولید شدند و در حال گذراندن آزمایشات مختلف هستند و سالهاست که ایران به دنبال طراحی یک تانک جدید هست و این تانک حتی ذوالفقار3 نیز شاید نباشد و هر موقع در زمینه بازدارندگی به سطح تقریبا مطلق رسیدیم اون زمان مسئولین نیم نگاهی هم به تولید تسلیحات کلاسیک چون تانک خواهند کرد.
[/quote]

عجب ، ما که تا سال پیش حرفای دیگری از شما می شنیدیم راجبه ذوالفقار و حتی تو اون تایپیک زلزله تصاویر ذوالفقار واقعی ....

بحثی ندارم ، بنده بی سواد بنده خاک بر سر ! اما سعید شک نکن ، شک نکن، ضرب المثلی هست میگه شاه بخشید صدراعظم نبخشید و کردیش میشه : شاه بخشی شاه وقتی نوخشی

یه زمانی تو همین کشور ، تو همین کشور ، اگر میگفتی ذوالفقار حقیقی اینه ، دارت میزدند همون دوستانیکه شما میفرمایی از ما بهتر مطلع ن و روی سخن مام با اوناست

البته بگذریم بعضیا الان در تک تک سلول های بدن شون توهم قدرت نظامی ایران ریشه کرده و مثل قضیه ذوالفقار هست و استفاده تلیغاتی ش

بحث ما با اوناست ، مشکل اینجاست خیلیا که قبلا خودشون تا میگفتی ابراااااااااااااامز دم از ذوالفقار میزدن !!!! تا میگفتی تکنولوژی پیشرفته دم از ذوالفقار میزددددددددددددددددن امروز خودشون معترفن به حقیقت

نه اینکه دونسته باشند اصل قضیه تبلیغاتیه ، نه ، تازه چشاشون باز شد فهمیدن

اون دسته از کسانیم که جنگ تبلیغاتی با ذوالفقار راه انداختند و شما میگی بهتر از کسان دیگر میدونند چقدر اوضاع تسلیحاتی مون خوبه یا بد ، هم به کنار ، مهم اینه سالها با همین لاف زدن ها ما تا مرز جنگ رفتیم ...

قبلا هم بهت گفتم : امریکا از کل تسلیحات جمهوری اسلامی رو همدیگه نمیترسه ، از کلش روی همدیگه ، ترس اصلی از چیزایی ورای مسایل نظامی هست

سعید جون ، مشکل من اینه تاریخ رو خوندم و میدونم چی به چی میشه

من یه زمانی فکر میکردم امریکا از توانایی نظامی ایران میترسه که حمله نمیکنه اما الان اصلا و ابدا همچین عقیده ای ندارم ، از بعد نظامی تنها سردرگمی و پرسش هست که داره و نه بیشتر و نه کمتر ، یقین داره که از نظر تکنولوژی نظامی در حال پیشرفت هستیم اما هنوز در حدی نشدیم که بترسه ، فقط اون چشم واقع بین داره ، میگه نزار الکی دو تا جوان کشورمو الکی بدم کشتن برا کشوری که میتونم باهاش سالانه میلیاردها دلار نفع کنم ، بزار وقتی مردمش هم از خودشون هم از دین شون نارضایتی شون رفت بالا اون وقت

سعید جون بنده به هیچ عنوان عقیده ندارم که تبلیغات نظامی ایران باعث ترس جنگ نکردن ایران شد بلکه یکی از اهرم های ما بود برای فرار با 4 دست و پا از جنگ ، جنگی که همون :
[quote]
نمیدونم چرا شما اینطوری از درون ضعیف و از بیرون پر صدا شدی و کاملا هم مطمئن هستم ربطی به اینایی که گفتی یهو فهمیدی نداره که اگر داشت در همین سایت خیلی از کاربران هستند که از شما بیشتر درباره مسائل نظامی ایران اشرف دارند و دچار این ضعف درونی نشدند در عین حال که نقاط ضعف کشور را میبینند. [/quote]

هم میدونند اگر بشه ایران اسلامی خاطره شهریور 20 ، رو خیلی زیبا تجسم خواهد کرد حداقل در عرصه لاف هایی که راجبه تسلیحات مدرن زدن اما روز عمل کار نمیکنه

از درون ضعیف نشدم ، از مغز عاقل تر شدم ، برا کسی که باهام دروغ میگه حاضر نیستم بجنگم و کشته بشم ، برا ایران می جنگم اما برا ریا و تزویر و دروغگویی خیر

وای به روزی که سردمداران تبلیغات روانی خود ، خدعه ی حرفاشون رو باور کنند و براساس اون هارت و پورت کنند ، وای وای وای

[quote]اصلا فکر مثبت تو کله اش نمی ره [/quote]

میره اما حرف درست !

بنده راجبه توانایی های اغراق امیزی که به صابرین و امثالهم میدادن انتقاد داشتم، به توانایی های اغراق امیزی که به سپاه پاسداران تو منطقه میدادم انتقاد داشتم گفتن منفی بین هستی تا اینکه همچین اش و لاشی از این نیروها تو منطقه شد که فرمانده کل سپاه پاسداران عملیات رهبری کرد و ده روز شادی میکرد که با کلی لشکر و نیرو تونسته بودن 40 ، 50 تا از کسانیکه مدعی بودن تجزیه طلبن بکشه

ماها با چشامون دیدیم حقایق رو .... برا همین منفی هستیم نسبت به لاف زدن قدرت الکی

هنوز کامیاران به یاد داره 17 کشته صابرین رو ... هنوز گهواره به یاد داره 8 کشته سپاه رو ....

البته الان لابد میگن کمین خوردن !!!!!!!!!!!!!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولی اینکه بگیم عمر سلاحی به نام تانک تمام شده است کاملا مخالف هستم. الان چند سالی است فناوری مواد انفجاری پیشرفت بیشتری از مواد محافظ داشته و به این دلیل شاهد شکست تانکها در برابر موشکهای ضد زره هستیم اما فناوری جدیدی در راه است که جهشی بزرگ در صنعت تانک سازی ایجاد میکند و تا یک الی دو دهه دیگر ما با تانکهایی روبرو خواهیم شد که از نانو مواد هوشمند قابل ترمیم ساخته شده اند و عصر تازه ای در تاکتیکهای زرهی آغاز میشود.[/quote]

کاملا با این نظر سعید موافقم .

به این نکته توجه کنید که شاید بتوان یک یا دو و یا شاید هم سه تانک را با تسلیحات ضد تانک شکار کرد ، اما به هیچ وجه نمی توان جلوی پیشروی یک لشکر زرهی را تنها به وسیله تسلیحات ضد تانک گرفت ،

برای مقابله با لشکر های زرهی دشمن می بایست یک تانک که از نظر توانایی در حد تانکهای دشمن باشد وجود داشته باشد .

توجه داشته باشید امروزه کشورهایی مثل روسیه و آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی ، در حال تمرکز بر روی نسل جدید زره ها از انواع جدید REACTIVE و DU می باشند .

پس اگر دوران تانک تمام شده باشد ، این کشورها قاعدتا نمی بایست وقت و بودجه خود را صرف تحقیقات بر روی زره های جدید کنند .

=============================================================================

اینکه می گویید با وجود تسلیحات ضد تانک مدرن ، دوران استفاده از تانک به سر رسیده است ، مثل این است که بگوییم : امروزه با وجود موشک های ضد کشتی مدرن دوران استفاده از ناوهای جنگی به پایان رسیده است . مثل این است که بگوییم : امروزه با وجود سیستم های پدافندی مدرن ضد هواگرد ، دوران استفاده از جنگنده ها به پایان رسیده است . icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولی اینکه بگیم عمر سلاحی به نام تانک تمام شده است کاملا مخالف هستم. الان چند سالی است فناوری مواد انفجاری پیشرفت بیشتری از مواد محافظ داشته و به این دلیل شاهد شکست تانکها در برابر موشکهای ضد زره هستیم اما فناوری جدیدی در راه است که جهشی بزرگ در صنعت تانک سازی ایجاد میکند و تا یک الی دو دهه دیگر ما با تانکهایی روبرو خواهیم شد که از نانو مواد هوشمند قابل ترمیم ساخته شده اند و عصر تازه ای در تاکتیکهای زرهی آغاز میشود.[/quote]

البته من در حد دوستان نیستم اما اگر تانکهای با زره سنگین آینده ای داشت آمریکا پروژه های مثل استرایکر رو دنبال نمی کرد به نظر من در آینده جابجای سریع و تعداد زیاد واحد ها دو فاکتور اصلی هستند و دفاع نیروهای زرهی با سیستم های دفاع فعال تامیین خواهد شد نه با زره سنگین.

[quote]تا یک الی دو دهه دیگر ما با تانکهایی روبرو خواهیم شد که از نانو مواد هوشمند قابل ترمیم ساخته شده اند و عصر تازه ای در تاکتیکهای زرهی آغاز میشود.[/quote]

در این صورت هم برگ برنده با کشوری هست که راه مقابله با این مواد را در اختیار داشته باشد.(مثلا ماده شیمیایی که با آلیاژهای هوشمند واکنش بده و باعث خوردگی زره بشود)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.