Recommended Posts

اقا سعيد اگه ميشه مشخصات T72z رو هم قرار بدين

[quote] جالبه دوستان تا سلاح ایرانی میاد وسط میشه بهترین اما سلاح خارجی به خصوص امریکایی باشه میشه بدترین
[/quote]
منظورتون كه من نبودم ؟!؟!؟! :lol: icon_eek
اگه من بودم

:mrgreen: icon_arrowd

[quote] اونم در صورتي كه اين دو تانك را هم تراز ببينيم كه نيست. تي 72 قدرت حمله خوبي داره ولي در دفاع جلو ابراماز به مشكل برميخوره چون زره اون به اندازه ابراماز قوي نيست [/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه ممد جان ، حتی بحث اعضا میلیتاری نیستند ، اغلب کاربران سایت های دیگه که دیدگاه تدافعی و ناسیونالیستی دارند اینطورن

[quote]اقا سعيد اگه ميشه مشخصات T72z رو هم قرار بدين [/quote]

منظورت تانک T72 S نیست ؟ که تو ایران بهش میگن Z ?

اگر اونه که یه برداشت از تانک تی 72 بی هست ، میشه اونو مقایسه بکنیم با تی 72 های ارتش روسیه از بس تجهیزات داره هرچند که صادراتی هست
توپ 125 میلی متری D81 و توان حمل موشک های سیمی AT11 ، البته قابلیت حمل موشک های لیزری نیمه خودکار AT11 رو بهش افزودن ، این تانک میتونه با کمک دود اگزوز خروجی موتور خودش و سیستم 902B دود استتار ایجاد بکنه

برا مطالعه کامل تانک تی 72 میتونید به شماره های 51 و 52 مجله جنگ افزار تحت عنوان :نگاهی بر تاریخچه تکامل MBT در چین و شوروی مراجعه بکنید

کلا تی 72 اس یه نمونه قابل تحمل هست تو تانکهای روسی هست ، بقیه مشخصاتش با مشخصات تانک های تی 72 مدل ای و بی و ام ... یکسانه مثل زره و موتور (البته موتورش با ای فرق فوکوله، موتورش V84 با توان 840 اسب بخار هست) یا هدایت لیزری و زره واکنش دهنده

ایران این نمونه رو مونتاژ میکنه و شایعات قوی حاکی از اونه که ایران حسابی بهینه سازی و اپدیت ش کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقا سعيد اگه ميشه مشخصات T72z رو هم قرار بدين

[quote] جالبه دوستان تا سلاح ایرانی میاد وسط میشه بهترین اما سلاح خارجی به خصوص امریکایی باشه میشه بدترین
[/quote]
منظورتون كه من نبودم ؟!؟!؟! :lol: icon_eek
اگه من بودم

:mrgreen: icon_arrowd

[quote] اونم در صورتي كه اين دو تانك را هم تراز ببينيم كه نيست. تي 72 قدرت حمله خوبي داره ولي در دفاع جلو ابراماز به مشكل برميخوره چون زره اون به اندازه ابراماز قوي نيست [/quote][/quote]

مشخصاتش اعلام نشده!

این تانک تی72زد هست که از روی تانک تی55 ساخته شده.

http://media.farsnews.com/Media/8704/ImageNews/870410/7_870410_L600.jpg

یک آپگرید کامل که روی تانکهای قدیمی تی55 انجام شده و با صنایع پیشرفته آلیاژی و برش آلیاژ سنگین تغییراتی در بدنه اون اعمال و با تعویض موتور و نصب زرههای واکنشگر و تجهیزات جدید به یک تانک نیم سنگین قابل قبول تبدیل شده است که همین تانک توجه محافل کارشناسی غربی رو به خودش جلب کرده و حرف و حدیث دربارش زیاد هست.

اما نباید از تی72زد بیشتر از یک تانک در کلاس خودش انتظار داشت و تفاوت وزنی اون با ام1 در حدود 30 تن هست!

به نظر من با نصب موشکهای ضد زره روی این تانک و تمام تانکهای موجود (نه پرتاب از لوله بلکه نصب روی برجک) میتوان به حتی تانکهای ام48 توان درگیری با ام1 رو داد.

یک مطلبی در این مورد بود که چند سال قبل دوستی در سایت سنترال ارسال کرده بود و پیداش نکردم. ولی فکر کنم همین متن زیر از سایت پی30پدیا باشه.

[code]تانك T-72Z در واقع نتيجه ارتقاء صورت گرفته بر روي تانكهاي روسي T-54/T-55 و مدل مشابه چيني آنها يعني تانك T-59 مي باشد. هر دو نوع تانك مذكور مجهزبه توپ 100 م م هستند كه با توپ 105 م م M-86 نصب شده بر روي تانك M-60A1 آمريكائي جايگزين شده اند.احتمالا" اين توپها توسط صنايع جنگ افزارسازي ايران ساخته شده اند. اين صنايع داراي تجربه طولاني ساخت لوله هاي تانك و توپخانه از آن جمله توپ 122 م م روسي D-30 هستند.براي افزايش ضريب احتمال انهدام هدف در نخستين شليك ، تانك T-72Z به سامانه الكترواپتيكي پيشرفته EFCD-3 ساخت اسلووني مجهز گرديده است.

طبق اظهارات سازنده اين سامانه سبب مي شود كه اهداف ثابت يا متحرك در سيستم هدفگيري به صورت خودكار ثبت شوند(ثبت هدف) خواه تانك ثابت يا در حال حركت باشد.تيربار 62/7 م م تانك حفظ شده و يك سيستم دودزائي با هدف استتار تانك نيز نصب شده است. اين سيستم از طريق تزريق سوخت (گازوئيل) به خرجي اگزوز موتور تانك عمل ميكند و باعث ايجاد يك قشر دود در اطراف تانك ميگردد. همچنين سيستم پرتاب نارنجك دودزا نيز در دو طرف برجك تانك قرارداده شده است.حداقل يك نمونه از تانكهاي T-72Z به يك سامانه پيشرفته هشدار دهنده ليزري در برجك مجهز شده كه اين سامانه احتمالا" با يك سيستم نمايشگر جهت فرمانده تانك تلفيق شده است.

منابع ايراني ميگويند كه اين تانك از موتور ديزلي V-46 V-12 با قدرت 750 اسب نيرو ميگيرد. اين موتور نيز از سيستم محركه خودكار و نيمه خودكار SPAT جهت انتقال قدرت كمك ميگيرد. لازم به ذكر است كه موتور V-46 V-12 به عنوان موتور استاندارد سري تانكهاي كلاس T-72 بوده و ايران اين موتورها را از منابع مختلف در روسيه تهيه ميكند. وزن تانك T-72Z بالغ بر 36 تن بوده و نسبت قدرت به وزن آن 66/21 اسب/تن است. حداكثر سرعت آن در جاده بالف بر 65 كيلومتر در ساعت مي باشد در حاليكه نسبت قدرت به وزن تانك T-55 بالغ بر 11/16اسب / تن و سرعت آن نيز حداكثر 50 كيلومتر در ساعت است. [/code]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید ولی فکر کنم من چند بار خوندم و شنیدم گفتند این زد همون اس هست ها ؟

حالا نمیدونم شاید اسم گزاری مجدد شده باشه یا لقب باشه .... البته بارها تو دانشجو شنیدم بچه ها میگفتند راجبش ولی تو اسناد رسمی همچین اسمی درج نشده .... یعنی منظورم روسی بید

نمیدونم ، ولی یقین دارم یکی راجبه اس و زد ش میگفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر سمندون ممنون از نظر خوبتون ولي حتي اگه نبرد تانك با تانك هم باشه بحث سر تعداده ٬ اونم در صورتي كه اين دو تانك را هم تراز ببينيم كه اينطور نيست . تي 72 قدرت حمله خوبي داره ولي در دفاع جلو ابراماز به مشكل برميخوره چون زره اون به اندازه ابراماز قوي نيست .

البته اگر در يه لشكر به ازاي هر 2 تي 72 يك جيپ مجهز به تاو ( با توجه به برد بيشترش نسبت به توپ تانك ) يا ديگر موشك هاي ضد تانك قوي داشته باشيم تا مانع رسيدن ابراماز ها به محدوده آتش به تي 72 بشن ميتوانيم با تانك هاي امريكا برابري كنيم البته در صورتي كه واحد هاي ضد هوايي متحرك به تعداد كافي در اختيار باشد .[/quote]
بله اقا محمد میگم چطوره اصلا تاو یا توفان رو روی خوده تی-۷۲ با یه رادار کوچیک نسب کنیم بهتر نیست icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب اديب ...

[quote][b]واریور جان من نگفتم اشتباه گفتید بلکه گفتم به نظر شما با وجود درستی برخی انتقادات تون چرا امریکا هنوز ازش استفاده میکنه ؟ [/b]

جوابشم لازم نیست به من بدید ، به فرماندهی کل نیروهای مسلح امریکا ارسال کنید ، شوخی نمیکنم کاملا کاملا جدی عرض میکنم اما اگر تمایل دارید بنده حاضرم با شما تو هرتایپیکی که خواستی نقد فنی راجبه ابرامز داشته باشیم

هر سلاحی مزیت هایی داره و بدی هایی ، مهم اینه در نهایت کدوم وزنه سنگین تره ....
[/quote] يعني شما جواب اين سوال رو نميدونيد ؟!
يه نگاهي به تاريخچه ابرامز بندازيد اين تانك محصول خارج شده از تجربه ويتنام و جنگ سرد هست و پس از رفع كلي نواقص بروز آوري ها و تغييرات گسترده تبديل به همين ام يكي شد كه الان ميبينيد ...
اما كلا دوره تانكها سپري شده (بحث بر سر اينكه ابرامز پيشرفته تر هست يا نه نيست) .
اين تانك دلايل خاصي براي نگهداريش وجود داره :
اول اينكه [b]نميشه 4000 تانك 4 ميليون دلاري كه نون يك عمر صنايع تسليحاتي آمريكا رو تامين ميكنه براحتي دور انداخت ! همچنين كلي هم ميشه از قبل اين تانك پول دراورد ! ...[/b]دليل بعدي شرايطي هست كه اين تانك رو تا به اينجا رسونده ! .
يكي از مهمترين قابليتهاي تانك ها سواي ضعف يا قوتشون امكانات NBC هست که اتفاقا تانکهایی مثل ابرامز چلنجر و از همه اینها بالاتر مرکاوا ! دارای بیشترین و کاملترین امکانات NBC هستند و یکی از عمده دلایل گرانی این تانکها هم همین هست ...

اینها ادعای ابرقدرتی دارند و جنگ های هسته ای در دوران جنگ سرد یک مورد دور از انتظار نبود ! عمده دلیل طراحی این تانکها که استفاده کمی از امکانات الکترونیک میبرند !!! (به نسبت سایر تجهیزان) و بیشتر بر روی زره و مقاومت تجهیزات مکانیکشون در نبردهای هسته ای کار شده این هست که در صورت یک حمله هسته ای بتونند زمانی که کلیه تجهیزات الکترونیک و اوپتیک در اثر تشعشعات از کار میفتند ! نفربر ها و موشک اندازها بی مصرف میشن این تانک ها در صحنه نبرد دوام داشته باشند ! ...

میشه گفت عمده ترین دلایل همینها هست ...

---
و اگرنه برتری های آبرامز در خود این تانک چیزی خارج از اون مواردی که گفتم نیست .. (اگر منظورتون گلوله های ویژه و یا تجهیزات کامپیوتری و دید در شب این تانک ها هست باید بگم که تقریبا این قابلیت ها برای همه تانکها وجود داره ! فقط مشکل این بود که تانکهای عراقی چنین قابلیت هایی نداشتند خصوصا پشتیبانی و نظارت هوایی )
---

حالا تمامی تانک ها نه فقط آبرامز ! رو در مقابل موشکهای ضد تانک قرار بدید ..
خود تانک ها تقریبا هیچ حرفی برای گفتن ندارند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سپاس از مطالبی که نوشتین من که قانع شدم و فکر کنم به هدفمون رسیدیم

سپاس از توضیحات، این ابراهیم ماست !

[quote]
و اگرنه برتری های آبرامز در خود این تانک چیزی خارج از اون مواردی که گفتم نیست .. (اگر منظورتون گلوله های ویژه و یا تجهیزات کامپیوتری و دید در شب این تانک ها هست باید بگم که تقریبا این قابلیت ها برای همه تانکها وجود داره ! فقط مشکل این بود که تانکهای عراقی چنین قابلیت هایی نداشتند خصوصا پشتیبانی و نظارت هوایی ) [/quote]

این قسمت رو نیاز به تصحیح داره

ابرامز درسته مثل همه تانک هاست اما با لئوپارد و لکرک جز بهترین های حال حاضر دنیا (آتش بس) هستند ، در تمامی تست ها نتایج مناسب با اهداف طراحی شون کسب کردند

شک نداشته باشید همه تانکی با ضدتانک طرف هست اما همه تانکی رو نمیشه تانک نامید ! و هر تانکی رو نمیشه جز بهترین ها

یا حق

شدیدا تاکید دارم دوستان سه شماره مجله جنگ افزار رو که دیشب معرفی کردم پیدا کنند و بخونند، البته فقط در رابطه با ابرامز هست و لئوپارد و لکرک و اینا تو شماره های دیگه س ولی همونم کافیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شک نداشته باشید همه تانکی با ضدتانک طرف هست اما همه تانکی رو نمیشه تانک نامید ! و هر تانکی رو نمیشه جز بهترین ها [/quote] بهتره بگيم هر چقدر پول بدي همون قدر آش ميخوري ! اگر بحث بهترين و بدترين از ديد تانك شناسي ! (تانك در برابر تانك باشه)‌ به همين شيوه هم نبايد هيچ وقت يك ميليون دلار رو با 4 ميليون دلار مقايسه كرد ...

اينه فرق تي 34 و تايگر ! ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] بله اقا محمد میگم چطوره اصلا تاو یا توفان رو روی خوده تی-۷۲ با یه رادار کوچیک نسب کنیم بهتر نیست [/quote]

داداش اين هم خوبه ولي تاو رو جيپ تحرك بيشتري داره و ميتونه كاراييه بيشتر و بهتري داشته باشه ولي رو تانك با محدوديت هايي روبه رو هستش

[quote] به نظر شما با وجود درستی برخی انتقادات تون چرا امریکا هنوز ازش استفاده میکنه ؟[/quote]

برادر ارنستو مشكل شما اينه كه فكر ميكني هرچي تو آمريكا ازش استفاده ميشه در دنيا بهترينه و هيچ رقيبي نداره و مثال نقض اين طرز تفكر اينه
icon_eek
جريان اون هاموي كه با خوردن يك گلوله خمپاره در كنار اون ( به فاصله نزديك) ٬ پنج نفر از سرنشينان اون كشته شدن

[quote] این تانک تی72زد هست که از روی تانک تی55 ساخته شده.

http://media.farsnews.com/Media/8704/ImageNews/870410/7_870410_L600.jpg

[/quote]

اقا سعيد مطمئني كه اين ها مدل اس نيست مدل زد برجك خوابيده تري داره يه نمونش رو چند سال پيش در نمايشگاه چند سال پيش اصفهان گذاشته بودن ؟!؟!؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
T72s
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/t72_s.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_t72_s.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون آقا رضا اين دو نمونه رو با هم قاطي كردم ٬ متوجه اشتباهم شدم

با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]اول از همه بگم لحنم کمی تند هست اما نه برا محمد عزیز بلکه برا همه کسانیکه چه در این سایت و چه بیرون سایت مطالب منو همیشه میخونند و خواهند خوند دارم میگم، اشاره م به همه س ، در اول همه شون ارنستو رومل خودش[/color]

ممد جان ، شما اون هاموی رو میبینی ، اما اینو نمیبینی چه بسیار کشورها از رو همون هاموی شما ساختن ؟
اینو نمیبینی چه بسیار هاموی ها در شدیدترین انفجارات بمب های دستی تونستند جون خدمه شون رو در حد ممکن حفظ کنند ؟

[color=darkred]
ببین والا ، الان به این رسیدم مفهوم حرفام بد برداشت میشه که ناشی از عدم سواد نظامی کلاسیک دوستان هست به نظرم[/color]

قصد جسارت ندارم ولی کسی که اینکاره باشه یکبار که جمله منو بخونه میفهمه منظورم این بود :
[color=red]
سلاحی در سازمان رزم یک ارتش به ستون فقرات، سلاح کاربردی ، سلاح همه گیر تبدیل خواهد گشت که توانایی براورده کردن حداقل انتظارات ممکن در عملیات ها (در شرایط گوناگونی جغرافیایی و محیطی) را داشته باشد

[/color]

نه قصدم بهترین دونستن ارتش امریکا بود نه چیزی

بلکه دارم میگم ، [color=blue]استراتژی و تاکتیک نظامی چیست[/color] ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله بنده هم میدونم مثلا : در ایران سلاح G3 به دلایلی سلاح سازمانی ارتش ایران پس از برنو و ام1 و... شد ، بعضیا نقد داشتند که بهترین در جهان نیست و بعضیا میگفتند سلاح مناسبی هست اما نه برا ایران و محیطش

بحث ما این چیزا نیست ، اصول نظامی پایه هست که فکر کنم هرکی علاقه مند به این کارا باشه یا باید بره یاد بگیره و بخونه و مطالعه داشته باشه یا باید بشینه خوب فکر کنه !
باور کنید مشکل ما حتی خودم اینه گاهی وقتا سرسری و بدون مطالعه و تعمق رو مطلب از روش رد میشم و میشیم

حال اونکه با کمی تعقل به راحتی میشه راه راست از ناراست رو تشخیص داد

به کلام خداوند رجوع کنید وقتی میگه در وجود انسان ها سرشتی قرار دادم که بدی رو از خوبی و راه درست رو تشخیص بدن .....

در کل ، اقا باشه ، من تسلیم ، ایران ابرقدرت جهان هست ، امریکا خون جوانان به ناحق پایمال شده شوروی ، چین ، پاناما ، کاستاریکا ، آرژانتین، برزیل، آلمان نازی، ایتالیا فاشیستی، کوبا کمونیستی و تمامی کشورهای مظلوم جهان رو خورده اما در گلوش گیر کرده و نابود شده س

وقتی ذهن جهت گیری داشته باشه کاریش نمیشه کرد ، من چی گفتم ؟ شماها می چسبونینش به کجا ؟

کی اصلا کار به امریکا داره ؟ امریکا خر کیه ؟؟؟؟ نه واقعا امریکا خر کیه ؟؟؟؟ وقتی امریکا نمیدونست موشک رو با چی بنویسه المان نازی داشت موشک هوا میکرد
وقتی روسیه نمیدونست پدافند هوایی چی هست المان نازی پایه گذار موشک سام بود ...
وقتی المان نازی نمیدونست .....
وقتی المان نازی نمیدونست .....
وقتی فرانسه ناپلئون نمیدونست .....
[size=18]
[color=red]
جهان از ندانستن های پیشینیان و یادگرفتن از ندانسته ها و تلاش برای دانستن این ندانسته ها تمدنش شکل گرفت دوست عزیز[/color][/size]

نه امریکا پدر جهان هست و نه ایران خواهد بود نه روسیه نه چین

این بشر این تمدن این جهان خودش هست که تصمیم میگیره برترین باشه یا نه ؟ [color=red]ذهن و تلاش و پشتکار عامل برتری هست
[/color]
اگر میخواهیم بزنیم زیر تکنولوژی بزنیم .... باشه

ماها که تو درک یه مساله ساده نظامی موندیم رو چه به امریکا و ایران و قدرت های نظامی جهان

در پایان : امریکا رو من برترین نمیدونم ولی کشوری میدونم ش که از نظر نظامی و اقتصادی و سیاسی و اجتماعی سعی میکنه بشه برترین همون طور که انگلیس فرانسه چین روسیه و ایران

یکی پله اول هست یکی پله چند تا مونده به اخر و مثل مردان آهنین که نمیتونند برن بالا ازش همونجا می ایستن .... یکی هم میره بالا اما از اون طرفش میاد پایین (مثل مردان آهنین !)

ایا کسی میدونه بنده فرانسه رو یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر جنگال و موشک های هوا به هوا میدونم ؟ که دانش و تکنولوژی ش فراتر از امریکا و دیگرانه ؟؟؟؟

لابد الان من عاشق فرانسوا میتران و ژاک شیراک هستم یا عاشق رومانتیک بازی فرانسوی ها

دوستان (اول از همه : ارنستو رومل خودش) کمی واقع بینی کمی تعقل .....

ساده مطالب رو نخونید و بگذرید، عمق مطلب رو بفهمید

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سريع موضع نگيريد.من نظر ارنستو رو تا حدي قبول دارم.اگر قرار باشه آبرامز رو يكي

از تانكهاي برتر جهان ندونيم پس چطور ميتونيم ادعا كنيم ذوالفقار-3 (كه از نظر مشخصات از

آبرامز پايينتره) قويترين تانك جهانه؟اگر آبرامز انقدر بد بود چرا طراحي ظاهريش (كه به نظر من

به اندازه‌ي چلنجر-2 و مركاوا-4 اصولي نيست) الگوي ذوالفقار-3 شد؟

ولي مساله اينه كه آبرامز فقط در بعضي ريتينگهاي آمريكايي رتبه اول و دوم مياره و در واقعيت

(البته از نظر مشخصات روي كاغذ) از تانكي مثل چلنجر-2 بخاطر زره و از لكلرك(تلفظ فرانسه:

لوكلر) بخاطر سيستم اتولودر پايينتره.موتور لئوپارد-2 و طراحي مركاوا-4 هم از آبرامز جلو ميزنن

و آبرامز فقط بخاطر اينكه بيشتر از اونهاي ديگه تو جنگ شركت داشته اسمي در كرده.سال 2003

يكي از چلنجر-2 هاي انگليسي بيش از 20 راكت آرپي‌جي-7 خورد ولي آسيبي به خدمه نرسيد

در حاليكه چند آبرامز بخاطر برخورد آرپي‌جي به خروجي موتورشون از كار افتادن.البته مساله‌ي

آر‌پي‌جي-29 فرغ ميكنه چون وقتي (از روبرو)به همون چلنجر-2 خورد پاي راننده رو قطع كرد و در

جنگ لبنان حسابي خدمت مركاوا-4 ها رسيد.خدا لعنت كنه اين روسها عجب راكت خفني

ساختن البته خدا رو شكر الان تو ايران هم آرپي‌جي-29 توليد ميشه.

شما باشيد حاضريد براي برادلي يك و نيم ميليون دلار پول حروم كنيد؟

http://gallery.military.ir/albums/userpics/2023540010084808658FiWBJH_fs.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/2610514110084808658jnAlHq_fs.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/Bradley_1_.jpg

براي آبرامز چي؟4ميليون دلار دور ميريزيد؟

http://gallery.military.ir/albums/userpics/abrams-byebye.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/get_imagdsadasdsae_php.jpeg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/tank1w.jpg

راكت وطني

http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0155%7E2.jpg

http://gallery.military.ir/albums/userpics/IMG_0153%7E2.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر رايش مارشال
حرف ما هم همينه ميگيم نبايد از اين تانك چون تو ارتش امريكا خدمت ميكنه يه غول شكست ناپذير بسازيم و اون رو اسطوره بناميم .

[quote]پس چطور ميتونيم ادعا كنيم ذوالفقار-3 (كه از نظر مشخصات از

آبرامز پايينتره) قويترين تانك جهانه[/quote]
كسي اين ادعا رو نكرد ؟!؟!؟!؟!فقط گفتن براي كشوري مثل ايران كه تازه شروع كرده تانك بسازه ( به صورت محدود ) تجربه ي خيلي خوبيه .

ما فقط ميگيم اين تانك يه سري نقطه ضعف فاحش هم داره .

يه سوال ديگه ار پي جي 29 چند مدل داره كه تو اين عكس نوشته مدل v ( نام اون تو ايران غديره )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.