Recommended Posts

[quote]شما منظور آقا محمد رو متوجه نشدین ئرتاب 8 موشک در 10 ثانیه فرق داره تا اون چیزی که جناب محمد گفتن.
در اون روالی که منظور جناب محمد هست از زمان کشف تا زمان انتقال اطلاعات و شلیم زمانی هست که زمان واکنش بهش گفته میشه[/quote]

جناب فتح اتفاقا بنده منظور ايشون رو متوجه شدم و شما منظور صحبت بنده رو متوجه نشدين!![b]اين كه گفتم سرعت واكنش سيستم پدافندي در واقع مدت زماني است كه طول ميكشد سامانه به تهديد واكنش نشان بدهد! يعني بيان ديگري از زمان واكنش كه شما فرموديد![/b]

و اطلاع از [b]سرعت واكنش سامانه [/b]يا به قول شما زمان واكنش رو به دوستان سپردم تا تحقيق كنند و اطلاعات به دست آمده رو در اختيار ما هم قرار بدهند و براي نمونه فقط [b]سرعت سيستم پرتاب موشك[/b] رو عنوان كردم كه در چه حدي است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با اميد به اين كه بازهم عامل رواني دشمن! قلمداد نشوم ...و البته ممكن است به دليل بار امتحانات فعلا نتوانم باز هم پست بدهم...
1-در آزمايشات نيروي دريايي امريكا در اوايل دهه نود تقريبا ثابت شد اين نيرو در برابر موشك هاي مانند هارپون و اگزوست به حد بازدارندگي كامل رسيده است ( منبع ماهنامه صنايع هوايي چند سال پيش كه به بحث موشك هاي ضد كشتي پرداخته بود) بنابراين دل خوش كردن به موشك هاي با سرعت حول و حوش يك ماخ و كمي بيشتر به نظر بنده چندان خوب نيست.
2-موشك هاي استاندارد 2 و 3 در برابر موشك هاي بالستيك كارايي خوبي دارند و نبايد از آنها غافل شد.
3-برخي از موشك هاي ضد كشتي ايران هدايت نيمه فعال دارند و اين به نظر من عيب بزرگي است...چون مي شود در كارشان اخلال كرد و يا رادار هدايتگرشان را منهدم كرد كه با توجه به حضور هوايي و اخلالگري شديد امريكا در منطقه محتمل است.
4-موشك هاي ضد رادار پرسرعت مثل كي اچ-58 گزينه خوبي هستند البته به شرطي در تعداد بالا شليك شوند و هواپيماي پرتابگر بتواند به فاصله امني برسد ( كه بازهم با توجه به برتري هوايي حريف كار آساني نيست) وگرنه در تعداد كم چندان هم كارايي ندارند و شكار مي شوند.
5-ناوهاي دشمن يك تنه عمل نمي كنند بلكه يك سيستم به هم پيوسته هستند و نبايد حريف را يكي دو ناو بلكه بايد ده ها ناو با انواع جنگ افزارها در نظر گرفت. ( ناوشكن هاي كلاس تايكاندروگا هر كدامشان الحق يك سيستم كامل پدافندي از دوربرد تا كوتاه برد هستند)
در كل به نظر من تهديد اصلي ايران براي ناوگان امريكا همان موشك خليج فارس است البته اگر به تعداد زياد شليك شود و بتواند از سد دفاع موشكي استانداردهاي 2 و 3 و سيستم ايجيس رد شود.
حالا اين را هم در نظر بگيريد كه نسل جديد اف-15 سي هاي امريكايي كه به رادار APG-63 V3 مجهز شده اند یکی از وظایفشان شکار موشک های کروز با امرام های مخصوص همین کار است و اگر اف-22 ها و اف-15 های این مدلی در منطقه مستقر شوند کار سخت تر هم می شود.[/quote]

سلام ...

جناب مولتک عزیز .

از شما بعیده با توجه به دیدگاه مطالعاتی ای که دارین روی برخی موارد تاکید کنین ...

در جواب به گوبلز عزیز نکته ای رو مطرح کردم که باید مورد توجه دوستان قرار بگیره . همیشه در بحث پدافند میزانی از شانس مطرح هست . مثلا هیچ خود من پدافند هوایی ایران رو کارا نمیدونم ! ولی وقتی تستی انجام میشه میگیم این سلاح قابلیتی در برابر این تهاجم دارد که الان اثبات شده است و باقی مسایل به تکنیک های بکار گیری از سوی دو طرف برمیگردد که روش بحث میشه و عزیزان به دو گروه دوست و دشمن تقسیم میشه و با سامانه های مذکور مقابله میکنند ایحال اکنون هم این چنین است .

باز هم در متنی که برای گوبلز نوشتم از مانور خاصی که سال 2002 آمریکا برگذار کرد و اتفاقا با موضوع مقابله با ایران بود ! ... :

http://en.wikipedia.org/wiki/Millennium_Challenge_2002

منابع این موضوع هم زیرش نوشته شده که دقت بکنید بدک نیست .

من در اون پست گفتم که این مانور برای ما امروز دیگر قابل اتکا نیست ؛ اما این برای رد نظر شما در مورد خیالبافی آمریکا در دهه 90 فکر میکنم کافی باشه ؛ ضمن اینکه امروز فرمانده ارشد نیروی دریایی امریکا هم خبری اعلام کرده بود که برای گشایش تنگه هرمز بر نیروی هوایی تکیه خواهند کرد . که احتمالا کشورهای منطقه هم در اون حضور مهمی خواهند داشت و ما با طیف بزرگی از هواگردها روبرو هستیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به به! یا الله یا الله جناب ملتکه! بازم از این ورا![/quote]
ما كه اين ورا هستيم دوست عزيز...فقط اين اواخر روي كارهاي تاريخي متمركز شدم كه با استقبال گرم!! دوستان مواجه شد.از اين به بعد هم با توجه به جو دوستانه! سايت سعي خواهم كرد بيشتر در همان موارد كار كنم...
[quote]بازم منابع مجهول المکان! اولا این تقریبا یعنی چی؟ چند درصد؟ تا کجا؟ پس به قول شما یه مقداری درصد شکست داره دیگه، نه؟
ضمنا سی 802 و بقیه موشکهای ایران از جستجوگر مادون قرمز و تلویزیونی هم بهره می بره که در اگزوسه و هارپون گویا وجود نداره، فکر نمی کنید همین یک مطلب برای بی اعتبار کردن اون به قول شما آزمایشات کافی باشه؟ [/quote]
[b]جنگ ضد كشتي در هزاره جديد ;
مهندس مهدي خسروي نژاد
صنايع هوايي شماره هاي 167 و 170[/b]
در مقاله آمده بود همه موشك هاي آزمايشي سرنگون شدند و تازه من تخفيف دادم.
ضمنا دوست گرامي شما سلاحي مي شناسيد كه 100٪ موفق باشد؟
ثانيا اين آزمايشات حدود [b]20 سال [/b] پيش صورت گرفته. حالا ببينيد در طي20 سال بعدي چه كارها شده است...
ضمنا موشك هاي هارپون و اگزوسه از اين موشك هاي چيني مدرن تر نباشند كم تر هم نيستند.
نمي دانم جستجوگر مادون قرمز چه تاثيري در مقابله با سيستم پدافندي حريف دارد؟
[quote]پس امیدوار باشید روی این ناو نصب بشن، چون بحث ما فعلا این ناو انگلیسی هست( البته اگه بحث حمایت آمریکایی ها و عمل کردن در یک شبکه و . . . را فعلا پیش نکشید.) [/quote]
شما اول همه پست ها را مي خوانيد يا خط به خط جواب مي دهيد؟
قطعا يك ناو در يك سيستم يك پارچه كار مي كند نه به تنهايي...
[quote]و یه مساله رو هم شما در نظر بگیرید: اون ناو هم نمی تونه اینقدر به سواحل ما نزدیک بشه که جنگنده ما در پوشش پدافند موشکی زمینی میانبرد و دوربرد بتونه موشک خودش رو که حداقل 120 کیلومتر برد داره شلیک کنه، شما پوشش سیستم شاهین رو 40 کیلومتر، صیاد رو 50 کیلومتر و سام 5 رو هم 150 تا بگیرید.[/quote]
كارايي سام-5 و صياد در برابر اهداف مانورپذير مثل جنگنده ها كه بر همه عيان است...بالاخره سوخو-24 ايران بايد به يك برد كافي برسد...كه در آن برد هم طعمه آساني براي جنگنده هاي حريف است.

[quote]یه نگاهی هم به عنوان تاپیک بیندازید[/quote]
مسايل اين گونه را نمي شود به تنهايي تحليل كرد.بايد در كنار ساير موارد مورد بررسي قرار داد.
ضمنا برادر واريور گرامي منظورتان از ديدگاه مطالعاتي و تاكيد من روي برخي موارد را متوجه نشدم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ضمنا برادر واريور گرامي منظورتان از ديدگاه مطالعاتي و تاكيد من روي برخي موارد را متوجه نشدم...[/quote]

یعنی شما که اهل مطالعه هستین و اهمیت این موضوع رو میدونین ؛ پیش از ورود به مباحث بدون تعصب موضوع رو کامل مطالعه ، تبیین و تحلیل کنین و همه جوانب رو بسنجین و وارد موضوعاتی بشین که ادامه اون هم از عهده خودتون بر بیاد و هم از عهده دیگران ؛ چون هدف شکست دادن ایران یا آمریکا یا دوستان نیست بلکه رسیدن به یک مرزی از واقعیت هست که در خیال ما با توجه به اطلاعاتمون بگنجد ؛ پس باید پیش از نظر دادن در مورد موضوعی خاص باید بسیار مطالعه کرد و هدف هم این باشه که تصوراتمون رو به واقعیات نزدیک کنیم .

----------------------

نکته مهمی که وجود داره در مورد ناوگان آمریکایی قدرت اخلال اونهاست ؛ کسی میتونه اطلاعاتی در مورد AN/SLQ-32 وجود داره رو بصورت تاپیک قرار بده ؟

http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ship/weaps/an-slq-32.htm

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولی الحمدلله که من حتی بولتن های داخلی برادران ! رو هم میخونم خودشونم معتقدند شدیدا امریکا دنبال کشف مکان و نحوه چینش موشکی ایران در ساحل هست !

[color=red]ضمن اینکه کسی نگفت برای یک ناو ...... دیگه اینم توضیح میخواد[/color] ؟ [/quote]

[quote]امریکا حاضره کلی [color=red]طعمه[/color] بزاره و از دست بده واسه اینکه بفهمه مرکز ثقل نیروهای موشکی ساحل به دریا کجاست ؟[/quote]

آره داداش توضيح ميخواد ، چون همه بینش و دید متفکرانه و عالمانه شما رو ندارند که ..!

نکنه طعمه ناوگان پنجم آمریکاست ؟ یه طعمه چقدر میتونه بزرگ باشه که ما بخواییم دویستا موشک نثارش کنیم که بخوان مرکز تجمع موشکی ما رو بفهمن ؟ تاکیدی روی دویستا ندارم ، میدونم مثال زدید !

برای این کار یه چیزی تو مایه های ناوگان پنجم نیازه که عقل ناقص بنده نمیتونه قبول کنه که این ناوگان بره رو هوا که چی بشه ؟!!!!!!!!

بعدش کامیون های ما سه سوته استارت بزنن برن ، اونوقت ناوگان آمریکا رفته هوا واسه چی ؟

آخرش اینکه بفهمن موشک های ما از کجا شلیک شدن ؟ بیشتر از این چیزی گیرشون میاد ؟
میخوان زمین خالی شخم بزنن ؟ شما که واسه خودت یه پا تحلیلگری نمیدونی که میشه این موشک ها رو از عمق هم شلیک کرد ؟ اگه 20 ک .م هم عمق داشته باشن میدونی چه مساحتی میشه ؟ از لانچرهای سه تایی خبر داری ؟ تازه اگر موشک یا هواپیمایی بتونه محل شلیک رو با توجه به وجود پدافند و جنگنده های ما در تیررس خودش قرار بده !!!!

دویستا که خیلی زیاده ...! من روی چند ده تا فکر میکنم ، چون نه اونقدر ناوهای آمریکایی در دفاع موفقن نه اینقدر موشک های ما پشمکن !

در هر صورت چه شما خیلی ها رو تحلیلگر بدونی یا نه مهم اینه که دیگران شما رو چقدر تحلیلگر بدونن که برای نظرات فاضلانه و ناب یا تحلیلگر دونستن یا ندونستن دیگران ارزش قائل بشن ! پشمک ( مترادف چشمک )

از این به بعد منم از علامت انحصاری [size=18]پشمک[/size] در پست های خودم استفاده میکنم ...! :evil:

چه شود ..!

نمیدونم خیلی ها خودبزرگ بینی دارن یا مشکل دیگه ای ولی در هر صورت این رفتار درستی نیست ، منم خیلی وقت پیش وقتی پست میدادم با اینکه اصلا نمیخواستم طرف مقابل رو تحقیر کنم ولی اتوماتیک حرفام گزنده بود ، انشاالله شما هم دلت پاک باشه و نخوای خودت رو بزرگ و دیگران رو کوچک بشمری ، راستی جزوهای اخلاق داش علی رو ذخیره کردم اگه خواستید میتونم واستون بفرستم !

کوچیک همه
مهدی ! :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام
یکی از دوستان اگه بتونه سخنان آقا رو تحلیل کنه ممنون میشم . آخه من به طور کامل متوجه نشدم. :evil:[/quote]

[b]«بدر» انتقام اسلام از کفر بود/ «خیبر» پاسخ شیطنت‌های یهود است[/b]
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه 19 دی‌ماه در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، طلاب و قشرهای مختلف مردم قم تأکید کردند: بر خلاف تصور و تحلیل‌های جبهه استکبار، نظام جمهوری اسلامی امروز نه تنها در شرایط شعب ابی طالب نیست بلکه در شرایط بدر و خیبر قرار دارد.
به همین منظور و برای درک بهتر این فرمایش رهبر معظم انقلاب با «محمد بابازاده» پژوهشگر علوم سیاسی و سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی گفت‌وگویی انجام دادیم که متن آن از نظر می‌گذرد.
[b]
* امکان شکست کفار حتی اگر چند برابر نفرات مسلمانان باشند[/b]

بابازاده در ابتدای این گفت‌وگو بیان داشت: در مورد سخنان اخیر مقام معظم رهبری تحلیل‌های گوناگون و متنوعی وجود دارد. در شرایط زمانی که کشور ما در آن قرار گرفته و جهان اسلام با آن مواجه است، ایشان تشبیه بسیار جالبی از وضعیت کشور ما به زمان جنگ بدر و جنگ خیبر کردند.
وی گفت: در جنگ بدر لشگر اسلام با وجود اینکه از حیث نفرات یک‌سوم لشگر کفر بود، توانست ضربات سنگینی به آنها بزند و پیروز شود. به بیان دیگر در جنگ بدر لشگر دشمن 950 نفر و لشکر مسلمین 313 نفر بودند. با این حال کفار شکست سختی خوردند.
وی افزود: در جنگ خیبر نیز با اینکه یهودیان 20 هزار نفر نیرو داشتند، مغلوب مسلمانان شدند. در این جنگ، تاکتیک نظامی مسلمین و فداکاری‌ها و حضور امام امیرالمومنین علی علیه‌السلام بسیار مؤثر بود. هر دو تشبیه مقام معظم رهبری به جنگ بدر و خیبر بسیار حکیمانه است.
این پژوهشگر علوم سیاسی گفت: تشبیه به بدر به این سبب است که ما از نظر عده در شرایطی نیستیم که مانند گذشته باشیم یا مانند زمان شعب ابی‌طالب. در آن زمان پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم و مسلمانان خیلی وضعیت دشواری داشتند. چاره‌ای نبود جز اینکه برای دفاع از اسلام به گوشه‌ای رفته و منزوی شوند. در آن شرایط راه دیگری نبود و کار دیگری نمی‌توانستند انجام دهند. ولی در حال حاضر ما از نظر پیشرفت‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، فنی و نفوذ بین‌المللی در شرایط فوق‌العاده‌ای هستیم. همسایه‌های مختلفی داریم و در دنیا به ویژه بین ملت‌ها دارای طرفداران زیادی هستیم. کشورهای دوست و قدرت‌هایی داریم که از ما حمایت می‌کنند.

[b]* غربال منافقان باعث اقتدار بیشتر نظام شده است[/b]

بابازاده تأکید کرد: بالاتر از همه این‌ها نکته‌ای که به نظر بنده باعث شده حضرت آقا، روی این اقتدار تأکید کنند، این است که با حذف منافقین از صف حزب‌الله و انقلابیون واقعی، اقتدار بسیار بیشتر شده است. حضور منافقین در صفوف مسلمانان به دشمن امید می‌دهد که بتواند از منافقین و شکاف‌هایی که در صفوف ایجاد شده سوء استفاده کند.
وی تاکید کرد: با حذف منافقین به خصوص جریان‌های انحرافی و فتنه‌گر خیلی پیشرفت کرده‌ایم. وقتی اینها از گردونه انقلاب جدا شدند، صفوف مستحکمی تشکیل شد که در مقابل دشمن دارای اراده و اقتدار و انگیزه و خلوص است.
بابازاده ادامه داد: با وجود تبلیغات وسیعی که دشمن به راه انداخته تا بگوید ایران منزوی است و باید تسلیم شود، ایران می‌تواند ضربات سنگینی به دشمن وارد کرده و او را شکست دهد.
سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگ و معارف اسلامی گفت‌: در حال حاضر در شرایط بسیار خوبی هستیم. خصوصا از تنگه هرمز می‌توانیم بسیار خوب استفاده کنیم و در اینجا انتقام ضررهای سیاسی و اقتصادی که به ما زدند را بگیریم. اگر دشمن کوچکترین خطایی بکند، می‌شود در این منطقه به راحتی انتقام گرفت.
وی گفت: بسیار جالب است که در جنگ بدر نیز پیامبر صلی الله علیه و آله انتقام گرفتند و مقابله کردند. در آن مقطع کالاهای اقتصادی و اموال مسلمین در مکه از طرف مشرکین غارت شد. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم - در مقابل این حرکت- کاروان تجاری مشرکین را که از کنار مدینه در حال عبور بود، توقیف کردند و اموال مسلمین که به غارت رفته بود را برگرداندند. همین جریان در ایران هم در صورت تحریم شدید و تحریم‌های نفتی و یا حمله دشمنان اتفاق می‌افتد و مقام معظم رهبری در اینجا به جنبه تقابلی این امر اشاره می‌کنند.
بابازاده افزود: ما از موقعیت استراتژیک تنگه هرمز و موقعیت سیاسی و نفوذمان در بین الملل می‌توانیم استفاده‌های فراوانی ببریم و مقابله به مثل کنیم و خسارات وارده را به خودشان برگردانیم.

[b]* غزوه خیبر کانون فتنه را در نطفه خفه کرد[/b]

این پژوهشگر علوم سیاسی گفت: اشاره مقام معظم رهبری به جنگ خیبر نیز یک دلیل و وجهه دیگری دارد و آن این است که در جنگ خیبر، یهودیان شیطنت کردند و قبل از جنگ با سرمایه و هزینه یهودیان، احزاب تشکیل شد و علیه مسلمین اقدام و جاسوسی کرده و با دشمنان و کفار همدستی کردند. پس از جنگ، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله تشخیص داد باید این کانون فتنه که ممکن است در آینده برای اسلام خطرناک باشد، ریشه‌اش قطع شود.
وی با تأکیدبر تشبیه زیبای مقام معظم رهبری گفت: اگر صهیونیست‌ها بخواهند حماقت کرده و به کشور و منافع ما ضربه‌ای بزنند ما پیش دستی کرده و حتما صهیونیسم را تنبیه بزرگی می‌کنیم و فرصتی ایجاد می‌شود تا تمام جهان اسلام را بسیج کنیم و با موفقیت بتوانیم رژیم اشغالگر قدس را به شکست بکشانیم.
این تحلیل‌گر دانشگاه گفت: دشمنان خودشان می‌دانند که در چه وضعیت بحرانی قرار دارند. با وجود تبلیغات رسانه‌ای از طرف ایادی خودشان در داخل و خارج از کشور، به عناوین مختلف و تروریست‌هایی که ادعای حقوق بشری دارند، گروه‌ها و شخصیت‌های تروریست و جریان‌های حامی آنها که الان چهره عوض کردند، همه می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است و مانند جنگ بدر و خیبر پیروز می‌شود و نتایج بزرگی برای اسلام و ایران به دنبال خواهد داشت چنانکه به دنبال جنگ بدر و خیبر بود که زمینه فتوحات بزرگی چون فتح مکه و گسترش اسلام آماده شد و اسلام قدرت اول دنیا شد.
محمد بابازاده در پایان گفت‌وگوی خود با فارس یادآور شد: اگر دشمنان حماقت کنند، این فرصت طلایی را به جمهوری اسلامی می‌دهند، و نتایج بدر و خیبر تکرار می‌شود و جمهوری اسلامی ایران تبدیل به قدرت و اندیشه و گفتمان مسلط و غالب می‌شود و به فرمایش امام خمینی (ره): «قله‌های جهان را فتح می‌کند».
[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901021000804]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][b][color=red]نمي دانم[/color][/b] جستجوگر مادون قرمز چه تاثيري در مقابله با سيستم پدافندي حريف دارد؟ [/quote]
:evil: :evil: broken_heart
جناب گوبلز از بازی با کلمات جلوگیری کنیم .موضوع این هست زمان از شناسایی تهدید تا اقدام چقدر هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب گوبلز از بازی با کلمات جلوگیری کنیم .موضوع این هست زمان از شناسایی تهدید تا اقدام چقدر هست؟[/quote]
جناب فتح بنده با کلمات بازی نکردم! فقط از اونجایی که منظورم رو متوجه نشدین توضیح دادم همین!و کسب اطلاع از به گفته شما مدت زمان شناسایی تا اقدام رو به دوستان سپردم که بعد از تحقیق به بنده و سایر دوستان هم اطلاع بدهند!حالا ببنیم کسی میتواند پیدا کنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان هيچ كس منكر قدرت نظامي آمريكا نيست ولي نكته مهم تر اينه كه ما ميتوانيم در خاك خودمان به بهترين نحو از خودمان دفاع كنيم كه چه آمريكا و يا چه ناتو و .... هم بياييد مطمئنا ضربات بسيار سنگيني خواهند خورد !

بحث صدمه دیدن زیرساخت ها و ... رو پیش نمیکشم ! دارم از دفاع نظامی حرف میزنم ، بله اگر قرار باشه ما اقتصادمون بترکه چرا اقتصاد اونا سالم بمونه ؟ ما هم اون آلاسکا رو میکنم کویر لوت ! :evil:

شاید دور از ذهن باشه ولی انشاالله نسل بعدی سجیل به آلاسکا میرسه یا شایدم رسیده !

حاج حسن ببینیم چی کاری کردی ...! :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از بعضی دوستان انتظار داشتم یه مقدار با دید بازتر به مسائل نگاه بکنند،

شما نشستید، روی کاغذ یه سری تکنیکالیتی در نظر گرفتید و تمام، تایپ 45 رو ارباب آسمان و زمین تصور کردید،

گوبلز عزیز،

به استناد تستها موشک استر15 اگزوسه رو در 22 کیلومتری شناسایی و در 9 کیلومتری ( در شرایط دفاع از یک کشتی ثالث) رهگیری می کنه،

شما همون اول کار موشک توانمندی مثل C-802 رو کلا فرستادی خونه لالا!
این در حالیه که قضاوت شما به استناد فکت های فنی بود و بدون دخالت دادن تاکتیک،

من سه تاکتیک شلیک موشک رو برای شما مثال میزنم، اصلا کاری هم ندارم به اینکه رادار کشتیه چیه و موشکش چی، شما فرض کنید رادارش در همون خط سیر دید که با اغراق بگیم 25 کیلومتر هست موشک رو میگیره و آستر هم 20 ثانیه بعد با حداکثر توان با موشکها در گیر میشه، سناریو بنده شامل5 دستگاه لانچر موشک نور هست با 15 موشک اماده شلیک کشتی کلاس تایپ 45 هم در حال حفاظت از یک گروه تهاجمی چهار فروندی هست،

از جنگ الکترونیک ( که قطعا به نفع نیروهای ما هست) در قبال چشم پوشی از لایه میانی جنگنده های دشمن ( که با پدافند ساحلی میانبرد ما کار آسونی نخواهند داشت صرف نظر می کنیم،

تاکتیک های لانچ اینها هستند:

[b]1- لانچ یک گروه چهار فروندی بعد با فاصله زمانی 27 ثانیه ( قریب به 7 کیلومتر راه) شلیک 11 فروند بعدی: [/b]در این شرایط در حالی که ناو در حال دفاع در برابر موج اول هست مورد اثابت موج دوم قرار خواهد گرفت، فراموش نکنید بین شروع اولین رهگیری و دومین رهگیری حداقل 25 تا

[b]2- لانچ سه گروه با تراکم اختیاری در هر گروه و تعیین مسیر حمله، از مقابل پهلو و پشت سر[/b]، در این شرایط علاوه بر اینکه حداقل در یک مسیر سایر کشتی ها مسر رهگیری رو بلاک خواهند کرد قطعا ترکیب آتشبار ناو هم توانایی قفل و هدایت همزمان موشک به سه جهت رو نخواهد داشت

[b]3- لانچ موشکها با فصله زمانی یک ثانیه ( 500 تا 800 متر) در یک مسیر کامل یکسان،[/b] در همچین شرایطی هر نوع راداری با هر کیفیتی که باشه هر دو موشک پشت سر هم رو یک موشک و به عبارتی یک سطح مقطع تشخیص خواهد داد و یا در فاصله بینا بینی با موشکها در گیر میشه که هیچکدوم رو رهگیری نخواهد کرد و یا با یکی از موشکها در گیر میشه که تا خدمه بفهمن که دو موشک بوده و موشک بعدی رو بخوان رهگیری کنن ( اگر به احتمال زیاد نا دیده گرفته نشه و اون رو لاشه موشک اول تشخیص ندن) موشک دوم از مینیموم برد 1 تا 3 کیلومتری سیستم موشکی ناور رد شده و تمام

اینکه کشوری مثل چین میاد روی به روز ترین و مدرن ترین تجهیزاتش C-802 رو نصب می کنه بی حساب نیست برادر جان، اونها نه تایپ 45 که حساب نسل بعدیش رو هم کردن، اما می دونن یکسری ضعفهای ذاتی هم هست که نمیشه با رادار خوب و موشک خوب پرشون کرد،

[img]http://images.wikia.com/empiresandallies/images/e/e2/Type02202largejl9.jpg[/img]

و نکته آخر

موشک نور ستون فقرات ضد کشتی ماست، نه موشکی که برای عملیاتهای خاص در نظر گرفته شده باشه،
و امثال تایپ 45 قطعا موارد خاص هستند
شما خیلی از تجهیزات ما رو در نظر بگیرید، مثل رادارهای VHF پیشرفته ای که از روسیه خریداری شد، یا خیلی از خریدهای دیگه که بعضا ده سال بعد از انعقاد قرار دادها صداشون در اومد ... چه دلیلی وجود داره که همین الان موشکهایی مثل کلاب و یا خونت هرچند به تعداد محدود تر در خدمت نیروهای مسلح نباشند؟
مگر سوریه وقتی که یاخونت ها و بوک ام2 هاش رو رو کرد کسی به طور رسمی وجود این سیستمها رو اعلام کرده بود؟

و در ضمن اگر داریم از تنگه هرمز بحث میکنیم، همونقدر که یاخونت یک سلاح تعیین کنندست فجر 5 و توپخانه 155 م م هدایت نا پذیر هم تعیین کننده و هم هستند، اون ها روبرای برخورد با این تهدید های خاص دست کم نگیرید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من از بعضی دوستان انتظار داشتم یه مقدار با دید بازتر به مسائل نگاه بکنند،

شما نشستید، روی کاغذ یه سری تکنیکالیتی در نظر گرفتید و تمام، تایپ 45 رو ارباب آسمان و زمین تصور کردید، [/quote]

چه کنیم جناب Morteza313 وسعت دید بنده به اندازه شما و برخی دوستان نمیرسه!

بنده فقط یکسری قابلیت های این ناوشکن رو عنوان کردم ولی بر روی همین کاغذ برخی دوستان ما رو از امریکا و روسیه هم قویتر میدانند بگذریم!

[quote]شما همون اول کار موشک توانمندی مثل C-802 رو کلا فرستادی خونه لالا! [/quote]

از این جهت که ناو مورد بحث با موشکی مشابه با موفقیت مقابله کرده!

[quote]خط دید یک سیستم دید مستقیم در ارتفاع 5 متری برای یک هدف سطحی چیزی کمتر از 25 کیلومتر هست، چجوری می فرمائید رادار این ناو میتونه موشک نوری رو که در ارتفاع 3 متری آب پرواز می کنه در ورای این برد بگیره؟ چجوری وقتی کرو زمین حتی نمی زاره امواج رادار به بدنه موشک بخوره؟ [/quote]

بنده کی همیچین چیزی گفتم؟؟میتوانید صحبت من رو در این زمینه نقل کنید بنده فقط عرض کردم رادار سامپسون 400 کیلومتر برد دارد!

اگر فرض رو بر این بگیریم موشک نور در 15 کیلومتری شناسایی بشه در حدود 7 کیلومتری منهدم شود باز هم کافی است!

صحبت از تکنیک کردین و شلیک موشک های متعدد! که ممکنه در شرایط جنگی هیچگاه این امکان فراهم نباشه! و به دشمن فرصت شناسایی لانچر ها و انهدام اونها رو بده

اما در مورد قسمت هایی از این سه تاکتیک!

[quote] قطعا ترکیب آتشبار ناو هم توانایی قفل و هدایت همزمان موشک به سه جهت رو نخواهد داشت [/quote]

قطعا!! این ناو از دو آرایه راداری استفاده میکنه که در آن واحد تنها بخشی از منطقه ی هوایی رو پوشش میده و برای پوشش 360 درجه ای ، این دو آرایه با سرعت 30 در در دقیقه میچرخند . این موضوع به این معنی هست که هر نقطه از منطقه ی اطراف بطور متوسط 1 ثانیه زیر پوشش رادار نیست ...(به نقل از يكي از دوستان)

. سیستم پرتاب عمودی موشک دارد! سیستم پرتاب عمودی یعنی چی؟ یعنی پرتاب در هر جهتی! پس جهت تفاوت زیادی ایجاد نمیکنه.

[quote] لانچ موشک در یک مسیر کامل یکسان [/quote]

یعنی دو موشک در یک مسیر کاملا برابر!!!! همچین چیزی ممکن است؟ که موشکی در سایه موشک دیگری قرار بگیره؟؟؟

[quote]اینکه کشوری مثل چین میاد روی به روز ترین و مدرن ترین تجهیزاتش C-802 رو نصب می کنه بی حساب نیست برادر جان، اونها نه تایپ 45 که حساب نسل بعدیش رو هم کردن، اما می دونن یکسری ضعفهای ذاتی هم هست که نمیشه با رادار خوب و موشک خوب پرشون کرد، [/quote]

البته چین کپی کار هنوز خیلی مانده که بخواهد برخی تکنولوژی های روسی و غربی رو بفهمد! اما سوالی دارم از شما چین موشکی ساخت خودش در برد سی 802 دارد که آز آن بهتر باشد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته چین کپی کار هنوز خیلی مانده که بخواهد برخی تکنولوژی های روسی و غربی رو بفهمد! اما سوالی دارم از شما چین موشکی ساخت خودش در برد سی 802 دارد که آز آن بهتر باشد؟[/quote]

بله. سی 803 که خیلی خیلی از سی 802 بهتره. یه سرچ در موردش بد نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بله. سی 803 که خیلی خیلی از سی 802 بهتره. یه سرچ در موردش بد نیست.[/quote]

هر چند از کاربر ديگری سوال کردم اما سپاسگذارم از شما

خوب پس موشکی به گفته دوستمان خیلی خیلی سرتر از سی 802 هم هست

و برمیگردم به یکی از فرمایشات جناب مرتضی 313

[quote]اینکه کشوری مثل چین میاد روی به روز ترین و مدرن ترین تجهیزاتش C-802 رو نصب می کنه بی حساب نیست برادر جان، اونها نه تایپ 45 که حساب نسل بعدیش رو هم کردن، اما می دونن یکسری ضعفهای ذاتی هم هست که نمیشه با رادار خوب و موشک خوب پرشون کرد، [/quote]

سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که چرا چین موشکی به مراتب بهتر که از قابلیت ها و توان بالاتری برخوردار است استفاده نمیکند؟پس حساب استفاده موشک سی 802 بر روی برخی شناور های چینی چیست وقتی موشکی به مراتب بهتر از اون رو دارند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گوبلز جان،
اگر با مطالعه با سواد نبودید در مباحث نظامی کسی جوابتون رو نمی داد، منظور از جملات اول هم شما نبودید اخوی به دل نگیر، ولی به هر حال انتظار از شما هم بیشتر از اینه،

شما بحث تکنیکی خوبی کردید که می مونه قطعا اما نتیجه گیری نهاییتون بر یک پایه بود، اما در مورد مسائلی که مطرح کردید:

[quote]
قطعا!! این ناو از راداری استفاده میکنه که پوشش 360 درجه دارد. سیستم پرتاب عمودی موشک دارد! سیستم پرتاب عمودی یعنی چی؟ یعنی پرتاب در هر جهتی! پس جهت تفاوت زیادی ایجاد نمیکنه.
[/quote]

پوشش اخطاری دادن با درگیری خیلی فرق داره، تو این شرایز در گیر شدن یعنی پخش کردن انرژی تولیدی و توان پردازش روی یک گستره وسیع و بالاتر رفتن احتمال خطای سیستم

ما در سیستمی پیشرفته ای مثل تور ام 1 درصد موفقیتی معادل 50 درصد برای رهگیری موشکهای کروز رو داریم، حلا بگیم دیگه نهایت درصد رهگیری این سیستم 70 درصد باشه زمانی که شما از 15 موشک صحبت می کنید پائین آوردن درصد برخورد به 50 درصد یعنی عملا برخورد حداقل یک موشک کروز به کشتی و این برای C-802 کفایت می کنه
اگر و فقط اگر سیستم هدایت آتش کشتی توان در گیری همزمان با چند هدف رو داشته باشه و نیازی به تمرکز به یه محدوده دید کم برای رهگیری موفق نداشته باشه
این ناو و این سیستم دفاعی تا امروز تا اونجایی که من گشتم تستی در این زمینه نداشته و حداقل خود این اثبات می کنه برای همچین مامورتی طراحی نشده

[quote]یعنی دو موشک در یک مسیر کاملا برابر!!!! همچین چیزی ممکن است؟ که موشکی در سایه موشک دیگری قرار بگیره؟؟؟[/quote]

چرا که نه؟ وقتی شما وی پویتهای یکسان برای موشک کروز تعیین کنید چرا که نه؟ به یک فاصله کمتر از یک کیلومتری کاملا ممکنه و حداقل این کاریه که عراقی ها در تنها لانچ ضد کشتی شون سال 91 انجام دادن و فقط یک موشک از دو موشک کرم ابریشم توسط سیستم دفاع فعال رهگیری شد و دومی مغلوب جنگ الکترونیک شد

در مورد خط دید من شما رو با یک نفر دیگه اشتباه گرفتم با عرض شرمندگی و حلالیت متن پست اول اصلاح میشه ...
ولی خیلی دوست دارم اگر نقدی به اون سه تاکتیک دارید بگید که مطلب باز بشه

[b]و در مورد چین و سی 802 و 803 ( که تقریبا یه چیز هستن)[/b]

چین موشکهای مهم و قابلی مثل یاخونت و موسکیت و KH-31 در اختیار داره اما هنوز هم سلاح اصلی جنگنده های JH-7 که جنگنده های اصلی عملیات دریایی این نیرو هستند همین سی 802 ها رو حمل می کنن و حتی بمب افکنهای استراتژیک H-6 مجهز به موشکهای سری C-6XX هستن که نمونه های بهبود یافته استایکس روسهاست

من یه قدم دیگه جلو تر میرم، خود روسها، با وجود یاخونت و موسکیت چه توجیهی براشون وجود داره صرف هزینه برای تولید و بکار گیری انبوه موشکهایی مثل KH-35 و استفاده از اون هم در سکوهای هوایی و هم سکوهای دریایی؟

[img]http://warfare.ru/image.aspx?img=0702ey70/update/jan2005/5/x-35.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا مرتضی به یکی از سوالات بنده حقیر پاسخ ندادید :

[quote]سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که چرا چین موشکی به مراتب بهتر که از قابلیت ها و توان بالاتری برخوردار است استفاده نمیکند؟پس حساب استفاده موشک سی 802 بر روی برخی شناور های چینی چیست وقتی موشکی به مراتب بهتر از اون رو دارند؟[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.