Recommended Posts

اگر ما در هک RQ-170 موفق بودیم مطمئن باشید به خاطر تحت نظر د اشتن پهپادها آمریکایی در عراق و افغانستان و حتی ایران و اونهم به مدت چندین سال بوده
حاصل صدها ساعت کار بر روی سیستم های این هواپیماها بوده
در مورد ناوی که ما هنوز هیچ اطلاعاتی ازش نداریم و تا حالا نزدیک ما هم نشده بحث هک و ورود به سیستم و این طور مسائل کلا منتفی هست
مگر با روش های جاسوسی
که احتمال اون بسیار پایین هست.
[quote]سلام جناب Goebbels :

شما گفتین ورودی این ناو اطلاعات راداری است که پردازش میشه خب من هم این سوال به ذهنم اومد که با توجه به بحث سفید کردن صفحه رادار در جنگ الکترونیک که خیلی وقت پیش ها نیروهای مسلح گفتن بهش دسترسی داریم میخام بگم با استفاده از همین تکنولوژی ها نمیخوام بگم بصورت 100 در100 بلکه بصورت محدود هم بتوینیم در اون اطلاعات ورودی مزاحمت هایی ایجاد کنیم اون موقع چه اتفاقی میفته ؟ [/quote]
با اجازه سینا عزیز

خب البته اون راداری که در رزمایش ما سفیدش کردیم خیلی خیلی از این رادار ضعیف تر هست...
اما خب در این رادار هم با جمینگ در کارش میشه اخلال ایجاد کرد، هر چند قطعا کار مشکلی خواهد بود
یک اختلال موقتی هم میتونه برای باز شدن یک روزنه برای ضربه زدن به ناو مفید باشه
در کل فکر میکنم سینا در یکی از پست هاش به نکته جالبی اشاره کرد و این اون بود که ما تمام ناوهای هواپیمابر آمریکا و سیستم های راداری مستقر در منطقه به همراه اواکس ها رو تا قبل از ورود این ناو داشتیم
خیلی تفاوتی در موازنه قوا انجام نشده که نگرانی خاصی داشته باشیم (البته موازنه از نوع نامتقارن!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور مردم قم:
[size=18][b] در شرایط «شعب ابی طالب» نیستیم؛ در شرایط «بدر و خیبر» هستیم[/b][/size]
دقيقا مي شود مصداق سخن رهبر ( جنگ بدر و خيبر) را در حال حاضر مشاهده كرد . مثال بسيار مهمي را زدند ايشان .تغيير دكترين نظامي را واقعا بايد جدي بگيريم.

[b]جنگ بدر[/b]
«بدر» روستای کوچکی میان مکه و مدینه بود که چند غزوه از غزوات پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم را به نام آن روستا خوانده‌اند و مهم‌ترین آنها جنگ بدر کبری بوده است.
جنگ بدر کبری در ماه رمضان سال دوم هجری بین مسلمانان و مشرکان مکه در سرزمین بدر رخ داد. دلیل اصلی این جنگ آن بود که مشرکان مکه [b]اموال مسلمانان مهاجر را مصادره کرده بودند[/b] و مسلمین مهاجر در شهر مدینه در تنگدستی و فقر به سر می‌بردند. از این رو وقتی رسول خدا خبر یافت کاروان تجاری قریش به سرپرستی ابوسفیان بن حرب از شام به مکه باز می‌گردد، [b]تصمیم گرفت با سپاه مسلمین به کاروان حمله ببرد و به تلافی اموال مصادره‌شده‌ی مسلمانان مهاجر، اموال و کالاهای بازرگانان قریش را مصادره کند[/b] تا بنیه مالی مسلمانان تقویت شود.
رسول خدا در دوازدهم ماه مبارک رمضان به همراه 313 تن از یاران خویش از مدینه بیرون رفت. سپاه اندک مسلمانان با 20 شمشیر و هفتاد شتر و اسب در هفدهم ماه رمضان در بدر فرود آمدند. پرچم سپاه مسلمین را نیز علی ابن ابیطالب علیه السلام بر دوش داشت.
از سوی دیگر ابوسفیان وقتی از حرکت مسلمانان آگاه شد، پیکی را به مکه فرستاد و کمک خواست. سران قریش هم بی‌درنگ با سپاهی نهصد و پنجاه نفری عازم بدر شدند. ابوسفیان با کشاندن کاروان به بیراهه، آنان را از خطر رهانید و به قریش پیام داد که به مکه بازگردند اما ابوجهل با آگاهی از تعداد اندک مسلمانان و عدم آمادگی آنان برای این رویایی بزرگ، قریشیان را به نبرد تشویق کرد.
سرانجام جنگ درگرفت و مسلمانان با وجود تعداد اندک‌شان، با امداد الهی بر قریش پیروز شدند، هفتاد تن از آنان را کشتند و هفتاد تن را به اسارت گرفتند. ابوجهل و حنظله پسر ابوسفیان نیز در میان کشتگان بودند.
در جنگ بدر، حضرت علی علیه السلام پایمردی‌های بسیار کرد و در پیروزی مسلمانان سهم زیادی داشت، به طوری که گفته می‌شود 36 تن از مشرکان در آن نبرد به دست او کشته شدند.
در این جنگ، 14 تن از مسلمانان به شهادت رسیدند.

منابع:
المغازی، ‌ج 1؛ سیره ابن هشام، ج؛ معجم البلدان، ج 1؛ تاریخ طبری، ‌ج 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
[b]جنگ خیبر[/b]
با استقرار حکومت اسلامی در مدینه، یهودیان دشمنی خود را با اسلام و پیامبر و مسلمانان به شکل‌های گوناگون نشان می‌دادند. یهودیانی که در مدینه و اطراف آن ساکن بودند، به دلیل پیمان‌شکنی و توطئه، از سوی پیامبر اکرم به عواقب ناگواری نظیر اعدام، آوارگی و تبعید از مدینه گرفتار شدند و برخی از آنها در منطقه‌ای به نام خیبر و وادی القری که جلگه وسیع و حاصلخیزی در 32 فرسخی شمال مدینه است، سکونت گزیدند.

با این حال، بعضی اقدامات یهودیان که منجر به حوادثی چون جنگ احزاب شد و نیز [b]احتمال همدستی آنها با کسری و قیصر، پیامبر را بر آن داشت که هرچه زودتر آتش فتنه آنها را برای همیشه خاموش کند. به همین جهت دستور حمله به سوی دژهای یهودیان را صادر کرد،[/b] فردی به نام غیله لیثی را جانشین خود در مدینه قرار داد، پرچم سفیدی به دست حضرت علی علیه السلام داد و همراه مسلمانان عازم خیبر شد.

لشگر مسلمانان 1600 نفر بود که 200 سواره‌نظام داشت. پیامبر هنگامی که به سرزمین خیبر رسید، این‌گونه دعا کرد: « ای خدای آسمانها و آنچه در زیر آنها قرار دارد! ای خدای زمین‌ها و آنچه بر آنها سنگینی افکنده است! از تو خوبی این آبادی و خوبی ساکنان آن و خوبی هر آنچه را که در آن هست می‌خواهیم و از بدیهای این آبادی و ساکنانش و آنچه در آن است به تو پناه می‌بریم.»

روز اول و دوم، پیامبر برای فتح دژها به ترتیب ابوبکر و عمر را مأموریت داد ولی آنها بدون نتیجه به حضور پیامبر برگشتند. پیامبر فرمود:« فردا این پرچم را به دست کسی می‌دهم که خدا و پیامبر را دوست دارد و خدا و پیامبر نیز او را دوست دارند و خداوند این دژ را به دست او می‌گشاید. او مردی است که هرگز پشت به دشمن نکرده و از صحنه نبرد نمی گریزد.» صبحگاهان علی علیه السلام را احضار کرد و دست بر دیدگان دردناک او کشید و دردش را تسکین داد به طوری که علی علیه السلام تا آخر عمر به درد چشم مبتلا نشد.

علی علیه السلام روانه دژها شد درحالی که زره محکمی بر تن داشت و شمشیر ذوالفقارش را در دست گرفته بود. او مرحب خیبری و برادرش را به هلاکت رساند و چون سپرش را در حین نبرد از دست داده بود، در یکی از دژها را از جا کند و تا پایان جنگ، از آن به جای سپر استفاده کرد.
علی علیه السلام در این زمینه می‌فرماید: « من در قلعه را هرگز با نیروی بشری از جا نکندم، بلکه در پرتو نیروی الهی و با اتکاء به نفسی که آرامش ایمان و لقا‎‍ء الله در آن رسوخ کرده، این کار را انجام دادم.»

با دلاوری مسلمانان، دژهای هفتگانه خیبر که عبارت بودند از « ناعم، قموص، کتیبه، نسطاة، شق، وطیح، سلالم » یکی پس از دیگری فتح شد. در این نبرد جمع زیادی از دلاوران یهود به دست حضرت علی علیه السلام و سایر رزمندگان سپاه اسلام به هلاکت رسیدند، جمعی از مسلمانان از جمله محمود بن مسلمه انصاری به شهادت رسیدند و جمعی نیز مجروح شدند. تعدادی از زنان با اجازه پیامبر در جبهه حاضر شدند و به یاری مسلمانان و پرستاری از مجروحان جنگی پرداختند.
پس از پیروزی مسلمانان، غنائم میان آنها تقسیم شد و پیامبر همه یهودیان را از شبه جزیره تبعید کرد تا برای همیشه از قلمرو مسلمانان خارج شوند.

منابع:
مغازی واقدی، ج2، ص633
سیره ابن هشام، ج3، ص342
فروغ ابدیت، ج2، ص637
----------------------------------------------------------------------------------------------------------[/quote]

ممنون دوست عزیز.

پیام فوق العاده روشنی بود و هوشمندانه. امیدوارم غرب به اندازه کافی تحلیلگر اسلامی داشته باشه ..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر ارنست عزيز اينطور نيست كه ما هم واسه يك دونه ناو بياييم و از مهم ترين سايت هاي موشكيمون به سمتش شليك كنيم و در ضمن زدن اين نقاط به اين سادگي ها امكانپذيز نيست و بايد از سد پدافند و نيروي هوايي ما رد بشن كه اگه بخواييم اون استدلال بسيار قوي بعضي از دوستان رو كه ميگه نيروي هوايي ما به درد ... ميخوره رو در نظر بگيريم شايد به همون سادگي هم بشه اونجا رو بمبارون كرد !

در ضمن سايت هاي ما متحرك هستند ! icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر من اینه :
حداقل تا انتخابات مجلس جنگی در کار نخواهد بود چون بهتره به صورت نرم ایران اسلامی شکست بخوره
با این تحلیل هایی که دوستان فرمودند ( تجهیز هرچه بیشتر نیروهای امریکا در منطقه ) اگر قرار باشه به این زودی ها جنگی رخ بده بهترین موقع پس از اعلام نتایج انتخابات هست چون میتونن ایران رو دوباره وارد درگیری های خیابانی و اغتشاش کنند و از اونور هم خودشون حمله کنن
و باز به نظر من اگه غربی ها بخوان وارد جنگ با ایران بشن طوری برنامه ریزی میکنن که حکومت هم تغییر کنه در غیر اینصورت اگر تاسیسات اتمی ایران رو هم منهدم کنن چند ساله دیگه باز میشه همون اش و همون کاسه
چیزی که مشخصه فعلا قرار نیست درگیری رخ بده و علت برگزاری این رزمایش ( امریکا و اسراییل ) اینه که به جهان بگن خلیج فارس و تنگه هرمز در اختیار ماست
به هر حال باید هر لحظه اماده دفاع بود
اگه ما یه موشک برد بلند ( به کشور های اروپایی برسه ) رو رونمایی میکردیم بسیار عالی بود icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام جناب Goebbels :

شما گفتین ورودی این ناو اطلاعات راداری است که پردازش میشه خب من هم این سوال به ذهنم اومد که با توجه به بحث سفید کردن صفحه رادار در جنگ الکترونیک که خیلی وقت پیش ها نیروهای مسلح گفتن بهش دسترسی داریم میخام بگم با استفاده از همین تکنولوژی ها نمیخوام بگم بصورت 100 در100 بلکه بصورت محدود هم بتوینیم در اون اطلاعات ورودی مزاحمت هایی ایجاد کنیم اون موقع چه اتفاقی میفته ؟ [/quote]

سلام خدمت شما بزرگوار

این که گفته شد ما توانایی سفید کردن رادار های دشمن رو داریم بسیار امیدوارکننده است و اشاره دارد به اینکه ما در جنگ الکترونیک به توانمندی مناسبی رسیدیم و امکان اقدامات الکترونیکی بر روی رادار های دشمن رو داریم . اما این در حالی است که رادار ها بسته به نوع و تکنولوژی به کار رفته در اونها در مقابل جنگ الکترونیک توانایی متفاوتی دارند ! اما در بحث رادار این ناوشکن یعنی سامپسون از نوع ارایه فازی فعال است و یکی از قابلیت های مهم اون split spectrum است . یعنی پراکنده شد در طول طیف! یعنی پرش فرکانس و یا تغییر اون ! و این عمل در هر ثانیه صورت میگیره و به شما اجازه نمیده تا بر روی فرکانس خاصی جنگ الکترونیک انجام بدی و یا بتوانی فرکانس اون رو پیدا کنی البته هیچ چیز 100 درصد نیست ولی مشکل است که از این راه بتوان این رادار رو تحت تاثیر قرار داد . ولی اگر بتوان خوب شکافی در سیستم پدافندی اون خواهد بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]سلام جناب Goebbels :

سلام خدمت شما بزرگوار

این که گفته شد ما توانایی سفید کردن رادار های دشمن رو داریم بسیار امیدوارکننده است و اشاره دارد به اینکه ما در جنگ الکترونیک به توانمندی مناسبی رسیدیم و امکان اقدامات الکترونیکی بر روی رادار های دشمن رو داریم . اما این در حالی است که رادار ها بسته به نوع و تکنولوژی به کار رفته در اونها در مقابل جنگ الکترونیک توانایی متفاوتی دارند ! اما در بحث رادار این ناوشکن یعنی سامپسون از نوع ارایه فازی فعال است و یکی از قابلیت های مهم اون split spectrum است . یعنی پراکنده شد در طول طیف! یعنی پرش فرکانس و یا تغییر اون ! و این عمل در هر ثانیه صورت میگیره و به شما اجازه نمیده تا بر روی فرکانس خاصی جنگ الکترونیک انجام بدی و یا بتوانی فرکانس اون رو پیدا کنی البته هیچ چیز 100 درصد نیست ولی مشکل است که از این راه بتوان این رادار رو تحت تاثیر قرار داد . ولی اگر بتوان خوب شکافی در سیستم پدافندی اون خواهد بود![/quote][quote]

من هم عرض کردم بصورت محدود نه 100 در 100 چون اطلاعاتی که در مورد این ناو هست این ناو یه سیستم راداری شناوره حالا سوال من هم از اینجا بود اگه بصورت محدود بتوئنیم مزاحمت هایی ایجاد کنیم اون موقع خیلی چیزها عوض میشه نه [color=red]چون سلاح اصلی این ناو موشک هاش نیست قدرت راداری اون هست ![/color]

به امید درخشش ایران و ایرانی در همه زمینه ها ... یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من هم عرض کردم بصورت محدود نه 100 در 100 چون اطلاعاتی که در مورد این ناو هست این ناو یه سیستم راداری شناوره حالا سوال من هم از اینجا بود اگه بصورت محدود بتوئنیم مزاحمت هایی ایجاد کنیم اون موقع خیلی چیزها عوض میشه نه چون سلاح اصلی این ناو موشک هاش نیست قدرت راداری اون هست ! [/quote]

بنده عرض کردم که ، بله اگر به صورت محدود بتوان اخلال ایجاد کرد در رادار این ناوشکن شکافی در پدافند اون خواهد بود و همچنین نظارتی که بر آسمان اطرافش دارد ولی به صورت محدود هم چالشی است برای خود .چون بنده به یکی از توانایی های این رادار اشاره کردم نه همه اش! این رادار سیستم های پردازشی دارد که امواج دریافتی رو فیلتر میکنه و ..................... پس سیستم هایی دارد که امکان اخلال رو بسیار بسیار کاهش میدهد ولی باز هم میگم اگر 1 درصد اخلال ایجاد شود به فرموده شما اوضاع تفاوت خواهد کرد. اما در بحث سلاح اصلی این ناو بهتره بگوییم سلاح اصلی آن رادار و موشک های اونه یعنی مکمل همدیگر هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حرف شما منطقی به نظر میرسه اما موضوعی که بنده عرض می کنم اینه که خود ویندوز ۲۰۰۰ بودنش یعنی خطر برای اونها حالا می خواد اگر تنها این سیستم از کار بیفته یعنی چند کار ممکنه مختل بشه و این زمان لازم رو برای برخی کارها فراهم می کنه.

در مورد پهباد هم موضوع عرض کردم خیلی پیچیده تر از اونی هست که ما فکر می کنیم.

اما رادار این ناو به سختی جم میشه شایدم نشه چون رادار آرایه فازی هست و به راحتی نمیشه اون رو جم کرد مگر با بمب های الکترومغناطیسی قوی و یا از بین بردن سخت مثل موشک راکت و....چون از تکنیک جهش فرکانسی و جهش در فاز استفاده می کنن و به این راحتی نمیشه اونها رو جم کرد و حتی ممکنه هر منبع جم خودش یه هدف بشه برای این رادارها و شناسایی بشه.و احتمال اینکه آرایه فازی فعال از نوع جارویی هم باشه هست که فکر می کنم ۱۰۰ درصد از این نوع باشه.
اما زیاد به بردش توجه نکنین این ناوها بدون پشتیبانی آواکس ها تا ۱۰ -۱۵ ک م اصلا متوجه موشک های کروز نمیشن.

اما چند تا راهنمایی می کنم کایت ، موشک صیاد دریایی.

جناب ارنست اینقدر تحت تاثیر جو روانی قرار نگیر بازی دنیای تمدن ۴ که نیست برادر عزیز.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
یکی از دوستان اگه بتونه سخنان آقا رو تحلیل کنه ممنون میشم . آخه من به طور کامل متوجه نشدم. icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان فكر ميكنن برگهاي برنده و ناشناخته ايران در اين بازي بيشتر و تاثير گذار تر هست يا برگهاي برنده ي غرب.

به نظر حقير غرب ديگه چيزي جز چيزايي كه تا الان رو كرده و همه هم ميدونن و هر روز روش تبليغ ميكنه نداره..هرچند قدرت نظامي غرب بسيار بيشتر از ماست اما مهم اينه كه؛ ما ميدانيم آنها چه دارند.

اما غرب هنوز درباره ي ايران دچار يك سردر گمي است آنها هنوز درباره توان حقيقي نظامي ايران مخصوصا در خصوص موشكهاي دور برد متفق نيستند.

من تنش هاي اخير رو به درد غرب قبل از پذيرفتن ايران در جمع بازي گران جهاني ميدونم و اين براي اونا درد داره.

مسلما همه ي اونا ميدونن موشكهاي ايران به اسراييل ميرسه اما شايد كمتر كسي باور كنه كه برد موشكهاي اين كشور تت لندن هم ميرسه.

بقيه ميشه حل معادله جوري كه دنيا و ميليونها نفر عاشق غرب هنوز هم برنده ي بازي رو غرب ميدونن. يه التيامي پيدا كنند.

شكست يا بهتره بگم عدم پيروزي قاطع غرب يعني شكست ايدولوژي غرب و پيروزي اسلام.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم توی چند تا از مطلبهای دوستان خوندم که وضعیت ایران به ژاپن در جنگ جهانی خیلی شبیه که آمریکا راه نفت رو بست و ژاپن مجبور شد به هاوایی حمله کنه!
من شخصا علاقه ای به درگیری ندارم ولی اگه می شد ما اول مثل ژاپن یه آسیب حسابی در برخورد اول به نیروی دریایی آمریکا می زدیم به نظرم بهترین حالت برای ایران اتفاق می افتاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی هست که بدونه این ناو الان در چه موقعیتی است؟
خیلی دوست دارم زودتر برسه تا ببینیم چی به سرش میاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم بايد دقت بشود اكه در اين گونه موارد، 2 نوع سيگنال وجود دارد: يكي سيگنال هايي كه ماهيت داده (ديتا) دارند و ديگري سيگنالهايي كه ماهيت فيزيكي دارند.

سيگنالهاي ديتا كه مشخص هستند: داراي پيام هستند و جهت انتقال اطلاعات استفاده مي شوند.

سيگنالهاي فيزيكي: محيط و اشياء، مهمترين عامل در ايجاد آنها هستند. يعني سيگنال، حاوي داده دستكاري شده، نيست. بلكه مشخصات فيزيكي آن اهميت دارد (مثل فركانس، دامنه و فاز) و اين مشخصات، تابعي از فيزيك اشيائ محيط هستند و با پردازش اين سيگنالها مي توان به اطلاعاتي راجع به آن اشياء پي برد (مثل سرعت، فاصله، زاويه و...)

در رادارهايي كه براي رهگيري اهداف استفاده مي شوند، سيگنالهاي ارسالي و يا دريافتي، قائدتا بايد از نوع فيزيكي باشند، بنابراين براي ايجاد فريب در آنها، بايد نوع اخلال هم از همان نوع باشد. يعني سيگنال اخلال، حاوي داده مشخصي نيست. و از نوع فيزيكي است.

اما در لينك هاي ارتباطي كه سيگنال، ماهيت داده دارد، در تئوري مي توان فريب داده اي (هك) را مد نظر داشت. اگرچه اخلال با سيگنال ماهيت فيزيكي (مثل پارازيت نويزي) هم امكان پذير است.

بنابراين به صورت تئوري، هك لينك ارتباطي موشك با ناو پايه (در صورت وجود چنين لينكي) امكان پذير است. و هك سيستم هاي ناو، در صورت وجود لينك بين زيرساخت نرم افزاري ناو پايه و ساير منابع نرم افزاري در خارج از ناو، هم امكان پذير است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله

البته نقطه قوت ما جنگ نرم و ایدئولوژی ماست. اصولا پیروزی ما با نابودی حکومت آمریکا نیست بلکه با نابودی طرز تفکر آمریکاست.
لذا ما توانایی این رو داریم که ملتهای دنیا رو بیدار کنیم و اگر نداریم تا اون موقع نباید جنگ تمام عیار را «شروع» کنیم.
این پیروزی نهایی ما خواهد بود : تکه تکه شدن آمریکا از درون!

وگرنه اگر آمریکا تمام توان صنعتی خودش را برای جنگی بلند مدت به میدان بیاورد ما روی کاغذ شانسی برای «پیروزی» نداریم. (البته تا پیروزی را چه تعریف بکنیم.)
مثل ژاپن که از همان لحظه شروع جنگ معلوم بود بازنده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب فتح از شما بعیده ، حالا من بعضی عزیزان رو کلا در رده تحلیلگر قبول ندارم واسم زیاد مهم نیست فحش هم بهم بدن ولی شما دیگه واقعا بعید هست !

یعنی واقعا شما استراتژی نظامی امریکا رو نمیدونی ؟

لازمه تا نت به نت ش رو که در ساده ترین نوع ممکن ش سر عراق اوردن براتون توضیح بدم ؟

عجب

انتظار این جمله بازی تمدن 4 و ... واقعا باورنکردنی بود واسم

نمیدونم ، حرفی بزنم متهم میشم به غرور

ولی الحمدلله که من حتی بولتن های داخلی برادران ! رو هم میخونم خودشونم معتقدند شدیدا امریکا دنبال کشف مکان و نحوه چینش موشکی ایران در ساحل هست !

ضمن اینکه کسی نگفت برای یک ناو ...... دیگه اینم توضیح میخواد ؟

ولش

پست نمیدم بعد این

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.