TANK

بدون سرنشین جنرال اتمیکز آر.کیو/ام.کیو-1 پریدیتور(RQ-1 / MQ-1 Predator)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

امیدوارم فرمانده نیروی هوایی تصاویر یک پهباد ضد رادار رو دیده باشه تا مردم رو خدای نکرده سر کار نگذاره البته تا الان که سرکاریم

ولی این پهپاد واقعا اوج فناوری در ساخت پهپاد هست
از اقاحامد به دلیل معرفی هواپیماهای بدون سرنشین تشکر میکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امیدوارم فرمانده نیروی هوایی تصاویر یک پهباد ضد رادار رو دیده باشه تا مردم رو خدای نکرده سر کار نگذاره البته تا الان که سرکاریم

ولی این پهپاد واقعا اوج فناوری در ساخت پهپاد هست
از اقاحامد به دلیل معرفی هواپیماهای بدون سرنشین تشکر میکنم[/quote]
دوست عزيز بهتره كه بدون اطلاع از چيزي نظري نديم تا هم ذهن ديگران مغشوش نشه و هم خودمونو به نسنجيده حرف زدن متهم نكنن.
هيچ تا حالا از خودتون پرسيدين كه چرا آمريكايي ها با اون تجهيزات جديد و به روزشون دمار از روزگار ما با اين تجهيزات قديمي و مال حداقل 30-35 سال پيش در نمي آرن؟
فكر مي كنيد تسلط اطلاعاتي ستاد نيروي هوايي و نيروهاي زير مجموعه اون از بنده و شما كمتره؟
تصور مي كنيد مسئولين نيروي هوايي از انواع تهديدات ضد راداري و شدت اونها بي خبرن؟
به خاطر مسائل امنيتي خوشبختانه نميشه خيلي از مسائل رو باز كرد فقط اينو بگم كه نيروي هوايي آمريكا روي نيروي هوايي ايران خيلي خيلي بيشتر از شما حساب باز كرده!
و به عنوان آخرين نكته اينو بدون دوست عزيز كه استراتژي دفاعي ما نبرد نامتقارنه كه شرح مفصلي مي طلبه و خيلي از نكاتش رو نميشه بازگو كرد اما اينو بدون كه اون 8 تا نوآوري كه سه سال پيش تو رزمايش پيامبر اعظم رونمايي شد 8 تا بود از 1200 نوآوري كه بقيه اش رونمايي نشد!( نقل قول از مصاحبه سردار فيروز آبادي)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يك سوال برام پيش آمده..
اين كه اف 22 و اف 35 نمونه هاي كامل جنگنده هاي نسل 5 هستند و يكي از موارد اين نسل هم پرواز بدون سرنشينه..
آيا تا به حال مطلبي كسي شنيده در مورد امكان پرواز بدون سرنشين اف 22 مثلا؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
حامد جان ممنون
از نظر ظاهري كه اين نمونه ي سي كه شباهت زادي با نمونه هاي قبلي نداره اصلا يه پهپاد ديگست
[quote]سیستم های ارتباطی آن از نوع بسیار پیشرفته است که توانایی تبادل اطلاعات با جنگنده های نسل پنجم ایالات متحده را نیز دارد.[/quote]
من تو صنايع هوايي اين ماه خوندم اف 35 و اف 22 هنوز تو ارتباط با هم مشكل دارن و داره اين مشكل حل ميشه
[quote]برای طراحی و ساخت این پهباد بیش از 3 سال وقت صرف شده تا بتواند با شعاع پروازی بالا و مداومت پرواز تا 20 ساعت به عملیات بپردازد [/quote]
ببينم تو مدت اين 20 ساعت اپراتور ها عوض ميشن يا نه اگه بله وقتي دارن عوض ميشن مشكلي پيش نمياد ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یه مستند خفن از NOVA راجبهPredator دیدم و نیز چند مستند مختلط دیگه راجبه پهبادهاشون

رکم بگم از نظر تکنولوژیکی واقعا بالاست و با چند تا از رفقای هوافضام صحبت کردم تاکید داشتند از نظر تکنولوژی شدیدا از ماله بقیه کشورها به خصوص ایران بالاتره اما بحث اینه ایران چیزائی میسازه که هم ارزانتر تموم میشه هم تقریبا (تاکید میکنم) شبیه پهبادهای پیشرفته امریکا عمل میکنه از نظر کارکردهایی که ازش میخوان

میخوام بگم اون چیزائی که ازش میخواهیم رو بهمون میده اما خوب دو سه جا خوندم ایران رو غول پهباد دونستن اما هنوزم نفهمیدم از نظر کمیت گفتن یا کیفیت ! هرچند از هر دو نظر طبق امار ما عقب تریم! از امریکا اما تو منطقه شاید بعد اسرائیل و ترکیه قرار بگیریم..

اما این Predator واقعا یه چیز دیگه ست ... اما من یکی MQ-88 FIRE SCOUT رو ترجیح میدم و اونجورم که شنیدم بهترین پهباد امریکا محسوب میشه در صورت تکمیل شدن

اینم یه مستند کامل راجبش رفتن که بخت یاری کرد ببینمش اما خوب این انگلیسی فول ! ما دردسرساز شد برامون و خوب حالیم نشد چی میگه!
اما یه قسمت ازمایش راکت رو نشون داد ... باورکردنی نبود .... قشنگ تو هوا معلق مونده بود و موقع شلیک هم حتی یه ذره برای شادی خدا هم شده! نلرزید!
خوده مستند این تصویر رو چندین بار تکرار کرد ... یه راکت با اون قدرت رو شلیک کرد بدون هیچ تکانه ایی ....

Predator هم مسلح میتونه حرکت کنه اما به نظر من قبل سلاح جنگی تسلیحات اکترونیکی و.. مهم تره
در اول مستند یه قسمتی رو نشون میده ماله یه پایگاله تروریستی که نشانه گذاری میکنه ... و داره تصویر انلاین ارسال میکنه اینقدر دقیق نشون میده تحرکات و مواضع رو که دقیق میزنند باهاش ...

به نظر من مهمترین عامل برتریشون تجهیزاتی هست که از نظر لکترونیکی دارند بعدم تسلیحات قابل حمل ... که بازم قبل اینکه خوده تسلیحات مهم باشند تجهیزات هدفگیری شون مهمه

خدائیش امریکا پهبادهاش یه چیز دیگه است!

تازگیم که کلا پاکستان رو با گلوبال هاوک میزنند ....

اقا حامد گل ممنون بابته مقاله .... اینجور که پیش میره باید بگیم ابتدا هدف امریکا داشتن یه پهباد برای عملیاتهای شبه فرماندهی میدان جنگ هست بعدم که یقین حاصل شد مفید هست پهبادی ترتیبات مسلح شدنش رو میدن ....

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با پیشرفت سامانه های دفاعی و افزایش ریسک استفاده از خلبان برای جنگنده ها و هزینه بسیار زیاد ساخت یک جنگنده و نگهداری آن و هزینه آموزش خلبان استفاده از پهپاد بسیار بصرفه است.
آینده نبرد و ماموریت های هوایی در دست هواپیماهای بدون سرنشین خواهد بود و هر کشوری که از این فناوری غفلت کنه سخت پشیمان خواهد شد icon_cheesygrin در آینده پهپاد ها بخوبی توانایی درگیری با جنگندها را خواهند داشت و عملا یک نیروی پیشرفته هوایی رباتیک خواهد شد.امیدوارم مسئولین سرمایهگذاری خوبی در این زمینه بکنند :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يك پهباد هيچوقت اطلاعاتي رو كه كسب كرده ذخيره نمي كند.و مستقيماْ آنها را مخابره كرده و به اطلاع پست زميني و فرماندهان مي رساند.پهباهاي غربي و اسراييلي با استفاده از سامانهء ارتباطاتي LinK-16 اين ارتباط ا برقرار مي كنند.سيستم ارتباطي پهبادهاي داخلي سيستمي ناشناخته به نام هدهد است كه هيچ اطلاعاتي درباره آن وجود ندارد و افشا نشده.اين سيستم يكي از ويژگيها و برتريهاي پهبادهاي داخلي است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا حدودی حامد جان! چون بعضی پهپادها برای عدم اطلاع دشمن از حضور امواج بیگانه ماموریت رو انجام میدن بعد که برگشتن داده های ذخیره شده رو بیرون میارن! البته در پهپادهای جاسوسی.

سامانه ارتباطی لینک16 هم قراره با لینک22 جایگزین بشه سیستمهای حمله الکترونیکی که رو جنگنده های جدید روسی مانند سوخو35 نصب شده براحتی میتونند این ارتباط رو مختل کنند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تا حدودی حامد جان! چون بعضی پهپادها برای عدم اطلاع دشمن از حضور امواج بیگانه ماموریت رو انجام میدن بعد که برگشتن داده های ذخیره شده رو بیرون میارن! البته در پهپادهای جاسوسی. [/quote]

البته اين خطر وجود داره كه با انهدام پهباد به اطلاعاتي كه جمع آوري شده دست يافت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در عکس اول پراکندگی کشور های استفاده کننده از پهپاد هارو مشاهده میکنید:
1. http://www.picbaran.com/files/5l0hw82g0t84jlq7s9ow.jpg

در این دو عکس سامانه زمینی کنترل پهپاد پریداتور رو مشاهده میکنین که البته مربوط به پریداتور C نیست!
1. http://www.picbaran.com/files/47heocioft1qakyoaw33.jpg
http://www.picbaran.com/files/0m9nixj8pgtzx70jou8n.jpg .2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکس اول بخوبی نشون میده تعداد کشورهای دارنده کم هست و اگر خریداران رو کم کنیم خیلیهاشون حذف میشن بیشتر از ده تا کشور نباید فعال باشن تو عرصه پهپاد بصورت بومی.

ولی عکس دو و سه بیشتر به شبیه ساز میخوره تا کنترل کننده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ...

قبلا فكر ميكرم بهپاد ساب رو توي خواب ديده بودم اما اين يكي خيلي بيشتر به اونچيزي كه توي خواب ديدم شباهت داره !
راستش 4 تا بودن كه بچه هاي پدافند دمارشون رو دراوردن وباقي مانده هاشون اطراف خونه ما افتاده كه من بسرعت جمعشون كردم تا پيداشون نكن و بعد در موردشون تحقيق كنم ببينم چطوري ساختن ! icon_cheesygrin

خوابه ديگه ...

سعيد جان در مورد بهپاد موافقم منتها صبر مخصوصا ژند ماه آينده براي من خيلي حياتيه كه اگر زنده موندم حتما بطور جدي به اين مسوله ميپردازيم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.