Deepblue

Members
 • تعداد محتوا

  153
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

Deepblue آخرین امتیاز شما در روز 22 مهر 1398

Deepblue شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

546 نشان افتخار

2 دنبال کنندگان

درباره Deepblue

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,079 نمایش های پروفایل
 1. یاد سنگرهای مثلثی عراق افتادم. ایشالا که فرماندهان ما اهمیت کیفیت سنگر رو درک کرده باشند
 2. میگن ایران با سامانه کراسوخا 5 تا پهپاد ساقط کرده. دوستان اطلاعات بیشتر از این سامانه دارن؟
 3. ما در ایران بالای 700 تا قلعه تاریخی داریم. الموت، فلک الافلاک، قلعه بابک، رودخان و.... میشه برای نامگذاری سامانه های دفاع زمین پایه از اینها استفاده کرد.
 4. خدایی آدم سر درد می گیره از این اسم گذاری حضرات. آخه "عقاب" چه ربطی به سامانه دفاع زمین پایه داره؟ مثلا ما در ایران بالای 700 تا قلعه تاریخی داریم. الموت، فلک الافلاک، قلعه بابک، رودخان و.... نمیشه نام سامانه های دفاعی رو با نامهای متناسب تر بذارن؟
 5. موجز و قشنگ گفتید. اگر زبان به تنهایی عامل اتحاد بود عثمانی بارها و بارها تبریز رو به خاک و خون نمی کشید. وقتی مطالعه نداریم و تاریخ نمی خوانیم، بارها تکرارش می کنیم.
 6. فعلا که مزدورهای سلفی از بدترین نوع تروریسم جهانی، شما تورکهای نژادپرست رو همراهی میکنن... همین یک نشانه بس است برای عاقلان.
 7. دوست عزیز در متون کهن فارسی از شاهنامه تا الان رسم الخط رسمی فارسی "ترک" نوشته شده. شما باید بفرمایید به چه دلیلی می نویسید "تورک". در مباحثه علمی که جای "دلم خواست" و "عشقم کشید" و لجبازی نیست.
 8. دوست عزیز اگر فارسی بلد هستید باید بدانید در فارسی "تُرک" می نویسند، و "تورک" کلید واژه تجزیه طلبان و قوم گرایانی است که نسب اجدادشان به ماده گرگ می رسانند.
 9. اصلا بحث قره باغ و این نیم وجب خاک نیست. بعد از قره باغ 100% آذربایجان اقدام به تصرف باریکه ارمنستان و اتصال به نخجوان می کنه. و در واقع ترکیه از طریق دریاچه کاسپین مستقیما به آسیای میانه و اویغورهای چین متصل میشه. این یعنی تهدید امنیتی برای روسیه و چین. خوشبختانه چون این تهدید برای ایران کمتر است، سکوت کرده و نظاره گر است. به عبارتی فشار آوردن یا نیاوردن ایران، اهمیت راهبردی نداره. در این بازی غرب از ترکیه به عنوان اهرم فشار به رقبا استفاده می کنه، ترکیه دنبال سوزاندن تروریستهای تندرویی است که در ادلب پرورانده، و روسیه مشتاقه رئیس جمهور غربگرای ارمنستان کنار بزنه. اگر تهدید جدی تر بشه قطعا روسیه مستقیم دخالت می کنه. فعلا بهترین کار برای ایران اینه که وارد این بازی نشه و هزینه بیهوده نده. به نظرم به زودی آتش این درگیری هم می خوابه. حتی محتمله برای پراکنده کردن توان ترکیه، از سمت قبرس و یونان هم برنامه هایی برای اردوغان پیاده کنن...
 10. خواه ناخواه عوام حوصله مسائل فنی رو ندارن. مثلا فانتوم شونصد نسخه داره ولی عوام به همه میگن فانتوم! ولی ارتش امریکا همه این نسخه های متفاوت رو در یک ساختار منظم یکپارچه کدگذاری کرده و هر کدام قطعات و پشتیبانی های خاص خودشون رو دارن. فلذا تفکیک کردن نام علمی و نام عوام رو خود ساختار باید انجام بده و هدایت کنه. مثلا نام موشکهای هواپایه همه رو از پرندگان انتخاب کنه. یا موشک دریاپایه رو از نام آبراهها و دریاچه ها، و به همین ترتیب یک نظمی به این ماجرا بده...
 11. زمانی که این صفحه رو ساختم دلی بود و فکر نمیکردم روزی در میلیتاری بشه نسخه برای سازمانهای نظامی کشور داد. کار علمی منضبط+پشتکار=ثمردهی شگفت انگیز. 1-به نظرم گسترش فناوری موشکی خواه ناخواه مسئولین رو هم به این فکر میندازه که یه نظمی به این وضعیت بدن. 2-این کدبندی ها برای سازمان دهی انبار قطعات هم لازمه. وقتی یک موشک 5 مدل داره و در 3 نیروی رزمی زمینی، دریایی و هوایی متفاوت استفاده میشه، اگر نامگذاری ها منضبط نباشه، در کار نگهداری و پشتیبانی قطعات به مشکل جدی میخورن. 3-به نظرم اینها رو باید تفکیک کرد: الف-نام پروژه(که لزوما نام محصول نیست) ب-نام علمی/انبارداری ج-نام مشهور عوام(مثل تامکت یا فانتوم) 4-به نظرم لازم نیاز مثلا برای ض.ک(ضد کشتی) نقطه گذاشت. خارجی ها هم نقطه نمیذارن. ضک یک کلید واژه واحد هست که صرفا برای ضدکشتی به کار میره. در واقع یه صورت از کلیدواژه های اختصاصی باید نوشت. 5-یه قالب نوشتاری واحد هم لازمه. دپ200سش-هما-2 یعنی دریاپایه(پایه) 200 کیلومتری(برد) سنگرشکن(توان) ملقب به هما(نام عوام)-نسخه2(در انتها هم شماره نسخه بروز شده). یا میشه هما رو هم اول قرار داد. هما-دپ200سش-2 اگر اراده این کار از بالا شکل بگیره، یه آدم علمی منظم آشنا به ساختار واحدهای نظامی میتونه با کمی صرف زمان انجام بده.
 12. زمانی که این صفحه رو ساختم دلی بود و فکر نمیکردم روزی در میلیتاری بشه نسخه برای سازمانهای نظامی کشور داد. کار علمی منضبط+پشتکار=ثمردهی شگفت انگیز. 1-به نظرم گسترش فناوری موشکی خواه ناخواه مسئولین رو هم به این فکر میندازه که یه نظمی به این وضعیت بدن. 2-این کدبندی ها برای سازمان دهی انبار قطعات هم لازمه. وقتی یک موشک 5 مدل داره و در 3 نیروی رزمی زمینی، دریایی و هوایی متفاوت استفاده میشه، اگر نامگذاری ها منضبط نباشه، در کار نگهداری و پشتیبانی قطعات به مشکل جدی میخورن. 3-به نظرم اینها رو باید تفکیک کرد: الف-نام پروژه(که لزوما نام محصول نیست) ب-نام علمی/انبارداری ج-نام مشهور عوام(مثل تامکت یا فانتوم) 4-به نظرم لازم نیاز نیست مثلا برای ض.ک(ضد کشتی) نقطه گذاشت. خارجی ها هم نقطه نمیذارن. ضک یک کلید واژه واحد هست که صرفا برای ضدکشتی به کار میره. در واقع یه صورت از کلیدواژه های اختصاصی باید نوشت. 5-یه قالب نوشتاری واحد هم لازمه. دپ200سش-هما-2 یعنی دریاپایه(پایه) 200 کیلومتری(برد) سنگرشکن(ویژگی) ملقب به هما(نام عوام)-نسخه2(در انتها هم شماره نسخه بروز شده). یا میشه هما رو هم اول قرار داد. هما-دپ200سش-2 اگر اراده این کار از بالا شکل بگیره، یه آدم علمی منظم آشنا به ساختار واحدهای نظامی مختلف میتونه با کمی صرف زمان یک ساختار واحد بنویسه و پیشنهاد بده.
 13. و نهایتا مشی اخلاقی امیرالمومنین ع منجر به شکاف در جامعه و نهایتا ترور ایشان و در ادامه صلح امام حسن ع و سلطه معاویه شد. طبیعت مشی اخلاقی در آخر الزمان هم همینه و نه جمهوری اسلامی و نه هیچ نظامی روی کره زمین، مشی اخلاقی نداره و باید ابزار اعمال قدرت و حفظ حکمرانی رو حفظ کنه. حالا این بعضا، شامل محدودیت تبلیغ مذهبی و حصر و... هم میشه. فلذا از تمام حکومتهای غیر معصوم به حکومت جور تعبیر میشه، و انتظار کنش اخلاقی از جمهوری اسلامی، انتظار بیهوده و یاوه ای است. اول انقلاب با همین دیدگاههای اخلاقی بود که افراد کثیری ترور شدن و هزینه های هنگفتی به کشور وارد شد. و به اعتقاد شیعه اثنی اعشری، معمای حکمرانی حل نمیشود تا وقتی صاحب توانایش ظهور کند(و این البته منافی تلاش و کسب تجربه نیست).
 14. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس احتمال هرگونه حمله پهپادی و موشکی به تأسیسات نطنز را منتفی دانست. تقریبا به صورت رسمی تایید شد که انفجار خرابکاری از داخل بوده.