aminmessi

شکارجانور قندهار/ به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]ما همیشه خوب و توفانی شروع می کنیم و باعث اتفاقاتی می شویم که ظرفیتهای فراوانی برای منافع کشور ایجاد میکنه ولی متاسفانه بیشتر مواقع در ادامه کار مدیریت موضوع رو از دست میدیم و کسانی که اول کار کاملا بازنده محسوب می شدند اداره کار رو به دست می گیرند و بازی رو به نفع خودشون پیش می برند. یک مثالش داستان روابط ایران و انگلیس بود.
داستان این پهباد هم خیلی خوب شروع شد ولی ظاهرا خبر های خوشایندی برای سرنوشت این داستان به گوش نمیرسه و یه عده بازیگران بزرگتر از ما دارند وارد بازی می شوند . در این جور موارد سابقه تاریخی نشون داده که همواره مزایاش به اونا میرسه و چیزی که نصیب ما میشه زحمت و دردسر قضیه و رو نمای خالی اونه.
خدا کنه خبرها درست نباشند و بتونیم ادامه موضوع رو هم خودمون و با اختیار و تصمیم خودمون پیش ببریم.
icon_twisted[/quote]
متوجه نشدم که مخاطبتون سایت بود یا کل نظام. اما همینقدر بگم اگر تصمیمی گرفته بشه ،تصمیمی هست که بیشتر منافع ما رو تامین میکنه. مثلا همین خروج این پهپاد باعث میشه که نتونن در ایران ره گیری کنن. باید قبول کنیم که امروزه مهندسی معکوس بعنوان یک علم شناخته میشه.
باز هم این خبر خوب رو بدم که سپاه برنامه ریزی کاملی در این رابطه کرده بود که شاهد سرعت بسیار زیاد نیروها بودیم.از قبل همه چیز پیش بینی شده بود. حتی نیروهائیکه میبایست اقدام به انتقال هواپیما به آشیانه کنند مشخص شده بود.
اگر این خبر انتقال صحت داشته باشه بهترین کاری هست که میشد کرد. هر آن ممکن بود سیستم خود نابودگر باعث تاسف همه ما بشه. در ثانی با همکاری مشترک ،محصولات سریعتر بدست ما خواهد رسید. البته تو این قضیه دور روسیه و چین رو خط بکشید. دوستان زیادی هستن که خواهان همکاری بیشتر هستن.
انشاالله پرنده زودتر خونه برمیگرده و به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.
...........................................................................................................
یه سوال ذهنم رو قفل کرده که چرا با وجود دهها ماهواره جاسوسی پیشرفته ،دولتی اقدام به خود زنی بکنه و فناوری روزش رو به ورطه خطر بفرسته ؟
پهپاد چه اطلاعاتی میتونه جمع کنه که ماهواره ها قادر به جمع آوری نیستن ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هدیه آسمانی بیشتر به درد صنایع هوا و فضای روسیه میخوره تا ایران

در ازای دادن این شبح کوچولو ، قراردادهای زیر باید منعقد شود :

1- قرارداد فروش سامانه پدافندی S 400
2- قرارداد فروش 50 فروند Mikoyan MiG-35
3- قرارداد فروش 50 فروند Mikoyan MiG-31
4- قرارداد فروش 50 فروند Sukhoi Su-35
5- قرارداد فروش 300 عدد موشک دریایی P-800 Oniks

البته اول اجرای قرارداد ، بعد تحویل اون کوچولو !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
...........................................................................................................
یه سوال ذهنم رو قفل کرده که چرا با وجود دهها ماهواره جاسوسی پیشرفته ،دولتی اقدام به خود زنی بکنه و فناوری روزش رو به ورطه خطر بفرسته ؟
پهپاد چه اطلاعاتی میتونه جمع کنه که ماهواره ها قادر به جمع آوری نیستن ؟[/quote]
لازمه یادآوری کنم مکان و زمان حضور ماهواره ها همیشه قابل پیش بینی هستش و دلیل اون هم اینه که هنوز به فکر ساخت ماهواره های غیر قابل رصد کردن (رادار گریز icon_twisted ) نیفتاده اند.
[quote]این هدیه آسمانی بیشتر به درد صنایع هوا و فضای روسیه میخوره تا ایران

در ازای دادن این شبح کوچولو ، قراردادهای زیر باید منعقد شود :

1- قرارداد فروش سامانه پدافندی S 400
2- قرارداد فروش 50 فروند Mikoyan MiG-35
3- قرارداد فروش 50 فروند Mikoyan MiG-31
4- قرارداد فروش 50 فروند Sukhoi Su-35
5- قرارداد فروش 300 عدد موشک دریایی P-800 Oniks

البته اول اجرای قرارداد ، بعد تحویل اون کوچولو ![/quote]
دوست عزیز متاسفانه روسها الان حتی حاضر به پشتیبانی و ارتقای میگ 29 های ما هم نیستند و در شرایط فعلی هیچ قرار داد رسمی در زمینه جنگ افزار با ما نخواهند بست . اونها حتی در مقابل این پرنده هم حاضر نیستند داستان سفره ماهی را به سرانجام برسانند.
:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب نیمای عزیز فک نمی کنی یه خورده تخیل زدی :mrgreen: icon_cheesygrin icon_cheesygrin
بنظرم اگه بتونیم در قبال تحویل برخی اطلاعات فنی این پهپاد(( تحویل خود پهپاد عمرا)) یه سری تکنولوجی های مربوط به سامانه اس400 رو دریافت کنیم بالاخره نه ما ضرر میکنیم نه روسیه :cry: icon_eek
چون فک کنم بچه ها ما دیگه از تکنولوجی اس300 ها عبور کردیم و باید برای ساخت سامانه های قویتر مثل اس400 برنامه ریزی کنیم icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا همه تو قضیه ی انتقال پهپاد فکر می کنند که این پهپاد از خاک ایران خارج شده؟؟؟من حدس می زنم منظورشون از انتقال این پرنده بردن این پهپاد به یک جای سری و بسیار امن در یکی از مراکز ناشناخته ی ایرانه.
با توجه به شناختی که من از مسئولین دفاعی کشور دارم اصلآ دست به چنین اقدامی نمی زنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه سوال ذهنم رو قفل کرده که چرا با وجود دهها ماهواره جاسوسی پیشرفته ،دولتی اقدام به خود زنی بکنه و فناوری روزش رو به ورطه خطر بفرسته ؟
به دو دلیل: اول این که امواج مختل کننده ماهواره ها(که محلی رو از دید ماهواره ها مخفی می کنه) تقریبا مثل یک پتو عمل می کنه و در ارتفاع های پایین تر کارایی نداره (کما این که یکی از روش های فرار از رادار برای هواپیماها، پرواز در ارتفاع پایین هست) و مسلما بهپاد ها جزییاتی رو نمایش می دن که ممکنه از دید ماهواره ها پنهان بمونه (مثل کم شدن تراکم گیاهی-جانوری در منطقه یا اندازه گیری امواج)
دوم این که ماهواره ها رو در زمان جنگ میشه با موشک ضد ماهواره منهدم کرد (آمریکا، روسیه و حدود 6 کشور دیگه این تکنولوژی رو دارن. چین هم به تازگی یک نمونه با برد کوتاه ساخته)
در آخر این که ما نمی دونیم ماموریت اون بهپاد چی بوده. احتمالش هست که چیزی رو(مثل یک وسیله جاسوسی) به داخل کشور حمل می کرده...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]یه سوال ذهنم رو قفل کرده که چرا با وجود دهها ماهواره جاسوسی پیشرفته ،دولتی اقدام به خود زنی بکنه و فناوری روزش رو به ورطه خطر بفرسته ؟
به دو دلیل: اول این که امواج مختل کننده ماهواره ها(که محلی رو از دید ماهواره ها مخفی می کنه) تقریبا مثل یک پتو عمل می کنه و در ارتفاع های پایین تر کارایی نداره (کما این که یکی از روش های فرار از رادار برای هواپیماها، پرواز در ارتفاع پایین هست) و مسلما بهپاد ها جزییاتی رو نمایش می دن که ممکنه از دید ماهواره ها پنهان بمونه (مثل کم شدن تراکم گیاهی-جانوری در منطقه یا اندازه گیری امواج)
دوم این که ماهواره ها رو در زمان جنگ میشه با موشک ضد ماهواره منهدم کرد (آمریکا، روسیه و حدود 6 کشور دیگه این تکنولوژی رو دارن. چین هم به تازگی یک نمونه با برد کوتاه ساخته)
در آخر این که ما نمی دونیم ماموریت اون بهپاد چی بوده. احتمالش هست که چیزی رو(مثل یک وسیله جاسوسی) به داخل کشور حمل می کرده...[/quote]
آفرین.سپاسگزارم .
کوتاه ،کامل و رسا .
با توجه به اشراف شما ،این پهپاد ،مدل جنگنده هم داره ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز این بهپاد در سال 2007 معرفی شده و تا قبل از این که در ایران سقوط کنه حتی عکسی هم ازش وجود نداشت. اگر هم مدل جنگنده داشته باشه هنوز معرفی نشده.
اما مدلهای مشابهی در دست ساخت هست. مثلا تصویر زیر مربوط به «جت کوپتر» هست که در انگلستان طراحی شده و قراره قابلیتهایی از قبیل شناور موندن در هوا و تیک آف عمودی و... رو داشته باشه.
[/img]http://regmedia.co.uk/2009/11/10/novel_air_concept.jpg[img]
در آمریکا نیز طرحهایی توسط شرکتهای بوئینگ و نورث روپ معرفی شده (که البته طبق پیش بینی ها تا سال 2030 عملیاتی نخواهند شد) اینهم تصاویرش:
[/img]http://dvice.com/assets_c/2011/07/boeing_faxx-thumb-330x234-67765.jpg[img]
[/img]http://dvice.com/assets_c/2011/07/northrop_concept-thumb-330x454-67768.jpg[img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برداشت من از صحبت های جناب آرمانی این بوده که این سیستمی که برای این کار استفاده شده همون سیستم معرفی شده توسط جناب قلی زاده برای فریب موشکهای دشمن هست که از ابتدای تاپیک چند باری بهش اشاره کردم.

هر چند این خبر بسیار خوشحال کننده بود و به لحاظ دستاوردهای تبلیغاتی هم بسیار ارزشمند بود، ولی شاید اگه اصلا اعلام رسمی هم نمی شد بهتر بود اینطوری ابهامات بیشتری برای آمریکایی ها باقی می موند.
من به شخصه امیدوارم تصاویر این پهپاد رو هم نشون ندن.

و احتمالا با این صحبتهایی که این چند روزه شده شاید آمریکایی ها به فکر تغییر سامانه های ارتباطی هدایت پهپاد ها و یا موشک های کروزشون بیفتن.

----
در مورد سناریوهای عجیب غریبی که گاهی برخی دوستان مطرح می کنند، من فکر می کنم تقصیر باقی دوستان هم کمتر نیست.
الان تو همین تاپیک گاهی یه دوستی اومده یه سناریوی عجیب غریب کاملا غیر منطقی مطرح کرده.
اما از اون طرف می بینید این اظهار نظر ده بار هی نقل قول و دوباره تو پستای بقیه دوستان بازنشر میشه که بخوان جوابشو بدن.

دوستان چرا خودشونو ملزم می دونن که حتما باید به هر پستی پاسخ بدن یا واکنش بدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

اين پهباد ظاهرا امكان آناليز تركيبات گازهاي موجود در جو رو داره (مثلا بخارات خارج شده از دودكش كارخانه ها) كه براي كشف كارخانه هاي پنهان توليد تسليحات و ديگر كارهاي نظامي و فعاليتهاي استراتژيك ديگه استفاده ميشه (بهش ميگن قابليت بو كشيدن). اين رو يه كارشناس نظامي توي BBC شنيدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم یه جا شنیدم امکان نمونه گیری داشته
ولی بایست گفت خوش به حال روسیه و چین شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هم پاسخی مقتدارنه به مهملات وزیر دفاع یانکی ها در مورد خط قرمز یانکی ها و بستن تنگه هرمز!؟ حال باز هم اگر میل دارن از این خرده فرمایشات افاضه کنند!؟ یانکی ها باید هر چه سریع تر و آبرومندانه کاسه کوزه های خودشونو از منطقه جمع کنن و برن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که از دیشب که تایپیک رو جناب آرمانی قفل کردم رفتم - خوشحالم که دوباره باز شد
گفتم دوباره مثل تایپیک اس300 شد کلی حالم گرفته شد
درباره نفوذ پهپاد به داخل به نظرم اینکار با برنامه قبلی و ایجاد یک دالان کاذب برای نفوذ این بی سرنشین توسط سپاه ایجاد شده بوده و احتمالا هدف این بوده که دیگه نتونه برگرده و از خبر انصراف آمریکااز بمباران و حتی عدم ارسال تیم تخریب هم معلوم میشه نزدیک مرز نبوده و درعمق خاک ما بوده
به نظر من این یک برنامه ریزی دقیق بچه های سپاه بوده تا بتونن اونو بدست بیاورند
درباره اخلال و انحراف من فکر نمیکنم این به راحتی عملی بوده باشه اما امکان قطع ارتباط با ماهواره و اخلال gps به نظرم منطقی تره
جناب آرمانی هرگونه امکان همکاری روسها رو منتفی میدونند من هم تا مدودوف هست همین فکر رو میکنم و چینیها رو محتمل تر میدونم لااقل این اواخر بیشتر با ما راه اومدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
بنده این پیروزی ارزشمند رو به همه دوستان انقلابی خودم و رهبر انقلاب تبریک عرض میکنم و امیدوارم این پیروزیها تا شکست قطعی دشمن ادامه داشته باشه
در مورد کپچر این پرنده بی سرنشین باید عرض کنم چندین تکنولوژی از ما رو نمایی شد اول توانایی کشف اهداف پنهانکار دوم جمینگ و بعد توانایی فوق العاده و حیرت انگیز هکر های ما که توانستند با کمترین آسیب اونو از چنگ دشمن خارج کنند
تونایی کشف مسیر و .....
خود آمریکایی ها اعتراف کردند که این UAV سالم به دست ایران اوفتاده
لازمه به جد این بی سرنشین هم اشاره ای تصویری داشته باشیم X-47 پگاسوس که از سال 95 روی اون کار شده و به این پرنده که ما به اون دست پیدا کردیم ختم شده و مفت و مسلم به دست ما رسید
http://marcogee.free.fr/ovni/jpp/x47-3%5B1%5D.jpg
به قول FLANKER اگر یک بال اونم دست ما رسیده باشه کلی منافع نسیب ما شده چه برسه به همش
روسیه و چین هم اپر به این تکنولوژی دست پیدا کنند که قبلا دست پیدا کردند مطمئنا چیزی از تکنولوژی خودشونو به ما میدن
nima13465
دوست عزیز ما نیازی به خرید این جنگنده ها و پدافند ها نداریم بلکه برای ساخت بهتر از اون ها داریم برنامه ریزی میکنیم با کشف این پرنده نشون دادیم در ساخت رادار مشکلی نداریم با ساخت صاعقه قبلا از توانایی تولید اویونیک و بدنه خودمون هم پرده برداری کردیم بنده فکر میکنم تنها مشکل ما ساخت موتور و تولید انبوه جنگنده های ساخت داخل باشه
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ما همیشه خوب و توفانی شروع می کنیم و باعث اتفاقاتی می شویم که ظرفیتهای فراوانی برای منافع کشور ایجاد میکنه ولی متاسفانه بیشتر مواقع در ادامه کار مدیریت موضوع رو از دست میدیم و کسانی که اول کار کاملا بازنده محسوب می شدند اداره کار رو به دست می گیرند و بازی رو به نفع خودشون پیش می برند. یک مثالش داستان روابط ایران و انگلیس بود.
داستان این پهباد هم خیلی خوب شروع شد ولی ظاهرا خبر های خوشایندی برای سرنوشت این داستان به گوش نمیرسه و یه عده بازیگران بزرگتر از ما دارند وارد بازی می شوند . در این جور موارد سابقه تاریخی نشون داده که همواره مزایاش به اونا میرسه و چیزی که نصیب ما میشه زحمت و دردسر قضیه و رو نمای خالی اونه.
خدا کنه خبرها درست نباشند و بتونیم ادامه موضوع رو هم خودمون و با اختیار و تصمیم خودمون پیش ببریم.
icon_twisted[/quote]
متوجه نشدم که مخاطبتون سایت بود یا کل نظام. اما همینقدر بگم اگر تصمیمی گرفته بشه ،تصمیمی هست که بیشتر منافع ما رو تامین میکنه. مثلا همین خروج این پهپاد باعث میشه که نتونن در ایران ره گیری کنن. باید قبول کنیم که امروزه مهندسی معکوس بعنوان یک علم شناخته میشه.
باز هم این خبر خوب رو بدم که سپاه برنامه ریزی کاملی در این رابطه کرده بود که شاهد سرعت بسیار زیاد نیروها بودیم.از قبل همه چیز پیش بینی شده بود. حتی نیروهائیکه میبایست اقدام به انتقال هواپیما به آشیانه کنند مشخص شده بود.
اگر این خبر انتقال صحت داشته باشه بهترین کاری هست که میشد کرد. هر آن ممکن بود سیستم خود نابودگر باعث تاسف همه ما بشه. در ثانی با همکاری مشترک ،محصولات سریعتر بدست ما خواهد رسید. البته تو این قضیه دور روسیه و چین رو خط بکشید. دوستان زیادی هستن که خواهان همکاری بیشتر هستن.
انشاالله پرنده زودتر خونه برمیگرده و به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

دادنش به یک کشور دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.