امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
بنده از کارخانه ساخت تی 72 دیدن کردم و یه چیزای دیگه ای رو هم دیدم ولی در همین حد بدونید که من 2 سال پیش همچین تانکی رو دیدم ! icon_cheesygrin
icon_cheesygrin[/quote]

کماندو جان جسارتا شما با 15 سال سن (البته دو سال پیش میشه 13 سال) چه جوری رفتین کارخونه ی تولید T-72؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما از گلوله هاي جديدتر ضد زرهي كه براي اين تانك رونماي شده باشه خبري ندارين[/quote]

به این گلوله ها HESH میگن، یا گلوله های انفجاری له شونده.

این گلوله های برای زره های ساده( در حد تی 34) مناسبند و با توجه به زره های آلومینیومی، مرکب و واکنشگر فعلی حرفی برای گفتن ندارند.

---------------------

یه نکته ای رو هم بنده افاضه(!) کنم: من با توپ 155 میلی متری برای این تانک موافقم! لوله اش هم در داخل تولید میشه و مهماتش هم در حد جام جهانی موجود هست، حتی گلوله HE اون به احتمال زیاد می تونه یه تانک آبرامز رو فیتیله پیچ کرده و بفرسته قاطی باقالی ها! در صورت طراحی مرمی APFSDS برای اون، این مرمی می تونه از فاصله بیش از 3000 متری زره آبرامز رو سوراخ کنه ( بدلیل انرژی جنبشی بالا) مرمی HEAT هم به راحتی برای اون قابل طراحی هست.

خبر بد: احتمالا این تانک با این توپ پیشنهادی بیش از 20 یا 22 گلوله را نتواند حمل کند.

خبر بد 2 : نواخت تیر اون کم خواهد بود( حداکثر 5 یا 6 گلوله برای هر دقیقه) اما در صورت فکر کردن و اندیشیدن برای خنک کردن لوله این عدد به راحتی قابل افزایش به بالای 10 گلوله است.

خبر خوب: همون 20 گلوله هم کافی هست!( واقعی فکر کنید، حداکثر میزان در نبرد بودن یک تانک)

خبر خوب 2: وجودش در میدان نبرد وحشت زیادی در دل دشمن می اندازد.( یک گلوله=یک هدف)

البته به طنز نوشتم ولی واقعا بهش می اندیشم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کماندو جان جسارتا شما با 15 سال سن (البته دو سال پیش میشه 13 سال) چه جوری رفتین کارخونه ی تولید T-72؟؟؟[/quote]

چه ربطي داره ؟ بايد حتما 50 سالم باشه ؟ همه چیز رو پای این کوفتی نمیشه گفت ! icon_arrowd

بهتره بدونی صنایع تانک سازی ایران در استان لرستان ( شهرستان درود ) و در پایه ، کوه با عظمت اشترانکوه بنا شده که دیگه از اطلاعات تکمیلی شرمنده ! icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی که هرکی می تونه از مراکز نظامی که قاعدتا حساس و محرمانه هستن دیدن کنه؟؟یا که شما از بند پ استفاده کردین icon_arrowd
بازدید از این جور جاها ارزوی هر کدوم از بچه های اینجاست icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كماندو جون ما خونمون دوروده.هر وقت خواستي بري يه زنگ بزن. icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه از اول تاپيك رو نتونستم بخونم ولي چندتا نكته هست كه ميخواستم عرض كنم:

اول از همه از تصاوير اون دوست عزيزي كه زحمت رفتن رژه رو كشيدن تشكر ميكنم چون اگر

ايشون اين كار رو نميكرد هيچ چيزي از فيلمبرداري فوق حرفه‌اي صدا و سيما دستگيرمون

نميشد.عكسها بسيار زيبا و گويا بودند.تشكر

در مورد عملياتي شدن ذ-3 هنوز نميشه با صراحت حرف زد.يكي از دوستان در پي-ام اخباري

مبني بر عملياتي شدن ذ-3 فرستاده بودن كه هنوز نميشه تاييد كرد.

نمونه‌اي كه امسال در رژه شركت كرد كاملتر شده بود ولي هنوز چند ضعف اساسي داشت.

مهمترين ضعف اينه كه شاسي تغيير چنداني نكرده بود و بيشترين تغيير مربوط به برجك بود.

به نظر نمياد زره ذ-3 بتونه در مقابل سلاحهاي امروزي مقاومت كنه.توجه داشته باشيد كه

تانكهاي غربي چند ساليه دارن به زره واكنشي و زره قفسي علاوه بر زره عادي مجهز ميشن.

براي مثال

Challenger-2 Caged
http://gallery.military.ir/albums/userpics/Challenger_2_Wire_Cage_UK_01.jpg

Leclerc Azur
http://gallery.military.ir/albums/userpics/leclercazur_01.JPG

M1 A2 TUSK
http://gallery.military.ir/albums/userpics/RV3_0190a.jpg

Leopard-2 Evolution
http://gallery.military.ir/albums/userpics/f4fb8c4c.jpg

Leopard-2 Revolution
http://gallery.military.ir/albums/userpics/Leopard_2_Evolution.jpg

حالا حساب كنيد اين تانكها امروزه موجود هستن ولي ذ-3 تازه قراره وارد خط توليد انبوه بشه و

اگر همه چيز به خوبي پيش بره تا چندسال ديگه(ممكنه 10 سال باشه ممكنه 30 سال باشه)

وارد خدمت بشه.به سلامتي اون موقع بايد با نسل آينده ي تانكها روبرو بشه و از همين الان

بازنده حساب ميشه.اين تانك حتي اصالت طراحي هم نداره و وامدار آبرامزه!

ذ-3 همين الان هم در برابر تانكهاي روز ناتوان به نظر ميرسه و اگر خيلي خوشبين باشيم در حد

تانكهاي ساخت چين هست(كه به نظر من نيست).من نميدونم مشكل ما كجاست كه نميتونيم

يك طراحي كاملا بومي(حتي براي سلاح كمري) داشته باشيم.هر سلاحي كه با هزار جور سر

و صداي تبليغاتي رونمايي ميشه يا دقيقا مشابه يك سلاح 40 سال پيشه يا يكي از همون

سلاحها هست با كمي بهسازي.البته مساله‌ي موشكي بالستيك جداست.

و اما نمونه‌اي كه امسال رونمايي شد:

به نظر ميرسه كمي تغيير كرده ولي تغييراتش مشكل دارن اساسي!

روي برجك و دقيقا بالاي توپ اصلي،يك مسلسل 12.7 دشكا با سيستم كنترل از داخل و

قابليت تغيير زاويه‌ي عمودي نصب شده.دور برجك كمي تجهيزات نه چندان خاص مثل چرخ

و شني يدك و چندتا گالن قرار گرفته و شكل كلي برجك كمي تغيير كرده.خروجي موتورها كاملا

عوض شده و به نظر مياد واقعا موتور داخلش باشه.روي برجك پريسكوپ براي خدمه نصب شده

ولي همچنان خبري از سيستمهاي هدفگيري ديد در شب و كامپيوتري نيست و معلوم نيست با

چه حسابي قراره به دشمن شليك بشه.دور بدنه و برجك هم كابل نصب شده كه خيلي جهش

عظيمي به نظر نمياد.حالا بريم سراغ معايبي كه از بيرون خودشون رو نشون ميدن:

نصب اون مسلسل سوم روي توپ براي جنگهاي شهري كاربرد داره و ما هم اگر جنگي بشه

بيشتر احتمال داره تو بيابون و كوير با دشمن روبرو بشيم نه شهر.اگر هم جنگ شهري پيش

بياد بين پياده‌هاي ما و زرهيهاي اونهاست.در نمونه‌هاي خارجي مثل آبرامز تاسك و مركاوا-4

مسلسل سوم دقيقا با لوله‌ي توپ حركت ميكنه و مسلسلي كه قراره تغيير زاويه بده وسط

برجك نصبه تا بتونه به پشت برجك هم ديد داشته باشه.مسلسل ذ-3 نميتونه به عقب برگرده

و صرفا در راستاي عمودي تغيير زاويه ميده.اگر هم توانايي چرخش به طرفين رو داشته باشه

ديد كافي به پشت تانك نداره.

به گفته‌ي يكي از منابع آگاه(اگر تاپيك ذوالفقار من رو خونده باشيد ميدونيد منظورم كيه) موتور

ذ-3 قدرتي معادل 1150 اسب بخار داره در حاليكه قدرت موتور لئوپارد-2 تقريبا 1500 اسب بخاره.

يكي از نكاتي كه خيلي روي اون تبليغ شده ارتفاع كم تانكه.ولي اين مساله با وجود سلاحهايي

مثل جاولين و اسپايك هيچ مزيتي حساب نميشه.مثل اينكه مسئولان محترم خيال كردن دشمن

هم قراره مثل ما از RPG و TOW استفاده كنه و حتما بايد هدف تو ديدش باشه.

تانك ذ-3 هيچ نوآوري و اصالتي در طراحي نداره و نميشه اون رو در رديف تانكهاي برتر دنيا قرار

داد.شايد به عنوان يك طرح آزمايشي بد نباشه ولي اگر قراره تا سالهاي آينده تانك اصلي ايران

باشه بازهم قاصله ي تكنولوژيكي بين ما و دشمنانمون باقي ميمونه و ما بازهم ازشون عقبيم.

با توجه به حضور حداقل 40 ساله‌ي ام-60 ها در ايران،فرض كنيد ذ-3 بعد از چند سال (حالا

بگيريم بر فرض محال 5 سال) به تعداد كافي وارد خدمت شد يعني سال 95.پس بايد حداقل 30

سال براي ايران خدمت كنه و اون موقع (سال 1425) خدا ميدونه دشمنان ما از چه سلاحهايي

استفاده ميكنن.

چندتا نكته‌ي جالب به نظرم ميرسيد كه گفتم بهتره بگم:

اگر به برجك ذ-3 امسال نگاهي بندازيد دوتا چرخ رو ميبينيد كه دقيقا از روي آبرامز تقليد شدند.

ولي مساله اينه كه اون چرخها با چرخ خود تانك فرق دارن.به A و B و C دقت كنيد.

چرخ تانك ام-60 كه دورتادورش خطوطي ديده ميشه

_DSC0213%7E0.jpg

چرخ نمونه‌ي بازيابي و تعمير چيفتن

_DSC0230%7E0.jpg

چرخ نمونه‌هاي قبلي ذ-3

_DSC0226%7E0.jpg

چرخ ذ-3 امسال

_DSC0221%7E0.jpg

خب اگر دقت كنيد ميبينيد كه چرخ ذ-3 امسال چرخ چيفتن هست با مركز چرخ ام-60 ولي چرخ

يدكي كه بالاي برجك هست چرخ ام-60 هست!كاش حداقل براي رژه يه كم حواسشون رو جمع

ميكردن.حداقل اي كاش يه رنگ خوب استاندارد براي نيروهامون داشتيم كه هرسال تجهيزاتنون

يه رنگ جديد (و زشت تر از پيش) نخورن.

راستي يك تفاوت جالب بين مبارز و چيفتن وجود داره كه به نظر ميرسه موتور ذ-3 (همون 1150

اسب بخاريه) روش نصب شده.خروجي موتورش هم شبيه ذ-3 هست.

چيفتن

_DSC0229%7E0.jpg

مبارز

_DSC0219%7E0.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Reichsmarschall , واقعا من هم موندم آيا نيروي نظامي ما بلاخره ميخواهد تانک بسازد يا نه ? من فکر نميکنم ساختن تانک يا حداقل اضافه کردن وسايل الکترونيکي و کامپيوتري سختر از ساختن موشک بالستيک باشه ?? يا سختر از ساختن ناو شکن يا زير دريايي ? بنده تا يک فيلم از حرکت و شليک اين تانک نبينم يک احساس بدي دارم ..... اصلا ميخواهيم تانک بسازيم يا نه ????? و چرا معطليم ??? بابا اين پاکستان بغل دستمان هم يک تانک براي خودش ساخت
فردا ترکيه هم همين جور ! ما فعلا در همين مدل آزمايشي مانديم !!!!

[color=darkblue]اشتوکا جان ویرایش کردم ، صفحه خیلی سنگین می شد .

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آدم اين تانكا رو ميبينه شش هاش سر حال مياد خارجكيا تانك ميسازند ما هم تانچ icon_arrowd
http://gallery.military.ir/albums/userpics/Leopard_2_Evolution.jpg
كوچ و مچ بودن بدنه تانكو نگاه كنيد معلومه واقعا تانك پدر مادر داريه شرتكي نساختند روش فكر شده كپي مپي هم نيست عينه ذوالفقار
http://gallery.military.ir/albums/userpics/leclercazur_01.JPG

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
http://gallery.military.ir/albums/userpics/f4fb8c4c.jpg
[/quote]

شايد يك پيش نمونه از تانك آينده ايران كه قراره بعد از ذولفقار ساخته بشود icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام
تجهیزاتی که در رژه نمایش می دهند اکثرا تزیینی است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه یکی از دوستان برای اشنایی بیشتر بچه ها از روش تولیدتانک,مقاله یا عکسی ازخط تولید یک تانک یا مراحل ساخت یک تانک ازطراحی اولیه تا ورود به یگان عملیاتی قرار بده
ببینیم اصلا ساخت یک تانک چه طوریه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الته به نظر من اینجور که معلومه و با توجه به دکترین دفاعی ما و دشمن مورد نظر ما که فرامنطقه ای و ابرقدرت هست.اصولا تانک در جنگ با این دشمن به کار ما نمیاد همونطور که فرماندهان هم ذکر کردند که ما بیشتر استراتژیمون رو روی نبرد موزاییکی یا چریکی گذاشتیم ودر نبرد کلاسیک با ابر قدرتی مثل امریکا یا ناتو با توجه به برتری هوایی اونا نهایتا3 یا4 روز دوام میاریم. و درصورت نبرد تانکها اولا که نیروی هوایی ناتو و جاولین وامثالهم براحتی تانکهای مارو نابود می کنند .
بنابرین اصلا به نظر من ما باید بیشتر توانمون رو روی بحث موشکها و رادار ها و نیروی دریایی و تجهیزات کامل انفرادی بذاریم.
اما اگر برای جنگ با کشورهای منطقه وجود تانک لازمه با توجه به اینکه تقریبا از نظر نظامی یکسان هستیم(البته نیروی هوایی ترکیه و تجهیزاتش کمی برای ما ازاردهنده ست)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]میشه یکی از دوستان برای اشنایی بیشتر بچه ها از روش تولیدتانک,مقاله یا عکسی ازخط تولید یک تانک یا مراحل ساخت یک تانک ازطراحی اولیه تا ورود به یگان عملیاتی قرار بده
ببینیم اصلا ساخت یک تانک چه طوریه[/quote]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/%D8%AE%D8%B7_%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF_%D8%AA%D8%A7%D9%86%DA%A9_%D9%88_%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A8%D8%B1.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_%D8%AE%D8%B7_%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF_%D8%AA%D8%A7%D9%86%DA%A9_%D9%88_%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A8%D8%B1.jpg[/img][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اصولا تانک در جنگ با این دشمن به کار ما نمیاد همونطور که فرماندهان هم ذکر کردند که ما بیشتر استراتژیمون رو روی نبرد موزاییکی یا چریکی گذاشتیم [/quote]

تانك در هر صورت زياد به كار ما نمياد چون نه توان توليد انبوهش رو داريم و نه شرايط محيطيمون

مناسب جنگ زرهيه(تانكهاي ما بدون پشتيباني هوايي در صحرا كاملا بيدفاع هستند).

ولي اين قضيه‌ي جنگ موزاييكي و چريكي شده توجيهي براي كمبودهاي نظامي ما كه هر وقت

لازم ميشه مسئولان محترم ميگن ما تانك نميخواهيم ما هواپيما نميخواهيم،توان ما بعد از قدرت

ايمان،جنگ نامتقارنه! حالا كسي نيست بگه برادر من كدوم نيروي وظيفه و آشخوري ميتونه از

پس جنگ چريكي بربياد؟ سربازي كه تو تمام خدمت سرهم 200 تا گلوله‌ي ژ-3 هم شليك نكرده

چطور قراره در مقابل ارتشهاي مجهز و منظم دشمن دوام بياره؟

خواهش ميكنم جنگ لبنان رو مثال نزنيد كه ديگه حوصله‌ي بحث كردن ندارم.اونجا رفقاي حزب

الله ماشاالله همگي ورزيده و يه پا كوماندو هستن و خوشبختانه از نيروي بيتجربه و وظيفه

استفاده نميكنن.تو ايران تنها ميشه روي نيروهاي ويژه‌ي سپاه(صابرين) و تكاوران ارتش حساب

كرد كه اونها هم تعدادشون براي پوشش كل كشور خيلي كمه.

به نظر من هم بهتره سيستم سربازي رو عوض كنيم و سربازهاي متخصص و تعليم ديده داشته

باشيم.البته بايد روي امكانات سربازهامون هزينه‌ي خوبي بكنيم و فقدان تجهيزات اصلي جنگ

مثل تانك و هواپيما و دفاع هوايي متمركز رو با سربازهاي پرشمار و ورزيده جبران كنيم.

انشاالله يه تحول اساسي تو سيستم نظامي رخ بده وگرنه من اميد چنداني به پيشرفت نظامي

ايران ندارم.دليلش هم اصلا سياسي نيست.انقدر اخبار مضحك و كودكانه در مورد پيشرفتهاي

نظامي شنيدم كه ديگه نميتونم خيلي اخبار رو باور كنم.يادتون رفته همين تانك ذ-3 قرار بود 2

سال پيش وارد خدمت بشه؟اسكادران جنگنده‌هاي صاعقه هم كلا 4 فروند بود كه رنگ بلوانجلز

خورده بودن و از همه بدتر ماكتهاي ابتدايي و بچگانه ي اس-300 ايراني بود كه احتمالا هرگز در

هيچ رژه‌اي شركت نخواهند كرد.

خدا خودش كمكمون كنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم