elo

نخستین زیردریایی ایران ، قزل آلای آمریکایی یا کوسه پارسی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

مثبتام تموم شده!!!! با توجه به سبک نوشتاری شما، احتمالا تا صب چند تا پست دیگه میزنین و یا فردا!!!! من که فردا کلا سر کارم و تا شب خونه نیستم! فردا شب تاپیک کامل رو میخونم و احتمالا مثبتام هم اومدن...!!!
بسیار ممنون از شما
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1374872331' post='324281']
مثبتام تموم شده!!!! با توجه به سبک نوشتاری شما، احتمالا تا صب چند تا پست دیگه میزنین و یا فردا!!!! من که فردا کلا سر کارم و تا شب خونه نیستم! فردا شب تاپیک کامل رو میخونم و احتمالا مثبتام هم اومدن...!!!
بسیار ممنون از شما
[/quote]
دوست خوبم حضورت برترین و بهترین مثبت دنیاست
مثبت و منفی برای من رضایت و نارضایتی اول خدا بعد خودم و بعدشهم دوستانمه ( خود خواهی هستش اما واقعیت رو میگم من میخوام خودمم راضی باشم)
میدونی که آن لاین تایپ میکنم
اما امشب نمیدونم این نت لعنتی چش شده
زخم معده گرفتم تا تونستم پست دممم رو آپ کنم ، بعدش هم که ناقص اومد برای ویرایشش دوباره کلی مصیبت کشیدم
شاید باورش سخت باشه اگه بگم حدود یه ساعته که دارم کلنجار میرم همین نوشته رو آپ وویرایش کنم
مخم سوت کشیده باور کنید سردرد گرفتم
فکر نکنم امشب دیگه بتونم چیزی بنویسم
اگر عمری بود بعد ظهری یا غروبی سعی میکنم ادامه اش بدم
ممنون از حظور گرم همتون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عالی....!
کاری که من موقع تاپیک زدن میکنم اینه که قبل از زدن دگمه‌ی ارسال، کل متن رو با ctrl+a انتخاب و بعدش کپی میکنم!!! جایی پیست نمی‌کنم فقط کپی میکنم.... بعد ارسال رو میزنم! اگر درست ارسال شد، که خوب! اگر نه که متن رو کپی شده دارم!!!!‌دوباره کنترل a ولی به جای کپی فقط کنترل v رو میزنم برا پیست و تموم!!!!....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1374873328' post='324288']
عالی....!
کاری که من موقع تاپیک زدن میکنم اینه که قبل از زدن دگمه‌ی ارسال، کل متن رو با ctrl+a انتخاب و بعدش کپی میکنم!!! جایی پیست نمی‌کنم فقط کپی میکنم.... بعد ارسال رو میزنم! اگر درست ارسال شد، که خوب! اگر نه که متن رو کپی شده دارم!!!!‌دوباره کنترل a ولی به جای کپی فقط کنترل v رو میزنم برا پیست و تموم!!!!....
[/quote]
دقیقا من هم همین کارو میکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به جرات می تونم بگم اگه ما قرار دادهای نظامی مون رو با غرب لغو نمی کردیم (و صد البته به سفارت امریکا حمله نمی کردیم که خودش خود به خود باعث لغو همه چیز شد) ، البته فارغ از سیاست و بد و خوب دارم میگم ، اصلا جنگی به ما تحمیل نمی شد ...
متعاقبا امروز خیلی از نظر زیر بنایی پیشرفته تر بودیم ، چرا که به جای حدود 9 سال تنزل ، حداقل پیشرفتی داشتیم تو مملکت
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1374909475' post='324329']
به جرات می تونم بگم اگه ما قرار دادهای نظامی مون رو با غرب لغو نمی کردیم (و صد البته به سفارت امریکا حمله نمی کردیم که خودش خود به خود باعث لغو همه چیز شد) ، البته فارغ از سیاست و بد و خوب دارم میگم ، اصلا جنگی به ما تحمیل نمی شد ...
متعاقبا امروز خیلی از نظر زیر بنایی پیشرفته تر بودیم ، چرا که به جای حدود 9 سال تنزل ، حداقل پیشرفتی داشتیم تو مملکت
[/quote]

یعنی شما میگی این حرف امام که اشغال سفارت آمریکا رو انقلاب دوم معرفی کردن اشتباه بوده !؟

جنگ 8 ساله به ما صدمات بسیاری وارد کرد ... ولی اگر همین جنگ نبود ما الان خیلی کارها رو خودمون نمی تونستیم انجام بدیم ... اگر جنگ نبود استعداد افرادی مثل شهید تهرانی مقدم هیچ وقت شکوفا نمی شد ...

شما فراموش کردید آمریکا و انگلیس سالها توی سر ایرانی زده بودن که آفتابه هم نمی تواند بسازد !؟

این ها ما رو تحقیر کرده بودن ... هیچ کشوری روی این کره خاکی به اندازه ایران تحقیر نشد ...

ولی همین کشور که به گفته آمریکایی ها دیگه هیچ وقت از خاکستر بلند نخواهد شد تا سال 95 چیزی رو خواهد کرد که 90% کشورهای جهان تا 20 سال آینده توانایی علمی ساخت اون رو نخواهند داشت ...

ما الان تحت فشار هستیم ... ولی نباید جلوی پایمان را نگاه کنیم و بگیم الان فلان است و چه و چه ... !

یادمون باشه ... دارو گاهی اوقات تلخ است !
  • Upvote 8
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
یعنی شما میگی این حرف امام که اشغال سفارت آمریکا رو انقلاب دوم معرفی کردن اشتباه بوده !؟
[/quote]
البته بماند که امام در برابر عمل انجام شده قرار گرفته بودند، هماهنگی با ایشون انجام نشد، بماند که سرنوشت بعضی اسناد مشخص نیست و بماند که اون افرادی که در راس این اقدام بودند بعدها چه شدند و بماند چه خسارتهایی سنگینی که به بیت‌المال وارد نشد!
الو جان لطفا با توجه به بخشی که تاپیک درش قرار داره مبحث رو علمی فنی پیگیری کنید تا مباحث انحرافی پیش نیاد در غیر اینصورت لازم میشه بعضی‌ پست هامون رو به یه تاپیک مستقل تو بخش مربوطه منتقل کنم. یاحق.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
البته صدام به هر صورت حمله ش رو انجام می داد ... فقط منتظر یک لحظه ضعف نشان دادن کشور بود ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1374910841' post='324333']
[quote name='Commandant' timestamp='1374909475' post='324329']
[/quote]

جنگ 8 ساله به ما صدمات بسیاری وارد کرد ... ولی اگر همین جنگ نبود ما الان خیلی کارها رو خودمون نمی تونستیم انجام بدیم ... اگر جنگ نبود استعداد افرادی مثل شهید تهرانی مقدم هیچ وقت شکوفا نمی شد ...

شما فراموش کردید آمریکا و انگلیس سالها توی سر ایرانی زده بودن که آفتابه هم نمی تواند بسازد !؟

این ها ما رو تحقیر کرده بودن ... هیچ کشوری روی این کره خاکی به اندازه ایران تحقیر نشد ...

ولی همین کشور که به گفته آمریکایی ها دیگه هیچ وقت از خاکستر بلند نخواهد شد تا سال 95 چیزی رو خواهد کرد که 90% کشورهای جهان تا 20 سال آینده توانایی علمی ساخت اون رو نخواهند داشت ...

ما الان تحت فشار هستیم ... ولی نباید جلوی پایمان را نگاه کنیم و بگیم الان فلان است و چه و چه ... !

یادمون باشه ... دارو گاهی اوقات تلخ است !
[/quote]

اولا که این که امام راحل اون حرکت رو روش چه اسمی گذاشت چیزی رو ثابت نمی کنه ، شاید حتی از نظر ایشون این حرکت توی اون برهه از زمان از نظر سیاسی کاملا اشتباه بوده ، ولی قطعا در وضعیت اون زمان ایشون نمیومدن بگن نباید این کار رو می کردیم ، به قول برادر عزیزمون الکترو آفیسر امام هم توی عمل انجام شده قرار گرفت

شما تمام جوانب رو در نظر نمی گیرید ، که این جواب رو دادین ، بله ، قطعا شاید ما اگه تا امروز 140 تا تامکت و 300 تا فالکون و ... داشتیم ، هیچ وقت دنبال ساخت جنگنده نمیرفتیم ، قاهر که هیچ ، تک ملخی 2 نفره هم نمی ساختیم
وقتی چندین زیردریایی آلمانی و آمریکایی داشتیم ، قطعا دنبال ساخت قدیر نمیرفتیم و ... ، جماران که جای خود ...

ولی آیا فکرشو کردین که اون 500 هزار شهید و کشته ای که دادیم توی جنگ ، چه سرمایه انسانی عظیمی بود ؟

شما که می فرمایین از صدقه سری جنگ علممون به این جا رسیده ، به این فکر کردین که توی اون حدود 9 سالی که رسما دانشگاهامون یا تعطیل بودن یا اسما باز بودن و عملا کار علمی توش انجام نمیشد و با یک دبیرستان تفاوتی نداشتن ، چه ضربه ی علمی به مملکت وارد شده ؟
نتیجش این شد که تا اواخر دهه ی هفتاد که آخرشم همه ی هیئت علمی مون به صدقه سری همون امریکا و انگلستان رفتن دکتر شدن برگشتن یه سرو سامونی دادن و تا اواخر دهه ی هفتاد هیئت علمی هامون اکثرا یا کارشناس بودن یا کارشناس ارشد ...

هزینه ای که توی هشت سال جنگ خرج اسلحه و مهمات و پشتیبانی نیروهای مسلح شد کم بود ؟

چرا شما فکر می کنین که جنگ موتور محرکه ی آبادانی مملکت بود ؟

فکر می کنین اگه جنگ نمی شد ساخت نیروگاه بوشهر ، سدهای بزرگ کارون ، توسعه ی بنادر ، ایجاد راه آهن سراسری و خیلی از زیرساخت های دیگه ی مملکت که برنامه ریزی هاش از قبل از انقلاب انجام شده بود ، به دهه ی هفتاد می کشید ؟ چه برسه به این که هنوز خیلی هاش تمام نشده

بحث توهین های خارجی ها رو با هم بحث جنگ قاطی نکنید ، اون جوابش انقلابی بود که کردیم تا دست بیگانگان رو کوتاه کنیم و دهنشونو ببندیم ، ارتباطی با جنگ نداره

برادر عزیزم ، تمام علم و دانش و تکنولوژی یک کشور ساخت جنگنده و تانک و ناوشکن نیست ... ویرایش شده در توسط Commandant
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سهیل جان نمی خوای دست برداری؟
[quote]ولی همین کشور که به گفته آمریکایی ها دیگه هیچ وقت از خاکستر بلند نخواهد شد تا سال 95 چیزی رو خواهد کرد که 90% کشورهای جهان تا 20 سال آینده توانایی علمی ساخت اون رو نخواهند داشت ...[/quote]
عاخه چند بار د نوکرتم
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
"""[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]قطعا شاید ما اگه تا امروز 140 تا تامکت و 300 تا فالکون و ... داشتیم ، هیچ وقت دنبال ساخت جنگنده نمیرفتیم ، قاهر که هیچ ، تک ملخی 2 نفره هم نمی ساختیم[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]وقتی چندین زیردریایی آلمانی و آمریکایی داشتیم ، قطعا دنبال ساخت قدیر نمیرفتیم و ... ، جماران که جای خود ..."""".......دوستان یعنی نمیشه کشوری اینارو داشته باشه و به سمت ساختو تحقیق و بدست اوزدنشون تکنولوژیهای نوین بره؟(بنظرم این حرف درست نیست ک اگه اینارو داشتیم دیگه به سمت ساخت و .... نمیرفتیم)[/background][/right][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='farid_mov2006' timestamp='1374919134' post='324381']
"""
[right][background=rgb(248, 248, 255)]قطعا شاید ما اگه تا امروز 140 تا تامکت و 300 تا فالکون و ... داشتیم ، هیچ وقت دنبال ساخت جنگنده نمیرفتیم ، قاهر که هیچ ، تک ملخی 2 نفره هم نمی ساختیم[/background][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]وقتی چندین زیردریایی آلمانی و آمریکایی داشتیم ، قطعا دنبال ساخت قدیر نمیرفتیم و ... ، جماران که جای خود ..."""".......دوستان یعنی نمیشه کشوری اینارو داشته باشه و به سمت ساختو تحقیق و بدست اوزدنشون تکنولوژیهای نوین بره؟(بنظرم این حرف درست نیست ک اگه اینارو داشتیم دیگه به سمت ساخت و .... نمیرفتیم)[/background][/font][/color][/right]

[/quote]

سلام
بقیه ی جهان می تونند بروند ولی در ایران به خاطر فرهنگ عمومی مردم که در سطح کلان هم تاثیر گذار هست ، نه ...

یک مثال ساده ، خیلی از قطعات مربوط به شرکت نفت رو شرکت های خصوصی ایران می تونند تولید کنند و حتی نمونه هایی هم تولید کردند و برای شرکت نفت بردند ولی درحالی که شرکت نفت تحریم بود و مجبور بود با هزار تا دوز و کلک از بازار سیاه و با چند برابر قیمت اون قطعات رو بخره چنین جوابی رو به تولیدکنندگان داخلی می دادند و می دهند : " تا خارجیش و هست چرا بیایم مال شما رو بخریم !؟ " ...

تو خودت این رو در سطح کلان نگاه کن ، می فهمی اوضاع به چه شکلی هست ....

حقیقتش اینه که ملت ما ملت تنبلی هست ( خودمم هم آدم تنبلی هستم !!! فکر نکنی خودم رو از ملت جدا می کنم ) و تا مجبور نشه ، کاری رو نمی کنه .... ( جدیدا هم صفت به اصلاح زرنگی و میان بر رفتن و فرصت طلبی - از نوع منفیش - بهش اضافه شده که داره فاجعه به بار میاره .... البته من آدم به اصطلاح زرنگی نیستم )

این مسئله تو همه چیز مشهوده ، از فوتبال بگیر تا سطح کلان ...

حالا که تحریم دارویی شدیم ، مطمئن باش تا دو یا سه سال دیگه اکثریت مواد اولیه داروها رو بومی می کنند و حتی صادر ..... قبلش نمی تونستیم !؟ می تونستیم و حتی به علت نبود تحریم ها کار راحت ترم بود ولی هیچ کس سراغ بومی سازی مواد اولیه داروها نرفت ..... ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم