gader

پیگیری تحولات صنایع نظامی ترکیه و اذربایجان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='Ice_Man' timestamp='1407012102' post='398490']
این کشورهای متحد ترک زبانی که شما اشاره کردین بین خودشون متحد نیستن، شما چطور به زور متحد میکنین خودش بحثی هست.

در ضمن کشتن چند تا سرباز اونم سرباز آذربایجان عرضه و یا نیرو ویژه روسیه نیاز نداره. البته نباید فراموش کرد که ارمنستان در کنار حمایت روسیه و به نحوی ایران، حمایت آمریکا را هم داره، ارمنی ها هم لابی خوبی در آمریکا دارن.
[/quote]

اول اینکه من از این کشورها دفاع نکردم پس لطفا جبهه گیری نکنید.

دوم اینکه دلیلی بر این ادعا دارید که متحد نیستند؟ ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان و ...و ... اینها هم روابط گرمی با یکدیگر دارند و هم شرکای تجاری بزرگی برای روسیه هستن. حالا بماند که خود آذربایجان هم در مقاطعی بر سر فروش گاز به اروپا با روسیه تبانی می کنه و ...

سوم اینکه بحث سر جنگه نه کشتن چند سرباز پیاده. وجود پایگاه های روس در ارمنستان رو انکار می کنید؟ شما یا دوستانتان اگر به ارمنستان سفر کرده باشید باید خیلی خوب بدانید که حتی مرزبانی ارمنستان هم تحت فرماندهی نیروهای روس هست چه برسد به ...

در آخر اینکه ما به خاطر برخی مسائل قومیتی و امنیت ملی نباید به آذربایجان میدان بدهیم ولی این دلیل نمی شود که از ارمنستان حمایت کنیم. این ارمنی ها مثل صهیونیست ها طبیعت خائن و خبیثی دارند و در مقاطعی از تاریخ هم به خوبی این رو ثابت کرده اند.

و اما آمریکا. آمریکا به واسطه صهیونیست ها از آذربایجان حمایت می کنه هر چند در ظاهر این رو نشون ندن. ولی در هر حال فرق چندانی در اصل ماجرا نداره و آمریکا هیچ وقت به خاطر آذربایجان با روسیه درگیر نمی شه مگر اینکه کار به جاهای باریک بکشه و ...

[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407009376' post='398485']
اگر چند صباحی کانال های تلویزیونی این مثلا جمهوری آذربایجان رو نگاه کنید دستتون میاد سد راه اصلی شون چیه !
[/quote]
من حوصله و وقت دنبال کردن برنامه های تلوزیون خودمون رو هم ندارم چه برسه به آذربایجان یا هر جای دیگه. شما که دنبال می کنید لطف کنید و بگید ماجرا از چه قراره تا ماجرا برای ما هم روشن بشه. ویرایش شده در توسط Wiesmann
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Wiesmann' timestamp='1407015227' post='398505']
من حوصله و وقت دنبال کردن برنامه های تلوزیون خودمون رو هم ندارم چه برسه به آذربایجان یا هر جای دیگه. شما که دنبال می کنید لطف کنید و بگید ماجرا از چه قراره تا ماجرا برای ما هم روشن بشه.
[/quote]
سو تفاهم نشه ما هم علاقه ای به این بساط ها نداریم ولی ازشون بی خبر هم نیست.
الغرض کشور و ملتی که مهمترین دغدغه شون مطربی و عیاشی باشه و 365 روز سال در حال پیگیری مسابقات غرور آفرین خوانندگی باشن باید هم بخش بزرگی از خاکشون توسط یه کشور چسقلی بی اسلحه مثل ارمنستان تصرف بشه و هیچ غلطی نتونن بکنن.
  • Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407015602' post='398506']
الغرض کشور و ملتی که مهمترین دغدغه شون مطربی و عیاشی باشه و 365 روز سال در حال پیگیری مسابقات غرور آفرین خوانندگی باشن باید هم بخش بزرگی از خاکشون توسط یه کشور چسقلی بی اسلحه مثل ارمنستان تصرف بشه و هیچ غلطی نتونن بکنن.
[/quote]
با عرض معذرت اگه اینطوری باشه وضع ما هم خیییییییییییییییییییییلی خرابه. شما اگه بعد ظهرها نیم ساعت از خونه بیرون بیایی یه چیزهایی می بینی که ...
من که حالم بد می شه وقتی مردهایی رو می بینم که زیر ابرو برداشتن و موهاشون رو چسب زدن و خروسی شونه کردن. شلوار پاره پوره پوشیدن و ....
حالم بد می شه وقتی زن های متاهلی رو می بینم که چشمشون بیشتر از جوان های مجرد دنبال این اون هست. ما اگه وضعمون خوب بود که گشت ارشاد نیاز نداشتیم. مجلسمون طرح قانونی شدن امر به معروف و نهی از منکر تصویب نمی کرد. دوستان می دونن که من سر این مسائل بیشتر از هر کسی تعصب دارم ولی تعارف که ندارم، داریم؟ خودمون رو می خواهیم گول بزنیم؟ وضعمون خرابه ولی هنوز هم نسل آدم های باغیرت و دلیر در این کشور منقرض نشده. کشورهای دیگه هم به همین شکل. حتی تو اون به اصطلاح کشور غاصب صهیونیستی هم کسانی هستن که به خاطر پرچم حاضرن سینه سپر گلوله بکنن. واقعیت رو همیشه باید دید حتی اگر تلخ باشه. حتی اگه مثل سر کشیدن جام زهر باشه!!!
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407015602' post='398506']
[/quote] ببخشید شما اذربایجان رفتید که اینجوری با قاطعیت حرف می زنید.باید بگم اب نیست برای مردم ایران وگرنه اونا هم شناگران ماهری هستند. هنوز با وجود این همه تبلیغات اسلامی که در کشور میشه و قوانین مربوط به ان وضعیت دینی و فرهنگی جامعه مشهود است. حالا با این کار ندارم. و نمی خوام بیشتر در این مورد بحث کنم. در اویل جنگ که متاسفانه ارمنستان تونست با کمک روسیه و برخی کشور ها! قره باغ رو بگیره .از اذربایجان با وضع اقتصادی خرابش در ان دوران چگونه باید جنگ دیگری رو برای باز پس گیری مناطقش شروع می کرد. حالا بعد از چند سال که وضع اقتصادی اذربایجان خیلی پیشرفت کرده و ایضا از نظر تسلیحاتی می تواند بر ارمنستان پیروز شود مانعی سر راه دارد و اون روسیه است . روسیه در صورت بروز یک جنگ خیلی زود می تونه با کمک مستقیم و غیر مستقیم معادله نبرد رو تغییر بده به خاطر همین هنوز صبر می کنه.

[quote name='Ice_Man' timestamp='1406980878' post='398379']
در درگیری های مرزی آذربایجان و ارمنستان طی روزهای اخیر حداقل 15 سرباز آذربایجان کشته شده و تعدادی از تجهیزات سربازان آذربایجان نیز به دست نیروهای ارمنستان افتاده.
[/quote] میشه لینک منبع رو ارائه بدید.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Wiesmann' timestamp='1407016463' post='398509']
با عرض معذرت اگه اینطوری باشه وضع ما هم خیییییییییییییییییییییلی خرابه. شما اگه بعد ظهرها نیم ساعت از خونه بیرون بیایی یه چیزهایی می بینی که ...
من که حالم بد می شه وقتی مردهایی رو می بینم که زیر ابرو برداشتن و موهاشون رو چسب زدن و خروسی شونه کردن. شلوار پاره پوره پوشیدن و ....
حالم بد می شه وقتی زن های متاهلی رو می بینم که چشمشون بیشتر از جوان های مجرد دنبال این اون هست. ما اگه وضعمون خوب بود که گشت ارشاد نیاز نداشتیم. مجلسمون طرح قانونی شدن امر به معروف و نهی از منکر تصویب نمی کرد. دوستان می دونن که من سر این مسائل بیشتر از هر کسی تعصب دارم ولی تعارف که ندارم، داریم؟ خودمون رو می خواهیم گول بزنیم؟ وضعمون خرابه ولی هنوز هم نسل آدم های باغیرت و دلیر در این کشور منقرض نشده. کشورهای دیگه هم به همین شکل. حتی تو اون به اصطلاح کشور غاصب صهیونیستی هم کسانی هستن که به خاطر پرچم حاضرن سینه سپر گلوله بکنن. واقعیت رو همیشه باید دید حتی اگر تلخ باشه. حتی اگه مثل سر کشیدن جام زهر باشه!!!
[/quote]
شما چی ؟ توی شب های احیا و روز قدس از خونه بیرون رفتی ؟!!! اکثریت قاطع ملت ایران اونها هستن نه یه مشت هرزه و فاحشه ای که کل جامعه جهانی !!!! دست به دست هم دادن تا به جای مردم ایران جا بزننشون.
مطمئن باش اگر اونها اکثریت بودن الآن بالای سر ما به جای ولی فقیه یه عرق خوری مثل الهام علی اف بود.
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام زیرنویس شبکه خبر سه روزه از درگیری آذربایجان و ارمنستان خبر میده و جالبه که تلفات آذربایجان خیلی بالاست و در حد ده بیست تاست ولی ارمنستان یا بدون تلفاته یا در حد سه چهارتاست.خاک تو سرشون وقتی جنگیدن بلد نیستند هر چی تجهیزات بخرند چه فایده داره؟؟؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407044998' post='398542']
شما چی ؟ توی شب های احیا و روز قدس از خونه بیرون رفتی ؟!!! اکثریت قاطع ملت ایران اونها هستن نه یه مشت هرزه و فاحشه ای که کل جامعه جهانی !!!! دست به دست هم دادن تا به جای مردم ایران جا بزننشون.
مطمئن باش اگر اونها اکثریت بودن الآن بالای سر ما به جای ولی فقیه یه عرق خوری مثل الهام علی اف بود.
[/quote]سعی کن به بزرگ یک ملت احترام بگذاری .پس شما ملت اذربایجان رو نشناختین شاید تو کشور سکولار باشند اما خیلی هاشون مومن هستند.من خودم نرفتم اما فامیل من دائما اون جاست. در ضمن شب های احیا چه مخالف نظام چه دوستار ان اگر به شب های احیا اعتقاد داشته باشه میره. در اونجا هم میرن. در راس یک حکومت مهم این هست یک ادم کار بلد باشد که بتونه کشور رو از هر لحاظ ببره جلو. خوب جوری که فامیل من از اونجا میگه و این همه اذربایجانی که ریخته تبریز و دائما خرید می کنند به نظر من ملت جمهوری اذربایجان خیلی وضعشون از نظر اقتصادی خوب است. حالا دین و مرام اونها هم اکثرا مومن هستند و خوب با چند تا خواننده که به لطف حکومت سکولار دارن عرض اندام می کنند نشان از کل ملت انها نیست. در بحث شاخص توسعه و پیشرفت یک کشور دین افراد و میزان ایمان ان جامعه مطرح نیست چون دین هرکس مال خودش هست خوب دین اسلام برای برخی مسائل اجتماعی رهنمود فرموده و خوب کشوری سکولار ممکن است انرا رعایت کند یا نکند مهم در یک جامعه میزان بزههکاری در جامعه است که اگر بالا باشد میتوان نتیجه گرفت امنیت کم است. من اونجوری که از کشور اذربایجان دیدم در طول بیست سال خودش رو خیلی خوب برده جلو.

[quote name='saman14' timestamp='1407045661' post='398545']
سلام زیرنویس شبکه خبر سه روزه از درگیری آذربایجان و ارمنستان خبر میده و جالبه که تلفات آذربایجان خیلی بالاست و در حد ده بیست تاست ولی ارمنستان یا بدون تلفاته یا در حد سه چهارتاست.خاک تو سرشون وقتی جنگیدن بلد نیستند هر چی تجهیزات بخرند چه فایده داره؟؟؟
[/quote] من لینک نا معتبری دارم حالا میزارم.

www.cloob.com/c/mafaxerazarbaycan13/108132909

http://www.cloob.com/c/mafaxerazarbaycan13/108132909
  • Upvote 4
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه ، این جور موقع هایی ایران میمونه چیکار کنه و ار کی حمایت کنه ...

اذربایجان که تا چند وقت پیش جزء ایران بود و کمک به دشمناش یه جورایی خیانت به هموطن خودمون حساب میشه

دقیقا همین موضوع در مورد ارمنستان هست ..... :straight:

سیاست هوشمند داشتن خیلی مهمه ، از یک طرف رئیس جمهور احمق اذربایجان باید بفهمه یک من ماست چند من کره داره ، از یک طرف مردم اذربایجان باید همیشه ایران رو خونه 2وم خودشون بدونن

یعنی موقعی که از مرز رد میشن نباید احساس کنن وارد یه کشور دیگه میشن .

کلا ما باید بی طرف مطلق باشیم
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
نمود کامل سطحی نگری

[/quote]
در هر کشوری خوب و بد وجود دارد. نگاه سطحی ماست که کل اونها رو خوب و بد می کند
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='haman10' timestamp='1407048524' post='398550']

اذربایجان که تا چند وقت پیش جزء ایران بود و کمک به دشمناش یه جورایی خیانت به هموطن خودمون حساب میشه

سیاست هوشمند داشتن خیلی مهمه ، از یک طرف رئیس جمهور احمق اذربایجان باید بفهمه یک من ماست چند من کره داره ، از یک طرف مردم اذربایجان باید همیشه ایران رو خونه 2وم خودشون بدونن

[/quote]
[quote name='haman10' timestamp='1407048524' post='398550']

[/quote] اذربایجان تو این جنگ همیشه مدافع خاکش بوده و حتی درگیری اخیر هم از طرف ارمنی ها شروع شده. حالا با بی طرفی ما بازم جبهه ی ارمنی ها تقویت میشه و روابط ما و باکو رو سرد و این میتونه باعث بشه بیشتر اذربایجان به سوی غرب متمایل بشه. الهام علی اف هم باید به دنبال متحدی مقتدر در برابر روسیه باشه تا بتونه قره باغ رو از ارمنی ها پس بگیره خوب تنها متحد فعلی برای اون غرب است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من موندم تحولات نظامی اذربایجان و ترکیه چه ربطی به وضعیت حجاب در ایران و اذربایجان داره ؟

اخه چرا بحث نا مربوط میکنید ؟ بعضیا هر طوری شده باید بحث رو به نژاد بکشن و دعوا راه بندازن وگرنه شبشون روز نمیشه ....

[quote name='shogun' timestamp='1407049871' post='398556']
اذربایجان تو این جنگ همیشه مدافع خاکش بوده و حتی درگیری اخیر هم از طرف ارمنی ها شروع شده. حالا با بی طرفی ما بازم جبهه ی ارمنی ها تقویت میشه و روابط ما و باکو رو سرد و این میتونه باعث بشه بیشتر اذربایجان به سوی غرب متمایل بشه. الهام علی اف هم باید به دنبال متحدی مقتدر در برابر روسیه باشه تا بتونه قره باغ رو از ارمنی ها پس بگیره خوب تنها متحد فعلی برای اون غرب است.
[/quote]

درسته ، اما این رو هم در نظر بگیر که اذربایجان با ایران اصلا خوب تا نمیکنه ....

ایران تمام سعیشو کرد که صلح بوجود بیاد اذربایجان زد زیرش ... به علاوه دشمنی با ایران و دوستی با اسرائیل از دیگر الطاف الهام علی اف هست

ارمنی ها هم مثل اذری ها هموطنن ...... نمیشه کاریش کرد . واقعا به نظر من نمیشه

تا دولت اذربایجان عوض نشه به نظر من هیچ کاری نمیتونیم بکنیم ..... یه دیکتاتوری تام راه انداخته علی اف .

اما باید حواسمون باشه در عین حال به مردم اذربایجان ، من یکی که به چشم هموطن نگاه میکنم بهشون .
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1407044998' post='398542']
[/quote]

دوست عزیز لطفا به دلخواه خودتون بخش های خوشایند خودتون از نوشته من رو نقل نکنید.

من در جایی هم گفتم که :

[quote]وضعمون خرابه ولی هنوز هم نسل آدم های باغیرت و دلیر در این کشور منقرض نشده.[/quote]

زمان شاه رو من به چشم خودم ندیدم ولی پدرم که دیده. پدر بزرگم که دیده. برای شما تعریف نکردن که تو تهران بیشتر از سوپر مارکت مشروب فروشی وجود داشته؟ کاباره ... سینماهای آنچنانی ... شهر نو ... و از این مضخرفات. جوان های همون دوره بودن که با چنگ و دندون از این آب و خاک دفاع کردن و دست دراز دشمن رو قلم کردن و اجازه ندادن حتی یک وجب از خاک این کشور از دست بره. منظور من این بود و شما نخواستید که اینگونه برداشت کنید. منظور من این بود که با دیدن چند شبکه تلوزیونی و چند ساعت قدم زدن تو خیابون های یه کشور نمی شه در مورد کل ملتش قضاوت کرد. من خواستم طوری به شما این مطلب رو برسونم که جای بحثی در اون نباشه.

[quote name='WorldMaster' timestamp='1407049470' post='398551']
نمود کامل سطحی نگری
[/quote]

یه سوال : چرا من سطحی نگرم و دوستمون نیست؟ اصولا تعریف شما از سطحی نگری چیست؟ اسم قضاوت در مورد یک ملت 9 میلیونی رو با دیدن چند شبکه تلوزیونی چی می گذارید؟
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='haman10' timestamp='1407050208' post='398557']
من موندم تحولات نظامی اذربایجان و ترکیه چه ربطی به وضعیت حجاب در ایران و اذربایجان داره ؟

اخه چرا بحث نا مربوط میکنید ؟ بعضیا هر طوری شده باید بحث رو به نژاد بکشن و دعوا راه بندازن وگرنه شبشون روز نمیشه ....

ایران تمام سعیشو کرد که صلح بوجود بیاد اذربایجان زد زیرش ... به علاوه دشمنی با ایران و دوستی با اسرائیل از دیگر الطاف الهام علی اف هست

ارمنی ها هم مثل اذری ها هموطنن ...... نمیشه کاریش کرد . واقعا به نظر من نمیشه

تا دولت اذربایجان عوض نشه به نظر من هیچ کاری نمیتونیم بکنیم ..... یه دیکتاتوری تام راه انداخته علی اف .

اما باید حواسمون باشه در عین حال به مردم اذربایجان ، من یکی که به چشم هموطن نگاه میکنم بهشون .
[/quote] چیزی که مثلم هست دشمنی ما ترک ها با ارمنی ها با کشتار هایی که ارمنی ها راه انداختند خیلی عمیق هست . البته من بازم می گم اذربایجان در زمان جنگ قره باغ به کمک های زیادی نیاز داشت که خوب ترکیه بیشترین کمک رو به اون کرد. بعد جنگ هم که ایران با دوستی که با روسیه متحد دشمنش ارمنستان ایجاد کرد و خوب روابطی هم که ایران با ارمنستان ایجاد کرد به کنار. خوب معلوم هست اذربایجان نمی تونست دیگه با ایران بیشتر از یک همسایه تعامل داشته باشه.پس چه می خواست یا نمی خواست باید با غرب متحد می شد. البته خوب الهام علی اف دیکتاتوری راه انداخته و راه جمهوریت اذربایجان را عوض کرد اما تونست تو این مدت خوب کشورش رو جلو ببره. مردم اذربایجان اگر هم وطن هم نباشند مورد ظلم قرار گرفته اند حالا اگر به انها کمک نمی شود نباید به دشمنان ان کمک کرد. ویرایش شده در توسط shogun
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='haman10' timestamp='1407050208' post='398557']

[/quote]

مساله مساله دولت آذربایجان و طایفه الهام و ... نیست. مساله سرنوشت 9 میلیون شیعه هست که ما راحت فروختیمشون رفت. حرف من اینه و دوستان نمی خوان قبول کنن. وقتی که ما پشتشون رو خالی کنیم معلومه که چی به روزشون میاد. مساله قومیت و زبان و ... نیست. مردم آذربایجان روزی برادران و خواهران ما بودن و به نظر من الان هم هستن. اینکه در حال حاضر به فرض تمایلی به ما ندارن خود ما هم مقصریم. کی و کجا ما قدمی به سوی اونها برداشتیم که اونها هم این کار رو بکنن؟ وقتی که مو تو جنگ طرف شیعه رو نمی گیریم و به ارمنی کمک می کنیم معلومه که آخرش چی می شه. شاید هم من اشتباه می کنم. نمی دونم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Wiesmann' timestamp='1407050534' post='398560']

دوست عزیز لطفا به دلخواه خودتون بخش های خوشایند خودتون از نوشته من رو نقل نکنید.

من در جایی هم گفتم که :

زمان شاه رو من به چشم خودم ندیدم ولی پدرم که دیده. پدر بزرگم که دیده. برای شما تعریف نکردن که تو تهران بیشتر از سوپر مارکت مشروب فروشی وجود داشته؟ کاباره ... سینماهای آنچنانی ... شهر نو ... و از این مضخرفات. جوان های همون دوره بودن که با چنگ و دندون از این آب و خاک دفاع کردن و دست دراز دشمن رو قلم کردن و اجازه ندادن حتی یک وجب از خاک این کشور از دست بره. منظور من این بود و شما نخواستید که اینگونه برداشت کنید. منظور من این بود که با دیدن چند شبکه تلوزیونی و چند ساعت قدم زدن تو خیابون های یه کشور نمی شه در مورد کل ملتش قضاوت کرد. من خواستم طوری به شما این مطلب رو برسونم که جای بحثی در اون نباشه.
[/quote]
اتفاقا مشکل شما اینه که در تاریخ زندگی می کنید و زمان پدرتون و ما العان مقایسه می کنید . تو همه کشور ها این وجود داره . حتی امریکایی ها هم در مورد نسل جنگ جهانی دوم خودشون هم همین نظر رو دارند. ولی کاری نمی شه کرد زمان رو به جلو میره و این حرفها فقط وقت صاحبش رو میگیره . ضمنا شما چه طوری از نگاه کردن به خیابون فهمیدید که این کشور دیگه فدای نداره؟؟؟؟؟؟؟اتفاقا بیشتر کسانی که تو خیابون همیشه پرسه میزنند . تکلیفشان معلوم هست .شما اول خودتون رو دریابید بعدش دلواپس ملت باشید . بسی که خودتان بدتر باشید و خبر نداشته باشیدخدا می داند که چه قدر حدیث نبوی در مذمت ظاهر بینی و بدتر بودن خود شخص ظاهر بین داریممگه اونهایی که سرشون به تنشون میارزه بیکار هستند که صبح تا شب تو خیابون باشد تا جنابعالی تست جامعه شناسی از خودشون بگیرید اتفاقا خیلی از همین پرسه زن های ظاهر غلط انداز . وقت که بشه رنگ عوض می کنند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم